|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
trip
HV Guru

liitunud: 15.03.2007
|
03.11.2017 11:55:08
|
|
|
jõudsin veel id sugulasele kl 1:30 öösel uuendada
läks korraga läbi, ei mingeid timeoute olnud
|
|
| Kommentaarid: 406 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
303 |
|
| tagasi üles |
|
 |
presta
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2012
|
03.11.2017 12:03:23
|
|
|
| Ikka NSA-lt tuleks raha küsida, nemad ju seal Gemaltos susserdasid (2015 a. oli meedias sellest palju juttu) ja ju tegid kiibile nii kehva tagaukse, mille tsehhid üles leidsid.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
03.11.2017 12:09:01
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Riik küsigu kiipide raha tagasi tsehhidelt.
|
sa teed ilmselt nalja? |
No mingi asi on käimas ju. Mis seal naljakat on?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
03.11.2017 12:17:45
|
|
|
| My bad, lugesin et Gemaltolt küsida
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
03.11.2017 12:22:47
|
|
|
Samas kui nii võtta kas siis RIA patsiga poisid ei surfa üldse netis ringi ?
Ikka väga väga pikalt oli juba sellest juttu, nii MS, Google, IBM jne poolt.
Kas tõesti näiteks Eestis ei kasutata Yubico seadmeid, eriti veel sellistes riigiasutustes ? Mis peaks nagu 2FA authi jaoks elementaarne olema...
Nemad hakkasid oma kiipe juba suvel asendama ja viga oli palju palju ennem teada. Jääb muljet kui keegi isegi kuulis sellest siis arvas et meie kõva id kaarti see ei puuduta.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
03.11.2017 12:29:52
|
|
|
Esimese kahekümne minutiga pole veel uuendada saanud. Nii kui PIN1 ära sisestan näidatakse mulle "Sertifikaatide uuendamine ebaõnnestus. Server on ülekoormatud, proovi mõne aja pärast uuesti." Tagatipuks ei saa enam ID-kaardiga kusagile sisse ka logida
viimati muutis Vahur 03.11.2017 12:46:30, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
03.11.2017 12:43:41
|
|
|
| Pangaülekannete jaoks võtke oma pangast pin-kalkulaator. Vabastab igasugustest ideekaardi tarkvara probleemidest ka tulevikus!
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
03.11.2017 12:44:47
|
|
|
Siis pead seda kalkulaatorit kaasas kandma.
SmartID või m-ID on kordades mõistlikumad
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tahanteada
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003
|
03.11.2017 12:45:42
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.
Kellele näpuga näidata, on fritsude kiibitootja Infineon.
Põhiküsimus on selles, miks ei teavitanud Infineon (ja Gemalto) veast Eestit juba kevadel. |
Ei ole nii, et ei teavitatud Eestit juba selle aasta alguses.
Hoopis nii on, et need, keda teavitati, pidasid seda selliseks "suvaliseks häkkerite jutuks ja millel pole mingit tegelikkust olemas".
PS: mina ise kuulsin samuti "sahinat", et ID-kaardiga võivad olla mingid suuremad jamad juba kusagil selle aasta alguses.
Aga kuna meie pere on ülimalt väike-E-ID teenuse kasutaja, siis ei pööranud sellele ka rohkem tähelepanu.
PS: Ja muide, ka ega ka muud-teised riigid ning firmad samuti sellest värgist midagi ei arvanud.
- kuni nüüd siis siiani samuti ning nüüd käib siis maailmas usin ID-kaartide sertifikaatide lulgemine või ajutine peatamine.
Kõige tohkem on kirjutatud Slovakkiast kus - päevapealt - ilma ette hoiatamata, suleti 2,5 miljonit ID-kaarti...
|
|
| Kommentaarid: 284 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
11 :: |
211 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vahur
HV Guru

liitunud: 01.10.2006
|
03.11.2017 12:47:02
|
|
|
Ei no tore... kuna ma riigisektoris ei tööta ning igapäev pole oma kaarti kasutanud, siis ma ei saagi uuendada seda.
| tsitaat: |
Täna keskpäevast kuni esmaspäeva, 6. novembri hommikuni on kauguuendamine võimaldatud ainult nendele inimestele, kelle töövahend on ID-kaart: eelkõige meditsiini-, pääste-, kohtu- ja julgeolekuvaldkonnas töötavad inimesed ning need, kes kasutavad oma ID-kaarti iga päev. Need inimesed saavad ka otseteavituse.
Allikas: http://id.ee/?id=30007&read=38342 |
Vägevad süsteemid ikka siin meie maal...
|
|
| Kommentaarid: 458 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
388 |
|
| tagasi üles |
|
 |
entr0cks
HV kasutaja

liitunud: 01.08.2006
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
03.11.2017 12:50:13
|
|
|
| tsitaat: |
Kõige tohkem on kirjutatud Slovakkiast kus - päevapealt - ilma ette hoiatamata, suleti 2,5 miljonit ID-kaarti.
|
| tsitaat: |
| Slovakia has issued about 2.5 million ID cards containing electronic chips, but only about 300,000, containing the certificates for e-signatures, are in danger. |
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
03.11.2017 12:50:55
|
|
|
Vahur, esmaspäevast saab jälle uuendada.
On siis tõesti see nv nii väga kaarti vaja kasutada ja esmaspäevani ei kannata oodata?
_________________ ¯\_(ツ)_/¯ |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.11.2017 12:51:54
|
|
|
Tehke täna smart id ruttu ära. Pole vaja siis seda id kaarti kasutada rohkem
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.11.2017 12:57:41
|
|
|
Smart id saab praegu ju arvutis teha. Just tegin sõbrale
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
03.11.2017 12:59:15
|
|
|
| Jänes kirjutas: |
Oled kindel, et üle poole elanikkonnast kasutab id kaarti korra aastas ?
Mina olen viimased x aastat kasutnud pangas maksude maksmiseks. Näis kas järgmiseks reedeks saab uuendatud, või peab tööjuurest x tunniks vabaks võtma, et minna panka koodilehtede järgi. Pank on avatud E-R 9-17. Mina töötan E-R 8-17. Mina sellele ei panustaks, et eesti energia ja teised ka rahulikult võtavad ja ootavad arvete tasumisega kuni möll möödub.
Segastel asjaoludel(ununes) sai neile kunagi paar päeva hiljem tasutud ja järgmisl arvel oli kenasti viivis arvele juurde lisatud, arvatavasti arvutiprogrammi poolt.
|
Mina olen viimaste aastate jooksul kasutanud ID-kaart vist mõni üksik kord:
E-hääletamiseks.
paari TTÜ õppelepingu allkirjastamiseks.
Panga jaoks on PIN-kalkulaator.
Tööl ja igal pool mujal antakse pastakaga paberil allkirja, välismaa firmad Eesti ideekaarti ei tunnista.
Elektrooniline allkiri tähendab pastakaga paberil antud allkirja, mis on sisse skännitud ja siis PDF-iga saadetud.
| riaak kirjutas: |
Siis pead seda kalkulaatorit kaasas kandma.
SmartID või m-ID on kordades mõistlikumad  |
Nojah, ju mul pole iga päev vaja panka sisse logida. Saab õhtul kodus ka ülekanded tehtud.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
03.11.2017 13:00:21
|
|
|
| riaak kirjutas: |
Siis pead seda kalkulaatorit kaasas kandma.
SmartID või m-ID on kordades mõistlikumad  |
Mis selles kordades mõistlikumat on? Pincalc töötab seadmest olenemata. Pillad oma telefoni puruks, oled levist väljas, oled välismaal vms ja juba on häda nende mobiilipõhiste rakendustega. pincalc seisab terve lõhkuda seda praktiliselt ei saa, enda oma olen kasutanud üle 10 aasta ja patarei ei ole ikak veel tühi ainult nuppude pealt on numbrid maha kulunud. Kogu selle aja jooksul mitte ühtegi tõrget, mitte sentigi lisakulu, töökindlust 24/7 aastaringselt sõltumata asukohast. Mitte ükski teine meetod ei paku seda.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.11.2017 13:02:05
|
|
|
Pinkalkulaatori saab tasuta?
| tsitaat: |
| mitte sentigi lisakulu |
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
03.11.2017 13:11:22
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.
|
Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.
Ofc Infineoni bläkk ka.
| Sold OUT kirjutas: |
Pinkalkulaatori saab tasuta?
|
Tänapäeval ei saa midagi tasuta. Igatahes ühekordne kulu, ei mäleta enam, mis see maksis. Imestan, et patarei ikka väga kaua kestab sellel, juba mitu aastat.
| netcat kirjutas: |
Mis selles kordades mõistlikumat on? Pincalc töötab seadmest olenemata. Pillad oma telefoni puruks, oled levist väljas, oled välismaal vms ja juba on häda nende mobiilipõhiste rakendustega. pincalc seisab terve lõhkuda seda praktiliselt ei saa, enda oma olen kasutanud üle 10 aasta ja patarei ei ole ikak veel tühi ainult nuppude pealt on numbrid maha kulunud. Kogu selle aja jooksul mitte ühtegi tõrget, mitte sentigi lisakulu, töökindlust 24/7 aastaringselt sõltumata asukohast. Mitte ükski teine meetod ei paku seda. |
Just, PIN-kalkulaatori eelis ongi see, et toimib iga brauseri või OP-süsteemiga. Sugulane saab ilusti makseid teha XP-arvutist, millele ideekaardi tarkvara enam ei tehta.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
03.11.2017 13:12:59
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| 286ga käidi kuu peal ära |
Meh? Ma ei teagi sellest midagi. Millal see 286 Kuu peale sai ja millega? 286 sünniajaks olid Apollo lennud kauge minevik.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
03.11.2017 13:18:48
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.
|
erm, sul on ikka suht vale arusaam elust ja kübermaailmast, kui vastava ala teadlasi süüdistad
Muuseas, Tšehhi teadlaste töö põhines suuresti 2013. aasta Taiwani ID-kaardi häkkimisel. |
Minu arvamus on just selline, et need, kes igast turvaauke avaldavad, põhjustavad teistele probleeme. Peale seda hakkab hulk script kiddie'si igalt poolt kangutama.
Enne kui auk on teada ainult vähestele, siis pole see enamikele kasutajatele probleem.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
03.11.2017 13:22:36
|
|
|
Jah, oleks saanud vaikselt asja korda ajada. Oleks uue id kaardi softi välja andnud ja öelnud et näete seal selline nupp tehke ära. muidu varsti ei tööta enam. Oleks postimehes üks uudis olnud ja asi kõik.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
antikondor
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.07.2005
|
03.11.2017 13:24:03
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.
|
Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.
|
Nojah, hukata tuleb ikka see kes probleemist teada annab, mitte see kes probleemi põhjustab, igati asjalik mõttekäik.
_________________ Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
03.11.2017 13:28:20
|
|
|
| antikondor kirjutas: |
| Reaper kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.
|
Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.
|
Nojah, hukata tuleb ikka see kes probleemist teada annab, mitte see kes probleemi põhjustab, igati asjalik mõttekäik.  |
Ma piisavalt kaua IT-s töötanud, et selline mõttekäik omandada.
Keegi kuradi häkker jälle mingi augu leiab, siis vaja kõike süsteeme paikama hakata.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
03.11.2017 13:28:38
|
|
|
| pppd kirjutas: |
| Pane nüüd nendele väidetele juurde kuupäev ja mõtle, kui palju oli sellele hetkel infot selle konkreetse turvavea kohta. Riskid ongi kõigepealt teoreetilised, kuni leitakse uut infi, mis ühel hetkel muudab selle riski täiestt reaalseks. Maailm muutub, mõnel juhul aastatega, teistel juhtudel tundidega. |
Krt, mul tulevad kublad iga kord kui ma kuulen seda sõnaühendit "teoreetiline risk". Enne seda kui RIA selle värdjaliku definitsiooniga välja tuli on seda saanud kohata ainult meditsiinivaldkonnas ja seal kasutatakse seda harilikult kontekstis, et selget seost mõjuri ja võimaliku kahju vahel ei ole välja tuua aga täiesti praktiline oht, et see võib realiseeruda, on siiski olemas ja loogiliselt tuletatav, näiteks kui ei ole ühtegi konkreetset näidet et keegi olemasolev patsient oleks juba kogemata liivakastis süstlale astudes HIV saanud, aga kui sa siiski astud, siis sa võid saada. Aga kasutada seda täiesti tõestatult olemasoleva reaalse turvavea, mille ärakasutamiseks on täiesti reaalsed meetodid, ükskõik kui kulukad, olemas, iseloomustamiseks on idiootsus.
Turvarisk ongi olemuselt alati teoreetiline asi. Kui risk realiseerub, siis ta enam ei ole risk, siis on meil tegu intsidendiga. Aga probleem mida me lahendada püüame siin ei ole ju mitte risk vaid täiesti reaalselt eksisteeriv viga, inimesed, selles veas ei ole algusest peale mitte kuramuse midagi teoreetilist olnud. See on päriselt olemas.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
03.11.2017 13:40:57
|
|
|
| Meie peaminister ei saa üheski asjas kindlat seisukohta võtta. Ega nad asjata tema jaoks generaatorit leiutanud. Isegi otsus serdid sulgeda sõnastati RIA soovituse heakskiiduna, kuigi RIA ei teadnud tol hetkel isegi, et soovitab serdid sulgeda.
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
03.11.2017 13:42:28
|
|
|
| No asjadel on erinevatel aegadel erinevad nimed. Mingi mälestumärk võib ka üleöö hauatähiseks muutuda
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
03.11.2017 13:46:14
|
|
|
Reaper, ikka on kõik muu maailm süüdi ja paha, aga mitte see kes käkerdise kokku keeras ja tubli ja tööka asja pähe maha müüs
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xmbs
HV kasutaja
liitunud: 01.04.2012
|
03.11.2017 13:51:18
|
|
|
Nüüd öeldakse, et "Tavaininesed saavad hakata serifikaate uuendama esmaspäeva hommikul ". Ehk siis mõni võimles une- ja tööarvelt mõttetult?
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Elpex
HV veteran
liitunud: 13.07.2011
|
03.11.2017 14:05:55
|
|
|
| Õnnestus just ära uuendada sertifikaadid.
|
|
| Kommentaarid: 123 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
113 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netcat
Kreisi kasutaja

liitunud: 13.01.2010
|
03.11.2017 14:22:37
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
Reaper, ikka on kõik muu maailm süüdi ja paha, aga mitte see kes käkerdise kokku keeras ja tubli ja tööka asja pähe maha müüs  |
Kuna vandenõuteooriad on nii popid siis pakun, et Reaper on Gemalto kohaliku edasimüüja palgal. Täpselt siuke suhtumine mis on meid tänase olukorrani viinud. Saime turvaaugust teada, aga igaks juhuks kellelegi edasi ei ütelnud, milleks s*tta üles keerutada eks ole, ehk sumbub lihtsalt niisama ära.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
03.11.2017 14:29:42
|
|
|
| presta kirjutas: |
Kas auhinna ka saab, kui kuulud "õnneliku" 18000 hulka?
Hea ID-kaardi kasutaja!
Sinu ID-kaardil on turvariskiga sertifikaadid, mida tehnilistel põhjusel ei ole võimalik ise arvutiga kauguuendada. Saad oma ID-kaarti uuendada üksnes Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes... |
Ma ise kuulusin ka nende "õnnelike" hulka. 9.12.2016 pidin juba selle tõttu ppa-s uuendamas käima. Kui sa vahepealse aja jooksul pole avastanud, et sul kaart nõuab uuendamist, siis sa ei kasuta seda ju eriti.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
03.11.2017 14:55:44
|
|
|
Ega paroolikaardi kasutamine on juba praegu võimatuks tehtud. Selleks on vaja kasutada püsiparooli.
Püsiparooli peab aga kord päevas vahetama, viimased 100 parooli ei või kattuda, peab sisaldama 76 tähemärki, sisaldama numbreid, tähti, kirjavahemärke, kassisabasid ja kuldmune.
Seega peab parooli iga kord üles kirjutama ja rahakoti vahele panema. Oi, kui turvaline.
Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.
ID-kaardi kasutamiseks peab omama arvutit (ja selle küljes ID-kaardilugejat).
Kui arvutit pole, jäävad sID ja mID.
sID jaoks peab kindlasti olema Android või iOS. Iga nutitelefon ei kasuta neid, muideks. Ma enda eelmisel telefonil sain äpi küll installida, sest põhimõtteliselt Android compatible OS, aga see osaliselt ei töötanud seal. Rääkimata nuppudega telefonidest, mida siiani kasutatakse palju.
Kui neid pole, siis head 12€/aastas maksmist, mis paljude jaoks on tõesti liiga suur summa sellise asja eest.
Aga smartID on küll hea mugav asi, kui selle võimalus on olemas
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
viimati muutis The_Boss 03.11.2017 14:59:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Porno Parm
mugavuspagulane

liitunud: 30.11.2003
|
03.11.2017 14:58:49
|
|
|
| tsitaat: |
Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.
|
PIN kalkulaator?
|
|
| Kommentaarid: 66 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
6 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
The_Boss
HV Guru

liitunud: 13.01.2009
|
03.11.2017 15:02:52
|
|
|
| Porno Parm kirjutas: |
| tsitaat: |
Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.
|
PIN kalkulaator? |
See käis püsiparooli teema alla. Aga tuleb välja, et seda kasutades ei küsitagi enam püsiparooli.
Ja mis selle hind ka on?
_________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust. |
|
| Kommentaarid: 360 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
284 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
03.11.2017 15:05:14
|
|
|
| The_Boss kirjutas: |
Kui neid pole, siis head 12€/aastas maksmist, mis paljude jaoks on tõesti liiga suur summa sellise asja eest.
|
Ja need samad tegelased kelle jaoks 12€ aastas üüratu summa on, lähevad reede õhtul pubisse ja kallavad endale mitu kuni palju 4+€ maksvat õlut sisse. See ei ole kallis
| Porno Parm kirjutas: |
| tsitaat: |
Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.
|
PIN kalkulaator? |
Sendiveeretajale on PIN kalkulaator ka kallis. Ühekordne kulu küll, aga ikka oma üüratu 6+€(sorry kui hinnaga puusse panen, krooni ajal selle omale võtsin et ei peaks sõltuma sellest kas konkreetses masinas id kaardi lugeja on ja siis maksis 100EEK kanti).
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
03.11.2017 15:05:39
|
|
|
läks tõesti vähe kirjuks 3 sama sisuga teema vahel hüpelda.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
03.11.2017 15:24:33
|
|
|
| nemu kirjutas: |
| Mingit portsu kaarte ei ole võimalik ise uuendada (18k?). Nägin ka üht sellist. Viimast sammu lihtsalt ei tee ära - "pöördu teenindussaali". |
18k teemat tean jah, aga need kiibid on ajast mil kauguuendamist veel ei olnud. Kas 2017a kaart võib nende hulka kuuluda? Lisaks 18000 isikule saadeti kirjad , mis kohale mineku vajadusest teavitasid. Minu teada konkreetsel juhul kirja teel ei teavitatud. Ja neid kauguuendamise võimaluseta kaarte peaks olema võimalik teenindussaalis kohapeal ära uuendada, aga antud juhul ei olnud see võimalik.
Lisaks sai isik teenindaja jutust aru, et 25€ DigiID eest on ühekordne kulutus, aga DigiID kehtib 3a ja ei tahaks hästi uskuda et 3a pärast uuendades uut riigilõivu maksma ei pea? Mõeldi ilmselt seda et MobiilID sarnane kuumakse puudub
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
| 3.-5. novembrist saavad ID-kaarti uuendada vaid selle kõrgkasutajad, kel läheb sertifikaate igapäeva töös vaja. Alates esmaspäevast on võimalik ID-kaarti kauguuendada kõikidel kasutajatel. |
Smart-ID ja Mobiil-ID saab nüüd teha ka passiga või peatatud sertidega ID-kaardiga.
Smart-ID soovitaks pangas ära teha, tehakse tasuta ja järjekorrad ka ilmselt puuduvad. |
Täpsustaks seda lauset. Pangas saab SmartID-d teha küll peatatud sertidega ID-ga, aga oma arvuti taga homsest ju enam ei saa? Selles ongi sertide peatamise mõte.
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kippadi
HV vaatleja
liitunud: 20.10.2016
|
03.11.2017 15:43:30
|
|
|
Aitäh, Tanel, tõesti lihtsam kui pole nii hajutatud!
Sain pärast hulka proovimist eile õhtul lõpuks poole kahe paiku öösel löögile ja ära tehtud selle asja. Esimese korraga küll katkes 1/3 järel ja peale jäi ainult see siin mõnede poolt mainitud 10-päevase kehtivusega Trübi uuendusteenuse sert. Pärast mõned korrad veel proovimist aga läks õnneks sealt korralikult edasi ja mingit tellist ega PPAsse juhatamist ei tulnud.
Ma pole küll väga suur serverimajandamise spets, kuid minu meelest oli eile õhtul/täna öösel näha täiesti erinevat serveri käitumist - polnud enam varasemat laadi pikka munemist enne taimauti, kohe hetkega katkestati ühendus ära ja ilmus ülekoormuse teade. Selline asi tundub nüüd küll olevat eelkõige kompetentsema konfimise küsimus, või kuidas? Ma ausalt öeldes algul juba mõtlesin, et kas on pandud staatiline ülekoormuse vastus kõigile, kuni tehaks mingeid uuendusi, aga lõpuks ei tundunud päris nii, kuna ka selle 1/3 läbimise ja järgmise löögilesaamise vahel tulid need katkestused sama kiiresti. Sellega on vist küll nii, et isegi asju kiiruga kokku klopsides keegi lihtsalt tunneb asja ja keegi mitte...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
03.11.2017 15:45:39
|
|
|
| PIN-kalkulaator iseloomustab HinnaVaatluse kasutajaid väga hästi
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
riaak
HV Guru

liitunud: 22.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
105 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
03.11.2017 15:49:06
|
|
|
| PIN kalkulaator oli abiks siis kui mobiili ID-d veel polnud. Raamatupidaja jaoks on see muidugi ka hea backup vahend juhuks kui mõni muu atentimisvahend tõrgub või sertifikaadid aegunud on. Või kui panka ainult PIN kalkulaatoriga saab, siis võibolla natuke ka lisaturva - koju minnes jätad pin kalkulaatori kontorisse ja keegi ei saa näppe sahtli vahele panna ja nõuda mingite rahade liigutamist.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|