Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 213, 214, 215  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 15.11.2017 23:17:38 vasta tsitaadiga

Firefox 57 vajab täiendavaid seadistusi ID-kaardiga kasutamisel
https://www.id.ee/?id=30010&read=38390

Selle juhendi järgi hakkas Firefox 57 Delli läpaka sisemise ID-lugejaga koostööd tegema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 00:07:21 vasta tsitaadiga

Natuke paneb kukalt kratsima - see oli ju juba augustis (või varemgi?) teada, et kui tuleb v57, siis too "vanakooli" ID-kaardi moodul keelatakse ära ja allkirjastamine läheb katki. Praegu tundub, et see tuli arendajatele, nagu välk selgest taevast, et lubatakse töötavat asja alles märtsikuuks. icon_neutral.gif icon_eek.gif
Need "täiendavad seadistused" on tavakasutajale tõenäoliselt võrreldavad kosmoseraketi käivitamisega icon_biggrin.gif

Aasta lõpuks teeb Chrome'i turuosa Eestis ilmselt korraliku hüppe. Tavakasutaja vaevalt naljalt neid seadistusi tegema hakkab - pigem võtab töötava asja. (+ lisaks veel need hädad sisemiste kaardilugejatega)
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 00:10:21 vasta tsitaadiga

Mul igatahes ei luba seda onepinni kasutada. Ei saa lisada... thumbs_down.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voro
Kreisi kasutaja
Voro

liitunud: 16.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 00:11:46 vasta tsitaadiga

masmre kirjutas:
Mul igatahes ei luba seda onepinni kasutada. Ei saa lisada... thumbs_down.gif


Sama siin. Tuleb homme kõne teha 1777 numbrile.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 16.11.2017 00:28:53 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Natuke paneb kukalt kratsima - see oli ju juba augustis (või varemgi?) teada, et kui tuleb v57, siis too "vanakooli" ID-kaardi moodul keelatakse ära ja allkirjastamine läheb katki. Praegu tundub, et see tuli arendajatele, nagu välk selgest taevast, et lubatakse töötavat asja alles märtsikuuks. icon_neutral.gif icon_eek.gif
Need "täiendavad seadistused" on tavakasutajale tõenäoliselt võrreldavad kosmoseraketi käivitamisega icon_biggrin.gif

Aasta lõpuks teeb Chrome'i turuosa Eestis ilmselt korraliku hüppe. Tavakasutaja vaevalt naljalt neid seadistusi tegema hakkab - pigem võtab töötava asja. (+ lisaks veel need hädad sisemiste kaardilugejatega)

Ei tea... paar minti läks.
Installisin viimase id-tarkvara. Siis juhendi järgi seadistuse (system32 kaust ja sealt vajalik fail tuli ette näidata) ja lõpuks installisin id tarkvara uuesti üle parandus funktsiooniga. Lubasin firefoxis Toking signing laienduse ja kõik toimib.
Arvutis on just värskelt installitud Win 10 pro 1709
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 02:01:14 vasta tsitaadiga

pinTero kirjutas:
Natuke paneb kukalt kratsima - see oli ju juba augustis (või varemgi?) teada, et kui tuleb v57, siis too "vanakooli" ID-kaardi moodul keelatakse ära ja allkirjastamine läheb katki. Praegu tundub, et see tuli arendajatele, nagu välk selgest taevast, et lubatakse töötavat asja alles märtsikuuks. icon_neutral.gif icon_eek.gif
Need "täiendavad seadistused" on tavakasutajale tõenäoliselt võrreldavad kosmoseraketi käivitamisega icon_biggrin.gif

Aasta lõpuks teeb Chrome'i turuosa Eestis ilmselt korraliku hüppe. Tavakasutaja vaevalt naljalt neid seadistusi tegema hakkab - pigem võtab töötava asja. (+ lisaks veel need hädad sisemiste kaardilugejatega)


See on täiesti idiootne jah, ent vb. ongi nende eesmärgiks võimalikult palju inimesi Chrome'i ja Mobiil-ID'd kasutama saada, et standardsena jälgimine jne. lihtsam oleks. /tinfoil

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Voro
Kreisi kasutaja
Voro

liitunud: 16.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 02:19:38 vasta tsitaadiga

Läksin 56.0.2 peale tagasi teatud "add-ons" ei tööta 57 peal. Eks aeg näitab kas neile tehakse uuemaid versioone.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 02:22:04 vasta tsitaadiga

Tegelikult, kui nüüd korralikult seda id.ee lehel olevat uudist lugeda, siis polegi asi nii katastroofiline: "Uuenenud Firefox veebilehitsejas on esmasel kasutajal või kasutajaprofiili kustutamise järgselt vaja teha lisaseadistusi, et siseneda e-teenustesse."
Ehk siis senistel kasutajatel, kes lihtsalt automaatselt uuenduse saavad, ei tohiks asi katki minna (sest toda moodulit ju ära ei kustutata - puhta profiiliga on aga laadur keelatud ja moodul jääbki paigaldamata)

Ennist eksisin kah - see ikka autentimise moodul, mitte allkirjastamise..
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 02:35:53 vasta tsitaadiga

pinTero, kui oli ammu ette teada, et moodul katki läheb, siis ei ole okei oodata katkiminekuni, et sellega tegelema hakata.. kui raske seda korda teha võib olla? ;D
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 16.11.2017 04:23:59 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
pinTero, kui oli ammu ette teada, et moodul katki läheb, siis ei ole okei oodata katkiminekuni, et sellega tegelema hakata.. kui raske seda korda teha võib olla? ;D

Sellega ongi tegeletud, hästi mitmeid kuid juba, ja põhimõtteliselt koba (ja mõningate vähese empaatiaga Mozilla tegelinskite) pärast jäi see funktsionaalsus Firefox 57-st välja. See Firefoxi bug on päris huvitav saaga, üks Belgia eID meestest teeb seal parajaid kangelastegusid nii poliitilise selgitustöö kui arenduse osas selle asja kordasaamise nimel ja lõpuks jääb ikkagi ühe päeva(!) võrra mingi vahetähtajaga hiljaks, kuna polnud piisavalt kursis Mozilla bürokraatiaga. (Ka üks Eesti arendajatest figureerib seal, küll rohkem silma peal hoidjana kui eriti aktiivse osalisena.) Kahjuks on praeguste Mozilla juhtivate arendajate ja selle valdkonna manageride seas ülemäära palju kitsarinnalisi tegelasi, keda tunduvalt rohkem huvitab oma ego ja/või mingi (arendus)poliitilise või bürokraatlikü joone ajamine kui potentsiaalselt sadade tuhandete inimeste ebamugavused ja sellest tulenev Firefoxist ärapöördumine (belglased ja prantslased lausa kisendasid seal (jäädes küll formaalselt väga viisakaks) - ei aidanud midagi). Mitte et see enam mingi eriline uudis oleks, arvestades paljutki viimastel aastatel Firefoxiga toimunut. Lõppeks on see juhtum ju ainult üks pisiasi kogu selles legacy apokalüpsises. Praegune Mozilla on kahjuks tavaline korporatsioon, mis siis et teeb nominaalselt vabavara ja PRis leidub veel endisaegade kasutajasõbraliku ideoloogia hõngu.

Samas muidugi, mis puutub meie ID-kaarti, siis mitte miski ei oleks takistanud meie mehi näiteks ajutiselt pakendamast installerisse Mozilla NSS modutil riistakest, et siis selle abil n-ö välispidisel teel see ID-kaardile vajalik moodul ikkagi Firefoxi profiili andmebaasi lisada (mis küll aitaks ainult siis, kui ID tarkvara installida pärast Firefox 57-t). Aga ju siis peeti seda ebaotstarbekaks vaevaks ainult ühe versioonitsükli jaoks. Nagunii pärast Anto Veldre vibutab RIA blogis näppu Mozilla suunas (antud juhul isegi suuresti õigustatult) ja vabandab kõik välja.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 10:08:58 vasta tsitaadiga

Linuxis uus Firefox töötab, midagi väga hullu ei ole brauseri poole pealt. Laiendused muidugi suurem osa on surnud. Üritan siin vaikselt alternatiive leida, aga nähtavasti suurem osa jääbki nii.
Aga https://addons.mozilla.org otsing loobib kogu aeg "an unexpected error occurred" ja otsing ei toimi pea üldse.

Küllap peab Palemoonile üle minema nii Linuxis kui Windowsis, kui mu kõige olulisemad lisad sellisesse seisu jäävadki.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 11:13:32 vasta tsitaadiga

kippadi kirjutas:
rmc kirjutas:
pinTero, kui oli ammu ette teada, et moodul katki läheb, siis ei ole okei oodata katkiminekuni, et sellega tegelema hakata.. kui raske seda korda teha võib olla? ;D

Sellega ongi tegeletud, hästi mitmeid kuid juba, ja põhimõtteliselt koba (ja mõningate vähese empaatiaga Mozilla tegelinskite) pärast jäi see funktsionaalsus Firefox 57-st välja. See Firefoxi bug on päris huvitav saaga, üks Belgia eID meestest teeb seal parajaid kangelastegusid nii poliitilise selgitustöö kui arenduse osas selle asja kordasaamise nimel ja lõpuks jääb ikkagi ühe päeva(!) võrra mingi vahetähtajaga hiljaks, kuna polnud piisavalt kursis Mozilla bürokraatiaga. (Ka üks Eesti arendajatest figureerib seal, küll rohkem silma peal hoidjana kui eriti aktiivse osalisena.) Kahjuks on praeguste Mozilla juhtivate arendajate ja selle valdkonna manageride seas ülemäära palju kitsarinnalisi tegelasi, keda tunduvalt rohkem huvitab oma ego ja/või mingi (arendus)poliitilise või bürokraatlikü joone ajamine kui potentsiaalselt sadade tuhandete inimeste ebamugavused ja sellest tulenev Firefoxist ärapöördumine (belglased ja prantslased lausa kisendasid seal (jäädes küll formaalselt väga viisakaks) - ei aidanud midagi). Mitte et see enam mingi eriline uudis oleks, arvestades paljutki viimastel aastatel Firefoxiga toimunut. Lõppeks on see juhtum ju ainult üks pisiasi kogu selles legacy apokalüpsises. Praegune Mozilla on kahjuks tavaline korporatsioon, mis siis et teeb nominaalselt vabavara ja PRis leidub veel endisaegade kasutajasõbraliku ideoloogia hõngu.

Samas muidugi, mis puutub meie ID-kaarti, siis mitte miski ei oleks takistanud meie mehi näiteks ajutiselt pakendamast installerisse Mozilla NSS modutil riistakest, et siis selle abil n-ö välispidisel teel see ID-kaardile vajalik moodul ikkagi Firefoxi profiili andmebaasi lisada (mis küll aitaks ainult siis, kui ID tarkvara installida pärast Firefox 57-t). Aga ju siis peeti seda ebaotstarbekaks vaevaks ainult ühe versioonitsükli jaoks. Nagunii pärast Anto Veldre vibutab RIA blogis näppu Mozilla suunas (antud juhul isegi suuresti õigustatult) ja vabandab kõik välja.


Hea kohe lugeda et keegi on viitsinud ennast asjaga kurssi viia ja ei kraaksu et e-tiiger on väsinud ja keegi midagi ei tee icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pinTero
HV veteran
pinTero

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 11:18:49 vasta tsitaadiga

kippadi, tänud info eest! thumbs_up.gif
Lühidalt siis iva selles, et uue põlvkonna lisadesüsteemis ei lasta lisasid enam turvaseadmeid konfima (kuna Mozilla bürokraatide meelest on (oli) see hirmus ebaturvaline). Sellepärast ei saa ka PKCS11 Loaderit uude süsteemi üle viia, kuna see lihtsalt ei funkaks.

ID.ee lehel oleks võinud seda ka veidi selgitada. Praegu jääb küll mulje, et asi seisab eesti arendajate taga.

Ehk siis ootame ja loodame...
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 14:12:04 vasta tsitaadiga

Jah, vanas profiilis seadistus säilib loomulikult. PKCS11 loaderit on vaja vaid uuele profiilile PKCS11 mooduli lisamiseks ja seadistamiseks.

Ja käsitsi selle seadistuse tegemine ei ole ka mingi raketiteadus, enne PKCS11 loaderi valmistreimist tehtigi seda käsitsi eranditult kõigi Firefoxi kasutajate poolt - juhend võib äkki veel kusagil sk leheküljel säilinudki olla icon_rolleyes.gif

Nii et katastroofi otseselt ei ole kohe tulemas.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 14:16:45 vasta tsitaadiga

Siinkohal on oluline, millal seda asja ajama hakati (Legacy asjade toetuse lõpetamine ja seega kõik muu oli teada juba VÄGA ammu) ning, mis koba see sisse tekkis ja, mis asjaoludel. Etnoh, põhimõtteliselt lonkab siiski e-tiiger jalga. Hea teada, et tegeletakse igatahes. Inetu olukord, kindlasti... seda enam, et viimasel ajal pole IDKaartidega vähe jamasid.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 14:36:52 vasta tsitaadiga

masmre kirjutas:
Mul igatahes ei luba seda onepinni kasutada. Ei saa lisada... thumbs_down.gif

Sama siin. Mõlemal profiililäpakal. HP sai puhta FF ia ID-tarkvara installi aga abi ei miskit. Lenovol upgrade ja täpselt sama jama. "Unable to add module" kopp.gif
Loodetavast saavad tuludeklari ajaks korda, muul ajal kasutan smartID.

_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 15:32:21 vasta tsitaadiga

Käsitsi ka ei saa?

Kuskilt vana profiili kopeerida ei ole?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ajnurm
Kreisi kasutaja
ajnurm

liitunud: 10.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 15:48:56 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Käsitsi ka ei saa?

Kuskilt vana profiili kopeerida ei ole?

Käsitsi proovingi id.ee lehel oleva õpetuse kohaselt. Ei miskit.

_________________
Jälestan ja vihkan õpitud abitust! RTFM & UTFG!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 16:41:45 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Siinkohal on oluline, millal seda asja ajama hakati (Legacy asjade toetuse lõpetamine ja seega kõik muu oli teada juba VÄGA ammu) ning, mis koba see sisse tekkis ja, mis asjaoludel. Etnoh, põhimõtteliselt lonkab siiski e-tiiger jalga. Hea teada, et tegeletakse igatahes. Inetu olukord, kindlasti... seda enam, et viimasel ajal pole IDKaartidega vähe jamasid.


Mulle tundub seda viidatud Mozilla bugiticketit lugedes, et põhiline võimlemine on seal belglaste poolt olnud, nii esialgne teavitamine kui hilisem use case'de kirjeldus, veenmisüritused jne. Tundub et eestlased on istunud vaikselt nagu siil udus ja kas jälginud asja kõrvalt või enamasti lasnud asjal omavoolu teed minna. Ja algusest peale on seda juttu seal nähes aru saada, et mingisuguse arendajate omavahelise vaidluse argumentidega võitu ei saavuta, selleks et muudatust 57 reliisi pushida oleks pidanud ammu, ammu ammu kogu selle veenmispantomiimi ette kandma FF turundusosakonnale. A la kui te nii teete, siis te mitte ei võida uusi kasutajaid, vaid terved riigid loobuvad kasutamast teie brauserit. Aga kui te meile vastu tulete, siis terve meie riigi infra hakkab ametlikult toetama just teie brauserit ja soovitama seda kõigile oma kodanikele.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 16.11.2017 17:26:49 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Siinkohal on oluline, millal seda asja ajama hakati (Legacy asjade toetuse lõpetamine ja seega kõik muu oli teada juba VÄGA ammu) ning, mis koba see sisse tekkis ja, mis asjaoludel. Etnoh, põhimõtteliselt lonkab siiski e-tiiger jalga. Hea teada, et tegeletakse igatahes. Inetu olukord, kindlasti... seda enam, et viimasel ajal pole IDKaartidega vähe jamasid.
Koba oli selles, et see põhiline mees tõstatas küsimuse juba 7 kuud tagasi; oli sunnitud tegelema mõttetult pika veenmistööga väga ilmsete asjade osas; pidi ise asja valmis tegema, kuna Mozilla jaoks polnud see piisavalt prioriteetne; siis jäi kogemata 1 päeva võrra hiljaks tähtajaga, millest edasi "uut" funktsionaalsust sellese versiooni lisada enam ei tohtinud (kuna ta ise pole ju mozillakas ja ei tea iga nende eeskirja ja keegi ei öelnud ka); hulk inimesi (kaasa arvatud osa mõistlikumat Mozilla rahvast) üritasid otsustajatele selgeks teha, et asja "riskantsus" on olematu, kuid kasutajatülin suurele hulgale inimestele märkimisväärne; ja lõpuks ikkagi võitis hoolimatus ja bürokraatlik lähenemine, kuigi sel hetkel oli veel 2 kuud tegeliku väljalaskeni aega.

Ühesõnaga, ilma mõningate Mozilla "tarkpeadeta" poleks olnud mitte mingit probleemi see asi õigel ajal korda saada.

Aga e-tiiger natukene lonkab küll, kuna paistab nii, et praegu tegeleb meie ID-kaardi klienditarkvara arendusega ametlikus korras praktiliselt ainult üks mees (metsma), kes on küll igati osavnäpp, aga kellel vist lihtsalt ei jää aega seda näppu päris igas potis sees hoida, et midagi kuskil üle ei keeks. Näiteks see Firefoxi ja sisemise kaardilugeja probleem on praeguseks vist enam-vähem lahendatud ja fix peaks peagi välja tulema, kuid läks hulk aega, enne kui info selle kohta õige meheni jõudis. Mozilla raporteeris massilistest crashidest OpenSC arendajatele juba oktoobri keskpaigas, aga kuigi metsma on seal praegu üsna aktiivselt tegev olnud seoses meie kaardi elliptkõverate värgi sisseviimisega, jõudis see teema temani alles nädal tagasi. Või siis tal lihtsalt polnud aega sellele tähelepanu pöörata seoses muu tulekustutamisega. Minu selline arusaam põhineb Githubis ja Bugzillas näha oleval avalikul infol, kui keegi kuski kaadri taga veel aktiivselt tegutseb, siis sellest ma midagi ei tea. Samas järgmise, Digidoc4 versiooni, kallal töötab 2-3 meest, kellest osad on varem ka jooksva versiooniga tegelenud, kuid praegu paistavad selgelt olevat eraldi projektis. Kuigi seos töökäte arvu ja tulemuse vahel pole tarkvaraarenduses lineaarne, jätab siiski natuke vildaka mulje see asi praeguses olukorras.
netcat kirjutas:
Mulle tundub seda viidatud Mozilla bugiticketit lugedes, et põhiline võimlemine on seal belglaste poolt olnud, nii esialgne teavitamine kui hilisem use case'de kirjeldus, veenmisüritused jne. Tundub et eestlased on istunud vaikselt nagu siil udus ja kas jälginud asja kõrvalt või enamasti lasnud asjal omavoolu teed minna. Ja algusest peale on seda juttu seal nähes aru saada, et mingisuguse arendajate omavahelise vaidluse argumentidega võitu ei saavuta, selleks et muudatust 57 reliisi pushida oleks pidanud ammu, ammu ammu kogu selle veenmispantomiimi ette kandma FF turundusosakonnale. A la kui te nii teete, siis te mitte ei võida uusi kasutajaid, vaid terved riigid loobuvad kasutamast teie brauserit. Aga kui te meile vastu tulete, siis terve meie riigi infra hakkab ametlikult toetama just teie brauserit ja soovitama seda kõigile oma kodanikele.
Nojah, aga aee üks belglane tegi seal küll niivõrd tugeva esituse, et lihtsalt polnud eriti mõtet liiga paljudel eraldi torkida veel juures, sest muidu oleks tõenäoliselt tekkinud "arvate, et saate survestada meid või?" olukord ja veel suurem sõrgade vastuajamine. Turunduse osas ühelt poolt loogiline, teisalt aga eks arendajad ikka arvavad, et mõistliku jutuga peaks ju olema võimalik inimesi veenda ja pole eriti altid teisi kanaleid kasutusele võtma. Lisaks, nagu ma aru saan, siis meie ID arendusega tegelejad ei ole mitte RIA enda inimesed, vaid palgasõdurid väljast, mistõttu neil on ilmselt lihtsalt vilets side RIA projektijuhtide plejaadiga.
WäntWõll kirjutas:
Hea kohe lugeda et keegi on viitsinud ennast asjaga kurssi viia ja ei kraaksu et e-tiiger on väsinud ja keegi midagi ei tee icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Ära nüüd kohmetuks tee icon_redface.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 18:05:24 vasta tsitaadiga

Selline asi ei peaks üldse olema juhitud tasemel, et "kui niigi ülekoormatud arendaja juhtumisi midagi märkab, siis ta üritab ise seletada asja nii nagu paremaks peab või palju viitsib". Jeesus selle töö peal peaks neil tüüpidel olema eraldi inimesed. Ja need inimesed ei pea olema mingid geniaalsed kitsa fookusega koodiväänajad, vaid rahvas, kes oskab suhelda, laiemat pilti näha ja toimuvast järeldusi teha.

Lihtsalt masendav. Põhimõtteliselt piisab mingi tondi tähelepanematusest õigel hetkel ja kogu e-riigil on kriips peal, sest mida sa arendad, kui keskkond mille jaoks sa arendad läheb eest ära.
Ja samamoodi see sisemise lugeja bugi. See et arendajal on aastast 2000 kiviaegne usb juhtme otsas rippuv lugeja, on täiesti piisav tuimalt väitmiseks, et viga pole võimalik esile kutsuda. Riigi jaoks on täiesti mõeldamatu provideda paar enamlevinud erinevate tootjate äriklassi mudelit katse eksemplarideks, eks ole ju. Samal ajal kui softi välja antakse, siis rahvale väga valjusti ju ei öelda, et poisid, me oleme testinud selle töökorda ainult sellise ja sellise riistvarakonfiguratsiooni peal, kui teil on midagi kaasaegsemat siis imege käppa.

Niimoodi tundub juba täitsa loogiline, et keegi teavitaski kedagi päris õigel ajal meie ID kaardi hädast, aga jälle oli see isik oma töökohustustega üle koormatud, ei olnud asjaga tegelemine päris tema tööülesanne või oli ta "palgasõdur väljast" ja jäi kogu värk sahtlisse tolmama sügiseni. Niisuguses valguses on seda õieti väga kerge uskuda.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 18:34:06 vasta tsitaadiga

kippadi, torkima poleks pidanud, lihtsalt lisama, mis lisada on ja kui ei ole, siis öelda, et meil sama. Sealt nähtub, et paljuski ei suudetud probleemi reproduda, kuidas see küll võimalik on? icon_smile.gif
netcat, thumbs_up.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 16.11.2017 19:09:22 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Selline asi ei peaks üldse olema juhitud tasemel, et "kui niigi ülekoormatud arendaja juhtumisi midagi märkab, siis ta üritab ise seletada asja nii nagu paremaks peab või palju viitsib". Jeesus selle töö peal peaks neil tüüpidel olema eraldi inimesed. Ja need inimesed ei pea olema mingid geniaalsed kitsa fookusega koodiväänajad, vaid rahvas, kes oskab suhelda, laiemat pilti näha ja toimuvast järeldusi teha.

Lihtsalt masendav. Põhimõtteliselt piisab mingi tondi tähelepanematusest õigel hetkel ja kogu e-riigil on kriips peal, sest mida sa arendad, kui keskkond mille jaoks sa arendad läheb eest ära.
Neil paistab olevat vähemalt 6 eiD projektijuhti, ilmselt kõik ka väga hõivatud siis. "Hea", et vähemalt PR on "tasemel"... icon_rolleyes.gif
netcat kirjutas:
Ja samamoodi see sisemise lugeja bugi. See et arendajal on aastast 2000 kiviaegne usb juhtme otsas rippuv lugeja, on täiesti piisav tuimalt väitmiseks, et viga pole võimalik esile kutsuda. Riigi jaoks on täiesti mõeldamatu provideda paar enamlevinud erinevate tootjate äriklassi mudelit katse eksemplarideks, eks ole ju. Samal ajal kui softi välja antakse, siis rahvale väga valjusti ju ei öelda, et poisid, me oleme testinud selle töökorda ainult sellise ja sellise riistvarakonfiguratsiooni peal, kui teil on midagi kaasaegsemat siis imege käppa.
Selle järgi otsustades ei paista kontraktnikutel isegi alati olevat kõiki viimase aja ID kaardi tüüpe testimiseks (vähemalt kaardi sisu poolest).
netcat kirjutas:
Niimoodi tundub juba täitsa loogiline, et keegi teavitaski kedagi päris õigel ajal meie ID kaardi hädast, aga jälle oli see isik oma töökohustustega üle koormatud, ei olnud asjaga tegelemine päris tema tööülesanne või oli ta "palgasõdur väljast" ja jäi kogu värk sahtlisse tolmama sügiseni. Niisuguses valguses on seda õieti väga kerge uskuda.
Ega vist väga ei imestaks jah. Sest konspiratsiooniteooriad on üks asi, loogiline spekulatsioon oma silmaga vaadeldava põhjal aga midagi muud.
rmc kirjutas:
kippadi, torkima poleks pidanud, lihtsalt lisama, mis lisada on ja kui ei ole, siis öelda, et meil sama. Sealt nähtub, et paljuski ei suudetud probleemi reproduda, kuidas see küll võimalik on? icon_smile.gif
Ma lihtsalt ei tahtnud jätta seda selle tankis istuva metsma venna patuks, kes vähemalt näitas seal nägu kohe alguses ja hiljem ka siiski ütles sõna sekka. Kahjuks ka see "meil sama" eriti kipu eriti mõjutama seal midagi, kui asi peaks käima kellegi olulisema nina poliitilise liini vastu. Olen seda seal luusides korduvalt tähele pannud. (Probleemi repro oli kull vist natuke teise teema asi? Mitte ei ma vastu vaidleks muidu.)
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.11.2017 20:27:08 vasta tsitaadiga

Natuke veel.tähelepanekuid-pildid laevad jah kiiremini, puutetundlikul läpaka/tahvli ekraanil reageerib puudutustele tunduval paremini kui vana, on täpsem ka, pärast keberniidist või sleepist välbumist ei uimerda,.kuigi mitu piltidega ja Google Docs rakendust on lahti.
Laiendustega on jah pahasti,.leidsin TMP foorumist mingi beta, kaen kas ühildub.

_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 01:42:33 vasta tsitaadiga

Uuendasin oma portaabli rebase versioonilt 54 uue 57 peale. ID-kaardiga mingit jama polnud, sain oma ülekande tehtud.
(Muidugi läks tund aega enne kui sain oma serdid uuendatud, sest server oli kogu aeg ülekoormatud ning paar korda pani keset uuendamist pange, korra sain ka uued PIN-id, aga enne lõppu jälle pani uuendus jälle saba)

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 17.11.2017 12:45:22 vasta tsitaadiga

Sai ka uuendatud 57-le, toimib probleemidata. Ainult need kandilised sakid käivad pinda. thumbs_down.gif
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
M: 4G ruuter
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 13:19:21 vasta tsitaadiga

Laiendustega on ainult ikaldus hetkel ja karta on, et paljud ei viitsi neid enam ümber teha. Praegu vast umbes 5tk 50st töötavad icon_razz.gif
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 13:27:53 vasta tsitaadiga

Uuendasin ka v57 peale aga seda ainult x64 versiooni. 32 bitise versiooni jätab veel vana. Ainuke puudus võiks ütelda mis lisadega seotud - see krdi adblock plus uus versioon ei kõlba küll kuskile.

Ei lase isegi HV foorumisse lisatud linke avada normaalselt.

Hetkel 10-st laiendusest on ainult 3 mis töötavad uuel firefoxil.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zoig
HV veteran
Zoig

liitunud: 22.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2017 16:44:47 vasta tsitaadiga

Adblocki asemel on ublock Origin kasutusel, töötab täiesti eduliselt.
_________________
Et oleks raskem!
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 17.11.2017 20:39:08 vasta tsitaadiga

läks vana firefox tagasi, uus oli märksa kiirem, kuid ilma extensioniteta võin samahästi suvalist brauserit kasutada
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2017 09:43:52 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
läks vana firefox tagasi, uus oli märksa kiirem, kuid ilma extensioniteta võin samahästi suvalist brauserit kasutada


Nii ta on. Rebase populaarsus on niigi juba mõnda aega pidevalt langenud, aga ikka on vaja mingi lollus teha, et viimasedki kasutajad mõnda muud browserit kasutama panna.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.11.2017 10:17:23 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
libe kirjutas:
läks vana firefox tagasi, uus oli märksa kiirem, kuid ilma extensioniteta võin samahästi suvalist brauserit kasutada


Nii ta on. Rebase populaarsus on niigi juba mõnda aega pidevalt langenud, aga ikka on vaja mingi lollus teha, et viimasedki kasutajad mõnda muud browserit kasutama panna.
nu see uus versioon oli märgatavalt kiirem ja layout oli sama kompaktne, kui mul praegu on, ehk tabid title baril ja aadressiriba ning bookmarkid nende all ühes reas
teised brauserid kipuvad rohkem pinda hõivama

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2017 14:11:45 vasta tsitaadiga

Mõistlikke otsuseid pole sealt firmast tulnud juba mitmete aastate jooksul paraku.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2017 16:28:17 vasta tsitaadiga

Sain oma ID kaardi uuendatud ja proovisin foxiga ära. Kõik toimib ilusti. See plugin, mis ennem ei tahtnud peale minna, polegi uuendatud foxi puhul vajalik. Eespool mainiti ka seda juba.
Mina olen küll rahul, parim uuendus mozilla poolt üle pika aja. Lisadega peab veidi ootama, küll need ka järgi jõuavad.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2017 19:44:00 vasta tsitaadiga

Tegin windowsile reseti ja nüüd ei lase 57.0-ga outlook.com-i sisse logida. Kirjutab et "Saatsime meilisõnumi aadressile xxx@outook.com, et kinnitada, et see kuulub teile". Kõigi teiste brauseritega samas masinas logib sisse ja ei kobise midagi. Ja loomulikult mingit kinnitusmeili ka ei ole ...
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2017 20:38:52 vasta tsitaadiga

kris kirjutas:
Tegin windowsile reseti ja nüüd ei lase 57.0-ga outlook.com-i sisse logida. Kirjutab et "Saatsime meilisõnumi aadressile xxx@outook.com, et kinnitada, et see kuulub teile". Kõigi teiste brauseritega samas masinas logib sisse ja ei kobise midagi. Ja loomulikult mingit kinnitusmeili ka ei ole ...


Uus Firefox ongi üks suur vigade hunnik.Püüa ära harjuda see on uus normaalsus.Nii juhtub kui lapsed lastakse programmeerima.Nad praegu naeravad sinu probleemide peale.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 09:37:01 vasta tsitaadiga

Zoig kirjutas:
Adblocki asemel on ublock Origin kasutusel, töötab täiesti eduliselt.

Hea nali. Tahan peale lasta ublock Origin`it aga ei midagi - ütleb, et mul versioon 50 kasutusel kuigi installitud on versioon 56.0.2
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 10:37:52 vasta tsitaadiga

Osiris, kui ei taha uue mootoriga Firefoxiga jännata, siis paigalda Firefox ESR. Jäta vanad ja (turva-)auklikud versioonid parem minevikku.

Profiiliga pidi küll vist mingi jama olema, kui 57-eelse versioonini oled jõudnud ja siis tagasi 52.5 ESR peale tahad minna? Ma pole kindel. Oleks pidanud varem ära tegema selle vist.
Ma ei tea, mis siis katki minna võib. Tee backup profiilist ja proovi.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 11:33:14 vasta tsitaadiga

Firefox konto ei aita või? Seadistama peab lisasid küll, aga kõik peaks muidu ju töötama.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 11:39:56 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Osiris, kui ei taha uue mootoriga Firefoxiga jännata, siis paigalda Firefox ESR. Jäta vanad ja (turva-)auklikud versioonid parem minevikku.

Profiiliga pidi küll vist mingi jama olema, kui 57-eelse versioonini oled jõudnud ja siis tagasi 52.5 ESR peale tahad minna? Ma pole kindel. Oleks pidanud varem ära tegema selle vist.
Ma ei tea, mis siis katki minna võib. Tee backup profiilist ja proovi.

Tundub, et mul Firefoxi profiil katki - Firefoxi 57 x64 versiooni kasutades tuvastatakse see kui Firefoxi versioon 52 icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 12:32:54 vasta tsitaadiga

Ega sul juhuslikult kaht Firefoxi installitud pole? Viimati Firefoxi piiratud kasutaja all viimasele versioonile uuendades jäeti vana versioon maha võtmata icon_confused.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.11.2017 14:37:20 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab öelda, mismoodi siis seda PKCS11 moodulit seal turvasätete all korrektselt laadida fx57? Mul annab "unable to add module" nii vana kui uue profiiliga ja nii enda kui sugulase arvutis. ID.ee lehe õpetuse järgi käitudes. Moodulite all ütleb, et PKCS11 on disabled ja aktiveerida ei saa, pangaülekannet teha ei saa sest "moodul vigane või pole installeeritud."
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
masmre
Kreisi kasutaja
masmre

liitunud: 08.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 16:25:32 vasta tsitaadiga

Mul oli sama error kui proovisin updatetud foxile seda moodulit käsitsi panna. (siis polnud mul veel serdid uuendatud) Kui serdid ära uuendasin proovisin ilma ja töötab icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 17:13:06 vasta tsitaadiga

CnZ, on sul kaart lugejas või mitte? Proovi mõlemat varianti.

Aga äkki polegi seda enam vaja üldse? Mootor on ju nüüd webkit, sama mis Chrome'l ja Operal. Ma pole sellega nii täpselt kursis. Tehakse seda nüüd Chromiumi sortsu peal või mis?

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 20:15:36 vasta tsitaadiga

Dogbert, Nope. Õnneks päris nii pole. Mootor on Quantum mis on kirjutatud nende endi Rust keeles. Pole õnneks järjekordne Chrome kloon teise skinniga (a'la Opera).
Samas kuna pole enam Gecko, siis murdis ka lisade ühilduvuse.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 21:56:02 vasta tsitaadiga

Mida seal profiilis nii head on, et seda backuppida ja kaasa vedada tasub? Ma olen tavaliselt enne clean installi ainult bookmark'id backuppind ja lisadest screenshoti teind (kuigi neid on ka viimasel ajal üsna vähe kasutusele jäänud, kuna pärast igat clean'i mõtled, et kas kogu seda jama ikka on sinna peale koormaks vaja...) ja need siis taastanud. Hetkel mul ongi ainuke legacy lisa PKCS11 loader. Kui praegu 57 peale uuendaks, teeks vanale enne uninstalli ja kustutaks profiili ka ära enne uue paigaldust.

Pole palju aega tagasi, kui FF sakid olidki kandilised. Chrome'i järgi ahvisid need ümarateks. Nüüd on kandiline disain juba mitu aastat "uus ümar" olnud, oli vast viimane aeg kaasa minna.

Ma üldiselt olen ka pigem sõrgade vastu ajaja olnud. Kui tab-id üles läksid, sättisin nad jälle alla jne ja olin tükk aega mingi vana (vist 28 või 29?) versiooni peal, kuna ei meeldinud see nõme seadete paremasse nurka kolimine, aga üldiselt on elu näidanud, et parem tasapisi vooluga kaasa minna - ühel hetkel pannakse vana lihtsalt kinni ja siis valid, kas loobud või torised natuke ja uuendad ikkagi. Ja siis on igasugu uut jama, millega korraga harjuda, palju rohkem.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 22:17:30 vasta tsitaadiga

rex, Profiilis on peamiselt asjad mida Sync üle ei too. Ehk siis lisade sätted, custom prefid mis aja jooksul lisatud jne. Minu puhul ka veel muid asju. Tehniliselt ma saaks need ka uude profiili üle tuua käsitsi aga siis peaks kontrollima, et kõik ikka töötab. v57 on kiire jah aga FF eelis pole kunagi olnud kiirus vaid lisade hulk ja kohaldatavus. Turul on piisavalt alternatiive mis on kiired aga väga vähe millel on hulk lisasi ja mis on kohaldatavad iga kasutaja maitse järgi - olgu selleks siis mingi pisikese UI elemendi muutmine, täielik UI ümberkujundus või täppissätete paikapanemine.

Hetkel ma jään v56 peale pidama. Samamoodi nagu Win7 peale. Jah millagi lähen uuema peale üle nagu enamus teisi aga ma pole ka eile sündinud. Iga uus tarkvara vajab sissetöötamist, bugfiximist ja järeleaitamist, et ka funktsionaalsuses vana ületada. Mitte ainult kiiruses. Win10 hakkab sinnamaale vaikselt jõudma ja 2020 aastaks kui Win7 extended support lõppeb on see loodetavasti ka kasutatav. Firefox peab veel arenema. Kindlasti on hulk lisasi midagi kunagi ei viidagi WebExtensions peale aga loodetavasti näiteks aasta-paari pärast on vähemalt funktsionaalsus nende lisade toimimiseks olemas ja mingid alternatiivsed lisad ka saadaval.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2017 23:36:49 vasta tsitaadiga

Nojah, ma ei kasuta sync'i ka.

Ajaga kaob vaikselt see pisiasjade konfimise viitsimine ka. Mäletan veel, kuidas nii 15a tagasi sai Tweak UI-de ja System Mechanicute jms-ga möllatud 98-ga ja siis värske XP-ga. Mingil järjekordsel installil jätad juba midagi vaikimisi seadesse ja siis veel jne... Ja harjub tegelikult. Lisaks veel, et võõra arvuti taha istudes ei vihasta end siniseks, et kõik "valesti" on. icon_smile.gif

Aga noh, kes viitsib sättida - ega mul selle vastu miskit ole. Tõenäoliselt on see viitsimine (prioriteedid) pea igaühe jaoks ajas muutuv.
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2017 01:30:57 vasta tsitaadiga

Ma olen oma profiili vist FF algusaegadest kaasa vedanud kui masinat vahetan. Ei viitsi jälle kõike nullist seadistama hakata
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 21.11.2017 01:32:44 vasta tsitaadiga

Kas igasugu Firefox'i ja teiste brauserite allalaetud lisasi võib vabalt oma äranägemise järgi ümber nimetada? Faililaiend jääb muidugi samaks.
_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Tarkvara »  Mozilla Firefox arutlus/probleemid. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 213, 214, 215  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.