|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas vajad elektritoetust? |
| Jah, olen juba taotlenud |
|
5% |
[ 8 ] |
| Jah, hakkan lähipäevil taotlema |
|
3% |
[ 5 ] |
| Ei tea veel, pole otsustanud |
|
5% |
[ 7 ] |
| Ei ole vajadust, saan suurema arve tasumisega hakkama |
|
41% |
[ 58 ] |
| Ei ole vajadust, arve ei olnud tavapärasest suurem |
|
22% |
[ 32 ] |
| Vajan, aga ei saa (ei kvalifitseeru toetuse saajaks) |
|
21% |
[ 30 ] |
|
| hääli kokku : 140 |
|
| autor |
|
MaXakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2004
|
21.01.2016 11:33:53
Elektri börsihind |
|
|
Vägagi hindade vaatlemise küsimus mul...
Kas kusagilt saaks elektri järgmise päeva börsihinnale masinloetaval kujul ligi? Parim oleks mingi APIga juurdepääs, piisaks ka, kui saaks csv faili alla tõmmata, äärmisel juhul xls-i.
Mingi elektrimüüja kunagi lubas, et nad võivad mailida järgmise päeva hindu, kui nende kliendiks hakkad
Väike projekt käsil, mis esialgu hakkaks soovitama, et ole hea mees, lükka elektriküte täna kell 16-18 välja. Edaspidi peaks asi hakkama seda ise tegema
_________________ There is no such thing as allkiri! |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
21.01.2016 11:38:49
|
|
|
Palju niimodi säästaks?
~2 senti kuus?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
21.01.2016 11:47:13
|
|
|
| Kas mingi idu ei teinud sarnast asja? Pi oli karbis, arduino kontroller ka ja 3g pulk. Vastavalt hinnale siis kontrollis mingeid asju. Terevisioonis näitas.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MaXakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2004
|
21.01.2016 11:47:49
|
|
|
Ma arvan, et kui asi automaatselt tööle saaks ja lülitamise algoritme optimeerida, siis minu kirvega hinnang oleks, et elektrienergia hinna vähemalt kolmandiku julmalt tarbimisest. Kahjuks võrgutasud, taastuva saastamise tasud jms jama suhtkoht nullivad jah asja suht ära.
_________________ There is no such thing as allkiri! |
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
21.01.2016 11:56:43
Re: Elektri börsihind |
|
|
| MaXakas kirjutas: |
Vägagi hindade vaatlemise küsimus mul...
Kas kusagilt saaks elektri järgmise päeva börsihinnale masinloetaval kujul ligi? Parim oleks mingi APIga juurdepääs, piisaks ka, kui saaks csv faili alla tõmmata, äärmisel juhul xls-i.
Mingi elektrimüüja kunagi lubas, et nad võivad mailida järgmise päeva hindu, kui nende kliendiks hakkad
Väike projekt käsil, mis esialgu hakkaks soovitama, et ole hea mees, lükka elektriküte täna kell 16-18 välja. Edaspidi peaks asi hakkama seda ise tegema  |
tabeli struktuur:
Spoiler 
baas=> \d energy.price_elspot
Table "energy.price_elspot"
Column | Type | Modifiers
---------------+-----------------------------+-----------
startdatetime | timestamp without time zone |
enddatetime | timestamp without time zone |
price | numeric(9,2) |
|
püüton:
Spoiler 
#!/usr/bin/python
import psycopg2
import urllib2
import json
import datetime
from datetime import timedelta
response = urllib2.urlopen('http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47')
data = json.load(response)
ourResult = data['data']
LRowType = []
LTime = []
LDate = []
LPrice = []
i = 0
con = None
try:
con = psycopg2.connect(database='<baasinimi>', user='<username>')
cur = con.cursor()
except psycopg2.DatabaseError, e:
print 'Error %s' % e
sys.exit(1)
for resultRow in ourResult['Rows']:
LRowType.append(resultRow['IsExtraRow'])
LTime.append(resultRow['Name'])
LDate.append(resultRow['Columns'][0]['Name'])
LPrice.append(resultRow['Columns'][0]['Value'])
LRowCount = len(LRowType)
while (i < (LRowCount - 6)):
LYear = int(LDate[i][-4:])
LMonth = int(LDate[i][3:-5:1])
LDay = int(LDate[i][:2])
LStartHour = int(LTime[i][:2])
LPriceFinal = LPrice[i].replace(',','.')
LStartDateTime = datetime.datetime(LYear, LMonth, LDay, LStartHour) + timedelta(hours=1)
LEndDateTime = LStartDateTime + timedelta(hours=1) - timedelta(seconds=1)
cur.execute("INSERT INTO energy.price_elspot VALUES(%s, %s, %s)", (LStartDateTime, LEndDateTime, LPriceFinal))
con.commit()
i = i + 1
con.close()
|
cron:
# m h dom mon dow command
0 15 * * * python /home/<user>/energy/elspot/price.py
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
21.01.2016 12:21:02
|
|
|
Mul Fibaro HC2'le tehtud nordpoolspoti baasil: http://www.nordpoolspot.com/api/marketdata/page/47 <-ilus ja konkreetne JSON
Tekitab ilusti hethehinnast globaalse muutuja mida saan suvalise stseeniga ära kasutada ja otsustada kas põrandaküte ja elektriboiler peaksid 120€ MW/h hinnaga järgi olema või mitte
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
21.01.2016 13:54:38
|
|
|
| MaXakas kirjutas: |
| Ma arvan, et kui asi automaatselt tööle saaks ja lülitamise algoritme optimeerida, siis minu kirvega hinnang oleks, et elektrienergia hinna vähemalt kolmandiku julmalt tarbimisest. Kahjuks võrgutasud, taastuva saastamise tasud jms jama suhtkoht nullivad jah asja suht ära. |
Kuuldavasti plaanib lähiajal üks elektri jagamisega seotud ettevõte sellise lahendusega välja tulla. Ja hinnatakse tõesti kuni kolmandik kokkuhoidu.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
21.01.2016 14:09:07
|
|
|
See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
21.01.2016 14:22:33
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha  |
Mis matemaatika sulle selle 1/9 andis?
20€ kuuarvega loomulikult pole pointi mingeid seadmeid paigaldada tarbimise jälgmiseks.
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
21.01.2016 15:57:01
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha  |
2k elektrikütte pealt maksmine eeldab ülimalt rumalat lahendust või hiiglaslikku maja.
Mul hetkel olude sunnil 100-ruuduses kehva soojustusega majas küte elektri (õhksoojuspump) pealt. Jaanuari arve tuleb, praeguse tarbimise pealt, kuhugi 200 kanti.
Pluskraadide puhul on pump taga vaid nö. öise elektri ajal (eelkõige ülekandetasude tõttu, mitte elektri hinna pärast), kui sinna nüüd elektri hinda ka juurde arvestada siis 10% kokkuhoidu on pigem terve arve, mitte ainult energiakulu pealt.
Muidugi eeldab see, vähemalt esialgu, temperatuuride jälgimist ja arvutamist, enne kui automatiseerida annab....
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
21.01.2016 16:02:49
|
|
|
...mis võtab seda % veelgi nati maha.
Ei saa ju hommikukohvi teha ainult siis kui elekter odavam kl 3:00 öösel näiteks
Ja kui ette kütta jne siis on ka kadu tsipa suurem
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
21.01.2016 16:13:43
|
|
|
| Pigem vist nii, et on boiler ja mingid paisupaagi, odaval ajal kütad vee soojaks, kallil ajal käib varem soojendatud vesi ringi ja kütab tube.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
21.01.2016 17:16:14
|
|
|
DVDRW, pisikulu pealt pole tõesti mõtet optimeerida.
Reaalselt võidabki vaid see, kes kütab.
Mina otseselt ette ei küta (ega saagi), soojal ajal lihtsalt laseb toal veidi maha jahtuda (sarnaselt tavalisele ahjuküttele), kui "kallis" (hetkel minu mõistes siis vaid ülekandetasude lõikes kallis) ja odaval ajal kütab uuesti ette (õhtul/öösel).
Sisuliselt lihtsalt mugavam ahjuküte.
Akumulatsioonipaagi ja õhk-vesi puhul kannatab tõenäoliselt paremini optimeerida (ja kui "kreisid" ajad siis tõenäoliselt nii mõnigi, kel tennid akupaagis saavad samamoodi aeg-ajalt lihtsalt odavamalt hakkama, sõltuvalt katlast ja kütuse liigist).
_________________ Elektri hind koos tasudega |
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
21.01.2016 17:42:45
|
|
|
| ref kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
See teeb siis 1/9 kokkuhoidu kogu elektriarvepealt?
Ehk ~10% oleks võimalik kokku hoida.
Ma oma 20€ kuuarvega 2€ kuus siis
Samas kui kütad elektriga ja arve ~2000€/kuu siis 200€ kokkuhoidu pole paha  |
2k elektrikütte pealt maksmine eeldab ülimalt rumalat lahendust või hiiglaslikku maja.
Mul hetkel olude sunnil 100-ruuduses kehva soojustusega majas küte elektri (õhksoojuspump) pealt. Jaanuari arve tuleb, praeguse tarbimise pealt, kuhugi 200 kanti.
Pluskraadide puhul on pump taga vaid nö. öise elektri ajal (eelkõige ülekandetasude tõttu, mitte elektri hinna pärast), kui sinna nüüd elektri hinda ka juurde arvestada siis 10% kokkuhoidu on pigem terve arve, mitte ainult energiakulu pealt.
Muidugi eeldab see, vähemalt esialgu, temperatuuride jälgimist ja arvutamist, enne kui automatiseerida annab.... |
Või siis mõne ettevõtte ajutist rendipinda, kus ei osanud oodata, et nii kehv soojustus on. Tööl ~45m2 pinda ja ma pakun, et see kuu tuleb õhksoojuspump+elektriradikas koosluses 250 eur ära.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sosssepp
HV veteran

liitunud: 12.05.2003
|
21.01.2016 21:03:05
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
...mis võtab seda % veelgi nati maha.
Ei saa ju hommikukohvi teha ainult siis kui elekter odavam kl 3:00 öösel näiteks
Ja kui ette kütta jne siis on ka kadu tsipa suurem |
Sa teed mikrotootja võrguliitumise ja lükkad kõrge hinnaga tunnil paneelist ja akust võrku rahaks oma särtsu
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
08.06.2017 15:38:41
|
|
|
Igasse võrku paraku ei lasta mikrotootjal liituda midagi. Neid väikeseid võrguomanikke eestis ka mitukümmend.
| Smati kirjutas: |
| Kas mingi idu ei teinud sarnast asja? Pi oli karbis, arduino kontroller ka ja 3g pulk. Vastavalt hinnale siis kontrollis mingeid asju. Terevisioonis näitas. |
| namstoop kirjutas: |
| MaXakas kirjutas: |
| Ma arvan, et kui asi automaatselt tööle saaks ja lülitamise algoritme optimeerida, siis minu kirvega hinnang oleks, et elektrienergia hinna vähemalt kolmandiku julmalt tarbimisest. Kahjuks võrgutasud, taastuva saastamise tasud jms jama suhtkoht nullivad jah asja suht ära. |
Kuuldavasti plaanib lähiajal üks elektri jagamisega seotud ettevõte sellise lahendusega välja tulla. Ja hinnatakse tõesti kuni kolmandik kokkuhoidu. |
Kuidas saab see asi töötada, kui need kaugloetavad arvestid elektrivõrgu häirete tõttu kord päevade, nädalate tagant andmeid edastavad elektrimüüjale?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.06.2017 12:23:39
|
|
|
raitl, HC2 uusim beeta 4.131 tõi kaasa sellise energiatarbimise ülevaate.
Spoiler 
Spoiler 
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
09.06.2017 13:30:23
|
|
|
jägaja, kahju et puhtalt kosmeetiline muudatus. Oleks see info neil seadet üle API pärides kätte saadav siis oleks vast isegi miskit peale hakata.
Muidu hetkeseisuga istub mul 150L veeboiler nutika, hinda jälgiva kütte taga ning just läks testimisse arendus elektrikütte optimeerimiseks. Kui on korralik betoonpõrand, siis peaks saama ikka väga suurtes piirides kütmise aega valida.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.06.2017 15:59:36
|
|
|
Kuidagi peaks olema vast ikka võimalik. Kuis nad seda csv faili siis genereerivad.
Kuna endal HCL, millega saab tulesid vilgutada, siis väga andmete päringust miskit ei jaga. Miski selline asi ei aita? http://forum.lic.pl/fibaro-sceny-skrypty-itp/wykres-temperatury-wilgotnosci-zuzycie-pradu-itp-na-synology/
NAS on sul ikka olemas? Või salvestad neid energiamõõtmise andmeid mujale, Raspberry vmt.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
09.06.2017 17:02:32
|
|
|
| jägaja, võimalik on ikka. Andmed saab kätte samamoodi HC2 enda tarbimise paneelist. Lihtsalt ääretult tülikas ja töömahukas nuditud Luaga. Energiamõõtmise andmeid ma ise sisuliselt ei kogu. Kui olen üks kord kindlaks teinud, et minu loodud loogika oskab ja suudab korrektselt tarbimist majandada, siis mingisugust tarbimisajalugu ma enam ei genereeri.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.06.2017 18:41:49
|
|
|
Eks selle tarbimisajaloo säilitamisega ongi, et kes seda ikka vaatab kodus. Tööstuses kasutatav on natuke teine lugu.
Kodus on sellest andmelogist kasu, kui tarbimine on ebanormaalselt suur ja oleks vaja need tarbijatest vampiirid välja sõeluda.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
31.10.2017 14:43:44
|
|
|
| kuutasu paneb
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
31.10.2017 14:44:27
|
|
|
Mul Eesti Energia. Börsipakett.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 14:47:44
|
|
|
lauri, mul ka seni. Palju nad omale võtavad?
Eesti Gaas pakub 0.17senti
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
31.10.2017 14:50:32
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
lauri, mul ka seni. Palju nad omale võtavad?
Eesti Gaas pakub 0.17senti |
Börsihind + 0.12
Kuutasu: 0.98€
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 15:29:10
|
|
|
krt, mul on praegu 0.18
kuda see o.12 peale saadakse?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
31.10.2017 15:32:42
|
|
|
Tuleb elektrimüüjat vahetada ja siis, et sa ikka neile jääksid, teevad pakkumise.
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 15:34:56
|
|
|
lauri,
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
31.10.2017 15:59:33
|
|
|
Igaksjuhuks märgin ära, et 0.18 senti on 0.0018€ ehk 1000 kWh pealt 0.12 peale minnes on igakuu võitu 0.6€
viimati muutis KillFrenzy 31.10.2017 16:02:17, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 16:00:39
|
|
|
jahh, see 1000kw mu igakuine kulu umbes ja natuke peale.
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
31.10.2017 16:01:10
|
|
|
| Hiid, parandasin oma posti, 10 kordne viga oli.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri
HV veteran

liitunud: 05.11.2001
|
31.10.2017 16:02:43
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Igaksjuhuks märgin ära, et 0.18 senti on 0.018€ ehk 1000 kWh pealt 6€ |
Aga selle eest saab juba ühe õlle.
Edit: siiski peab veidi juurde panema, et õlut saada
_________________ The sh*t has hit the fan. |
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
80 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 16:03:57
|
|
|
KillFrenzy, mul on omal ka viga. Tegelt on 0.18 eur vist see määr, mida EE võtab
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
31.10.2017 16:07:10
|
|
|
Mul tuli hoopis suurem võit, elektripaketti vahetes, minnes ampritasuga paketilt ilma ampritasuta paketile tasuvuspunkt oli ~400kWh kuus, varem oli tarbimine kuskil 550kWh juures kuus, nüüd 200-250kWh
| Hiid kirjutas: |
| KillFrenzy, mul on omal ka viga. Tegelt on 0.18 eur vist see määr, mida EE võtab |
Ei ole sul viga. 0.18 senti ehk 0.0018€ on reaalne ja ilmselt korrektne.
viimati muutis KillFrenzy 31.10.2017 16:07:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 16:07:21
|
|
|
KillFrenzy, räägi asjast, kuda see tarbimine väheneb, kui paketti vahetad?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
31.10.2017 16:08:16
|
|
|
| Hiid, kuna elektritarbimine vähenes, siis elektripaketti muutes läks kWh hind odavamaks.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nexus4
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.03.2012
|
31.10.2017 16:08:26
|
|
|
Kui sul kusagil on elektri põrandaküte (vannitoas näiteks), siis pane sinna vahele parem mingi programmeeritav kell mis ~23.00'ist kuni 06.00'ini, vastavatl millal sa seal ei käi, toite tagant võtab.
Elektripakettide või -müüjate vahetamisega jääb sul kogukulu ikkagi samasse auku, tahad vähem maksta, tarbi vähem (loe: targemini)
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 16:09:38
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Ei ole sul viga. 0.18 senti ehk 0.0018€ on reaalne ja ilmselt korrektne. |
ei ole jahh,
| tsitaat: |
| Börsihind + börsimarginaal 0,17 senti kWh kohta |
Selle järgi aastas mu 14000kw kulu peale näitab vaheks 50 eur odavaima ja kalleima vahel
http://energiaturg.ee/simulaator/
_________________ Hapud viinamarjad
viimati muutis Hiid 31.10.2017 16:14:27, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
31.10.2017 16:19:32
|
|
|
| tsitaat: |
Elektripakettide või -müüjate vahetamisega jääb sul kogukulu ikkagi samasse auku, tahad vähem maksta, tarbi vähem (loe: targemini)
|
Ma siin mingi päev lappasin neid, see võit on nii marginaalne, et mõttetu tõmmelda
388,667 kWh elektri hind on köömes muude asjadega
Spoiler 
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
31.10.2017 16:21:55
|
|
|
tuleb rohkem panustada odavama elektri tarbimisse. Kuna marginaal on jah suht naljanumber võrgutasude kõrval. Mul salvestavad tarbijad nagu näiteks tarbevee boiler kasutavad ainult soodsat elektrit.
EDIT: Kahetariifne pakett = öised võrgutasud tuntavalt madalamad.
viimati muutis raitl 31.10.2017 16:23:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
31.10.2017 16:23:01
|
|
|
peab siis proovima kruttida soojuspumpa
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
31.10.2017 16:25:03
|
|
|
Hiid, ma nii odavat paketti ei leiagi praegu kui sul on, see 0.17 senti, eeldades et sul mingi kuutasu sinna lisaks ei tule.
Vaatasin, et endal on 0.26 senti, ehk kuus maksan börsihind + 0.6€ kokku elektri eest.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
31.10.2017 16:25:38
|
|
|
Ei tasu lolle nõuandeid anda. Ülekütmine võtab rohkem energiat, kui temperatuuri säilitamine.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
31.10.2017 16:27:15
|
|
|
| ranel, tuleb vahet teha maha jahtuda laskmisel ja kütte ajatamisel. Mul natuke nutikam lahendus kui et lihtsalt päeval juhe seinast ja öösel seina tagasi.
|
|
| Kommentaarid: 166 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
31.10.2017 16:29:33
|
|
|
See käis nexus4, kohta. Boiler natuke teine teema, sest seal on nagunii üles kütmine.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
31.10.2017 16:31:42
|
|
|
| ranel kirjutas: |
| Ei tasu lolle nõuandeid anda. Ülekütmine võtab rohkem energiat, kui temperatuuri säilitamine. |
Misasja. Kui soojavett ka tarvitatakse siis ei ole suurt vahet, kas termostaat järjest "tilgutades" vett soojana hoiab, või kui soe vesi otsas siis järjest lastes kellapealt üles köetakse.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ranel
HV Guru
liitunud: 28.02.2005
|
31.10.2017 16:32:43
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| ranel kirjutas: |
| Ei tasu lolle nõuandeid anda. Ülekütmine võtab rohkem energiat, kui temperatuuri säilitamine. |
Misasja. Kui soojavett ka tarvitatakse siis ei ole suurt vahet, kas termostaat järjest "tilgutades" vett soojana hoiab, või kui soe vesi otsas siis järjest lastes kellapealt üles köetakse. |
Loe mu eelmist posti.
_________________ Mobiilne rehvivahetus Lõuna-Eestis ja rehvide tellimine üle Eesti. www.rsrehvid.ee 55 684 121 |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
165 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|