Sellistel suurematel farmidel peaks ju olema elementaarne et häälestatakse süsteem erinevate algode peale ja on oma kalkulaator või palgaline kes masinaid ümber plõksib. Selline ühe mündi peal istumine on rohkem kodukaevuri teema kus ümberlülitusest tekkiv tulu ei tasu seda aega et kõike kogu aeg jälgida. _________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Krüptoraha pealt tuleb maksta täispauk 20% tulumaksu? (juhul kui raha välja võtta)
Kui kaevandad siis riigi nägemus on selline
20% käibemaks
33% sotsiaalmaaks
20% tulumaks
Kui OÜ'na ei tegutse siis kulusi sul pole ja need summad maksad käibelt kohe
Ole hea ja seleta mulle kuidas see käibekas asjasse puutub.
Kui kaevandad firmana siis tuleb palga pealt tasuda maksud nii nagu igas teiseski firmas, samas on võimalik võtta tulu dividendidena - täpselt nagu tavalises firmas. Kaevandamine pole selles suhtes midagi erilist
Krüptoraha pealt tuleb maksta täispauk 20% tulumaksu? (juhul kui raha välja võtta)
Kui kaevandad siis riigi nägemus on selline
20% käibemaks
33% sotsiaalmaaks
20% tulumaks
Kui OÜ'na ei tegutse siis kulusi sul pole ja need summad maksad käibelt kohe
Ole hea ja seleta mulle kuidas see käibekas asjasse puutub.
Kui kaevandad firmana siis tuleb palga pealt tasuda maksud nii nagu igas teiseski firmas, samas on võimalik võtta tulu dividendidena - täpselt nagu tavalises firmas. Kaevandamine pole selles suhtes midagi erilist
Sinu ettevõtluse tulemusena valmib toodang (krüpto) mille müügilt tuleb tasuda KM nagu iga teise toote müümisel.
Juttu oligi eraisikuna tegutsemisest.
Kamy - sinu enda toodud lingi viimasel real on ju selgelt kirjas, et lisandub ka sotsiaalmaks
Virtuaalset valuutat käsitletakse tulumaksuseaduse (TuMS) § 15 lõike 1 tähenduses varana. Tulumaksuga maksustatakse sellisel juhul vara võõrandamisest, sh vahetamisest, saadud kasu (TuMS § 15 lg 1 ja § 37 lg 1).
siis ma ei usu, et kedagi väga huvitab kas saadud raha laekub sisse vahetamisest saadud tulust (trade-misest) või kaevandamisest.
Või noh, kedagi huvitab kindlasti , aga kui sellelt ka ainult tulumaksu ära maksad, siis ma ei usu, et keegi väga uurima ja küsitlema sind hakkab. MTA-l ka nägu naerul, et raha laekub isegi krüpto pealt .
Mitte, et ma siin inimesi kutsuks üles maksudest hoiduma, aga elektri peale läheb krõbisevat juba nii palju kaduma...
Krüptoraha pealt tuleb maksta täispauk 20% tulumaksu? (juhul kui raha välja võtta)
Kui kaevandad siis riigi nägemus on selline
20% käibemaks
33% sotsiaalmaaks
20% tulumaks
Kui OÜ'na ei tegutse siis kulusi sul pole ja need summad maksad käibelt kohe
Ole hea ja seleta mulle kuidas see käibekas asjasse puutub.
Kui kaevandad firmana siis tuleb palga pealt tasuda maksud nii nagu igas teiseski firmas, samas on võimalik võtta tulu dividendidena - täpselt nagu tavalises firmas. Kaevandamine pole selles suhtes midagi erilist
Sinu ettevõtluse tulemusena valmib toodang (krüpto) mille müügilt tuleb tasuda KM nagu iga teise toote müümisel.
Juttu oligi eraisikuna tegutsemisest.
Kamy - sinu enda toodud lingi viimasel real on ju selgelt kirjas, et lisandub ka sotsiaalmaks
Jap. Sotsiaalmaks lisandub, kui tegemist on ettevõtlustuluga (TuMS § 14 lg 2). Eraisikuna tulu teenides tuleb ikka ainult maksta 20% tulumaks.
Krüptoraha pealt tuleb maksta täispauk 20% tulumaksu? (juhul kui raha välja võtta)
Kui kaevandad siis riigi nägemus on selline
20% käibemaks
33% sotsiaalmaaks
20% tulumaks
Kui OÜ'na ei tegutse siis kulusi sul pole ja need summad maksad käibelt kohe
Ole hea ja seleta mulle kuidas see käibekas asjasse puutub.
Kui kaevandad firmana siis tuleb palga pealt tasuda maksud nii nagu igas teiseski firmas, samas on võimalik võtta tulu dividendidena - täpselt nagu tavalises firmas. Kaevandamine pole selles suhtes midagi erilist
Sinu ettevõtluse tulemusena valmib toodang (krüpto) mille müügilt tuleb tasuda KM nagu iga teise toote müümisel.
Juttu oligi eraisikuna tegutsemisest.
Kamy - sinu enda toodud lingi viimasel real on ju selgelt kirjas, et lisandub ka sotsiaalmaks
Jap. Sotsiaalmaks lisandub, kui tegemist on ettevõtlustuluga (TuMS § 14 lg 2). Eraisikuna tulu teenides tuleb ikka ainult maksta 20% tulumaks.
Ilmselgelt sa ei ole maksuametiga kunagi asju ajanud
Juriidiline vorm ei oma antud juhul mingit tähtsust. Eraisikuna tegeled varjatud ettevõtlusega ja maksad täpselt samadel alustel ilma, et midagi optimeerida või maha arvata saaksid
See on riigi nägemus asjast. Ma tavaliselt kannangi peale igat cashouti 52% kohe maksuameti kontole
Kehtib sama reegel, et eraisikuna on ei ole sul ühtegi OÜ eelist. Maksad esimesest eurost juba.
Exchange saada meil, et tahad ettevõttena verifyda ja saab ikka. Läheb kauem aega kui tavaliselt lihtsalt. _________________ Postitan ainult Smartposti või DPD kulleriga !
Krüptoraha kaevandatakse, videokaardi ressurss teeb arvutusi ja selle eest tasutakse. Kes aga vajab selliseid arvutusi ja milline programm liidab need erinevate masinate arvutused ühte? Kuna siin on neid kaevureid üle maailma kes ja milleks kasutatakse seda tohutut ressurssi? Milleks aga siis üldse on vaja luua uusi ülikalleid superkompuutreid kui saab neid arvutusi teha ka erinevatel masinatel?
Vabandan ette, järsku on küsimused lollid aga:
1. Golem võrk pakub erineva hinnaga pakette võrgu kasutuseks. Kas keegi on seda tuleviku võrku ka ise katsetanud? Kõik räägivad "kaevandamisest" see on ainult selle must pool, aga kasutamine?
2. Tundub, et selle jaoks peab olema eraldi masin? Või eksin? Millist op.systemi siis kasutatakse? Reaalajas jääb ju piirajaks interneti kiirus ja see on võrreldes arvutusvõimsustega ikkagi kusagil 2000 või isegi veel varasemal tasemel. Mis on kasu ülivõimsast arvutusvõrgust kui pudelikaelaks jääb ruuter?
3. Selline suur projekt, milline firma seda veab? Järsku tema aktsia on uus suurim tõusja?
4. Kas ei tuleta see võrk meelde filme Terminator kus ka "võrk" järsku ärkas ellu? Hetkel on küll võrk aga teostavad atribuudid puuduvad ehk masinad kes töötvad selles võrgus.....küll see aeg ka tuleb kus bussid ja lennukid ja loomulikult tankid ja muu sõjatehnika on "võrgus"
sama123, minu viide oli mõeldud vastuseks Sinu õhku visatud retoorilistele küsimustele kulutatava energia ning kasutute arvutuste kohta. Mõte oli näidata, et lisaks võibolla teiste krüptode raskemini mõõdetavate kasutegurite kõrval, arendatakse ka lahendusi mis väga otseselt kuluvat energiat ja ressurssi millekski asjalikuks kasutada üritab.
Lisan siinkohal, et Golem jäi mulle endale alles mõned päevad tagasi ette ja pole hetkel veel üldisest kontseptsioonist kaugemale süvenenud.
Kui arvutused oleksid "kasutud" siis neid ei tehtaks. Turg peab olema ja olid välja toodud paketid, muidugi krüptorahades ( sellesse eriti ei süvenenud). 2 võimalust: valitsused kasutavad mingiteks tohutu mahuga arvtusteks (kliima;sõjandus j.n.e.) või puhtalt kommerts. Siin aga tahetakse saada asju reaalajas mitte ootama päevi või tunde. Lisaks pole ka sellise mahuga asju mida sellisele võrgule usaldada. Juttu oli samuti pilvelahenduste sinna kolimisest, aga mis kolida kui ainult videokaardid töötavad ja kas kõike saabki ainult videokaartidel arvutada? Miks muidu masinal on ka CPU lisaks GPU-le. Ja muidugi opsystem milline....juttu oli erilistest ainult selleks koostatud masinatest Ryzeni baasil....aga prose pole siin määrav.
Tervist! Soovin siin teile teada anda uue krüptoraha keskse lehekülje avamisest, mille plaan sündis peamiselt tänu puudulikule eesti keelse materjali olemasolule ja killustatud inglise keelsele. Lehekülje eesmärgiks on olla eelkõige usaldusväärne kuid ka objektiivne infoallikas oma valdkonnas ning läbi selle aidata kaasa krüptoraha arengule Eestis. Koondame oma lehekülje alla kogu informatsiooni, mida üks krüptorahast huvitatud inimene esmalt vajab ning lisaks arendame jooksvalt edasi seal olevat sisu, et see saaks kvaliteetsem ja veelgi laiahaardelisem. Selle tulemuseni soovime jõuda kommuuni liikmete ühisel panustamisel, mille eest tasume vastavalt meie ühisfondi vahenditele. Kindlasti on siin foorumis paljusid, kelle teadmised või oskused on selle projekti puhul väärtuslikud ning kui Sul tekib huvi kaasa lüüa, siis tule ja uudista meie lehekülge ning arenduse alafoorumi teemasid. Kuna lehekülje arendamisel on liikmete arvamus väga oluline, siis oleme konkreetsemad plaanid süsteemi kohta jätnud esialgu avatuks arutamiseks kõigile.
Kindlasti on siin foorumis paljusid, kelle teadmised või oskused on selle projekti puhul väärtuslikud
Väärtuslikku ja loogilist infot, aga palun:
Kui osa inimesi ütlevad, et varsti on võimalus sooritada oste bitcoinide abil, siis ma Teile ütlen kohe, et see on võimatu, sest ükski normaalne riik ei lase sellel täituda. Jah, võib-olla need tarkpead vahetavad bitcoine omavahel, kuid mitte enamat. Miks?
Iga riigi raha on mingis vääringus, mis on riigi keskpanga poolt tagatud mingi kattega/varaga – loodusvarad, majandus, välis turg, kuld, teemantid jne….
bitcoin ei ole absoluutselt millegagi tagatud peale mingite abstraktsete numbrite internetis ja absurdsete matemaatiliste tehetega millest kellelgi ei ole aimu ja mille taga on pealekauba veel salastatud omanik. Täiendavate seadmete ostust ma üldse ei räägigi.
bitcoini fanaatikute jutu järgi tuleb välja, et kui võtate riigilt ühe euro ja ostate selle eest bitcoini siis, mõne aja pärast muutub bitcoin mingite mat.tehete toimel kursiks 1bitcoin =100 eurot ja siis võite minna ja osta riigilt midagi 100 euro eest.
Kui ostate riigilt midagi 100 euro eest, mis ei ole tagatud „oletame kullaga“, siis see tähendab, et ostate riigilt tooteid tegelikult võltsitud/liba raha eest ja tähendab riik kaotab 99 euri!!!
Kas tõesti arvate, et on normaalne riik ja normaalne Keskpank seda lubavad? Muidugi mitte!
bitcoin on tüüpiline püramiid skeem, kus lubatakse tüüpilist „helget tulevikku lihtsameelsetele“, et bitcoinitajad omast reaalsest varast loobuksid anonüümsete aferistide kasuks.
bitcoin on tänapäeval lihtsameelsete täiendav „petmise/kottimise“ vahend.
Kindlasti on siin foorumis paljusid, kelle teadmised või oskused on selle projekti puhul väärtuslikud
Väärtuslikku ja loogilist infot, aga palun:
Kui osa inimesi ütlevad, et varsti on võimalus sooritada oste bitcoinide abil, siis ma Teile ütlen kohe, et see on võimatu, sest ükski normaalne riik ei lase sellel täituda. Jah, võib-olla need tarkpead vahetavad bitcoine omavahel, kuid mitte enamat. Miks?
Iga riigi raha on mingis vääringus, mis on riigi keskpanga poolt tagatud mingi kattega/varaga – loodusvarad, majandus, välis turg, kuld, teemantid jne….
bitcoin ei ole absoluutselt millegagi tagatud peale mingite abstraktsete numbrite internetis ja absurdsete matemaatiliste tehetega millest kellelgi ei ole aimu ja mille taga on pealekauba veel salastatud omanik. Täiendavate seadmete ostust ma üldse ei räägigi.
bitcoini fanaatikute jutu järgi tuleb välja, et kui võtate riigilt ühe euro ja ostate selle eest bitcoini siis, mõne aja pärast muutub bitcoin mingite mat.tehete toimel kursiks 1bitcoin =100 eurot ja siis võite minna ja osta riigilt midagi 100 euro eest.
Kui ostate riigilt midagi 100 euro eest, mis ei ole tagatud „oletame kullaga“, siis see tähendab, et ostate riigilt tooteid tegelikult võltsitud/liba raha eest ja tähendab riik kaotab 99 euri!!!
Kas tõesti arvate, et on normaalne riik ja normaalne Keskpank seda lubavad? Muidugi mitte!
bitcoin on tüüpiline püramiid skeem, kus lubatakse tüüpilist „helget tulevikku lihtsameelsetele“, et bitcoinitajad omast reaalsest varast loobuksid anonüümsete aferistide kasuks.
bitcoin on tänapäeval lihtsameelsete täiendav „petmise/kottimise“ vahend.
Kas jäid rongist maha? _________________ Linux - Future "Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither." - Benjamin Franklin 1984 was not supposed to be instruction manual
Võimalik, et midagi täiesti triviaalset, aga miks BTC (mistahes krüptovaluuta) peab olema võrreldav nö "tavalise rahaga"? Üks BTC ~ 14k euri ja siis inimestel pupillid muutuvad euromärkideks nagu multikates.
Või on see võrdlus, et 1BTC = X$ lihtsalt piltlik? Kas ja kui palju vahetatakse BTC to USD? Mis siis saab kui korraga hakkavad dollarit igatsema ja üritavad oma BTC maha müüa? _________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
viimati muutis AlvinL 06.01.2018 19:07:47, muudetud 2 korda
Kohutav teade, kuid selle rongi nimi oli bitcoin ja mina seda taga ei igatse.
See oli viis maailmaga adekvaatset suhet hoida. Kui üldse veel, siis kasvõi niimoodi....
A-lvin, võib ka öelda, et 1 BTC = Skoda Octavia, kui see sulle paremini sobib ?
Octavia pole just asi mida taga tasuks nutta . _________________ Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
Kindlasti on siin foorumis paljusid, kelle teadmised või oskused on selle projekti puhul väärtuslikud
Väärtuslikku ja loogilist infot, aga palun:
Kui osa inimesi ütlevad, et varsti on võimalus sooritada oste bitcoinide abil, siis ma Teile ütlen kohe, et see on võimatu, sest ükski normaalne riik ei lase sellel täituda. Jah, võib-olla need tarkpead vahetavad bitcoine omavahel, kuid mitte enamat. Miks?
Iga riigi raha on mingis vääringus, mis on riigi keskpanga poolt tagatud mingi kattega/varaga – loodusvarad, majandus, välis turg, kuld, teemantid jne….
bitcoin ei ole absoluutselt millegagi tagatud peale mingite abstraktsete numbrite internetis ja absurdsete matemaatiliste tehetega millest kellelgi ei ole aimu ja mille taga on pealekauba veel salastatud omanik. Täiendavate seadmete ostust ma üldse ei räägigi.
bitcoini fanaatikute jutu järgi tuleb välja, et kui võtate riigilt ühe euro ja ostate selle eest bitcoini siis, mõne aja pärast muutub bitcoin mingite mat.tehete toimel kursiks 1bitcoin =100 eurot ja siis võite minna ja osta riigilt midagi 100 euro eest.
Kui ostate riigilt midagi 100 euro eest, mis ei ole tagatud „oletame kullaga“, siis see tähendab, et ostate riigilt tooteid tegelikult võltsitud/liba raha eest ja tähendab riik kaotab 99 euri!!!
Kas tõesti arvate, et on normaalne riik ja normaalne Keskpank seda lubavad? Muidugi mitte!
bitcoin on tüüpiline püramiid skeem, kus lubatakse tüüpilist „helget tulevikku lihtsameelsetele“, et bitcoinitajad omast reaalsest varast loobuksid anonüümsete aferistide kasuks.
bitcoin on tänapäeval lihtsameelsete täiendav „petmise/kottimise“ vahend.
Sa mees oled ilmselgelt liiga vana, et aru saada kuhu maailm liigub
Mina tean kuhu liigub maailm ja annan sama lühikese vastuse: “Maailm liigub elektroonilise koonduslaagri poole“.
Kuid selleks, et sinna meid ajada peab kõigepealt sisse viima virtuaalsed/elektroonsed rahad ja selleks on välja mõeldud bitcoinid. Edasi igale inimesele kiip kolpa või kuhu iganes.
Aga kui Sina tead milline näeb välja bitcoin ja kui tead ka selle ettevõtte omanikke, siis anna teada…
Sa mees oled ilmselgelt liiga vana, et aru saada kuhu maailm liigub
Mina tean kuhu liigub maailm ja annan sama lühikese vastuse: “Maailm liigub elektroonilise koonduslaagri poole“.
Kuid selleks, et sinna meid ajada peab kõigepealt sisse viima virtuaalsed/elektroonsed rahad ja selleks on välja mõeldud bitcoinid. Edasi igale inimesele kiip kolpa või kuhu iganes.
Aga kui Sina tead milline näeb välja bitcoin ja kui tead ka selle ettevõtte omanikke, siis anna teada…
Õllene ja vist seepärast ei saa ütlemata jätta - usuhullud vol 2.0 - samas jah orjastada saab inimesi mitmet moodi - raha orjus, coini orjus, kiibiga jälgitavus - pulli sitt. Need kes oskavad laveerida süsteemide vahel ja endale ehitada oma süsteem on vist ainukesed võitjad - peale orjastajete muidugi.
bitcoin ei ole absoluutselt millegagi tagatud peale mingite abstraktsete numbrite internetis ja absurdsete matemaatiliste tehetega millest kellelgi ei ole aimu ja mille taga on pealekauba veel salastatud omanik. Täiendavate seadmete ostust ma üldse ei räägigi.
Kui sa matemaatikat ei jaga, siis pole tarvis seda absurdseks nimetada. Detsentraliseerituse tõttu pole Bitcoinil mingit "omanikku". Nagu näed valuutakurssidest, sõltub BTC väärtus mh fiat rahast ja sestap naftast, kinnisvarast, kullast jne. Ainuüksi ressursikulu annab Bitcoinile mingi väärtuse.
Kui osa inimesi ütlevad, et varsti on võimalus sooritada oste bitcoinide abil, siis ma Teile ütlen kohe, et see on võimatu, sest ükski normaalne riik ei lase sellel täituda.
See pole argument, vaid sisutühi lause. Põhimõtteliselt juba praegu saad osta BTC eest, eelnevalt need eurodeks vahetades. Kuigi minu küsimus siinkohal olekski, et miks peaks selline vahetus üldse võimalik olema.
bitcoin on tüüpiline püramiid skeem, kus lubatakse tüüpilist „helget tulevikku lihtsameelsetele“, et bitcoinitajad omast reaalsest varast loobuksid anonüümsete aferistide kasuks.
Teatud püramiidid on üles ehitatud (kuri)tarvitades blockchain tehnoloogiat - see ei tee Bitcoinist püramiidskeemi, mille puhul mingit tootlust ei ole. Raha tuleb sisse ja liigub madalamalt kõrgemale, kus siis püramiidi tipus olijad saavad rikkaks. Ilmselgelt Bitcoini puhul tootlus on olemas. Mitte mingit püramiidi ei ole. Reaalsest varast ei loobuta, vaid tehakse investeering (seadmed, millest räägid). Kui sa hoiad kõiki mune ühes korvis, siis see on sinu probleem.
bitcoin on tänapäeval lihtsameelsete täiendav „petmise/kottimise“ vahend
Milles seisneb pettus/kottimine?
Kas tahad lihtsalt lõugu laksutada või olla tõsiseltvõetav? Ära loobi sõnu õhku, põhjenda oma seisukohta või ole kuss. _________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Ma olen veits lugenud sel teemal ja minu arusaam on, et sellega on nagu nafta hinnaga ehk kurat seda teab. Võta neid jutte krahhidest ja piiritust taevast kui intriige.
Kusjuures, pole leidnud ühtegi teaduslikku tööd (statistilist analüüsi) kas Bitcoini või mõne muu krüptovaluuta hinna osas mingil ajaperioodil. Nii kuum teema, ülikoolide teadurid saaksid kõvasti projektirahasid _________________ Võimatu on teha midagi lollikindlaks, sest lollid on haruldaselt leidlikud.
Kas praegu tasub veel BC (vm el. raha) osta või on rong juba läinud? Ühed ütlevad et kohe on krahh, teised jälle et taevas on piiriks.
Suht võimatu öelda jah millal ja kas üldse tuleb krahh ning mis üldse oleks selle põhjuseks + rida muid küsimusi. Ohte on küll mitmeid, aga samas kui arvestada seda, et täna teatas juba kolmas vahetuspunkt, et lõpetab uute kasutajate vastuvõtmise, kuna ei süsteemid ei suuda selle massiga toime tulla, siis huvi ja nõudlus krüpto vastu aina kasvab ja kasvab, mille najalt võiks öelda, et rong pole kindlasti läinud... _________________ kryptoraha.info - Eesti krüptoraha portaal
Hirmutate siin uustulijat asjata.
Ostmiseks on kogu aeg hea aeg, sest kui bitcoinist saab maailma valuuta, siis on ainult taevas limiidiks.
Ahneks pole mõtet minna, aga iga inimene võiks mõistliku summa (nii mõnikümmend tuhat) sisse laduda ja pensionipõlveks hoida. _________________ ¯\_(ツ)_/¯
kui coini ei suudeta enam arvitada siis loogileselt tõuseb hind siia hulka võib lisada veel, et arvutades teisi coine on võimalik konvertida bitcoiniks seega on olukord kus bitcoini tekib veel rohkem. Ise enam konvertimisega ei tegele nagu nicehash seda tegi.
Winmineriga on palju suurem tulu jääb ära vahendus tasud 20 taalapealt kaotad 1+1 taala ainult paypali. Samuti ei pea jukerdamea maha müümisega millega veel võimalik lutti saada. Miinuseks paypali puhul winminerst kogu jant võtab 2 päeva. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Margus, ncehash ei konverdi muid münte bitcoiniks ja ühtegi münti juurde ei tooda. Nicehash on sisuliselt hashpoweri turg. Ostjad maksavad müüjatele (kaevuritele) bitcoinis selle eest et nood kaevaks ostja poolt soovitud poolis.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.