|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
14.11.2017 22:55:36
|
|
|
| ot: |
| indrekp kirjutas: |
| olen veendunud, et küsimus pole isegi ainult telias või intenos, teatud kasutajad vajavad võimalust käsi karterisse panna. |
Selle kohapealt on sul õigus, ma undaks samamoodi Starmani teemas, kui nende klient oleks...
Ega nend epakutavad wannabe Ciscod nüüd kah mingi taevamanna ei ole...
Aga ühe eest annan küll suure plussi Teliale, Intenodel on vähemalt SNMP kliendi jaoks olemas...
Aga jätaks need teemad parem ISP'de teemadesse... |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
21.11.2017 11:59:15
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Ise olen sama lõhkise küna ees praegu, tahaks teleka juurde interneti ka saada, ilmselt tuleb kaabel kaheks jagada, 100megast küll teleka juurde. |
| jnt kirjutas: |
Kui sul on klassikaline 8 sooneline võrgukaabel, siis 100Mb/s ühenduse saab ka 4 soonega teha - saad üle ühe kaabli 2 pesa üle viia
Muidugi, sa lõhud nii kõiki standardeid ja ära väga pikalt kaablilt alati töövõimet looda... |
Ei näe selles probleemi, kasutan seda varianti nii tööl kui kodus.
Kui ise pistikuid ei viitsi teha, siis kõige lihtsam ja kiirem osta poest splitterid:
https://www.hinnavaatlus.ee/301167/equip-rj45-splitter-8p8c-plug-2/
http://www.markit.eu/ee/et/tooted/v1?Target=search&Search=RJ45%20splitter
Siuke julla kaabli mõlemasse otsa ja saabki ühest kaks.
EDIT:
Nii, nüüd läks kontoris läbi esimene RT-AC87U ruuter. Õigemini ruuter ise töötab veel, aga 5Ghz moodul on surnud mis surnud
viimati muutis Reaper 28.12.2017 18:54:46, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R3negadeX
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2010
|
12.12.2017 14:44:36
|
|
|
| Küsin targematelt. Soovin vana Telia ruuteri asemel mingit teist ruuterit ainult neti jaoks. Kas selline ruuter sobiks https://www.klick.ee/asus-rt-ac51u ja mida seal eraldi seadistada on vaja, kui see näiteks otse Telia kaabliga ära ühendada?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
12.12.2017 14:50:35
|
|
|
| R3negadeX, midagi pole vaja spetsiaalselt seadistada. Sinu lingitud ruuter on ainult 100 megaste portidega.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
R3negadeX
Kreisi kasutaja
liitunud: 14.10.2010
|
12.12.2017 15:20:32
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| R3negadeX, midagi pole vaja spetsiaalselt seadistada. Sinu lingitud ruuter on ainult 100 megaste portidega. |
Mul 50Mbps ühendus ja võrgukaablit ei plaani üldse kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mirko27
HV veteran

liitunud: 29.06.2002
|
27.12.2017 10:31:01
|
|
|
| Kolm aastat töötanud Merliniga, nüüd järsku lakkas töötamast. Telekas tuleb kenasti läbi. Ruuter ise ütleb, et Internet connected. IPTV disablemine internetiühendust ka ei anna. Otse terminalist arvutisse ühendust saan. Ideid?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
27.12.2017 13:10:23
|
|
|
| Factory reset.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
27.12.2017 13:34:02
|
|
|
| mirko27 kirjutas: |
| Kolm aastat töötanud Merliniga, nüüd järsku lakkas töötamast. Telekas tuleb kenasti läbi. Ruuter ise ütleb, et Internet connected. IPTV disablemine internetiühendust ka ei anna. Otse terminalist arvutisse ühendust saan. Ideid? |
Restardiga ei tulnud veebliides kättesaadavaks?
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
11.01.2018 12:19:24
|
|
|
Küsimus: Milliseid 802.11ac wave2 ruutereid nüüd soovitatakse?
Millele saaks custom softi peale lasta jms... SNMP tugi vajalik
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
11.01.2018 18:57:58
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
Küsimus: Milliseid 802.11ac wave2 ruutereid nüüd soovitatakse?
Millele saaks custom softi peale lasta jms... SNMP tugi vajalik |
Neid pole eriti väljas, certified on ju kõigest 5 chipsetti...
Asuse'l on ainult üks mudel RT-AC86U aga see põeb hetkel lastehaigusi läbi, samuti pole veel kedagi, kes sellega vlan'e konfida suudaks.
Vanad tööristad ei tööta ja uued on alles tööle häkkimata...endal mul seda karpi pole, kui keegi annetab (või laenab mõneks nädalaks) siis saaks asja selgeks teha.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 01:22:58
|
|
|
Tomato confi IPTV ja neti jaoks keegi oskab anda? Mul töötab kas IPTV digibox või net, aga koos ma neid käima ei saa
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
04.02.2018 03:11:26
|
|
|
keevitus, samast august tahad korraga neti ja iptv? Nii ei saa.
Või üldse ainult iptv või net?
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 09:09:24
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
keevitus, samast august tahad korraga neti ja iptv? Nii ei saa.
Või üldse ainult iptv või net? |
Erinevatest aukudest ikka jah. Ei saa peale iptv käima minekut kusagilt netti, wifist ka mitte. Näitab ka, et wan ei suuda aadressi saada. Kohtvõrgus on kõik 10+ seadet kättesaadavad.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.02.2018 12:23:20
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
Tomato confi IPTV ja neti jaoks keegi oskab anda? Mul töötab kas IPTV digibox või net, aga koos ma neid käima ei saa  |
Tuuselda foorumis, ma olen kunagi ammu, kuskile teemasse selle konfi pannud, aga mulle enam ei meenu kuhu.
EDIT: Guugle aitab: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8129734
Aga arvesta, sellega et erinevatel ruuteritel on portide layout erinev.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 12:54:30
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
Tomato confi IPTV ja neti jaoks keegi oskab anda? Mul töötab kas IPTV digibox või net, aga koos ma neid käima ei saa  |
Tuuselda foorumis, ma olen kunagi ammu, kuskile teemasse selle konfi pannud, aga mulle enam ei meenu kuhu.
EDIT: Guugle aitab: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8129734
Aga arvesta, sellega et erinevatel ruuteritel on portide layout erinev. |
Olen tuuseldanud küll ja veel. Seda sinupoolt toodud postitust olen ka varem näinud. Niimoodi seadistades imubki neti asemel IPTV ja kõik.
Määratud port saab iptv kätte, teised pordid saavad dhcp järgi õige aadressi aga ruuter ise enam wan ühendust luua ei suuda.
Ruuter Asus RT-AC66U. Originaal ja Merlin softiga asi jookseb. PfSense ruuteriga ka toimib. Tomatoga ei oska.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.02.2018 12:55:15
|
|
|
keevitus, paste siia nende käskude output:
nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*ports
nvram show 2>/dev/null | grep port.*vlans
nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*hwname |
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 13:09:52
|
|
|
teine käsklus ei anna mingit vastet
| tsitaat: |
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*ports
vlan0ports=
vlan10ports=
vlan11ports=
vlan12ports=
vlan13ports=
vlan14ports=
vlan15ports=
vlan1ports=1 2 3 8*
vlan2ports=0 8
vlan3ports=
vlan4ports=0t 4 8
vlan5ports=
vlan6ports=
vlan7ports=
vlan8ports=
vlan9ports=
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show 2>/dev/null | grep port.*vlans
root@unknown:/tmp/home/root#
root@unknown:/tmp/home/root#
root@unknown:/tmp/home/root# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*hwname
vlan0hwname=
vlan10hwname=
vlan11hwname=
vlan12hwname=
vlan13hwname=
vlan14hwname=
vlan15hwname=
vlan1hwname=et0
vlan2hwname=et0
vlan3hwname=
vlan4hwname=et0
vlan5hwname=
vlan6hwname=
vlan7hwname=
vlan8hwname=
vlan9hwname=
root@unknown:/tmp/home/root#
|
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.02.2018 13:13:06
|
|
|
Sorry, aga mu kristallkuuul on hetkel kuhugile kadunud, mis ruuter see sul üldse on?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 13:15:25
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Sorry, aga mu kristallkuuul on hetkel kuhugile kadunud, mis ruuter see sul üldse on? |
Nagu postitus varem juba mainisin ASUS RT-AC66U
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.02.2018 13:49:20
|
|
|
Hmm, siis peks nagu sellle minu järgi tulema, RT-N66U ja RT-AC66U on suhteliselt samad karbid.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 14:15:35
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Hmm, siis peks nagu sellle minu järgi tulema, RT-N66U ja RT-AC66U on suhteliselt samad karbid.  |
ehk siis lasen Default settingus Tomato üles, määran ühele pordile VID4 ja kogu lugu?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.02.2018 14:20:11
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
Hmm, siis peks nagu sellle minu järgi tulema, RT-N66U ja RT-AC66U on suhteliselt samad karbid.  |
ehk siis lasen Default settingus Tomato üles, määran ühele pordile VID4 ja kogu lugu? |
Tegelikult Kahele WAN ja vastav LAN port kuhu sa seda boxi pista tahad...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 14:32:00
|
|
|
?.. nii ja mis veel?
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
04.02.2018 14:50:15
|
|
|
Rohkem ei tohiks nagu midagi vaja olla...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
04.02.2018 15:31:14
|
|
|
Niimoodi net ja iptv koos ei tööta mul igatahes.
| Etz kirjutas: |
Rohkem ei tohiks nagu midagi vaja olla...
 |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
04.02.2018 15:32:25
|
|
|
keevitus, Ühest pesast või?
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
05.02.2018 00:40:53
|
|
|
| Tomatoga jäi viiki. Merlin peale ja minuti jooksul all systems up and running. Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole. Sellepärast testisingi Tomatot
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
05.02.2018 11:51:34
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
| Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole. Sellepärast testisingi Tomatot |
RT-N66U viimase ametliku fw'ga (millega parandati KRACK) töötavad ka vlan'id. Vähemalt mul hakkasid nüüd juba tööle nii digitv kui net.
https://www.asus.com/Networking/RTN66U/HelpDesk_BIOS/
Iseenesest hea, Merlinile võiski jääda KRACK'i patchi ootama.
Vt ega sinu ruuterile fw uuendust pole, kui on, lase selga ja proovi uuesti. Peaks olema unitaarsoft.
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
05.02.2018 13:00:43
|
|
|
| aht0 kirjutas: |
| Iseenesest hea, Merlinile võiski jääda KRACK'i patchi ootama. |
Eeerm... Merlinil on see samuti ammu patchitud juba:
https://asuswrt.lostrealm.ca/changelog
| keevitus kirjutas: |
| Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole. |
Tegelikult on küll, lihtsalt GUI'st on Consumer ja Gamer orientatsiooniga ruuteritel vastav leht puudu (käsurealt konfi palju jaksad).
Business orientatsiooniga karpidel on aga täiesti olemas:
Spoiler 
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
07.02.2018 10:49:54
|
|
|
Ma sooviks käima saada läbi ühe kaabli tulevat kahte vlani. Ühest ruumis on mul ruuter, millest jookseb cat teise ruumi kus on managed switch ja, et seal oleks ühes pordis üks vlan ja teises teine. Asuse soft sellist tagged vlan värki ei toeta nagu ma aru saan
| aht0 kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
| Kahju, et Asuse softil vlan tuge korraliku pole. Sellepärast testisingi Tomatot |
RT-N66U viimase ametliku fw'ga (millega parandati KRACK) töötavad ka vlan'id. Vähemalt mul hakkasid nüüd juba tööle nii digitv kui net.
https://www.asus.com/Networking/RTN66U/HelpDesk_BIOS/
Iseenesest hea, Merlinile võiski jääda KRACK'i patchi ootama.
Vt ega sinu ruuterile fw uuendust pole, kui on, lase selga ja proovi uuesti. Peaks olema unitaarsoft. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.02.2018 11:31:30
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
| Ma sooviks käima saada läbi ühe kaabli tulevat kahte vlani. Ühest ruumis on mul ruuter, millest jookseb cat teise ruumi kus on managed switch ja, et seal oleks ühes pordis üks vlan ja teises teine. Asuse soft sellist tagged vlan värki ei toeta nagu ma aru saan |
Toetab, kasuta käsurida.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
07.02.2018 15:53:55
|
|
|
Ilmselgelt saaks kõikide softidega asja jooksma kui mul oleks teadmisi. Olen proovinud dd-wrt, tomatot, merlini ja originaal softi. Siiani on viiki jäänud.
| Etz kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
| Ma sooviks käima saada läbi ühe kaabli tulevat kahte vlani. Ühest ruumis on mul ruuter, millest jookseb cat teise ruumi kus on managed switch ja, et seal oleks ühes pordis üks vlan ja teises teine. Asuse soft sellist tagged vlan värki ei toeta nagu ma aru saan |
Toetab, kasuta käsurida. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.02.2018 21:27:49
|
|
|
keevitus, anna palun
output, teeme sulle sinna siis ühe trunk pordi...switchi tarbeks...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
09.02.2018 11:53:21
|
|
|
Mõte oleks, et port 3 saaks 2vlani
ASUSWRT-Merlin RT-AC66U 380.69-2 Sun Jan 28 06:09:03 UTC 2018
raudraido@RT-AC66U-62D0:/tmp/home/root# robocfg show
Switch: enabled gigabit
Port 0: 1000FD enabled stp: none vlan: 2 jumbo: off mac: 00:00:5e:00:01:01
Port 1: 1000FD enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: 30:5a:3a:06:61:1d
Port 2: 1000FD enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: 00:05:cd:5b:42:20
Port 3: 1000FD enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: a0:63:91:74:26:ed
Port 4: 100FD enabled stp: none vlan: 4 jumbo: off mac: 00:02:9b:9d:49:8a
Port 5: DOWN enabled stp: none vlan: 1 jumbo: off mac: 00:00:00:00:00:00
Port 8: 1000FD enabled stp: none vlan: 2 jumbo: off mac: ac:22:0b:2e:62:d0
VLANs: BCM53115 enabled mac_check mac_hash
1: vlan1: 1 2 3 8t
2: vlan2: 0 8u
4: vlan4: 0t 4
raudraido@RT-AC66U-62D0:/tmp/home/root# |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
09.02.2018 12:16:36
|
|
|
keevitus, mis soft sul seal peal on? Stock või Merlin?
Muidu võiks asi käia umbes nii (sinu karbi puhul):
robocfg vlan 1 ports "1 2 3u 8t"
robocfg vlan 4 ports "0t 3t 4u" |
Ehk siis TV on pordis 4 nagu ennegi ja ka pordis 3 tagituna.
Peale seda pole muidugi mõistlik enam GUI's TV osa näppida
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
09.02.2018 12:47:05
|
|
|
TV töötab, kõik on OK. Tahan lihtsalt et kolmandast pordist tuleks kaks eraldiseisvat vlani välja. Mõlemad eraldi dhcp peal, teineteisest isoleeritud, niimoodi, et switchis oleks 1 port üldisest sisevõrgust eraldatud, samas netti ligipääs olemas.
Merlin 380.69-2
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
09.02.2018 12:49:46
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
TV töötab, kõik on OK. Tahan lihtsalt et kolmandast pordist tuleks kaks eraldiseisvat vlani välja. Mõlemad eraldi dhcp peal, teineteisest isoleeritud, niimoodi, et switchis oleks 1 port üldisest sisevõrgust eraldatud, samas netti ligipääs olemas.
Merlin 380.69-2 |
Ma sain aru, et sa tahad ka sinna TV'd saada...
Katsun sulle siis Merlini jaoks siis mingi skripti kokku panna, kui mul vabam moment tekib, mis selle kõik sulle ära teeks.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
15.02.2018 19:18:26
|
|
|
Vist ei teki seda aega
| Etz kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
TV töötab, kõik on OK. Tahan lihtsalt et kolmandast pordist tuleks kaks eraldiseisvat vlani välja. Mõlemad eraldi dhcp peal, teineteisest isoleeritud, niimoodi, et switchis oleks 1 port üldisest sisevõrgust eraldatud, samas netti ligipääs olemas.
Merlin 380.69-2 |
Ma sain aru, et sa tahad ka sinna TV'd saada...
Katsun sulle siis Merlini jaoks siis mingi skripti kokku panna, kui mul vabam moment tekib, mis selle kõik sulle ära teeks. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
15.02.2018 19:46:16
|
|
|
keevitus, hetkel pole paraku olnud....
See eeldab antuke suuremat sorti skriptimist ja ka testimist...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
17.02.2018 16:13:47
|
|
|
OK,
vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud.
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
19.02.2018 11:31:36
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
OK,
vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud. |
Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata.
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
20.02.2018 10:44:30
|
|
|
sain tööle. Tuleb välja, et GUI kaudu ei tohi VLAN seadistusi teha, muudab midagi niimoodi ära, et polegi lootust tööle saada.
Läbi käsurea konfides töötab.
| avax kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
OK,
vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud. |
Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
20.02.2018 11:50:12
|
|
|
| keevitus kirjutas: |
sain tööle. Tuleb välja, et GUI kaudu ei tohi VLAN seadistusi teha, muudab midagi niimoodi ära, et polegi lootust tööle saada.
Läbi käsurea konfides töötab.
| avax kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
OK,
vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud. |
Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata. |
|
Jätkuvalt - kui tüli ei tee, viska palun näidis üles. Mõni hädaline saab mure lahendatud tulevikus lihtsamalt.
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
keevitus
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2008
|
26.02.2018 10:07:11
|
|
|
edit
Julgen öelda, et kui eesmärgiks on rohkem kui lihtsalt net, wifi ja iptv, siis pole mõtet väga jännata dd-wrt ja tomatoga. Vähemasti mitte ac66u peal. Üks viga ajab teist taga ja lõplikult ma kõike käima ei saanudki. Täiesti random vaead hakkasid igalpool tekkima. Küll ei töötanud port forwarding täiesti juhuslikult, open vpn ei saa ülhendust, 5ghz wifit ei näita ruuteri konfis. DDNS lihtsalt ei tööta, hakkab tööle peale juhusliku restarti. Kunagi ei tea mis konfiga üldse ruuter restardist üles tuleb. GUI kirjutab käsurea konfi üle.
Sellepeale tõin keldrist välja ühe pfSense masina. Täiesti straight forward konfimine ja mitteühtegi probleemi, mitteühegi teenusega.
konf selline. See siis puhtalt, et neljandast august tuleks iptv ja teistest internet. Edasi pean selgeks tegema kuidas teisi asju läbi käsurea konfida. See lihtsam
BusyBox v1.28.0 (2018-01-31 14:37:35 CET) built-in shell (ash)
root@DD-WRT:~# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*ports
vlan4ports=0t 4
vlan2ports=0 8u
vlan1ports=1 2 3 8t*
root@DD-WRT:~# nvram show 2>/dev/null | grep port.*vlans
port5vlans=1 2 4 16
port3vlans=1
port1vlans=1
port4vlans=4
port2vlans=1
port0vlans=2
root@DD-WRT:~# nvram show 2>/dev/null | grep vlan.*hwname
vlan2hwname=et0
vlan1hwname=et0
|
| avax kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
sain tööle. Tuleb välja, et GUI kaudu ei tohi VLAN seadistusi teha, muudab midagi niimoodi ära, et polegi lootust tööle saada.
Läbi käsurea konfides töötab.
| avax kirjutas: |
| keevitus kirjutas: |
OK,
vlan'idega sain hakkama dd-wrt peal. Tuleb ruuterist läbi ühe kaabli 2 vlani ja switch erinevates pesades on teineteisest eraldatud võrgud.
Nüüd on veel iptv jäänud. Sellega pole veel hakkama saanud. |
Võid oma poolikut konfi jagada, ehk oskaks siis ka aidata. |
|
Jätkuvalt - kui tüli ei tee, viska palun näidis üles. Mõni hädaline saab mure lahendatud tulevikus lihtsamalt. |
|
|
| Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.02.2018 19:00:04
|
|
|
keevitus, plaanis üks AC66U (ruuteriks) ja AC1200 (AP-mode) panna otse fiibrist tuleva CAT'i taha... kui palju seal konfimist on, et AC66U suudaks nii neti kui digitv käima saada?
Esimese posti võiks teha tutorialite kogumise kohaks ideeliselt, saaks inimesed vajaliku kohe kätte..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renekas
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
28.02.2018 19:01:53
|
|
|
| Kas RT-AC68U on mingit varianti et TV normaalselt tööle saaks ?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
28.02.2018 19:12:22
|
|
|
rmc, renekas, digiboks töötab paari klikiga normaalselt. Samsung ja lg äpp võib ära unustada.
Neti jaoks ei pea confima midagi, auto ja paar korda next.
LAN -> IPTV
Nii tuleb mõlemast august digitv boksi jaoks. Interneti sealt ei saa samalajal.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.02.2018 19:16:02
|
|
|
KillFrenzy, ehk kui üht porti digitv jaoks tahta, siis LAN -> IPTV ja manual settingu alt nt. lan port 4 VID 4 peale ja kõik (või special applications seaded ka?)?
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
28.02.2018 19:18:38
|
|
|
| rmc, kõik. Rohkem pole vaja torkida midagi.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
renekas
HV kasutaja

liitunud: 25.03.2004
|
28.02.2018 19:55:53
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
rmc, renekas, digiboks töötab paari klikiga normaalselt. Samsung ja lg äpp võib ära unustada.
Neti jaoks ei pea confima midagi, auto ja paar korda next.
LAN -> IPTV
Nii tuleb mõlemast august digitv boksi jaoks. Interneti sealt ei saa samalajal.
|
Ma tegelt LG äpi peale lootsingi, nii et lootusetu ?
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|