|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
27.02.2017 23:15:21
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| taavi, ruuter ise annab teoorias parimal juhul välja kuni 1167 Mbps. Praktikas olen enda NASist saanud wifiga natuke alla 1 Gbps kiiruseid, piirajaks on ka NASi enda võrguliides (1 Gbps). |
Ei anna. Puhas kõvatamine sul.
RT-AC56U on 80MHz ribalaiusega dual chain AC wifi, reaalse läbilaskega 5ghz peal ~400mbit/s.
1gbit = 128MB/s
Sa said maksimaalselt 50MB/s, mis on gbit'ist väga kaugel
Lisaks arvestades, et enamikud kodu NAS'id ei anna 1gbit kiirust isegi mitte gbit ühenduse otsas, kuna nende prose lihtsalt ei jaksa, siis muutub taust veel ähmasemaks.
anubis, 3x3 ac wifi kaarti läpparisse pead tikutulega taga ajama ning lõpuks leiab need mäki seest
Samas kas on vaja kogu wifi ruuteri ribalaiust ühele kliendile ära anda
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
27.02.2017 23:26:18
|
|
|
ThedEviL, reaalselt saab 2x2 MIMO'ga 80Mhz riba peal NAS'ist ~60MB/s, üle selle aga mitte grammigi.
Aga jah, gigabitist on asi kaugel...mul kahjuks ühtegi 3x3 kaardiga masinat endal pole.
NAS ise aga jaksab mul ka mitmele masinale, samaaegselt Gigabitti serveerida...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.02.2017 23:32:53
|
|
|
| Ju siis mäletasin valesti, pilti pole ja pead on raske anda kuna proovimisest on aastake möödas.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
27.02.2017 23:41:06
|
|
|
Eipole mul üle õhu rohkem vaja, täiesti piisab sellest. Kui keegi peaks normaalse hinnaga sümmeetrilist 1Gbit kodunetti pakkuma hakkama siis võibolla mõtleks riistvara uuendamisele, sinnani sõidan rahulikult vana rasva peal.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
28.02.2017 00:03:13
|
|
|
| 3x3 kaardiga ja seda toetava ruuteriga näeb reaalses elus umbes 75MB/s kiirust. aga sõltub tuule suunast ja muudest tundmatutest suurustest. see on see, mida windows faili kopeerimise kiiruseks näitab. ma ei nimetaks seda ka gigabiti ligilähedaseks.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
28.02.2017 00:08:53
|
|
|
Etz, Sinul jah jaksab. Mul ka jaksab.
Aga samas kõigil ei ole 500+€(ilma ketasteta) NAS'id lauaall.
anubis, gbit üle wifi saamine lõppeb sul väga tühja rahakotiga.
Või noh... Alustame sellest, et sul on vaja täiesti puhast eetrit... Ehk maja kuskil männimetsas... kogu 5ghz ribalaiuse peale mahub gbit'e alla kahe.
Eetrit on meil täpselt 2x 160MHz + 1x 80MHz
Ehk 1 gbit + veerand gbit'i juurde. Rohkem 5ghz eetrisse ei mahu.
taavi, jah, sest gigabiti lähedane kiirus tahab saada 320MHz ribalaiust, ehk 2x160MHz või 4X80MHz.
Ja kui üks mees selle ära kulutab, siis teistele jääb ainult 80MHz ehk ~200-250mbit/s üle.
Ning teises teemas paugutab tahanteada igasse kodusse mitmeid gigabitte üle õhu, unustades, et jutt käib eetri agregeeritud kiirusest
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
28.02.2017 00:12:34
|
|
|
Ega üleõhu polegi vaja Gbit, millegi suurema liigutamiseks on lihtsam korra saba seina panna.
Ma üldisemalt mõtlesin seadmestikku, saigi sellepärast ostetud piisava varuga. Nagu näha siis pea neli aastat teisega muretult sõitnud juba. Järgmine mõistlik hüpe oleks pigem kohtvõrk 10Gbit, seda vajadust endal kodus veel ei näe tükil ajal, pigem praegune elamine ei näegi.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
taavi
HV veteran
liitunud: 04.02.2002
|
28.02.2017 00:17:53
|
|
|
| heh, veel paar kuud tagasi oli mul 5ghz puhas, praegu vaatab vähemalt 2 võrku vastu. see läheb ainult hullemaks.
|
|
| Kommentaarid: 70 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
28.02.2017 18:22:12
|
|
|
taavi, telia hakkas 5ghz seadmeid pakkuma. Varsti on kortermajades 5ghz peal sama nutune seis kui 2.4ghz peal.
Samas on 5ghz peal eetrit ikka kõvasti rohkem kui 2.4 peal. Vast jagub. Lisaks 5ghz ei levi läbi seinte nii hullusti.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
28.02.2017 20:32:31
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
taavi, telia hakkas 5ghz seadmeid pakkuma. Varsti on kortermajades 5ghz peal sama nutune seis kui 2.4ghz peal.
Samas on 5ghz peal eetrit ikka kõvasti rohkem kui 2.4 peal. Vast jagub. Lisaks 5ghz ei levi läbi seinte nii hullusti. |
Õnneks on Telia puhul üüriseadme hinnal vahe sees seega vaikimisi 5Ghz ei pakuta, võtab see kes kasutab kiiremat netti ja uuemaid seadmeid ning see ehk ei lase ka igasse korterisse 5Ghz täis.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
28.02.2017 21:52:36
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Praktikas olen enda NASist saanud wifiga natuke alla 1 Gbps kiiruseid, piirajaks on ka NASi enda võrguliides (1 Gbps). |
Kontrollisin üle, reaalselt saab kätte siiski pool gigabitti üle wifi NASist. Ilmselt mäletasin kokkulepitud lingi kiirust, mis oli 866 Mbps.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
28.02.2017 22:02:01
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| Praktikas olen enda NASist saanud wifiga natuke alla 1 Gbps kiiruseid, piirajaks on ka NASi enda võrguliides (1 Gbps). |
Kontrollisin üle, reaalselt saab kätte siiski pool gigabitti üle wifi NASist. Ilmselt mäletasin kokkulepitud lingi kiirust, mis oli 866 Mbps. |
Nii on, sama linki näitab ka Inteno DG400 ning vastav süler või AC pulk. Läbilase oli speedtestiga 500Mbit/s lähedane.
ACga väga rohkem pole mõtet pushidagi, vahemaa ruuteri ja arvuti vahel läheb juba nii lühikeseks, et viska patch vahele.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avax
HV Guru

liitunud: 10.10.2005
|
01.03.2017 03:43:47
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
taavi, telia hakkas 5ghz seadmeid pakkuma. Varsti on kortermajades 5ghz peal sama nutune seis kui 2.4ghz peal.
Samas on 5ghz peal eetrit ikka kõvasti rohkem kui 2.4 peal. Vast jagub. Lisaks 5ghz ei levi läbi seinte nii hullusti. |
EU ettekirjutusele vastavalt hakkab DFS neid kanaleid lappama kah, seda kino ei tahaks mina küll tunda saada.
|
|
| Kommentaarid: 271 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
213 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
01.03.2017 10:02:09
|
|
|
| avax kirjutas: |
| EU ettekirjutusele vastavalt hakkab DFS neid kanaleid lappama kah, seda kino ei tahaks mina küll tunda saada. |
Üldiselt on DFS sitt, seega on sul pmst kasutada ainult 36-48 ehk siis üks 80Mhz kanal
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
01.03.2017 13:23:38
|
|
|
ThedEviL, Sideamet võib palju asju lubada, reaalse elu paneb siiski seadmetootja firmware paika
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
01.03.2017 13:49:22
|
|
|
Etz, pfff
Mikrotik -- superchannel
OpenWRT -- eriline perverssus. Ei aksepteeri regulatory riigi valikut enne kui ise buildid CONFIG_ATH_USER_REGD=y reaga ning siis tee jumala suvaline riik omale. Default buildidega sa ei saagi kanaleid 12, 13 2.4ghz peal ning 5ghz peal saad ka ainult 80MHz jagu kanaleid.
TP-LINK -- noh, ned panid vahepeal täiesti pohhuisti. Kõik oli lubatud vahepeal (va. USA versioonidel)
Aga peab jääma legaalsuse piiridesse (kuigi sideamet pole veel Telia'lt neid thomsoni ruutereid ära korjanud oma 250mW saatevõimsuse pärast)
Aga tundub, et viimases ETSI iteratsioonis ongi pekkis. Ilma DFS'ita ainult 80mhz. Isegi indoor kasutusse pole muud lubatud.
Kuna enamus kliendid on 2x2 siis ruuter peab olema vähemalt 3rx kanaliga, et üks kanal oleks alati DFS scan'i jaoks vaba. Grrr
Ma näen siin ohtu teenusepakkujate vaheliseks kahluseks, kus üks saadab perioodiliselt DFS'i lolliks ajavaid impulsse...
Toas ei ole ilmselt mingit vahet, kuna tõenäosus, et ruuter kuuleb radari signaali on väike. Samas tekib küsimus, miks siis üldse DFS'i vaja? Et äkki on suvel aken lahti ja signaal jõuab majast välja?
Kas kellelgi on see DG400 ruuter? mis kanali valikuid teha saab?
Või noh, eks lähen võtan õhtul ühe renti ja vaatan.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
01.03.2017 14:13:54
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
| Toas ei ole ilmselt mingit vahet, kuna tõenäosus, et ruuter kuuleb radari signaali on väike. Samas tekib küsimus, miks siis üldse DFS'i vaja?. |
No mul käib küll mingi radar regulaarselt (30 min intervall) wifit killimas...
Võib-olla on selles süüdi, külje all asuv sadam?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
02.08.2017 08:42:41
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
| ThedEviL kirjutas: |
SndyBrdge, ee.. mida sa tegid nüüd?
port 2 3 4 pane nüüd vlan1 untagged
vlan1 on sul lan
vlan4 on dtv
võta täiesti default conf ette ning lisaks defaultile pane vlan 4 port 1 tagged, port 5 untagged (see vist viimane port)
ja ära teisi kustuta/muuda. |
Mida teha sellise erroriga?
Spoiler 
Port 6 on eth0 |
Oskab keegi aidata?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
03.10.2017 10:41:22
|
|
|
| Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada?
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.10.2017 13:03:48
|
|
|
| Early Access kirjutas: |
| Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada? |
Sa ei kirjeldanud miks see peaks olema just alternatiivseade, Telia Inteno DG400 peaks saama hakkama nii mainitud teenustega kui kõvakettaga.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
03.10.2017 16:04:23
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Early Access kirjutas: |
| Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada? |
Sa ei kirjeldanud miks see peaks olema just alternatiivseade, Telia Inteno DG400 peaks saama hakkama nii mainitud teenustega kui kõvakettaga. |
n jookseb vaid 2.4 peal, võimalust külaliswifit teha pole; paranda kui eksin. Ja ka letihind nt tolle Asusega 35% kõrgem. Plussiks vast see, et toimib out of the box
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.10.2017 19:17:48
|
|
|
| Early Access kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| Early Access kirjutas: |
| Praegu Telia TV ja neti taga kasutusel Asus RT-AC66U mis igati tore, aga antennid jäävad jalgu. Milline sisemiste antennidega dual-band seade sobiks asenduseks, kui soov endiselt Telia TV teenuseid (telekanalid, filmiriiul, fox jt) probleemivabalt kasutada ning usb-ketast üle võrgu jagada? |
Sa ei kirjeldanud miks see peaks olema just alternatiivseade, Telia Inteno DG400 peaks saama hakkama nii mainitud teenustega kui kõvakettaga. |
n jookseb vaid 2.4 peal, võimalust külaliswifit teha pole; paranda kui eksin. Ja ka letihind nt tolle Asusega 35% kõrgem. Plussiks vast see, et toimib out of the box |
DG400
2,4Ghz on 20/40Mhz band b/g/n wifi
5Ghz on 20/40/80Mhz band a/n/ac
mõlemad sagedused peaks olema tagasiulatuvalt supported.
hind vast pole oluline kui otsid alternatiivi ja ikkagi keskmisest tugevamale ruuterile.
PS. Telia puhul ei tasu ruuterit välja osta vaid pigem üürida, varsti on järgmised generatsioonid tulemas. Kuid eks sama oleks hea ka alternatiivseadmete puhul, tehnoloogia areng on üpris kiire.
Eraldi guest wifi tekitamine on sinu puhul ilmselt argument, miks sul on alternatiivseadet vaja, seega oskab ehk keegi midagi pakkuda.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
03.10.2017 21:36:53
|
|
|
| Early Access, miks Sa tervet ruuterit vahetada tahad? Milles see "antennid jäävad jalgu" väljendub? Igasuguste leviprobleemide lahendamiseks on reeglina palju mõistlikum tugijaamu juurde panna. Mikrotikul on näiteks 2..3 üsnagi mõistliku hinnaga 'ac' tugijaama valikus olemas.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
03.10.2017 21:45:31
|
|
|
| Leviprobleeme pole - signaali saab kätte isegi õues, 100m korterist eemal. Poisipõnn aga tunneb rõõmu antennidega mängides ja neid ära tõmmates ..
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
03.10.2017 21:56:54
|
|
|
Asuu... no sellisel juhul "tiku" toodete juurde jäädes võiks välja tuua hAP ac.
Peaks kõigile nõudmistele "linnukesed" ära tegema. Ketta sheermise jõudluse osas jään aga küll vastuse võlgu. Samas normaalse NAS'iga võrreldavat ei paku vist ükski sarvik.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
04.10.2017 10:12:05
|
|
|
Asuse puhul oli lihtne - tegin selle pildi järgi mõned klikid ja toimib. Kuidas tolle Mikrotiki puhul asi toimiks; keegi kasutab?
Igasugused käsuread jms kõrgema leveli teema on minu jaoks must maa ..
e: typo
viimati muutis Anna tooli 04.10.2017 13:04:15, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
04.10.2017 15:30:35
|
|
|
| Kas poleks lihtsam ruuter lae alla panna, kuhu lapsed ligi ei saa?
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
04.10.2017 16:26:11
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| Kas poleks lihtsam ruuter lae alla panna, kuhu lapsed ligi ei saa? |
Mitte väga. Isegi kui mööbeldamine ning kaablivedamine välja jätta, ei taha siniselt vilkuvat karpi nähtavale kohale. Pluss oleks välise kõvaketta ühendamine raskendatud.
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
21.02.2018 16:32:42
|
|
|
Milline oleks kõige odavam (aga samas normaalselt töökindel) ruuter selleks, et saaks kasutada Telia 100 Mbit kodust internetti selliselt, et see sama kiirelt ka üle õhu liiguks?
Hetkel see Thomson saab 50 Mbitiga kenasti hakkama, aga 100 Mbitise interneti puhul jääb juba jalgu:
https://pood.telia.ee/productInfo/430/ruuter-thomson-tg789vn/DSLCGP643LN
Uurin seega variante uue ruuteri soetamiseks. Telia küsib erinevate uuemate/paremate ruuterite eest 169 eurot või sinnakanti, kuid kuulaks hea meelega soovitusi, ehk on võimalik sobiv asi mitu korda odavamalt leida?
Peaks siis sobima ka digiboksiga.
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.02.2018 16:52:50
|
|
|
| M00t kirjutas: |
Milline oleks kõige odavam (aga samas normaalselt töökindel) ruuter selleks, et saaks kasutada Telia 100 Mbit kodust internetti selliselt, et see sama kiirelt ka üle õhu liiguks?
Hetkel see Thomson saab 50 Mbitiga kenasti hakkama, aga 100 Mbitise interneti puhul jääb juba jalgu:
https://pood.telia.ee/productInfo/430/ruuter-thomson-tg789vn/DSLCGP643LN
Uurin seega variante uue ruuteri soetamiseks. Telia küsib erinevate uuemate/paremate ruuterite eest 169 eurot või sinnakanti, kuid kuulaks hea meelega soovitusi, ehk on võimalik sobiv asi mitu korda odavamalt leida?
Peaks siis sobima ka digiboksiga. |
Pakun sulle soodsalt mitte toimiva DSL pesaga Inteno DG301 ruuterit. (Sul on ilmselt punase WAN pesa kaudu KMI või fiiber)
Igati Telia poolt supported ka TV osas ning menüüst annab aktiviseerida 20/40Mhz band ehk N300 Wifi mille läbilase on puhtalt 100/100 (speedtestis kontrollitud)
Edasine on juba leviulatuse küsimus.
Samas teema on konkreetselt alternatiivseadme teema, seega vabandan, et pakun lihtsalt soodsat vaikimisi pakutavat seadet.
PS. kui huvi.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
21.02.2018 17:22:08
|
|
|
M00t, Esiteks 2015 aasta kommentaar. Teiseks sõltub ju loomulikult klientseadmest ka, mis wifi kaardiga tegu. Antud juhul oleks ilmselt kommentaar olnud samasugune kui sinna oleks klient pannud ka suvalise N wifi trendneti vms.
Ma ise lihtsalt tegin nagu kirjeldasin, panin vaikeseadetes ruuteri võrku, muutsin vastava wifi seade, ühendasin võrku värskemat sorti nutitelefoni või süleri ning kiirusetestid olid speedtestis korras.
kindlasti võiks mõelda muidugi tulevikule, et ehk tuleb veel kiirem internet, siis ei pääse nii või naa AC ja 5Ghz toega seadmest, küll aga võib julmalt nimetada selle leviulatuse samas toas või äärmisel juhul kõrval toas levivaks. Siis on ehk lihtsam aga hankida lihtsalt tugijaam ja paigutada see hoone keskele.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
28.02.2018 11:45:17
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
M00t, Esiteks 2015 aasta kommentaar. Teiseks sõltub ju loomulikult klientseadmest ka, mis wifi kaardiga tegu. Antud juhul oleks ilmselt kommentaar olnud samasugune kui sinna oleks klient pannud ka suvalise N wifi trendneti vms.
Ma ise lihtsalt tegin nagu kirjeldasin, panin vaikeseadetes ruuteri võrku, muutsin vastava wifi seade, ühendasin võrku värskemat sorti nutitelefoni või süleri ning kiirusetestid olid speedtestis korras.
kindlasti võiks mõelda muidugi tulevikule, et ehk tuleb veel kiirem internet, siis ei pääse nii või naa AC ja 5Ghz toega seadmest, küll aga võib julmalt nimetada selle leviulatuse samas toas või äärmisel juhul kõrval toas levivaks. Siis on ehk lihtsam aga hankida lihtsalt tugijaam ja paigutada see hoone keskele. |
Mitte ainult pole sellel kommentaaril vanuse probleemid vaid sellest kommentaarist tuleb ilusti välja, mis juhtub dumbuser > user ülemineku perioodil.
Dumbuserit ei huvita numbrid
User wannabe testib wifi kiirust samal ajal wifi analyserit või net stumblerit või inssiderit vms kasutades ja siis imestab, et miks kiirus 20Mbps piiratud. Nii lihtsalt ongi. Kui samal ajal jookseb wifi analüüser, on wifi kiirus umbes 20Mbps. Punkt.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kasutajake
HV vaatleja
liitunud: 03.06.2008
|
23.07.2020 17:02:11
|
|
|
Praegune Thomson TG789 oleks vaja välja vahetada.
Uus ruuter peaks olema Gbitiste portidega, VPN serverit oskama teha ja Telia Tv võiks ka toimida.
Siin teemas paari aasta tagused soovitused seadmetele. Milline ruuter hetkel valida?
Ubiquiti UniFi Dream Machine tundub igati äge ja võimas ruuter olevat aga kas on seda raha väärt?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
09.07.2022 21:14:47
|
|
|
Ei teagi, kuhu seda infobitti torgata.
Kellel vanemad Asuse ruuterid veel tiksuvad, siis nad on piisavalt popid erinevate ründajate jaoks. Seega tasub softi uuendada. Näiteks RT-AC56U ei saa Merlinilt uuendusi enam 2018 aastast, Asuse enda firmware on 2019 aastast. Lahenduseks on näiteks john9527 fork, mis on Asuswrt-Merlin 374 LTS peale ehitatud koos värskeimate lappidega. Eks see üks õhinapõhine projekt ole aga noh, ma hetkel paremat ei tea. Kes teab, siis palun julgelt infot jagada.
Lähtepunkt: https://www.snbforums.com/threads/fork-asuswrt-merlin-374-lts-overview.67510/
Softi leiab siit: https://onedrive.live.com/?authkey=%21ALJXk06IprzMMDc&id=9332FC159A7E129%215702&cid=09332FC159A7E129 . Dev-beta kataloogis on hetkel uusim pärit 2022. aasta maikuust.
ASUS Firmware Restoration Tooli abiga saab softi peale lükata näiteks. St algul teha konfist backup, reset, resetides nüüd suunata rescue modesse, uusim johni fork Asuse tööriistaga peale, kindluse mõttes veel üks reset, esmane konf, konfi taastamine, profit. No mu esimesel lingil on kõik kirjas.
Korra küll mõtlesin ka, et võiks äkki ruuterit uuendada aga noh, töötab ju kenasti.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007

|
10.07.2022 13:48:33
|
|
|
| Tnx, kulub ära.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|