Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 20:07:20 vasta tsitaadiga

Sold OUT, serdid tühistatakse ja tõesti heal juhuls jõuab 250k kaarti uuendada, teised imegu näppu.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 20:25:58 vasta tsitaadiga

Kas peale sertide peatamist siis ei saa enam uuendada v?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 20:28:33 vasta tsitaadiga

Saab ikka. Lihtsalt kui serdid tühistatud, vaja allkirjastada, aga serveril overload, siis on sitt leivakotis icon_lol.gif

viimati muutis KillFrenzy 31.10.2017 20:29:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 20:29:01 vasta tsitaadiga

Aga nahui siis seda kirjutatakse siin teates: Turvariskiga ID kaarte saab uuendada nii oma arvutist kui ka PPA teeninduses kuni 31. märtsini 2018. 1. aprillist turvakaalutlustel uuendamata sertifikaadid tühistatakse. Tühistatud sertifikaatidega dokumenti uuendada ei saa ning elektrooniliseks kasutamiseks tuleb taotleda uus kaart.
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 20:35:16 vasta tsitaadiga

Hiid, ei Riik-i ei tasu, usu ikka AHV-e või on Koljat delfi kommentaariumis thumbs_up.gif

That's a spirit bow.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 20:45:39 vasta tsitaadiga

Alguses oli jutt, et poolest novembrist on vsjoo.

http://www.id.ee/index.php?id=38181

tsitaat:
Novembri teisest nädalast peatatakse turvariskiga kaartide uuendamata sertifikaadid.


http://www.err.ee/633277/ohus-id-kaartide-sertifikaatide-uuendamiseks-jaab-vaike-puhveraeg
https://tehnika.postimees.ee/4288493/algas-turvaprobleemidega-id-kaartide-uuendamise-testperiood
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk55
HV veteran
mikk55

liitunud: 27.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 20:47:26 vasta tsitaadiga

Uuendatud kaart ei toimi paljude saitidega icon_neutral.gif . Lihtsam poleks kohe seda kaarti põlema panna või siis kääridega pooleks lõigata?
_________________
Tegelen autovõtmete lisamisega (peamiselt BMW ja Mercedes) ja osade autode puhul ka plokkide kodeerimisega jne.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 21:55:48 vasta tsitaadiga

endiselt ei saa. ülekoormus.
alternatiiv?

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 21:57:36 vasta tsitaadiga

Vaata ka, mis kell on, proovi öösel kolmest uuesti.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 21:59:41 vasta tsitaadiga

mina ilmselt magan siis. eks need, kellel vaja, teevad. ma olen juhised kätte andnud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forgotten
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 22:06:06 vasta tsitaadiga

See on huvitav, et kuidas enne valimisi oli aega küllaga ja kuidas nüüd äkitselt on oht mitmekordistunud, et juba lähipäevade pärast uuendamata kaartide sertifikaadid peatatakse. icon_lol.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 31.10.2017 22:13:24 vasta tsitaadiga

Forgotten kirjutas:
See on huvitav, et kuidas enne valimisi oli aega küllaga ja kuidas nüüd äkitselt on oht mitmekordistunud, et juba lähipäevade pärast uuendamata kaartide sertifikaadid peatatakse. icon_lol.gif

Sest nüüd kohe lähipäevadel toimub konverents, kus selle turvavea detailid avalikustatakse. Siiamaani teadis ainult väike teadlaste punt, kuidas asi ära teha, nüüd sõltub kõik sellest, kui palju välja tuuakse ja kui agaralt võtmeid murdma hakatakse.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scorpionx
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 31.10.2017 22:44:49 vasta tsitaadiga

Novembrikuus peatatakse eID kaartide sertifikaadid, kes pole veel uuendanud.

Mis see tähendab? Tähendab seda, et OCSP vastab suspended/unknown ehk enam ei pääse e-teenustesse.
Lahendus peitub sertifikaatide uuendamises, aega esialgsetel andmetel aprillikuuni.

1. aprill tühistatakse kõigi uuendamata jäänud eID kaartide sertifikaadid.

Mis see tähendab?

Enam ei saa ka peatatud sertifikaate uuendada. Kui e-teenustesse tahad logida/allkirjastada, siis lahendus peitub uue kaardi taotlemises.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 22:46:20 vasta tsitaadiga

aprillist on su kaart ainult näitamiseks.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scorpionx
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 31.10.2017 23:04:41 vasta tsitaadiga

Aprillikuust töötab uuendamata kaart edukalt ka ID-kaart n-ö kliendikaardina. Pistad kaardi terminali, loeb a la eidenv laadne rakendus isikuandmete failist välja isikukoodi ja asi korras. Töötab ka digiretsept jms juurdekuuluv ning muidugi käest-kätte näitamisel füüsilisel kujul isikut tõendava dokumendina, nagu laurx kirjutas...

OCSP vastab unknown, CRLis on samuti kaart tühistatud... CRL läheb üldse päris massiivseks pärast sellist sertifikaadi status update'i icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
essb
HV kasutaja
essb

liitunud: 14.02.2017




sõnum 01.11.2017 01:08:51 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
MAC on Politsei lehel KKK all välha toodud, soovitati mitte uuendada või siis peale Chrome midagi kasutada. https://www.id.ee/index.php?id=38178


Ei toimi Safari ka, see on ka seal kenasti kirjas. Väga haige teema - nii igaks juhuks pead arvutis kõiki võimalikke brausereid hoidma, et juhuks kui vennad jälle mõtlevad mingid uuendused välja lasta, siis on varnast võtta.
Firefox mäkil igatahes suudab kasutada uuendatud kaarti, küll aga ei meeldi mulle vähimalgi määral, et pean kõiksugu saasta arvutis hoidma. Netti sirvid ühe brauseriga, pangas käid teisega jne.
kopp.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 01:25:54 vasta tsitaadiga

essb, Windows ja IE äkki icon_razz.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cannonize
HV vaatleja
Cannonize

liitunud: 19.05.2012




sõnum 01.11.2017 07:06:27 vasta tsitaadiga

Ikka ei saa uuendada sertifikaate.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.11.2017 09:05:01 vasta tsitaadiga

Umbes veerand tundi tagasi sain digi-ID uuendatud thumbs_up.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.11.2017 09:30:34 vasta tsitaadiga

http://www.err.ee/639885/tehnilised-torked-takistasid-id-kaartide-sertifikaatide-uuendamist
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 10:14:38 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
mul teatas SEE, et pole vaja uuendada.
Tea, kas tasub uskuda? icon_razz.gif


Mis su kaardi väljaandmise aeg?
Kui enne 2014 oktoobri keskpaika siis peaks olema turvaline.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 10:16:42 vasta tsitaadiga

Olen digiid'd mitu päeva uuendada proovinud ja lihtsam tundub uue tellimine. Ainus kord, kui edasi läks, sain timeout'i... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sarvik
HV kasutaja
sarvik

liitunud: 13.12.2002



Online
sõnum 01.11.2017 10:53:28 vasta tsitaadiga

Mulle saatis PPA @eesti.ee aadressile kirja, et tehnilistel põhjustel ei saavat minu kaarti kauguuendada ja peab kohale minema. Uuendada ma veel ei proovinud ka. Ilmselt siis on neil juba endal teada mingid sellised partiid kaartidest mida nad kohapeal näha tahavad.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 01.11.2017 11:07:20 vasta tsitaadiga

Kiibi tootja ja krüptograafialahenduse välja töötanud teadsid probleemist juba 6. kuud tagasi, pisikesele eestile ei teatanud aga sellest keegi.
http://epl.delfi.ee/news/eesti/probleemsete-id-kaardi-kiipide-tootja-teadis-veast-pool-aastat-varem-kuid-ei-teavitanud-eestit?id=80018992

tsitaat:
RIA ei saanud probleemist teada ei kiipe tootvalt Infineonilt ega kaarditootjalt Gemaltolt, vaid otse Tšehhi teadlastelt. „Eks nad vaatasid, et me jätkuvalt anname neid kaarte välja, ju me siis ei tea sellest asjast,” lisas Arm.


tsitaat:
Eile tegi RIA üleskutse, et kõik, kelle ID-kaart on välja antud alates 2014. aasta oktoobrist, võiksid kiiremas korras oma ID-kaardi sertifikaate uuendada. See tekitas järjekordse probleemi, sest uuendamist vajavaid kaarte on 800 000, kuid uuendamissüsteem suudab korraga teenindada umbes 1000 kaarti. Paljud inimesed põrkasid sellele, et süsteem oli üle koormatud.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 11:30:44 vasta tsitaadiga

Tehke nüüd rumalale inimesele selgeks, et kui nüüd sel nädalal sertifikaadid peatatakse, siis kas ja kuidas neid siis uuendada saab? Lähed PPAsse ja saad asja korda? Või toimib ka kauguuendus edasi?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 11:39:18 vasta tsitaadiga

Kaughaldus töötab. Kui järgmise perioodi jooksul ei uuenda, siis ainult PPA
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 12:03:25 vasta tsitaadiga

Olen täna kaks tundi jutti 5min vahega pin'i trükkinud ja uuendada proovinud. Kui id-kaart kohe peale softi tulekut uuendatud poleks, arvaks, et see kauguuendamine on mingi väljamõeldis masside rahustamiseks ja PPAs käigu hajutamiseks. icon_mad.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.11.2017 12:04:13 vasta tsitaadiga

Pange kell varasemaks helisema... icon_biggrin.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 12:05:02 vasta tsitaadiga

Olen ka siin hommikust saati katsetanud. Vahepeal saab vea, et mingi muu protsess kasutab kaarti ja vahepeal saab lihtsalt, et Uuendamine katkes. Palun käivita protsess uuesti.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.11.2017 12:12:56 vasta tsitaadiga

http://www.err.ee/639921/18-000-inimest-ei-saa-id-kaarti-kauguuendada

tsitaat:
"ID-kaardi kauguuenduse testperioodi käigus selgus, et 18 000 turvariskiga ID-kaarti ei saa tehnilistel põhjustel kauguuendada. Tehniline tõrge puudutab kaarte perioodist, kui ID-kaardi kauguuenduslahendusi veel ei olnud," ütles PPA kommunikatsioonijuht Kirsti Ruul.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 12:37:29 vasta tsitaadiga

ot:
ja nüüd viskab punase 'connection closed' teate icon_rolleyes.gif
tõeliselt naissss
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 12:48:54 vasta tsitaadiga

sama siin: connection closed
_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 12:52:43 vasta tsitaadiga

Tööl paar kasutajat on iga natukese aja tagant üritanud serte uuendada ja viimased kaks päeva lihtsalt "server ülekoormatud, proovige hiljem uuesti" veateadet saanud.
Ahjaa, huvitaval kombel on vaja sertide uuendamiseks viimast ID-kaardi haldustarkvara, aga automaatne uuendus seda ei paku. Tuleb kodukalt käsitsi tirida ja installida icon_confused.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.11.2017 12:57:31 vasta tsitaadiga

Kusjuures mul oli nii, et USB lugejaga andis connection closed, aga läpakasse sisse-ehitatud lugejaga kõik toimis.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 13:21:55 vasta tsitaadiga

Pool päeva oli OK, selles mõttes, et andis teist veateadet...
Suva. Homseks aeg pandud ja istun õhtul tunnikese PPAs icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 01.11.2017 14:19:12 vasta tsitaadiga

RIA: Kes kasutavad ID-kaarti vähem, võiksid sertifikaatide uuendamisega oodata, et aktiivsemad kasutajad saaksid sertifikaadid uuendatud
tsitaat:
Kui RIA varasema teate kohaselt suudetakse päevas uuendada 15 000 sertifikaati, siis tegelikult õnnestus eile uuendada vaid 3000 sertifikaati.
tsitaat:
Uldrich ütles, et nad on mõelnud ka selle peale, et teha mingit sorti kiirtee aktiivsematele kasutajatele, kes kasutavad kaarti teistest rohkem, aga seni pole seda tehtud. "Kohtleme kõiki võrdselt, turvarisk on kõigil võrne, aga on mingi hulk inimesi, kellele kaart on tööks vajalik. Nemad peaksid saama sertifikaadid enne peatamist uuendatud," ütles Uldrich.
Peaksid ja võiksid... icon_rolleyes.gif Loota sellele, et kogu rahvas nüüd äkki astub altruistlikult eemale ja laseb need inimesed eelisjärjekorda on lihtsalt geniaalne, eriti kui samas räägitakse kohe-kohe sertide peatamisest.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 14:29:50 vasta tsitaadiga

Uudistes kirjas ju et kõik pikali https://tehnika.postimees.ee/4295601/ria-tunnistab-id-kaardi-uuendamise-susteemide-too-on-tugevalt-hairitud
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 14:32:00 vasta tsitaadiga

... paistab jah icon_rolleyes.gif


_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 14:46:20 vasta tsitaadiga

kippadi kirjutas:
tsitaat:
Uldrich ütles, et nad on mõelnud ka selle peale, et teha mingit sorti kiirtee aktiivsematele kasutajatele, kes kasutavad kaarti teistest rohkem, aga seni pole seda tehtud. "Kohtleme kõiki võrdselt, turvarisk on kõigil võrne, aga on mingi hulk inimesi, kellele kaart on tööks vajalik. Nemad peaksid saama sertifikaadid enne peatamist uuendatud," ütles Uldrich.
Riigiasutustes pandi kindlasti ülemustele VIP-access kioskid püsti või jooksis mõni lühikese kõrre valinud PPA töötaja läpakaga kabinetist kabinetti. Ei usu, et nad päev otsa pin'i toksivad või koguni esinduses käivad.

PPAst rääkida, siis kuidas ma seal kiiremini korda aetud saan? Pudelikael pidi ju üldine olema?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 01.11.2017 14:47:40 vasta tsitaadiga

Sold OUT, veelkord
pppd kirjutas:
Sest nüüd kohe lähipäevadel toimub konverents, kus selle turvavea detailid avalikustatakse. Siiamaani teadis ainult väike teadlaste punt, kuidas asi ära teha, nüüd sõltub kõik sellest, kui palju välja tuuakse ja kui agaralt võtmeid murdma hakatakse.


Hetkel pole vist veel kindlat tähtaega millal serdid kinni lükatakse. Eile oli veel juttu novembri keskpaigast, täna paarist päevast, eks näis.
Ju siis on instantsidel mingit infot, mistõttu kardavad turvariski ärakasutamist.
Kuna praeguseks on selge, et piisavalt kiiresti kõiki kaarte uuendada ei jõua, ei kaugelt ega ppa-s, siis võiks ju sulgemist edasi lükata ja niipea kui turvarisk kriitilise piiri ületab, koheselt serdid kinni lükata. Ilmselt nii tehaksegi
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 15:45:47 vasta tsitaadiga

pppd kirjutas:
Forgotten kirjutas:
See on huvitav, et kuidas enne valimisi oli aega küllaga ja kuidas nüüd äkitselt on oht mitmekordistunud, et juba lähipäevade pärast uuendamata kaartide sertifikaadid peatatakse. icon_lol.gif

Sest nüüd kohe lähipäevadel toimub konverents, kus selle turvavea detailid avalikustatakse. Siiamaani teadis ainult väike teadlaste punt, kuidas asi ära teha, nüüd sõltub kõik sellest, kui palju välja tuuakse ja kui agaralt võtmeid murdma hakatakse.


Siiamaani ei ole keegi suutnud anda arukat vastust küsimusele, miks RIA mängib lolli nagu poleks neile augusti lõpust teada olnud kuupäev millal konverents toimub.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 01.11.2017 15:50:18 vasta tsitaadiga

Vaadates kui ligadi-logadi see asi kokku pandud on ja mõistlike piirangute asemel saavad kasutajad igasuguseid veateateid. Kas sedasi kaarte telliseks lasta pole võimalik? See oleks huumor omaette kui istud paar tundi arvutis üritades uuendada ja lõpuks kaart täitsa tumm.

Lisaks kas poleks parem mingisugune järjekorra süsteem luua uuendamisel selle asemel, et kõigile võimalus anda igal ajahetkel uuendada ja loteriid mängida seal serverite vahel seigeldes. Eks selline pommitamine ise juba muudab teenuse ebastabiilsemaks...

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 01.11.2017 16:04:10 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Siiamaani ei ole keegi suutnud anda arukat vastust küsimusele, miks RIA mängib lolli nagu poleks neile augusti lõpust teada olnud kuupäev millal konverents toimub.
Minu meelest nad täiesti on ju ammu öelnud, millal see konverents tuleb? Kui pead silmas seda, et algul kuulutati sellele vaatamata kindla asjana välja sertide peatamine alles novembri keskpaigas ja nüüd äkki räägitakse selle ettepoole toomisest, siis jah, selles osas on tekitatud rahvale kõvasti segadust.
woox2k kirjutas:
Kas sedasi kaarte telliseks lasta pole võimalik? See oleks huumor omaette kui istud paar tundi arvutis üritades uuendada ja lõpuks kaart täitsa tumm.
ERR artikkel
ERR kirjutas:
Ruul lisas veel, et varasemate kauguuenduste kogemusele tuginedes saab öelda, et kauguuendamine ebaõnnestub erinevatel põhjustel umbes 10% kaartide puhul.
See ei pruugi muidugi tingimata tellist tähendada, kuid protsendi suurust arvestades tundub tõenäoline.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 16:06:34 vasta tsitaadiga

Uuendasin eile oma kaardi ära, kõik oli ok ning täna teatab jälle, et vajab uuendamist.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 16:16:48 vasta tsitaadiga

Asi hakkab vaikselt ikka absurdiks keerama.
Täna ka ise mingi 100+ korda PIN1 sisestanud aga alati on server koormatud. Vahel tundub, et ütleb seda isegi enne kui ma "Edasi" olen vajutanud.
Endal mobiil id olemas seega pole muret aga lubasin paljudele teenuse korras asja ära uuendada. Nüüd olen nagu loll ja püüan vabandada.
Eriti hea on mudugi kui vaja "uuesti" uuendada.

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.11.2017 16:17:54 vasta tsitaadiga

Tehke varahommikul.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 16:20:22 vasta tsitaadiga

lammas kirjutas:
Endal mobiil id olemas seega pole muret aga lubasin paljudele teenuse korras asja ära uuendada. Nüüd olen nagu loll ja püüan vabandada.
Eriti hea on mudugi kui vaja "uuesti" uuendada.

Mine karbitäie kaartidega PPAsse ja proovi selgitada, et sul vaja uuendada. icon_smile.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 16:21:23 vasta tsitaadiga

Täna 8:33 oli igatahes juba hilja.
Homme hommikul 5:30 on uus proov.

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 03.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 16:21:26 vasta tsitaadiga

lammas kirjutas:
Asi hakkab vaikselt ikka absurdiks keerama.
Täna ka ise mingi 100+ korda PIN1 sisestanud aga alati on server koormatud. Vahel tundub, et ütleb seda isegi enne kui ma "Edasi" olen vajutanud.
Endal mobiil id olemas seega pole muret aga lubasin paljudele teenuse korras asja ära uuendada. Nüüd olen nagu loll ja püüan vabandada.
Eriti hea on mudugi kui vaja "uuesti" uuendada.

Sul siis kõikide nende paljude koodid ja kaardid - vot see on turvarisk icon_razz.gif

_________________
Arvutite hooldus ja komplekteerimine Tartumaal
Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 928 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 714
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
lammas
HV veteran
lammas

liitunud: 05.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.11.2017 16:27:16 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
lammas kirjutas:
Endal mobiil id olemas seega pole muret aga lubasin paljudele teenuse korras asja ära uuendada. Nüüd olen nagu loll ja püüan vabandada.
Eriti hea on mudugi kui vaja "uuesti" uuendada.

Mine karbitäie kaartidega PPAsse ja proovi selgitada, et sul vaja uuendada. icon_smile.gif


Just mõtlesin sama. icon_smile.gif

commer kirjutas:
lammas kirjutas:
Asi hakkab vaikselt ikka absurdiks keerama.
Täna ka ise mingi 100+ korda PIN1 sisestanud aga alati on server koormatud. Vahel tundub, et ütleb seda isegi enne kui ma "Edasi" olen vajutanud.
Endal mobiil id olemas seega pole muret aga lubasin paljudele teenuse korras asja ära uuendada. Nüüd olen nagu loll ja püüan vabandada.
Eriti hea on mudugi kui vaja "uuesti" uuendada.

Sul siis kõikide nende paljude koodid ja kaardid - vot see on turvarisk icon_razz.gif


Tõsi. Aga samas ei saanud enda kaarti ka uuendada...kellegi teise PINne ei saanud isegi kordagi sisestada. Inimesed usaldavad mind. Ei ole seda 20 aasta jooksul kuritarvitanud ka. Plaanis pole ka nüüd.

_________________
SEO teenused - https://seo-teenus.ee/ | Kodulehtede tegemine - https://kodulehetegemine.me
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.