|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
27.09.2017 16:46:32
|
|
|
| tsitaat: |
Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha...
|
ei pole isikut tõendav dokument.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
27.09.2017 17:06:05
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
| tsitaat: |
Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha...
|
ei pole isikut tõendav dokument. |
Isikut tõendavad dokumendid-> https://www.politsei.ee/et/teenused/isikut-toendavad-dokumendid/
Samas,
| tsitaat: |
| (1) Isikut tõendav dokument (edaspidi dokument) on riigiasutuse poolt väljaantud dokument, kuhu on kantud kasutaja nimi ja sünniaeg või isikukood ning foto või näokujutis ja allkiri või allkirjakujutis, kui seadus või selle alusel kehtestatud õigusakt ei sätesta teisiti. |
ehk siis juhiluba, (üli)õpilaspilet, jmt.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
27.09.2017 17:11:02
|
|
|
Samast isikutunnistuse seadusest.
| tsitaat: |
§ 4. Käesolevas seaduses sätestamata dokument
(1) Eesti kodanik või välismaalane võib oma isikut tõendada ka käesolevas seaduses sätestamata kehtiva dokumendiga, kui dokumenti on kantud kasutaja nimi, foto või näokujutis, allkiri või allkirjakujutis ja sünniaeg või isikukood. Alla nelja-aastase Eesti kodaniku ja välismaalase dokumenti ei pea olema kantud fotot või näokujutist. Alla 15-aastase Eesti kodaniku ja välismaalase dokumenti ei pea olema kantud allkirja või allkirjakujutist.
(2) Eesti Vabariigi poolt väljaantav käesolevas seaduses sätestamata dokument peab olema kehtestatud seaduse või selle alusel antud õigusaktiga. |
https://www.riigiteataja.ee/akt/ITDS
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
27.09.2017 17:36:41
|
|
|
See ongi üldine, et neid kõiki teisi dokumente ei peeta kohe kehtetuteks, kuid teenuse pakkuja või ametlikus asjaajamises riik ütleb, kas ta aktsepteerib või mitte.
ITDS sätestab dokumendid, mis kohustuslik aktsepteerida
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
27.09.2017 18:58:21
|
|
|
aktsepteerimise mõttes on oluline, et dokument oleks kehtiv tehingu/toimingu teostamise hetkel. Kaupluses nii mõnigi noor alaealise ohtu tütarlaps esitab oma juhiluba kassas ostes sünnipäevaks/peoks muuhulgas peale söögikraami ka mitu (rohkem kui 3) pudelit viina ja muid alkohoolseid jooke ja kassiir aktsepteerib (ise näinud pealt, et aktsepteeriti).
Kui tähte närida, siis ei aktsepteerita. Nt lennujaamas pole juhiluba isikut tõendav dokument, ükskõik, kas lähed EL piires reisile või teed siseriikliku reisi. Peab olema kas pass või ID kaart. On erandeid, kus loetakse dokumendiks ka meremeheraamatut ja muid alternatiivseid dokumente, nii kehtib käiteks kaitseväes kaitseväelase tunnistus. Kui aga politsei peaks soovima isikut tuvastada, kõlbab vist igasugune isikukoodi ja pildiga dok. Eriti näiteks siis, kui tegemist teadvusetu või hukkunud liikluses osalejaga, kelle isiklike asjade seas võidakse leida ükskõik mis vormis isikut potentsiaalselt identiseerivat vahendit- näiteks pole passi, aga leitakse pangakaart ja sellel oleva nime abil tehakse andmebaasisd päring isikusamasuse tuvastamiseks. Põhimõtteliselt peaks igal pool hakkama saama ka ID koodiga,ütled peast ja oledki tuvastatud aga on ametnikke ja asutusi, kes peavad tingimata isikusamasuses veenduma. Ilma pildita on see võimatu. Tavakodanikel pole igaühel meremeheraamatut ega diplomaatilist passi, seetõttu on ID kaart kohustuslik (tegelikult võiks olla siis juba tasuta, sest riigieelarve maksab ikkagi kodanik koos saba ja karvadega kinni), samuti ei reisi igaüks väljaspool EU-d ja seetõttu pole igaühel ka tavalist reisipassi. Kui võtta näiteks aluseks Tallinna tasuta ühistransport, siis on isikukood vajalik et tõendada et omad õigust,. muul juhul pole isikustamisel tegelikult mingit mõtet. Rohelise sõidukaardiga tegelikult igaüks sind ei tuvasta. Isegi politsei mitte-Pole pilti ega dokumendi ehtsust kinnitavaid turvaelemente. MUPO jah, aga neil on piletikontrolli süsteem, kus ID aslusel tuvastatakse elukoha n.ö sissekirjutus. Oled tallinnlane, ja valideerid- sõida, oled mitte tallinlane ja ei valideerinud- saad trahvi.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rv30
HV kasutaja
liitunud: 24.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kippadi
HV vaatleja
liitunud: 20.10.2016
|
28.09.2017 09:56:52
|
|
|
Nojah, see oli ID-softi arendust vaadates suhteliselt ilmne ka ilma mingit lisa-insaidi omamata.
Peab ütlema, et kuigi mul pole sisulisi vastuväiteid selles artiklis kirjutatu vastu ja põhimõtteliselt ongi nii, et asi on lahendatud kiiresti ja asjalikult (eeldusel, et kuskil mingeid suuremat sorti third party kalasid ei teki), siis kui ma loeksin sellist artiklit ilma asjast mingit tehnilist arusaamist omamata, tunduks see mulle ilmselt pigem propagandana kui tõeliselt julgustavana. Lihtsalt stiil on kuidagi liiga sarnane praegusel ajal postkasti potsatavate valimisreklaamidega, selline "kindla peale usaldage meid, me oleme nii kohutavalt tublid!" tüüpi.
Nüüd võib vist oodata hulka kisa elliptkõverate algoritmides olevate NSA tagauste teemal
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
28.09.2017 11:13:33
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
| WäntWõll kirjutas: |
Draqula, Tean seda ja üsna detailselt
Alati võib passiga teha Smart-ID Swedis, mis tasuta ja läbi pangalingi saad ligi 99% e-teenustele  |
Kui juba detaili läks siis...
Pass on vabatahtlik reisidokument, mida läheb vaja vaid väljaspool EU'd ning mille maksumus isikutunnistuse omast omajagu kallim 25EUR vs 40EUR (mõlemad koos 50EUR).
Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha... |
Passiga saab EU-s ka reisida, korduvalt proovitud.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
28.09.2017 11:20:18
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| Draqula kirjutas: |
| WäntWõll kirjutas: |
Draqula, Tean seda ja üsna detailselt
Alati võib passiga teha Smart-ID Swedis, mis tasuta ja läbi pangalingi saad ligi 99% e-teenustele  |
Kui juba detaili läks siis...
Pass on vabatahtlik reisidokument, mida läheb vaja vaid väljaspool EU'd ning mille maksumus isikutunnistuse omast omajagu kallim 25EUR vs 40EUR (mõlemad koos 50EUR).
Huvitav kas juhiloaga saab ka pangas Smart-ID teha... |
Passiga saab EU-s ka reisida, korduvalt proovitud. |
Saabki, miks ei peaks?
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003

|
28.09.2017 13:01:33
|
|
|
| Pass on endiselt soovituslik kaasas kanda ka lõunapoolsemates EU riikides, nt Kreekas. Nende jaoks on pass asjalikum kui ID-kaart (tihti).
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
28.09.2017 14:36:05
|
|
|
Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.
Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
28.09.2017 14:55:42
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.
Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda. |
Teoreetiliselt võimalik jah, kui PPA töötaja sellele läbi sõrmede vaatab.
Tõik, et otseselt rahatrahvi pole ettenähtud, ei tähenda, et sa võid seadust rikkuda.
Igas riigis on kohustuslik mingi dokument ja üheski riigis pole pass minu teada tasuta.
Teistes riikides on selleks kohustuslikuks dokumendiks pass, meil on selleks umbes juba 15 aastat isikutunnistus, ehk ID-kaart.
Primaarne on isikutunnistus, pass on ja jääb teisejärguliseks vabatahtlikuks reisidokumendiks.
Mis on aga võimalik teha, on võimalik ID-kaart taotleda ilma aktiveeritud elektrooniliste sertifikaatideta.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
28.09.2017 15:27:54
|
|
|
Reaper, võiksid natuke prioriteete revideerida, reisimiseks raha leiad aga kohustusliku isikut tõendava dokumendi jaoks mitte. Koonerdamine ei ole kokkuhoid
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
28.09.2017 15:48:31
|
|
|
DigeBeni, ma ju kirjutasin, et see on teoreetiline variant.
EDIT: pealegi on ju minu nime juures pilt "Autoriseeritud ID-kaardiga"
Muidu küll ID-kaarti eriti ei kasuta, vast varsti valimistel. Digiallkirju ei ole vaja anda. Panka saab muude vahenditega.
Kunagi ca 10 aastat tagasi riigiasutuses töötades läks jah ID-kaarti iga päev korduvalt vaja.
viimati muutis Reaper 28.09.2017 17:18:41, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
28.09.2017 16:16:26
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.
Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda. |
https://www.riigiteataja.ee/akt/122032017003?leiaKehtiv
Isikut tõendavate dokumentide seadusest:
| tsitaat: |
2. peatükk
DOKUMENDIKOHUSTUS
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017]
(2) Isikutunnistust ei pea olema käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud alla 15-aastasel Eesti kodanikul. |
Ehk siis tegelikult on "kaela surutud" - seadus nõuab, et kui oled vähemalt 15-aastane Eesti kodanik, peab sul isikutunnistus ehk rahvakeeli ID-kaart olema.
Lihtsalt survemehhanismi pole loodud, et mitte-omamise eest karistada.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
CnZ
HV veteran
liitunud: 05.11.2003

|
28.09.2017 18:03:58
|
|
|
| LKits kirjutas: |
Ei viitsiks küll igasuguste lepingute, ülekannete vms idiootselt-kiviaegsete-toimingute jaoks kuhugi kõndima hakata. Elagem ikkagist 21. sajandis, mitte kiviajas.
|
Pidi isegi meil rasvumine aasta-aastalt suuremaks probleemiks muutuma. Tea kas see koha peal olemise soodustamine ikka nii hea on /ot
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
28.09.2017 21:05:43
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
| Reaper kirjutas: |
Ma mõtlen, et teoreetiliselt on ju võimalik nii, et ID-kaarti endale ei võtagi, võtad ainult passi.
Mis siis, et ID-kaart kohustuslik on. Kuna see tasuta pole, ei saa seda inimestele kaela suruda. |
https://www.riigiteataja.ee/akt/122032017003?leiaKehtiv
Isikut tõendavate dokumentide seadusest:
| tsitaat: |
2. peatükk
DOKUMENDIKOHUSTUS
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017]
(2) Isikutunnistust ei pea olema käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud alla 15-aastasel Eesti kodanikul. |
Ehk siis tegelikult on "kaela surutud" - seadus nõuab, et kui oled vähemalt 15-aastane Eesti kodanik, peab sul isikutunnistus ehk rahvakeeli ID-kaart olema.
Lihtsalt survemehhanismi pole loodud, et mitte-omamise eest karistada. |
Kohustuslikud dokumendid peaks riik ikka oma maksudest tagama, mitte veel inimestelt raha koorima!
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
28.09.2017 21:15:35
|
|
|
| tsitaat: |
Kohustuslikud dokumendid peaks riik ikka oma maksudest tagama, mitte veel inimestelt raha koorima!
|
Erm, mida ma just varem rääkisin?
| tsitaat: |
Igas riigis on kohustuslik mingi dokument ja üheski riigis pole pass minu teada tasuta.
Teistes riikides on selleks kohustuslikuks dokumendiks pass, meil on selleks umbes juba 15 aastat isikutunnistus, ehk ID-kaart. |
Kui sa tead mõnda arenenud riiki, kus see on tasuta, anna teada.
Pealegi, mis mõttes nagu, tõesti 5 eurot aastas on sinu jaoks koorimine?? (Isikutunnistus kehtib 5 aastat ja maksab 25 eurot)
Kui kohustuslik isikuttõendav dokument poleks tasuline, siis võetaks ta teistmoodi sinu maksudest, sest kõigile on see kohustuslik
Tasuline dokument distsiplineerib ka dokumendi eest hoolt kandma, seda mitte kaotama jne.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
28.09.2017 22:32:35
|
|
|
| ma arvan tegelikult et riik väga ei kaota, kui muudaks vähemalt kohustusliku isikutunnistuse riigieelarvest finantseeritavaks, nagunii tuleb suurem osa katteraha maksumaksja rahakotist- see et seal kõrgemal tasemel eri asutused ämbreid kolistavad ja lambad mäe peal neljakohaliste numbritega rahanumbreid armastavad, pole rahva süü tegelikult, et riiki juhitakse exceli tabeliga. on paradoksaalne tegelikult, et sul peab olema isikukood, aga pole dokumenti näiteks- võtame äärmusliku näite, kodutud asotsiaalid jne. raha pole, id kaart kehtetu. aga inimest ei saa sundima kaarti tegema. mis juhtub? ok juriidilises mõttes on siis inimene ei keegi. ta ei saa toetusi ega midagi- mingi töötuabiraha, elatis vms. tegelikult peaks riik ikkagi siis tagama, et see inimene saaks omale identiteedi, sest vangi trellide taha selle eest ei pane, trahvi sisse nõudmine pole ka absoluutselt mingi lahendus. ilma identiteedita ei saa isegi tööle vormistada, sest töötamise register nõuab- isikukoodi. kurat, saksamaal antakse mugavuspagulastele saksa maksumaksja rahakoti arvelt uued identiteedid, meil saaks võrrelda seda tasuta süstlavahetusega- ka sellele, kulub tegelikult meie raha. süstlavahetus on muidugi odavam kulu kui id kaardi vahetus, aga võrdse kohtlemise printsiibil vähemalt vaesemale kihile võiks see olla ikkagi tasuta. no ja siit hakkaks siis lumepall veerema- miks ainult vaesed- ka alaealised, mittetöötavad, siis järgmine huvigrupp- pensionärid ja niiviisi jõuamegi tegelikult kogu rahvani.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
29.09.2017 10:04:06
|
|
|
... see on küll juba kulunud mantra aga siiski ei tohiks unustada, et kõik need "tasuta lõunad" tulevad ikkagi mingis etapis kellegi arvelt. Kodanike makstud makse kasutatakse väga laias spektris ja kui väita, et kohustuslikud dokumendid peaksid olema kodanikule tasuta, siis küsiks kohe vastu, et mille arvelt täpselt ja mis eesmärki see täita aitaks? Ma olen nõus, et teatud juhtudel võiks see kulu olla diferentseeritud, kuid igale enda elujärjega normaalselt hakkama saavale inimesele tasuta dokumente jagada pole lihtsalt mõistlik. Riigi jätkusuutlikus sõltub otseselt ressurssidega mõistlikult majandamisest ja kuigi riigi esmane eesmärk pole vahetu majandusliku kasu teenimine, tuleb siiski silmas pidada, et millegi tasuta jagamisel oleks vähemalt pikemas perspektiivis mingi mõte. Headeks ja tuntud näideteks, mida iga kodanik on kindlasti kogenud on arstiabi ja haridus. Loomulikult püüavad erakonnad poliitilise profiidi nimel valijaid "tasuta asjadega" peibutada, kuid ei tasu olla rumal, need tasuta asjad tulevad alati ikka meie endi taskust ja millegi muu arvelt, millest avalikult aga ei räägita ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
29.09.2017 10:05:01
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
Kohustuslikud dokumendid peaks riik ikka oma maksudest tagama, mitte veel inimestelt raha koorima!
|
Erm, mida ma just varem rääkisin?
| tsitaat: |
Igas riigis on kohustuslik mingi dokument ja üheski riigis pole pass minu teada tasuta.
Teistes riikides on selleks kohustuslikuks dokumendiks pass, meil on selleks umbes juba 15 aastat isikutunnistus, ehk ID-kaart. |
Kui sa tead mõnda arenenud riiki, kus see on tasuta, anna teada.
Pealegi, mis mõttes nagu, tõesti 5 eurot aastas on sinu jaoks koorimine?? (Isikutunnistus kehtib 5 aastat ja maksab 25 eurot)
Kui kohustuslik isikuttõendav dokument poleks tasuline, siis võetaks ta teistmoodi sinu maksudest, sest kõigile on see kohustuslik
Tasuline dokument distsiplineerib ka dokumendi eest hoolt kandma, seda mitte kaotama jne. |
Mitmetes riikides pole pass kohustuslik, nii imelik kui see ka pole.
Ei tea jah, et oleks kuskil tasuta, aga sellegipoolest on see põhimõtteliselt vale! Riigi poolt kohustuslikud asjad ei peaks olema tasulised!
Praegu koorib riik 2 nahka. Esiteks maksudest ja teiseks riigilõivudest.
Kui kaotamine probleem, siis võib ju korduva dokumendi tasuliseks teha.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
29.09.2017 10:18:52
|
|
|
| tsitaat: |
Riigi poolt kohustuslikud asjad ei peaks olema tasulised!
|
Sina oled vist see inimene, kes arvab, et raha kasvab puu otsas või et riik peaks kõik ette-taha ära tegema?
Sa vist ikka ei saa endiselt aru, et see 25 € võetaks sul maksudena lisaks, kui kohustuslik dokument peaks tasuta olema.
Ehk teeks täpselt sama välja. Teiseks tuleks arvestada ka luuslanki lööjatega, välismaal resideeruvate (ja sinna maksve maksvate) EV kodanikega jne jne.
Kolmandaks, reisimine väljaspoole EL-i pole vältimatu kohustus (passi omamist silmas pidades). Ja kui väga vaja on, siis 40 € ikka leiad.
EV kodakondsuse omamine on privileeg. Kui sulle tundub, et riik ahistab sind 25 € /5 aasta peale nõudes, siis oleks sul aeg ehk mõne teise riigi kodakondsus võtta...
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 29.09.2017 10:20:16, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
29.09.2017 10:19:57
|
|
|
Pass ei ole kohustuslik, peaks olema tasuline.
Autojuhiload ei ole kohustuslikud, peaks olema tasuline.
ID-kaart on kohustuslik, peaks olema tasuta.
Full stop.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
29.09.2017 10:37:42
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Nojah, jäägu sulle su arvamus.
Õnneks sinusuguseid on vähemus. |
Miks õnneks? Maksusid kooritakse igal juhul ja kulutatakse üsna nõmedalt ja ainult id-kaart tasuta jagada (kaotamise korral võiks tõesti lõiv jääda) pole küll mingi õnnetus.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
29.09.2017 10:42:50
|
|
|
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
29.09.2017 10:49:08
|
|
|
| On veel palju asju, mis on kohustuslikud ja kodanik peab ise kulutusi tegema nende jaoks.. Vinguge nende pärast ka.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
29.09.2017 10:51:32
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Janis kirjutas: |
| On veel palju asju, mis on kohustuslikud ja kodanik peab ise kulutusi tegema nende jaoks.. Vinguge nende pärast ka. |
Näiteks. |
Esimesena tuleb meelde koolis käimise kohustus.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
29.09.2017 10:55:33
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| sooty kirjutas: |
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks? |
Sealt, kust targad inimesed selle välja võluvad. Targad inimesed saavad selle eest palka, et selliseid asju välja mõelda.
|
Soovijad võiksid ka omi mõtteid abiks pakkuda. Mida oled valmis loovutama, et 25€ maksma ei peaks? Paneme mõne regionaalhaigla aastaks kinni ?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
29.09.2017 11:06:58
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Mõned ikka ei saa üldse aru vist, kust riigile raha tuleb.
Kui 5 € aastas tundub ülekohtune, siis mul on raske kommenteerida seda lollust.
Minu poolt over-and-out. |
Et sul minu arvamusest siiski vale mulje ei jääks, siis minu õnne/õnnetuse postituse tagant loe välja ainult seda, et olemasolevat maksuraha saaks otstarbekamalt kasutada.
| LKits kirjutas: |
| sooty kirjutas: |
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks? |
Sealt, kust targad inimesed selle välja võluvad. Targad inimesed saavad selle eest palka, et selliseid asju välja mõelda.
| Janis kirjutas: |
| On veel palju asju, mis on kohustuslikud ja kodanik peab ise kulutusi tegema nende jaoks.. Vinguge nende pärast ka. |
Näiteks. |
Näiteid on soovi korral leida omajagu. Mõned: auto tulekustuti igaaastane kohustuslik kontroll, tulekahjuandurid jm. ohutusega soutut... Üks suuremaid kohustuslikke kulusi on tegelikult ka laste koolitamine põhikooli ulatuses, alles edasine on vabatahtlik.... need tulid kõige esimesena meelde.
| sooty kirjutas: |
| LKits kirjutas: |
| sooty kirjutas: |
Igasugu asju võiks tasuta jagada. Aga riigi poolt "tasuta" on tegelikult ikkagi sinu taskust ja tähendab, et midagi muud jääb tegemata.
Kust see 20 000 000 või rohkem iga 5a tagant tuleks? |
Sealt, kust targad inimesed selle välja võluvad. Targad inimesed saavad selle eest palka, et selliseid asju välja mõelda.
|
Soovijad võiksid ka omi mõtteid abiks pakkuda. Mida oled valmis loovutama, et 25€ maksma ei peaks? Paneme mõne regionaalhaigla aastaks kinni ? |
Huvitav, kui paljuks jätkuks Ärmasusserdustalu igaaastastest ülalpidamiskuludest???
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
29.09.2017 11:07:31
|
|
|
Okei, need on kohustustega seotud kulud, mitte otseselt kohustuste kulud - siiski saan aru, täitsa eksisteerivad.
Kas lisame ID-kaardi kulu juurde ka 500€ rahakoti, mida peaks iga aasta-paari tagant vahetama?
Kisub veidi kraavi ära - mina üldiselt olen igati nõus maksma 25€ / 5-aasta peale ID-kaardi eest, sest läbi selle on minu elu tohutult mugavam, kiirem, ei pea vaeva nägema igasugu jama eest.
Siiski tean enda tutvusringkonnas nii mõndagi inimest, kes ei ole nõus otsese kuluga (25€ / 5 aasta peale), kuid oleks nõus kaudse kuluga (mingi maksu suurendamine, et ID-kaart oleks tasuta).
See on iga sotsiaalsüsteemi alus - et ei peaks ise raha välja käima, vaid võetaks kusagilt eelarvest, mis on kogunenud teatud maksude maksmisel.
Või hakkame nüüd arutama selle üle, et milleks meile haigekassa, kui mõni mees pole näiteks 10 aastat haige olnud? Selle aja jooksul pole kordagi perearsti juures käinud.
Nagu ütlesin, siis 5€ aastas ID-kaardi peale pole palju maksta, kuid leian, et selline toode peaks olema riigi poolt kodanikele "tasuta".
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007

|
29.09.2017 11:19:31
|
|
|
tüüppõhjendus on distsiplineerimisvajadus, et ei kaotataks, hoitaks korras välimust jms.
ja veel --- alati öeldakse tegelikud tegemise ja väljastamise kulud olema tunduvalt suuremad lõivust
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
29.09.2017 12:55:27
|
|
|
Nüüd läheb jutt üldse selle peale, milleks on riik?
Minu nägemuse järgi on riik selleks, et makse koguda ja nende eest kodanikele vajalikke teenuseid pakkuda. (ID-kaart on üks paljudest teenustest).
Kui vaja raha kokku hoida, siis saaks seda teha paljudest muudest kohtadest. Näiteks pooled keskkonnaametnikud tuleks KOHE lahti lasti. Ise riigiasutuses töötades jäi kopp lahti, kui sain teada, kui palju erinevaid mõttetuid keskkonna asutusi meil on... siuke raha raiskamine käib, et vähe pole.
Tanel: vastus: mina olen nõus keskkonnakulusi vähendama, et ID-kaart oleks tasuta.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.09.2017 20:37:04
|
|
|
Mina arvan, et kui ID-kaart tasuta kätte antaks, suhtuks väga paljud sellesse täpselt samamoodi, nagu paljudesse tasuta saadud asjadesse suhtutakse - ehk et sellel ei oleks nende jaoks mingit väärtust, sest uue kaardi saab ju jälle tasuta! Ehk et kui me kõik peaksime oma maksudest seda "tasuta" asja kinni maksma, siis maksaksime kokkuvõttes ikka rohkem. 25€ maksev kaart on mõnele lohele ikka pisikeseks motivaatoriks seda mitte lauajala alla kõrgenduseks pista või esimesse põõsasse visata.
Ma näen peaagu iga päev, kuidas tasuta kasutusse saadud asjadesse suhtutakse. Vaadake vaid, mis näiteks koolides toimub... ja paljude vanemate meelest ongi selline käitumine täiesti normaalne. "See on tasuta ju!"
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
29.09.2017 20:53:39
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Ärgem loogem eeldust, et kui kaardi tasuta saab, siis ennetähtaegset vigastamist, ärakaotamist uue kaardi tasuta saab... |
Force majeure - koer sõi kaardi ära! Andke aga uus tasuta. Ehk loll on see kes vabandust ei leia.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
29.09.2017 21:57:37
|
|
|
| Äkki lööks vahepeatusena plussid-miinused kokku ja leiaks, et igasuguste arvestuste ja kadunud kaartide lugemise-talletamise asemel on lihtsam need arendused tellimata ja bürokraadid palkamata jätta ja vanaviisi edasi minna?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jänes
HV kasutaja
liitunud: 16.11.2003
|
29.09.2017 22:27:43
|
|
|
| sooty kirjutas: |
Soovijad võiksid ka omi mõtteid abiks pakkuda. Mida oled valmis loovutama, et 25€ maksma ei peaks? Paneme mõne regionaalhaigla aastaks kinni ? |
Ei miks ? Läheme populismiga ikka kaugemale, võtame õpetajate ja päästjate palkadest !
Samas jätame sõprade Kaljuranna ja Kiili altkäemaksu millid puutumata, Eesti energia Utahi projekti mainimata, mõttetustesse "eesti märgi" projektidesse matetud raha jne.
Regionaalhaigla on emotsionaalselt palju lihtsam. Sõprade afäärid tuleb vagusi kalevi all hoida.
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|