Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 11:55:08 vasta tsitaadiga

jõudsin veel id sugulasele kl 1:30 öösel uuendada
läks korraga läbi, ei mingeid timeoute olnud
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
presta
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2012




sõnum 03.11.2017 12:03:23 vasta tsitaadiga

Ikka NSA-lt tuleks raha küsida, nemad ju seal Gemaltos susserdasid (2015 a. oli meedias sellest palju juttu) ja ju tegid kiibile nii kehva tagaukse, mille tsehhid üles leidsid.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:09:01 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Riik küsigu kiipide raha tagasi tsehhidelt.

sa teed ilmselt nalja?


No mingi asi on käimas ju. Mis seal naljakat on?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 12:13:39 vasta tsitaadiga

Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.

Kellele näpuga näidata, on fritsude kiibitootja Infineon.
Põhiküsimus on selles, miks ei teavitanud Infineon (ja Gemalto) veast Eestit juba kevadel.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:17:45 vasta tsitaadiga

My bad, lugesin et Gemaltolt küsida
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:22:47 vasta tsitaadiga

Samas kui nii võtta kas siis RIA patsiga poisid ei surfa üldse netis ringi ?
Ikka väga väga pikalt oli juba sellest juttu, nii MS, Google, IBM jne poolt.
Kas tõesti näiteks Eestis ei kasutata Yubico seadmeid, eriti veel sellistes riigiasutustes ? Mis peaks nagu 2FA authi jaoks elementaarne olema...
Nemad hakkasid oma kiipe juba suvel asendama ja viga oli palju palju ennem teada. Jääb muljet kui keegi isegi kuulis sellest siis arvas et meie kõva id kaarti see ei puuduta.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:29:52 vasta tsitaadiga

Esimese kahekümne minutiga pole veel uuendada saanud. Nii kui PIN1 ära sisestan näidatakse mulle "Sertifikaatide uuendamine ebaõnnestus. Server on ülekoormatud, proovi mõne aja pärast uuesti." Tagatipuks ei saa enam ID-kaardiga kusagile sisse ka logida thumbs_down.gif

viimati muutis Vahur 03.11.2017 12:46:30, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:43:41 vasta tsitaadiga

Pangaülekannete jaoks võtke oma pangast pin-kalkulaator. Vabastab igasugustest ideekaardi tarkvara probleemidest ka tulevikus!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:44:47 vasta tsitaadiga

Siis pead seda kalkulaatorit kaasas kandma.
SmartID või m-ID on kordades mõistlikumad thumbs_up.gif

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 03.11.2017 12:45:42 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.

Kellele näpuga näidata, on fritsude kiibitootja Infineon.
Põhiküsimus on selles, miks ei teavitanud Infineon (ja Gemalto) veast Eestit juba kevadel.

Ei ole nii, et ei teavitatud Eestit juba selle aasta alguses. icon_cool.gif

Hoopis nii on, et need, keda teavitati, pidasid seda selliseks "suvaliseks häkkerite jutuks ja millel pole mingit tegelikkust olemas". icon_biggrin.gif beer_yum.gif
PS: mina ise kuulsin samuti "sahinat", et ID-kaardiga võivad olla mingid suuremad jamad juba kusagil selle aasta alguses.
Aga kuna meie pere on ülimalt väike-E-ID teenuse kasutaja, siis ei pööranud sellele ka rohkem tähelepanu.

PS: Ja muide, ka ega ka muud-teised riigid ning firmad samuti sellest värgist midagi ei arvanud.
- kuni nüüd siis siiani samuti ning nüüd käib siis maailmas usin ID-kaartide sertifikaatide lulgemine või ajutine peatamine.
Kõige tohkem on kirjutatud Slovakkiast kus - päevapealt - ilma ette hoiatamata, suleti 2,5 miljonit ID-kaarti... beer_yum.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:47:02 vasta tsitaadiga

Ei no tore... kuna ma riigisektoris ei tööta ning igapäev pole oma kaarti kasutanud, siis ma ei saagi uuendada seda.

tsitaat:
Täna keskpäevast kuni esmaspäeva, 6. novembri hommikuni on kauguuendamine võimaldatud ainult nendele inimestele, kelle töövahend on ID-kaart: eelkõige meditsiini-, pääste-, kohtu- ja julgeolekuvaldkonnas töötavad inimesed ning need, kes kasutavad oma ID-kaarti iga päev. Need inimesed saavad ka otseteavituse.

Allikas: http://id.ee/?id=30007&read=38342


Vägevad süsteemid ikka siin meie maal...
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:48:55 vasta tsitaadiga

Uuem kokkuvõte jättis parema mulje:
http://www.err.ee/640275/puust-ja-punaseks-kuidas-kaituda-id-kriisis

_________________
VULTR - proovimiseks krediiti - igasugu serveri/pilve teenuseid, üldiselt suhteliselt parem jõudlus
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:50:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kõige tohkem on kirjutatud Slovakkiast kus - päevapealt - ilma ette hoiatamata, suleti 2,5 miljonit ID-kaarti.

tsitaat:
Slovakia has issued about 2.5 million ID cards containing electronic chips, but only about 300,000, containing the certificates for e-signatures, are in danger.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:50:55 vasta tsitaadiga

Vahur, esmaspäevast saab jälle uuendada.
On siis tõesti see nv nii väga kaarti vaja kasutada ja esmaspäevani ei kannata oodata?

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:51:54 vasta tsitaadiga

Tehke täna smart id ruttu ära. Pole vaja siis seda id kaarti kasutada rohkem
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 12:55:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:
3.-5. novembrist saavad ID-kaarti uuendada vaid selle kõrgkasutajad, kel läheb sertifikaate igapäeva töös vaja. Alates esmaspäevast on võimalik ID-kaarti kauguuendada kõikidel kasutajatel.


Smart-ID ja Mobiil-ID saab nüüd teha ka passiga või peatatud sertidega ID-kaardiga.

Smart-ID soovitaks pangas ära teha, tehakse tasuta ja järjekorrad ka ilmselt puuduvad.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:57:41 vasta tsitaadiga

Smart id saab praegu ju arvutis teha. Just tegin sõbrale
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 12:59:15 vasta tsitaadiga

Jänes kirjutas:

Oled kindel, et üle poole elanikkonnast kasutab id kaarti korra aastas ? icon_rolleyes.gif
Mina olen viimased x aastat kasutnud pangas maksude maksmiseks. Näis kas järgmiseks reedeks saab uuendatud, või peab tööjuurest x tunniks vabaks võtma, et minna panka koodilehtede järgi. Pank on avatud E-R 9-17. Mina töötan E-R 8-17. Mina sellele ei panustaks, et eesti energia ja teised ka rahulikult võtavad ja ootavad arvete tasumisega kuni möll möödub.
Segastel asjaoludel(ununes) sai neile kunagi paar päeva hiljem tasutud ja järgmisl arvel oli kenasti viivis arvele juurde lisatud, arvatavasti arvutiprogrammi poolt.



Mina olen viimaste aastate jooksul kasutanud ID-kaart vist mõni üksik kord:
E-hääletamiseks.
paari TTÜ õppelepingu allkirjastamiseks.

Panga jaoks on PIN-kalkulaator.
Tööl ja igal pool mujal antakse pastakaga paberil allkirja, välismaa firmad Eesti ideekaarti ei tunnista.
Elektrooniline allkiri tähendab pastakaga paberil antud allkirja, mis on sisse skännitud ja siis PDF-iga saadetud.

riaak kirjutas:
Siis pead seda kalkulaatorit kaasas kandma.
SmartID või m-ID on kordades mõistlikumad thumbs_up.gif


Nojah, ju mul pole iga päev vaja panka sisse logida. Saab õhtul kodus ka ülekanded tehtud.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:00:21 vasta tsitaadiga

riaak kirjutas:
Siis pead seda kalkulaatorit kaasas kandma.
SmartID või m-ID on kordades mõistlikumad thumbs_up.gif


Mis selles kordades mõistlikumat on? Pincalc töötab seadmest olenemata. Pillad oma telefoni puruks, oled levist väljas, oled välismaal vms ja juba on häda nende mobiilipõhiste rakendustega. pincalc seisab terve lõhkuda seda praktiliselt ei saa, enda oma olen kasutanud üle 10 aasta ja patarei ei ole ikak veel tühi ainult nuppude pealt on numbrid maha kulunud. Kogu selle aja jooksul mitte ühtegi tõrget, mitte sentigi lisakulu, töökindlust 24/7 aastaringselt sõltumata asukohast. Mitte ükski teine meetod ei paku seda.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:02:05 vasta tsitaadiga

Pinkalkulaatori saab tasuta?

tsitaat:
mitte sentigi lisakulu

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:11:22 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.


Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.

Ofc Infineoni bläkk ka.

Sold OUT kirjutas:
Pinkalkulaatori saab tasuta?


Tänapäeval ei saa midagi tasuta. Igatahes ühekordne kulu, ei mäleta enam, mis see maksis. Imestan, et patarei ikka väga kaua kestab sellel, juba mitu aastat.

netcat kirjutas:

Mis selles kordades mõistlikumat on? Pincalc töötab seadmest olenemata. Pillad oma telefoni puruks, oled levist väljas, oled välismaal vms ja juba on häda nende mobiilipõhiste rakendustega. pincalc seisab terve lõhkuda seda praktiliselt ei saa, enda oma olen kasutanud üle 10 aasta ja patarei ei ole ikak veel tühi ainult nuppude pealt on numbrid maha kulunud. Kogu selle aja jooksul mitte ühtegi tõrget, mitte sentigi lisakulu, töökindlust 24/7 aastaringselt sõltumata asukohast. Mitte ükski teine meetod ei paku seda.


Just, PIN-kalkulaatori eelis ongi see, et toimib iga brauseri või OP-süsteemiga. Sugulane saab ilusti makseid teha XP-arvutist, millele ideekaardi tarkvara enam ei tehta.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:12:59 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
286ga käidi kuu peal ära
Meh? Ma ei teagi sellest midagi. Millal see 286 Kuu peale sai ja millega? 286 sünniajaks olid Apollo lennud kauge minevik.
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 13:18:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.

erm, sul on ikka suht vale arusaam elust ja kübermaailmast, kui vastava ala teadlasi süüdistad icon_neutral.gif
Muuseas, Tšehhi teadlaste töö põhines suuresti 2013. aasta Taiwani ID-kaardi häkkimise uurimisel.
Eilsel SK Aastakonverentsil Arne Ansper seletas ilusti ära, milles iva oli ja on.
https://sk.ee/ettevottest/sk-aastakonverents/aastakonverents-2017

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:18:48 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.

erm, sul on ikka suht vale arusaam elust ja kübermaailmast, kui vastava ala teadlasi süüdistad icon_neutral.gif
Muuseas, Tšehhi teadlaste töö põhines suuresti 2013. aasta Taiwani ID-kaardi häkkimisel.


Minu arvamus on just selline, et need, kes igast turvaauke avaldavad, põhjustavad teistele probleeme. Peale seda hakkab hulk script kiddie'si igalt poolt kangutama.

Enne kui auk on teada ainult vähestele, siis pole see enamikele kasutajatele probleem.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:22:36 vasta tsitaadiga

Jah, oleks saanud vaikselt asja korda ajada. Oleks uue id kaardi softi välja andnud ja öelnud et näete seal selline nupp tehke ära. muidu varsti ei tööta enam. Oleks postimehes üks uudis olnud ja asi kõik.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
antikondor
Kreisi kasutaja
antikondor

liitunud: 18.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:24:03 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Tanel kirjutas:
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.


Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.


Nojah, hukata tuleb ikka see kes probleemist teada annab, mitte see kes probleemi põhjustab, igati asjalik mõttekäik. icon_rolleyes.gif

_________________
Olen jah muusika suhtes elitaarne sitapea
000 WHILE hangover
001 drink beer
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:28:20 vasta tsitaadiga

antikondor kirjutas:
Reaper kirjutas:
Tanel kirjutas:
Maxim Puente, tsehhi teadlased olid need, kes teadustöö avaldasid.
Nemad on sõnumitoojad, mitte kahjutekitajad per se.


Tšehhi teadlesed kui turvaaugu avaldajad on need kes otseselt Eesti riigile kahju põhjustasid.


Nojah, hukata tuleb ikka see kes probleemist teada annab, mitte see kes probleemi põhjustab, igati asjalik mõttekäik. icon_rolleyes.gif


Ma piisavalt kaua IT-s töötanud, et selline mõttekäik omandada.

Keegi kuradi häkker jälle mingi augu leiab, siis vaja kõike süsteeme paikama hakata.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 13:28:35 vasta tsitaadiga

Oijah icon_neutral.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:28:38 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Pane nüüd nendele väidetele juurde kuupäev ja mõtle, kui palju oli sellele hetkel infot selle konkreetse turvavea kohta. Riskid ongi kõigepealt teoreetilised, kuni leitakse uut infi, mis ühel hetkel muudab selle riski täiestt reaalseks. Maailm muutub, mõnel juhul aastatega, teistel juhtudel tundidega.


Krt, mul tulevad kublad iga kord kui ma kuulen seda sõnaühendit "teoreetiline risk". Enne seda kui RIA selle värdjaliku definitsiooniga välja tuli on seda saanud kohata ainult meditsiinivaldkonnas ja seal kasutatakse seda harilikult kontekstis, et selget seost mõjuri ja võimaliku kahju vahel ei ole välja tuua aga täiesti praktiline oht, et see võib realiseeruda, on siiski olemas ja loogiliselt tuletatav, näiteks kui ei ole ühtegi konkreetset näidet et keegi olemasolev patsient oleks juba kogemata liivakastis süstlale astudes HIV saanud, aga kui sa siiski astud, siis sa võid saada. Aga kasutada seda täiesti tõestatult olemasoleva reaalse turvavea, mille ärakasutamiseks on täiesti reaalsed meetodid, ükskõik kui kulukad, olemas, iseloomustamiseks on idiootsus.

Turvarisk ongi olemuselt alati teoreetiline asi. Kui risk realiseerub, siis ta enam ei ole risk, siis on meil tegu intsidendiga. Aga probleem mida me lahendada püüame siin ei ole ju mitte risk vaid täiesti reaalselt eksisteeriv viga, inimesed, selles veas ei ole algusest peale mitte kuramuse midagi teoreetilist olnud. See on päriselt olemas.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:40:57 vasta tsitaadiga

Meie peaminister ei saa üheski asjas kindlat seisukohta võtta. Ega nad asjata tema jaoks generaatorit leiutanud. Isegi otsus serdid sulgeda sõnastati RIA soovituse heakskiiduna, kuigi RIA ei teadnud tol hetkel isegi, et soovitab serdid sulgeda.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:42:28 vasta tsitaadiga

No asjadel on erinevatel aegadel erinevad nimed. Mingi mälestumärk võib ka üleöö hauatähiseks muutuda
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 03.11.2017 13:46:14 vasta tsitaadiga

Reaper, ikka on kõik muu maailm süüdi ja paha, aga mitte see kes käkerdise kokku keeras ja tubli ja tööka asja pähe maha müüs thumbs_up.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xmbs
HV kasutaja

liitunud: 01.04.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 13:51:18 vasta tsitaadiga

Nüüd öeldakse, et "Tavaininesed saavad hakata serifikaate uuendama esmaspäeva hommikul ". Ehk siis mõni võimles une- ja tööarvelt mõttetult? icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elpex
HV veteran

liitunud: 13.07.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 14:05:55 vasta tsitaadiga

Õnnestus just ära uuendada sertifikaadid.
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 14:22:37 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
Reaper, ikka on kõik muu maailm süüdi ja paha, aga mitte see kes käkerdise kokku keeras ja tubli ja tööka asja pähe maha müüs thumbs_up.gif


Kuna vandenõuteooriad on nii popid siis pakun, et Reaper on Gemalto kohaliku edasimüüja palgal. Täpselt siuke suhtumine mis on meid tänase olukorrani viinud. Saime turvaaugust teada, aga igaks juhuks kellelegi edasi ei ütelnud, milleks s*tta üles keerutada eks ole, ehk sumbub lihtsalt niisama ära.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 14:29:42 vasta tsitaadiga

presta kirjutas:
Kas auhinna ka saab, kui kuulud "õnneliku" 18000 hulka? icon_wink.gif

Hea ID-kaardi kasutaja!

Sinu ID-kaardil on turvariskiga sertifikaadid, mida tehnilistel põhjusel ei ole võimalik ise arvutiga kauguuendada. Saad oma ID-kaarti uuendada üksnes Politsei- ja Piirivalveameti teenindustes...

Ma ise kuulusin ka nende "õnnelike" hulka. 9.12.2016 pidin juba selle tõttu ppa-s uuendamas käima. Kui sa vahepealse aja jooksul pole avastanud, et sul kaart nõuab uuendamist, siis sa ei kasuta seda ju eriti. icon_rolleyes.gif

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 14:55:44 vasta tsitaadiga

Ega paroolikaardi kasutamine on juba praegu võimatuks tehtud. Selleks on vaja kasutada püsiparooli.
Püsiparooli peab aga kord päevas vahetama, viimased 100 parooli ei või kattuda, peab sisaldama 76 tähemärki, sisaldama numbreid, tähti, kirjavahemärke, kassisabasid ja kuldmune.
Seega peab parooli iga kord üles kirjutama ja rahakoti vahele panema. Oi, kui turvaline. icon_biggrin.gif

Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.
ID-kaardi kasutamiseks peab omama arvutit (ja selle küljes ID-kaardilugejat).
Kui arvutit pole, jäävad sID ja mID.
sID jaoks peab kindlasti olema Android või iOS. Iga nutitelefon ei kasuta neid, muideks. Ma enda eelmisel telefonil sain äpi küll installida, sest põhimõtteliselt Android compatible OS, aga see osaliselt ei töötanud seal. Rääkimata nuppudega telefonidest, mida siiani kasutatakse palju.
Kui neid pole, siis head 12€/aastas maksmist, mis paljude jaoks on tõesti liiga suur summa sellise asja eest.

Aga smartID on küll hea mugav asi, kui selle võimalus on olemas thumbs_up.gif

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.


viimati muutis The_Boss 03.11.2017 14:59:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Porno Parm
mugavuspagulane
Porno Parm

liitunud: 30.11.2003




sõnum 03.11.2017 14:58:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.

PIN kalkulaator?
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 6 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 15:02:11 vasta tsitaadiga

Liitsin vähe teemasid kokku, muidu samad uudised ja arutelud valgusid kuidagi laiali.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/video-elmar-vaher-hetkel-analuusime-kuidas-id-kaardi-kiibi-tootjaga-edasi-kaituda?id=80053238

tsitaat:
Täna toimunud pressikonverentsil rääkis politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, et kui ID-kaardi kiibi tootja viivitas tahtlikult pool aastat, et teatada Eesti ametiasutustele turvaveast, siis rikkus ta lepingutingimusi ning hetkel toimub õiguslik analüüs edasiste sammude selgitamiseks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 15:02:52 vasta tsitaadiga

Porno Parm kirjutas:
tsitaat:

Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.

PIN kalkulaator?


See käis püsiparooli teema alla. Aga tuleb välja, et seda kasutades ei küsitagi enam püsiparooli.
Ja mis selle hind ka on?

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 15:05:14 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:

Kui neid pole, siis head 12€/aastas maksmist, mis paljude jaoks on tõesti liiga suur summa sellise asja eest.


Ja need samad tegelased kelle jaoks 12€ aastas üüratu summa on, lähevad reede õhtul pubisse ja kallavad endale mitu kuni palju 4+€ maksvat õlut sisse. See ei ole kallis icon_biggrin.gif


Porno Parm kirjutas:
tsitaat:

Seega järgi jäävad ID-kaart, smartID ja mobiilID.

PIN kalkulaator?


Sendiveeretajale on PIN kalkulaator ka kallis. Ühekordne kulu küll, aga ikka oma üüratu 6+€(sorry kui hinnaga puusse panen, krooni ajal selle omale võtsin et ei peaks sõltuma sellest kas konkreetses masinas id kaardi lugeja on ja siis maksis 100EEK kanti).
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 15:05:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Liitsin vähe teemasid kokku, muidu samad uudised ja arutelud valgusid kuidagi laiali.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/video-elmar-vaher-hetkel-analuusime-kuidas-id-kaardi-kiibi-tootjaga-edasi-kaituda?id=80053238

tsitaat:
Täna toimunud pressikonverentsil rääkis politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, et kui ID-kaardi kiibi tootja viivitas tahtlikult pool aastat, et teatada Eesti ametiasutustele turvaveast, siis rikkus ta lepingutingimusi ning hetkel toimub õiguslik analüüs edasiste sammude selgitamiseks.


thumbs_up.gif läks tõesti vähe kirjuks 3 sama sisuga teema vahel hüpelda.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 03.11.2017 15:24:33 vasta tsitaadiga

nemu kirjutas:
Mingit portsu kaarte ei ole võimalik ise uuendada (18k?). Nägin ka üht sellist. Viimast sammu lihtsalt ei tee ära - "pöördu teenindussaali".


18k teemat tean jah, aga need kiibid on ajast mil kauguuendamist veel ei olnud. Kas 2017a kaart võib nende hulka kuuluda? Lisaks 18000 isikule saadeti kirjad , mis kohale mineku vajadusest teavitasid. Minu teada konkreetsel juhul kirja teel ei teavitatud. Ja neid kauguuendamise võimaluseta kaarte peaks olema võimalik teenindussaalis kohapeal ära uuendada, aga antud juhul ei olnud see võimalik.

Lisaks sai isik teenindaja jutust aru, et 25€ DigiID eest on ühekordne kulutus, aga DigiID kehtib 3a ja ei tahaks hästi uskuda et 3a pärast uuendades uut riigilõivu maksma ei pea? Mõeldi ilmselt seda et MobiilID sarnane kuumakse puudub

Tanel kirjutas:
tsitaat:
3.-5. novembrist saavad ID-kaarti uuendada vaid selle kõrgkasutajad, kel läheb sertifikaate igapäeva töös vaja. Alates esmaspäevast on võimalik ID-kaarti kauguuendada kõikidel kasutajatel.


Smart-ID ja Mobiil-ID saab nüüd teha ka passiga või peatatud sertidega ID-kaardiga.

Smart-ID soovitaks pangas ära teha, tehakse tasuta ja järjekorrad ka ilmselt puuduvad.


Täpsustaks seda lauset. Pangas saab SmartID-d teha küll peatatud sertidega ID-ga, aga oma arvuti taga homsest ju enam ei saa? Selles ongi sertide peatamise mõte.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 15:37:33 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Pangas saab SmartID-d teha küll peatatud sertidega ID-ga, aga oma arvuti taga homsest ju enam ei saa? Selles ongi sertide peatamise mõte.

nii on

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 15:40:01 vasta tsitaadiga

PIN-kalkulaator? Mingid raamatupidajad olete? Ainsad, keda tean PIN-kalkulaatoreid kasutamas, on raamatupidajad ja siinsed HV imelised kasutajad icon_biggrin.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 03.11.2017 15:43:30 vasta tsitaadiga

Aitäh, Tanel, tõesti lihtsam kui pole nii hajutatud! thumbs_up.gif

Sain pärast hulka proovimist eile õhtul lõpuks poole kahe paiku öösel löögile ja ära tehtud selle asja. Esimese korraga küll katkes 1/3 järel ja peale jäi ainult see siin mõnede poolt mainitud 10-päevase kehtivusega Trübi uuendusteenuse sert. Pärast mõned korrad veel proovimist aga läks õnneks sealt korralikult edasi ja mingit tellist ega PPAsse juhatamist ei tulnud.

Ma pole küll väga suur serverimajandamise spets, kuid minu meelest oli eile õhtul/täna öösel näha täiesti erinevat serveri käitumist - polnud enam varasemat laadi pikka munemist enne taimauti, kohe hetkega katkestati ühendus ära ja ilmus ülekoormuse teade. Selline asi tundub nüüd küll olevat eelkõige kompetentsema konfimise küsimus, või kuidas? Ma ausalt öeldes algul juba mõtlesin, et kas on pandud staatiline ülekoormuse vastus kõigile, kuni tehaks mingeid uuendusi, aga lõpuks ei tundunud päris nii, kuna ka selle 1/3 läbimise ja järgmise löögilesaamise vahel tulid need katkestused sama kiiresti. Sellega on vist küll nii, et isegi asju kiiruga kokku klopsides keegi lihtsalt tunneb asja ja keegi mitte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 15:45:39 vasta tsitaadiga

PIN-kalkulaator iseloomustab HinnaVaatluse kasutajaid väga hästi
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 15:47:30 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Liitsin vähe teemasid kokku, muidu samad uudised ja arutelud valgusid kuidagi laiali.
Aga see teema: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=719653&highlight= icon_question.gif
_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.11.2017 15:49:06 vasta tsitaadiga

PIN kalkulaator oli abiks siis kui mobiili ID-d veel polnud. Raamatupidaja jaoks on see muidugi ka hea backup vahend juhuks kui mõni muu atentimisvahend tõrgub või sertifikaadid aegunud on. Või kui panka ainult PIN kalkulaatoriga saab, siis võibolla natuke ka lisaturva - koju minnes jätad pin kalkulaatori kontorisse ja keegi ei saa näppe sahtli vahele panna ja nõuda mingite rahade liigutamist.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.11.2017 15:50:27 vasta tsitaadiga

riaak, olemas
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.