Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  4k arvuti monitorid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.11.2016 23:41:38 vasta tsitaadiga

Väike muidugi. Mul 2,5 aastat 27" 16:9 olnud, plaanin 32" peale üle minna.
Ei pea ju nina vastu ekraani panema.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 23:42:27 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Väike muidugi. Mul 2,5 aastat 27" 16:9 olnud, plaanin 32" peale üle minna.

milleks? sa ei saa vahest arugi ma läheks HD tanel style 55'' or no balls
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 23:42:58 vasta tsitaadiga

siven, oota paar kuud kuni ära harjud icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.11.2016 00:03:48 vasta tsitaadiga

Ei saa ma ka aru praegustest 4K monitoridest. Hetkel pole ühtegi arvestatavat 4K monitori müügil mida kasutada kõlbaks (st mitte kirbusitt kiri), seega ca 46" diagonaal oleks ok.
Samamoodi lugu 27" 1440×2560 monitoridega kus kiri üks igavene kribu ja paras luubi all ajaviiteks uurida, 32" suurus teeb piksli suuruseks 0,275 mm mis nats suur, 0,265mm oleks igati viisakas piksli suurus.


viimati muutis Longero 20.11.2016 00:09:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.11.2016 00:06:29 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
von Wu kirjutas:
Väike muidugi. Mul 2,5 aastat 27" 16:9 olnud, plaanin 32" peale üle minna.

milleks? sa ei saa vahest arugi ma läheks HD tanel style 55'' or no balls


Kui ma õigesti mäletan, siis on HD Tanelil 55" 1920x1080 icon_lol.gif

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.11.2016 00:11:34 vasta tsitaadiga

55" on isegi 4K monitoriks suur... kui just kaugemalt ei vaadata.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2016 00:23:58 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
siven kirjutas:
von Wu kirjutas:
Väike muidugi. Mul 2,5 aastat 27" 16:9 olnud, plaanin 32" peale üle minna.

milleks? sa ei saa vahest arugi ma läheks HD tanel style 55'' or no balls


Kui ma õigesti mäletan, siis on HD Tanelil 55" 1920x1080 icon_lol.gif
'

Kas tal kunagi ammu mitte 75" polnud ? icon_biggrin.gif Peab ikka tahtmine olema neid kartulisuurusi pixleid vahtida thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2016 02:23:52 vasta tsitaadiga

27" on 1440p jaoks täitsa paras PG279Q peal. Alguses oli veidi harjumatu tulles 23" 1080p pealt aga DPI sätet ei pidanud windowsis muutma. Seega kasutan siiani 100%.
4K jaoks ma arvan on suht miinimum seal 34-35" kandis nii, et ei peaks DPI-d näppima.

Isiklikult ei näe 4K-l mängude jaoks küll hetkel mõtet. Kõik on ju limiteeritud 60Hz peale. Igal juhul eelistan 1440p 165Hz. Rääkimata massiivsest laksust jõudlusele mille 4K annab. Kui jutt käib ainult kontoritööst siis küll jah aga muidu suht mõttetu.
Pealegi 4K 165Hz näiteks nõuab nii monitorilt, kui ka videokaardilt uue DP 1.4 standardi tuge. Hetkel pole turul ühtegi 1.4 toega kaarti või monitori.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 20.11.2016 04:16:27 vasta tsitaadiga

Longero kirjutas:
Ei saa ma ka aru praegustest 4K monitoridest. Hetkel pole ühtegi arvestatavat 4K monitori müügil mida kasutada kõlbaks (st mitte kirbusitt kiri), seega ca 46" diagonaal oleks ok.
Samamoodi lugu 27" 1440×2560 monitoridega kus kiri üks igavene kribu ja paras luubi all ajaviiteks uurida, 32" suurus teeb piksli suuruseks 0,275 mm mis nats suur, 0,265mm oleks igati viisakas piksli suurus.


Ja seda 3.8% erinevust paned sina oma silmaga tähele?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 20.11.2016 06:18:05 vasta tsitaadiga

Dolph kirjutas:


Ja seda 3.8% erinevust paned sina oma silmaga tähele?

Võibolla 0,265 vs 0,275 polegi niivõrd arusaadav, sest kiri selgelt loetav. Küll aga U2711 2560x1440 millel 0,23mm vs U3011 2560x1600 millel 0,25mm... neil on selgelt tuntav kirja suuruse vahe.
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 20.11.2016 09:41:15 vasta tsitaadiga

0.2917mm suurused pixlid on juba veidikene näha.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 02:02:41 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Isiklikult ei näe 4K-l mängude jaoks küll hetkel mõtet. Kõik on ju limiteeritud 60Hz peale. Igal juhul eelistan 1440p 165Hz. Rääkimata massiivsest laksust jõudlusele mille 4K annab. Kui jutt käib ainult kontoritööst siis küll jah aga muidu suht mõttetu.
Pealegi 4K 165Hz näiteks nõuab nii monitorilt, kui ka videokaardilt uue DP 1.4 standardi tuge. Hetkel pole turul ühtegi 1.4 toega kaarti või monitori.


Teatud mõttes on sull 100% õigus. 4K mänge pole ja need mis on on, sobituvad minu ato numbri tähtede lühendiga (BLS). Mis ma tahan öelda. Mu laps mängib konfiga i-5-6600K, 16GB, Samsung Pro 950, GTX 970. Monitoriks minu vana Dell 24 UltraSharp U2410 1900x1200. Vahel meeldib lapsel uhkeldada, kuidas ta vaenlasi "ownib" ja et issi seda näeks kuidas pleeg pole lihtsalt maha visatud, laps tahab pai (verbaalselt). Selle jaoks jookseb HDMI juhe tema GPUst meie 55" OLEDi, minu tugitool on 5 meetri kaugusel aga see pildi kvaliteet on unbelieve. See Dell monitor on ju üsna kuulus oma heade värvide jne poolest, paraku OLED "kills everything". Delli värvid tunduvad nagu "viimane chinese saast". See mis häirib 60Hz vs 144Hz, see kaob OLED monitoril. Ainuke suur viga mis on, päikest ei kannata. Päikesese vastu peaks aitama AMOLED aga seda mul pole olnud õnne katsetada. Osadel mobladel on AMOLED.
Ma mäletan, et 2005-2006 esitlesti OLED monitore messidel. Tol hetkel maksis 15" monitor umbes $10 0000 (messi hind). Siiani on OLED rämedalt kallis ja minu teada ükski tõsine brand OLED monitore ei arendagi. Mingeid prototüüpe on tulnud ja nüüd on fokusseeritud 4K peale.
Mina müüsin oma ASUS 4K maha. Tegelikult kontrast ja värvid olid head aga mitte nii loomulikud kui FHD OLED.

Inimesed näevad ja kuulevad erinevalt. Avaldasin oma arvamust
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 11:19:52 vasta tsitaadiga

Mida arvata sellest 4k "monitorist."
http://www.philips.ee/c-p/43PUS6101_12/6000-series-4k-ueliohuke-smart-led-teler-koos-pixel-plus-ultra-hd-ga/tehnilinekirjeldus
"Videosisendid on kõigil HDMI pesadel
kuni 4K Ultra HD 3840 x 2160p
24, 25, 30, 50, 60 Hz juures"

Vaja oleks Exceli jaoks.

Milline oleks soodsaim videokaart DP 4K 60hz väljundiga?
i5-2500k arvuti tahaks 4k capableks teha.
Uus MOBO ja 4K CPU tuleks tõenäoliselt palju kallim.


viimati muutis DVDRW 29.11.2016 11:48:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 11:25:08 vasta tsitaadiga

DVDRW, 4K pildi näitamiseks sobib suvaline uuem videokaart. Näiteks GTX 1050 või RX460. Isegi vanemad kaardid toetavad 4K 60Hz.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 11:32:18 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Milline oleks soodsaim videokaart DP 4K 60hz väljundiga?.

Endal saab GTX 660 kenasti 2160p@60hz'ga hakkama üle DP. Samas sul on vaja ju HDMI 2.0 tuge? Sellisel juhul vaata GTX 1050 või RX 460 poole, mida Tomorrow juba mainis.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 11:56:34 vasta tsitaadiga

Heh, odavad HDMI 2.0 kaardid. Millal need välja ilmusid? icon_eek.gif
Mingi viimase kuu teema? icon_biggrin.gif

Muidu oli plaan CAC-1070 üleminekuga HDMI 2.0 tekitada

ot:

HV-s võiks olla kaasaegne ja lisavaliku all olla HDMI 2.0 aitaks a lot.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 12:52:12 vasta tsitaadiga

DVDRW, HDMI 2.0 on selle aasta kaartide teema jah. Mis puutub filtreid, siis võib ju tekitada, aga sellest on vähe kasu, kui tooteinfos pole välja toodud, et 2.0. Pealegi ma arvan, et see pole väga vajalik.
Hetkel kaks seeriat seda vaikimisi toetavad: Nvidia 10 seeria (GTX 1050 ja kiiremad) ja AMD RX seeria (RX 460 ja kiiremad).

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2016 13:06:34 vasta tsitaadiga

See on ka huvitav 43" 4K monitor
Saad panna 4 arvutit korraga kuvama.
Nagu bezeless 4x FHD kuvarid. icon_razz.gif
Kirves hind muidugi.

ot:
GTX 1050 tuleb ka miskipärast ainult otsinguga välja.
Kui 1050 kategooria valida tuleb ainult 1tk.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sannu
HV vaatleja

liitunud: 16.02.2002




sõnum 29.11.2016 20:13:10 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
See on ka huvitav 43" 4K monitor
Saad panna 4 arvutit korraga kuvama.
Nagu bezeless 4x FHD kuvarid. icon_razz.gif
Kirves hind muidugi.


Suuruse poolest hea monitor, kuid hunniku probleemidega: https://hardforum.com/threads/dell-43-ultra-hd-4k-multi-client-monitor-p4317q.1897889/page-2#post-1042309425
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.12.2017 02:52:43 vasta tsitaadiga

Soojendaks vana teema üles.

Kuidas praeguseks on turuseis 4K monitoridega? Kas hinna/kvaliteedi suhe hakkab mainstream toodete kanti jõudma?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2017 10:35:24 vasta tsitaadiga

Ei, endiselt overpriced. ~3x kallim kui FHD thumbs_down.gif
Telekate maailmas aga küll. FHD ja UHD praktiliselt hinnavahet pole thumbs_up.gif
Läpakatel ka juba ok. Tobe kull, läpakal ilus terav pilt ja ühendad FHD lisamonitori = ruudukogu
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2017 11:40:55 vasta tsitaadiga

4K OLED ekraane ka kunagi on lootust näha arvutite taga (27"-32")?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2017 12:40:35 vasta tsitaadiga

Lisaks peab arvestama, et uusim 8th põlvkonna inteli Video ei toeta kaht välist 4k 60Hz monitori. Tänapäeval töökohtades on juba 2x23" monitor standardiks kujunemas. 4K-le ses suhtes üle minna ei saa (äriklassi läpakad).
Ootame edasi.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 08.12.2017 13:44:14 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Ei, endiselt overpriced. ~3x kallim kui FHD thumbs_down.gif
Telekate maailmas aga küll. FHD ja UHD praktiliselt hinnavahet pole thumbs_up.gif
Läpakatel ka juba ok. Tobe kull, läpakal ilus terav pilt ja ühendad FHD lisamonitori = ruudukogu
Mul on aastast 2012 Retina MBP'd kasutuses olnud ja tõesti no ei ole siiani veel leidnud kuvarit mida PC taha panna, et saada sama head pilti icon_neutral.gif

1k€ kanti ka raha välja käia ei soovi. 400-500€ hinna juures aga hakkaks juba mõtlema.

Eile natukene googeldasin ja no ega ei leidnud nagu mingeid häid soovitusi. "testivõitjad" on igal pool miski 2016 a mudelid millel pole ei vaatenurka ega värvisügavust thumbs_down.gif

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 08.12.2017 14:24:46 vasta tsitaadiga

400-500€ oli c.a. 10 aastat tagasi odava otsa 26" 1920x1200 ips. tänapäeval on moes 800Hz tn käkid, mis ei hakkagi kunagi vaatenurka ega värve näitama. AR'st parem ei hakka rääkimagi. 26" 16:10 sama väärse pindalaga oleks juba 32" või üle selle thumbs_down.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2017 15:07:33 vasta tsitaadiga

KyBer, vaevalt, kuna halbade omaduste poolest ei sobi selleks. Võib sisse põleda.
Pigem tuleb microled.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2017 15:09:31 vasta tsitaadiga

Renka, 500-600€ eest saab nt Dellilt 27" IPS 4k ekraani. Vaatasin, et lisaks vanemale P2715Q mudelile on ka uuem U2718Q välja tulnud.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.12.2017 19:27:26 vasta tsitaadiga

Mida arvata sellest mudelist: LG 27UD68P-B

Tundub, et hinna poolest üks mõistlikumaid mis saada hetkel vist?

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
fragile
Kreisi kasutaja
fragile

liitunud: 13.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2017 17:05:22 vasta tsitaadiga

Kui 28" on liiga väike, siis soovitan vaadata: Samsung U32H850 - 32" VA UHD LCD
HV link
Mina olen väga rahul. Hind on OK. Pole IPS kuma ja kannatab ka mängida thumbs_up.gif
Minu esimene VA paneel ja värvid (eriti punane) tunduvad kohati ülevõimendatud.. Quantum dot much?! icon_lol.gif

_________________
Steam profiil
Children play Call of Duty.. Boys play Battlefield.. Men play ARMA
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ReimoKivin
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2012




sõnum 15.01.2018 15:10:07 vasta tsitaadiga

Tervitus!

Juba pikka aega on olnud suur huvi 4k monitori vastu, aga on küsimusi, millele võiks vastuseid saada. Äkki keegi hea inimene viitsib aidata nendega.

Kui võimas videokaart peab olema, et jooksutada normaalselt 4k monitoril filme/videosid, vähesel määral video ja pilditöötlust?
Mängimine piirdub mul Minesweeperiga, et siis pole ehk väga võimsat GPUd vaja. Hetkene pill jookseb GTX 760 peal.
Samuti, milliseid parameetreid peaks jälgima sellise monitori ostul?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 15:15:48 vasta tsitaadiga

filmide-videode jaoks on suvalisest resot toetavast videokaardist küll. suvaline viimase seeria amd ja nvidia kaart on sobiv. tehniliselt, inteli 8000 seeria prosede int video peaks samuti okei olema.
su gtx760 oskab 4k@60hz näidata küll aga:
- seonduvalt portide läbilaskevõimega saad uhd@60hz vaid displaypordi kaudu (gtx760-tel ei olnud veel hdmi 2.0)
- raudvaraline videode dekodeerimise tugi on nõrgem kui uuematel videokaartidel. kui tahad uhd materjali vaadata, võib oluliseks osutuda.

kuigi sa mängude osas ei küsinud, siis uhd reso ja kõrgete detailide jaoks on sisuliselt vaja kõige kõrgemat otsa ehk 1080ti.

monitori ostul on tavalised kriteeriumid, keri reviewd läbi (eelistades tuntud kvaliteediga saite nagu näiteks tftcentral), soovitavalt hoidu tundmatutest tootjatest ja mudelitest.
4k monitori puhul, kus mõistlik suurus on ikkagi 28+" hoiduks ma juba väga kiivalt tn paneelist. kindlasti va või ips.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 15.01.2018 15:18:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 15:17:52 vasta tsitaadiga

Inteli kaasaegne integreeritud video näitab üle HDMI2.0'i 4k@60Hz pildi ära. Sama teeb GTX760 üle displayporti. Videod - eks siin oleneb koodekist juba. Aga jällegi - uuem Intel mängib x264 niikuinii rauas ära, h265'ga peaks sama lugu olema. Aga on testvideosid, mis tõmbavad igasuguse kodukasutaja raua põlvili.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 15:20:03 vasta tsitaadiga

Mark0l jumala õigus. küll aga, inteli int video puhul tuleb väga kiivalt jälgida, mis väljundid emaplaadi tootja on suvatsenud plaadile keevitada.
displayport on kõrge resoga monitoride jaoks täna kõige parem variant. hdmi puhul peab see kindlasti olema hdmi 2.0, sest 1.4 laseb läbi vaid uhd@30hz.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ReimoKivin
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2012




sõnum 15.01.2018 15:34:30 vasta tsitaadiga

Suured tänud üllatavalt kiirete vastuste eest!
Kuna GTX760'l display port on täitsa olemas, siis ei tohiks ju probleemi olla full reso ning 60Hz'ga?
Acer B276HK 27" tundub viisakas isend?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 15.01.2018 15:39:54 vasta tsitaadiga

Ise võtaks 32" VA - http://us.aoc.com/product_feature.php?id=28
Aga maitse asi.
https://www.hinnavaatlus.ee/817729/aoc-32-lcd-u3277pwqu/


viimati muutis Levelxer 15.01.2018 16:07:39, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 15:50:26 vasta tsitaadiga

ReimoKivin kirjutas:

Kuna GTX760'l display port on täitsa olemas, siis ei tohiks ju probleemi olla full reso ning 60Hz'ga?
Nii peaks olema jah. St ma vaatasin GTX760 kiibi specci, loodetavasti pole konkreetsel videokaardil "aga"-sid, kindlam on dokumentatsioon üle vaadata.

Ma tegelikult teoretiseerin, pole ise ühtegi 4k paneeli omanud. Läpakal on 1600p (2560x1600) aga see on teine teema juba. Muidugi tuletas see meelde hoopis muu - op.süsteemi sa ei maininud aga ilmselt on mingi Microsoft Windows? Kui on plaan mingil määral skaleerimist kasutada siis näeb tulemus kohati isegi Win10 puhul lollakas ja ebaühtlane välja. Samas iga uuendusega läheb olukord paremaks nagu näiteks siin kirjas on. Lisaks võiks uuemad programmid (Universal Windows Platform, UWP) loodud arvestades tihedaid ekraane.


viimati muutis Dirty Harry 15.01.2018 16:12:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 16:01:28 vasta tsitaadiga

subjektiivne arvamus aga windowsi puhul ma skaleeruvuse ja uwp-de peale täna ei loodaks. 27-28" sellega seoses on väike.

too Levelxeri lingitud va paistab päris hea variant ja mõistliku hinnaga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 16:42:35 vasta tsitaadiga

Paar lehte lugesin, aga ei märganud ühegi korealase infot. Vaatasin siin paari IPS eksemplari, mis eBayst saaks maksudega ~350€ kätte. HDR on boonus, 60Hz on piisav, FreeSync jms väga ei huvita.
Kellelgi kogemusi?
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 16:59:03 vasta tsitaadiga

kui ei karda paneeliloteriiga muigu garantii alla käivaid hädasid saada, siis lase käia icon_biggrin.gif
oleneb suurusest ka, 27" uhd ips peaks mõni mudel ka meil <400 raha olema.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 17:08:24 vasta tsitaadiga

Sul on tuline õigus, hinnad on ikka kukkunud...
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ReimoKivin
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2012




sõnum 15.01.2018 18:10:53 vasta tsitaadiga

Mis murekohad on odavama otsa monitoridega?
Näiteks:
https://www.hinnavaatlus.ee/1102175/lg-27-lcd-27ud59p-w/
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 19:51:12 vasta tsitaadiga

Ei mõista, miks 4k monitoride puhul kardetakse UI skaleerimist? Minu arvates on 4k monitori peamine point, et tekst on selge ning pikslid piisavalt tihedalt, et normaaltingimustes neid ei erista. Isegi win10 saab skaleerimisega piisavalt adekvaatselt hakkama. Mõni vana programm võib pisut kole ja udune olla, aga reaalsuses see nii häiriv ei ole, kui just mingit spetsiifist programmi igapäevaselt vaja pole.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.01.2018 19:58:07 vasta tsitaadiga

iFlop, W10 skaleerimine pole kahjuks siiani väga hea - vähamlt 4k TV taha aegajalt ühendades on probleeme omajagu näha olnud icon_neutral.gif Huvitaval kombel sai Apple selle skaleerimise 2012 aastal kenasti toimima - ja seda kõigi vanade rakenduste puhul ka. W10 aga siiani - üle 5a hiljem ei ole see päris ok.

Igatahes PC taga see 1080p ekraan on päris kole kui läppari Retina tagant sinna ümber istuda ja peab lõpuks mingi 4k monitori omale ära rabama - küllalt seda teemat siin loetud. Samas pole nagu ühtegi sellist monitori silma jäänud mille puhul tunduks, et see on nüüd päriselt õige ost.

_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 20:11:14 vasta tsitaadiga

Renka, nõustun, et OS X (või siis uuema nimega macOS), saab UI skaleerimisega paremini hakkama kui W10, aga sellegi poolest on tulemus selgelt parem, kui alternatiiviks on kehvema resoga pilt, mille tekst pole selge. Ise olen nüüd juba 3a 4k monitori kasutanud (P2715Q) ning tagasi minna tavamonitori peale küll ei tahaks.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.01.2018 20:36:51 vasta tsitaadiga

ReimoKivin kirjutas:
Tervitus!

Juba pikka aega on olnud suur huvi 4k monitori vastu, aga on küsimusi, millele võiks vastuseid saada. Äkki keegi hea inimene viitsib aidata nendega.

Kui võimas videokaart peab olema, et jooksutada normaalselt 4k monitoril filme/videosid, vähesel määral video ja pilditöötlust?
Mängimine piirdub mul Minesweeperiga, et siis pole ehk väga võimsat GPUd vaja. Hetkene pill jookseb GTX 760 peal.
Samuti, milliseid parameetreid peaks jälgima sellise monitori ostul?

4K ekraaniga süleril (vt. profiili) ükski teine videoplayer peale MPV ei suutnud HEVC H265 4:2:2 chroma 4K filme jooksutada. kindluse mõttes tasub valida GTX960, sellel H265 dekooder riistvaraliselt olemas
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.01.2018 20:40:55 vasta tsitaadiga

Krt selline tunne on, et peaks U2718Q ära rabama ... icon_eek.gif Tundub, et nad on ka firmware fixi väljastanud värviprobleemidele. On kellelgi midagi veel selle mudeli kohta kommenteerida? Hea valik? (noh igasugu saitidel on vähemalt esimese või teise soovitusena kirjas ...)
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ReimoKivin
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2012




sõnum 16.01.2018 19:44:08 vasta tsitaadiga

Läheb natuke teemast kõrvale, loodan, et väga hullu pole.
Kas 2k monitor on vähem nõudlik ja pole skaleerimis probleeme?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2018 20:01:33 vasta tsitaadiga

ReimoKivin, 4k monitor pole kuskilt otsast nõudlik. Näiteks enda puhul võin väita, et GTX 660 kui ka uuemad inteli int graafikad suudavad ühegi probleemita 2160p@60hz pilti näidata. Ning nagu mainitud, siis vähegi uuema tarkvara puhul neid skaleerimisega seotud probleeme ei ole.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 16.01.2018 20:16:37 vasta tsitaadiga

Pilti näidata sellised kaardid suudavad, aga 4k resolutsiooniga normaalselt mängida pole võimalik.
2K resolutsiooniga mängib isegi R9 270 (umbes sama jõudlusega kui GTX660) juba päris hästi.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.01.2018 20:23:20 vasta tsitaadiga

von Wu, heh, ReimoKivin, juba mainis, et mängib Minesweeperit. Aga kui päriselt peaks mängusoov tekkima, siis saab mängu ju vabalt 1080p peal jooksutatada? Ning kui monitori DPI on piisavalt suur, on ka pilt igati selge.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  4k arvuti monitorid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.