Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2017 16:46:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha...

ei pole isikut tõendav dokument.
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.09.2017 17:06:05 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha...

ei pole isikut tõendav dokument.


Isikut tõendavad dokumendid-> https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/

Samas,
tsitaat:
(1) Isikut tõendav dokument (edaspidi dokument) on riigiasutuse poolt väljaantud dokument, kuhu on kantud kasutaja nimi ja sünniaeg või isikukood ning foto või näokujutis ja allkiri või allkirjakujutis, kui seadus või selle alusel kehtestatud õigusakt ei sätesta teisiti.

ehk siis juhiluba, (üli)õpilaspilet, jmt.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2017 17:07:21 vasta tsitaadiga

Kui pank aktsepteerib, on OK.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 27.09.2017 17:11:02 vasta tsitaadiga

Samast isikutunnistuse seadusest.
tsitaat:
§ 4. Käesolevas seaduses sätestamata dokument

(1) Eesti kodanik või välismaalane võib oma isikut tõendada ka käesolevas seaduses sätestamata kehtiva dokumendiga, kui dokumenti on kantud kasutaja nimi, foto või näokujutis, allkiri või allkirjakujutis ja sünniaeg või isikukood. Alla nelja-aastase Eesti kodaniku ja välismaalase dokumenti ei pea olema kantud fotot või näokujutist. Alla 15-aastase Eesti kodaniku ja välismaalase dokumenti ei pea olema kantud allkirja või allkirjakujutist.

(2) Eesti Vabariigi poolt väljaantav käesolevas seaduses sätestamata dokument peab olema kehtestatud seaduse või selle alusel antud õigusaktiga.

https://www.riigiteataja.ee/akt/ITDS

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.09.2017 17:36:41 vasta tsitaadiga

See ongi üldine, et neid kõiki teisi dokumente ei peeta kohe kehtetuteks, kuid teenuse pakkuja või ametlikus asjaajamises riik ütleb, kas ta aktsepteerib või mitte.
ITDS sätestab dokumendid, mis kohustuslik aktsepteerida icon_idea.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 27.09.2017 18:58:21 vasta tsitaadiga

aktsepteerimise mõttes on oluline, et dokument oleks kehtiv tehingu/toimingu teostamise hetkel. Kaupluses nii mõnigi noor alaealise ohtu tütarlaps esitab oma juhiluba kassas ostes sünnipäevaks/peoks muuhulgas peale söögikraami ka mitu (rohkem kui 3) pudelit viina ja muid alkohoolseid jooke ja kassiir aktsepteerib (ise näinud pealt, et aktsepteeriti).
Kui tähte närida, siis ei aktsepteerita. Nt lennujaamas pole juhiluba isikut tõendav dokument, ükskõik, kas lähed EL piires reisile või teed siseriikliku reisi. Peab olema kas pass või ID kaart. On erandeid, kus loetakse dokumendiks ka meremeheraamatut ja muid alternatiivseid dokumente, nii kehtib käiteks kaitseväes kaitseväelase tunnistus. Kui aga politsei peaks soovima isikut tuvastada, kõlbab vist igasugune isikukoodi ja pildiga dok. Eriti näiteks siis, kui tegemist teadvusetu või hukkunud liikluses osalejaga, kelle isiklike asjade seas võidakse leida ükskõik mis vormis isikut potentsiaalselt identiseerivat vahendit- näiteks pole passi, aga leitakse pangakaart ja sellel oleva nime abil tehakse andmebaasisd päring isikusamasuse tuvastamiseks. Põhimõtteliselt peaks igal pool hakkama saama ka ID koodiga,ütled peast ja oledki tuvastatud aga on ametnikke ja asutusi, kes peavad tingimata isikusamasuses veenduma. Ilma pildita on see võimatu. Tavakodanikel pole igaühel meremeheraamatut ega diplomaatilist passi, seetõttu on ID kaart kohustuslik (tegelikult võiks olla siis juba tasuta, sest riigieelarve maksab ikkagi kodanik koos saba ja karvadega kinni), samuti ei reisi igaüks väljaspool EU-d ja seetõttu pole igaühel ka tavalist reisipassi. Kui võtta näiteks aluseks Tallinna tasuta ühistransport, siis on isikukood vajalik et tõendada et omad õigust,. muul juhul pole isikustamisel tegelikult mingit mõtet. Rohelise sõidukaardiga tegelikult igaüks sind ei tuvasta. Isegi politsei mitte-Pole pilti ega dokumendi ehtsust kinnitavaid turvaelemente. MUPO jah, aga neil on piletikontrolli süsteem, kus ID aslusel tuvastatakse elukoha n.ö sissekirjutus. Oled tallinnlane, ja valideerid- sõida, oled mitte tallinlane ja ei valideerinud- saad trahvi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rv30
HV kasutaja

liitunud: 24.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 06:45:36 vasta tsitaadiga

Ongi nii, et RSA asendatakse ECDSA'ga.
http://pluss.postimees.ee/4258171/e-ehmatuse-ravim-tootati-valja-nadalatega
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kippadi
HV vaatleja

liitunud: 20.10.2016




sõnum 28.09.2017 09:56:52 vasta tsitaadiga

rv30 kirjutas:
Ongi nii, et RSA asendatakse ECDSA'ga.
http://pluss.postimees.ee/4258171/e-ehmatuse-ravim-tootati-valja-nadalatega

Nojah, see oli ID-softi arendust vaadates suhteliselt ilmne ka ilma mingit lisa-insaidi omamata.

Peab ütlema, et kuigi mul pole sisulisi vastuväiteid selles artiklis kirjutatu vastu ja põhimõtteliselt ongi nii, et asi on lahendatud kiiresti ja asjalikult (eeldusel, et kuskil mingeid suuremat sorti third party kalasid ei teki), siis kui ma loeksin sellist artiklit ilma asjast mingit tehnilist arusaamist omamata, tunduks see mulle ilmselt pigem propagandana kui tõeliselt julgustavana. Lihtsalt stiil on kuidagi liiga sarnane praegusel ajal postkasti potsatavate valimisreklaamidega, selline "kindla peale usaldage meid, me oleme nii kohutavalt tublid!" tüüpi.

Nüüd võib vist oodata hulka kisa elliptkõverate algoritmides olevate NSA tagauste teemal icon_smile.gif
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 11:13:33 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
Draqula, Tean seda ja üsna detailselt icon_lol.gif
Alati võib passiga teha Smart-ID Swedis, mis tasuta ja läbi pangalingi saad ligi 99% e-teenustele icon_idea.gif


Kui juba detaili läks siis...
Pass on vabatahtlik reisidokument, mida läheb vaja vaid väljaspool EU'd ning mille maksumus isikutunnistuse omast omajagu kallim 25EUR vs 40EUR (mõlemad koos 50EUR).
Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha...


Passiga saab EU-s ka reisida, korduvalt proovitud.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 28.09.2017 11:20:18 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Draqula kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
Draqula, Tean seda ja üsna detailselt icon_lol.gif
Alati võib passiga teha Smart-ID Swedis, mis tasuta ja läbi pangalingi saad ligi 99% e-teenustele icon_idea.gif


Kui juba detaili läks siis...
Pass on vabatahtlik reisidokument, mida läheb vaja vaid väljaspool EU'd ning mille maksumus isikutunnistuse omast omajagu kallim 25EUR vs 40EUR (mõlemad koos 50EUR).
Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha...


Passiga saab EU-s ka reisida, korduvalt proovitud.

Saabki, miks ei peaks?
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 13:01:33 vasta tsitaadiga

Pass on endiselt soovituslik kaasas kanda ka lõunapoolsemates EU riikides, nt Kreekas. Nende jaoks on pass asjalikum kui ID-kaart (tihti).
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 14:36:05 vasta tsitaadiga

Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.

Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 14:55:42 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.

Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda.

Teoreetiliselt võimalik jah, kui PPA töötaja sellele läbi sõrmede vaatab.
Tõik, et otseselt rahatrahvi pole ettenähtud, ei tähenda, et sa võid seadust rikkuda.

Igas riigis on kohustuslik mingi dokument ja üheski riigis pole pass minu teada tasuta.
Teistes riikides on selleks kohustuslikuks dokumendiks pass, meil on selleks umbes juba 15 aastat isikutunnistus, ehk ID-kaart.
Primaarne on isikutunnistus, pass on ja jääb teisejärguliseks vabatahtlikuks reisidokumendiks.

Mis on aga võimalik teha, on võimalik ID-kaart taotleda ilma aktiveeritud elektrooniliste sertifikaatideta.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 15:27:54 vasta tsitaadiga

Reaper, võiksid natuke prioriteete revideerida, reisimiseks raha leiad aga kohustusliku isikut tõendava dokumendi jaoks mitte. Koonerdamine ei ole kokkuhoid icon_rolleyes.gif
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 15:48:31 vasta tsitaadiga

DigeBeni, ma ju kirjutasin, et see on teoreetiline variant.

EDIT: pealegi on ju minu nime juures pilt "Autoriseeritud ID-kaardiga"

Muidu küll ID-kaarti eriti ei kasuta, vast varsti valimistel. Digiallkirju ei ole vaja anda. Panka saab muude vahenditega.

Kunagi ca 10 aastat tagasi riigiasutuses töötades läks jah ID-kaarti iga päev korduvalt vaja.


viimati muutis Reaper 28.09.2017 17:18:41, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 16:16:26 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.

Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda.


https://www.riigiteataja.ee/akt/122032017003?leiaKehtiv
Isikut tõendavate dokumentide seadusest:
tsitaat:
2. peatükk
DOKUMENDIKOHUSTUS
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017]
(2) Isikutunnistust ei pea olema käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud alla 15-aastasel Eesti kodanikul.


Ehk siis tegelikult on "kaela surutud" - seadus nõuab, et kui oled vähemalt 15-aastane Eesti kodanik, peab sul isikutunnistus ehk rahvakeeli ID-kaart olema.
Lihtsalt survemehhanismi pole loodud, et mitte-omamise eest karistada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 17:44:04 vasta tsitaadiga

Eks see "kaelasurumine" tagab ka tegelikult meie arenenud it-infrastruktuuri, millele ID-kaart rajatud on. Mulle meeldib, et saan väga paljusid toiminguid teha ID-kaardiga (või siis ID-kaardi vahendusel edaspidiste teenustega, mID näiteks).
Ei viitsiks küll igasuguste lepingute, ülekannete vms idiootselt-kiviaegsete-toimingute jaoks kuhugi kõndima hakata. Elagem ikkagist 21. sajandis, mitte kiviajas.


Teema kohapealt - sain ma õigesti aru, et RSA asendatakse ECDSA asümmeetrilise algoritmiga?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
CnZ
HV veteran

liitunud: 05.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 18:03:58 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

Ei viitsiks küll igasuguste lepingute, ülekannete vms idiootselt-kiviaegsete-toimingute jaoks kuhugi kõndima hakata. Elagem ikkagist 21. sajandis, mitte kiviajas.

Pidi isegi meil rasvumine aasta-aastalt suuremaks probleemiks muutuma. Tea kas see koha peal olemise soodustamine ikka nii hea on beer_yum.gif /ot
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 21:05:43 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Reaper kirjutas:
Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.

Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda.


https://www.riigiteataja.ee/akt/122032017003?leiaKehtiv
Isikut tõendavate dokumentide seadusest:
tsitaat:
2. peatükk
DOKUMENDIKOHUSTUS
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017]
(2) Isikutunnistust ei pea olema käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud alla 15-aastasel Eesti kodanikul.


Ehk siis tegelikult on "kaela surutud" - seadus nõuab, et kui oled vähemalt 15-aastane Eesti kodanik, peab sul isikutunnistus ehk rahvakeeli ID-kaart olema.
Lihtsalt survemehhanismi pole loodud, et mitte-omamise eest karistada.


Kohustuslikud dokumendid peaks riik ikka oma maksudest tagama, mitte veel inimestelt raha koorima!
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.09.2017 21:15:35 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kohustuslikud dokumendid peaks riik ikka oma maksudest tagama, mitte veel inimestelt raha koorima!

Erm, mida ma just varem rääkisin?
tsitaat:
Igas riigis on kohustuslik mingi dokument ja üheski riigis pole pass minu teada tasuta.
Teistes riikides on selleks kohustuslikuks dokumendiks pass, meil on selleks umbes juba 15 aastat isikutunnistus, ehk ID-kaart.

Kui sa tead mõnda arenenud riiki, kus see on tasuta, anna teada.

Pealegi, mis mõttes nagu, tõesti 5 eurot aastas on sinu jaoks koorimine?? (Isikutunnistus kehtib 5 aastat ja maksab 25 eurot)
Kui kohustuslik isikuttõendav dokument poleks tasuline, siis võetaks ta teistmoodi sinu maksudest, sest kõigile on see kohustuslik doh.gif
Tasuline dokument distsiplineerib ka dokumendi eest hoolt kandma, seda mitte kaotama jne.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 28.09.2017 22:32:35 vasta tsitaadiga

ma arvan tegelikult et riik väga ei kaota, kui muudaks vähemalt kohustusliku isikutunnistuse riigieelarvest finantseeritavaks, nagunii tuleb suurem osa katteraha maksumaksja rahakotist- see et seal kõrgemal tasemel eri asutused ämbreid kolistavad ja lambad mäe peal neljakohaliste numbritega rahanumbreid armastavad, pole rahva süü tegelikult, et riiki juhitakse exceli tabeliga. on paradoksaalne tegelikult, et sul peab olema isikukood, aga pole dokumenti näiteks- võtame äärmusliku näite, kodutud asotsiaalid jne. raha pole, id kaart kehtetu. aga inimest ei saa sundima kaarti tegema. mis juhtub? ok juriidilises mõttes on siis inimene ei keegi. ta ei saa toetusi ega midagi- mingi töötuabiraha, elatis vms. tegelikult peaks riik ikkagi siis tagama, et see inimene saaks omale identiteedi, sest vangi trellide taha selle eest ei pane, trahvi sisse nõudmine pole ka absoluutselt mingi lahendus. ilma identiteedita ei saa isegi tööle vormistada, sest töötamise register nõuab- isikukoodi. kurat, saksamaal antakse mugavuspagulastele saksa maksumaksja rahakoti arvelt uued identiteedid, meil saaks võrrelda seda tasuta süstlavahetusega- ka sellele, kulub tegelikult meie raha. süstlavahetus on muidugi odavam kulu kui id kaardi vahetus, aga võrdse kohtlemise printsiibil vähemalt vaesemale kihile võiks see olla ikkagi tasuta. no ja siit hakkaks siis lumepall veerema- miks ainult vaesed- ka alaealised, mittetöötavad, siis järgmine huvigrupp- pensionärid ja niiviisi jõuamegi tegelikult kogu rahvani.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:04:06 vasta tsitaadiga

... see on küll juba kulunud mantra aga siiski ei tohiks unustada, et kõik need "tasuta lõunad" tulevad ikkagi mingis etapis kellegi arvelt. Kodanike makstud makse kasutatakse väga laias spektris ja kui väita, et kohustuslikud dokumendid peaksid olema kodanikule tasuta, siis küsiks kohe vastu, et mille arvelt täpselt ja mis eesmärki see täita aitaks? Ma olen nõus, et teatud juhtudel võiks see kulu olla diferentseeritud, kuid igale enda elujärjega normaalselt hakkama saavale inimesele tasuta dokumente jagada pole lihtsalt mõistlik. Riigi jätkusuutlikus sõltub otseselt ressurssidega mõistlikult majandamisest ja kuigi riigi esmane eesmärk pole vahetu majandusliku kasu teenimine, tuleb siiski silmas pidada, et millegi tasuta jagamisel oleks vähemalt pikemas perspektiivis mingi mõte. Headeks ja tuntud näideteks, mida iga kodanik on kindlasti kogenud on arstiabi ja haridus. Loomulikult püüavad erakonnad poliitilise profiidi nimel valijaid "tasuta asjadega" peibutada, kuid ei tasu olla rumal, need tasuta asjad tulevad alati ikka meie endi taskust ja millegi muu arvelt, millest avalikult aga ei räägita ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:05:01 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

Kohustuslikud dokumendid peaks riik ikka oma maksudest tagama, mitte veel inimestelt raha koorima!

Erm, mida ma just varem rääkisin?
tsitaat:
Igas riigis on kohustuslik mingi dokument ja üheski riigis pole pass minu teada tasuta.
Teistes riikides on selleks kohustuslikuks dokumendiks pass, meil on selleks umbes juba 15 aastat isikutunnistus, ehk ID-kaart.

Kui sa tead mõnda arenenud riiki, kus see on tasuta, anna teada.

Pealegi, mis mõttes nagu, tõesti 5 eurot aastas on sinu jaoks koorimine?? (Isikutunnistus kehtib 5 aastat ja maksab 25 eurot)
Kui kohustuslik isikuttõendav dokument poleks tasuline, siis võetaks ta teistmoodi sinu maksudest, sest kõigile on see kohustuslik doh.gif
Tasuline dokument distsiplineerib ka dokumendi eest hoolt kandma, seda mitte kaotama jne.



Mitmetes riikides pole pass kohustuslik, nii imelik kui see ka pole.

Ei tea jah, et oleks kuskil tasuta, aga sellegipoolest on see põhimõtteliselt vale! Riigi poolt kohustuslikud asjad ei peaks olema tasulised!

Praegu koorib riik 2 nahka. Esiteks maksudest ja teiseks riigilõivudest.

Kui kaotamine probleem, siis võib ju korduva dokumendi tasuliseks teha.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:18:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Riigi poolt kohustuslikud asjad ei peaks olema tasulised!

Sina oled vist see inimene, kes arvab, et raha kasvab puu otsas või et riik peaks kõik ette-taha ära tegema? icon_biggrin.gif
Sa vist ikka ei saa endiselt aru, et see 25 € võetaks sul maksudena lisaks, kui kohustuslik dokument peaks tasuta olema.
Ehk teeks täpselt sama välja. Teiseks tuleks arvestada ka luuslanki lööjatega, välismaal resideeruvate (ja sinna maksve maksvate) EV kodanikega jne jne.
Kolmandaks, reisimine väljaspoole EL-i pole vältimatu kohustus (passi omamist silmas pidades). Ja kui väga vaja on, siis 40 € ikka leiad.

EV kodakondsuse omamine on privileeg. Kui sulle tundub, et riik ahistab sind 25 € /5 aasta peale nõudes, siis oleks sul aeg ehk mõne teise riigi kodakondsus võtta...

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 29.09.2017 10:20:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:19:57 vasta tsitaadiga

Pass ei ole kohustuslik, peaks olema tasuline.

Autojuhiload ei ole kohustuslikud, peaks olema tasuline.

ID-kaart on kohustuslik, peaks olema tasuta.

Full stop.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:20:52 vasta tsitaadiga

Nojah, jäägu sulle su arvamus.
Õnneks sinusuguseid on vähemus.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:28:35 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Nojah, jäägu sulle su arvamus.
Õnneks sinusuguseid on vähemus.
Tegelikult vist ei ole vähemus, paljud lihtsalt ei viitsi arvamust avaldada sellel teemal.

Ma olen nõus, et ID-kaart peaks olema riigi poolt kompenseeritud. Ilmselgelt võetaks see siis kusagilt maksudest.
Samuti aitaks see ID-kaardi levikule kaasa.

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.09.2017 10:37:42 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Nojah, jäägu sulle su arvamus.
Õnneks sinusuguseid on vähemus.
Miks õnneks? Maksusid kooritakse igal juhul ja kulutatakse üsna nõmedalt ja ainult id-kaart tasuta jagada (kaotamise korral võiks tõesti lõiv jääda) pole küll mingi õnnetus.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:42:50 vasta tsitaadiga

Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.09.2017 10:49:08 vasta tsitaadiga

On veel palju asju, mis on kohustuslikud ja kodanik peab ise kulutusi tegema nende jaoks.. Vinguge nende pärast ka.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:49:29 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks?
Sealt, kust targad inimesed selle välja võluvad. Targad inimesed saavad selle eest palka, et selliseid asju välja mõelda.

Janis kirjutas:
On veel palju asju, mis on kohustuslikud ja kodanik peab ise kulutusi tegema nende jaoks.. Vinguge nende pärast ka.
Näiteks.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 29.09.2017 10:51:32 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:


Janis kirjutas:
On veel palju asju, mis on kohustuslikud ja kodanik peab ise kulutusi tegema nende jaoks.. Vinguge nende pärast ka.
Näiteks.


Esimesena tuleb meelde koolis käimise kohustus.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:54:12 vasta tsitaadiga

Mõned ikka ei saa üldse aru vist, kust riigile raha tuleb.
Kui 5 € aastas tundub ülekohtune, siis mul on raske kommenteerida seda lollust. icon_neutral.gif
Minu poolt over-and-out.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 29.09.2017 10:55:16, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 10:55:33 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
sooty kirjutas:
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks?
Sealt, kust targad inimesed selle välja võluvad. Targad inimesed saavad selle eest palka, et selliseid asju välja mõelda.

Soovijad võiksid ka omi mõtteid abiks pakkuda. Mida oled valmis loovutama, et 25€ maksma ei peaks? Paneme mõne regionaalhaigla aastaks kinni ?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.09.2017 11:06:58 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Mõned ikka ei saa üldse aru vist, kust riigile raha tuleb.
Kui 5 € aastas tundub ülekohtune, siis mul on raske kommenteerida seda lollust. icon_neutral.gif
Minu poolt over-and-out.
Et sul minu arvamusest siiski vale mulje ei jääks, siis minu õnne/õnnetuse postituse tagant loe välja ainult seda, et olemasolevat maksuraha saaks otstarbekamalt kasutada.
LKits kirjutas:
sooty kirjutas:
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks?
Sealt, kust targad inimesed selle välja võluvad. Targad inimesed saavad selle eest palka, et selliseid asju välja mõelda.

Janis kirjutas:
On veel palju asju, mis on kohustuslikud ja kodanik peab ise kulutusi tegema nende jaoks.. Vinguge nende pärast ka.
Näiteks.
Näiteid on soovi korral leida omajagu. Mõned: auto tulekustuti igaaastane kohustuslik kontroll, tulekahjuandurid jm. ohutusega soutut... Üks suuremaid kohustuslikke kulusi on tegelikult ka laste koolitamine põhikooli ulatuses, alles edasine on vabatahtlik.... need tulid kõige esimesena meelde.
sooty kirjutas:
LKits kirjutas:
sooty kirjutas:
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks?
Sealt, kust targad inimesed selle välja võluvad. Targad inimesed saavad selle eest palka, et selliseid asju välja mõelda.

Soovijad võiksid ka omi mõtteid abiks pakkuda. Mida oled valmis loovutama, et 25€ maksma ei peaks? Paneme mõne regionaalhaigla aastaks kinni ?
Huvitav, kui paljuks jätkuks Ärmasusserdustalu igaaastastest ülalpidamiskuludest???
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 11:07:31 vasta tsitaadiga

Okei, need on kohustustega seotud kulud, mitte otseselt kohustuste kulud - siiski saan aru, täitsa eksisteerivad.
Kas lisame ID-kaardi kulu juurde ka 500€ rahakoti, mida peaks iga aasta-paari tagant vahetama?

Kisub veidi kraavi ära - mina üldiselt olen igati nõus maksma 25€ / 5-aasta peale ID-kaardi eest, sest läbi selle on minu elu tohutult mugavam, kiirem, ei pea vaeva nägema igasugu jama eest.
Siiski tean enda tutvusringkonnas nii mõndagi inimest, kes ei ole nõus otsese kuluga (25€ / 5 aasta peale), kuid oleks nõus kaudse kuluga (mingi maksu suurendamine, et ID-kaart oleks tasuta).
See on iga sotsiaalsüsteemi alus - et ei peaks ise raha välja käima, vaid võetaks kusagilt eelarvest, mis on kogunenud teatud maksude maksmisel.

Või hakkame nüüd arutama selle üle, et milleks meile haigekassa, kui mõni mees pole näiteks 10 aastat haige olnud? Selle aja jooksul pole kordagi perearsti juures käinud.

Nagu ütlesin, siis 5€ aastas ID-kaardi peale pole palju maksta, kuid leian, et selline toode peaks olema riigi poolt kodanikele "tasuta".

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 11:11:34 vasta tsitaadiga

Olete te mõelnud, miks teistes riikides pass tasuta pole?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.09.2017 11:19:31 vasta tsitaadiga

tüüppõhjendus on distsiplineerimisvajadus, et ei kaotataks, hoitaks korras välimust jms.
ja veel --- alati öeldakse tegelikud tegemise ja väljastamise kulud olema tunduvalt suuremad lõivust
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 11:20:15 vasta tsitaadiga

Küsimuse võiks püstitada nii.

"Kas oled nõus oma netopalga vähenemisega 5 € aastas 5 aastat järjest, et saaksid ID-kaardi tasuta kätte?"

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 12:55:27 vasta tsitaadiga

Nüüd läheb jutt üldse selle peale, milleks on riik?

Minu nägemuse järgi on riik selleks, et makse koguda ja nende eest kodanikele vajalikke teenuseid pakkuda. (ID-kaart on üks paljudest teenustest).

Kui vaja raha kokku hoida, siis saaks seda teha paljudest muudest kohtadest. Näiteks pooled keskkonnaametnikud tuleks KOHE lahti lasti. Ise riigiasutuses töötades jäi kopp lahti, kui sain teada, kui palju erinevaid mõttetuid keskkonna asutusi meil on... siuke raha raiskamine käib, et vähe pole.

Tanel: vastus: mina olen nõus keskkonnakulusi vähendama, et ID-kaart oleks tasuta.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 13:07:47 vasta tsitaadiga

Osaliselt nõus, aga haldussuutlikkus ja majanduspoliitika on täiesti omaette teemad, mida võiks majanduse või poliitikateemades edasi arutada. icon_smile.gif
Kasvõi praeguse valitsuse aktsiisipoliitika tõttu laekumata kümned miljonid eurod jne.
Aga selle 25 € üle jauramise ot võiks nüüd lõpetada. icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 13:10:59 vasta tsitaadiga

Lõpetuseks veel, et ID-kaardi olemus ei ole vaid see kiibiga plastik, vaid terviklik PKI (avaliku võtme infrastruktuur) süsteem ja selle ülevalpidamine.
See ei maksa vähe ja seda rahastatakse niikuinii teie kõigi maksudest.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 20:37:04 vasta tsitaadiga

Mina arvan, et kui ID-kaart tasuta kätte antaks, suhtuks väga paljud sellesse täpselt samamoodi, nagu paljudesse tasuta saadud asjadesse suhtutakse - ehk et sellel ei oleks nende jaoks mingit väärtust, sest uue kaardi saab ju jälle tasuta! Ehk et kui me kõik peaksime oma maksudest seda "tasuta" asja kinni maksma, siis maksaksime kokkuvõttes ikka rohkem. 25€ maksev kaart on mõnele lohele ikka pisikeseks motivaatoriks seda mitte lauajala alla kõrgenduseks pista või esimesse põõsasse visata.
Ma näen peaagu iga päev, kuidas tasuta kasutusse saadud asjadesse suhtutakse. Vaadake vaid, mis näiteks koolides toimub... ja paljude vanemate meelest ongi selline käitumine täiesti normaalne. "See on tasuta ju!"

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 20:44:42 vasta tsitaadiga

Ärgem loogem eeldust, et kui kaardi tasuta saab, siis ennetähtaegset vigastamist, ärakaotamist uue kaardi tasuta saab...
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 20:53:39 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Ärgem loogem eeldust, et kui kaardi tasuta saab, siis ennetähtaegset vigastamist, ärakaotamist uue kaardi tasuta saab...

Force majeure - koer sõi kaardi ära! Andke aga uus tasuta. icon_lol.gif Ehk loll on see kes vabandust ei leia.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 20:56:35 vasta tsitaadiga

Dogbert, tingimusteta - vahet pole, saab uue kaardi iga 5 aasta tagant, nagu pankadest, kui liiga tihti ära kaotad, maksad.
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 21:31:23 vasta tsitaadiga

LKits, tuleb maksudest anyway, miks eitada?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 21:35:44 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
LKits, tuleb maksudest anyway, miks eitada?
Selleks, et vastutustunnet tekitada ning vähendada "võõrast-vara-nõrkemiseni" mentaliteeti.
Võimalusi peab looma ning tasuta õigusaktidega määratletud isikutunnistus peab olema võimalus, mis on riigi poolt loodud ning tasuta (teatud tingimustel).

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.09.2017 21:57:37 vasta tsitaadiga

Äkki lööks vahepeatusena plussid-miinused kokku ja leiaks, et igasuguste arvestuste ja kadunud kaartide lugemise-talletamise asemel on lihtsam need arendused tellimata ja bürokraadid palkamata jätta ja vanaviisi edasi minna?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jänes
HV kasutaja

liitunud: 16.11.2003




sõnum 29.09.2017 22:27:43 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:

Soovijad võiksid ka omi mõtteid abiks pakkuda. Mida oled valmis loovutama, et 25€ maksma ei peaks? Paneme mõne regionaalhaigla aastaks kinni ?


Ei miks ? Läheme populismiga ikka kaugemale, võtame õpetajate ja päästjate palkadest ! thumbs_up.gif
Samas jätame sõprade Kaljuranna ja Kiili altkäemaksu millid puutumata, Eesti energia Utahi projekti mainimata, mõttetustesse "eesti märgi" projektidesse matetud raha jne.
Regionaalhaigla on emotsionaalselt palju lihtsam. Sõprade afäärid tuleb vagusi kalevi all hoida.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  ID-kaardi kiibis avastati turvarisk mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.