Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Elioni ETH ühendus ning alternatiivne ruuter ISP poolt pakutavale märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2017 23:15:21 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
taavi, ruuter ise annab teoorias parimal juhul välja kuni 1167 Mbps. Praktikas olen enda NASist saanud wifiga natuke alla 1 Gbps kiiruseid, piirajaks on ka NASi enda võrguliides (1 Gbps).

Ei anna. Puhas kõvatamine sul.
RT-AC56U on 80MHz ribalaiusega dual chain AC wifi, reaalse läbilaskega 5ghz peal ~400mbit/s.

1gbit = 128MB/s
Sa said maksimaalselt 50MB/s, mis on gbit'ist väga kaugel

Lisaks arvestades, et enamikud kodu NAS'id ei anna 1gbit kiirust isegi mitte gbit ühenduse otsas, kuna nende prose lihtsalt ei jaksa, siis muutub taust veel ähmasemaks.

anubis, 3x3 ac wifi kaarti läpparisse pead tikutulega taga ajama ning lõpuks leiab need mäki seest thumbs_up.gif
Samas kas on vaja kogu wifi ruuteri ribalaiust ühele kliendile ära anda
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2017 23:26:18 vasta tsitaadiga

ThedEviL, reaalselt saab 2x2 MIMO'ga 80Mhz riba peal NAS'ist ~60MB/s, üle selle aga mitte grammigi.
Aga jah, gigabitist on asi kaugel...mul kahjuks ühtegi 3x3 kaardiga masinat endal pole.

NAS ise aga jaksab mul ka mitmele masinale, samaaegselt Gigabitti serveerida... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2017 23:32:53 vasta tsitaadiga

Ju siis mäletasin valesti, pilti pole ja pead on raske anda kuna proovimisest on aastake möödas.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.02.2017 23:41:06 vasta tsitaadiga

Eipole mul üle õhu rohkem vaja, täiesti piisab sellest. Kui keegi peaks normaalse hinnaga sümmeetrilist 1Gbit kodunetti pakkuma hakkama siis võibolla mõtleks riistvara uuendamisele, sinnani sõidan rahulikult vana rasva peal. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 00:03:13 vasta tsitaadiga

3x3 kaardiga ja seda toetava ruuteriga näeb reaalses elus umbes 75MB/s kiirust. aga sõltub tuule suunast ja muudest tundmatutest suurustest. see on see, mida windows faili kopeerimise kiiruseks näitab. ma ei nimetaks seda ka gigabiti ligilähedaseks.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 00:08:53 vasta tsitaadiga

Etz, Sinul jah jaksab. Mul ka jaksab.
Aga samas kõigil ei ole 500+€(ilma ketasteta) NAS'id lauaall.

anubis, gbit üle wifi saamine lõppeb sul väga tühja rahakotiga.
Või noh... Alustame sellest, et sul on vaja täiesti puhast eetrit... Ehk maja kuskil männimetsas... kogu 5ghz ribalaiuse peale mahub gbit'e alla kahe.
Eetrit on meil täpselt 2x 160MHz + 1x 80MHz
Ehk 1 gbit + veerand gbit'i juurde. Rohkem 5ghz eetrisse ei mahu.

taavi, jah, sest gigabiti lähedane kiirus tahab saada 320MHz ribalaiust, ehk 2x160MHz või 4X80MHz.
Ja kui üks mees selle ära kulutab, siis teistele jääb ainult 80MHz ehk ~200-250mbit/s üle.

Ning teises teemas paugutab tahanteada igasse kodusse mitmeid gigabitte üle õhu, unustades, et jutt käib eetri agregeeritud kiirusest icon_lol.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 00:12:34 vasta tsitaadiga

Ega üleõhu polegi vaja Gbit, millegi suurema liigutamiseks on lihtsam korra saba seina panna. icon_wink.gif

Ma üldisemalt mõtlesin seadmestikku, saigi sellepärast ostetud piisava varuga. Nagu näha siis pea neli aastat teisega muretult sõitnud juba. Järgmine mõistlik hüpe oleks pigem kohtvõrk 10Gbit, seda vajadust endal kodus veel ei näe tükil ajal, pigem praegune elamine ei näegi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 00:17:53 vasta tsitaadiga

heh, veel paar kuud tagasi oli mul 5ghz puhas, praegu vaatab vähemalt 2 võrku vastu. see läheb ainult hullemaks.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 18:22:12 vasta tsitaadiga

taavi, telia hakkas 5ghz seadmeid pakkuma. Varsti on kortermajades 5ghz peal sama nutune seis kui 2.4ghz peal.

Samas on 5ghz peal eetrit ikka kõvasti rohkem kui 2.4 peal. Vast jagub. Lisaks 5ghz ei levi läbi seinte nii hullusti.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 20:32:31 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
taavi, telia hakkas 5ghz seadmeid pakkuma. Varsti on kortermajades 5ghz peal sama nutune seis kui 2.4ghz peal.
Samas on 5ghz peal eetrit ikka kõvasti rohkem kui 2.4 peal. Vast jagub. Lisaks 5ghz ei levi läbi seinte nii hullusti.

Õnneks on Telia puhul üüriseadme hinnal vahe sees seega vaikimisi 5Ghz ei pakuta, võtab see kes kasutab kiiremat netti ja uuemaid seadmeid ning see ehk ei lase ka igasse korterisse 5Ghz täis.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 21:52:36 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Praktikas olen enda NASist saanud wifiga natuke alla 1 Gbps kiiruseid, piirajaks on ka NASi enda võrguliides (1 Gbps).
Kontrollisin üle, reaalselt saab kätte siiski pool gigabitti üle wifi NASist. Ilmselt mäletasin kokkulepitud lingi kiirust, mis oli 866 Mbps.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2017 22:02:01 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Mark0 kirjutas:
Praktikas olen enda NASist saanud wifiga natuke alla 1 Gbps kiiruseid, piirajaks on ka NASi enda võrguliides (1 Gbps).
Kontrollisin üle, reaalselt saab kätte siiski pool gigabitti üle wifi NASist. Ilmselt mäletasin kokkulepitud lingi kiirust, mis oli 866 Mbps.

Nii on, sama linki näitab ka Inteno DG400 ning vastav süler või AC pulk. Läbilase oli speedtestiga 500Mbit/s lähedane.
ACga väga rohkem pole mõtet pushidagi, vahemaa ruuteri ja arvuti vahel läheb juba nii lühikeseks, et viska patch vahele.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 03:43:47 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
taavi, telia hakkas 5ghz seadmeid pakkuma. Varsti on kortermajades 5ghz peal sama nutune seis kui 2.4ghz peal.

Samas on 5ghz peal eetrit ikka kõvasti rohkem kui 2.4 peal. Vast jagub. Lisaks 5ghz ei levi läbi seinte nii hullusti.


EU ettekirjutusele vastavalt hakkab DFS neid kanaleid lappama kah, seda kino ei tahaks mina küll tunda saada.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 10:02:09 vasta tsitaadiga

avax kirjutas:
EU ettekirjutusele vastavalt hakkab DFS neid kanaleid lappama kah, seda kino ei tahaks mina küll tunda saada.


Üldiselt on DFS sitt, seega on sul pmst kasutada ainult 36-48 ehk siis üks 80Mhz kanal

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 13:22:49 vasta tsitaadiga

Etz, 2x 80 või 160.
Indoor on 36-64 kanalid lubatud.

Vist...

Krt, peab vist sideametilt üle küsima, et mis teema sellega on. See neetud dokument on nagu pudru ja kapsad.
http://www.etsi.org/deliver/etsi_en/301800_301899/301893/01.07.01_60/en_301893v010701p.pdf

Peaks uurima, mida telia on teinud. Ehk, "what would Jeebus do?"
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 13:23:38 vasta tsitaadiga

ThedEviL, Sideamet võib palju asju lubada, reaalse elu paneb siiski seadmetootja firmware paika icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 13:49:22 vasta tsitaadiga

Etz, pfff
Mikrotik -- superchannel
OpenWRT -- eriline perverssus. Ei aksepteeri regulatory riigi valikut enne kui ise buildid CONFIG_ATH_USER_REGD=y reaga ning siis tee jumala suvaline riik omale. Default buildidega sa ei saagi kanaleid 12, 13 2.4ghz peal ning 5ghz peal saad ka ainult 80MHz jagu kanaleid.

TP-LINK -- noh, ned panid vahepeal täiesti pohhuisti. Kõik oli lubatud vahepeal (va. USA versioonidel)

Aga peab jääma legaalsuse piiridesse (kuigi sideamet pole veel Telia'lt neid thomsoni ruutereid ära korjanud oma 250mW saatevõimsuse pärast)


Aga tundub, et viimases ETSI iteratsioonis ongi pekkis. Ilma DFS'ita ainult 80mhz. Isegi indoor kasutusse pole muud lubatud.
Kuna enamus kliendid on 2x2 siis ruuter peab olema vähemalt 3rx kanaliga, et üks kanal oleks alati DFS scan'i jaoks vaba. Grrr

Ma näen siin ohtu teenusepakkujate vaheliseks kahluseks, kus üks saadab perioodiliselt DFS'i lolliks ajavaid impulsse...

Toas ei ole ilmselt mingit vahet, kuna tõenäosus, et ruuter kuuleb radari signaali on väike. Samas tekib küsimus, miks siis üldse DFS'i vaja? Et äkki on suvel aken lahti ja signaal jõuab majast välja?



Kas kellelgi on see DG400 ruuter? mis kanali valikuid teha saab?
Või noh, eks lähen võtan õhtul ühe renti ja vaatan.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.03.2017 14:13:54 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Toas ei ole ilmselt mingit vahet, kuna tõenäosus, et ruuter kuuleb radari signaali on väike. Samas tekib küsimus, miks siis üldse DFS'i vaja?.


No mul käib küll mingi radar regulaarselt (30 min intervall) wifit killimas... icon_rolleyes.gif
Võib-olla on selles süüdi, külje all asuv sadam?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2017 08:42:41 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
ThedEviL kirjutas:
SndyBrdge, ee.. mida sa tegid nüüd?
port 2 3 4 pane nüüd vlan1 untagged

vlan1 on sul lan
vlan4 on dtv

võta täiesti default conf ette ning lisaks defaultile pane vlan 4 port 1 tagged, port 5 untagged (see vist viimane port)
ja ära teisi kustuta/muuda.

Mida teha sellise erroriga?
Spoiler Spoiler Spoiler


Port 6 on eth0

Oskab keegi aidata?

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2017 10:41:22 vasta tsitaadiga

Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada?
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2017 13:03:48 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada?


Sa ei kirjeldanud miks see peaks olema just alternatiivseade, Telia Inteno DG400 peaks saama hakkama nii mainitud teenustega kui kõvakettaga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2017 16:04:23 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Early Access kirjutas:
Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada?


Sa ei kirjeldanud miks see peaks olema just alternatiivseade, Telia Inteno DG400 peaks saama hakkama nii mainitud teenustega kui kõvakettaga.
n jookseb vaid 2.4 peal, võimalust külaliswifit teha pole; paranda kui eksin. Ja ka letihind nt tolle Asusega 35% kõrgem. Plussiks vast see, et toimib out of the box
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2017 19:17:48 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
indrekp kirjutas:
Early Access kirjutas:
Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada?


Sa ei kirjeldanud miks see peaks olema just alternatiivseade, Telia Inteno DG400 peaks saama hakkama nii mainitud teenustega kui kõvakettaga.
n jookseb vaid 2.4 peal, võimalust külaliswifit teha pole; paranda kui eksin. Ja ka letihind nt tolle Asusega 35% kõrgem. Plussiks vast see, et toimib out of the box


DG400
2,4Ghz on 20/40Mhz band b/g/n wifi
5Ghz on 20/40/80Mhz band a/n/ac

mõlemad sagedused peaks olema tagasiulatuvalt supported.
hind vast pole oluline kui otsid alternatiivi ja ikkagi keskmisest tugevamale ruuterile.
PS. Telia puhul ei tasu ruuterit välja osta vaid pigem üürida, varsti on järgmised generatsioonid tulemas. Kuid eks sama oleks hea ka alternatiivseadmete puhul, tehnoloogia areng on üpris kiire.

Eraldi guest wifi tekitamine on sinu puhul ilmselt argument, miks sul on alternatiivseadet vaja, seega oskab ehk keegi midagi pakkuda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2017 21:36:53 vasta tsitaadiga

Early Access, miks Sa tervet ruuterit vahetada tahad? Milles see "antennid jäävad jalgu" väljendub? Igasuguste leviprobleemide lahendamiseks on reeglina palju mõistlikum tugijaamu juurde panna. Mikrotikul on näiteks 2..3 üsnagi mõistliku hinnaga 'ac' tugijaama valikus olemas.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2017 21:45:31 vasta tsitaadiga

Leviprobleeme pole - signaali saab kätte isegi õues, 100m korterist eemal. Poisipõnn aga tunneb rõõmu antennidega mängides ja neid ära tõmmates ..
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.10.2017 21:56:54 vasta tsitaadiga

Asuu... no sellisel juhul "tiku" toodete juurde jäädes võiks välja tuua hAP ac.
Peaks kõigile nõudmistele "linnukesed" ära tegema. Ketta sheermise jõudluse osas jään aga küll vastuse võlgu. Samas normaalse NAS'iga võrreldavat ei paku vist ükski sarvik.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2017 10:12:05 vasta tsitaadiga

Asuse puhul oli lihtne - tegin selle pildi järgi mõned klikid ja toimib. Kuidas tolle Mikrotiki puhul asi toimiks; keegi kasutab?
Igasugused käsuread jms kõrgema leveli teema on minu jaoks must maa ..
e: typo


viimati muutis Anna tooli 04.10.2017 13:04:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2017 11:04:07 vasta tsitaadiga

Early Access, tõsi ta on, et tiku konfimine on tiba keerulisem.
Samas siin foorumis on minu meelest kordualt olnud jutuks see, kuidas tikuga Telia teenuseid kasutada.

EDIT: Siin on teemat veidi lahatud -> https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=590003
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2017 11:09:58 vasta tsitaadiga

mhmh, leidsin juba ennist põhjaliku õpetuse, kuid tundub et toimib ka lihtsamalt ..
.. kuigi see bridgemine minu jaoks võõras värk
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2017 15:30:35 vasta tsitaadiga

Kas poleks lihtsam ruuter lae alla panna, kuhu lapsed ligi ei saa?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.10.2017 16:26:11 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Kas poleks lihtsam ruuter lae alla panna, kuhu lapsed ligi ei saa?
Mitte väga. Isegi kui mööbeldamine ning kaablivedamine välja jätta, ei taha siniselt vilkuvat karpi nähtavale kohale. Pluss oleks välise kõvaketta ühendamine raskendatud.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2018 16:32:42 vasta tsitaadiga

Milline oleks kõige odavam (aga samas normaalselt töökindel) ruuter selleks, et saaks kasutada Telia 100 Mbit kodust internetti selliselt, et see sama kiirelt ka üle õhu liiguks?

Hetkel see Thomson saab 50 Mbitiga kenasti hakkama, aga 100 Mbitise interneti puhul jääb juba jalgu:
https://pood.telia.ee/productInfo/430/ruuter-thomson-tg789vn/DSLCGP643LN

Uurin seega variante uue ruuteri soetamiseks. Telia küsib erinevate uuemate/paremate ruuterite eest 169 eurot või sinnakanti, kuid kuulaks hea meelega soovitusi, ehk on võimalik sobiv asi mitu korda odavamalt leida?
Peaks siis sobima ka digiboksiga.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2018 16:52:50 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
Milline oleks kõige odavam (aga samas normaalselt töökindel) ruuter selleks, et saaks kasutada Telia 100 Mbit kodust internetti selliselt, et see sama kiirelt ka üle õhu liiguks?

Hetkel see Thomson saab 50 Mbitiga kenasti hakkama, aga 100 Mbitise interneti puhul jääb juba jalgu:
https://pood.telia.ee/productInfo/430/ruuter-thomson-tg789vn/DSLCGP643LN

Uurin seega variante uue ruuteri soetamiseks. Telia küsib erinevate uuemate/paremate ruuterite eest 169 eurot või sinnakanti, kuid kuulaks hea meelega soovitusi, ehk on võimalik sobiv asi mitu korda odavamalt leida?
Peaks siis sobima ka digiboksiga.


Pakun sulle soodsalt mitte toimiva DSL pesaga Inteno DG301 ruuterit. (Sul on ilmselt punase WAN pesa kaudu KMI või fiiber)
Igati Telia poolt supported ka TV osas ning menüüst annab aktiviseerida 20/40Mhz band ehk N300 Wifi mille läbilase on puhtalt 100/100 (speedtestis kontrollitud)
Edasine on juba leviulatuse küsimus.
Samas teema on konkreetselt alternatiivseadme teema, seega vabandan, et pakun lihtsalt soodsat vaikimisi pakutavat seadet.

PS. kui huvi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2018 17:12:23 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
M00t kirjutas:
Milline oleks kõige odavam (aga samas normaalselt töökindel) ruuter selleks, et saaks kasutada Telia 100 Mbit kodust internetti selliselt, et see sama kiirelt ka üle õhu liiguks?

Hetkel see Thomson saab 50 Mbitiga kenasti hakkama, aga 100 Mbitise interneti puhul jääb juba jalgu:
https://pood.telia.ee/productInfo/430/ruuter-thomson-tg789vn/DSLCGP643LN

Uurin seega variante uue ruuteri soetamiseks. Telia küsib erinevate uuemate/paremate ruuterite eest 169 eurot või sinnakanti, kuid kuulaks hea meelega soovitusi, ehk on võimalik sobiv asi mitu korda odavamalt leida?
Peaks siis sobima ka digiboksiga.


Pakun sulle soodsalt mitte toimiva DSL pesaga Inteno DG301 ruuterit. (Sul on ilmselt punase WAN pesa kaudu KMI või fiiber)
Igati Telia poolt supported ka TV osas ning menüüst annab aktiviseerida 20/40Mhz band ehk N300 Wifi mille läbilase on puhtalt 100/100 (speedtestis kontrollitud)
Edasine on juba leviulatuse küsimus.
Samas teema on konkreetselt alternatiivseadme teema, seega vabandan, et pakun lihtsalt soodsat vaikimisi pakutavat seadet.

PS. kui huvi.


Pakkumine on huvitav, aga vaadates Telia e-poes inimeste kogemusi, ei ole eriti julgustav.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.02.2018 17:22:08 vasta tsitaadiga

M00t, Esiteks 2015 aasta kommentaar. Teiseks sõltub ju loomulikult klientseadmest ka, mis wifi kaardiga tegu. Antud juhul oleks ilmselt kommentaar olnud samasugune kui sinna oleks klient pannud ka suvalise N wifi trendneti vms.
Ma ise lihtsalt tegin nagu kirjeldasin, panin vaikeseadetes ruuteri võrku, muutsin vastava wifi seade, ühendasin võrku värskemat sorti nutitelefoni või süleri ning kiirusetestid olid speedtestis korras.


kindlasti võiks mõelda muidugi tulevikule, et ehk tuleb veel kiirem internet, siis ei pääse nii või naa AC ja 5Ghz toega seadmest, küll aga võib julmalt nimetada selle leviulatuse samas toas või äärmisel juhul kõrval toas levivaks. Siis on ehk lihtsam aga hankida lihtsalt tugijaam ja paigutada see hoone keskele.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2018 11:45:17 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
M00t, Esiteks 2015 aasta kommentaar. Teiseks sõltub ju loomulikult klientseadmest ka, mis wifi kaardiga tegu. Antud juhul oleks ilmselt kommentaar olnud samasugune kui sinna oleks klient pannud ka suvalise N wifi trendneti vms.
Ma ise lihtsalt tegin nagu kirjeldasin, panin vaikeseadetes ruuteri võrku, muutsin vastava wifi seade, ühendasin võrku värskemat sorti nutitelefoni või süleri ning kiirusetestid olid speedtestis korras.


kindlasti võiks mõelda muidugi tulevikule, et ehk tuleb veel kiirem internet, siis ei pääse nii või naa AC ja 5Ghz toega seadmest, küll aga võib julmalt nimetada selle leviulatuse samas toas või äärmisel juhul kõrval toas levivaks. Siis on ehk lihtsam aga hankida lihtsalt tugijaam ja paigutada see hoone keskele.

Mitte ainult pole sellel kommentaaril vanuse probleemid vaid sellest kommentaarist tuleb ilusti välja, mis juhtub dumbuser > user ülemineku perioodil.
Dumbuserit ei huvita numbrid
User wannabe testib wifi kiirust samal ajal wifi analyserit või net stumblerit või inssiderit vms kasutades ja siis imestab, et miks kiirus 20Mbps piiratud. Nii lihtsalt ongi. Kui samal ajal jookseb wifi analüüser, on wifi kiirus umbes 20Mbps. Punkt.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kasutajake
HV vaatleja

liitunud: 03.06.2008




sõnum 23.07.2020 17:02:11 vasta tsitaadiga

Praegune Thomson TG789 oleks vaja välja vahetada.
Uus ruuter peaks olema Gbitiste portidega, VPN serverit oskama teha ja Telia Tv võiks ka toimida.
Siin teemas paari aasta tagused soovitused seadmetele. Milline ruuter hetkel valida?

Ubiquiti UniFi Dream Machine tundub igati äge ja võimas ruuter olevat aga kas on seda raha väärt?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2022 21:14:47 vasta tsitaadiga

Ei teagi, kuhu seda infobitti torgata.

Kellel vanemad Asuse ruuterid veel tiksuvad, siis nad on piisavalt popid erinevate ründajate jaoks. Seega tasub softi uuendada. Näiteks RT-AC56U ei saa Merlinilt uuendusi enam 2018 aastast, Asuse enda firmware on 2019 aastast. Lahenduseks on näiteks john9527 fork, mis on Asuswrt-Merlin 374 LTS peale ehitatud koos värskeimate lappidega. Eks see üks õhinapõhine projekt ole aga noh, ma hetkel paremat ei tea. Kes teab, siis palun julgelt infot jagada.

Lähtepunkt: https://www.snbforums.com/threads/fork-asuswrt-merlin-374-lts-overview.67510/
Softi leiab siit: https://onedrive.live.com/?authkey=%21ALJXk06IprzMMDc&id=9332FC159A7E129%215702&cid=09332FC159A7E129 . Dev-beta kataloogis on hetkel uusim pärit 2022. aasta maikuust.

ASUS Firmware Restoration Tooli abiga saab softi peale lükata näiteks. St algul teha konfist backup, reset, resetides nüüd suunata rescue modesse, uusim johni fork Asuse tööriistaga peale, kindluse mõttes veel üks reset, esmane konf, konfi taastamine, profit. No mu esimesel lingil on kõik kirjas.

Korra küll mõtlesin ka, et võiks äkki ruuterit uuendada aga noh, töötab ju kenasti.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007



Online
sõnum 10.07.2022 13:48:33 vasta tsitaadiga

Tnx, kulub ära.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Elioni ETH ühendus ning alternatiivne ruuter ISP poolt pakutavale mine lehele eelmine  1, 2, 3
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.