|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.12.2017 20:10:40
|
|
|
| someguy kirjutas: |
Niimoodi ütles Elisa klienditeenindaja, kes üritas mu naist Diili võrku üleminekust loobuma panna.
"Pakkumine tuli Diili poolt, mitte Telia poolt nagu aru saan. Kas olete varem nende levi katsetanud?
Diil viib enda pakkumised hinna poolest heaks seetõttu, et nad justkui Telia säästufirma on. Teenuse ja kvaliteedi osas näiteks kui Tallinnas on Telial 10 masti, siis Diil kasutab nendest 4 masti. Seega ka kvaliteedi vähemus ja hinna suhe.
" |
See on üks naljakamaid väiteid mida ma olen kuulnud konkurenti ütlemas, et klienti hoida.
Esiteks pole kliendil tehnilisest poolest sooja ega külma, kliendil on tähtis, et teenus oleks kvaliteetne, võib-olla ka soodne ning arveldus mugav ja õiglane ning vajadusel oleks support või probleemi lahendus mõistlik ja kiire.
Kui nüüd üks ettevõte halvustab kõigepealt konkurenti, ajab kliendi pea segadusse mingite numbrite või arvamuste ja umbluuga siis on tegemist üsna vääritu käitumisega ning inimene võiks ise juba aru saada, et see kaupleja pole usaldusväärne.
Ei konstateeri seda, et ükskõik millise teenusepakkuja teenindaja pole sellega pusse pannud aga kui pole kindlaid fakte, pole mõtet leiutada kliendi ees.
Telia ja Diili teenused töötavad täpselt samas võrgus, samadel alustel, ilma mingite prioriteetideta.
Hinda kujundavad paketipõhised andmed ja selleks on kiirused, mahud jms.
Telia on kahte brändi samaaegselt kujundanud ning antud juhul panustab Telia enda mELU lisateenustesse ja arengusse lihtsalt rohkem.
Diil on lihtsalt üksiknumber, netisimm vms. Sellel brändil on lihtsalt vabamad käed soodustuste perioodilisteks tegemisteks.
Kuigi ise oleks siis Elisa teenindajalt küsinud kas nende võrgus on ka erisusi Elisa ja ZEN pakettidel? Võib-olla nad on siis oma võrgus kuidagi selliseid asju ehitanud nagu ise kirjeldavad?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Oisu.
HV kasutaja
liitunud: 02.03.2012
|
22.12.2017 10:20:34
|
|
|
Kasutasin ära oma neti mahu. Tellisin 15 GB juurde. Kogemata vaadates, 30 GB juurde pandud O-oh, mingi kingitus. Helistan uurin, ei. Juurde tellitud sec vahega. Palun teine tühistada. Lubati. Siiamaani ikka ilutseb juurdetellitud 30 GB
Tuli arve, kirjas vaid üks lisamahu tellimus. Asi laabus positiivselt.
viimati muutis Oisu. 03.01.2018 17:56:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.12.2017 10:30:29
|
|
|
Mul veel 48-st 16,5GB alles, jätkub
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
24.12.2017 00:23:03
|
|
|
| Oisu. kirjutas: |
Kasutasin ära oma neti mahu. Tellisin 15 GB juurde. Kogemata vaadates, 30 GB juurde pandud O-oh, mingi kingitus. Helistan uurin, ei. Juurde tellitud sec vahega. Palun teine tühistada. Lubati. Siiamaani ikka ilutseb juurdetellitud 30 GB  |
Mis sa arvad, et teenindaja telefoni otsas või esinduses saab kohe klõpsu teha ja korras
Saadetakse edasi ja heal juhul 2 nädala pärast + pühad
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
24.12.2017 02:18:02
|
|
|
| darkside, muidugi saab. Ega me eelmises sajandis ela.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
30.12.2017 13:08:51
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| darkside, muidugi saab. Ega me eelmises sajandis ela. |
Reaalsuses Telia elab
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
30.12.2017 16:42:36
|
|
|
| darkside kirjutas: |
| olafsand kirjutas: |
| darkside, muidugi saab. Ega me eelmises sajandis ela. |
Reaalsuses Telia elab  |
Ära nüüd nii pessimistlik ka ole. Mul sai eile just 20 aastat esimese oma arvuti ostust ja interneti saamisest koju. Olen ikka päris muljetavaldavat arengut näinud. Muidugi võiks alati kõik kiirem ja parem olla, aga kuna kavatsen veel vähemalt 35 a elada, siis ehk näen veel üht-teist.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darkside
HV veteran

liitunud: 20.05.2005
|
31.12.2017 19:27:35
|
|
|
| harakas kirjutas: |
| darkside kirjutas: |
| olafsand kirjutas: |
| darkside, muidugi saab. Ega me eelmises sajandis ela. |
Reaalsuses Telia elab  |
Ära nüüd nii pessimistlik ka ole. Mul sai eile just 20 aastat esimese oma arvuti ostust ja interneti saamisest koju. Olen ikka päris muljetavaldavat arengut näinud. Muidugi võiks alati kõik kiirem ja parem olla, aga kuna kavatsen veel vähemalt 35 a elada, siis ehk näen veel üht-teist.  |
Võibolla esitasin liiga süngelt
leti-, infotelefoni- ja e-kirjade teenindajad võtavad vastu, saadavad edasi kellelegi kaugele, kus on õigus klõps teha. Tema teeb selle klõpsu 2 nädala jooksul ära
|
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MacT
HV kasutaja
liitunud: 19.08.2014
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.01.2018 15:22:39
|
|
|
| Seda pead Teliast küsima. Iseenesest peaks ruuteri rentimine ja teenuspakett eraldi asjad olema, aga omaette teema kas Telia pakub üldse seda ruuterit rendiks. Ruuteri rendilepingu lõpetada, ruuteri Teliale tagasi viia ja teise ruuteri kohe või järelmaksuga välja osta muidugi saad. Seda siis jätkuvalt eeldusel, et sul on olemasolev ruuter renditud, kui võtsid selle järelmaksu peale, siis tõenäoliselt nii lihtsasti ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
02.01.2018 16:46:03
|
|
|
Ei, kui Zyxelit veel ei olnud oli Huawei vanem ja uuem mudel ainus üürivõimalus antud teenusele, minumeelest oli sellel kuuüür vaikimisi 5.90€ Kui tuli Zyxel jäi see 4.99 hinnaga põhiseadmeks kuna on kaughallatav.
Suures plaanis pole Huaweil muud eelist kui AC 5Ghz wifi mis on väiksema levialaga kui 2,4Ghz kuid pakub sisevõrgus suuremat kiirust.
Järgmine Zyxel tuleb millalgi samuti 5Ghz wifiga välja seega võib pisut oodata. TV stabiilsus ja muu on Zyxelil parem kui Huaweil.
Kui väga vaja ja huvi, võta vana ruuter kaasa ja küsi kas saab selle asemele üürida Huaweid, võib õnneks minna.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MacT
HV kasutaja
liitunud: 19.08.2014
|
02.01.2018 21:10:59
|
|
|
napoleon, Tänan vastuse eest Yep, täitsa nii ongi, et need kaks eraldi asja. Hüva, jah mul oli prooviks võetud nett, siis rentisin ka ruuteri teenusega sel hetkel.
indrekp, Tänud info eest Mul TV paketti pole ja hetkel kaks seadet ainult, üks läbi kaabli ja teine läbi wifi. No see kaughaldus tõesti ei paku huvi, aga samas eks see ole vajalik neile, kes pole väga pädevad ise konfigureerima ruuterit.
viimati muutis MacT 02.01.2018 21:41:23, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
02.01.2018 21:37:23
|
|
|
| MacT kirjutas: |
indrekp, Tänud info eest Mul TV paketti pole ja hetkel kaks seadet ainult, üks läbi kaabi ja teine läbi wifi. No see kaughaldus tõesti ei paku huvi, aga samas eks see ole vajalik neile, kes pole väga pädevad ise konfigureerima ruuterit. |
See kaughaldus pakub pigem Teliale kui sulle huvi, seega kui oled võimeline on seadmed ise seadistama, siis on täiesti ebaoluline või pigem isegi boonus kui keegi eemalt ligi ei saa. aga kordan, seda vaid eeldusel, et saad ise seadistamisega hakkama ja Telia käest abi ei küsi.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MacT
HV kasutaja
liitunud: 19.08.2014
|
02.01.2018 21:44:59
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| MacT kirjutas: |
indrekp, Tänud info eest Mul TV paketti pole ja hetkel kaks seadet ainult, üks läbi kaabi ja teine läbi wifi. No see kaughaldus tõesti ei paku huvi, aga samas eks see ole vajalik neile, kes pole väga pädevad ise konfigureerima ruuterit. |
See kaughaldus pakub pigem Teliale kui sulle huvi, seega kui oled võimeline on seadmed ise seadistama, siis on täiesti ebaoluline või pigem isegi boonus kui keegi eemalt ligi ei saa. aga kordan, seda vaid eeldusel, et saad ise seadistamisega hakkama ja Telia käest abi ei küsi. |
Täitsa nõus sinuga, sellepärast ma mõtlengi, et miks mitte võtta antud Huawei rendile , mil pole ühtegi kaughaldust (Zyxelil hinnas on ka antud boonus), teebki võiks nagu mõeldamatuks, aga see selleks.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
02.02.2018 11:41:42
|
|
|
Huvitav kuidas pikaajaline klient pakub huvi alles siis kui lahkuma hakkad.
Fakt et pean lihtsalt alustama konkurendi juurde üle minekut, et saada normaalset pakkumist - võiks siis pikaajalisele kliendile juba ennetava pakkumise teha (13a diil + lisaks paralleelselt 6a Telia).
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
02.02.2018 12:15:27
|
|
|
| mauro kirjutas: |
Huvitav kuidas pikaajaline klient pakub huvi alles siis kui lahkuma hakkad.
Fakt et pean lihtsalt alustama konkurendi juurde üle minekut, et saada normaalset pakkumist - võiks siis pikaajalisele kliendile juba ennetava pakkumise teha (13a diil + lisaks paralleelselt 6a Telia). |
Mis see täpsemalt siin huvitav on? Normaalse pakkumise saad sa koduleheküljelt, vastavalt igal operaatoril on oma hinnakiri (Telia kallim, Tele2 soodsam jne). Lahkumisega ähvardades saadud 1,99 .... 2,99 .... 4,99 pakkumised ei ole normaalsed vaid operaatori mõistes liiga odavad. Nö viimane hädaabi samm, et klient ei lahkuks. Winbacki mõte on suuresti parem meediakajastus numbriliikuvusele.
Nüüd jutt, et operaatorid teenivad niigi miljoneid, käibed on suured jne ei oma siinkohal kohta. Võrguarendus on kallis, vägagi kallis ja hinnakirjad tekivad vastavalt arenduskuludele (4G, 5G jne). Kui kõigile ja kohe teha "normaalsed" pakkumised võib operaator samahästi kui kohe oma tegevuse lõpetada, sest tegemist ei ole heategevusega. Ja olgu öeldud, et ma ei tööta Telias.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pois11
HV Guru
liitunud: 11.10.2003
|
02.02.2018 14:21:34
|
|
|
| See on nõme jah.. pere vajab ühte numbrit juurde.. kahjuks ei olegi muud varianti kui sõlmisin Teliaga kõige odavama liitumise.. kohe tele2 poole number liikuma ja nii saabki 3€ pakett tõeks. Olgu öeldud, et oman lepinguid nii Tele2 kui Telias, nii on hea kord ühte suunda number liikuma panna kord teise suunda. Kurb... Levi ja muu osas ei ole apsaluutselt vahet.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
109 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
02.02.2018 18:08:18
|
|
|
| Noüle õhu neti puhul küll 15gb 20€ ei ole õigustatud hind (sh kaablivõrk pakett on piiramatu ja odavam). Mastideni veab neile valguskaableid EstWin projekt.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
02.02.2018 19:27:12
|
|
|
| mauro kirjutas: |
| Noüle õhu neti puhul küll 15gb 20€ ei ole õigustatud hind (sh kaablivõrk pakett on piiramatu ja odavam). Mastideni veab neile valguskaableid EstWin projekt. |
Kes nii halba paketti pakub?
Üsna kiiruga leitud hetkel siis 2'ks aastaks pakutakse piiramatu 12.-, lisaks 30GB saab 7,99.- ja koduinternet piiramatu maht 30/10 20,99.-
Kaablivõrku ja jagatud raadiot võrrelda mõtet ei ole kuna tehnoloogiad on täiesti erinevad ja viimane on looduslik piiratud ressurss kuid jah kiiruste poolest ei ole varsti enam erilist vahet.
ELASA hinnakirja leiad siit, keegi ei paku midagi tasuta:
https://www.elasa.ee/hinnakiri/
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2018 20:03:50
|
|
|
| T1000 kirjutas: |
| mauro kirjutas: |
| Noüle õhu neti puhul küll 15gb 20€ ei ole õigustatud hind (sh kaablivõrk pakett on piiramatu ja odavam). Mastideni veab neile valguskaableid EstWin projekt. |
Kes nii halba paketti pakub?
Üsna kiiruga leitud hetkel siis 2'ks aastaks pakutakse piiramatu 12.-, lisaks 30GB saab 7,99.- ja koduinternet piiramatu maht 30/10 20,99.-
Kaablivõrku ja jagatud raadiot võrrelda mõtet ei ole kuna tehnoloogiad on täiesti erinevad ja viimane on looduslik piiratud ressurss kuid jah kiiruste poolest ei ole varsti enam erilist vahet.
ELASA hinnakirja leiad siit, keegi ei paku midagi tasuta:
https://www.elasa.ee/hinnakiri/ |
No me pole eilisas hetkel
endal 20€ 48GB
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
03.02.2018 03:06:21
|
|
|
| Telia 35gb 26€ - tavapakett siis. Eripakkumised jah ehk paremad - aga neid pead lunima või mängima konkurendi juurde minemise mängu.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
03.02.2018 08:28:36
|
|
|
| tsitaat: |
aga neid pead lunima või mängima konkurendi juurde minemise mängu.
|
Ei pea lunima, lihtsalt tuleb küsida. Lunima peab vist 5€ pakette.
Mina olen hinna-kvaliteedi ja kogusega rahul. Ei viitsi tõmmelda sellega
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.02.2018 09:51:09
|
|
|
| mauro kirjutas: |
| Telia 35gb 26€ - tavapakett siis. Eripakkumised jah ehk paremad - aga neid pead lunima või mängima konkurendi juurde minemise mängu. |
Päris mahukas pakett ühe numbri jaoks, kuidas sa seda tarbida jõuad?
Mul kodus, tööl ja sõprade juures wifid kuid väljas (autos) lasen telefonil julgelt striimida, muusika, natuke videosid, waze, töötegemine. rekordid on 10-15Gb kanti. Tegemist on siiski mobiilse netiga.
Telia puhul ka mELUga ning sellist mahtu jagaksin pigem kuni 5 sim kaardi vahel, tüki hind arvuta jagades. Autole Gps, suvilale sim valve, elukaaslane ja laps, saab mahud ja summad ära splittida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
03.02.2018 10:03:03
|
|
|
indrekp, mahukas?
Suhteline. Mul läheb iga kuu nii palju netti ja kusjuures porri jne. ei tiri.
Lihtsalt mõttetu tööle netti panna, mobiilsega saab väga hästi hakkama
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
03.02.2018 10:08:37
|
|
|
mul on pakett 80Gb ja ka jääb puudu mõni kuu
Põhilisetl sööb netti joutuub
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.02.2018 10:17:58
|
|
|
mkey siis kasutatakse lihtsalt mobiilset netti statsionaarse asemel kodudes ja töökohtades, siis saaksin ka mina ühe windows updatega mahu ühele poole. Youtube väga suur tarbija pole aga kui, siis pigem mitte õues ega autos.
hind pole siis enam mingi näitaja.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
03.02.2018 10:23:44
|
|
|
win update ka veel jahh. Aga paar tundi joutuubi päevas ja on päevalimiit täis.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
03.02.2018 10:26:25
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
mkey siis kasutatakse lihtsalt mobiilset netti statsionaarse asemel kodudes ja töökohtades, siis saaksin ka mina ühe windows updatega mahu ühele poole. Youtube väga suur tarbija pole aga kui, siis pigem mitte õues ega autos.
hind pole siis enam mingi näitaja.  |
no live ülekanded söövad andmemahtu hästi.
Võtame kasvõi WRC esimese etapi. Hommikul kell 9 panin tööle ja õhtul enne kella 6 lõpetasin. ca 8GB läks nagu naksti
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
03.02.2018 19:27:55
|
|
|
FHD video peamiselt paku - ja eks olenbeb kus käiakse ja palju wifist väljas pool oled.
Kui vaadata mingit suva 1080p yt streami siis 32mbps tuleb ära küll nende "stats for nerds" järgi.
4mb/s - ~240MB/minut või umbers 14gb/tund. Nt rongis või bussis vms kuu jooksul 2h videot saab täis märkamatult.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
04.02.2018 03:45:24
|
|
|
| FHD videot on mobiili ekraanilt suht mõttetu vahtida. Kõige pisem objekt, mida inimese silm pidavat eristama on 0,1mm, seega on mobiili ekraanil FHD pigem enesetunde küsimus kui et midagi juurde annaks.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.02.2018 12:26:15
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| FHD videot on mobiili ekraanilt suht mõttetu vahtida. Kõige pisem objekt, mida inimese silm pidavat eristama on 0,1mm, seega on mobiili ekraanil FHD pigem enesetunde küsimus kui et midagi juurde annaks. |
mul on hotspot märksõnaks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
04.02.2018 22:02:18
|
|
|
| See on mingi moodne trikk jälle lilladel, et kui tahad mobiilses elus paketti muuta ("Olemasoleva paketi muutmine"), siis kui vajutad nupule "Muudan paketti" - läheb leht ärikliendi lehele ja nii jääbki, midagi muuta ei saa, kuna eraklient pole ju äriklient...
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003
|
05.02.2018 18:52:35
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| FHD videot on mobiili ekraanilt suht mõttetu vahtida. Kõige pisem objekt, mida inimese silm pidavat eristama on 0,1mm, seega on mobiili ekraanil FHD pigem enesetunde küsimus kui et midagi juurde annaks. |
| ot: |
Mobiili ekraanil on väike vahe isegi 1080p ja 1440p videol, eeldusel, et ekraan on 1440p Alla 1080p on juba väga hästi vahe märgatav. Muidugi kõik oleneb ekraani resolutsioonist ja diagonaali suurusest. |
|
|
| Kommentaarid: 170 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
152 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
05.02.2018 19:37:16
|
|
|
| 2III7 kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| FHD videot on mobiili ekraanilt suht mõttetu vahtida. Kõige pisem objekt, mida inimese silm pidavat eristama on 0,1mm, seega on mobiili ekraanil FHD pigem enesetunde küsimus kui et midagi juurde annaks. |
| ot: |
Mobiili ekraanil on väike vahe isegi 1080p ja 1440p videol, eeldusel, et ekraan on 1440p Alla 1080p on juba väga hästi vahe märgatav. Muidugi kõik oleneb ekraani resolutsioonist ja diagonaali suurusest. |
|
| ot: |
No mul on 1440 x 2880 5.7", 720p on ok, sellest üle on ilmselgelt overkill. Aga noh, ega ma telefoni ekraani luubiga ei uuri ka, 100x suurendusega oleks kindlasti erinevus märgatav Ja mul pole nägemispuuet ehk arvutis on scale 100% ja need win 10 äpi moodi seadistused tunduvad ikka rõvedalt suured |
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
05.02.2018 21:52:10
|
|
|
| FHD on pigem neti testimiseks. 480p kasutasin teliaga sest oli vaja mahtu säästa. Nüüd 30GB tele2 saan ka FHd kasutada.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
12.02.2018 13:58:54
|
|
|
kuidas saab ''GPRS maksustamist'' välja lülitada androidis?
Telefon oli suutnud tarbida paar mega netti ja arvel kajastus see ka kohe paari euroga
Telia klienditugi ütles, et see tuleb välja lülitada, aga ma ei oska
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.02.2018 14:22:40
|
|
|
lülita andmeside välja või muuda apn ära.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.02.2018 15:13:35
|
|
|
APN muutmine ei pruugi aidata. Enam ei mäleta kas Elisa või Teliaga, aga ühega neist mul kunagi oli ikka täiesti vale APN ja mobiilne net töötas.
Aga jah, andmeside tuleb välja lülitada. Kuidas see täpselt käib, sõltub telefonist ja Android versioonist, aga kuskilt settings->mobile data alt see käib(eesti keeles võibolla seaded->andmeside vms., ei viitsi oma telefoni hetkel sellepärast eestikeelseks muutma hakata)
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.02.2018 15:26:14
|
|
|
Teliaga töötab kindlasti apn muutmine. Seda mitmeid kordi kasutanud
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
12.02.2018 15:29:18
|
|
|
uurisin iseteenindusest värke, et kui võtta netiga pakett. Vastas nii: minuäri standard 6€+km sisaldab 1000min/300sms/internet 6GB paketi vahetusel peaks arvestama ka nüansiga, et MinuÄri 2,4 pole enam müüdav toode ja hiljem seda tagasi vormistada ei saa.
Mul on praegu see viimane. Kas see on mingi eriti hea, mida kaotada ei tasuks või miks ta seda rõhutab.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.02.2018 15:35:01
|
|
|
| Hiid, võrdle hindu ja oma reaalseid vajadusi. Uus pakett võib olla kallim, kuna sisaldab ka "tasuta" kõnesid ja netti välismaal ehk kui sul seda reaalselt vaja pole, siis on võibolla jah parem vanast kinni hoida. Teistpidi kui king juba sealt pigistab, et vanas paketis netimahtu pole, siis see 6€+km pole ju mingi müstiline summa.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
12.02.2018 15:43:04
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
uurisin iseteenindusest värke, et kui võtta netiga pakett. Vastas nii: minuäri standard 6€+km sisaldab 1000min/300sms/internet 6GB paketi vahetusel peaks arvestama ka nüansiga, et MinuÄri 2,4 pole enam müüdav toode ja hiljem seda tagasi vormistada ei saa.
Mul on praegu see viimane. Kas see on mingi eriti hea, mida kaotada ei tasuks või miks ta seda rõhutab. |
Mida see 2,4 sisaldas?
Rõhutavad sest just lisati suurematesse pakettidesse EU mahtu juurde hinda muutmata.
Ilmselt on ka väiksemates mingeid muutusi olnud ja lihtsalt vormistamise teema, kui iseteenindustes ja teenindajate laual on standard lahendused, siis vanad kaovad sealt valikust ära ja peale värskeima versiooni vormistamist ei saa vanale enam tagasi minna vaid tuleb uutest valikutest sobiv valida.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.02.2018 15:45:53
|
|
|
Aga kuidas see MB hind nii kallis saab olla. Kas see 10€ GB kehtib vaid euroopas ja kodus maksad ikka mingit päevatasu kui netti pole?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
12.02.2018 17:02:02
|
|
|
ma sain jutust aru, et kui tahan välismaal kasutatavat netti, siis on 2gb pakett ja maksab 16 eur.
indrekp, vana pakett oli MinuÄri 2.4 kuutasuga 2,40€ km/kuus. Hinna sees on 400 min ja 100sms-i eestivõrku tavatariifiga
_________________ Hapud viinamarjad
viimati muutis Hiid 12.02.2018 17:57:25, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
12.02.2018 17:55:11
|
|
|
no kui sul on väljama pakett, siis võib jah 2€ 1GB.
Mina seal euroopas ei käi eriti. Mul on odavam maksta ühekordselt 10€ 1GB eest (või mis see summa täpselt oli) kui plekkida kõrget kuutasu
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
12.02.2018 17:58:18
|
|
|
panin enne valesti. 2gigane pakett maksab 16 eur/kuu.
Kui paketti ei ole, siis oli 1GB/9 eur.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pätu
HV Guru

liitunud: 18.07.2006
|
17.02.2018 14:14:19
|
|
|
| VoLTE Ei funka jälle siin kandis. Logo kadunud ülevalt ribalt. Kuigi seadete alt on sisse lülitatud VoLTE.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
89 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
02.03.2018 11:46:28
|
|
|
| Telia Eesti lõimes nimetati OpenSignali nimelist appi. Otsustasin proovida. Näitab millegipärast aiateibaid. Mastid, mida näitab - minu läheduses meres kolm km kirdes CELL ID 7289 ja samapalju põhjas CELL ID 51436044. Telia mast eNB ID 200646 asub tegelikult 1,1 km lõunas, aga seda ei näita. Eelpoolnimetet ID-ga maste ei näita ka Cellmapper. Mis need olla võiks?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
VeixES
HV veteran
liitunud: 06.11.2001
|
02.03.2018 13:03:15
|
|
|
Opensignal näitabki teibaid, kuna pole sellel kasutajaid ja käsitsi masti asukoha paigutamine puudu.
200646 on siis Leisi mast. Cellid 51436044 on eNB 200922 ehk Tahkuna Hiiumaal, eNB calculator https://www.cellmapper.net/enbid?net=LTE&cellid=51436044
Lühike id on arvatavasti 3g oma või bad data from google cell api.
_________________ Tule ja arutle mobiilsidest, võrkude kaardistamisest, tehnoloogiast, telefonidest ja operaatoritest http://t.me/cellmappereesti |
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
02.03.2018 13:47:14
|
|
|
| [veix] kirjutas: |
Opensignal näitabki teibaid, kuna pole sellel kasutajaid ja käsitsi masti asukoha paigutamine puudu.
200646 on siis Leisi mast. Cellid 51436044 on eNB 200922 ehk Tahkuna Hiiumaal, eNB calculator https://www.cellmapper.net/enbid?net=LTE&cellid=51436044
Lühike id on arvatavasti 3g oma või bad data from google cell api. |
Tänud. Viskasin välja.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|