Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 123, 124, 125  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele?
Tellin vähem.
74%
 74%  [ 659 ]
Tellin rohkem.
6%
 6%  [ 57 ]
Ei lase end sellest häirida.
13%
 13%  [ 116 ]
Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku.
5%
 5%  [ 47 ]
hääli kokku : 879

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
iceVice
HV kasutaja
iceVice

liitunud: 13.07.2008




sõnum 27.11.2017 11:39:07 vasta tsitaadiga

Ega sa koguaeg aadressi ei muud. Ühekorraga tellida ja järgmised paned automaatselt sama adre.
Ise pole reganud omnivasse. Pakid tulnud ilusti kohale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 13:19:32 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Kuidas see pakiautomaadist kättesaamine turvatud on? Lihtsalt SMS nagu tavapakkidel või tahetakse ID kaarti (nagu alko vms puhul) ?
Mõtlen et eksid telefonis ühe numbriga ja pakk võõral käes... icon_rolleyes.gif


Ikka ainult SMS nagu riigisisese pakiga. Aga pole vaja kiirustades soperdada, kontrolli alati 2x üle kas andmed õigesti sisestasid. Eesti netipoest automaati tellides on ju sama teema, et enamasti isiku tuvastamist ei toimu.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 13:37:12 vasta tsitaadiga

Isikutuvastamine oleks siis oleks jälle häda, et naine ei saa järgi minna või mis iganes
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 13:44:28 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Isikutuvastamine oleks siis oleks jälle häda, et naine ei saa järgi minna või mis iganes

Võiks siis pin koodi põhine olla. Isikutuvastamine oleks suht niru (kui see just üldine tuvastamine pole, et nn märk jääb maha)

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 13:47:16 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Isikutuvastamine oleks siis oleks jälle häda, et naine ei saa järgi minna või mis iganes


Postkontorist paberil volitustega ju saab. Saaks automaate ka nii arendada, et teed omniva kodukal naisele volituse ja naine saab oma id kaardiga kätte. Ainult selles kahtlen ma küll sügavalt kas aliexpress eesti pärast oma süsteeme vastavalt arendada tahab, et oleks üldse koht kuhu isikukood sisestada.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 14:00:27 vasta tsitaadiga

No polekski vaja ju otseselt isiku tuvastamist vs pakki tellija vaid fakti kirjapanekut, et kes paki füüsiliselt kätte sai. Oli selleks siis naine või naabrimees.
Ega alkot pakiautomaati tellides ju ka kontrollitakse fakti et kättesaaja oleks täisealine, mitte et kas kättesaaja on ikka sama kes algselt joogi tellis.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nunnu
Kreisi kasutaja
nunnu

liitunud: 25.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 15:07:01 vasta tsitaadiga

Mul jäi alist tellides pakiautomaadi aadress aga tarne oli DHL-ga. Kenasti toovad koju kui teatada neile oma aadress. Üldiselt helistavad nagunii.

napoleon kirjutas:
Ma olen ilma regamata ka asju pakiautomaati tellinud ja eranditult kõik on kohale tulnud. Sh. ka e-bay'st ja muudest kohtadest tellides, kust ametlikult nagu ei saakski pakiautomaati tellida. Tuleb lihtsalt pakiautomaadi aadress ja postiindeks panna. Mõistagi peab jälgima transpordiviisi, kui ikka UPS valida, siis on ülimalt vähetõenäoline, et see omniva automaati tuuakse icon_wink.gif

_________________
Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 15:12:19 vasta tsitaadiga

Noh 11.11 buumipakid kohal? Mul ~15-st 1 täna tilkus icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raixxx
HV kasutaja
raixxx

liitunud: 21.05.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 17:41:09 vasta tsitaadiga

Esimene 12st jõudis laupäeval. Mida sellest arvata?:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 18:00:27 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
No polekski vaja ju otseselt isiku tuvastamist vs pakki tellija vaid fakti kirjapanekut, et kes paki füüsiliselt kätte sai. Oli selleks siis naine või naabrimees.
Ega alkot pakiautomaati tellides ju ka kontrollitakse fakti et kättesaaja oleks täisealine, mitte et kas kättesaaja on ikka sama kes algselt joogi tellis.


AFAIK on hetkel nii, et alkot või muud alaealistele keelatut saates on Omnivaga võimalik vaid isikutuvastus st. kätte saab ainult konkreetne isik ID kaardi alusel ja Smartpostiga vanusekontroll ehk kätte saab suvaline täisealine isik.
Aga mida see lihtsalt kirja panek aitaks kui ise valesti telefoni sisestasid. Oletame et mulle tuleb telefonile SMS, et olen paki saanud. Hetkel ootan näiteks kahte pakki automaati, kust mina tean kas tuli nüüd üks nendest, pani keegi enda pakile kogemata minu telefoninumbri või saatis mõni tundmatu austaja kingituse. Omniva saab teada, et võõra paki võtsin välja mina ja mis edasi? Kui huiata tahan, leian ikka võimaluse seda pakki mitte tagasi anda või topin sinna umbes sama kaaluga suvalist sodi ja ütlen et selline tuligi. Kui aus inimene olen, siis leiab paki õige saaja ka mu telefoni numbri tellimuse kinnituselt üles ja võib ise helistada ja kokku leppida kuidas oma paki kätte saab. Siinkohal on oluline märkida, et:
1. pakki välja võttes ei teinud mina midagi valesti. Pakki avades ei teinud ma ka midagi valesti kui ootasin ise ka mõnda pakki ja koju jõudes avasin õhinal kohe paki mitte ei hakanud paki pealt uurima, kellele see saadetud on.
2. kui inimene tellides ise vale telefoninumbri pani, siis pole tegelikult Omniva asi seda jama klaarima hakata, nime võib paki peal ka mitte olla ja see ongi korrektne, et paki saab kätte see kellele sõnum saadetakse. Mina jälle vastaks Omnivale sellises olukorras tuimalt, et kui tahavad seda kätte saada, siis tulgu mulle sobival ajal mulle sobivasse kohta ise järgi, mina pole pole midagi valesti teinud ja ei kavatse seda kuhugi postkontorisse viia ja järjekorras seista.

ehk siis igal juhul on mõistlikum, kui paki õige saaja ise minuga ühendust võtaks mitte ei hakka Omniva ega keegi teine nõiajahti korraldama.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 19:14:49 vasta tsitaadiga

Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 27.11.2017 19:37:50 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad?


Senini on ikka tervelt kohale jõudnud, postiljon on paki koju kätte toonud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 19:38:43 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad?


Ei tea. Aga kolm korda on mulle klaaspurkides hoidiseid saadetud ja on tervelt kohale jõudnud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2017 22:14:24 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Viinapudelid omnivas tervelt kohale üldse jõuavad?
rumm on jõudnud ikka icon_smile.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 10:13:44 vasta tsitaadiga

https://majandus24.postimees.ee/4335735/euroopa-lopetab-e-ostupeo
Kiirustage, seltsimehed, kiirustage. icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 10:39:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Eestlased nagu ka kõik ülejäänud eurooplased hakkavad e-poodides müüdavate tarvilike pisividinate eest maksma tõenäoliselt praegusest kümneid kordi rohkem – samas suurusjärgus kohalike letikaupmeeste küsitavate hindadega.

Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok

Ja siis tuleb see õige pauk. Pm siis kehtestatakse üle euroopaline "võrgutasu".
tsitaat:

Suure tõenäosusega antakse tolliformaalsuste korraldamine ja maksude deklareerimine postifirmade ja suurte rahvusvaheliste e-kaubamajade kanda, sest maksumeti serverid ei kannataks tuhandete paari euro suuruste ostudega kaasnevat infovoogu välja. Sel juhul aga lisavad poed ja/või postifirmad kauba hinnale tollimaakleri tasu, mille suurust praegu ei suuda keegi hinnata.


No minge piixu, see on juba ahistamine ja vabaduse piiramine. Onaja võtab vist ca 10€ paki deklareerimise eest thumbs_up.gif

Hetkel deklareeimine võta 1-2 min max. Ja onaja kasseerib 10€ selle eest, lahe

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.12.2017 10:43:58 vasta tsitaadiga

kuskilt tuleb ju ossimaks võtta. kui ppdi ei lähe ja käibekat ei saa, fain, maksad teistpidi..
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 07.12.2017 10:45:08 vasta tsitaadiga

Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. icon_wink.gif Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 10:49:58 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. icon_wink.gif Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga.

Jah, aga siin ei päästa Lätis käimine icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 10:50:17 vasta tsitaadiga

ahoioi kirjutas:
Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. icon_wink.gif Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga.

Ja hui ta hakkab. Samasugune poliitikute märg unenägu nagu need aktsiisidki.
Hiinlased on väga huvitatud oma kauba turustamisest euroliidus ja küll leitakse mõistlik lahendus.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 10:57:50 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok

Deklareerida ise ju ei saa, serverid ei pea koormusele vastu. Maksadki "teenustasu", meeldib või mitte.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ahoioi
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2017




sõnum 07.12.2017 11:03:36 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
ahoioi kirjutas:
Aga vaadake ikka ka asja helgemat poolt, kuidas tulevikus riigikassa hakkab täituma tolli- ja käibemaksuga. icon_wink.gif Noh, umbes nii, nagu praegult alkoaktsiisiga.

Ja hui ta hakkab. Samasugune poliitikute märg unenägu nagu need aktsiisidki.
Hiinlased on väga huvitatud oma kauba turustamisest euroliidus ja küll leitakse mõistlik lahendus.


Seda ma mõtlesingi, et see rohkem ametnike märg unenägu. Arvan, et paljud kaubad jäävad teistes riikides ikkagi odavamaks ja küll neid odavamaid Hiina kaupu hakkab saama mõnest Saksamaa või mõnes teises riigis asuvast e-poest, kus juba on tollimaks tasutud.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 11:05:37 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok

Deklareerida ise ju ei saa, serverid ei pea koormusele vastu. Maksadki "teenustasu", meeldib või mitte.
 

Sa mu postituse teist poolt ei lugenud vist icon_biggrin.gif

Aga kui onaja 1 tädi hakkab deklaratsioone tegema, siis Hiina-Eesti 2 nädal, deklaratsiooni vormistamine 1 nädal, paki kohale toimetamine kliendile 1p-1 nädal icon_cool.gif


Üldiselt on asi nii toores, et päris 1 ühele see kindlasti ei tule nagu artiklist.
Hiinlane pole loll, ei ole ka eestlane ega muu eurooplane seda thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 13:14:33 vasta tsitaadiga

Sealt artikli lõpust on variant B puudu: tasun käibemaksu juba e-poest ostes (nagu eBay Global Shipping Program) ja saan paki postiasutusest kätte.
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 13:24:13 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Sealt artikli lõpust on variant B puudu: tasun käibemaksu juba e-poest ostes (nagu eBay Global Shipping Program) ja saan paki postiasutusest kätte.

Keegi seletas mulle varem, et siis ei pruugi ühtegi senti Eestisse jõuda sellest käibekast.
Minu viimane pakk sisenes Hispaaniast vist viimati Global shippingu raames

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 13:41:18 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
beastbeats kirjutas:
Sealt artikli lõpust on variant B puudu: tasun käibemaksu juba e-poest ostes (nagu eBay Global Shipping Program) ja saan paki postiasutusest kätte.

Keegi seletas mulle varem, et siis ei pruugi ühtegi senti Eestisse jõuda sellest käibekast.
Minu viimane pakk sisenes Hispaaniast vist viimati Global shippingu raames

Ma olen USA Amazon'ist aastate jooksul paar korda nii tellinud ja pole kunagi pidanud tolliga tegelema (samas paar asja on tolli läinud, kus ma kohe makse ei tasunud).
See, kas sealt midagi Eesti Vabariigi eelarvesse laekus või mitte on juba vastavate ametiasutuste rida icon_wink.gif

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 13:42:38 vasta tsitaadiga

E-poes käibeka maksmine on jah selline veidi libe tee, KM on EU riigiti erinev ja pood peaks siis sellega arvestama.
+ kogutud KM siis igakuiselt õigesse riiki kandma.

Administreerimine läheb suht tüütuks. Samas suuremad poed saaksid sellega arvatavasti siiski hakkama.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 13:48:44 vasta tsitaadiga

bladerunner, mis seal keerulist on?
Amazon genereerib vastavalt ostja askoha riigile protsendi - tehniliselt pole vahet, kas see on 20, 5 või 17%

_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
Kommentaarid: 368 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 13:51:22 vasta tsitaadiga

A miks peaks sihtkoha riiki üldse midagi kandma?
Ma amazonist tellisin, läks see kõige pealt uk 's kuhugi logistaksse, tolliti seal ära ja edasi liikus ja liidu sisese pakina.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 14:17:39 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Loen ja imestan............. 20% tõus teeb 10 korda kallimaks....ok

Deklareerida ise ju ei saa, serverid ei pea koormusele vastu. Maksadki "teenustasu", meeldib või mitte.
 

Jep, ostad 1$ asi + Omniva tolli vormistamine +15€ juurde okse.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 14:37:36 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
E-poes käibeka maksmine on jah selline veidi libe tee, KM on EU riigiti erinev ja pood peaks siis sellega arvestama.
+ kogutud KM siis igakuiselt õigesse riiki kandma.

Administreerimine läheb suht tüütuks. Samas suuremad poed saaksid sellega arvatavasti siiski hakkama.
Kogu see infra ja kohustus on EU piires näiteks olemas juba. Ei pea kandma eri riikide maksuametitesse ega midagi. Maksad oma riigi maksuametile ja nemad siis tasaarveldavad omavahel. Küll see hetkel on elektrooniliste teenuste jaoks ainult. Kuid olen kindel, et peagi laieneb ka kaupade ostmisele. Ei ole ju keeruline seda laiendada EUst välja.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Leinö
HV veteran
Leinö

liitunud: 07.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 15:46:06 vasta tsitaadiga

tsitaat:
«Loomulikult on tore, kui ka väikesed asjad saavad maksustatud ning kaubandusse tekib ausam ja selgem pilt,» ütles Klicki juhatuse liige Marko Kalve. «Te võite ju osta Hiinast sentide eest pakitäie odavaid vidinaid, oodata nende saabumist paar kuud, kuid mitte keegi ei garanteeri, et need ka töötavad teie ootuste kohaselt.



Aga sellepärast tellimegi pakitäie ODAVAID vidinaid, et nad on odavad ja töötavad vastavalt maksetule summale. Nüüd hakkame tellima lihtsalt pakitäie mitteniiodavaid vidinaid.

Marko Kalve võiks ühte tumedasse kohta käia selle loogikaga.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 18:18:42 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
bladerunner kirjutas:
E-poes käibeka maksmine on jah selline veidi libe tee, KM on EU riigiti erinev ja pood peaks siis sellega arvestama.
+ kogutud KM siis igakuiselt õigesse riiki kandma.

Administreerimine läheb suht tüütuks. Samas suuremad poed saaksid sellega arvatavasti siiski hakkama.
Kogu see infra ja kohustus on EU piires näiteks olemas juba. Ei pea kandma eri riikide maksuametitesse ega midagi. Maksad oma riigi maksuametile ja nemad siis tasaarveldavad omavahel. Küll see hetkel on elektrooniliste teenuste jaoks ainult. Kuid olen kindel, et peagi laieneb ka kaupade ostmisele. Ei ole ju keeruline seda laiendada EUst välja.
Uue seaduse valguses peaksid seda siis eBay ja Aliexpress tegema hakkama.
Ja raha ka siis peaks kuidagi ikka meie maksuametini jõudma.
Vaevalt see meie MTA meeldib kui raha jääks sinna EU riiki kuhu pakk esimesena sisenes.
+ lisaks tuleks ka siis tollimaksudega juba arvestada, vastasel korral võib pakk endiselt tollilattu lennata.

Loomulikult on see kõik teostatav, iseasi kas hiinlased sellega iga väikeriigi jaoks tegeleda viitsivad.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 19:25:31 vasta tsitaadiga

Eesti kaupmehe juurdehindlused on nii kõvad, et isegi 20% käibega vms tuleb odavam kui eestist osta icon_lol.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 19:50:02 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Eesti kaupmehe juurdehindlused on nii kõvad, et isegi 20% käibega vms tuleb odavam kui eestist osta icon_lol.gif

Nüüd varsti saad sa teada, kui raske ikkagi eesti kaupmehel on ja kuidas ta vaevu selle röögatu juurdehindlusega ots-otsaga kokku tuleb jne. kopp.gif

Rahandusministeeriumi esindaja kommentaar:
tsitaat:
Rahandusministeeriumil seisab ees Eesti seaduste muudatuste ette valmistamine, mis johtuvad uuest direktiivist.

«Piiriüleses kaubanduses kaob nn kolmandatele riikidele kehtinud 22-eurone kaupade käibemaksuvabastus ja kõik tehingud maksustatakse alates esimesest eurost,» ütles tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna juhataja Marek Uusküla. «Vahet ei ole, milline vidin Hiinast ostetakse, käibemaks tuleb selle eest tasuda igas Euroopa riigis seal kehtiva määra järgi.»

Kui Eestis kauplev Hiina e-pood registreerib ennast Euroopas tegutsevaks ettevõtteks ja maksab maksud ära, näeb ostja e-poes kaupa juba lõpphinnaga, mis sisaldab käibemaksu.

«Kolmanda riigi e-kaupmees võib näiteks võtta partneriks Euroopa firma, kes teda mõnes Euroopa riigis vahendab. Sellisel juhul kauba ostjal tolliametiga asja ei ole,» selgitas Uusküla. «Kes ostavad Euroopa partnerita e-poest, esitavad deklaratsiooni ja maksavad maksu.»

See on juba natuke mõistlikum jutt ja arvatavasti nii see lähebki. Ali (samuti teised huvitatud) teeb juuropile oma lehe, kus hinnad vastava regiooni käibemaksuga ja asi vask. Küll need maksurahad ka oma õige tee leiavad.
Need tüübid, kes kujutavad endale ette, et Omniva hakkab nüüd iga pisikese pakikese pealt kümneka saama, peaksivad end enne kaineks magama, kui pasundama kukuvad. Ja et Omniva süsteemid on nii võimekad et suudaksid kõike seda töödelda? rofl.gif
Omniva pidi käesoleva aasta lõpuks suuremahulise IT-uuenduse läbi viima, kuidas sellega on? Aastat pole enam palju jäänud.
Postiljonid kappavad endiselt paberilehtedega ringi ja printerid huugavad.


viimati muutis avrn 07.12.2017 20:13:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2017 20:02:50 vasta tsitaadiga

salatoimik, kui selle maksmine vaid 20% lisa tähendab ning läbi ussim#nni ei käi, siis ofc.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 07.12.2017 21:58:40 vasta tsitaadiga

Kaotasin tööriisatakoti .... (Kehras vist)
nüüd u. nädal surfanud tööriistakatakoogides ja samaväärse varustuse soetamiskulu uskumatult kallis.

viimased paar päeva lapanud aliexpressi
kellelgi mingi arvamus tekkinud pakutava kohta ja viitsib vihjeid jagada

huvitavad riistad: nõrkvoolu- ja elektripaigaldised, autoelekter ja igasugu pisiseadmete remont

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Green_Day
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2002




sõnum 08.12.2017 23:15:38 vasta tsitaadiga

Omnivale oleks seee tegelikult kõva pauk. On ju neil hiinlastega kahasse tehtud ettevõte, mis Hiinast pakke siia (ja Euroopasse edasi) transpordib. Narvas on Ali tollilaod. Pakiautomaate muudkui laiendatakse, kuna hiinakad ei mahu enam ära. Ja kui nüüd kõigele tollimaks lajatatakse, lõpetab suur osa paarieuroste vidinate tellimise ära aj kogu see arendus lendab lihtsalt vastu taevast!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2017 23:19:24 vasta tsitaadiga

paarieurise vidina pealt 40 senti käivet maksta on jah jõhker icon_lol.gif
vs vaadates kasvõi HV hinnakirja kus hiinas paar € maksva ümbrise analoog maksab 6€ icon_rolleyes.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Green_Day
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.08.2002




sõnum 08.12.2017 23:22:44 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
paarieurise vidina pealt 40 senti käivet maksta on jah jõhker icon_lol.gif
vs vaadates kasvõi HV hinnakirja kus hiinas paar € maksva ümbrise analoog maksab 6€ icon_rolleyes.gif


Asi pole rahas. Enamus ei viitsi mingite deklaritega jamada. Veel vähem kellelegi nende tegemise eest maksta. Kui tuleb mingi inimlik lahendus, et käik käib automaatselt, siis võib pidu ka jätkuda. Väga optmimistlik pole. E-riik võiks muidugi midagi geniaalset välja mõelda. Maksuametit huvitab ju vaid käibemaks, mitte mingite paberite täitmine kui selline.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2017 23:47:40 vasta tsitaadiga

No ilmselt läheb nagu amazonis, klõspi aga next ja maksmisel võetakse juba käibekas maha ehk siis ostmisel ei muutu nagu midagi. icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Henry
HV veteran

liitunud: 29.07.2004




sõnum 09.12.2017 00:16:48 vasta tsitaadiga

Täna uudistes mingi tüüp seletas, et km lisatakse ostuhinnale juurde ja sellega on asi OK.
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2017 00:24:03 vasta tsitaadiga

Kõik 1$ asjad on siis lihtsalt 1,2$? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2017 09:05:23 vasta tsitaadiga

Green_Day kirjutas:
Omnivale oleks seee tegelikult kõva pauk. On ju neil hiinlastega kahasse tehtud ettevõte, mis Hiinast pakke siia (ja Euroopasse edasi) transpordib. Narvas on Ali tollilaod. Pakiautomaate muudkui laiendatakse, kuna hiinakad ei mahu enam ära. Ja kui nüüd kõigele tollimaks lajatatakse, lõpetab suur osa paarieuroste vidinate tellimise ära aj kogu see arendus lendab lihtsalt vastu taevast!

No ja selle paugu vältimiseks on ilmselt parim moodus mitte midagi teha?
Las need ärihaid näitavad siis oskusi ja võtku ali esindamine juuropis enda peale.

Ahjah. Ei saa sest paberiprintimisestki lahti, veebipoega askeldamine on ilmselgelt ülejõu käiv ülesanne.

DVDRW kirjutas:
Kõik 1$ asjad on siis lihtsalt 1,2$? icon_razz1.gif

Nii jah. Aga sinna on veel 3 aastat aega.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shushlik
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2017 20:18:21 vasta tsitaadiga

Täna selline juhus, et pakiautomaadi teavitus saadeti valele numbrile. Hea, et oli Eestisisese jälgimisega träking, mis näitas SMS edastamist. Lahenes õnneks hästi, helistasin infosse ja sealt selguski, et telefoninumbri viimane nr oli ühe võrra suurem. Saatsid siis kordusteate ja õhtul oli pakk kapis ikka alles. Huvitav, kas kordusteates muudetakse ka kapi avamise koodi? Vaatasin, et pakil oli telefoninr hästi loetav ja piisavalt suurelt kirjas. Nii et inimlik eksimus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2017 20:19:50 vasta tsitaadiga

Miks sa arvad, et teise numbri omanik üldse kuskil lähedal on või üldse tegu mingi telefonis kasutusel oleva numbriga on?
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shushlik
HV vaatleja

liitunud: 26.09.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2017 21:43:54 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
Miks sa arvad, et teise numbri omanik üldse kuskil lähedal on või üldse tegu mingi telefonis kasutusel oleva numbriga on?


Google on inimese parim sõber. thumbs_up.gif Kuna klienditeenindaja numbri ette luges, siis sai seda otsitud. Täiesti tegutsev nr ja samas piirkonnas ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2017 21:47:06 vasta tsitaadiga

mida see "Parcel Status Arrived in destination country; awaiting customs clearance" tähendab? Tellimus oli $17 ja nii ripub juba neljapäevast alates. Tegemist siis ali trackitava postiga. Omniva tracking ei näita midagi.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2017 22:45:32 vasta tsitaadiga

Istub kusagil vahelaos konteineris lihtsalt.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2017 13:42:53 vasta tsitaadiga

Täna suur 12.12 SALE icon_razz1.gif
Krabate täiega?

11.11 asjad tiksuvad kohale vaikselt
Vaadates praeguseid hindu reaalselt ~10% alla sain küll. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 50, 51, 52 ... 123, 124, 125  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.