Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 196, 197, 198  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas vajad elektritoetust?
Jah, olen juba taotlenud
5%
 5%  [ 8 ]
Jah, hakkan lähipäevil taotlema
3%
 3%  [ 5 ]
Ei tea veel, pole otsustanud
5%
 5%  [ 7 ]
Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama
41%
 41%  [ 58 ]
Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem
22%
 22%  [ 32 ]
Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks)
21%
 21%  [ 30 ]
hääli kokku : 140

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 11:33:53 Elektri börsihind vasta tsitaadiga

Vägagi hindade vaatlemise küsimus mul...
Kas kusagilt saaks elektri järgmise päeva börsihinnale masinloetaval kujul ligi? Parim oleks mingi APIga juurdepääs, piisaks ka, kui saaks csv faili alla tõmmata, äärmisel juhul xls-i.

Mingi elektrimüüja kunagi lubas, et nad võivad mailida järgmise päeva hindu, kui nende kliendiks hakkad icon_razz1.gif

Väike projekt käsil, mis esialgu hakkaks soovitama, et ole hea mees, lükka elektriküte täna kell 16-18 välja. Edaspidi peaks asi hakkama seda ise tegema thumbs_up.gif

_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 11:38:49 vasta tsitaadiga

Palju niimodi säästaks?
~2 senti kuus?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 21.01.2016 11:47:13 vasta tsitaadiga

Kas mingi idu ei teinud sarnast asja? Pi oli karbis, arduino kontroller ka ja 3g pulk. Vastavalt hinnale siis kontrollis mingeid asju. Terevisioonis näitas.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaXakas
Kreisi kasutaja
MaXakas

liitunud: 16.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 11:47:49 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et kui asi automaatselt tööle saaks ja lülitamise algoritme optimeerida, siis minu kirvega hinnang oleks, et elektrienergia hinna vähemalt kolmandiku julmalt tarbimisest. Kahjuks võrgutasud, taastuva saastamise tasud jms jama suhtkoht nullivad jah asja suht ära.
_________________
There is no such thing as allkiri!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 11:56:43 Re: Elektri börsihind vasta tsitaadiga

MaXakas kirjutas:
Vägagi hindade vaatlemise küsimus mul...
Kas kusagilt saaks elektri järgmise päeva börsihinnale masinloetaval kujul ligi? Parim oleks mingi APIga juurdepääs, piisaks ka, kui saaks csv faili alla tõmmata, äärmisel juhul xls-i.

Mingi elektrimüüja kunagi lubas, et nad võivad mailida järgmise päeva hindu, kui nende kliendiks hakkad icon_razz1.gif

Väike projekt käsil, mis esialgu hakkaks soovitama, et ole hea mees, lükka elektriküte täna kell 16-18 välja. Edaspidi peaks asi hakkama seda ise tegema thumbs_up.gif


tabeli struktuur:
Spoiler Spoiler Spoiler


püüton:
Spoiler Spoiler Spoiler


cron:
# m h dom mon dow command
0 15 * * * python /home/<user>/energy/elspot/price.py

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 12:21:02 vasta tsitaadiga

Mul Fibaro HC2'le tehtud nordpoolspoti baasil: http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47 <-ilus ja konkreetne JSON

Tekitab ilusti hethehinnast globaalse muutuja mida saan suvalise stseeniga ära kasutada ja otsustada kas põrandaküte ja elektriboiler peaksid 120€ MW/h hinnaga järgi olema või mitte icon_smile.gif
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 13:54:38 vasta tsitaadiga

MaXakas kirjutas:
Ma arvan, et kui asi automaatselt tööle saaks ja lülitamise algoritme optimeerida, siis minu kirvega hinnang oleks, et elektrienergia hinna vähemalt kolmandiku julmalt tarbimisest. Kahjuks võrgutasud, taastuva saastamise tasud jms jama suhtkoht nullivad jah asja suht ära.



Kuuldavasti plaanib lähiajal üks elektri jagamisega seotud ettevõte sellise lahendusega välja tulla. Ja hinnatakse tõesti kuni kolmandik kokkuhoidu.

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 14:09:07 vasta tsitaadiga

See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis icon_lol.gif
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 14:22:33 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis icon_lol.gif
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha thumbs_up.gif


Mis matemaatika sulle selle 1/9 andis?

20€ kuuarvega loomulikult pole pointi mingeid seadmeid paigaldada tarbimise jälgmiseks. doh.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.01.2016 15:57:01 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis icon_lol.gif
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha thumbs_up.gif

2k elektrikütte pealt maksmine eeldab ülimalt rumalat lahendust või hiiglaslikku maja.

Mul hetkel olude sunnil 100-ruuduses kehva soojustusega majas küte elektri (õhksoojuspump) pealt. Jaanuari arve tuleb, praeguse tarbimise pealt, kuhugi 200 kanti.

Pluskraadide puhul on pump taga vaid nö. öise elektri ajal (eelkõige ülekandetasude tõttu, mitte elektri hinna pärast), kui sinna nüüd elektri hinda ka juurde arvestada siis 10% kokkuhoidu on pigem terve arve, mitte ainult energiakulu pealt.

Muidugi eeldab see, vähemalt esialgu, temperatuuride jälgimist ja arvutamist, enne kui automatiseerida annab....
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 16:02:49 vasta tsitaadiga

...mis võtab seda % veelgi nati maha.
Ei saa ju hommikukohvi teha ainult siis kui elekter odavam kl 3:00 öösel näiteks icon_razz1.gif
Ja kui ette kütta jne siis on ka kadu tsipa suurem
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 21.01.2016 16:13:43 vasta tsitaadiga

Pigem vist nii, et on boiler ja mingid paisupaagi, odaval ajal kütad vee soojaks, kallil ajal käib varem soojendatud vesi ringi ja kütab tube.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ref
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.08.2003




sõnum 21.01.2016 17:16:14 vasta tsitaadiga

DVDRW, pisikulu pealt pole tõesti mõtet optimeerida.

Reaalselt võidabki vaid see, kes kütab.

Mina otseselt ette ei küta (ega saagi), soojal ajal lihtsalt laseb toal veidi maha jahtuda (sarnaselt tavalisele ahjuküttele), kui "kallis" (hetkel minu mõistes siis vaid ülekandetasude lõikes kallis) ja odaval ajal kütab uuesti ette (õhtul/öösel).

Sisuliselt lihtsalt mugavam ahjuküte.

Akumulatsioonipaagi ja õhk-vesi puhul kannatab tõenäoliselt paremini optimeerida (ja kui "kreisid" ajad siis tõenäoliselt nii mõnigi, kel tennid akupaagis saavad samamoodi aeg-ajalt lihtsalt odavamalt hakkama, sõltuvalt katlast ja kütuse liigist).

_________________
Elektri hind koos tasudega
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.01.2016 17:42:45 vasta tsitaadiga

ref kirjutas:
DVDRW kirjutas:
See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis icon_lol.gif
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha thumbs_up.gif

2k elektrikütte pealt maksmine eeldab ülimalt rumalat lahendust või hiiglaslikku maja.

Mul hetkel olude sunnil 100-ruuduses kehva soojustusega majas küte elektri (õhksoojuspump) pealt. Jaanuari arve tuleb, praeguse tarbimise pealt, kuhugi 200 kanti.

Pluskraadide puhul on pump taga vaid nö. öise elektri ajal (eelkõige ülekandetasude tõttu, mitte elektri hinna pärast), kui sinna nüüd elektri hinda ka juurde arvestada siis 10% kokkuhoidu on pigem terve arve, mitte ainult energiakulu pealt.

Muidugi eeldab see, vähemalt esialgu, temperatuuride jälgimist ja arvutamist, enne kui automatiseerida annab....

Või siis mõne ettevõtte ajutist rendipinda, kus ei osanud oodata, et nii kehv soojustus on. Tööl ~45m2 pinda ja ma pakun, et see kuu tuleb õhksoojuspump+elektriradikas koosluses 250 eur ära.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 21.01.2016 21:03:05 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
...mis võtab seda % veelgi nati maha.
Ei saa ju hommikukohvi teha ainult siis kui elekter odavam kl 3:00 öösel näiteks icon_razz1.gif
Ja kui ette kütta jne siis on ka kadu tsipa suurem

Sa teed mikrotootja võrguliitumise ja lükkad kõrge hinnaga tunnil paneelist ja akust võrku rahaks oma särtsu icon_wink.gif
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 08.06.2017 15:38:41 vasta tsitaadiga

Igasse võrku paraku ei lasta mikrotootjal liituda midagi. Neid väikeseid võrguomanikke eestis ka mitukümmend.
Smati kirjutas:
Kas mingi idu ei teinud sarnast asja? Pi oli karbis, arduino kontroller ka ja 3g pulk. Vastavalt hinnale siis kontrollis mingeid asju. Terevisioonis näitas.

namstoop kirjutas:
MaXakas kirjutas:
Ma arvan, et kui asi automaatselt tööle saaks ja lülitamise algoritme optimeerida, siis minu kirvega hinnang oleks, et elektrienergia hinna vähemalt kolmandiku julmalt tarbimisest. Kahjuks võrgutasud, taastuva saastamise tasud jms jama suhtkoht nullivad jah asja suht ära.


Kuuldavasti plaanib lähiajal üks elektri jagamisega seotud ettevõte sellise lahendusega välja tulla. Ja hinnatakse tõesti kuni kolmandik kokkuhoidu.

Kuidas saab see asi töötada, kui need kaugloetavad arvestid elektrivõrgu häirete tõttu kord päevade, nädalate tagant andmeid edastavad elektrimüüjale?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.06.2017 12:23:39 vasta tsitaadiga

raitl, HC2 uusim beeta 4.131 tõi kaasa sellise energiatarbimise ülevaate.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2017 13:30:23 vasta tsitaadiga

jägaja, kahju et puhtalt kosmeetiline muudatus. Oleks see info neil seadet üle API pärides kätte saadav siis oleks vast isegi miskit peale hakata. icon_smile.gif

Muidu hetkeseisuga istub mul 150L veeboiler nutika, hinda jälgiva kütte taga ning just läks testimisse arendus elektrikütte optimeerimiseks. Kui on korralik betoonpõrand, siis peaks saama ikka väga suurtes piirides kütmise aega valida.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.06.2017 15:59:36 vasta tsitaadiga

Kuidagi peaks olema vast ikka võimalik. Kuis nad seda csv faili siis genereerivad.
Kuna endal HCL, millega saab tulesid vilgutada, siis väga andmete päringust miskit ei jaga. Miski selline asi ei aita? http://forum.lic.pl/fibaro-sceny-skrypty-itp/wykres-temperatury-wilgotnosci-zuzycie-pradu-itp-na-synology/
NAS on sul ikka olemas? Või salvestad neid energiamõõtmise andmeid mujale, Raspberry vmt.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.06.2017 17:02:32 vasta tsitaadiga

jägaja, võimalik on ikka. Andmed saab kätte samamoodi HC2 enda tarbimise paneelist. Lihtsalt ääretult tülikas ja töömahukas nuditud Luaga. Energiamõõtmise andmeid ma ise sisuliselt ei kogu. Kui olen üks kord kindlaks teinud, et minu loodud loogika oskab ja suudab korrektselt tarbimist majandada, siis mingisugust tarbimisajalugu ma enam ei genereeri.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.06.2017 18:41:49 vasta tsitaadiga

Eks selle tarbimisajaloo säilitamisega ongi, et kes seda ikka vaatab kodus. Tööstuses kasutatav on natuke teine lugu.
Kodus on sellest andmelogist kasu, kui tarbimine on ebanormaalselt suur ja oleks vaja need tarbijatest vampiirid välja sõeluda.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 14:34:31 vasta tsitaadiga

keegi hindu ka vaatleb?
Mis on mõistlikuim võtta? Saan aru et Alexeal ei pane üldse midagi juurde või miss kamm on? http://energiaturg.ee/paketid/?consumption=14000&ratio=0.5&equal=0&eq_type=distant&type=&email=&show=1

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 14:43:44 vasta tsitaadiga

kuutasu paneb
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 14:44:27 vasta tsitaadiga

Mul Eesti Energia. Börsipakett.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 14:47:44 vasta tsitaadiga

lauri, mul ka seni. Palju nad omale võtavad?
Eesti Gaas pakub 0.17senti

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 14:50:32 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
lauri, mul ka seni. Palju nad omale võtavad?
Eesti Gaas pakub 0.17senti

Börsihind + 0.12
Kuutasu: 0.98€

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 15:29:10 vasta tsitaadiga

krt, mul on praegu 0.18 icon_cry.gif
kuda see o.12 peale saadakse? icon_razz.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 15:32:42 vasta tsitaadiga

Tuleb elektrimüüjat vahetada ja siis, et sa ikka neile jääksid, teevad pakkumise.
_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 15:34:56 vasta tsitaadiga

lauri, thumbs_up.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 15:59:33 vasta tsitaadiga

Igaksjuhuks märgin ära, et 0.18 senti on 0.0018€ ehk 1000 kWh pealt 0.12 peale minnes on igakuu võitu 0.6€ icon_lol.gif

viimati muutis KillFrenzy 31.10.2017 16:02:17, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:00:39 vasta tsitaadiga

jahh, see 1000kw mu igakuine kulu umbes ja natuke peale.
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:01:10 vasta tsitaadiga

Hiid, parandasin oma posti, 10 kordne viga oli.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:02:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Igaksjuhuks märgin ära, et 0.18 senti on 0.018€ ehk 1000 kWh pealt 6€

Aga selle eest saab juba ühe õlle.
Edit: siiski peab veidi juurde panema, et õlut saada icon_smile.gif

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:03:57 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, mul on omal ka viga. Tegelt on 0.18 eur vist see määr, mida EE võtab
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:07:10 vasta tsitaadiga

Mul tuli hoopis suurem võit, elektripaketti vahetes, minnes ampritasuga paketilt ilma ampritasuta paketile tasuvuspunkt oli ~400kWh kuus, varem oli tarbimine kuskil 550kWh juures kuus, nüüd 200-250kWh

Hiid kirjutas:
KillFrenzy, mul on omal ka viga. Tegelt on 0.18 eur vist see määr, mida EE võtab


Ei ole sul viga. 0.18 senti ehk 0.0018€ on reaalne ja ilmselt korrektne.


viimati muutis KillFrenzy 31.10.2017 16:07:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:07:21 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, räägi asjast, kuda see tarbimine väheneb, kui paketti vahetad? icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:08:16 vasta tsitaadiga

Hiid, kuna elektritarbimine vähenes, siis elektripaketti muutes läks kWh hind odavamaks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nexus4
Kreisi kasutaja
nexus4

liitunud: 01.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:08:26 vasta tsitaadiga

Kui sul kusagil on elektri põrandaküte (vannitoas näiteks), siis pane sinna vahele parem mingi programmeeritav kell mis ~23.00'ist kuni 06.00'ini, vastavatl millal sa seal ei käi, toite tagant võtab.

Elektripakettide või -müüjate vahetamisega jääb sul kogukulu ikkagi samasse auku, tahad vähem maksta, tarbi vähem (loe: targemini)
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:09:38 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:

Ei ole sul viga. 0.18 senti ehk 0.0018€ on reaalne ja ilmselt korrektne.

ei ole jahh,
tsitaat:
Börsihind + börsimarginaal 0,17  senti kWh kohta

Selle järgi aastas mu 14000kw kulu peale näitab vaheks 50 eur odavaima ja kalleima vahel
http://energiaturg.ee/simulaator/

_________________
Hapud viinamarjad


viimati muutis Hiid 31.10.2017 16:14:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:14:25 vasta tsitaadiga

Vahe on suht marginaalne.

https://elektrihind.ee/paketid/
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.10.2017 16:19:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Elektripakettide või -müüjate vahetamisega jääb sul kogukulu ikkagi samasse auku, tahad vähem maksta, tarbi vähem (loe: targemini)

Ma siin mingi päev lappasin neid, see võit on nii marginaalne, et mõttetu tõmmelda
388,667 kWh elektri hind on köömes muude asjadega icon_confused.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:21:55 vasta tsitaadiga

tuleb rohkem panustada odavama elektri tarbimisse. Kuna marginaal on jah suht naljanumber võrgutasude kõrval. Mul salvestavad tarbijad nagu näiteks tarbevee boiler kasutavad ainult soodsat elektrit.

EDIT: Kahetariifne pakett = öised võrgutasud tuntavalt madalamad.


viimati muutis raitl 31.10.2017 16:23:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:23:01 vasta tsitaadiga

peab siis proovima kruttida soojuspumpa eusa_think.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:24:01 vasta tsitaadiga

Linnainimesena on mul EE börsipakett. Vaatasin nende teiste müüjate pakkumisi ja kokkuvõttes mõttetu taidlemine tuleks paarikümne võidetud sendi pärast kuus. Võrguteenus jääb anyways samaks ja see moodustab lõviosa arvest koos selle taastuvenergia tasuga. Lisaks tuleb kogu arvemajandus ühest kohast.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:25:03 vasta tsitaadiga

Hiid, ma nii odavat paketti ei leiagi praegu kui sul on, see 0.17 senti, eeldades et sul mingi kuutasu sinna lisaks ei tule.

Vaatasin, et endal on 0.26 senti, ehk kuus maksan börsihind + 0.6€ kokku elektri eest.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:25:38 vasta tsitaadiga

Ei tasu lolle nõuandeid anda. Ülekütmine võtab rohkem energiat, kui temperatuuri säilitamine.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:27:15 vasta tsitaadiga

ranel, tuleb vahet teha maha jahtuda laskmisel ja kütte ajatamisel. Mul natuke nutikam lahendus kui et lihtsalt päeval juhe seinast ja öösel seina tagasi.
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:29:33 vasta tsitaadiga

See käis nexus4, kohta. Boiler natuke teine teema, sest seal on nagunii üles kütmine.
_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:31:42 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
Ei tasu lolle nõuandeid anda. Ülekütmine võtab rohkem energiat, kui temperatuuri säilitamine.


Misasja. Kui soojavett ka tarvitatakse siis ei ole suurt vahet, kas termostaat järjest "tilgutades" vett soojana hoiab, või kui soe vesi otsas siis järjest lastes kellapealt üles köetakse.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.10.2017 16:32:43 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ranel kirjutas:
Ei tasu lolle nõuandeid anda. Ülekütmine võtab rohkem energiat, kui temperatuuri säilitamine.


Misasja. Kui soojavett ka tarvitatakse siis ei ole suurt vahet, kas termostaat järjest "tilgutades" vett soojana hoiab, või kui soe vesi otsas siis järjest lastes kellapealt üles köetakse.

Loe mu eelmist posti.

_________________
Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektrihindade vaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 196, 197, 198  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.