Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 265, 266, 267 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 02.09.2017 19:04:29 vasta tsitaadiga

@Six Apple Airport Extreme ja Telia ruuteri küljes olevad seadmed on ikka samas võrgus ja näevad üksteist?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2017 19:07:38 vasta tsitaadiga

Loomulikult.

JazZ kirjutas:
@Six Apple Airport Extreme ja Telia ruuteri küljes olevad seadmed on ikka samas võrgus ja näevad üksteist?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 02.09.2017 19:09:09 vasta tsitaadiga

Okei, siis on neljas variant kaks uut ruuterit osta mis IGMP Snooping'ut toetavad icon_smile.gif Loodaks siiski mingi odavama lahenduse leida...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.09.2017 19:13:40 vasta tsitaadiga

No mul enamvähem nii ongi - ühel korrusel on üks Extreme, teisel korrusel teine Extreme.
Kogu maja on korraliku ac wifiga kaetud ja saab ka samsungi ja LG äppi kasutada kui vaja.
Intenos on wifi üldse kinni keeratud.
Ja kõik toimib suurepäraselt.

JazZ kirjutas:
Okei, siis on neljas variant kaks uut ruuterit osta mis IGMP Snooping'ut toetavad icon_smile.gif Loodaks siiski mingi odavama lahenduse leida...
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 02.09.2017 19:30:18 vasta tsitaadiga

Mul on suht sama seis, DG200 WiFi ma ei kasuta ja kaks teist ruuterit tekitavad WiFi sinna kus vaja. Aga ma olen vist vanaks jäänud, mul majapidamises ainult neli seadet (telefonid) mis ac WiFi toetavad, seega otsest vajadust selle järgi veel ei ole, kuna telefone keegi väga ei kasuta kodus netis olemiseks. Samas eks neid ac toega seadmeid tekib kindlasti tulevikus, peab mõtlema...

Hetkel tekkis lihtsalt soov ühes telekas veel teliat vahest vaadata kuna nüüd võimaldati suuremat ühenduse kiirust lõpuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 02.09.2017 23:47:40 vasta tsitaadiga

Piisab kui sul vahepealne switch teeb igmp snoopingut. Odavaim variant oleks ilmselt panna mõni vana Thomson TG784 switchina tööle (paar korda proovitud, peaks toimima). Muidu jah, kui sul dummy switch, peksab multicasti wifisse ka.

Six kirjutas:
Kui ruuter pole VDSLi võimeline, siis iseteenindusse ei tekigi sellise kiiruse aktiveerimise võimalust.

Zuumbox kirjutas:
JazZ kirjutas:
Sul ikka ruuter on VDSL'i võimeline?

Ei, ja enne ei lähe hankima ka kui ma pole kindel, et mulle hambasse ei puhuta icon_smile.gif


Ma arvan, et päris nii ei ole (100% kindel ei ole, kuna pole otseselt minu tööga seotud). Kui võrgu poolt on tehniline valmisoleks olemas vdsl jaoks (ehk kui jaamas on vdsl kaart olemas ja töötab), siis saab vdsl kiirust tellida igasuguse hetkel liinil oleva ruuteriga, lihtsalt sellega koos peab klient ka uue ruuteri hankima. Vastupidisel juhul jääks päris paljud vdsl'id tellimata (loogiliselt võttes ei ole ju mõeldav, et klient ostab/üürib vms vdsl ruuteri ja alles siis saab kindlalt teada, kas üleüldse saab vdsl tellida).

Edit: kui nüüd meenutama hakata, siis tegelikult olen näinud piisavalt kliendi juures teleri ekraanilt, kellel adsl ruuter, et võimalikud tellitavad kiirused on ainult vdsl (sest vdsl olemasolul me seda ainult pakumegi), nii et õige ruuteri omamine tellimise hetkel ei ole üldse oluline.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 03.09.2017 09:27:25 vasta tsitaadiga

Oleks loogiline küll.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 18:06:05 vasta tsitaadiga

Maal kadus mobiilne nett ära.....ootejärjekord pikem kui 10.min. tunni pärast helistavad ehk tagasi.

Mingi suurem rike?

Esmakordne värk, varem pole probleeme olnud

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.09.2017 18:11:09 vasta tsitaadiga

jeesus188, Elisal oli täna suurem rike. Teliast küll miskit ei tea. Ja sellest ei saa ma üldse aru kuidas on mobiilne nett seotud koduinternetiga? Erinevad võrgud/teenused.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 18:25:06 vasta tsitaadiga

Telia mobiilne koduinternet icon_rolleyes.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 19:23:43 vasta tsitaadiga

jeesus188, selleks eraldi teema. https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=665358
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.09.2017 19:31:51 vasta tsitaadiga

Ok, my bad.
Neid telia teemasi on siin shitaks

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 15:05:22 vasta tsitaadiga

Vaadake ette, Telia mängib mäkra:
http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikaitab/teliaga-lepingut-lopetada-soovinud-klient-sai-seadmete-tagastamata-jatmise-eest-kaela-trahvinoude?id=79409840
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 15:07:19 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Vaadake ette, Telia mängib mäkra:
http://kasulik.delfi.ee/news/kasulikaitab/teliaga-lepingut-lopetada-soovinud-klient-sai-seadmete-tagastamata-jatmise-eest-kaela-trahvinoude?id=79409840

Mis mõttes nagu mäger?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 17:22:56 vasta tsitaadiga

Reaper, Loe ikka hoolega. klient keeldus lepingu katkestamise korral seadmeid tagastamast kuigi tegemist oli tähtajalise lepinguga.
Telia oleks isegi vastu tulnud ja trahvita lepingu lõpetanud kuid klient hakkas vangerdama.
Tarbijakaitse otsus kinnitab seda, seda enam on imelik, et Delfi sellest artikli tegi :S

hea põhjus mitte tähtajalisi sõlmida ja seadmed kas osta või rentida, kliendid on püstihädas, eriti viasatiga kes ette teavitamata automaatselt tähtajalist pikendab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.09.2017 18:18:58 vasta tsitaadiga

ot:
indrekp kirjutas:
eriti viasatiga kes ette teavitamata automaatselt tähtajalist pikendab.

Tegelikult teatab sitavata seda juba lepingu sõlmimisel: vastav punkt on selle jaoks lepingus.
Millele kunde õhinal omakäeliselt allkirja annab.
Et aga sellele punktile ja kliendi rumalusele ka sihitakse ja kundet eraldi ei teavitata lepingu tähtaja lõppemisest ja selle lõpetamise võimalusest? No eks selle asja nimi on ahnus.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2017 00:29:59 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Reaper, Loe ikka hoolega. klient keeldus lepingu katkestamise korral seadmeid tagastamast kuigi tegemist oli tähtajalise lepinguga.
Telia oleks isegi vastu tulnud ja trahvita lepingu lõpetanud kuid klient hakkas vangerdama.
Tarbijakaitse otsus kinnitab seda, seda enam on imelik, et Delfi sellest artikli tegi :S

hea põhjus mitte tähtajalisi sõlmida ja seadmed kas osta või rentida, kliendid on püstihädas, eriti viasatiga kes ette teavitamata automaatselt tähtajalist pikendab.


Parem võiks kilgata sellest kuidas arveldussüsteemi vea tõttu tähtajatu lepingu raames tagastatud seadmete eest ikkagi täisraha küsitakse just kohale jõudnud arvetel. Pretensioonide lahendamise osakonna töögraafikut vaadates pole see üldsegi harv juhus.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.09.2017 14:16:13 vasta tsitaadiga

See, et maksad leppetrahvi seadme eest mille said tähtajalise lepinguga - on ju isegi lepingus sees. Ega seda niisama tasuta sulle siis ei antud.
Osta seade välja ja tee tähtajatu või rendi seadet kui tähtajalised ei meeldi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 09.09.2017 12:47:08 vasta tsitaadiga

Nonii - klassikalised Telia naljad. Iseteeninduses teade:
Telia iseteenindus kirjutas:
Võrgu arendus valmib 30.09.2017.

Võrgu arendamine lükkus edasi.
Kahjuks, võrguarenduse tööd valmivad hiljem, kui algselt prognoosisime.
Pidime muutma ehitusplaani. Tavaliselt tingivad selle:
- tööde käigus selgunud vajadus remontida kaablikanalit;
- valed eeldused pinnase seisukorra osas;
- tehnilise lahenduse muutmine ehituse käigus.

Kui nad midagi maa alla tahavad ajada siis oleks võinud ikka teada, et Sauel on lauspaas ja selle peal 5 mm mulda icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2017 13:27:41 vasta tsitaadiga

Zuumbox, noh mul oli lubatud juuliks ja siis kui kuupäev kätte jõudis ei saanud endiselt teenust tellida. Kui uurisin, et milles asi siis muudeti kuupäev 29.09.2017 peale. Samas igasugune ehitustöö sai juba miski kuu aega tagasi valmis. Aga eks siis ootan selle kuupäevani ära.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2017 13:38:39 vasta tsitaadiga

Kas ma saan õigesti aru, et kui sobiv ruuter endal olemas, siis peab maksma vaid kuutasu ja mingit ajalist lepingut sõlmima ei pea, st. võib iga hetk lepingu katkestada?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renka
HV Guru
Renka

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.09.2017 13:42:11 vasta tsitaadiga

Mingit alalist lepingut ei pea mingil juhul ju sõlmima. Oma ruuterit ja muid seadmeid saab ka kasutada muidugi.
_________________
There is no place like 127.0.0.1
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.09.2017 18:37:21 vasta tsitaadiga

Mul lükati ka edasi. Kuupäev samuti 29.09
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 15:33:34 vasta tsitaadiga

Mängin mina Destiny 2'te ja hakkab kopp ette saama Cabbage ja Lecctuce erroritest. Uurin natuke maad ja leian, et ka kõigil teistel, kellel on Thomson TG789 ruuter on sama häda otsas.
Fain, katsetan mobiilset hotspoti ja asi toimib. Hommikul veendun uuesti probleemi olemuses.
Fain, lähen Telia esindusse ja küsin rendile nende uusima Inteno võrguruuteri. Tulen koju, tõstan kaablid külge ja asun siis poolt tundi ootama. Pool tunnikest möödas aga DHCP server ei jaga korrektselt ühtegi IP aadressi sisevõrku välja. Vana ruuteriga kõik toimib. Siis ka toimib kui käsitsi ise masinatele IP aadressid anda.
Nokitsen selles ülimalt piiratud veebitarkvaras ringi ja imestan kuhu kurat on kadunud OpenWRT tarkvara?
Ei õnnestu kuidagi muret lahendada. Telefoni otsas abi paludes selgub, et nendepoolt on kõik korras, pakutakse, et tehnik tuleb kohale, maksab 10€ ja siis pannakse mul see renditud ruuter tööle.

Ehk siis - kas ma pean peale maksma, et ühes ruuteriks toimiks korralikult ja out-of-the-box DHCP server, mis on võimeline ruuteriga üle WiFi või kaabliga ühendatud seadmetele jagama IP-aadresse. Kas NAT ja DHCP ei ole ühe ruuteri puhul "inimõigusteks"?
Lisaks, kui tehnilise toe neiuke ütleb, et ta konsulteeris targematega ja viga peab olema sisevõrgus (ei, kindlasti mitte) siis kuidas vana ruuteriga kõik edukalt toimib.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 15:52:54 vasta tsitaadiga

TG789 korral oli vaikimisi gateway 192.168.1.254, Inteno on vaikimisi 192.168.1.1
Muuda sisevõrgu masinate gateway õigeks.
Ja kontrolli, et poleks mingil sisevõrgu masinal pandud käsitsi ip 192.168.1.1


viimati muutis Six 10.09.2017 17:34:19, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 16:05:34 vasta tsitaadiga

d3t, Ruuteris töötab DHCP out of box tõesti. 15min jooksul oleks pidanud ruuter oma tarkvara uuendama ning taastama vana ruuteri sätted, wifi ja pordid kui need olid varasemalt muudetud/tehtud. Võimalik, et Gateway tuleb uuesti määrata.
Kui mingi anomaalia säilis peale uuendust ja taastamist, võid julgelt uuesti resetti lasta, DHCP peab töötama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 16:32:16 vasta tsitaadiga

7 korda seda teinud ja ei muffigi. Viisin ruuteri tagasi, vaatab Starmani poole nüüd ma usun peale seda kogemust.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 16:48:52 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
7 korda seda teinud ja ei muffigi. Viisin ruuteri tagasi, vaatab Starmani poole nüüd ma usun peale seda kogemust.


Kui Intenos on DHCP sinu juures kinni, siis on Starmani Ciscol samamoodi. Loe Starmani teemat ja kogemusi mänguritelt.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 10.09.2017 18:42:49 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
TG789 korral oli vaikimisi gateway 192.168.1.254, Inteno on vaikimisi 192.168.1.1
Muuda sisevõrgu masinate gateway õigeks.
Ja kontrolli, et poleks mingil sisevõrgu masinal pandud käsitsi ip 192.168.1.1

Minuarust oleks lihtsam ühel Inteno purgil IP ära muuta selle asemel, et kõikidel sisevõrgu masinatel hakata gateway'd "õigeks väänama".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 19:02:10 vasta tsitaadiga

Parem ükskord kogu võrk üle käia kui iga kord peale fw upgrade ruuterit õigeks sättida.

Zuumbox kirjutas:
Six kirjutas:
TG789 korral oli vaikimisi gateway 192.168.1.254, Inteno on vaikimisi 192.168.1.1
Muuda sisevõrgu masinate gateway õigeks.
Ja kontrolli, et poleks mingil sisevõrgu masinal pandud käsitsi ip 192.168.1.1

Minuarust oleks lihtsam ühel Inteno purgil IP ära muuta selle asemel, et kõikidel sisevõrgu masinatel hakata gateway'd "õigeks väänama".
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 20:10:52 vasta tsitaadiga

Six kirjutas:
Parem ükskord kogu võrk üle käia kui iga kord peale fw upgrade ruuterit õigeks sättida.

Zuumbox kirjutas:
Six kirjutas:
TG789 korral oli vaikimisi gateway 192.168.1.254, Inteno on vaikimisi 192.168.1.1
Muuda sisevõrgu masinate gateway õigeks.
Ja kontrolli, et poleks mingil sisevõrgu masinal pandud käsitsi ip 192.168.1.1

Minuarust oleks lihtsam ühel Inteno purgil IP ära muuta selle asemel, et kõikidel sisevõrgu masinatel hakata gateway'd "õigeks väänama".

Kõigile huvilistele, sai proovitu nii 1:1 võrgukonfi vana thomsoni pealt kui muid loogikalisi. Vahet pole mida sinna DHCP serveri sisse väänata, broadcasti kui sellist pole. Mis tähendab, et kõik arvutid/seadmed võtavad lõbusalt self-assigned ip selle asemel mida ruuter rõõmsalt omas teoorias jagab. Ruuteri shipitud võrgukonf on poolik, isegi gateway aadressi ei suutnud autoconf ära teha. Ei aidanud dhcp serveri sisse välja lülimine ega reboot masinale. Kogu pühapäevase päeva sai selle masinaga kaklemisele kulutatud ning kusagil umbmäärasel ajal järgmisel nädalal tehnikut oodama jääda on totter.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 21:29:55 vasta tsitaadiga

d3t, ükskõik mis antud juhul sul katki läks, seda saab vaid kohapeal parandada. sellisel juhul ei aita ei ruuteri ega operaatorii vahetus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran

liitunud: 28.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 21:56:15 vasta tsitaadiga

Kas need rendile antavad ruuterid on kõik uued?
Vbla ongi ruuter peetis.

indrekp kirjutas:
d3t, ükskõik mis antud juhul sul katki läks, seda saab vaid kohapeal parandada. sellisel juhul ei aita ei ruuteri ega operaatorii vahetus.
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 22:30:48 vasta tsitaadiga

Six, tõenäoliselt ei ole, sest kes rendiruuteri tagasi viib...Vaevalt, et see utiili läheb.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 22:42:15 vasta tsitaadiga

//E: Suutsin ise ruuterid ja paketid sassi ajada, minu viga.

viimati muutis Markz 11.09.2017 00:31:58, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2017 23:00:55 vasta tsitaadiga

Markz, 40/10 on VDSL. 784 on ADSL võimeline max. Seega kõik õige. Maal ei saanud sul kindlasti 40/10 olla 784 ruuteriga. 784 oli/on 12/1 ühenduse jaoks maksimaalselt.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 10:56:21 vasta tsitaadiga

indrekp, minu arvates pole okey, küsida 10€ selle nalja eest, et tehnik kohale tuleks. Kogu ruuter on kaugelt konfitav, seega pole teoorias probleemi ju kaugelt see ära konfida kui tehniku aeg nii kallis on - näha on ju, et DHCP pool suudab edukalt välja anda ainult heal juhul 1 aadressi ja ülejäänud masinad võrgus on küll IP aadressiga aga isegi NETBIOS nime välja ei võta. Ka expert mode ei anna piisavalt valikuid juurde ja tundub, et kogu peale ehitatud tarkvara on pehmelt öeldes seal poolpidune ja töötab valikuliselt. Hetkel on plaan saada lähipäevil kätte vanem Inteno ruuter mis jookseb veel OpenWRT'ga. Kui selle ruuteriga olukord laheneb jääb mõnda aega edasi Telia kliendiks...

PS: Support ajab muidugi ka valet juttu - pool tunni jooksul pidid kõik mu vanad sätted ruuterilt ilmuma uuele ruuterile (mida muidugi mitte mingilj juhul ei juhtunud...) mis tundub absurdne. Kuidas saab minu võrgu sisekonf jõuda minu vanast ruuterist uude aga see selleks.

Six, ega ei oska öelda, software update oli tegemata ruuteril (mida saab ülla ülla teha ainult helistades supporti uue Inteno puhul) ning karbil pole ju otsesselt kleepsu vms peal mis näitaks et keegi avanud pole. Eeldaks, et nagu oleks uus.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 11:06:32 vasta tsitaadiga

d3t, ka sinu ruuter jookseb OpenWRT'ga, GUI on lihtsalt teine... icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 11:23:39 vasta tsitaadiga

Sätted saad ise samuti taastada.

Logid OnlineAbisse sisse ja valid Ruuter -> Halda -> Varundused.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 12:06:02 vasta tsitaadiga

Uueks elukohaks on nüüd eramu Tammelinnas (Tartu), ühenduseks on ADSL 12/1, mis on eelmise elukohaga võrreldes kõva downgrade. Telia kodulehelt aadressi järgi vaadates paremat ei pakuta kah. On üldse variant, et kui asendan ADSL seadme VDSL seadmega, tekib variant kiiruse kasvuks või võin selle VDSL seadmele kulutatava raha eest kohe nelipaki osta? Liini pikkustest ei tea ma midagi. Üle tänava aadressile pakub süsteem igatahes 20/5 ühendust. Soinaste tänaval (milles ääres maja on), käib igatahes kõva kaevamine, loodetavasti panevad muuseas ka optika maha, kuigi mingit kinnitust selles osas pole.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 12:07:17 vasta tsitaadiga

Etsike, seade ei muuda asja, kui ei pakuta siis ei pakuta, võid nelipaki asemel prem kohe kasti võtta... icon_neutral.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 13:20:36 vasta tsitaadiga

Etsike, mobiilsidevariant jääb juu 20/5 Mbps?
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 13:58:37 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Etsike, mobiilsidevariant jääb juu 20/5 Mbps?
Kas F4G'd antakse kui kaabel ADSLiga tuppa tuleb?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 14:08:22 vasta tsitaadiga

Antakse ikka, ma vormistasin endale suisa iseteeninduses ära.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etsike
HV veteran
Etsike

liitunud: 24.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 14:34:28 vasta tsitaadiga

Kuna 12/1 ühendusel on nutt kurgus juba Youtube'i peale, siis 20/5 üle õhu oleks täitsa variant. Tartu telemast on ju kiviga visata (850m), seal otsas neid saatjaid kindlasti pesitseb. Aga las ma pakun, 4G seadmed tuleb ikka ise välja osta või rentida, sest kapitalistlik ettevõte neid ikka niisama ei annaks.
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 14:45:31 vasta tsitaadiga

4G ei pea ju Telia oma olema.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avax
HV Guru
avax

liitunud: 10.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 15:59:31 vasta tsitaadiga

Maxim Puente kirjutas:
4G ei pea ju Telia oma olema.

TV3/TV6 näitamine on ainult F4G pealt selle minuTV nimelise tootega. Kui sealt muidugi midagi vaadata on...
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 16:08:24 vasta tsitaadiga

Ok, kui tv ka vajalik. Samas Starmanil ju ka tv paketid olemas
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 16:20:38 vasta tsitaadiga

Pailaps, et thomsoni ruuteri seaded sobivad inteno ruuterile 1:1?
Etz, kui see jookseb openwrt peal siis milleks seda rõvedad skinni peale panna mis kõik kinni keerab?

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.09.2017 16:34:22 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
Etz, kui see jookseb openwrt peal siis milleks seda rõvedad skinni peale panna mis kõik kinni keerab?
'

Asi pole skinnis, GUI ei keera ise midagi kinni, Telia on keeranud.
Saad teise seadme, vanema GUI'ga, siis näed et see on täpselt sama kinni.

ot:
Luci vs. Juci debatt on hoopis midagi muud, ning ei puutu antud juhul asja...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 265, 266, 267 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.