|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
16.01.2018 23:24:34
|
|
|
Suht mõttetud specid, Samsung oli juba ammu sealmaal. Kuna tegemist on kodukasutaja ketastega siis huvitaks kõigepealt see mida välja ei öeldud, kui suure QD juures lubatud iops saavutatakse. Arvata on et see number pole väiksem kui mitmekordne kivide hulk pulga peal ja kui vaadata iopsi kodukasutajat huvitava QD1 või QD2 juures siis jääb asi ilmselt kesiseks. Ütleks siis vähemalt et kondekad on kettal olemas, oleks midagigi mis mõtlema paneks...
Ei oska siin muud järeldada kui et antud 'leak' on mõeldud tähelepanu kõrvale juhtima ühelt teiselt teemalt, mis neil parajasti aktuaalne...
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
17.01.2018 00:30:37
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
Suht mõttetud specid, Samsung oli juba ammu sealmaal. Kuna tegemist on kodukasutaja ketastega siis huvitaks kõigepealt see mida välja ei öeldud, kui suure QD juures lubatud iops saavutatakse. Arvata on et see number pole väiksem kui mitmekordne kivide hulk pulga peal ja kui vaadata iopsi kodukasutajat huvitava QD1 või QD2 juures siis jääb asi ilmselt kesiseks. Ütleks siis vähemalt et kondekad on kettal olemas, oleks midagigi mis mõtlema paneks...
Ei oska siin muud järeldada kui et antud 'leak' on mõeldud tähelepanu kõrvale juhtima ühelt teiselt teemalt, mis neil parajasti aktuaalne...  |
Karta on, et Intel ise avalikustas veel "palju moekamaid" tooteid CES 2018-l
PS: Ja mis kodudesse puutub, siis peagi vajad oma Koduroboti või Kodujuhtimiskeskuse tarbeks nagunii mingeid hüperime-kiirusega SSD-sid.
- Ei räägi niisama, millalgi tegin suuremamahulist Andmetaastust ning isegi selle käigus "ahhetasin", et miks see värk ikke nii neetult aeglaselt töötab ja et miks pole nii vähemalt 10-100x kiirem. Ja see "tavakiirusega" SSD-värk tegi ikka väga närvliseks oma hiilgesuure ajakuluga.
Järgmised lingid siis pajatavad seda uut värki:
Intel Previews Optane 800p 58GB And 118GB M.2 SSDs
https://www.anandtech.com/show/12290/intel-previews-optane-800p-58gb-and-118gb-m2-ssds
Intel reveals new entry-level Optane 800P series SSDs
https://www.myce.com/news/intel-reveals-new-entry-level-optane-800p-series-ssds-83412/
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
17.01.2018 11:56:22
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| kaabakas kirjutas: |
Suht mõttetud specid, Samsung oli juba ammu sealmaal. Kuna tegemist on kodukasutaja ketastega siis huvitaks kõigepealt see mida välja ei öeldud, kui suure QD juures lubatud iops saavutatakse. Arvata on et see number pole väiksem kui mitmekordne kivide hulk pulga peal ja kui vaadata iopsi kodukasutajat huvitava QD1 või QD2 juures siis jääb asi ilmselt kesiseks. Ütleks siis vähemalt et kondekad on kettal olemas, oleks midagigi mis mõtlema paneks...
Ei oska siin muud järeldada kui et antud 'leak' on mõeldud tähelepanu kõrvale juhtima ühelt teiselt teemalt, mis neil parajasti aktuaalne...  |
Karta on, et Intel ise avalikustas veel "palju moekamaid" tooteid CES 2018-l
PS: Ja mis kodudesse puutub, siis peagi vajad oma Koduroboti või Kodujuhtimiskeskuse tarbeks nagunii mingeid hüperime-kiirusega SSD-sid.
|
Ei, ei vaja.
| tsitaat: |
- Ei räägi niisama, millalgi tegin suuremamahulist Andmetaastust ning isegi selle käigus "ahhetasin", et miks see värk ikke nii neetult aeglaselt töötab ja et miks pole nii vähemalt 10-100x kiirem. Ja see "tavakiirusega" SSD-värk tegi ikka väga närvliseks oma hiilgesuure ajakuluga.
|
Kui sa pead tihti oma tarbeks suurmahulist andmetaastust tegema, siis on viga põhimõtteliselt kuskil mujal. Andmetaastuse puhul on alati kõige suurem ajakulu katkisest seadmest andmete lugemine. Ilmselgelt ei ole see asi, mille pärast keegi tõsiselt südamevalu tunneks.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
17.01.2018 12:20:12
|
|
|
No vaatame mis see QLC teeeb. TLC-ga oli küll kasvuraskusi algul. Nüüd võib osta küll (eriti Samsungi 850 või 960 seeriat). Inteli SSD-d pole paraku tükk aega enam midagi erilist olnud. Optane on siin erand aga see on ka teine loom hoopis.
Muidugi kui see tõsi on, et alla 100€ saaks 512GB QLC SSD, siis see oleks hea aga mitte teab mis märkimisväärselt odavam. Sain enda 1TB Crucial MX200 (MLC) umbes 250€ eest aastaid tagasi juba. Selle põhjal oleks 1TB QLC veidi alla 200€. Odavam aga mitte drastiliselt.
Samas mine tea - mängude jaoks ehk kõlbab küll HDD asemel. Mänguketas tavaliselt palju kirjutusi ei saa ja seega QLC ei tohiks ka probleem olla.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
17.01.2018 17:03:17
|
|
|
| Koguaeg käib jutt, et 30% väiksemad kiibid ja samapalju väiksemad hinnad... Tlc peaks ammu 200 kopikatega olema ning qlc võiks 150- ga olla. Nii et pole üldse vaimustuses järgmisest rämpsulainest. 1 üle 3? a toode mis konkurentsi pakub on Cruciali uus seeria, ülejäänute arvustuste kokkuvõte olnud, et jah parem kuo HDD:p
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
30.01.2018 19:30:10
|
|
|
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
toivos
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.04.2004
|
31.01.2018 11:34:40
|
|
|
| raxz kirjutas: |
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s. |
Samsa sees on sata ketas.
_________________ Taastan datat katkistelt ketastelt ja katkistelt Flash(USB) mäludelt. Nüüd ka katkistelt SSD ketastelt. |
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
31.01.2018 13:10:54
|
|
|
| toivos kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s. |
Samsa sees on sata ketas. |
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
31.01.2018 13:31:57
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s. |
Samsa sees on sata ketas. |
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära. |
Kopeerisin noolte kõrval asuva tekstijupi Googlesse ja sain vastuseks
https://9to5mac.com/2017/11/19/hands-on-sonnet-fusion-thunderbolt-3-pcie-flash-drive-incredibly-fast-bus-powered-external-video/
|
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
31.01.2018 14:08:39
|
|
|
| loox kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s. |
Samsa sees on sata ketas. |
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära. |
Kopeerisin noolte kõrval asuva tekstijupi Googlesse ja sain vastuseks
https://9to5mac.com/2017/11/19/hands-on-sonnet-fusion-thunderbolt-3-pcie-flash-drive-incredibly-fast-bus-powered-external-video/ |
Üks tähelepanek - aasta tagusest ajast kui oli vaja väga kiiret USB3,0-s töötavat välist ketast.
Väga paljud USB3.0 välikettad ei ole kohe mitte väga-siva-kiired vaid on tegelikult vägagi aeglased.
Ning seda sel lihtsalt põhjusel, et "kettaühendus" ise ei ole mitte SATA3 vaid on endiselt kenasti SATA2.
Ehk siis: on SATA2 to USB3.0, mitte ei ole SATA3 to USB3.0.
Ning värk lõppes tollal sellega, et pidin Arvutimaailmaga tükk aega vaidlema , enne kui nad suutsid mulle siis tellida Õige ketta, ehk siis sellise millel "kettaühendus" on ikkagi SATA3, mitte SATA2.
- sinnamaani ladusid mulle muudkui väliseid kettaid mis oli kiirusega SATA2 to USB3.0.
Ning see "SATA3 to USB3.0 klots" maksis kõvasti mitu korda rohkem raha seetõttu.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
31.01.2018 14:56:39
|
|
|
| loox kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| toivos kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s. |
Samsa sees on sata ketas. |
On jah. Aga tulevikus võiks olla Thunderbolt 3 <-> NVMe. Praegu vist veel ei ole sellist saada? Kui sisemine ketas lubab 2GB/s, siis võiks väline ka veidi lähemale tulla oma võimekusega. Ja kuna mul on tihti vaja väga mahukaid faile liigutada, siis kuluks kiire jupp ära. |
Kopeerisin noolte kõrval asuva tekstijupi Googlesse ja sain vastuseks
https://9to5mac.com/2017/11/19/hands-on-sonnet-fusion-thunderbolt-3-pcie-flash-drive-incredibly-fast-bus-powered-external-video/ |
Ei olegi väga kallis. Aga võiks olla pisem nagu Samsa T5. Selle 2TB eest käisin umbes 800 välja. Ilmselt upgrade tuleb millalgi sarnase kiire Sonneti peale.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
31.01.2018 19:02:24
|
|
|
| raxz kirjutas: |
USB3 on vist ka väliste ketaste jaoks aeglaseks jäänud nagu SATA arvuti sisemiste ketaste jaoks. Thunderbolt 3 väliseid kettaid ei ole veel saada?
Samsa T5 suudab veidi üle 500MB/s kätte saada, T3 piir on umbes 400MB/s. |
Saaks ka kiiremini tegelikult:
| tsitaat: |
USB 3.1 Gen 1 - SuperSpeed, 5 Gbit/s (625 MB/s) data signaling rate over 1 lane using 8b/10b encoding, the same as USB 3.0.
USB 3.1 Gen 2 - SuperSpeed+, new 10 Gbit/s (1250 MB/s) data rate over 1 lane using 128b/132b encoding.
|
Overhead maha arvestada siis vastavalt 500MB/s ja 1GB/s. Vajalik on siis 3.1g2 toega kest kuhu nt M.2 NVME SSD istutada: http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=612
Loodetavasti hakkavad see aasta levima ka USB 3.2 seadmed:
| tsitaat: |
| USB 3.2 Gen 2x2 - SuperSpeed+, new 20 Gbit/s (2500 MB/s) data rate over 2 lanes using 128b/132b encoding. |
Need lingitud kastid pole teab mis portaablid oma suuruselt ja enamus emaplaatidel puudub üldse TB3 liides kuhu neid ühendada.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
31.01.2018 20:02:37
|
|
|
Tomorrow, see silverstone asi on ainult m.2 sata jaoks. ehk siis ka sata kiirused, max 600/600.
| tsitaat: |
Legacy SATA (B key) only support to install this type
Used for SATA SSDs, and interfaced through the AHCI driver and legacy SATA 3.0 (6 Gbit/s) port exposed through the M.2 connector. |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
31.01.2018 20:16:05
|
|
|
londiste, Jep vaatasin nüüd jah, et limiteeritud SATA kiiruste peale. Leidsin ka midagi paremat aga väga kallis isegi ilma ketaste endita. Nagu kõik TB3 põhinevad asjad. Lisaks siis ketas/kettad ja arvutisse veel TB3 kaart tõstab kogumaksumuse kuhugi 500€ kanti: http://www.storagereview.com/netstor_na611tb3_portable_nvme_enclosure_review
Üsna pontsakas kah (meenutab kujult vanu Amino digibokse ) ja mingi vent veel sisseehitatud
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
01.02.2018 01:31:51
|
|
|
Mul on 1TB T3 ja 2TB T5 ning kiirused lugemisel vastavalt umbes 400 ja 510. Sata üle USB 3.1 järelikult väga palju kiiremaks ei saagi minna. T5 peaks lubama 540, aga seda pole veel näinud. Andke samas formaadis 1+GB/s ketas ja läheb kaubaks.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
01.02.2018 11:24:35
|
|
|
Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
01.02.2018 14:49:23
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna? |
SATA kettaid? 6GBits jääb üsna kiirelt pidurkis isegi USB 3.2ga. Ikkagi on Thunderbolt 3 <-> NVMe teemaks.
Mitme kettaga karbid on tavaliselt suured ka...
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.02.2018 14:56:54
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
| Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna? |
SATA kettaid? 6GBits jääb üsna kiirelt pidurkis isegi USB 3.2ga. Ikkagi on Thunderbolt 3 <-> NVMe teemaks.
Mitme kettaga karbid on tavaliselt suured ka... |
usb 3.2 on kuni 2GB/s. see jääb piiriks kuskile 3-4 raid0 sata kettale, mitte enne.
peab muidugi märkima, et usb if on ikka väga karmilt feilinud nii versioonide kui ühenduspesadega. see kõik on nii segane, et anna olla. nüüdseks samuti usb-c kasutav thunderbolt ei aita asjale ka kuidagi kaasa.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
01.02.2018 15:13:56
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| elukaz kirjutas: |
| Raid0 väliseid bokse pole kuhu 2x ssd sisse panna? |
SATA kettaid? 6GBits jääb üsna kiirelt pidurkis isegi USB 3.2ga. Ikkagi on Thunderbolt 3 <-> NVMe teemaks.
Mitme kettaga karbid on tavaliselt suured ka... |
usb 3.2 on kuni 2GB/s. see jääb piiriks kuskile 3-4 raid0 sata kettale, mitte enne.
peab muidugi märkima, et usb if on ikka väga karmilt feilinud nii versioonide kui ühenduspesadega. see kõik on nii segane, et anna olla. nüüdseks samuti usb-c kasutav thunderbolt ei aita asjale ka kuidagi kaasa. |
3.2 toega masinaid mul ühtegi pole. Samas Thunderbolt 3 toega on eelmisest aastast minu kasutuses olevad Macbook Prod ja MSId. Thunderbolt 3 on palju kiirem, palju levinum ja võiks olla juba ammu kasutatav. Aga alles hakkavad selle ja NVMe ketaste sillad tekkima. Pigem Thunderboldile rõhku panna kui USB 3.2 kettakarpe arendama hakata.
Aga muidu on RAID karpe olemas küll. Kiirust muidugi ei öelda.
https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-mSATA-SSD-enclosure-USB-C-to-Dual-mSATA-adapter-USB-3-1-Type-C/32382715884.html
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
09.02.2018 12:29:41
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
Väga paljud USB3.0 välikettad ei ole kohe mitte väga-siva-kiired vaid on tegelikult vägagi aeglased.
Ning seda sel lihtsalt põhjusel, et "kettaühendus" ise ei ole mitte SATA3 vaid on endiselt kenasti SATA2.
Ehk siis: on SATA2 to USB3.0, mitte ei ole SATA3 to USB3.0. |
See, et väliste ketaste ja pulkade turg saasta täis on, peaks kõigil teada olema... USB3 pulgad, mis liigutavad end USB2 kiirustega, jnejne.
Väliste ketaste suhtes ei näe, miks peaks midagi muud kui Seagate Backup Plus'i võtma, mis on igati korralik ja okeis hinnaklassis ketas. Tried and true.
londiste, LOL, miks see SilverStone seal üldse NVMe'st räägib kui lõpetab lausega, et see toetab vaid SATA't
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
andrusny
Kreisi kasutaja

liitunud: 20.03.2006
|
19.02.2018 15:23:56
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| rycyve kirjutas: |
milleks võtta süst. ketast 500+kui saab ju installida mittevajaliku ka D: kettale
Kui pappi on siis see loomulik,et exe tuleb C: kettale aga muidu mõttetu  |
What? Pole kunagi mõelnud, et peaks hakkama nii kokku hoidma. Ketas ei maksa ju tänapäeval enam midagi. |
SSD pealt ei saa vist üldjuhul eriti midagi kätte, kui küpseb. Endal just oli, läks õhtale, õnneks oli ainult 120G süsteemiketas ja parem kraam eraldi tavakettal. Pärast proovisin, mõned kaustad nokkis aegamisi lahti, kuid välja eriti midagi ei lugenud sealt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
19.02.2018 16:23:02
|
|
|
| andrusny kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| rycyve kirjutas: |
milleks võtta süst. ketast 500+kui saab ju installida mittevajaliku ka D: kettale
Kui pappi on siis see loomulik,et exe tuleb C: kettale aga muidu mõttetu  |
What? Pole kunagi mõelnud, et peaks hakkama nii kokku hoidma. Ketas ei maksa ju tänapäeval enam midagi. |
SSD pealt ei saa vist üldjuhul eriti midagi kätte, kui küpseb. Endal just oli, läks õhtale, õnneks oli ainult 120G süsteemiketas ja parem kraam eraldi tavakettal. Pärast proovisin, mõned kaustad nokkis aegamisi lahti, kuid välja eriti midagi ei lugenud sealt. |
Kõik sõltub sellest kas on sisse lülitatud selline värk nagu TRIM. Kui see on aktiivne, siis see teeb pidevalt Wipe-mist ning siis ei saa tõepoolest enam midagi kätte.
Nii, et kui on Missioonikriitiline masin - kus on eluliselt vajalik, et vajadusel on midagi päästetav - taastatav, siis kahjuks tuleb Trim välja lülitada.
------------------------
SSD-fännid tõstavad nüüd kisa , aga mul oma läpparites pole mingit Trimi möllamas. Seda enam, et läpparites pole nagunii rohkem kui ühe ketta koht. Ja mingi USB2.0 kaudu teha veel pidevalt selle SSD kloonimist teisele kettale, on ikka väga korralik vahtida kuidas Kloon pikki tunde ennast kerib.
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
19.02.2018 16:49:45
|
|
|
Ma ei tea mida see hull siin jälle sonib vahepeal aga TRIM hoidke alati sees. See oleks sama kui lõpetate prügi väljaviskamise kuna äkki midagi võib vaja minna veel prügis olevatest asjadest. Ehk siis teist saab bomž kes istub oma prügihunnikute otsas
TRIM ei kustuta aktiivseid faile. Sellel on lisaks sisemisele prügikogumisele (Garbage Collection aka GC) oluline roll, et hoida SSD jõudlus optimaalne. TRIM käib üle ainult vabad sektorid mitte need kus andmed on. Ehk siis TRIM ei kustuta teil vajalikke andmeid. Sellist BS-i räägivad tahanteadja sugused levitades sellega seoses väärinformatsiooni.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.02.2018 17:09:11
|
|
|
| Tomorrow, oleneb kontekstist. Kui üritad andmeid taastada, siis on TRIM väljalülitamine igati mõistlik olenemata sellest kas surema hakkab ketas või on failisüsteem katki. Kuigi sellega olen nõus, et igapäevaselt prügihunniku otsas istuda pole mõistlik
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
19.02.2018 17:14:04
|
|
|
tahanteada, https://en.wikipedia.org/wiki/Trim_(computing)
SSD puhul PEAB TRIM ALATI SEES OLEMA kui sa tahad seda ketast võimalikult kaua kasutada.
SSDga toimetamisel peab pidama silmas kahte asja: tasub hoida käepärast mingit üsna hiljuti tehtud klooni süsteemiga. tasub hoida oma vajalikke asju ka mujal kui selle ainsa ssd peal.. ühe ssd surma olen omas masinas üle elanud ja see käis "hetkega" st. masin andis sinist ning resas (dump) ja pärast resa enam näha polnud seda.. crucial andis küll uue ketta aga õnneks oli kloon olemas .
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.02.2018 17:31:36
|
|
|
| laurx kirjutas: |
SSDga toimetamisel peab pidama silmas kahte asja: tasub hoida käepärast mingit üsna hiljuti tehtud klooni süsteemiga. tasub hoida oma vajalikke asju ka mujal kui selle ainsa ssd peal.. ühe ssd surma olen omas masinas üle elanud ja see käis "hetkega" st. masin andis sinist ning resas (dump) ja pärast resa enam näha polnud seda.. crucial andis küll uue ketta aga õnneks oli kloon olemas . |
Nii on. Aga siinkohal küsiks ühe teise küsimuse - kas mSata liides on mingi ühepäevaliblikas, et neid järelturul peaaegu üldse ei liigu? Olen sama asja peale mõelnud, et backup välisele kettale aeg-ajalt kui meelde tuleb pole hea ja kuna masinasse saab ka mSata ketta panna, oleks ju hea hoopis sinna backupi teha, selle saaks lihtsasti ka automatiseerida. Paraku uut väga osta ei tahaks, pole kindel kas sellega pärast midagi peale on hakata kui ühel päeval masina välja vahetan.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
19.02.2018 17:37:50
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Aga siinkohal küsiks ühe teise küsimuse - kas mSata liides on mingi ühepäevaliblikas, et neid järelturul peaaegu üldse ei liigu? Olen sama asja peale mõelnud, et backup välisele kettale aeg-ajalt kui meelde tuleb pole hea ja kuna masinasse saab ka mSata ketta panna, oleks ju hea hoopis sinna backupi teha, selle saaks lihtsasti ka automatiseerida. Paraku uut väga osta ei tahaks, pole kindel kas sellega pärast midagi peale on hakata kui ühel päeval masina välja vahetan. |
mSATA -> SATA adapterid on täiesti olemas ja ei maksa just väga palju:
https://www.hinnavaatlus.ee/691218/logilink-msata-ssd-to-25-tolli-sata/
Endalgi kasutuses kuna omal ajal maksis sobiv mSATA SSD tavalisest SATAst kõvasti vähem.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
27.02.2018 17:03:28
|
|
|
sandisk on wd oem
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
27.02.2018 17:17:27
|
|
|
| Vael kirjutas: |
Libistasin silmadega üle, aga mainitud ei olnud kelle NAND kasutab ja mis kontroller juhib?
|
WD 3D NANDi tootja peaks olema Sandisk/Toshiba. Kontroller on oma toodang, vähemalt spec sheeti järgi.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
27.02.2018 17:51:09
|
|
|
| sukelduja kirjutas: |
| Vael kirjutas: |
Libistasin silmadega üle, aga mainitud ei olnud kelle NAND kasutab ja mis kontroller juhib?
|
WD 3D NANDi tootja peaks olema Sandisk/Toshiba. Kontroller on oma toodang, vähemalt spec sheeti järgi. |
WD omandas (ostis ära ) SanDiski ikka juba aastal 2016.
See siis väikseks täpsustuseks.
Western Digital Completes Acquisition of SanDisk, Creating A Global leader In Storage Technology
Irvine, CA - May 12, 2016
https://www.wdc.com/about-wd/newsroom/press-room/2016-05-12-western-digital-completes-acquisition-of-sandisk.html
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
27.02.2018 17:56:53
|
|
|
| tahanteada kirjutas: |
| sukelduja kirjutas: |
| Vael kirjutas: |
Libistasin silmadega üle, aga mainitud ei olnud kelle NAND kasutab ja mis kontroller juhib?
|
WD 3D NANDi tootja peaks olema Sandisk/Toshiba. Kontroller on oma toodang, vähemalt spec sheeti järgi. |
WD omandas (ostis ära ) SanDiski ikka juba aastal 2016.
See siis väikseks täpsustuseks.
Western Digital Completes Acquisition of SanDisk, Creating A Global leader In Storage Technology
Irvine, CA - May 12, 2016
https://www.wdc.com/about-wd/newsroom/press-room/2016-05-12-western-digital-completes-acquisition-of-sandisk.html |
Seda küll, aga Sandiski toodab 3D NANDi Toshibaga kahe peale, milles WD-l on Sandiski kaudu vähemusosalus. Käisid kohutki selle pärast Toshibaga.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
alartt
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2006
|
15.03.2018 09:03:39
|
|
|
| Mu Corsair force 3 suri paar päeva tagasi ära. Lihtsalt kadus ära biosist. Proovisin kaableid vahetada ja kõike. Corsair toolbox leiab ülesse ja näitab 0baiti drivena. 6 aastat töötas, windoz ja dokumendid lännu.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
15.03.2018 09:23:38
|
|
|
Nii on.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
15.03.2018 11:29:26
|
|
|
| alartt kirjutas: |
| Mu Corsair force 3 suri paar päeva tagasi ära. Lihtsalt kadus ära biosist. Proovisin kaableid vahetada ja kõike. Corsair toolbox leiab ülesse ja näitab 0baiti drivena. 6 aastat töötas, windoz ja dokumendid lännu. |
Mul toodi mingi aeg tagasi Inteli 520 ( Sandforce) kettaga masin, millel ketas kadunud. Ei bootinud, bios ka ei näidanud. Panin USB-ga teise masina taha, ikka ei midagi. Viskasin teise masina SATA kontrolleri külge ja siis leidis Inteli tool ketta üles. Mina enam ei riskinud, kloonisin kohe probleemse ketta uuele kettale ümber ja viskasin vana minema. Vahel tasub teises masinas proovida, äkki tuleb veel üles ketas.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
15.03.2018 13:03:28
|
|
|
sealt tehasest tuleb siis 1/3 maailma toodangust
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
15.03.2018 13:19:19
|
|
|
| tsitaat: |
Kõik SSD'sid ostma
|
Ja milline SSD oleks kõige mõistlikum poodi rabama minna, hetkel on SAMSUNG SATA2.5" 500GB EVO aga M.2 pesa vedeleb tühjana.
Kõige kiiremat ei jaksa vast osta aga milline oleks "paremuselt teine" 1TB SSD
|
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
16.03.2018 10:30:01
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| sukelduja, tehasegarsntiid oli? |
Vist isegi oli, aga küsimus on, et milleks? Saadad tehasesse tagasi oma kuluga, heal juhul saad samasuguse vastu, mis ühel ilusal päeval sama triki teeb.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
24.03.2018 12:46:06
|
|
|
kui sa seda veel ära pole visanud, ma maksaks saatmise ja sümboolika ning testiks hetkel seda tehasegarantiid temaga.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dreamlover
HV Guru

liitunud: 21.02.2013
|
14.04.2018 12:12:01
|
|
|
mida te jaurate? eelmine aasta sai samsungi ssd otse tootjale saadetud ja saatsid mulle uue asemel
tegu oli samsung 950 pro 512gb kettaga
mingit ostuarvet ei tahetud
_________________ ARVUTID
3G1,5/3G2,5/5G1,5/5G2,5 KAABEL
HDD kettad |
|
| Kommentaarid: 1904 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
1327 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
16.04.2018 16:49:21
|
|
|
| Kiireim väline SSD üle TB3 ühenduse ülevaate saanud:http://www.tomshardware.com/reviews/tekq-rapide-thunderbolt-3-portable-ssd,5498-2.html
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|