|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele? |
| Tellin vähem. |
|
74% |
[ 659 ] |
| Tellin rohkem. |
|
6% |
[ 57 ] |
| Ei lase end sellest häirida. |
|
13% |
[ 116 ] |
| Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku. |
|
5% |
[ 47 ] |
|
| hääli kokku : 879 |
|
| autor |
|
iceVice
HV kasutaja

liitunud: 13.07.2008
|
27.11.2017 11:39:07
|
|
|
Ega sa koguaeg aadressi ei muud. Ühekorraga tellida ja järgmised paned automaatselt sama adre.
Ise pole reganud omnivasse. Pakid tulnud ilusti kohale.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.11.2017 13:19:32
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Kuidas see pakiautomaadist kättesaamine turvatud on? Lihtsalt SMS nagu tavapakkidel või tahetakse ID kaarti (nagu alko vms puhul) ?
Mõtlen et eksid telefonis ühe numbriga ja pakk võõral käes...  |
Ikka ainult SMS nagu riigisisese pakiga. Aga pole vaja kiirustades soperdada, kontrolli alati 2x üle kas andmed õigesti sisestasid. Eesti netipoest automaati tellides on ju sama teema, et enamasti isiku tuvastamist ei toimu.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.11.2017 13:37:12
|
|
|
Isikutuvastamine oleks siis oleks jälle häda, et naine ei saa järgi minna või mis iganes
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.11.2017 13:44:28
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Isikutuvastamine oleks siis oleks jälle häda, et naine ei saa järgi minna või mis iganes |
Võiks siis pin koodi põhine olla. Isikutuvastamine oleks suht niru (kui see just üldine tuvastamine pole, et nn märk jääb maha)
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.11.2017 13:47:16
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Isikutuvastamine oleks siis oleks jälle häda, et naine ei saa järgi minna või mis iganes |
Postkontorist paberil volitustega ju saab. Saaks automaate ka nii arendada, et teed omniva kodukal naisele volituse ja naine saab oma id kaardiga kätte. Ainult selles kahtlen ma küll sügavalt kas aliexpress eesti pärast oma süsteeme vastavalt arendada tahab, et oleks üldse koht kuhu isikukood sisestada.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
27.11.2017 14:00:27
|
|
|
No polekski vaja ju otseselt isiku tuvastamist vs pakki tellija vaid fakti kirjapanekut, et kes paki füüsiliselt kätte sai. Oli selleks siis naine või naabrimees.
Ega alkot pakiautomaati tellides ju ka kontrollitakse fakti et kättesaaja oleks täisealine, mitte et kas kättesaaja on ikka sama kes algselt joogi tellis.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
27.11.2017 15:07:01
|
|
|
Mul jäi alist tellides pakiautomaadi aadress aga tarne oli DHL-ga. Kenasti toovad koju kui teatada neile oma aadress. Üldiselt helistavad nagunii.
| napoleon kirjutas: |
Ma olen ilma regamata ka asju pakiautomaati tellinud ja eranditult kõik on kohale tulnud. Sh. ka e-bay'st ja muudest kohtadest tellides, kust ametlikult nagu ei saakski pakiautomaati tellida. Tuleb lihtsalt pakiautomaadi aadress ja postiindeks panna. Mõistagi peab jälgima transpordiviisi, kui ikka UPS valida, siis on ülimalt vähetõenäoline, et see omniva automaati tuuakse  |
_________________ Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul. |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
27.11.2017 15:12:19
|
|
|
Noh 11.11 buumipakid kohal? Mul ~15-st 1 täna tilkus
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raixxx
HV kasutaja

liitunud: 21.05.2011
|
27.11.2017 17:41:09
|
|
|
Esimene 12st jõudis laupäeval. Mida sellest arvata?:
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.11.2017 18:00:27
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
No polekski vaja ju otseselt isiku tuvastamist vs pakki tellija vaid fakti kirjapanekut, et kes paki füüsiliselt kätte sai. Oli selleks siis naine või naabrimees.
Ega alkot pakiautomaati tellides ju ka kontrollitakse fakti et kättesaaja oleks täisealine, mitte et kas kättesaaja on ikka sama kes algselt joogi tellis. |
AFAIK on hetkel nii, et alkot või muud alaealistele keelatut saates on Omnivaga võimalik vaid isikutuvastus st. kätte saab ainult konkreetne isik ID kaardi alusel ja Smartpostiga vanusekontroll ehk kätte saab suvaline täisealine isik.
Aga mida see lihtsalt kirja panek aitaks kui ise valesti telefoni sisestasid. Oletame et mulle tuleb telefonile SMS, et olen paki saanud. Hetkel ootan näiteks kahte pakki automaati, kust mina tean kas tuli nüüd üks nendest, pani keegi enda pakile kogemata minu telefoninumbri või saatis mõni tundmatu austaja kingituse. Omniva saab teada, et võõra paki võtsin välja mina ja mis edasi? Kui huiata tahan, leian ikka võimaluse seda pakki mitte tagasi anda või topin sinna umbes sama kaaluga suvalist sodi ja ütlen et selline tuligi. Kui aus inimene olen, siis leiab paki õige saaja ka mu telefoni numbri tellimuse kinnituselt üles ja võib ise helistada ja kokku leppida kuidas oma paki kätte saab. Siinkohal on oluline märkida, et:
1. pakki välja võttes ei teinud mina midagi valesti. Pakki avades ei teinud ma ka midagi valesti kui ootasin ise ka mõnda pakki ja koju jõudes avasin õhinal kohe paki mitte ei hakanud paki pealt uurima, kellele see saadetud on.
2. kui inimene tellides ise vale telefoninumbri pani, siis pole tegelikult Omniva asi seda jama klaarima hakata, nime võib paki peal ka mitte olla ja see ongi korrektne, et paki saab kätte see kellele sõnum saadetakse. Mina jälle vastaks Omnivale sellises olukorras tuimalt, et kui tahavad seda kätte saada, siis tulgu mulle sobival ajal mulle sobivasse kohta ise järgi, mina pole pole midagi valesti teinud ja ei kavatse seda kuhugi postkontorisse viia ja järjekorras seista.
ehk siis igal juhul on mõistlikum, kui paki õige saaja ise minuga ühendust võtaks mitte ei hakka Omniva ega keegi teine nõiajahti korraldama.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
27.11.2017 19:14:49
|
|
|
Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
27.11.2017 19:37:50
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad? |
Senini on ikka tervelt kohale jõudnud, postiljon on paki koju kätte toonud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
27.11.2017 19:38:43
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad? |
Ei tea. Aga kolm korda on mulle klaaspurkides hoidiseid saadetud ja on tervelt kohale jõudnud.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
27.11.2017 22:14:24
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad? |
rumm on jõudnud ikka
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.12.2017 10:39:53
|
|
|
| tsitaat: |
Eestlased nagu ka kõik ülejäänud eurooplased hakkavad e-poodides müüdavate tarvilike pisividinate eest maksma tõenäoliselt praegusest kümneid kordi rohkem – samas suurusjärgus kohalike letikaupmeeste küsitavate hindadega.
|
Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok
Ja siis tuleb see õige pauk. Pm siis kehtestatakse üle euroopaline "võrgutasu".
| tsitaat: |
Suure tõenäosusega antakse tolliformaalsuste korraldamine ja maksude deklareerimine postifirmade ja suurte rahvusvaheliste e-kaubamajade kanda, sest maksumeti serverid ei kannataks tuhandete paari euro suuruste ostudega kaasnevat infovoogu välja. Sel juhul aga lisavad poed ja/või postifirmad kauba hinnale tollimaakleri tasu, mille suurust praegu ei suuda keegi hinnata.
|
No minge piixu, see on juba ahistamine ja vabaduse piiramine. Onaja võtab vist ca 10€ paki deklareerimise eest
Hetkel deklareeimine võta 1-2 min max. Ja onaja kasseerib 10€ selle eest, lahe
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
07.12.2017 10:45:08
|
|
|
Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.12.2017 10:49:58
|
|
|
| ahoioi kirjutas: |
Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga. |
Jah, aga siin ei päästa Lätis käimine
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
07.12.2017 10:50:17
|
|
|
| ahoioi kirjutas: |
Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga. |
Ja hui ta hakkab. Samasugune poliitikute märg unenägu nagu need aktsiisidki.
Hiinlased on väga huvitatud oma kauba turustamisest euroliidus ja küll leitakse mõistlik lahendus.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
07.12.2017 10:57:50
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok |
Deklareerida ise ju ei saa, serverid ei pea koormusele vastu. Maksadki "teenustasu", meeldib või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
07.12.2017 11:03:36
|
|
|
| tcumen kirjutas: |
| ahoioi kirjutas: |
Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga. |
Ja hui ta hakkab. Samasugune poliitikute märg unenägu nagu need aktsiisidki.
Hiinlased on väga huvitatud oma kauba turustamisest euroliidus ja küll leitakse mõistlik lahendus. |
Seda ma mõtlesingi, et see rohkem ametnike märg unenägu. Arvan, et paljud kaubad jäävad teistes riikides ikkagi odavamaks ja küll neid odavamaid Hiina kaupu hakkab saama mõnest Saksamaa või mõnes teises riigis asuvast e-poest, kus juba on tollimaks tasutud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.12.2017 11:05:37
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok |
Deklareerida ise ju ei saa, serverid ei pea koormusele vastu. Maksadki "teenustasu", meeldib või mitte.
|
Sa mu postituse teist poolt ei lugenud vist
Aga kui onaja 1 tädi hakkab deklaratsioone tegema, siis Hiina-Eesti 2 nädal, deklaratsiooni vormistamine 1 nädal, paki kohale toimetamine kliendile 1p-1 nädal
Üldiselt on asi nii toores, et päris 1 ühele see kindlasti ei tule nagu artiklist.
Hiinlane pole loll, ei ole ka eestlane ega muu eurooplane seda
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
07.12.2017 13:14:33
|
|
|
Sealt artikli lõpust on variant B puudu: tasun käibemaksu juba e-poest ostes (nagu eBay Global Shipping Program) ja saan paki postiasutusest kätte.
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.12.2017 13:24:13
|
|
|
| beastbeats kirjutas: |
| Sealt artikli lõpust on variant B puudu: tasun käibemaksu juba e-poest ostes (nagu eBay Global Shipping Program) ja saan paki postiasutusest kätte. |
Keegi seletas mulle varem, et siis ei pruugi ühtegi senti Eestisse jõuda sellest käibekast.
Minu viimane pakk sisenes Hispaaniast vist viimati Global shippingu raames
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
07.12.2017 13:41:18
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| beastbeats kirjutas: |
| Sealt artikli lõpust on variant B puudu: tasun käibemaksu juba e-poest ostes (nagu eBay Global Shipping Program) ja saan paki postiasutusest kätte. |
Keegi seletas mulle varem, et siis ei pruugi ühtegi senti Eestisse jõuda sellest käibekast.
Minu viimane pakk sisenes Hispaaniast vist viimati Global shippingu raames |
Ma olen USA Amazon'ist aastate jooksul paar korda nii tellinud ja pole kunagi pidanud tolliga tegelema (samas paar asja on tolli läinud, kus ma kohe makse ei tasunud).
See, kas sealt midagi Eesti Vabariigi eelarvesse laekus või mitte on juba vastavate ametiasutuste rida
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
07.12.2017 13:42:38
|
|
|
E-poes käibeka maksmine on jah selline veidi libe tee, KM on EU riigiti erinev ja pood peaks siis sellega arvestama.
+ kogutud KM siis igakuiselt õigesse riiki kandma.
Administreerimine läheb suht tüütuks. Samas suuremad poed saaksid sellega arvatavasti siiski hakkama.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beastbeats
HV Guru

liitunud: 26.12.2006
|
07.12.2017 13:48:44
|
|
|
bladerunner, mis seal keerulist on?
Amazon genereerib vastavalt ostja askoha riigile protsendi - tehniliselt pole vahet, kas see on 20, 5 või 17%
_________________ Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna... |
|
| Kommentaarid: 368 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
07.12.2017 13:51:22
|
|
|
A miks peaks sihtkoha riiki üldse midagi kandma?
Ma amazonist tellisin, läks see kõige pealt uk 's kuhugi logistaksse, tolliti seal ära ja edasi liikus ja liidu sisese pakina.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
07.12.2017 14:17:39
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok |
Deklareerida ise ju ei saa, serverid ei pea koormusele vastu. Maksadki "teenustasu", meeldib või mitte.
|
Jep, ostad 1$ asi + Omniva tolli vormistamine +15€ juurde
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
07.12.2017 14:37:36
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
E-poes käibeka maksmine on jah selline veidi libe tee, KM on EU riigiti erinev ja pood peaks siis sellega arvestama.
+ kogutud KM siis igakuiselt õigesse riiki kandma.
Administreerimine läheb suht tüütuks. Samas suuremad poed saaksid sellega arvatavasti siiski hakkama. |
Kogu see infra ja kohustus on EU piires näiteks olemas juba. Ei pea kandma eri riikide maksuametitesse ega midagi. Maksad oma riigi maksuametile ja nemad siis tasaarveldavad omavahel. Küll see hetkel on elektrooniliste teenuste jaoks ainult. Kuid olen kindel, et peagi laieneb ka kaupade ostmisele. Ei ole ju keeruline seda laiendada EUst välja.
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
07.12.2017 15:46:06
|
|
|
| tsitaat: |
| «Loomulikult on tore, kui ka väikesed asjad saavad maksustatud ning kaubandusse tekib ausam ja selgem pilt,» ütles Klicki juhatuse liige Marko Kalve. «Te võite ju osta Hiinast sentide eest pakitäie odavaid vidinaid, oodata nende saabumist paar kuud, kuid mitte keegi ei garanteeri, et need ka töötavad teie ootuste kohaselt. |
Aga sellepärast tellimegi pakitäie ODAVAID vidinaid, et nad on odavad ja töötavad vastavalt maksetule summale. Nüüd hakkame tellima lihtsalt pakitäie mitteniiodavaid vidinaid.
Marko Kalve võiks ühte tumedasse kohta käia selle loogikaga.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
07.12.2017 18:18:42
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
E-poes käibeka maksmine on jah selline veidi libe tee, KM on EU riigiti erinev ja pood peaks siis sellega arvestama.
+ kogutud KM siis igakuiselt õigesse riiki kandma.
Administreerimine läheb suht tüütuks. Samas suuremad poed saaksid sellega arvatavasti siiski hakkama. |
Kogu see infra ja kohustus on EU piires näiteks olemas juba. Ei pea kandma eri riikide maksuametitesse ega midagi. Maksad oma riigi maksuametile ja nemad siis tasaarveldavad omavahel. Küll see hetkel on elektrooniliste teenuste jaoks ainult. Kuid olen kindel, et peagi laieneb ka kaupade ostmisele. Ei ole ju keeruline seda laiendada EUst välja. |
Uue seaduse valguses peaksid seda siis eBay ja Aliexpress tegema hakkama.
Ja raha ka siis peaks kuidagi ikka meie maksuametini jõudma.
Vaevalt see meie MTA meeldib kui raha jääks sinna EU riiki kuhu pakk esimesena sisenes.
+ lisaks tuleks ka siis tollimaksudega juba arvestada, vastasel korral võib pakk endiselt tollilattu lennata.
Loomulikult on see kõik teostatav, iseasi kas hiinlased sellega iga väikeriigi jaoks tegeleda viitsivad.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
07.12.2017 19:25:31
|
|
|
Eesti kaupmehe juurdehindlused on nii kõvad, et isegi 20% käibega vms tuleb odavam kui eestist osta
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
07.12.2017 19:50:02
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
Eesti kaupmehe juurdehindlused on nii kõvad, et isegi 20% käibega vms tuleb odavam kui eestist osta  |
Nüüd varsti saad sa teada, kui raske ikkagi eesti kaupmehel on ja kuidas ta vaevu selle röögatu juurdehindlusega ots-otsaga kokku tuleb jne.
Rahandusministeeriumi esindaja kommentaar:
| tsitaat: |
Rahandusministeeriumil seisab ees Eesti seaduste muudatuste ette valmistamine, mis johtuvad uuest direktiivist.
«Piiriüleses kaubanduses kaob nn kolmandatele riikidele kehtinud 22-eurone kaupade käibemaksuvabastus ja kõik tehingud maksustatakse alates esimesest eurost,» ütles tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna juhataja Marek Uusküla. «Vahet ei ole, milline vidin Hiinast ostetakse, käibemaks tuleb selle eest tasuda igas Euroopa riigis seal kehtiva määra järgi.»
Kui Eestis kauplev Hiina e-pood registreerib ennast Euroopas tegutsevaks ettevõtteks ja maksab maksud ära, näeb ostja e-poes kaupa juba lõpphinnaga, mis sisaldab käibemaksu.
«Kolmanda riigi e-kaupmees võib näiteks võtta partneriks Euroopa firma, kes teda mõnes Euroopa riigis vahendab. Sellisel juhul kauba ostjal tolliametiga asja ei ole,» selgitas Uusküla. «Kes ostavad Euroopa partnerita e-poest, esitavad deklaratsiooni ja maksavad maksu.»
|
See on juba natuke mõistlikum jutt ja arvatavasti nii see lähebki. Ali (samuti teised huvitatud) teeb juuropile oma lehe, kus hinnad vastava regiooni käibemaksuga ja asi vask. Küll need maksurahad ka oma õige tee leiavad.
Need tüübid, kes kujutavad endale ette, et Omniva hakkab nüüd iga pisikese pakikese pealt kümneka saama, peaksivad end enne kaineks magama, kui pasundama kukuvad. Ja et Omniva süsteemid on nii võimekad et suudaksid kõike seda töödelda?
Omniva pidi käesoleva aasta lõpuks suuremahulise IT-uuenduse läbi viima, kuidas sellega on? Aastat pole enam palju jäänud.
Postiljonid kappavad endiselt paberilehtedega ringi ja printerid huugavad.
viimati muutis avrn 07.12.2017 20:13:30, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
07.12.2017 20:02:50
|
|
|
salatoimik, kui selle maksmine vaid 20% lisa tähendab ning läbi ussim#nni ei käi, siis ofc.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kfl
HV Guru
liitunud: 13.05.2002
|
07.12.2017 21:58:40
|
|
|
Kaotasin tööriisatakoti .... (Kehras vist)
nüüd u. nädal surfanud tööriistakatakoogides ja samaväärse varustuse soetamiskulu uskumatult kallis.
viimased paar päeva lapanud aliexpressi
kellelgi mingi arvamus tekkinud pakutava kohta ja viitsib vihjeid jagada
huvitavad riistad: nõrkvoolu- ja elektripaigaldised, autoelekter ja igasugu pisiseadmete remont
_________________ Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100 |
|
| Kommentaarid: 111 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Green_Day
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.08.2002
|
08.12.2017 23:15:38
|
|
|
| Omnivale oleks seee tegelikult kõva pauk. On ju neil hiinlastega kahasse tehtud ettevõte, mis Hiinast pakke siia (ja Euroopasse edasi) transpordib. Narvas on Ali tollilaod. Pakiautomaate muudkui laiendatakse, kuna hiinakad ei mahu enam ära. Ja kui nüüd kõigele tollimaks lajatatakse, lõpetab suur osa paarieuroste vidinate tellimise ära aj kogu see arendus lendab lihtsalt vastu taevast!
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
08.12.2017 23:19:24
|
|
|
paarieurise vidina pealt 40 senti käivet maksta on jah jõhker
vs vaadates kasvõi HV hinnakirja kus hiinas paar € maksva ümbrise analoog maksab 6€
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Green_Day
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.08.2002
|
08.12.2017 23:22:44
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
paarieurise vidina pealt 40 senti käivet maksta on jah jõhker
vs vaadates kasvõi HV hinnakirja kus hiinas paar € maksva ümbrise analoog maksab 6€  |
Asi pole rahas. Enamus ei viitsi mingite deklaritega jamada. Veel vähem kellelegi nende tegemise eest maksta. Kui tuleb mingi inimlik lahendus, et käik käib automaatselt, siis võib pidu ka jätkuda. Väga optmimistlik pole. E-riik võiks muidugi midagi geniaalset välja mõelda. Maksuametit huvitab ju vaid käibemaks, mitte mingite paberite täitmine kui selline.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
08.12.2017 23:47:40
|
|
|
No ilmselt läheb nagu amazonis, klõspi aga next ja maksmisel võetakse juba käibekas maha ehk siis ostmisel ei muutu nagu midagi.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henry
HV veteran
liitunud: 29.07.2004
|
09.12.2017 00:16:48
|
|
|
| Täna uudistes mingi tüüp seletas, et km lisatakse ostuhinnale juurde ja sellega on asi OK.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
09.12.2017 00:24:03
|
|
|
Kõik 1$ asjad on siis lihtsalt 1,2$?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007

|
09.12.2017 09:05:23
|
|
|
| Green_Day kirjutas: |
| Omnivale oleks seee tegelikult kõva pauk. On ju neil hiinlastega kahasse tehtud ettevõte, mis Hiinast pakke siia (ja Euroopasse edasi) transpordib. Narvas on Ali tollilaod. Pakiautomaate muudkui laiendatakse, kuna hiinakad ei mahu enam ära. Ja kui nüüd kõigele tollimaks lajatatakse, lõpetab suur osa paarieuroste vidinate tellimise ära aj kogu see arendus lendab lihtsalt vastu taevast! |
No ja selle paugu vältimiseks on ilmselt parim moodus mitte midagi teha?
Las need ärihaid näitavad siis oskusi ja võtku ali esindamine juuropis enda peale.
Ahjah. Ei saa sest paberiprintimisestki lahti, veebipoega askeldamine on ilmselgelt ülejõu käiv ülesanne.
| DVDRW kirjutas: |
Kõik 1$ asjad on siis lihtsalt 1,2$?  |
Nii jah. Aga sinna on veel 3 aastat aega.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
shushlik
HV vaatleja
liitunud: 26.09.2014
|
11.12.2017 20:18:21
|
|
|
| Täna selline juhus, et pakiautomaadi teavitus saadeti valele numbrile. Hea, et oli Eestisisese jälgimisega träking, mis näitas SMS edastamist. Lahenes õnneks hästi, helistasin infosse ja sealt selguski, et telefoninumbri viimane nr oli ühe võrra suurem. Saatsid siis kordusteate ja õhtul oli pakk kapis ikka alles. Huvitav, kas kordusteates muudetakse ka kapi avamise koodi? Vaatasin, et pakil oli telefoninr hästi loetav ja piisavalt suurelt kirjas. Nii et inimlik eksimus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
11.12.2017 20:19:50
|
|
|
Miks sa arvad, et teise numbri omanik üldse kuskil lähedal on või üldse tegu mingi telefonis kasutusel oleva numbriga on?
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
shushlik
HV vaatleja
liitunud: 26.09.2014
|
11.12.2017 21:43:54
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
| Miks sa arvad, et teise numbri omanik üldse kuskil lähedal on või üldse tegu mingi telefonis kasutusel oleva numbriga on? |
Google on inimese parim sõber. Kuna klienditeenindaja numbri ette luges, siis sai seda otsitud. Täiesti tegutsev nr ja samas piirkonnas ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.12.2017 21:47:06
|
|
|
| mida see "Parcel Status Arrived in destination country; awaiting customs clearance" tähendab? Tellimus oli $17 ja nii ripub juba neljapäevast alates. Tegemist siis ali trackitava postiga. Omniva tracking ei näita midagi.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
11.12.2017 22:45:32
|
|
|
Istub kusagil vahelaos konteineris lihtsalt.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
12.12.2017 13:42:53
|
|
|
Täna suur 12.12 SALE
Krabate täiega?
11.11 asjad tiksuvad kohale vaikselt
Vaadates praeguseid hindu reaalselt ~10% alla sain küll.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|