|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
17.03.2018 15:09:49
|
|
|
Kaude selle jutuga haakub ilma erilise poleemikata juba eesti poolt minuteada allkirjastatud dokument, kus eestis on vabatahtlikult sunniviisiliselt määratud aastaseks raiemahuks 10 milli tihumeetrit. Dokument olevat allkirjastatud eesti eesistumise ajal, kuid meie euroministrid targu vaikivad (seda nad töövõiduks väga kuulutada ei tahtnud).
Üldiselt metsamehi see niiväga ei kimbutagi, kuid teadjam metsahärra teadis rääkida, et põllumajandus saab suurema põntsu - seesama piirang paneb maaharimisele palju suurema piirangu.
Vot need EL teed on imelikud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
17.03.2018 15:13:56
|
|
|
| kalvis, Kas 10 milli tihu on siis vähe või palju eesti kohta?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
17.03.2018 16:38:10
|
|
|
Tegelikkuses täna veel vähe (ei ole probleemne). Momendil on ikadus metsas kuna kas ei saa maha võtta kuna soojad talved ja samas suurem osa metsi on selline kütte- ja tselluloositootmise kõlbulikud. Ja tselluloosi me ise toota ei saa kuna juhtumisi asuvad kõik sobilikud tehased naaberriikides. Ja mingite roheliste pastakast väljaimetud aktsioonide tõttu isegi kui tahaksime siis ei lubata. Seejuures on identseid tehaseid Rootsis, Soomes ja Saksas päris palju, need on rohelised tehased ja nad hea meelega ostavad kommiraha eest eestis metsa kokku. Veel on üsna suur osa metsi niiöelda mittelubatud vanuses - st. mets on langetamisküps aga seadus ei luba kuna keegi paduroheline suutis Riigikogus miinimumaasta ette kirjutada (sada aastat).
Seejuures paarikümne aasta pärast tekib alles probleem - peale IIMS tekkinud metsad jõuavad just õigesse langetamisfaasi ja siis on korraga rohkem kui 10 milli aga enam ei lubata. Täna aga on 10 milli siiski mitte takistav number.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.03.2018 17:25:06
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
Tegelikkuses täna veel vähe (ei ole probleemne). Momendil on ikadus metsas kuna kas ei saa maha võtta kuna soojad talved ja samas suurem osa metsi on selline kütte- ja tselluloositootmise kõlbulikud. Ja tselluloosi me ise toota ei saa kuna juhtumisi asuvad kõik sobilikud tehased naaberriikides. Ja mingite roheliste pastakast väljaimetud aktsioonide tõttu isegi kui tahaksime siis ei lubata. Seejuures on identseid tehaseid Rootsis, Soomes ja Saksas päris palju, need on rohelised tehased ja nad hea meelega ostavad kommiraha eest eestis metsa kokku. Veel on üsna suur osa metsi niiöelda mittelubatud vanuses - st. mets on langetamisküps aga seadus ei luba kuna keegi paduroheline suutis Riigikogus miinimumaasta ette kirjutada (sada aastat).
Seejuures paarikümne aasta pärast tekib alles probleem - peale IIMS tekkinud metsad jõuavad just õigesse langetamisfaasi ja siis on korraga rohkem kui 10 milli aga enam ei lubata. Täna aga on 10 milli siiski mitte takistav number. |
Ja mis sa siis küll teed kui sellises "rohelises supersuures Tselluloositehases" mõni vähem karmim intsident toimub.
Et kas oled suuteline tuhandeid või kümneid tuhandeid inimesi evakueerima?
PS: See on hämmastav kui vähe Kapitalistliku Eesti ajal räägitakse tööstuse ohtlikkusest / ohutusest ning Tsiviilkaitsest.
ENSV ajal oli kõikides nendes (tööstusega seotud) firmades, kus sai töötatud, kohustuslikud Tsiviilkaitsekoolitused ning õppused. Ning seda tehti ikka mitu korda aastas. Keegi ei olnud tollal "sinisilmne", et tööstuses ei juhtu kunagi mingit karmimat õnnetust.
-------------
Mul pole midagi sellise suure tselluloositehase vastu, mulle on "vastukarva" see, et puuduvad päästeplaanid olukorraks kui mingi karmim värk selle tehasega toimub. Kui on Tartu külje all, siis tähendaks "karm pauk" terve Tartu linna evakueerimist mingisse teise piirkonda.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
18.03.2018 09:10:06
|
|
|
Ju sa pole tselluloosi tootmisega kokku puutunud. Muuseas ma olen kaasaegsemas tselluloosi tehases käinud ja peab lausa kuritahtlik soov saastada olema (muidugi omanik võib rahanumbrit nähes kiusatus olla) kus siis jõkke lastakse puhastamata reovesi. See oleks ka kõik.
On palju ohtlikumad muud tööstusharud - näiteks Naftahoidla plahvatuse korral saaksid surma 5 km raadiuses pea kõik. Sisuliselt on Tallinnas Lasnamägi pommi otsas.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
18.03.2018 09:29:53
|
|
|
meil on tegevad need, kelle emmed - issid said ilusaid, 20 aastat vanu saxa autosid ja muud jäävat jõukust vanaisade metsade eest. muu euroopa on suht tühi ja väljaspool seda võib jälle valituks saav mafiosnik tulla ja su asjad ära / üle võtta. see " takistuseks mitte olev 10 miljonit tihu" on lõuna-eesti suht paljaks saaginud. suure numbri varjus on hea majandada, sest ega ametnikku, kes kontorist välja tulles asjast aru saab, ka justkui ei ole.. alutaguselt olla just haihtunud paarsada hektarit.. " lihtsalt on kadunud"..
soomaa tõmmati hetkega puhtaks, otepää tõmmati hetkega puhtaks.. kui juba maha võetud on, võivad igasugu komisjonid ju arutada. isegi mingi karistus võib tulla aga puid see püsti ei pane enam.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
18.03.2018 09:45:09
|
|
|
Eks maanteel mugavalt sõites paistavad silma teeäärsed langid kõige paremini, sest sealt saab metsa probleemideta välja vedada. Aga pool metsadest on väljapool teid kus saab vedu teostada vaid talvel külmaga või suvel palavaga.
Ja nii ongi juhtunud, et eestis kasvab rohkem metsa juurde kui täna maha võetakse - eestis on maade metsastumine kogu aeg kasvanud!
10 milli on väiksem number kui aastas metsa juurde kasvab.
Kõigile meile meeldivad puust ökoloogilised mänguasjad, paberkott poes kilekoti asemel või kasvõi paberajalehtede lugemine. Aga millegipärast on neid ökoasju kasutavad kõige vihasemad igasuguse puulangetamise vastu - kuskil peab see puu kasvama, et temast ökotoode teha.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.03.2018 12:07:26
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
Eks maanteel mugavalt sõites paistavad silma teeäärsed langid kõige paremini, sest sealt saab metsa probleemideta välja vedada. Aga pool metsadest on väljapool teid kus saab vedu teostada vaid talvel külmaga või suvel palavaga.
Ja nii ongi juhtunud, et eestis kasvab rohkem metsa juurde kui täna maha võetakse - eestis on maade metsastumine kogu aeg kasvanud!
10 milli on väiksem number kui aastas metsa juurde kasvab.
Kõigile meile meeldivad puust ökoloogilised mänguasjad, paberkott poes kilekoti asemel või kasvõi paberajalehtede lugemine. Aga millegipärast on neid ökoasju kasutavad kõige vihasemad igasuguse puulangetamise vastu - kuskil peab see puu kasvama, et temast ökotoode teha. |
Kuule ära aja seda demagoogilist paska, mida Talijärve gäng genereerib.
Metsamaa ei tähenda metsa. Puud ei tähenda metsa.
Teeäärsete metsamaade jutt on ka kena luuletus. Võta maaameti kaardiserver lahti, pane kuvama ortofotot ja suumi sisse suvalises metsases kohs. Ja siis ütle veel, et ainult teeääri lõigatakse, sest seal on lihtsam.
See suure juurdekasvu peale rõhumine tähendab ju hetkel seda, et kusagil mingi kiiresti peale kasvav võsa arvutatakse juurdekasvuks, mille suure numbri najal vähendatakse okaspuude raievanust ja õigustatakse kuusikute kiirendatud korras mahavõtmist.
Väga hea kokkuvõte ministeeriumi poolsest lühinägelikust numbritega männgimisest:
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/miks-ministeerium-keeldub-diskussioonist-ja-rundab-praeguse-metsapoliitika-kriitikuid/
Võta korraks aega ja loe mõttega läbi ja lükka ümber. Või leiad sa mingi kavala valemi, mille abil saab näidata, nagu jätkuks puid kauem kui 30-ks aastaks?
Ja pane ühtlasi ka seda tähele, et keegi ei räägi metsade raiumise lõpetamisest Vaid mahust, mida aastas tohib raiuda. See 12-15 milj tihu on selgelt üle piiri nii ökoloogilises kui ka pikemas majandusvaates.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
artur-
HV Guru

liitunud: 06.07.2004
|
18.03.2018 12:51:31
|
|
|
| kalvis, palju sul metsamaad on?
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
18.03.2018 14:44:47
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| põllu paralleel on puudu. vahega, et põldu külvad ja lõikad ise.. |
jah, see on ka üsna levinud muu argumentatsioonilaadne toode.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
20.03.2018 10:30:22
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
Ju sa pole tselluloosi tootmisega kokku puutunud. Muuseas ma olen kaasaegsemas tselluloosi tehases käinud ja peab lausa kuritahtlik soov saastada olema (muidugi omanik võib rahanumbrit nähes kiusatus olla) kus siis jõkke lastakse puhastamata reovesi. See oleks ka kõik.
On palju ohtlikumad muud tööstusharud - näiteks Naftahoidla plahvatuse korral saaksid surma 5 km raadiuses pea kõik. Sisuliselt on Tallinnas Lasnamägi pommi otsas. |
Väga ökoloogiat säästev tehnoloogia :
https://www.err.ee/650417/estonian-celli-kinnitusel-heitveetoru-leke-keskkonda-ei-reosta
Maaameti kodulehe ortofotoltki on näha, kui ekoloogiline see protsess on ( reostava heitvee juga, mis Soome lahte voolab on väga ilusti näha): link
Olen tihti liikunud Mahu kandis, kuid mina enam peale Estonian Cell ehitust seal kandis ujumas ei ole käinud, ning kahjuks ma ei saa edastada selle happelise õhu aroomi maili teel, selleks tuleb ikka kohale sõita.Viimasel ajal on mere kalda äärnegi pidevalt täis surnud kala maimusid.
Spoiler 
Isegi Venemaal saadatkse aru, et sellised tööstusettevõtted on vaja koondada kuhugi ühte kohta/regiooni, aga mitte reostada kõike ja kõikjal:
link
Ei tahaks eriti uskuda, et Muuga/Maardu kütusehoidlate avarii korral kaob Lasnamägi
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
20.03.2018 12:11:42
|
|
|
| Bilderberg kirjutas: |
| kalvis kirjutas: |
Ju sa pole tselluloosi tootmisega kokku puutunud. Muuseas ma olen kaasaegsemas tselluloosi tehases käinud ja peab lausa kuritahtlik soov saastada olema (muidugi omanik võib rahanumbrit nähes kiusatus olla) kus siis jõkke lastakse puhastamata reovesi. See oleks ka kõik.
On palju ohtlikumad muud tööstusharud - näiteks Naftahoidla plahvatuse korral saaksid surma 5 km raadiuses pea kõik. Sisuliselt on Tallinnas Lasnamägi pommi otsas. |
Väga ökoloogiat säästev tehnoloogia :
https://www.err.ee/650417/estonian-celli-kinnitusel-heitveetoru-leke-keskkonda-ei-reosta
Maaameti kodulehe ortofotoltki on näha, kui ekoloogiline see protsess on ( reostava heitvee juga, mis Soome lahte voolab on väga ilusti näha): link
Olen tihti liikunud Mahu kandis, kuid mina enam peale Estonian Cell ehitust seal kandis ujumas ei ole käinud, ning kahjuks ma ei saa edastada selle happelise õhu aroomi maili teel, selleks tuleb ikka kohale sõita.Viimasel ajal on mere kalda äärnegi pidevalt täis surnud kala maimusid.
Spoiler 
Isegi Venemaal saadatkse aru, et sellised tööstusettevõtted on vaja koondada kuhugi ühte kohta/regiooni, aga mitte reostada kõike ja kõikjal:
link
Ei tahaks eriti uskuda, et Muuga/Maardu kütusehoidlate avarii korral kaob Lasnamägi  |
Kütusehoidlate vms. suurema katastroofi korral rikneb Ülemiste järve vesi ning siis evakueeritakse - Lõuna-Eestisse kogu Tallinna linn.
Ei ole huumor ega nali - ENSV ajal olid olemas suured plaanid-kavad kuidas "jama" korral Tallinna elenikud Kesk- ning Lõuna-Eestisse ära evakueeritakse. Mina tollal täiesti teadsin kuna mina isiklikult evakueeruma pean, kasvõi jala kui transport ei tööta.
Oli mingi kolhoos võ sovhoos Paide rajoonis.
-----------
to kalvis: Tselluloositehase korral piisab hooletust töötajast kes "salaja ühe väikse suitsu teeb ning siis koni suvalisse kohta viskab".
Sealt edasi sa igatahes teada ei taha mis siis saab kui sellest konist vähe kõvem põleng lahti läheb.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalvis
Kreisi kasutaja
liitunud: 20.10.2009
|
20.03.2018 15:26:54
|
|
|
| namstoop kirjutas: |
| kalvis kirjutas: |
Eks maanteel mugavalt sõites paistavad silma teeäärsed langid kõige paremini, sest sealt saab metsa probleemideta välja vedada. Aga pool metsadest on väljapool teid kus saab vedu teostada vaid talvel külmaga või suvel palavaga.
Ja nii ongi juhtunud, et eestis kasvab rohkem metsa juurde kui täna maha võetakse - eestis on maade metsastumine kogu aeg kasvanud!
10 milli on väiksem number kui aastas metsa juurde kasvab.
Kõigile meile meeldivad puust ökoloogilised mänguasjad, paberkott poes kilekoti asemel või kasvõi paberajalehtede lugemine. Aga millegipärast on neid ökoasju kasutavad kõige vihasemad igasuguse puulangetamise vastu - kuskil peab see puu kasvama, et temast ökotoode teha. |
Kuule ära aja seda demagoogilist paska, mida Talijärve gäng genereerib.
Metsamaa ei tähenda metsa. Puud ei tähenda metsa.
Teeäärsete metsamaade jutt on ka kena luuletus. Võta maaameti kaardiserver lahti, pane kuvama ortofotot ja suumi sisse suvalises metsases kohs. Ja siis ütle veel, et ainult teeääri lõigatakse, sest seal on lihtsam.
See suure juurdekasvu peale rõhumine tähendab ju hetkel seda, et kusagil mingi kiiresti peale kasvav võsa arvutatakse juurdekasvuks, mille suure numbri najal vähendatakse okaspuude raievanust ja õigustatakse kuusikute kiirendatud korras mahavõtmist.
Väga hea kokkuvõte ministeeriumi poolsest lühinägelikust numbritega männgimisest:
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/miks-ministeerium-keeldub-diskussioonist-ja-rundab-praeguse-metsapoliitika-kriitikuid/
Võta korraks aega ja loe mõttega läbi ja lükka ümber. Või leiad sa mingi kavala valemi, mille abil saab näidata, nagu jätkuks puid kauem kui 30-ks aastaks?
Ja pane ühtlasi ka seda tähele, et keegi ei räägi metsade raiumise lõpetamisest Vaid mahust, mida aastas tohib raiuda. See 12-15 milj tihu on selgelt üle piiri nii ökoloogilises kui ka pikemas majandusvaates. |
Tore oleks mitte oma arvamust lambist oletada.
Minu andmed pärinevad TTÜ vastava teaduskonnast (nende number on kokku pandud eesti metsade andmebaasist), kuid sinu number on vist kärbsemust.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
20.03.2018 16:44:39
|
|
|
| kalvis kirjutas: |
| namstoop kirjutas: |
| kalvis kirjutas: |
Eks maanteel mugavalt sõites paistavad silma teeäärsed langid kõige paremini, sest sealt saab metsa probleemideta välja vedada. Aga pool metsadest on väljapool teid kus saab vedu teostada vaid talvel külmaga või suvel palavaga.
Ja nii ongi juhtunud, et eestis kasvab rohkem metsa juurde kui täna maha võetakse - eestis on maade metsastumine kogu aeg kasvanud!
10 milli on väiksem number kui aastas metsa juurde kasvab.
Kõigile meile meeldivad puust ökoloogilised mänguasjad, paberkott poes kilekoti asemel või kasvõi paberajalehtede lugemine. Aga millegipärast on neid ökoasju kasutavad kõige vihasemad igasuguse puulangetamise vastu - kuskil peab see puu kasvama, et temast ökotoode teha. |
Kuule ära aja seda demagoogilist paska, mida Talijärve gäng genereerib.
Metsamaa ei tähenda metsa. Puud ei tähenda metsa.
Teeäärsete metsamaade jutt on ka kena luuletus. Võta maaameti kaardiserver lahti, pane kuvama ortofotot ja suumi sisse suvalises metsases kohs. Ja siis ütle veel, et ainult teeääri lõigatakse, sest seal on lihtsam.
See suure juurdekasvu peale rõhumine tähendab ju hetkel seda, et kusagil mingi kiiresti peale kasvav võsa arvutatakse juurdekasvuks, mille suure numbri najal vähendatakse okaspuude raievanust ja õigustatakse kuusikute kiirendatud korras mahavõtmist.
Väga hea kokkuvõte ministeeriumi poolsest lühinägelikust numbritega männgimisest:
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c21-teadus/miks-ministeerium-keeldub-diskussioonist-ja-rundab-praeguse-metsapoliitika-kriitikuid/
Võta korraks aega ja loe mõttega läbi ja lükka ümber. Või leiad sa mingi kavala valemi, mille abil saab näidata, nagu jätkuks puid kauem kui 30-ks aastaks?
Ja pane ühtlasi ka seda tähele, et keegi ei räägi metsade raiumise lõpetamisest Vaid mahust, mida aastas tohib raiuda. See 12-15 milj tihu on selgelt üle piiri nii ökoloogilises kui ka pikemas majandusvaates. |
Tore oleks mitte oma arvamust lambist oletada.
Minu andmed pärinevad TTÜ vastava teaduskonnast (nende number on kokku pandud eesti metsade andmebaasist), kuid sinu number on vist kärbsemust. |
TTÜs on metsaökoloogia teaduskond? tohoh Kõlab väga usaldusväärselt.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
20.03.2018 17:21:06
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| Oli mingi kolhoos võ sovhoos Paide rajoonis. |
Leninlik Tee
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
delef
HV veteran
liitunud: 12.12.2009
|
20.03.2018 22:18:36
|
|
|
| Kahjuks on nii, et maalastele on tähtsan raha > kui loodus/keskkond, see on paratamatus mida aeg edasi, seda rohkem on meie ümber tehiskeskond, me peatume alles siis kui meil on võimalused otsa saanud. Vaadake hetkel käib suur dilemma suure tehase üle, see töenäoliselt tehakse ära, sest Riigil on situatsioon kas vaadata kuidas Läti selle ära teeb või enda pensionäride lisa kirjutada ja juhul kui ei tehta olen enam kui kindel, et lähitulevikus võetakse maha enamik metsa ning igalepool lisab inimene oma hinnalipiku. Jätkusuutlikus on see mida iga äritegevus peaks alati number 1 pidama aga nii me ei tee elame pigem hõlptulu teenimisel, mugavustsoonis kuniks keskkond sunnib meie tegevusi muutma ala ookeani kalavarude vähenemine, veekogude säästatus jne.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
125 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
20.03.2018 22:50:36
|
|
|
See puidutöötlemis tehas tuleks Narva teha. Raudtee on, suurem jõgi mis suubub lahte, olemas. Kunagi võib juhtuda et Venemaaga ka suhted paranevad ja oi kus sealt saaks alles palki. Ja rongiga otse tehasesse. Milleks mingi Tartu? Siin pole ju mingi tööstuslinn. Ahjaa, elektrit ka äkki saaks kuskilt otse, ilme eleringi vahenduseta.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
delef
HV veteran
liitunud: 12.12.2009
|
20.03.2018 23:19:48
|
|
|
| olen SSDga ühel arvamuse, Tartu võiks jääda kultuuri/teadus, Haapsalu/Saaremaa/Pärnu meelelahutus, Tallinn äri, Narva tööstus, rakvere liha jne. (mitte, et ma väga suur liha pooldaja oleks) jne.
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
125 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
22.03.2018 11:40:24
|
|
|
| SSD kirjutas: |
See puidutöötlemis tehas tuleks Narva teha. Raudtee on, suurem jõgi mis suubub lahte, olemas. Kunagi võib juhtuda et Venemaaga ka suhted paranevad ja oi kus sealt saaks alles palki. Ja rongiga otse tehasesse. Milleks mingi Tartu? Siin pole ju mingi tööstuslinn. Ahjaa, elektrit ka äkki saaks kuskilt otse, ilme eleringi vahenduseta. |
No ma ei tea, kas see ka kõige toredam suhtumine on.
https://pohjarannik.ee/tselluloositehas-ja-keskkonnarassism/
| tsitaat: |
Keskkonnarassism on nähtus, kus ühiskonna jõukam kiht ehk eliit, kes tarbib suurema osa tööstuses loodavatest hüvedest, ei soovi osa saada tööstuse põhjustatud keskkonnakoormusest.
Omades riigi tasandil suuremat mõjujõudu, püüab eliit suunata tööstuse arendamist vähem elitaarsetesse piirkondadesse. Sageli usub eliit tõemeeli, et aitab sel moel kaasa regionaalse ebavõrdsuse vähendamisele.
Tartumaale planeeritava tselluloositehase ümber puhkenud vaidluses tuleb tartlasi tunnustada, sest nad on keskkonnamõjude temaatikas esile tõstnud inimeste õiguse oma kodukoha puutumatusele. Ei loe see, et tänapäeva tehnoloogia võimaldab toota nii, et keskkonnariskid on minimeeritud! Loeb vaid see, et tartlastele on Tartu armas just sellisena, nagu see parasjagu on: veidike uimerdav, ilma tööstuseta, kuid siiski heade mõtete linn!
Kenasti on selle kokku võtnud keskkonnateadlane ja Tartu ülikooli arendusprorektor Erik Puura: “Ainus koht, mis majanduslikult tundub mõistlik [tselluloositehase asukohaks], on Tartu ümbrus ja seal, kahjuks, paikneb Tartu linn.” (Erik Puura sõnavõtt Tartu linnavolikogu istungil 7. märtsil 2018, Tartu Postimehe blogi).
Sama argument kõlas ka Rail Balticu teele jäävate inimeste vastuväidetes. Nemadki sedastasid, et raudtee ei sobi, sest siin on kahjuks nende kodu. Paraku ei ole suvalise maavalla elanikud nii elitaarsel positsioonil kui tartlased. Sestap jäid ära ka suuremad aktsioonid ja raudtee planeerigu kahtluse alla seadmine. Suisa vastupidi − küsitlused näitavad, et Eesti elanike suhtumine Rail Balticu projekti on pigem soosiv, kuid tselluloositehasesse selgelt negatiivne, kuigi looduskaitseliselt on Rail Balticu projekt vahest isegi riskantsem. Hoopis hüüdjaks hääleks kõrbes jäid aga 1920.-1930. aastatel kaebused virulastelt, kes erinevalt praegustest tartlastest seisid ka tegelikult silmitsi eluohtliku reostusega, millega progressist pakatav põlevkivitööstus neid kostitas.
Põlevkivitööstus, reostus ja Ida-Virumaa on eestlaste mõtteis ilmselt niivõrd põimunud, et neid käsitletakse vaat et sünonüümidena. See ilmnes ka Tartu volikogu 7. märtsi istungil, kus Ida-Virumaa tuli mitmel puhul sõnavõtjate huulile. Ikka seoses sellega, et igasugune uus potentsiaalne reostusallikas sobiks eelkõige Ida-Virusse. Sõnavõttude refereeringutega saab tutvuda Tartu Postimehe ja Delfi blogide vahendusel. Tooksin siinkohal vaid ühe näitena linnavolinik Merle Jäägeri, kes küsis Erik Puuralt, miks tehast ei planeerita Ida-Virusse. Seejärel väljendus Merle Jääger väga reljeefselt: “Vabandan ebatsensuurset väljendit: ilmselt ei leidu saalis ühtegi inimest, kes situks oma emale näkku, aga Emajõele võib näkku sittuda, sest kellegi arvates on see ainult mingi kogum vett.”
Üks järeldus, mida me Merle Jäägeri (ja teiste Tartu linnavolinike) mõtteviisi kohta saame teha, on see, et Tartu − nende kodu − on püha ja puutumatu, iga muu paik Eestis (näiteks Ida-Virumaa) sobib haisutamiseks aga küll. Merle Jäägeri emotsionaalne hüüatus oli küllap retooriline, ent tähelepanuväärne siiski, kuna paradoksaalselt on tartlased oma tegudega sellele juba vastuse andnud: 1996. aastani lasti Tartu heitveed ilma suurema puhastuseta otse Emajõkke.
Nii jõuamegi taas keskkonnarassismi juurde. Tuleb välja, et tartlased, kes on Eestis tarbimiselt tallinlaste järel teisel kohal ja paberit väärivate mõtete tootmise poolest esikohal, ei taha sugugi kogeda moodsa tööstuse keskkonnamõjusid. Nad saavad küll aru, et Eesti majandusele teeks kõnealune tehas head, ning küllap ei loobuks 7000 tehase vastu allkirja andnud tartlast ka tualettpaberi kasutamisest, kuid näeksid siiski heameelega, et see tehas asuks kusagil mujal. Isegi Tartus tegutsevad keskkonnateadlased paistavad minetavat oma objektiivsuse ning võtavad ses debatis selgelt Tartu elaniku rolli. Nii võimegi näha, kuidas Saulusest saab Paulus, kui tööstust hakatakse planeerima teadlase tagahoovi.
Loodetavasti jätkatakse Tartumaal tselluloositehase planeeringuga ja asjakohaste uuringutega, sest usume ju kõik, et Eestis koheldakse kodanikke võrdselt, sõltumata nende elukohast. Valitsuse jaoks ei saa tartlaste kodukohaarmastus olla olulisem virulaste või sõrulaste omast. Vastasel juhul jõuaks keskkonnarassism kolklikult tasandilt riiklikule.
Ent meil tasub tartlastelt õppida seda, et kodukoha väärtuste püsimine ei tulene keskkonnanormatiividest, vaid nende eest tuleb eraldi seista. Küll aga peame tartlastele selgitama, et see, et me siin 100 aastat koos põlevkivitööstusega oleme hakkama saanud, ei tähenda, et me oma kodukohta vähem hindaksime kui nemad oma Tartut. |
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
04.04.2018 13:03:29
|
|
|
Lockheed Martini reaktorit peeti PR trikiks varem ja usun, et ka edaspidi. Mingi osa patenteerimine ei tähenda toimivat külm tuuma sünteesi. Seda ei ole kordagi energia positiivselt tööle saadud ükskõik millisel skaalal ja nüüd mingid tüübid lubavad "portable" disaini juba.
Portable võibolla enam mitte:
Trouble for Lockheed's fusion reactor? Device that could 'solve the world's energy crisis' is 100 times larger than first planned
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4473908/Trouble-Lockheed-s-fusion-reactor.html
Peaks vaatama läbi selle MIT loengu. Potentsiaalselt on Nuclear Fusioni valdkonnas mingi läbimurre toimunud:
https://www.youtube.com/watch?v=KkpqA8yG9T4
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
04.04.2018 13:33:29
|
|
|
| -Koppel- kirjutas: |
Lockheed Martini reaktorit peeti PR trikiks varem ja usun, et ka edaspidi. Mingi osa patenteerimine ei tähenda toimivat külm tuuma sünteesi. Seda ei ole kordagi energia positiivselt tööle saadud ükskõik millisel skaalal ja nüüd mingid tüübid lubavad "portable" disaini juba.
Portable võibolla enam mitte:
Trouble for Lockheed's fusion reactor? Device that could 'solve the world's energy crisis' is 100 times larger than first planned
http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-4473908/Trouble-Lockheed-s-fusion-reactor.html
Peaks vaatama läbi selle MIT loengu. Potentsiaalselt on Nuclear Fusioni valdkonnas mingi läbimurre toimunud:
https://www.youtube.com/watch?v=KkpqA8yG9T4 |
Ainult - kuupäevad oled ära unustanud.
Üks pärineb aastast 2017, teine aastast 2016.
Tegelikult pole mingeid läbimurdeid olnud selle Fusion teemaga - kusagil - kui millalgi üles leian - siis aus ülestunnistus oli umbes-täpselt selline, et endiselt ollakse tegelikult samal tasemel kui on eelmisel sajandil venelaste Tokamak.
PS: See Tokamak on praegugi siis praeguse lahenduse "südameks".
Nii, et kui "patriootiliselt öelda", siis kõikvõmalikud riigid, USA-Prantsusmaa-Inglismaa-jne on Venemaa (Tokamaki) "sisse piiranud". Ning koos leiutatakse siis vesinik-elektrijaama...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
04.04.2018 22:19:56
|
|
|
See on maailma kahe aasta tarbimine. Kui 1 barreli pumpamiseks kulutatakse rohkem kui 1 barrel naftat, siis see asi ei lenda. Kuigi sealkandis on ilmselt odav seda maa seest välja saada.
It costs about $2-$3 to extract a standard barrel from the ground in Saudi Arabia, whereas a barrel taken from tar sands in Alberta can cost more than $60
Source: link
Nafta ei saa kunagi otsa. Muutub lihtsalt alternatiivide suhtes ebamõistlikult kalliks. Meenub üks tsitaat: "Ega kiviaeg ei lõppenud ka sellepärast, et kivid otsa said"
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
14.05.2018 13:35:22
|
|
|
Tanel, tänud grafaiku esitamise eest, huvitav vaadata.
Huvitav kuipalju rolli mängib kahenädalane kuumalaine, mis võib tulla aga võib ka mitte tulla. Graafikust hakkab silma, et ca 4°C on keskmiste temperatuuride erinevus. August ja September on väga stabiilsed. Rekordsoojale, 2010 aasta juulile eelnes pea kõige külmem juuni.
Inimeste mälus püsivad halvad nädalavahetuse ilmad. Kui pidid ikka mõnel suurüritusel vihma käest peitu pugema jääb terve suvi halvasti meelde.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
10.06.2018 12:08:05
|
|
|
Lugu aastast 2008, ehk siis Aus ülestunnistus selles mis saama hakkab kui nafta otsa hakkab lõppema. Ning kus mingeid, tõsiseid, alternatiive tegelikult olemas ei ole ega ei tule.
Tsitaat:
Rohelise maailmavaatega kaaskodanikele heidetakse sageli ette, et nad räägivad inimeste naftaorjusest sama innukalt, kui usukuulutajad jumalast. Naftatipp olevat rohelise religiooni maailmalõpu sümbol. Bioneeri toimetaja Katrin Lipp mõtiskleb naftavaba elu võimalikkuse üle.
Katrin Jõgisaar,
Bioneer.ee
14. oktoober 2008
Milleks meile nafta?
https://www.bioneer.ee/milleks-meile-nafta
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
14.09.2018 11:30:22
|
|
|
Globaalne naftatoodang tõusis augustis 100 miljoni barrelini päevas, mis on kõigi aegade rekord.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
14.09.2018 13:50:37
|
|
|
| matrix kirjutas: |
| Globaalne naftatoodang tõusis augustis 100 miljoni barrelini päevas, mis on kõigi aegade rekord. |
Peabki kasvama ju, rääkigu need "Rohelised" mis nad tahavad.
Mida rohkem kõikvõimalikke moodsat tehnikat: nagu modernsed autod, telefonid, jne, jne, seda rohkem vajavad tootjad kõikvõimalikke plastikuid ning need toodetakse endiselt naftaproduktidest.
Kohe väga tahab näha moekat elektriautot milles on plastik-kere on asendatud puukerega.
Samuti tahan näha kõikvõimalikke "elektrituulikuid" - millised need küll välja näeks kui plastikud oleks asendatud näiteks betooniga või samuti puiduga.
Hiljuti vaatasin kuidas 9-korruselise maja vana küttetorustik asendati plastiktorustikuga....
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
14.09.2018 15:42:15
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| matrix kirjutas: |
| Globaalne naftatoodang tõusis augustis 100 miljoni barrelini päevas, mis on kõigi aegade rekord. |
Peabki kasvama ju, rääkigu need "Rohelised" mis nad tahavad.
Mida rohkem kõikvõimalikke moodsat tehnikat: nagu modernsed autod, telefonid, jne, jne, seda rohkem vajavad tootjad kõikvõimalikke plastikuid ning need toodetakse endiselt naftaproduktidest.
Kohe väga tahab näha moekat elektriautot milles on plastik-kere on asendatud puukerega.
Samuti tahan näha kõikvõimalikke "elektrituulikuid" - millised need küll välja näeks kui plastikud oleks asendatud näiteks betooniga või samuti puiduga.
Hiljuti vaatasin kuidas 9-korruselise maja vana küttetorustik asendati plastiktorustikuga.... |
Keegi pole väitnud, et vajadus vähenenud on...
Mida rohkem inimesi ja parem elujärg, seda suurem on vajadus naftatoodete järgi.
Küsimus on lihtsalt selles, et see kraam saab üks kell otsa ning rohelised suunavad meid sellele juba praegu mõtlema - kui me praegu alternatiive ei leia siis mida me teeme hetkel kui päriselt "otsa saab".
Päris otsa ei saa see muidugi kunagi, lihtsalt kättesaamine ja töötlemine läheb kallimaks ning kogused vähenevad = hind tõuseb nii kõrgeks, et sisuliselt on mõistliku hinnaga nafta "otsa saanud". Seda leevendab veidi tehnoloogia areng - teeb varasemast odavamalt kättesaadavaks maardlaid, mis varem polnud majanduslikult mõistlikud rakendada.
Miks rekord, kui selline, oluline on?
Sest "Peak oil" termin peaks olema punkt kust edasi lähevad tootmiskogused ainult alla. Kui räägitakse uuest tootmise rekordist siis alati mõlgub mõttes küsimus, et kas nüüd on see peak oil käes.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
matrix
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2002
|
15.09.2018 10:07:33
|
|
|
Tegelikult ei tule praeguste arengute korral seda pakkumise poolset peak oili kunagi, küll aga ennustatakse nõudluse poolset peak oili juba 10 aasta pärast. Hetkel 2/3 naftast läheb autokütustele ja seoses elektriautode massidesse jõudmisega hakkab autokütuste vajadus kiiresti langema.
_________________ Give a man a computer program and you give him a headache, but teach him to program computers and you give him the power to create headaches for others for the rest of his life... R. B. Forest |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
15.09.2018 10:21:43
|
|
|
Kuidas liitiumi kaevandamisega läheb? Ilma vist elektriautoga ei sõida.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
15.09.2018 15:41:38
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Kuidas liitiumi kaevandamisega läheb? Ilma vist elektriautoga ei sõida. |
Pane selle küsimuse järgi sõna: "sõda". Hetkel suurim "liitiumisõda" käib Trumpi ning Hiina vahel kuna Hiina valduses on väga suured liitiumikaevandused ning mida Trumpil jällegi sellises suuruses olemas pole.
Siis saad vastuse: liitium muutub iga päevaga aina suuremaks defitsiidiks. Ning on enamvähem nii, et mitte üks liitiumi soovija ei saa enam nii suurt kogust osta kui on ostusoov.
Ühest küljest ei suudeta enam leida supersuuri liitiumivarusid. Teisalt aga kavab pidevalt nende valdkondade arv kus ilma liitiuimita hakkama ei saa. Kes tahab leiutada "tänaval hulkuvat robotit", see peab selle roboti sisse ka liitiumaku panema.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
16.09.2018 10:45:18
|
|
|
Edit: Rida ülevalpool mainisin, et Ameerika ning Hiina vahel käib üsna usin "Liitiumi Sõda".
Siis ei leidnud hetkel linki üles kus sellest "materjali-sõjast kirjutati".
Nüüd leidsin üles. Aga eks neid "lookesi karmist andmisest" saab veel kõvasti olema.
August 13, 2018
More American Troops to Afghanistan, To Keep the Chinese Out? Lithium and the Battle for Afghanistan’s Mineral Riches
This article was first published by GR on September 18, 2017
Trump calls for escalation of the war in Afghanistan. Why? Is it part of the “Global War on Terrorism”, going after the bad guys, or is it something else?
Unknown to the broader public, Afghanistan has significant oil, natural gas and strategic raw material resources, not to mention opium, a multibillion dollar industry which feeds America’s illegal heroin market.
These mineral reserves include huge veins of iron, copper, cobalt, gold and lithium, which is a strategic raw material used in the production of high tech batteries for laptops, cell phones and electric cars.
The implication of Trump’s resolve is to plunder and steal Afghanistan’s mineral riches to finance the “reconstruction” of a country destroyed by the US and its allies after 16 years of war, i.e “War reparations” paid to the aggressor nation?
Edasi:
https://www.globalresearch.ca/more-american-troops-to-afghanistan-to-keep-the-chinese-out-lithium-and-the-battle-for-afghanistans-mineral-riches-2/5605456
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
delef
HV veteran
liitunud: 12.12.2009
|
10.10.2018 21:53:17
|
|
|
| Kas Peak Oili aeg on käes?
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
125 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-Koppel-
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.04.2009
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
11.10.2018 10:30:28
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Põhjendab küll, aktsiis on aastatega sitaks tõusnud.
Kõigele sellele lisandub veel 20% käibemaks, ehk bensiini hinnast vähemalt 0,675 eur moodustavad maksud
(meelevaldselt 1L 95E 1,439 € - 0,675 = 0,764 €)
Lisaks oli dollari kurss siis kehvem (ehk euro praegu nõrgem dollari suhtes, peab barreli eest rohkem eurosid välja käima). |
Biolisandi unustasid. Millalgi mingi kütuseboss teatas, et ka see lisand tõstab bensiini hinda.
Aga ei midagi hullu - hakkad elama nagu ENSV aegsed autojuhid kes kogu aeg oma autosid lammutasid, et neid ökonoomsemalt sõitma saada. Ja käis kõva puurimine-freesimine, millegi pidev mõõtmine, et seda kõike kätte saada.
Ning siis oldi lisaks kogu aeg elektroonikute sabas, et ehita selline või teistsugune elektroonikaplokk...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ho Ho
HV Guru

liitunud: 16.02.2002
|
01.11.2018 17:00:11
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| delef, ilmselt mitte, sest uute tehnoloogiatega on nafta tootmist tõhustatud ja suurendatud. |
häguselt meenub, et lõviosa naftast imetakse tänapäeval maa alt välja energiadefitsiidiga. Ehk siis kui sealt välja tõmmatav nafta annab tagasi X ühikut energiat siis selle käte saamiseks kulub >X ühiku energia.
Asi aga on endiselt kasumlik kuna seda nafta kätte saamiseks vaja minevat energiat saadakse suuresti muudest allikatest (a'la kivisüsi) ning naftatoodete väärtus on oluliselt kõrgem kui puhas energeetiline väärtus.
_________________ Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity" |
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
87 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|