|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
11.09.2017 16:42:33
|
|
|
| d3t kirjutas: |
| Pailaps, et thomsoni ruuteri seaded sobivad inteno ruuterile 1:1 |
Tõlgitakse Intenole sobivaks, kuid täpselt nii see on.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raiku
HV Guru

liitunud: 13.11.2001
|
11.09.2017 22:09:20
|
|
|
Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017
_________________ Честных психов можно не лечить... |
|
| Kommentaarid: 58 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
11.09.2017 22:15:22
|
|
|
Vaatasin kiirelt hirmuga üle ja mul õnneks veel näitab: "Sinu aadressil valmib tulevikuvõrk 29.09.2017"
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cpuboy
HV kasutaja
liitunud: 16.09.2006
|
11.09.2017 22:25:47
|
|
|
Endal on ka märgitud Tammelinnas võrk valmima 28.09, kuigi valguskaabel on juba keldris ning otsastatud(ligi kaks nädalat tagasi). Enda kodust kus hetkel remont, kaasa võetud Huawei saab lingi püsti kuid ei registreeru võrku. Uurisin, et kas saab midagi noppemalt liigutada, et ei peaks tehniku järjekorras passima kui tellida saab aga ei miskit, online teenindaja ütles, et 28.09 ja ei ole mõtet varem tüüdata ega oodata, enne lubatud kuupäeva ei pidanud midagi toimuma.
Endale lasin linnast välja optika paigaldada oli kogu teema paari päeva küsimus, kaabli tuppa toomisest teenuse tellimiseni.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
12.09.2017 07:31:01
|
|
|
isegi kui kuupäevasid muudetakse, on see ikka prognoositav aeg. kui kõik paberid korras, saab teenust ka pakkuma hakata.
cpuboy, kui võrk ka süsteemides kirjeldatud, siis saab alles sinna lisada ONT seerianumbri ja alles siis hakkab teenus tööle. See on hea, et signaal juba peal, siis ei tohiks kaua minna.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
12.09.2017 08:44:03
|
|
|
| Raiku kirjutas: |
Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017  |
Kiired ajad. Telia TV teemast võid lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
12.09.2017 15:14:55
|
|
|
| Renka kirjutas: |
| Vaatasin kiirelt hirmuga üle ja mul õnneks veel näitab: "Sinu aadressil valmib tulevikuvõrk 29.09.2017" |
Ah sellepärast ongi tulevikuvõrk, et kuupäev on koguaeg tulevikus
|
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
12.09.2017 15:34:31
|
|
|
| Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
12.09.2017 19:55:41
|
|
|
| sooty kirjutas: |
| Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas? |
Oht on siis kui aktiviseerid ise uuesti 40/10 ja uuesti 60/10 peale tagasi minna ei saa. Teenindajal pole põhjust sulle downgrade teha seni kuni teenus sul rahuldav on.
Lubatud (VDSL) kiiruseid mõõdab automaat ning kui liiniparameetrites on toimunud langus mingis mahus, kaotatakse ka kiirem ühendus valikust ära.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sooty
HV veteran
liitunud: 12.06.2004
|
12.09.2017 20:18:37
|
|
|
| Ok. Kuna vist kasutajate arvu tõusuga parameetrid langevad, siis liini lõpus esimestel/kiirematel parem valik?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
12.09.2017 20:22:15
|
|
|
| sooty kirjutas: |
| Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas? |
Kodulehe all mõtled mida täpsemalt? Seda avalikku aadressi otsingut? Mul on 40/10 tellitud ja kodulehe avalik osa mulle ka rohkem ei näita. LG teleri äpis on 60/10 valikus olemas, iseteenindusse ma pole vaadanud. Aga mulle tundub et see kodulehe aadressi otsing ei näitagi üle 40/10 (enam?).
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
12.09.2017 21:32:24
|
|
|
| JazZ kirjutas: |
| sooty kirjutas: |
| Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas? |
Kodulehe all mõtled mida täpsemalt? Seda avalikku aadressi otsingut? Mul on 40/10 tellitud ja kodulehe avalik osa mulle ka rohkem ei näita. LG teleri äpis on 60/10 valikus olemas, iseteenindusse ma pole vaadanud. Aga mulle tundub et see kodulehe aadressi otsing ei näitagi üle 40/10 (enam?). |
Jah, koduleht pole kunagi 60/10 näidanud.
Kui klient tellib 40/10 ära, siis avaldub kliendile iseteeninduses, tv ekraanidel ka 60 valik kui liiniparameeter on sobiv.
Sarnaselt on lahendatud pikemal vdsl liinil vaid 20/5 saava kliendi teenus, hea liini korral lubatakse talle ka 40/10
see mootor on tulevikus hea kui kliendi liinil on lisatud erinevad piirangud kuid tegelikult on liin hea ja sobiv suurematele kiirustele.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zuumbox
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2016
|
12.09.2017 22:00:50
|
|
|
| Raiku kirjutas: |
Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017  |
Sama siin. Lahe. Vähemalt hea teada, et ma pole ainuke ohver
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
13.09.2017 17:15:29
|
|
|
Kas TG789vn karbil ongi SNMP teenus välja roogitud või otsin ma seda valest kohast?
'service system list' väljundist igatahes midagi sobivat silma ei hakka.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ab79
HV kasutaja
liitunud: 17.10.2012
|
13.09.2017 19:48:24
|
|
|
| Zuumbox kirjutas: |
| Raiku kirjutas: |
Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017  |
Sama siin. Lahe. Vähemalt hea teada, et ma pole ainuke ohver  |
Kus seda (tulevikuneti leviala) kontrollida saab, kui kaardipõhine levialapäringu kaart maha võeti?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
13.09.2017 20:18:20
|
|
|
| Trüki aadress sisse. Siis 100m edasi järgmine aadress jne. Ja lisad värvilisi knopkasi seina peal olevale kaardile.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
seeru
HV veteran
liitunud: 10.02.2004
|
14.09.2017 23:16:58
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Trüki aadress sisse. Siis 100m edasi järgmine aadress jne. Ja lisad värvilisi knopkasi seina peal olevale kaardile. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
15.09.2017 00:52:10
|
|
|
indrekp:
Tekkis siin vaidlus. On mul õigus et optikat oma seadmesse ei saa otse torgata vaid peab kasutama telia huawei karpi ? Kui viitsid siis väike põhjendus miks
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.09.2017 00:56:41
|
|
|
| ufo56, krüpto.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
15.09.2017 00:58:10
|
|
|
Väidetakse et kellelgi on oma mikrotik küljes seal.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.09.2017 01:00:51
|
|
|
| ufo56, mul on ka telia optika, ja võin ka panna suvalisse seadmesse kus sfp pesa. Aga kus kasutusel GPON huawei seadmetega, seal ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
15.09.2017 01:02:22
|
|
|
No mina usun ja tean et ei tööta, aga tahaks teisele osapoolele mingeid kindlaid fakte visata
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.09.2017 01:04:52
|
|
|
ufo56, spetsialist on rääkinud 2014a.
| Pailaps kirjutas: |
| A.S. kirjutas: |
| GoldTarvi kirjutas: |
| On eramajas seda valget karpi vaja ? |
Seda "karpi" on vaja suvalisse majja, kuhu optika sisse tuleb. Teoreetilisel võib selle asemel muidugi kasutada ka optilise sisendiga ruuterit/switchi/võrgukaarti.
|
Kahjuks ei saa suvalist panna. Huawei tehnika töötab ainult huawei GPON seadmetega. Krüpteering jm. möllud. Ma oleks juba ammu Mikrotiku sinna SFP pesaga vahele visanud muidu. |
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.09.2017 07:22:10
|
|
|
KillFrenzy, 'l on näiteks Telia optika SFPd sisaldava meediakonverteriga Huawei dslamist mida kasutatakse väiksemates kohtades kus GPONi pole. Seda SFPd võid tõsta ükskõik millisesse seadmesse, kasvõi mikrotikku. tegemist on nö point to point ühendusega.
Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu. Sama oli eelmise PON Ericssoni ja ilmselt on sama ka Elisa uue 10G Nokia EPONiga. Muide see pole ainult kliendi mure vaid ka teenusepakkuja mure. Telia püüdis leida kõik ühes ruuterit gpon tehnoloogiale kuid midagi stabiilset ei leitud. Tõenäoliselt on alternetiivi arendamine jällegi võimalik koos Huaweiga ning nõuab ei tea mis litsense või tööd.
GPON on siis nö. point to multipoint laadne lahendus kui fiibrit ennast vaadata, samas andmed seal sees on ikkagi p2p ja krüptitud. ilmselt see ongi keerukus samas füüsilise võrgu osas lihtne ja mõistlik.
Iseenesest pole ONT kasutamine probleem, seade ise on lollikindel sild seega ka kõige kriitilisemas kasutuskohas veab enne mõni teine seade alt kui fiibrikarp.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.09.2017 10:03:40
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
KillFrenzy, 'l on näiteks Telia optika SFPd sisaldava meediakonverteriga Huawei dslamist mida kasutatakse väiksemates kohtades kus GPONi pole. Seda SFPd võid tõsta ükskõik millisesse seadmesse, kasvõi mikrotikku. tegemist on nö point to point ühendusega.
|
Olen varem ka maininud, aga äkki keegi satub kogemata sama reha otsa, et see tplink meedikonverter mis antakse, tekitab gigase lingi, ja see tg789 gigase wan pordiga koostööd ei tee.
viimati muutis KillFrenzy 19.09.2017 18:36:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
15.09.2017 11:20:05
|
|
|
See seade on seetõttu ebamugav, et vajab ka eraldi toidet jälle. Võiks saada toidetud USB pealt, siis saaks ühendada ruuteri kasutusse USB pessa ja sealt toite võtta
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
15.09.2017 11:21:18
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
KillFrenzy, 'l on näiteks Telia optika SFPd sisaldava meediakonverteriga Huawei dslamist mida kasutatakse väiksemates kohtades kus GPONi pole. Seda SFPd võid tõsta ükskõik millisesse seadmesse, kasvõi mikrotikku. tegemist on nö point to point ühendusega.
Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu. Sama oli eelmise PON Ericssoni ja ilmselt on sama ka Elisa uue 10G Nokia EPONiga. Muide see pole ainult kliendi mure vaid ka teenusepakkuja mure. Telia püüdis leida kõik ühes ruuterit gpon tehnoloogiale kuid midagi stabiilset ei leitud. Tõenäoliselt on alternetiivi arendamine jällegi võimalik koos Huaweiga ning nõuab ei tea mis litsense või tööd.
GPON on siis nö. point to multipoint laadne lahendus kui fiibrit ennast vaadata, samas andmed seal sees on ikkagi p2p ja krüptitud. ilmselt see ongi keerukus samas füüsilise võrgu osas lihtne ja mõistlik.
Iseenesest pole ONT kasutamine probleem, seade ise on lollikindel sild seega ka kõige kriitilisemas kasutuskohas veab enne mõni teine seade alt kui fiibrikarp. |
Tänud vastuse eest. Ei lihtsalt tekkis vaidlus ühega kes väitis et tal sõber viskas huawei seadme minema ja nüüd jookseb fiiber otse mikrotikku.
See seade on tõesti lollikindel, mul pole aastate jooksul kordagi sellega muret olnud.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
15.09.2017 11:28:01
|
|
|
| Kus kohast selle Huawei saab üldse? Telia kodulehelt ma seda ei leidnud. Telia annab tasuta või mis selle hind on?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
netmaster
HV kasutaja

liitunud: 21.08.2004
|
15.09.2017 11:37:23
|
|
|
| tsitaat: |
| Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu. |
PON on tegelikult suht hästi standardiseeritud. Muidugi on tootjatel huvi oma karpe müüa, aga ega nad chipset'i integreeritud funktsioone (krüpto) ikka ringi teha saa.
Näiteks UBNT NanoG on väidetavalt kompatiibel Huawei OLT'ga. Naised saunas rääkisid, et neil on välja tulemas ka soodsam SFP mõõdus ONU, niiet teoreetiliselt pista see pärast mille sisse iganes. Samas on arusaadav, et Telia ei soovi oma võrku kolmanda partei PON'i. See võib seal poolele linnale igasugu sigadusi korraldada. Samas võiks muidugi SFP mõõdus klotsi kujul mingit ametlikku alternatiivi pakkuda.
| tsitaat: |
NanoG has also been tested with the following Third-Party OLTs.
Huawei (Profile 2 on NanoG)
MA5608T (FW version: MA5600V800R013C10)
MA5683T (FW version: MA5600V800R015C00 Patch: SPC101)
FiberHome (Profile 3 on NanoG)
AN5516-04 (FW version: VR3.2)
ZTE OLT (Profile 4 on NanoG)
(FW version: GTGOG V1.2.5P3)
|
viimati muutis netmaster 15.09.2017 11:38:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
15.09.2017 11:37:34
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Antakse jah kaasa optikaga ühendusele. |
Siis ka kui ma ise lasin Eltel'il omale optika vedada? Teliaga kokkuleppel muidugi, aga siiski mitte nende initsiatiivil.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
incx
HV kasutaja

liitunud: 10.11.2001
|
15.09.2017 11:40:01
|
|
|
Neli lehte tagasi on kirjas, mis hind on ja ostuprotsess
1. Sõlmi teenuseleping, saad kasutamiseks seadme.
2. Lõpeta leping, jäta seade endale.
3. Saad arve 62,1 rahale
(edasine on juba vastavalt eesmärgile optsionaalne)
4. Mine kurda tarbijakaitsele, meediale ja facetuubi, et Telia on paha
5. Sõlmi "kompromiss" et arve kaob ära kui seadme tagasi annad
6. Be the bestest most unique snowflake eva.
_________________ I have never understood the female capacity to avoid a direct answer to any question.
-- Spock, "This Side of Paradise", stardate 3417.3 |
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.09.2017 13:39:55
|
|
|
| JazZ, jah.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DamienDK
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2005
|
15.09.2017 14:05:52
|
|
|
| sooty kirjutas: |
| Ok. Kuna vist kasutajate arvu tõusuga parameetrid langevad, siis liini lõpus esimestel/kiirematel parem valik? |
Kahjuks hetkel nii on jah. Kui sul praegu on 60/10 ühendus, siis automaatselt sellele downgrade ei tehta. Kui kunagi vdsl vectoring tööle saab, siis kaoks see probleem üldse ära.
| JazZ kirjutas: |
| ufo56 kirjutas: |
| Antakse jah kaasa optikaga ühendusele. |
Siis ka kui ma ise lasin Eltel'il omale optika vedada? Teliaga kokkuleppel muidugi, aga siiski mitte nende initsiatiivil. |
Kui Telia hakkab kaabli peal teenust pakkuma GPON tehnoloogial, siis anname tasuta kasutamiseks ONT'i. See, kuidas ja kelle tellimusel kaabel maha on pandud ei ole oluline, eeldusel et Telia on nõus selle kaabli enda võrku ikka ühendama.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
15.09.2017 14:24:42
|
|
|
Tänud incx, eks ma üritan siis samamoodi hakkama saada
DamienDK, ma ausalt öeldes ei tea mis tehnoloogial siin seda teenust pakutakse. Kas ma oleks pidanud seda küsima, kas see muudab minu jaoks midagi? Tehnilised tingimused ma Teliast sain, eeldan et see tähendab et nad on nõus selle kaabli ühendamisega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DamienDK
HV kasutaja
liitunud: 26.08.2005
|
15.09.2017 15:19:07
|
|
|
| JazZ, jään vastuse võlgu. Arvatavasti ikkagi tuleb GPON, erakliendile p2p ühendused on pigem erandid, isiklikult ei ole vist ühtegi erakliendi p2p ühendust ehitanud (aga eks see sõltub pigem ka piirkonnast, nt Hiiumaal on vist üks koht, kus ongi ainult p2p ühendused). Kõige õigem küsida Teliast üle, et kas tuleb GPON või p2p, ilmselt vist tehniliste tingimuste väljastajalt.? Võibolla indrekp oskab ka öelda, kuidas erakliendi p2p ühenduse puhul on, kas anname konverteri/sfp või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.09.2017 15:33:59
|
|
|
| DamienDK kirjutas: |
| JazZ, jään vastuse võlgu. Arvatavasti ikkagi tuleb GPON, erakliendile p2p ühendused on pigem erandid, isiklikult ei ole vist ühtegi erakliendi p2p ühendust ehitanud (aga eks see sõltub pigem ka piirkonnast, nt Hiiumaal on vist üks koht, kus ongi ainult p2p ühendused). Kõige õigem küsida Teliast üle, et kas tuleb GPON või p2p, ilmselt vist tehniliste tingimuste väljastajalt.? Võibolla indrekp oskab ka öelda, kuidas erakliendi p2p ühenduse puhul on, kas anname konverteri/sfp või mitte. |
JazZil on GPON ja seda mis tehnoloogia on fiibril, on lihtne vaadata pakutavate kiiruste järgi, GPONil pakutakse Huawei ONTiga kuni 1Gbit/s teenust, selle TP-LINK konverteriga millel on SFP pakutakse hetkel kuni 300Mbit/s nii nagu KMI korrusmaja võrguski.
Seda viimast kasutatakse tihti "tõmbekeskustest" kaugemal asuvates alevikes, külades kus on hiljuti ELASA kaabli otsa näiteks lisandunud Telia DSLAM sõlm ning klient on ise vedanud omale fiibri sõlmest või on siis näiteks omavalitsused, koolid, raamatukogud saanud selle sama ELASA kaabli oma hoonesse ning on tellinud Teliast sellele võrgule teenuse.
Mõlemal tehnoloogial annab Telia fiibri otsa kasutuslepinguga seadme ilma igasuguste lisatasudeta.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
15.09.2017 16:18:57
|
|
|
Täpsustuseks, mul on hetkel veel vdsl. Seega pakutava kiiruse järgi ei saa ma midagi vaadata.
Vaatasin tehnilisi tingimusi ja seal ei olnud tehnoloogia kohta midagi kirjas. Ma saan aru et minu jaoks siiski olulist vahet ei ole, seega ei näe mõtet kedagi teliast ka selle küsimusega tüütama hallata.
Eltel võiks lõpuks aja leida et mulle juhe ära vedada... Pakkumise saamiseks kulus 3 nädalat, ma muidugi ei käinud väga peale ka. Kui juhe veetud, siis peab Teliast keegi veel ilmselt liini parameetrid üle vaatama ja heaks kiitma, ma ei kujuta ette kaua sellega veel läheb. Tehnilised tingimused väljastati küll ootamatult kiiresti (kirjas oli 30 päeva).
Aga üldiselt peab ütlema, et need inimesed kelle otsa ma telias ja eltelis sellega seoses sattusin on olnud igati toredad ja abivalmid. Ma ise lihtsalt kannatamatu ilmselt
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
15.09.2017 19:10:54
|
|
|
JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab.
Mul oli igatahes Elteliga nii, vedas küll teine firma.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
JazZ
HV kasutaja
liitunud: 25.12.2012
|
15.09.2017 20:46:54
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab. |
Sinu lause lõpp jäi mulle natuke segaseks. Keegi Teliast peab tulema veel midagi ühendama? Mida ta ühendab? Lükkab pistiku huawei'sse?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.09.2017 20:51:42
|
|
|
| JazZ kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab. |
Sinu lause lõpp jäi mulle natuke segaseks. Keegi Teliast peab tulema veel midagi ühendama? Mida ta ühendab? Lükkab pistiku huawei'sse? |
nii ongi ju. kl tellib kaabli, võrgu ehitaja ehitab ja esitab teenusepakkujale dokumentatsiooni ning kl tellib teenuse ja teenusepakkuja ühendab fiibri sõlmega.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
19.09.2017 16:28:57
|
|
|
Ma vaatan et see alateema on siin ikka päris kuum ja teemad vaheldusvad kiiresti. See pärast olen laisk (ei viitsi otsida) kirjutan küsimuse mida on ilmselt ka varem küsitud.
Kasutan TG789-t aga traadita ühendus on viimasel ajal jäänud nõrgaks ja loomulikult täiskiirusel ei tulegi see sellest ruuterist juhtmeta läbi.
Kas on pointi võtta dg200 asemele või mõitlikum ja odavam panna tg789 otsa kaabliga mõni kolmanda osapoole wifi ruuter mis toetaks juba ac-d, 5ghz, jms? ja kõige tipuks oleks ilmselt odavam lahendus ja parema leviga tänu antennide kogusele vms.
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
19.09.2017 16:33:17
|
|
|
| evald112 kirjutas: |
Ma vaatan et see alateema on siin ikka päris kuum ja teemad vaheldusvad kiiresti. See pärast olen laisk (ei viitsi otsida) kirjutan küsimuse mida on ilmselt ka varem küsitud.
Kasutan TG789-t aga traadita ühendus on viimasel ajal jäänud nõrgaks ja loomulikult täiskiirusel ei tulegi see sellest ruuterist juhtmeta läbi.
Kas on pointi võtta dg200 asemele või mõitlikum ja odavam panna tg789 otsa kaabliga mõni kolmanda osapoole wifi ruuter mis toetaks juba ac-d, 5ghz, jms? ja kõige tipuks oleks ilmselt odavam lahendus ja parema leviga tänu antennide kogusele vms. |
Sõltub teenusest mida kasutad ja asukohast kas juhtmed ja kola häirib või mitte. Raha on omaette küsimus.
Kui fiiber või kmi mis võimaldab kiiremaid teenuseid siis tasuks kindlasti gbit wan ja lan ruuter põhiseadmeks panna, samuti kui võrk algab seadmetega nö elutoas mitte garaazi nurgas.
DG200 wifi laseb seadistades ca. 100/100 läbi, DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.
Kui aga sul hetkel adsl/vdsl kiirused siis peaks 40Mbit/s ka praegusest wifist läbi käima, kui jääb vajaka just sisevõrgu jaoks ning kui näiteks ruuter asub eluruumidest kaugel, siis tasub mõni AC wifi AP osta ning toimetada tegevuse keskpunkti koos kaabli otsaga.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
19.09.2017 17:27:48
|
|
|
| tsitaat: |
DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.
|
Juhtmega kuskil 750, rohkem sealt läbi ei pressi väga. Vahel sain 800 kätte. Proovisin seda 1000/1000 kui välja tuli.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
19.09.2017 19:52:30
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| tsitaat: |
DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.
|
Juhtmega kuskil 750, rohkem sealt läbi ei pressi väga. Vahel sain 800 kätte. Proovisin seda 1000/1000 kui välja tuli. |
Speedtestid on kaabliga stabiilselt sellised:
Torrentiga on üsna raske püsivalt Gbit laadimisega kohta leida või siis kooleb masin mul enne ära kui pikalt täiskiirusel laseb.
11MB/s saavutada pole iseenesest probleem.
Tõsi on see, et enamik ruutereid ei saa isegi sellega hakkama kui just ruutida vaja ja masinaid rohkem võrgus.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
evald112
HV kasutaja

liitunud: 26.03.2006
|
20.09.2017 08:59:22
|
|
|
Mul on 100/100. TG789 laseb juhtmeta läbi täpselt 40.
Pigem on lugu selles et kuidagi järsult on levi kehvenenud teistes tubades.
Et see tg789 peaks juhet pidi ju ilusti suutma saata täiskiirust. Lauaarvutile niikuinii veetud kaabel. Samuti digiboksile.
Et kui nii on siis pigem ostaks näiteks TP-link Archer C25 ja jätaks tg789 juhtmeid jagama.
Mida arvate?
_________________ I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused. |
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
20.09.2017 11:47:13
|
|
|
| Kui sul digiboksile otse eraldi kaabel veetud ja sinna otsa ei taha switchi panna, et võtta telekale samast kaablit internet vms., siis võta mingi asus näiteks, paari klikiga on digiboksil pilt ees ja ma 789 müü mõnele vdsl soovivale maha.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
20.09.2017 12:02:39
|
|
|
Eile ilmus maja infostendile suur plakat, et nüüd on siin majas Telia uus vinge võrk - tellige kohe.
Üritan tellida ja ikka ei saa Peab veel 29. kuupäevani ootama.
_________________ There is no place like 127.0.0.1
viimati muutis Renka 20.09.2017 12:07:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Max Powers
liitunud: 21.03.2003
|
20.09.2017 12:05:11
|
|
|
| Kui kiire sinu uus võrk siis on?
|
|
| Kommentaarid: 215 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
2 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Renka
HV Guru

liitunud: 01.04.2002
|
20.09.2017 12:07:12
|
|
|
Hüperkiire
_________________ There is no place like 127.0.0.1 |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|