Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2017 22:55:36 vasta tsitaadiga

ot:
indrekp kirjutas:
olen veendunud, et küsimus pole isegi ainult telias või intenos, teatud kasutajad vajavad võimalust käsi karterisse panna.


Selle kohapealt on sul õigus, ma undaks samamoodi Starmani teemas, kui nende klient oleks... icon_lol.gif
Ega nend epakutavad wannabe Ciscod nüüd kah mingi taevamanna ei ole...

Aga ühe eest annan küll suure plussi Teliale, Intenodel on vähemalt SNMP kliendi jaoks olemas... thumbs_up.gif

Aga jätaks need teemad parem ISP'de teemadesse...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2017 11:59:15 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Ise olen sama lõhkise küna ees praegu, tahaks teleka juurde interneti ka saada, ilmselt tuleb kaabel kaheks jagada, 100megast küll teleka juurde.


jnt kirjutas:
Kui sul on klassikaline 8 sooneline võrgukaabel, siis 100Mb/s ühenduse saab ka 4 soonega teha - saad üle ühe kaabli 2 pesa üle viia icon_biggrin.gif

Muidugi, sa lõhud nii kõiki standardeid ja ära väga pikalt kaablilt alati töövõimet looda...


Ei näe selles probleemi, kasutan seda varianti nii tööl kui kodus.

Kui ise pistikuid ei viitsi teha, siis kõige lihtsam ja kiirem osta poest splitterid:
https://www.hinnavaatlus.ee/301167/equip-rj45-splitter-8p8c-plug-2/
http://www.markit.eu/ee/et/tooted/v1?Target=search&Search=RJ45%20splitter

Siuke julla kaabli mõlemasse otsa ja saabki ühest kaks.

EDIT:
Nii, nüüd läks kontoris läbi esimene RT-AC87U ruuter. Õigemini ruuter ise töötab veel, aga 5Ghz moodul on surnud mis surnud icon_biggrin.gif


viimati muutis Reaper 28.12.2017 18:54:46, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2017 14:44:36 vasta tsitaadiga

Küsin targematelt. Soovin vana Telia ruuteri asemel mingit teist ruuterit ainult neti jaoks. Kas selline ruuter sobiks https://www.klick.ee/asus-rt-ac51u ja mida seal eraldi seadistada on vaja, kui see näiteks otse Telia kaabliga ära ühendada?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2017 14:50:35 vasta tsitaadiga

R3negadeX, midagi pole vaja spetsiaalselt seadistada. Sinu lingitud ruuter on ainult 100 megaste portidega.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
R3negadeX
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.10.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2017 15:20:32 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
R3negadeX, midagi pole vaja spetsiaalselt seadistada. Sinu lingitud ruuter on ainult 100 megaste portidega.


Mul 50Mbps ühendus ja võrgukaablit ei plaani üldse kasutada.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mirko27
HV veteran
mirko27

liitunud: 29.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2017 10:31:01 vasta tsitaadiga

Kolm aastat töötanud Merliniga, nüüd järsku lakkas töötamast. Telekas tuleb kenasti läbi. Ruuter ise ütleb, et Internet connected. IPTV disablemine internetiühendust ka ei anna. Otse terminalist arvutisse ühendust saan. Ideid?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.12.2017 13:10:23 vasta tsitaadiga

Factory reset.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 27.12.2017 13:34:02 vasta tsitaadiga

mirko27 kirjutas:
Kolm aastat töötanud Merliniga, nüüd järsku lakkas töötamast. Telekas tuleb kenasti läbi. Ruuter ise ütleb, et Internet connected. IPTV disablemine internetiühendust ka ei anna. Otse terminalist arvutisse ühendust saan. Ideid?


Restardiga ei tulnud veebliides kättesaadavaks?
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2018 12:19:24 vasta tsitaadiga

Küsimus: Milliseid 802.11ac wave2 ruutereid nüüd soovitatakse?
Millele saaks custom softi peale lasta jms... SNMP tugi vajalik
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.01.2018 18:57:58 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Küsimus: Milliseid 802.11ac wave2 ruutereid nüüd soovitatakse?
Millele saaks custom softi peale lasta jms... SNMP tugi vajalik


Neid pole eriti väljas, certified on ju kõigest 5 chipsetti... icon_rolleyes.gif

Asuse'l on ainult üks mudel RT-AC86U aga see põeb hetkel lastehaigusi läbi, samuti pole veel kedagi, kes sellega vlan'e konfida suudaks.
Vanad tööristad ei tööta ja uued on alles tööle häkkimata...endal mul seda karpi pole, kui keegi annetab (või laenab mõneks nädalaks) siis saaks asja selgeks teha.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 01:22:58 vasta tsitaadiga

Tomato confi IPTV ja neti jaoks keegi oskab anda? Mul töötab kas IPTV digibox või net, aga koos ma neid käima ei saa icon_confused.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 03:11:26 vasta tsitaadiga

keevitus, samast august tahad korraga neti ja iptv? Nii ei saa.
Või üldse ainult iptv või net?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 09:09:24 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
keevitus, samast august tahad korraga neti ja iptv? Nii ei saa.
Või üldse ainult iptv või net?


Erinevatest aukudest ikka jah. Ei saa peale iptv käima minekut kusagilt netti, wifist ka mitte. Näitab ka, et wan ei suuda aadressi saada. Kohtvõrgus on kõik 10+ seadet kättesaadavad.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 12:23:20 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Tomato confi IPTV ja neti jaoks keegi oskab anda? Mul töötab kas IPTV digibox või net, aga koos ma neid käima ei saa icon_confused.gif


Tuuselda foorumis, ma olen kunagi ammu, kuskile teemasse selle konfi pannud, aga mulle enam ei meenu kuhu. icon_lol.gif

EDIT: Guugle aitab: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8129734

Aga arvesta, sellega et erinevatel ruuteritel on portide layout erinev.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 12:54:30 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
keevitus kirjutas:
Tomato confi IPTV ja neti jaoks keegi oskab anda? Mul töötab kas IPTV digibox või net, aga koos ma neid käima ei saa icon_confused.gif


Tuuselda foorumis, ma olen kunagi ammu, kuskile teemasse selle konfi pannud, aga mulle enam ei meenu kuhu. icon_lol.gif

EDIT: Guugle aitab: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8129734

Aga arvesta, sellega et erinevatel ruuteritel on portide layout erinev.


Olen tuuseldanud küll ja veel. Seda sinupoolt toodud postitust olen ka varem näinud. Niimoodi seadistades imubki neti asemel IPTV ja kõik.
Määratud port saab iptv kätte, teised pordid saavad dhcp järgi õige aadressi aga ruuter ise enam wan ühendust luua ei suuda.
Ruuter Asus RT-AC66U. Originaal ja Merlin softiga asi jookseb. PfSense ruuteriga ka toimib. Tomatoga ei oska.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 12:55:15 vasta tsitaadiga

keevitus, paste siia nende käskude output:

nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*ports
nvram show 2>/dev/null | grep port.*vlans
nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*hwname

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 13:09:52 vasta tsitaadiga

teine käsklus ei anna mingit vastet

tsitaat:
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*ports
vlan0ports=
vlan10ports=
vlan11ports=
vlan12ports=
vlan13ports=
vlan14ports=
vlan15ports=
vlan1ports=1 2 3 8*
vlan2ports=0 8
vlan3ports=
vlan4ports=0t 4 8
vlan5ports=
vlan6ports=
vlan7ports=
vlan8ports=
vlan9ports=
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show 2>/dev/null | grep port.*vlans
root@unknown:/tmp/home/root#
root@unknown:/tmp/home/root#
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*hwname
vlan0hwname=
vlan10hwname=
vlan11hwname=
vlan12hwname=
vlan13hwname=
vlan14hwname=
vlan15hwname=
vlan1hwname=et0
vlan2hwname=et0
vlan3hwname=
vlan4hwname=et0
vlan5hwname=
vlan6hwname=
vlan7hwname=
vlan8hwname=
vlan9hwname=
root@unknown:/tmp/home/root#
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 13:13:06 vasta tsitaadiga

Sorry, aga mu kristallkuuul on hetkel kuhugile kadunud, mis ruuter see sul üldse on?
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 13:15:25 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Sorry, aga mu kristallkuuul on hetkel kuhugile kadunud, mis ruuter see sul üldse on?


Nagu postitus varem juba mainisin ASUS RT-AC66U
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 13:49:20 vasta tsitaadiga

Hmm, siis peks nagu sellle minu järgi tulema, RT-N66U ja RT-AC66U on suhteliselt samad karbid. icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 14:15:35 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Hmm, siis peks nagu sellle minu järgi tulema, RT-N66U ja RT-AC66U on suhteliselt samad karbid. icon_rolleyes.gif


ehk siis lasen Default settingus Tomato üles, määran ühele pordile VID4 ja kogu lugu?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 14:20:11 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Etz kirjutas:
Hmm, siis peks nagu sellle minu järgi tulema, RT-N66U ja RT-AC66U on suhteliselt samad karbid. icon_rolleyes.gif


ehk siis lasen Default settingus Tomato üles, määran ühele pordile VID4 ja kogu lugu?


Tegelikult Kahele WAN ja vastav LAN port kuhu sa seda boxi pista tahad...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 14:32:00 vasta tsitaadiga

?.. nii ja mis veel?

Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 14:50:15 vasta tsitaadiga

Rohkem ei tohiks nagu midagi vaja olla...


_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.02.2018 15:31:14 vasta tsitaadiga

Niimoodi net ja iptv koos ei tööta mul igatahes.

Etz kirjutas:
Rohkem ei tohiks nagu midagi vaja olla...

Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 04.02.2018 15:32:25 vasta tsitaadiga

keevitus, Ühest pesast või?
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2018 00:40:53 vasta tsitaadiga

Tomatoga jäi viiki. Merlin peale ja minuti jooksul all systems up and running. Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole. Sellepärast testisingi Tomatot
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2018 11:51:34 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole. Sellepärast testisingi Tomatot

RT-N66U viimase ametliku fw'ga (millega parandati KRACK) töötavad ka vlan'id. Vähemalt mul hakkasid nüüd juba tööle nii digitv kui net.

https://www.asus.com/Networking/RTN66U/HelpDesk_BIOS/

Iseenesest hea, Merlinile võiski jääda KRACK'i patchi ootama.

Vt ega sinu ruuterile fw uuendust pole, kui on, lase selga ja proovi uuesti. Peaks olema unitaarsoft.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.02.2018 13:00:43 vasta tsitaadiga

aht0 kirjutas:
Iseenesest hea, Merlinile võiski jääda KRACK'i patchi ootama.


Eeerm... Merlinil on see samuti ammu patchitud juba:
https://asuswrt.lostrealm.ca/changelog

keevitus kirjutas:
Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole.


Tegelikult on küll, lihtsalt GUI'st on Consumer ja Gamer orientatsiooniga ruuteritel vastav leht puudu (käsurealt konfi palju jaksad).
Business orientatsiooniga karpidel on aga täiesti olemas:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2018 10:49:54 vasta tsitaadiga

Ma sooviks käima saada läbi ühe kaabli tulevat kahte vlani. Ühest ruumis on mul ruuter, millest jookseb cat teise ruumi kus on managed switch ja, et seal oleks ühes pordis üks vlan ja teises teine. Asuse soft sellist tagged vlan värki ei toeta nagu ma aru saan


aht0 kirjutas:
keevitus kirjutas:
Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole. Sellepärast testisingi Tomatot

RT-N66U viimase ametliku fw'ga (millega parandati KRACK) töötavad ka vlan'id. Vähemalt mul hakkasid nüüd juba tööle nii digitv kui net.

https://www.asus.com/Networking/RTN66U/HelpDesk_BIOS/

Iseenesest hea, Merlinile võiski jääda KRACK'i patchi ootama.

Vt ega sinu ruuterile fw uuendust pole, kui on, lase selga ja proovi uuesti. Peaks olema unitaarsoft.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2018 11:31:30 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
Ma sooviks käima saada läbi ühe kaabli tulevat kahte vlani. Ühest ruumis on mul ruuter, millest jookseb cat teise ruumi kus on managed switch ja, et seal oleks ühes pordis üks vlan ja teises teine. Asuse soft sellist tagged vlan värki ei toeta nagu ma aru saan


Toetab, kasuta käsurida.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2018 15:53:55 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt saaks kõikide softidega asja jooksma kui mul oleks teadmisi. Olen proovinud dd-wrt, tomatot, merlini ja originaal softi. Siiani on viiki jäänud.

Etz kirjutas:
keevitus kirjutas:
Ma sooviks käima saada läbi ühe kaabli tulevat kahte vlani. Ühest ruumis on mul ruuter, millest jookseb cat teise ruumi kus on managed switch ja, et seal oleks ühes pordis üks vlan ja teises teine. Asuse soft sellist tagged vlan värki ei toeta nagu ma aru saan


Toetab, kasuta käsurida.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2018 21:27:49 vasta tsitaadiga

keevitus, anna palun
robocfg show
output, teeme sulle sinna siis ühe trunk pordi...switchi tarbeks... icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2018 11:53:21 vasta tsitaadiga

Mõte oleks, et port 3 saaks 2vlani

ASUSWRT-Merlin RT-AC66U 380.69-2 Sun Jan 28 06:09:03 UTC 2018
raudraido@RT-AC66U-62D0:/tmp/home/root# robocfg show
Switch: enabled gigabit
Port 0: 1000FD enabled stp: none vlan: 2 jumbo: off mac: 00:00:5e:00:01:01
Port 1: 1000FD enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: 30:5a:3a:06:61:1d
Port 2: 1000FD enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: 00:05:cd:5b:42:20
Port 3: 1000FD enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: a0:63:91:74:26:ed
Port 4:  100FD enabled stp: none vlan: 4 jumbo: off mac: 00:02:9b:9d:49:8a
Port 5:   DOWN enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: 00:00:00:00:00:00
Port 8: 1000FD enabled stp: none vlan: 2 jumbo: off mac: ac:22:0b:2e:62:d0
VLANs: BCM53115 enabled mac_check mac_hash
   1: vlan1: 1 2 3 8t
   2: vlan2: 0 8u
   4: vlan4: 0t 4
raudraido@RT-AC66U-62D0:/tmp/home/root#
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2018 12:16:36 vasta tsitaadiga

keevitus, mis soft sul seal peal on? Stock või Merlin?

Muidu võiks asi käia umbes nii (sinu karbi puhul):
robocfg vlan 1 ports "1 2 3u 8t"
robocfg vlan 4 ports "0t 3t 4u"


Ehk siis TV on pordis 4 nagu ennegi ja ka pordis 3 tagituna.
Peale seda pole muidugi mõistlik enam GUI's TV osa näppida icon_wink.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2018 12:47:05 vasta tsitaadiga

TV töötab, kõik on OK. Tahan lihtsalt et kolmandast pordist tuleks kaks eraldiseisvat vlani välja. Mõlemad eraldi dhcp peal, teineteisest isoleeritud, niimoodi, et switchis oleks 1 port üldisest sisevõrgust eraldatud, samas netti ligipääs olemas.

Merlin 380.69-2
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2018 12:49:46 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
TV töötab, kõik on OK. Tahan lihtsalt et kolmandast pordist tuleks kaks eraldiseisvat vlani välja. Mõlemad eraldi dhcp peal, teineteisest isoleeritud, niimoodi, et switchis oleks 1 port üldisest sisevõrgust eraldatud, samas netti ligipääs olemas.

Merlin 380.69-2


Ma sain aru, et sa tahad ka sinna TV'd saada... doh.gif
Katsun sulle siis Merlini jaoks siis mingi skripti kokku panna, kui mul vabam moment tekib, mis selle kõik sulle ära teeks.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2018 19:18:26 vasta tsitaadiga

Vist ei teki seda aega icon_smile.gif

Etz kirjutas:
keevitus kirjutas:
TV töötab, kõik on OK. Tahan lihtsalt et kolmandast pordist tuleks kaks eraldiseisvat vlani välja. Mõlemad eraldi dhcp peal, teineteisest isoleeritud, niimoodi, et switchis oleks 1 port üldisest sisevõrgust eraldatud, samas netti ligipääs olemas.

Merlin 380.69-2


Ma sain aru, et sa tahad ka sinna TV'd saada... doh.gif
Katsun sulle siis Merlini jaoks siis mingi skripti kokku panna, kui mul vabam moment tekib, mis selle kõik sulle ära teeks.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2018 19:46:16 vasta tsitaadiga

keevitus, hetkel pole paraku olnud.... icon_neutral.gif
See eeldab antuke suuremat sorti skriptimist ja ka testimist...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2018 16:13:47 vasta tsitaadiga

OK,

vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2018 11:31:36 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
OK,

vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud.

Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2018 10:44:30 vasta tsitaadiga

sain tööle. Tuleb välja, et GUI kaudu ei tohi VLAN seadistusi teha, muudab midagi niimoodi ära, et polegi lootust tööle saada.
Läbi käsurea konfides töötab.


avax kirjutas:
keevitus kirjutas:
OK,

vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud.

Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2018 11:50:12 vasta tsitaadiga

keevitus kirjutas:
sain tööle. Tuleb välja, et GUI kaudu ei tohi VLAN seadistusi teha, muudab midagi niimoodi ära, et polegi lootust tööle saada.
Läbi käsurea konfides töötab.


avax kirjutas:
keevitus kirjutas:
OK,

vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud.

Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata.


Jätkuvalt - kui tüli ei tee, viska palun näidis üles. Mõni hädaline saab mure lahendatud tulevikus lihtsamalt.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
keevitus
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.02.2018 10:07:11 vasta tsitaadiga

edit

Julgen öelda, et kui eesmärgiks on rohkem kui lihtsalt net, wifi ja iptv, siis pole mõtet väga jännata dd-wrt ja tomatoga. Vähemasti mitte ac66u peal. Üks viga ajab teist taga ja lõplikult ma kõike käima ei saanudki. Täiesti random vaead hakkasid igalpool tekkima. Küll ei töötanud port forwarding täiesti juhuslikult, open vpn ei saa ülhendust, 5ghz wifit ei näita ruuteri konfis. DDNS lihtsalt ei tööta, hakkab tööle peale juhusliku restarti. Kunagi ei tea mis konfiga üldse ruuter restardist üles tuleb. GUI kirjutab käsurea konfi üle.
Sellepeale tõin keldrist välja ühe pfSense masina. Täiesti straight forward konfimine ja mitteühtegi probleemi, mitteühegi teenusega.


konf selline. See siis puhtalt, et neljandast august tuleks iptv ja teistest internet. Edasi pean selgeks tegema kuidas teisi asju läbi käsurea konfida. See lihtsam


BusyBox v1.28.0 (2018-01-31 14:37:35 CET) built-in shell (ash)

root@DD-WRT:~# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*ports
vlan4ports=0t 4
vlan2ports=0 8u
vlan1ports=1 2 3 8t*
root@DD-WRT:~# nvram show 2>/dev/null | grep port.*vlans
port5vlans=1 2 4 16
port3vlans=1
port1vlans=1
port4vlans=4
port2vlans=1
port0vlans=2
root@DD-WRT:~# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*hwname
vlan2hwname=et0
vlan1hwname=et0



avax kirjutas:
keevitus kirjutas:
sain tööle. Tuleb välja, et GUI kaudu ei tohi VLAN seadistusi teha, muudab midagi niimoodi ära, et polegi lootust tööle saada.
Läbi käsurea konfides töötab.


avax kirjutas:
keevitus kirjutas:
OK,

vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud.

Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata.


Jätkuvalt - kui tüli ei tee, viska palun näidis üles. Mõni hädaline saab mure lahendatud tulevikus lihtsamalt.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2018 19:00:04 vasta tsitaadiga

keevitus, plaanis üks AC66U (ruuteriks) ja AC1200 (AP-mode) panna otse fiibrist tuleva CAT'i taha... kui palju seal konfimist on, et AC66U suudaks nii neti kui digitv käima saada?
Esimese posti võiks teha tutorialite kogumise kohaks ideeliselt, saaks inimesed vajaliku kohe kätte..

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renekas
HV kasutaja
renekas

liitunud: 25.03.2004




sõnum 28.02.2018 19:01:53 vasta tsitaadiga

Kas RT-AC68U on mingit varianti et TV normaalselt tööle saaks ?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2018 19:12:22 vasta tsitaadiga

rmc, renekas, digiboks töötab paari klikiga normaalselt. Samsung ja lg äpp võib ära unustada.

Neti jaoks ei pea confima midagi, auto ja paar korda next.

LAN -> IPTV
Nii tuleb mõlemast august digitv boksi jaoks. Interneti sealt ei saa samalajal.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2018 19:16:02 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, ehk kui üht porti digitv jaoks tahta, siis LAN -> IPTV ja manual settingu alt nt. lan port 4 VID 4 peale ja kõik (või special applications seaded ka?)?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2018 19:18:38 vasta tsitaadiga

rmc, kõik. Rohkem pole vaja torkida midagi.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
renekas
HV kasutaja
renekas

liitunud: 25.03.2004




sõnum 28.02.2018 19:55:53 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
rmc, renekas, digiboks töötab paari klikiga normaalselt. Samsung ja lg äpp võib ära unustada.

Neti jaoks ei pea confima midagi, auto ja paar korda next.

LAN -> IPTV
Nii tuleb mõlemast august digitv boksi jaoks. Interneti sealt ei saa samalajal.


Ma tegelt LG äpi peale lootsingi, nii et lootusetu ?
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Asus RT-N16/RT-N66U/RT-AC66U/RT-AC68U/RT-AC87U jt. seadistamine Elioni DigiTv -ga mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.