Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 266, 267, 268 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 16:42:33 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Pailaps, et thomsoni ruuteri seaded sobivad inteno ruuterile 1:1


Tõlgitakse Intenole sobivaks, kuid täpselt nii see on.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raiku
HV Guru
Raiku

liitunud: 13.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 22:09:20 vasta tsitaadiga

Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud icon_evil.gif
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017 thumbs_down.gif

_________________
Честных психов можно не лечить...
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 22:15:22 vasta tsitaadiga

Vaatasin kiirelt hirmuga üle ja mul õnneks veel näitab: "Sinu aadressil valmib tulevikuvõrk 29.09.2017"
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cpuboy
HV kasutaja

liitunud: 16.09.2006




sõnum 11.09.2017 22:25:47 vasta tsitaadiga

Endal on ka märgitud Tammelinnas võrk valmima 28.09, kuigi valguskaabel on juba keldris ning otsastatud(ligi kaks nädalat tagasi). Enda kodust kus hetkel remont, kaasa võetud Huawei saab lingi püsti kuid ei registreeru võrku. Uurisin, et kas saab midagi noppemalt liigutada, et ei peaks tehniku järjekorras passima kui tellida saab aga ei miskit, online teenindaja ütles, et 28.09 ja ei ole mõtet varem tüüdata ega oodata, enne lubatud kuupäeva ei pidanud midagi toimuma.

Endale lasin linnast välja optika paigaldada oli kogu teema paari päeva küsimus, kaabli tuppa toomisest teenuse tellimiseni.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2017 07:31:01 vasta tsitaadiga

isegi kui kuupäevasid muudetakse, on see ikka prognoositav aeg. kui kõik paberid korras, saab teenust ka pakkuma hakata.

cpuboy, kui võrk ka süsteemides kirjeldatud, siis saab alles sinna lisada ONT seerianumbri ja alles siis hakkab teenus tööle. See on hea, et signaal juba peal, siis ei tohiks kaua minna.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2017 08:44:03 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud icon_evil.gif
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017 thumbs_down.gif

Kiired ajad. Telia TV teemast võid lugeda.
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 12.09.2017 15:14:55 vasta tsitaadiga

Renka kirjutas:
Vaatasin kiirelt hirmuga üle ja mul õnneks veel näitab: "Sinu aadressil valmib tulevikuvõrk 29.09.2017"
Ah sellepärast ongi tulevikuvõrk, et kuupäev on koguaeg tulevikus icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2017 15:34:31 vasta tsitaadiga

Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2017 19:55:41 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas?


Oht on siis kui aktiviseerid ise uuesti 40/10 ja uuesti 60/10 peale tagasi minna ei saa. Teenindajal pole põhjust sulle downgrade teha seni kuni teenus sul rahuldav on.
Lubatud (VDSL) kiiruseid mõõdab automaat ning kui liiniparameetrites on toimunud langus mingis mahus, kaotatakse ka kiirem ühendus valikust ära.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2017 20:18:37 vasta tsitaadiga

Ok. Kuna vist kasutajate arvu tõusuga parameetrid langevad, siis liini lõpus esimestel/kiirematel parem valik?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 12.09.2017 20:22:15 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas?

Kodulehe all mõtled mida täpsemalt? Seda avalikku aadressi otsingut? Mul on 40/10 tellitud ja kodulehe avalik osa mulle ka rohkem ei näita. LG teleri äpis on 60/10 valikus olemas, iseteenindusse ma pole vaadanud. Aga mulle tundub et see kodulehe aadressi otsing ei näitagi üle 40/10 (enam?).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.09.2017 21:32:24 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
sooty kirjutas:
Küsimus... mul on 60/10 olemas, aga telia koduleht seda enam ei luba. Kas on oht, et lisateenuste vms näppimisel kaotatakse kellegi klienditeenindaja initsiatiivil kiirem ühendus ära ja mingi hetk istun ootamatult 40/10 otsas?

Kodulehe all mõtled mida täpsemalt? Seda avalikku aadressi otsingut? Mul on 40/10 tellitud ja kodulehe avalik osa mulle ka rohkem ei näita. LG teleri äpis on 60/10 valikus olemas, iseteenindusse ma pole vaadanud. Aga mulle tundub et see kodulehe aadressi otsing ei näitagi üle 40/10 (enam?).


Jah, koduleht pole kunagi 60/10 näidanud.
Kui klient tellib 40/10 ära, siis avaldub kliendile iseteeninduses, tv ekraanidel ka 60 valik kui liiniparameeter on sobiv.

Sarnaselt on lahendatud pikemal vdsl liinil vaid 20/5 saava kliendi teenus, hea liini korral lubatakse talle ka 40/10

see mootor on tulevikus hea kui kliendi liinil on lisatud erinevad piirangud kuid tegelikult on liin hea ja sobiv suurematele kiirustele.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 12.09.2017 22:00:50 vasta tsitaadiga

Raiku kirjutas:
Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud icon_evil.gif
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017 thumbs_down.gif

Sama siin. Lahe. Vähemalt hea teada, et ma pole ainuke ohver drinking.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2017 17:15:29 vasta tsitaadiga

Kas TG789vn karbil ongi SNMP teenus välja roogitud või otsin ma seda valest kohast?
'service system list' väljundist igatahes midagi sobivat silma ei hakka.
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ab79
HV kasutaja

liitunud: 17.10.2012




sõnum 13.09.2017 19:48:24 vasta tsitaadiga

Zuumbox kirjutas:
Raiku kirjutas:
Nii... ja nüüd on VDSL-i kuupäev veelgi edasi lükatud icon_evil.gif
Algul oli umbes nelja või viie kuu jagu tärminiks ees 31.08.... siis tuli septembri alguses 30.09. ja nüüd siis 30.11.2017 thumbs_down.gif

Sama siin. Lahe. Vähemalt hea teada, et ma pole ainuke ohver drinking.gif


Kus seda (tulevikuneti leviala) kontrollida saab, kui kaardipõhine levialapäringu kaart maha võeti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.09.2017 20:18:20 vasta tsitaadiga

Trüki aadress sisse. Siis 100m edasi järgmine aadress jne. Ja lisad värvilisi knopkasi seina peal olevale kaardile.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 14.09.2017 23:16:58 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Trüki aadress sisse. Siis 100m edasi järgmine aadress jne. Ja lisad värvilisi knopkasi seina peal olevale kaardile.

thumbs_up.gif beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 00:52:10 vasta tsitaadiga

indrekp:

Tekkis siin vaidlus. On mul õigus et optikat oma seadmesse ei saa otse torgata vaid peab kasutama telia huawei karpi ? Kui viitsid siis väike põhjendus miks

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 00:56:41 vasta tsitaadiga

ufo56, krüpto.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 00:58:10 vasta tsitaadiga

Väidetakse et kellelgi on oma mikrotik küljes seal. icon_biggrin.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 01:00:51 vasta tsitaadiga

ufo56, mul on ka telia optika, ja võin ka panna suvalisse seadmesse kus sfp pesa. Aga kus kasutusel GPON huawei seadmetega, seal ei saa.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 01:02:22 vasta tsitaadiga

No mina usun ja tean et ei tööta, aga tahaks teisele osapoolele mingeid kindlaid fakte visata icon_razz.gif
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 01:04:52 vasta tsitaadiga

ufo56, spetsialist on rääkinud 2014a.

Pailaps kirjutas:
A.S. kirjutas:
GoldTarvi kirjutas:
On eramajas seda valget karpi vaja ?

Seda "karpi" on vaja suvalisse majja, kuhu optika sisse tuleb. Teoreetilisel võib selle asemel muidugi kasutada ka optilise sisendiga ruuterit/switchi/võrgukaarti.


Kahjuks ei saa suvalist panna. Huawei tehnika töötab ainult huawei GPON seadmetega. Krüpteering jm. möllud. Ma oleks juba ammu Mikrotiku sinna SFP pesaga vahele visanud muidu.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 07:22:10 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, 'l on näiteks Telia optika SFPd sisaldava meediakonverteriga Huawei dslamist mida kasutatakse väiksemates kohtades kus GPONi pole. Seda SFPd võid tõsta ükskõik millisesse seadmesse, kasvõi mikrotikku. tegemist on nö point to point ühendusega.

Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu. Sama oli eelmise PON Ericssoni ja ilmselt on sama ka Elisa uue 10G Nokia EPONiga. Muide see pole ainult kliendi mure vaid ka teenusepakkuja mure. Telia püüdis leida kõik ühes ruuterit gpon tehnoloogiale kuid midagi stabiilset ei leitud. Tõenäoliselt on alternetiivi arendamine jällegi võimalik koos Huaweiga ning nõuab ei tea mis litsense või tööd.
GPON on siis nö. point to multipoint laadne lahendus kui fiibrit ennast vaadata, samas andmed seal sees on ikkagi p2p ja krüptitud. ilmselt see ongi keerukus samas füüsilise võrgu osas lihtne ja mõistlik.

Iseenesest pole ONT kasutamine probleem, seade ise on lollikindel sild seega ka kõige kriitilisemas kasutuskohas veab enne mõni teine seade alt kui fiibrikarp.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 10:03:40 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
KillFrenzy, 'l on näiteks Telia optika SFPd sisaldava meediakonverteriga Huawei dslamist mida kasutatakse väiksemates kohtades kus GPONi pole. Seda SFPd võid tõsta ükskõik millisesse seadmesse, kasvõi mikrotikku. tegemist on nö point to point ühendusega.


Olen varem ka maininud, aga äkki keegi satub kogemata sama reha otsa, et see tplink meedikonverter mis antakse, tekitab gigase lingi, ja see tg789 gigase wan pordiga koostööd ei tee.


viimati muutis KillFrenzy 19.09.2017 18:36:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 11:20:05 vasta tsitaadiga

See seade on seetõttu ebamugav, et vajab ka eraldi toidet jälle. Võiks saada toidetud USB pealt, siis saaks ühendada ruuteri kasutusse USB pessa ja sealt toite võtta icon_smile.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 11:21:18 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
KillFrenzy, 'l on näiteks Telia optika SFPd sisaldava meediakonverteriga Huawei dslamist mida kasutatakse väiksemates kohtades kus GPONi pole. Seda SFPd võid tõsta ükskõik millisesse seadmesse, kasvõi mikrotikku. tegemist on nö point to point ühendusega.

Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu. Sama oli eelmise PON Ericssoni ja ilmselt on sama ka Elisa uue 10G Nokia EPONiga. Muide see pole ainult kliendi mure vaid ka teenusepakkuja mure. Telia püüdis leida kõik ühes ruuterit gpon tehnoloogiale kuid midagi stabiilset ei leitud. Tõenäoliselt on alternetiivi arendamine jällegi võimalik koos Huaweiga ning nõuab ei tea mis litsense või tööd.
GPON on siis nö. point to multipoint laadne lahendus kui fiibrit ennast vaadata, samas andmed seal sees on ikkagi p2p ja krüptitud. ilmselt see ongi keerukus samas füüsilise võrgu osas lihtne ja mõistlik.

Iseenesest pole ONT kasutamine probleem, seade ise on lollikindel sild seega ka kõige kriitilisemas kasutuskohas veab enne mõni teine seade alt kui fiibrikarp.


Tänud vastuse eest. Ei lihtsalt tekkis vaidlus ühega kes väitis et tal sõber viskas huawei seadme minema ja nüüd jookseb fiiber otse mikrotikku.

See seade on tõesti lollikindel, mul pole aastate jooksul kordagi sellega muret olnud.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 11:28:01 vasta tsitaadiga

Kus kohast selle Huawei saab üldse? Telia kodulehelt ma seda ei leidnud. Telia annab tasuta või mis selle hind on?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 11:28:53 vasta tsitaadiga

Antakse jah kaasa optikaga ühendusele.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 15.09.2017 11:37:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Nagu GPON kohta eelnevalt öeldi, see toimib ainult tootja enda klientseadmetega tehnoloogia eripära tõttu.


PON on tegelikult suht hästi standardiseeritud. Muidugi on tootjatel huvi oma karpe müüa, aga ega nad chipset'i integreeritud funktsioone (krüpto) ikka ringi teha saa.
Näiteks UBNT NanoG on väidetavalt kompatiibel Huawei OLT'ga. Naised saunas rääkisid, et neil on välja tulemas ka soodsam SFP mõõdus ONU, niiet teoreetiliselt pista see pärast mille sisse iganes. Samas on arusaadav, et Telia ei soovi oma võrku kolmanda partei PON'i. See võib seal poolele linnale igasugu sigadusi korraldada. Samas võiks muidugi SFP mõõdus klotsi kujul mingit ametlikku alternatiivi pakkuda.

tsitaat:

NanoG has also been tested with the following Third-Party OLTs.

Huawei (Profile 2 on NanoG)
MA5608T (FW version: MA5600V800R013C10)
MA5683T (FW version: MA5600V800R015C00 Patch: SPC101)

FiberHome (Profile 3 on NanoG)
AN5516-04 (FW version: VR3.2)

ZTE OLT (Profile 4 on NanoG)
(FW version: GTGOG V1.2.5P3)


viimati muutis netmaster 15.09.2017 11:38:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 11:37:34 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Antakse jah kaasa optikaga ühendusele.

Siis ka kui ma ise lasin Eltel'il omale optika vedada? Teliaga kokkuleppel muidugi, aga siiski mitte nende initsiatiivil.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
incx
HV kasutaja
incx

liitunud: 10.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 11:40:01 vasta tsitaadiga

Neli lehte tagasi on kirjas, mis hind on ja ostuprotsess icon_smile.gif
1. Sõlmi teenuseleping, saad kasutamiseks seadme.
2. Lõpeta leping, jäta seade endale.
3. Saad arve 62,1 rahale
(edasine on juba vastavalt eesmärgile optsionaalne)
4. Mine kurda tarbijakaitsele, meediale ja facetuubi, et Telia on paha
5. Sõlmi "kompromiss" et arve kaob ära kui seadme tagasi annad icon_biggrin.gif
6. Be the bestest most unique snowflake eva.

_________________
I have never understood the female capacity to avoid a direct answer to any question.
-- Spock, "This Side of Paradise", stardate 3417.3
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 13:39:55 vasta tsitaadiga

JazZ, jah.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 15.09.2017 14:05:52 vasta tsitaadiga

sooty kirjutas:
Ok. Kuna vist kasutajate arvu tõusuga parameetrid langevad, siis liini lõpus esimestel/kiirematel parem valik?


Kahjuks hetkel nii on jah. Kui sul praegu on 60/10 ühendus, siis automaatselt sellele downgrade ei tehta. Kui kunagi vdsl vectoring tööle saab, siis kaoks see probleem üldse ära.

JazZ kirjutas:
ufo56 kirjutas:
Antakse jah kaasa optikaga ühendusele.

Siis ka kui ma ise lasin Eltel'il omale optika vedada? Teliaga kokkuleppel muidugi, aga siiski mitte nende initsiatiivil.


Kui Telia hakkab kaabli peal teenust pakkuma GPON tehnoloogial, siis anname tasuta kasutamiseks ONT'i. See, kuidas ja kelle tellimusel kaabel maha on pandud ei ole oluline, eeldusel et Telia on nõus selle kaabli enda võrku ikka ühendama.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 14:24:42 vasta tsitaadiga

Tänud incx, eks ma üritan siis samamoodi hakkama saada icon_biggrin.gif

DamienDK, ma ausalt öeldes ei tea mis tehnoloogial siin seda teenust pakutakse. Kas ma oleks pidanud seda küsima, kas see muudab minu jaoks midagi? Tehnilised tingimused ma Teliast sain, eeldan et see tähendab et nad on nõus selle kaabli ühendamisega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 15.09.2017 15:19:07 vasta tsitaadiga

JazZ, jään vastuse võlgu. Arvatavasti ikkagi tuleb GPON, erakliendile p2p ühendused on pigem erandid, isiklikult ei ole vist ühtegi erakliendi p2p ühendust ehitanud (aga eks see sõltub pigem ka piirkonnast, nt Hiiumaal on vist üks koht, kus ongi ainult p2p ühendused). Kõige õigem küsida Teliast üle, et kas tuleb GPON või p2p, ilmselt vist tehniliste tingimuste väljastajalt.? Võibolla indrekp oskab ka öelda, kuidas erakliendi p2p ühenduse puhul on, kas anname konverteri/sfp või mitte.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 15:33:59 vasta tsitaadiga

DamienDK kirjutas:
JazZ, jään vastuse võlgu. Arvatavasti ikkagi tuleb GPON, erakliendile p2p ühendused on pigem erandid, isiklikult ei ole vist ühtegi erakliendi p2p ühendust ehitanud (aga eks see sõltub pigem ka piirkonnast, nt Hiiumaal on vist üks koht, kus ongi ainult p2p ühendused). Kõige õigem küsida Teliast üle, et kas tuleb GPON või p2p, ilmselt vist tehniliste tingimuste väljastajalt.? Võibolla indrekp oskab ka öelda, kuidas erakliendi p2p ühenduse puhul on, kas anname konverteri/sfp või mitte.


JazZil on GPON ja seda mis tehnoloogia on fiibril, on lihtne vaadata pakutavate kiiruste järgi, GPONil pakutakse Huawei ONTiga kuni 1Gbit/s teenust, selle TP-LINK konverteriga millel on SFP pakutakse hetkel kuni 300Mbit/s nii nagu KMI korrusmaja võrguski.
Seda viimast kasutatakse tihti "tõmbekeskustest" kaugemal asuvates alevikes, külades kus on hiljuti ELASA kaabli otsa näiteks lisandunud Telia DSLAM sõlm ning klient on ise vedanud omale fiibri sõlmest või on siis näiteks omavalitsused, koolid, raamatukogud saanud selle sama ELASA kaabli oma hoonesse ning on tellinud Teliast sellele võrgule teenuse.

Mõlemal tehnoloogial annab Telia fiibri otsa kasutuslepinguga seadme ilma igasuguste lisatasudeta.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 16:18:57 vasta tsitaadiga

Täpsustuseks, mul on hetkel veel vdsl. Seega pakutava kiiruse järgi ei saa ma midagi vaadata.
Vaatasin tehnilisi tingimusi ja seal ei olnud tehnoloogia kohta midagi kirjas. Ma saan aru et minu jaoks siiski olulist vahet ei ole, seega ei näe mõtet kedagi teliast ka selle küsimusega tüütama hallata.

Eltel võiks lõpuks aja leida et mulle juhe ära vedada... Pakkumise saamiseks kulus 3 nädalat, ma muidugi ei käinud väga peale ka. Kui juhe veetud, siis peab Teliast keegi veel ilmselt liini parameetrid üle vaatama ja heaks kiitma, ma ei kujuta ette kaua sellega veel läheb. Tehnilised tingimused väljastati küll ootamatult kiiresti (kirjas oli 30 päeva).
Aga üldiselt peab ütlema, et need inimesed kelle otsa ma telias ja eltelis sellega seoses sattusin on olnud igati toredad ja abivalmid. Ma ise lihtsalt kannatamatu ilmselt icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.09.2017 19:10:54 vasta tsitaadiga

JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab.
Mul oli igatahes Elteliga nii, vedas küll teine firma.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 15.09.2017 20:46:54 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab.

Sinu lause lõpp jäi mulle natuke segaseks. Keegi Teliast peab tulema veel midagi ühendama? Mida ta ühendab? Lükkab pistiku huawei'sse?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.09.2017 20:51:42 vasta tsitaadiga

JazZ kirjutas:
jägaja kirjutas:
JazZ, kui Eltel kiu veab, siis nendele maksad ka vastavuskontrolli eest, mis liigub Telia andmebaasi, kes sulle sinu poolse otsa ära ühendab.

Sinu lause lõpp jäi mulle natuke segaseks. Keegi Teliast peab tulema veel midagi ühendama? Mida ta ühendab? Lükkab pistiku huawei'sse?


nii ongi ju. kl tellib kaabli, võrgu ehitaja ehitab ja esitab teenusepakkujale dokumentatsiooni ning kl tellib teenuse ja teenusepakkuja ühendab fiibri sõlmega.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2017 16:28:57 vasta tsitaadiga

Ma vaatan et see alateema on siin ikka päris kuum ja teemad vaheldusvad kiiresti. See pärast olen laisk (ei viitsi otsida) kirjutan küsimuse mida on ilmselt ka varem küsitud.

Kasutan TG789-t aga traadita ühendus on viimasel ajal jäänud nõrgaks ja loomulikult täiskiirusel ei tulegi see sellest ruuterist juhtmeta läbi.

Kas on pointi võtta dg200 asemele või mõitlikum ja odavam panna tg789 otsa kaabliga mõni kolmanda osapoole wifi ruuter mis toetaks juba ac-d, 5ghz, jms? ja kõige tipuks oleks ilmselt odavam lahendus ja parema leviga tänu antennide kogusele vms.

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2017 16:33:17 vasta tsitaadiga

evald112 kirjutas:
Ma vaatan et see alateema on siin ikka päris kuum ja teemad vaheldusvad kiiresti. See pärast olen laisk (ei viitsi otsida) kirjutan küsimuse mida on ilmselt ka varem küsitud.

Kasutan TG789-t aga traadita ühendus on viimasel ajal jäänud nõrgaks ja loomulikult täiskiirusel ei tulegi see sellest ruuterist juhtmeta läbi.

Kas on pointi võtta dg200 asemele või mõitlikum ja odavam panna tg789 otsa kaabliga mõni kolmanda osapoole wifi ruuter mis toetaks juba ac-d, 5ghz, jms? ja kõige tipuks oleks ilmselt odavam lahendus ja parema leviga tänu antennide kogusele vms.


Sõltub teenusest mida kasutad ja asukohast kas juhtmed ja kola häirib või mitte. Raha on omaette küsimus.

Kui fiiber või kmi mis võimaldab kiiremaid teenuseid siis tasuks kindlasti gbit wan ja lan ruuter põhiseadmeks panna, samuti kui võrk algab seadmetega nö elutoas mitte garaazi nurgas.
DG200 wifi laseb seadistades ca. 100/100 läbi, DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.

Kui aga sul hetkel adsl/vdsl kiirused siis peaks 40Mbit/s ka praegusest wifist läbi käima, kui jääb vajaka just sisevõrgu jaoks ning kui näiteks ruuter asub eluruumidest kaugel, siis tasub mõni AC wifi AP osta ning toimetada tegevuse keskpunkti koos kaabli otsaga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2017 17:27:48 vasta tsitaadiga

tsitaat:

DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.

Juhtmega kuskil 750, rohkem sealt läbi ei pressi väga. Vahel sain 800 kätte. Proovisin seda 1000/1000 kui välja tuli.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.09.2017 19:52:30 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
tsitaat:

DG400 ligi 500/500 koos AC wifiga.

Juhtmega kuskil 750, rohkem sealt läbi ei pressi väga. Vahel sain 800 kätte. Proovisin seda 1000/1000 kui välja tuli.


Speedtestid on kaabliga stabiilselt sellised:


Torrentiga on üsna raske püsivalt Gbit laadimisega kohta leida või siis kooleb masin mul enne ära kui pikalt täiskiirusel laseb.
11MB/s saavutada pole iseenesest probleem.

Tõsi on see, et enamik ruutereid ei saa isegi sellega hakkama kui just ruutida vaja ja masinaid rohkem võrgus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
evald112
HV kasutaja
evald112

liitunud: 26.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2017 08:59:22 vasta tsitaadiga

Mul on 100/100. TG789 laseb juhtmeta läbi täpselt 40.

Pigem on lugu selles et kuidagi järsult on levi kehvenenud teistes tubades.

Et see tg789 peaks juhet pidi ju ilusti suutma saata täiskiirust. Lauaarvutile niikuinii veetud kaabel. Samuti digiboksile.
Et kui nii on siis pigem ostaks näiteks TP-link Archer C25 ja jätaks tg789 juhtmeid jagama.

Mida arvate?

_________________
I asked an electrician to fix an electrical issue at my house.
He refused.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2017 11:47:13 vasta tsitaadiga

Kui sul digiboksile otse eraldi kaabel veetud ja sinna otsa ei taha switchi panna, et võtta telekale samast kaablit internet vms., siis võta mingi asus näiteks, paari klikiga on digiboksil pilt ees ja ma 789 müü mõnele vdsl soovivale maha.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2017 12:02:39 vasta tsitaadiga

Eile ilmus maja infostendile suur plakat, et nüüd on siin majas Telia uus vinge võrk - tellige kohe.

Üritan tellida ja ikka ei saa icon_mad.gif thumbs_down.gif Peab veel 29. kuupäevani ootama.

_________________
There is no place like 127.0.0.1


viimati muutis Renka 20.09.2017 12:07:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2017 12:05:11 vasta tsitaadiga

Kui kiire sinu uus võrk siis on?
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.09.2017 12:07:12 vasta tsitaadiga

Hüperkiire
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 266, 267, 268 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.