Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 223, 224, 225 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.01.2018 10:22:42 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/240306/western-digital-ships-someones-backdoor-with-my-cloud-drives

Kellel WD MyCloud HDD, siis parem ühendage internetist lahti.
tsitaat:
Exploitable models of Western Digital's MyCloud devices include My Cloud Gen 2, My Cloud EX2, My Cloud EX2 Ultra, My Cloud PR2100, My Cloud PR4100, My Cloud EX4, My Cloud EX2100, My Cloud EX4100, My Cloud DL2100 and My Cloud DL4100.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2018 22:54:35 vasta tsitaadiga

http://www.techradar.com/news/intel-leak-hints-at-super-fast-and-ultra-dense-next-generation-ssds
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.01.2018 23:24:34 vasta tsitaadiga

Suht mõttetud specid, Samsung oli juba ammu sealmaal. Kuna tegemist on kodukasutaja ketastega siis huvitaks kõigepealt see mida välja ei öeldud, kui suure QD juures lubatud iops saavutatakse. Arvata on et see number pole väiksem kui mitmekordne kivide hulk pulga peal ja kui vaadata iopsi kodukasutajat huvitava QD1 või QD2 juures siis jääb asi ilmselt kesiseks. Ütleks siis vähemalt et kondekad on kettal olemas, oleks midagigi mis mõtlema paneks...

Ei oska siin muud järeldada kui et antud 'leak' on mõeldud tähelepanu kõrvale juhtima ühelt teiselt teemalt, mis neil parajasti aktuaalne... icon_evil.gif

_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 17.01.2018 00:30:37 vasta tsitaadiga

kaabakas kirjutas:
Suht mõttetud specid, Samsung oli juba ammu sealmaal. Kuna tegemist on kodukasutaja ketastega siis huvitaks kõigepealt see mida välja ei öeldud, kui suure QD juures lubatud iops saavutatakse. Arvata on et see number pole väiksem kui mitmekordne kivide hulk pulga peal ja kui vaadata iopsi kodukasutajat huvitava QD1 või QD2 juures siis jääb asi ilmselt kesiseks. Ütleks siis vähemalt et kondekad on kettal olemas, oleks midagigi mis mõtlema paneks...

Ei oska siin muud järeldada kui et antud 'leak' on mõeldud tähelepanu kõrvale juhtima ühelt teiselt teemalt, mis neil parajasti aktuaalne... icon_evil.gif

Karta on, et Intel ise avalikustas veel "palju moekamaid" tooteid CES 2018-l icon_cool.gif beer_yum.gif
PS: Ja mis kodudesse puutub, siis peagi vajad oma Koduroboti või Kodujuhtimiskeskuse tarbeks nagunii mingeid hüperime-kiirusega SSD-sid.
- Ei räägi niisama, millalgi tegin suuremamahulist Andmetaastust ning isegi selle käigus "ahhetasin", et miks see värk ikke nii neetult aeglaselt töötab ja et miks pole nii vähemalt 10-100x kiirem. icon_cool.gif Ja see "tavakiirusega" SSD-värk tegi ikka väga närvliseks oma hiilgesuure ajakuluga.

Järgmised lingid siis pajatavad seda uut värki:
Intel Previews Optane 800p 58GB And 118GB M.2 SSDs
https://www.anandtech.com/show/12290/intel-previews-optane-800p-58gb-and-118gb-m2-ssds

Intel reveals new entry-level Optane 800P series SSDs
https://www.myce.com/news/intel-reveals-new-entry-level-optane-800p-series-ssds-83412/
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.01.2018 11:56:22 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
kaabakas kirjutas:
Suht mõttetud specid, Samsung oli juba ammu sealmaal. Kuna tegemist on kodukasutaja ketastega siis huvitaks kõigepealt see mida välja ei öeldud, kui suure QD juures lubatud iops saavutatakse. Arvata on et see number pole väiksem kui mitmekordne kivide hulk pulga peal ja kui vaadata iopsi kodukasutajat huvitava QD1 või QD2 juures siis jääb asi ilmselt kesiseks. Ütleks siis vähemalt et kondekad on kettal olemas, oleks midagigi mis mõtlema paneks...

Ei oska siin muud järeldada kui et antud 'leak' on mõeldud tähelepanu kõrvale juhtima ühelt teiselt teemalt, mis neil parajasti aktuaalne... icon_evil.gif

Karta on, et Intel ise avalikustas veel "palju moekamaid" tooteid CES 2018-l icon_cool.gif beer_yum.gif
PS: Ja mis kodudesse puutub, siis peagi vajad oma Koduroboti või Kodujuhtimiskeskuse tarbeks nagunii mingeid hüperime-kiirusega SSD-sid.

Ei, ei vaja.
tsitaat:

- Ei räägi niisama, millalgi tegin suuremamahulist Andmetaastust ning isegi selle käigus "ahhetasin", et miks see värk ikke nii neetult aeglaselt töötab ja et miks pole nii vähemalt 10-100x kiirem. icon_cool.gif Ja see "tavakiirusega" SSD-värk tegi ikka väga närvliseks oma hiilgesuure ajakuluga.

Kui sa pead tihti oma tarbeks suurmahulist andmetaastust tegema, siis on viga põhimõtteliselt kuskil mujal. Andmetaastuse puhul on alati kõige suurem ajakulu katkisest seadmest andmete lugemine. Ilmselgelt ei ole see asi, mille pärast keegi tõsiselt südamevalu tunneks.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.01.2018 12:20:12 vasta tsitaadiga

No vaatame mis see QLC teeeb. TLC-ga oli küll kasvuraskusi algul. Nüüd võib osta küll (eriti Samsungi 850 või 960 seeriat). Inteli SSD-d pole paraku tükk aega enam midagi erilist olnud. Optane on siin erand aga see on ka teine loom hoopis.
Muidugi kui see tõsi on, et alla 100€ saaks 512GB QLC SSD, siis see oleks hea aga mitte teab mis märkimisväärselt odavam. Sain enda 1TB Crucial MX200 (MLC) umbes 250€ eest aastaid tagasi juba. Selle põhjal oleks 1TB QLC veidi alla 200€. Odavam aga mitte drastiliselt.
Samas mine tea - mängude jaoks ehk kõlbab küll HDD asemel. Mänguketas tavaliselt palju kirjutusi ei saa ja seega QLC ei tohiks ka probleem olla.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 17.01.2018 17:03:17 vasta tsitaadiga

Koguaeg käib jutt, et 30% väiksemad kiibid ja samapalju väiksemad hinnad... Tlc peaks ammu 200 kopikatega olema ning qlc võiks 150- ga olla. Nii et pole üldse vaimustuses järgmisest rämpsulainest. 1 üle 3? a toode mis konkurentsi pakub on Cruciali uus seeria, ülejäänute arvustuste kokkuvõte olnud, et jah parem kuo HDD:p
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2018 23:46:21 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/240877/samsung-officially-launches-ssd-860-pro-and-860-evo-series

860 SATA siis. Kellel 850 juba on pole küll põhjust uuendada imo. Nii või naa piiratud SATA kiiruste poolest. Vastupidavus polnud ka minevikus probleemiks. Tegelikult on garantii tõmmatud 10 aasta pealt 5 peale vs 850 Pro. Ainus erinevus on 4TB mudelid aga need on suht mõttetud arvestades kui palju need maksavad. 1900€ 4TB Pro ja 1400€ 4TB EVO. Muidugi kes mingi vanema SATA SSD pealt tuleb neile tasub soovitada ehk. Kasutab uut Samsungi 64 kihilist NAND'i.

Ülevaade ja benchmarkid: https://www.anandtech.com/show/12348/the-samsung-860-pro-512gb-and-4tb-ssd-review
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.01.2018 19:30:10 vasta tsitaadiga

USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toivos
Kreisi kasutaja
toivos

liitunud: 13.04.2004




sõnum 31.01.2018 11:34:40 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.
Samsa sees on sata ketas.
_________________
Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2018 13:10:54 vasta tsitaadiga

toivos kirjutas:
raxz kirjutas:
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.
Samsa sees on sata ketas.
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 31.01.2018 13:31:57 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
toivos kirjutas:
raxz kirjutas:
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.
Samsa sees on sata ketas.
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära.
Kopeerisin noolte kõrval asuva tekstijupi Googlesse ja sain vastuseks
https://9to5mac.com/2017/11/19/hands-on-sonnet-fusion-thunderbolt-3-pcie-flash-drive-incredibly-fast-bus-powered-external-video/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 31.01.2018 14:08:39 vasta tsitaadiga

loox kirjutas:
raxz kirjutas:
toivos kirjutas:
raxz kirjutas:
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.
Samsa sees on sata ketas.
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära.
Kopeerisin noolte kõrval asuva tekstijupi Googlesse ja sain vastuseks
https://9to5mac.com/2017/11/19/hands-on-sonnet-fusion-thunderbolt-3-pcie-flash-drive-incredibly-fast-bus-powered-external-video/

Üks tähelepanek - aasta tagusest ajast kui oli vaja väga kiiret USB3,0-s töötavat välist ketast.

Väga paljud USB3.0 välikettad ei ole kohe mitte väga-siva-kiired vaid on tegelikult vägagi aeglased.
Ning seda sel lihtsalt põhjusel, et "kettaühendus" ise ei ole mitte SATA3 vaid on endiselt kenasti SATA2.
Ehk siis: on SATA2 to USB3.0, mitte ei ole SATA3 to USB3.0.

Ning värk lõppes tollal sellega, et pidin Arvutimaailmaga tükk aega vaidlema icon_cool.gif , enne kui nad suutsid mulle siis tellida Õige ketta, ehk siis sellise millel "kettaühendus" on ikkagi SATA3, mitte SATA2.
- sinnamaani ladusid mulle muudkui väliseid kettaid mis oli kiirusega SATA2 to USB3.0.

Ning see "SATA3 to USB3.0 klots" maksis kõvasti mitu korda rohkem raha seetõttu. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 31.01.2018 14:28:21 vasta tsitaadiga

Akito- l leidsin ka kiire otsinguga välise 2gbs kiiruseid püüdva kettakarbi: https://www.pcworld.com/article/3111988/storage/akitio-thunder3-pcie-ssd-review-blazingly-fast-external-storage-for-rich-kids.html aga jah suht uus ja kallis tehnoloogia veel.
Sinna sisse oleks paras uus Inteli soodne SSD pista;)
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-760p-ssd-review,5435.html
Seekord Intel korralikuma kettaseadmega hakkama saanud, põhiliselt tänu uuele Microni 64kihilisele 3D NAND kiibile.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2018 14:56:39 vasta tsitaadiga

loox kirjutas:
raxz kirjutas:
toivos kirjutas:
raxz kirjutas:
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.
Samsa sees on sata ketas.
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära.
Kopeerisin noolte kõrval asuva tekstijupi Googlesse ja sain vastuseks
https://9to5mac.com/2017/11/19/hands-on-sonnet-fusion-thunderbolt-3-pcie-flash-drive-incredibly-fast-bus-powered-external-video/
Ei olegi väga kallis. Aga võiks olla pisem nagu Samsa T5. Selle 2TB eest käisin umbes 800 välja. Ilmselt upgrade tuleb millalgi sarnase kiire Sonneti peale.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2018 19:02:24 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.

Saaks ka kiiremini tegelikult:
tsitaat:

USB 3.1 Gen 1 - SuperSpeed, 5 Gbit/s (625 MB/s) data signaling rate over 1 lane using 8b/10b encoding, the same as USB 3.0.
USB 3.1 Gen 2 - SuperSpeed+, new 10 Gbit/s (1250 MB/s) data rate over 1 lane using 128b/132b encoding.


Overhead maha arvestada siis vastavalt 500MB/s ja 1GB/s. Vajalik on siis 3.1g2 toega kest kuhu nt M.2 NVME SSD istutada: http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=612
Loodetavasti hakkavad see aasta levima ka USB 3.2 seadmed:
tsitaat:
USB 3.2 Gen 2x2 - SuperSpeed+, new 20 Gbit/s (2500 MB/s) data rate over 2 lanes using 128b/132b encoding.


Need lingitud kastid pole teab mis portaablid oma suuruselt ja enamus emaplaatidel puudub üldse TB3 liides kuhu neid ühendada.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.01.2018 20:02:37 vasta tsitaadiga

Tomorrow, see silverstone asi on ainult m.2 sata jaoks. ehk siis ka sata kiirused, max 600/600.
tsitaat:
Legacy SATA (B key) only support to install this type
Used for SATA SSDs, and interfaced through the AHCI driver and legacy SATA 3.0 (6 Gbit/s) port exposed through the M.2 connector.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.01.2018 20:16:05 vasta tsitaadiga

londiste, Jep vaatasin nüüd jah, et limiteeritud SATA kiiruste peale. Leidsin ka midagi paremat aga väga kallis isegi ilma ketaste endita. Nagu kõik TB3 põhinevad asjad. Lisaks siis ketas/kettad ja arvutisse veel TB3 kaart tõstab kogumaksumuse kuhugi 500€ kanti: http://www.storagereview.com/netstor_na611tb3_portable_nvme_enclosure_review

Üsna pontsakas kah (meenutab kujult vanu Amino digibokse icon_lol.gif ) ja mingi vent veel sisseehitatud icon_eek.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2018 01:31:51 vasta tsitaadiga

Mul on 1TB T3 ja 2TB T5 ning kiirused lugemisel vastavalt umbes 400 ja 510. Sata üle USB 3.1 järelikult väga palju kiiremaks ei saagi minna. T5 peaks lubama 540, aga seda pole veel näinud. Andke samas formaadis 1+GB/s ketas ja läheb kaubaks. icon_cool.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2018 11:24:35 vasta tsitaadiga

Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2018 14:49:23 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna?
SATA kettaid? 6GBits jääb üsna kiirelt pidurkis isegi USB 3.2ga. Ikkagi on Thunderbolt 3 <-> NVMe teemaks.
Mitme kettaga karbid on tavaliselt suured ka...
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2018 14:56:54 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
elukaz kirjutas:
Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna?
SATA kettaid? 6GBits jääb üsna kiirelt pidurkis isegi USB 3.2ga. Ikkagi on Thunderbolt 3 <-> NVMe teemaks.
Mitme kettaga karbid on tavaliselt suured ka...
usb 3.2 on kuni 2GB/s. see jääb piiriks kuskile 3-4 raid0 sata kettale, mitte enne.
peab muidugi märkima, et usb if on ikka väga karmilt feilinud nii versioonide kui ühenduspesadega. see kõik on nii segane, et anna olla. nüüdseks samuti usb-c kasutav thunderbolt ei aita asjale ka kuidagi kaasa.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.02.2018 15:13:56 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
raxz kirjutas:
elukaz kirjutas:
Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna?
SATA kettaid? 6GBits jääb üsna kiirelt pidurkis isegi USB 3.2ga. Ikkagi on Thunderbolt 3 <-> NVMe teemaks.
Mitme kettaga karbid on tavaliselt suured ka...
usb 3.2 on kuni 2GB/s. see jääb piiriks kuskile 3-4 raid0 sata kettale, mitte enne.
peab muidugi märkima, et usb if on ikka väga karmilt feilinud nii versioonide kui ühenduspesadega. see kõik on nii segane, et anna olla. nüüdseks samuti usb-c kasutav thunderbolt ei aita asjale ka kuidagi kaasa.
3.2 toega masinaid mul ühtegi pole. Samas Thunderbolt 3 toega on eelmisest aastast minu kasutuses olevad Macbook Prod ja MSId. Thunderbolt 3 on palju kiirem, palju levinum ja võiks olla juba ammu kasutatav. Aga alles hakkavad selle ja NVMe ketaste sillad tekkima. Pigem Thunderboldile rõhku panna kui USB 3.2 kettakarpe arendama hakata.

Aga muidu on RAID karpe olemas küll. Kiirust muidugi ei öelda.
https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-mSATA-SSD-enclosure-USB-C-to-Dual-mSATA-adapter-USB-3-1-Type-C/32382715884.html
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2018 12:29:41 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Väga paljud USB3.0 välikettad ei ole kohe mitte väga-siva-kiired vaid on tegelikult vägagi aeglased.
Ning seda sel lihtsalt põhjusel, et "kettaühendus" ise ei ole mitte SATA3 vaid on endiselt kenasti SATA2.
Ehk siis: on SATA2 to USB3.0, mitte ei ole SATA3 to USB3.0.


See, et väliste ketaste ja pulkade turg saasta täis on, peaks kõigil teada olema... USB3 pulgad, mis liigutavad end USB2 kiirustega, jnejne.
Väliste ketaste suhtes ei näe, miks peaks midagi muud kui Seagate Backup Plus'i võtma, mis on igati korralik ja okeis hinnaklassis ketas. Tried and true.

londiste, LOL, miks see SilverStone seal üldse NVMe'st räägib kui lõpetab lausega, et see toetab vaid SATA't icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andrusny
Kreisi kasutaja
andrusny

liitunud: 20.03.2006




sõnum 19.02.2018 15:23:56 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
rycyve kirjutas:
milleks võtta süst. ketast 500+kui saab ju installida mittevajaliku ka D: kettale icon_eek.gif
Kui pappi on siis see loomulik,et exe tuleb C: kettale aga muidu mõttetu thumbs_down.gif
What? Pole kunagi mõelnud, et peaks hakkama nii kokku hoidma. Ketas ei maksa ju tänapäeval enam midagi.


SSD pealt ei saa vist üldjuhul eriti midagi kätte, kui küpseb. Endal just oli, läks õhtale, õnneks oli ainult 120G süsteemiketas ja parem kraam eraldi tavakettal. Pärast proovisin, mõned kaustad nokkis aegamisi lahti, kuid välja eriti midagi ei lugenud sealt.

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 19.02.2018 16:23:02 vasta tsitaadiga

andrusny kirjutas:
raxz kirjutas:
rycyve kirjutas:
milleks võtta süst. ketast 500+kui saab ju installida mittevajaliku ka D: kettale icon_eek.gif
Kui pappi on siis see loomulik,et exe tuleb C: kettale aga muidu mõttetu thumbs_down.gif
What? Pole kunagi mõelnud, et peaks hakkama nii kokku hoidma. Ketas ei maksa ju tänapäeval enam midagi.


SSD pealt ei saa vist üldjuhul eriti midagi kätte, kui küpseb. Endal just oli, läks õhtale, õnneks oli ainult 120G süsteemiketas ja parem kraam eraldi tavakettal. Pärast proovisin, mõned kaustad nokkis aegamisi lahti, kuid välja eriti midagi ei lugenud sealt.

Kõik sõltub sellest kas on sisse lülitatud selline värk nagu TRIM. Kui see on aktiivne, siis see teeb pidevalt Wipe-mist ning siis ei saa tõepoolest enam midagi kätte.

Nii, et kui on Missioonikriitiline masin - kus on eluliselt vajalik, et vajadusel on midagi päästetav - taastatav, siis kahjuks tuleb Trim välja lülitada.
------------------------
SSD-fännid tõstavad nüüd kisa icon_smile.gif , aga mul oma läpparites pole mingit Trimi möllamas. icon_cool.gif Seda enam, et läpparites pole nagunii rohkem kui ühe ketta koht. Ja mingi USB2.0 kaudu teha veel pidevalt selle SSD kloonimist teisele kettale, on ikka väga korralik vahtida kuidas Kloon pikki tunde ennast kerib.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.02.2018 16:49:45 vasta tsitaadiga

Ma ei tea mida see hull siin jälle sonib vahepeal aga TRIM hoidke alati sees. See oleks sama kui lõpetate prügi väljaviskamise kuna äkki midagi võib vaja minna veel prügis olevatest asjadest. Ehk siis teist saab bomž kes istub oma prügihunnikute otsas icon_lol.gif

TRIM ei kustuta aktiivseid faile. Sellel on lisaks sisemisele prügikogumisele (Garbage Collection aka GC) oluline roll, et hoida SSD jõudlus optimaalne. TRIM käib üle ainult vabad sektorid mitte need kus andmed on. Ehk siis TRIM ei kustuta teil vajalikke andmeid. Sellist BS-i räägivad tahanteadja sugused levitades sellega seoses väärinformatsiooni.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2018 17:09:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow, oleneb kontekstist. Kui üritad andmeid taastada, siis on TRIM väljalülitamine igati mõistlik olenemata sellest kas surema hakkab ketas või on failisüsteem katki. Kuigi sellega olen nõus, et igapäevaselt prügihunniku otsas istuda pole mõistlik
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2018 17:14:04 vasta tsitaadiga

tahanteada, https://en.wikipedia.org/wiki/Trim_(computing)

SSD puhul PEAB TRIM ALATI SEES OLEMA kui sa tahad seda ketast võimalikult kaua kasutada.

SSDga toimetamisel peab pidama silmas kahte asja: tasub hoida käepärast mingit üsna hiljuti tehtud klooni süsteemiga. tasub hoida oma vajalikke asju ka mujal kui selle ainsa ssd peal.. ühe ssd surma olen omas masinas üle elanud ja see käis "hetkega" st. masin andis sinist ning resas (dump) ja pärast resa enam näha polnud seda.. crucial andis küll uue ketta aga õnneks oli kloon olemas .

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2018 17:31:36 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:

SSDga toimetamisel peab pidama silmas kahte asja: tasub hoida käepärast mingit üsna hiljuti tehtud klooni süsteemiga. tasub hoida oma vajalikke asju ka mujal kui selle ainsa ssd peal.. ühe ssd surma olen omas masinas üle elanud ja see käis "hetkega" st. masin andis sinist ning resas (dump) ja pärast resa enam näha polnud seda.. crucial andis küll uue ketta aga õnneks oli kloon olemas .


Nii on. Aga siinkohal küsiks ühe teise küsimuse - kas mSata liides on mingi ühepäevaliblikas, et neid järelturul peaaegu üldse ei liigu? Olen sama asja peale mõelnud, et backup välisele kettale aeg-ajalt kui meelde tuleb pole hea ja kuna masinasse saab ka mSata ketta panna, oleks ju hea hoopis sinna backupi teha, selle saaks lihtsasti ka automatiseerida. Paraku uut väga osta ei tahaks, pole kindel kas sellega pärast midagi peale on hakata kui ühel päeval masina välja vahetan.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2018 17:37:50 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Aga siinkohal küsiks ühe teise küsimuse - kas mSata liides on mingi ühepäevaliblikas, et neid järelturul peaaegu üldse ei liigu? Olen sama asja peale mõelnud, et backup välisele kettale aeg-ajalt kui meelde tuleb pole hea ja kuna masinasse saab ka mSata ketta panna, oleks ju hea hoopis sinna backupi teha, selle saaks lihtsasti ka automatiseerida. Paraku uut väga osta ei tahaks, pole kindel kas sellega pärast midagi peale on hakata kui ühel päeval masina välja vahetan.
mSATA -> SATA adapterid on täiesti olemas ja ei maksa just väga palju:

https://www.hinnavaatlus.ee/691218/logilink-msata-ssd-to-25-tolli-sata/

Endalgi kasutuses kuna omal ajal maksis sobiv mSATA SSD tavalisest SATAst kõvasti vähem.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 19.02.2018 18:45:21 vasta tsitaadiga

Keegi siin hiljuti tundis huvi välise Thunderbolt kõvakettakarbi vastu. TH tegi ülevaate Netstori kettakarbile: http://www.tomshardware.com/reviews/netstor-na611tb3-thunderbolt-3-nvme-portable-ssd,5359-2.html kuhu istutas sisse 2x Samsung 960 Pro-d. Vastast ei leidu.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2018 14:42:20 vasta tsitaadiga

http://www.guru3d.com/news-story/western-digital-launches-pc-sn720-and-pc-sn520-nvme-ssds.html
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.02.2018 16:57:06 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
http://www.guru3d.com/news-story/western-digital-launches-pc-sn720-and-pc-sn520-nvme-ssds.html

Libistasin silmadega üle, aga mainitud ei olnud kelle NAND kasutab ja mis kontroller juhib?

Samal ajal jätkatakse toodete turule toomisega, mis "on paremad kuo eelmine tehnoloogia" ehk Inteli 600p masti NVMe SSD:
http://www.tomshardware.com/reviews/adata-xpg-gammix-s10-ssd,5351.html
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2018 17:03:28 vasta tsitaadiga

sandisk on wd oem
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2018 17:17:27 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Early Access kirjutas:
http://www.guru3d.com/news-story/western-digital-launches-pc-sn720-and-pc-sn520-nvme-ssds.html

Libistasin silmadega üle, aga mainitud ei olnud kelle NAND kasutab ja mis kontroller juhib?

WD 3D NANDi tootja peaks olema Sandisk/Toshiba. Kontroller on oma toodang, vähemalt spec sheeti järgi.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.02.2018 17:51:09 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Vael kirjutas:
Early Access kirjutas:
http://www.guru3d.com/news-story/western-digital-launches-pc-sn720-and-pc-sn520-nvme-ssds.html

Libistasin silmadega üle, aga mainitud ei olnud kelle NAND kasutab ja mis kontroller juhib?

WD 3D NANDi tootja peaks olema Sandisk/Toshiba. Kontroller on oma toodang, vähemalt spec sheeti järgi.

WD omandas (ostis ära icon_smile.gif ) SanDiski ikka juba aastal 2016.
See siis väikseks täpsustuseks.

Western Digital Completes Acquisition of SanDisk, Creating A Global leader In Storage Technology
Irvine, CA - May 12, 2016
https://www.wdc.com/about-wd/newsroom/press-room/2016-05-12-western-digital-completes-acquisition-of-sandisk.html
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2018 17:56:53 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
sukelduja kirjutas:
Vael kirjutas:
Early Access kirjutas:
http://www.guru3d.com/news-story/western-digital-launches-pc-sn720-and-pc-sn520-nvme-ssds.html

Libistasin silmadega üle, aga mainitud ei olnud kelle NAND kasutab ja mis kontroller juhib?

WD 3D NANDi tootja peaks olema Sandisk/Toshiba. Kontroller on oma toodang, vähemalt spec sheeti järgi.

WD omandas (ostis ära icon_smile.gif ) SanDiski ikka juba aastal 2016.
See siis väikseks täpsustuseks.

Western Digital Completes Acquisition of SanDisk, Creating A Global leader In Storage Technology
Irvine, CA - May 12, 2016
https://www.wdc.com/about-wd/newsroom/press-room/2016-05-12-western-digital-completes-acquisition-of-sandisk.html

Seda küll, aga Sandiski toodab 3D NANDi Toshibaga kahe peale, milles WD-l on Sandiski kaudu vähemusosalus. Käisid kohutki selle pärast Toshibaga.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alartt
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2018 09:03:39 vasta tsitaadiga

Mu Corsair force 3 suri paar päeva tagasi ära. Lihtsalt kadus ära biosist. Proovisin kaableid vahetada ja kõike. Corsair toolbox leiab ülesse ja näitab 0baiti drivena. 6 aastat töötas, windoz ja dokumendid lännu.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2018 09:23:38 vasta tsitaadiga

Nii on.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2018 11:29:26 vasta tsitaadiga

alartt kirjutas:
Mu Corsair force 3 suri paar päeva tagasi ära. Lihtsalt kadus ära biosist. Proovisin kaableid vahetada ja kõike. Corsair toolbox leiab ülesse ja näitab 0baiti drivena. 6 aastat töötas, windoz ja dokumendid lännu.

Mul toodi mingi aeg tagasi Inteli 520 ( Sandforce) kettaga masin, millel ketas kadunud. Ei bootinud, bios ka ei näidanud. Panin USB-ga teise masina taha, ikka ei midagi. Viskasin teise masina SATA kontrolleri külge ja siis leidis Inteli tool ketta üles. Mina enam ei riskinud, kloonisin kohe probleemse ketta uuele kettale ümber ja viskasin vana minema. Vahel tasub teises masinas proovida, äkki tuleb veel üles ketas.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.03.2018 13:00:33 vasta tsitaadiga

Kõik SSD'sid ostma icon_lol.gif

Power Outage at Samsung NAND Flash Plant Cuts March Global Output by 3.5%
https://www.techpowerup.com/242380/power-outage-at-samsung-nand-flash-plant-cuts-march-global-output-by-3-5

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2018 13:03:28 vasta tsitaadiga

sealt tehasest tuleb siis 1/3 maailma toodangust icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 15.03.2018 13:19:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Kõik SSD'sid ostma icon_lol.gif

Ja milline SSD oleks kõige mõistlikum poodi rabama minna, hetkel on SAMSUNG SATA2.5" 500GB EVO aga M.2 pesa vedeleb tühjana.
Kõige kiiremat ei jaksa vast osta aga milline oleks "paremuselt teine" 1TB SSD icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2018 17:24:47 vasta tsitaadiga

sukelduja, tehasegarsntiid oli?
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2018 10:30:01 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
sukelduja, tehasegarsntiid oli?

Vist isegi oli, aga küsimus on, et milleks? Saadad tehasesse tagasi oma kuluga, heal juhul saad samasuguse vastu, mis ühel ilusal päeval sama triki teeb.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2018 12:46:06 vasta tsitaadiga

kui sa seda veel ära pole visanud, ma maksaks saatmise ja sümboolika ning testiks hetkel seda tehasegarantiid temaga.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.03.2018 13:09:28 vasta tsitaadiga

Intel Optane M.2 versioon kah tulekul siis see aasta. Hetkel ainult Enterprise aga küllap tuleb Client kah.
https://www.anandtech.com/show/12562/intel-previews-optane-enterprise-m2-ssd
https://www.techpowerup.com/242605/intel-previews-true-optane-m-2-ssd-geared-for-enterprise

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dreamlover
HV Guru
Dreamlover

liitunud: 21.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.04.2018 12:12:01 vasta tsitaadiga

mida te jaurate? eelmine aasta sai samsungi ssd otse tootjale saadetud ja saatsid mulle uue asemel

tegu oli samsung 950 pro 512gb kettaga


mingit ostuarvet ei tahetud

_________________
ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad
Kommentaarid: 1904 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 1327
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 16.04.2018 16:49:21 vasta tsitaadiga

Kiireim väline SSD üle TB3 ühenduse ülevaate saanud:http://www.tomshardware.com/reviews/tekq-rapide-thunderbolt-3-portable-ssd,5498-2.html
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 223, 224, 225 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.