Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2017 10:12:35 vasta tsitaadiga

Ma ise hoian silma peal Supermicro H11SSL seeria plaatidel, juhuks kui Threadripperi hind saab märgatavalt erinema Epycust.

Ja noh, H11DSi on kah ilus..
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.06.2017 11:58:30 vasta tsitaadiga

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AB350N-Gaming-WIFI-rev-10#kf
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 14:37:02 vasta tsitaadiga

paremad pildid:
https://smallformfactor.net/news/gigabyte-introduces-ga-ab350n-gaming-wifi-am4-itx-motherboard

pistikute asetus pakub mõtlemisainet. saadavus juulikuus. ootame asrocki versiooni. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 15:21:25 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
ootame asrocki versiooni. thumbs_up.gif


Mina küll ei ootaks. See on ikka häbiväärne käitumine tootja poolt. Asus või MSI ei teeks eales midagi taolist.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6jlh6n/asrock_gaming_k4_x370_is_now_eol_as_stated_by/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 18:20:16 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
DeTHiCa. kirjutas:
ootame asrocki versiooni. thumbs_up.gif


Mina küll ei ootaks. See on ikka häbiväärne käitumine tootja poolt. Asus või MSI ei teeks eales midagi taolist.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/6jlh6n/asrock_gaming_k4_x370_is_now_eol_as_stated_by/


K4 tootmine lõpetati ja asendati parema mudeliga? oh noes, mis nüüd saab.

tsitaat:
EoL only ONLY means it is now not being manufactured.
Support and BIOS releases will continue.
The BIOSes are compartmental so thus easily updated with future AGESA code.


kui selles hinnasegmendis on võimalik asrockil toota paremat plaati, siis lasku käia.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 27.06.2017 20:39:58 vasta tsitaadiga

Kas mõni nendest uutest odavamaks serveriks ka sobib?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 20:49:26 vasta tsitaadiga

jaank kirjutas:
Kas mõni nendest uutest odavamaks serveriks ka sobib?
Serveriks sobib igasugune riistvara kasvõi Raspberry Pi'st alates. Pigem oleneb, mis teenust pakkuda tahad.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 27.06.2017 21:01:09 vasta tsitaadiga

Kodusem tagasihoidlik... midagi uhkemat kui N54L, aga samas tahaks voolu ja lärmiga mõistuse piiresse jääda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 21:14:48 vasta tsitaadiga

Ryzeni vaates on TDP 65W kanti, selle jahutab hea jahutusega rahulikult kasvõi passiivis ära. Iseasi, kas server niipalju hobujõudu vajab, ise vaataks pigem mõne 20-25W CPU kanti (mida AMD'l hetkel veel pakkuda pole). Lihtsam jahutada ja üldiselt vaiksem/odavam igas mõttes.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 27.06.2017 21:25:04 vasta tsitaadiga

Noh Plexi transcodega võiks ju toime tulla... mingi Xeon E5645 ekvivalent võiks näiteks olla.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 27.06.2017 21:49:46 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Ryzeni vaates on TDP 65W kanti, selle jahutab hea jahutusega rahulikult kasvõi passiivis ära. Iseasi, kas server niipalju hobujõudu vajab, ise vaataks pigem mõne 20-25W CPU kanti (mida AMD'l hetkel veel pakkuda pole). Lihtsam jahutada ja üldiselt vaiksem/odavam igas mõttes.


undervoltides võib ryzenist väga eeskujulikku energiasäästu proset välja pigistada. 1,05V@3,1G R7 1700 cpu tarbimist mõõdeti täistuuride reaalselt alla 30W. sellise tarbimise ja 8C/16T juures pole intelil praegu midagi perfis vastu panna.
r5 1600 jääks alla 25W kanti. ainus mure on vajadus eraldi GPU järgi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 21:51:19 vasta tsitaadiga

High-Q, täitsa nõus, unustan ikka ja jälle undervolti ära (kohe näha, et viimane AMD oli A3200 icon_smile.gif).
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.06.2017 22:20:27 vasta tsitaadiga

No undervoltida ju võib, aga täishinna pead ikka välja käima. Kes tahab low power low cost proset peab ära ootama APU versioonid või Ryzen 3 prosed.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2017 17:35:49 vasta tsitaadiga

Whee, lõpuks ometi.

Version 0805
tsitaat:

Description
PRIME B350M-A
BIOS 0805
Update AGESA to 1.0.0.6a


Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2017 19:34:46 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Whee, lõpuks ometi.

Version 0805
tsitaat:

Description
PRIME B350M-A
BIOS 0805
Update AGESA to 1.0.0.6a


Spoiler Spoiler Spoiler


Prime X370'ga on väidetavalt 0805 kehvem kui 0803. mälude kiirused ei tööta paljudel enam mis 0803'ga toimisid. Ma pole julgenud veel selle peale minna. B350'ga vb on lood paremad

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.06.2017 23:59:48 vasta tsitaadiga

https://valid.x86.fr/8kwsb5

fckyea
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2017 10:00:45 vasta tsitaadiga

Palju voolutarve selle 1.1v-ga ka on?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2017 10:18:57 vasta tsitaadiga

Mingi väga vale cpuid sai pastetud, tegelikult oli mõte selles, et 4x8GB käib nüüd 2666Mhz@1.2v ja 1T peal.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2017 10:57:44 vasta tsitaadiga

anubis, Jep seda ma vaatasingi, et 2133 pole nagu suur põhjus rõõmustamiseks ju icon_biggrin.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.06.2017 16:26:07 vasta tsitaadiga

http://hexus.net/tech/news/cpu/107431-amd-debuts-ryzen-pro-cpus-battle-intel-vpro/
http://www.anandtech.com/show/11591/amd-launches-ryzen-pro-cpus-enhanced-security-longer-warranty-better-quality
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 00:39:42 vasta tsitaadiga

kuidagi radari alt läinud:
https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/06/23/even-more-performance-updates-for-ryzen-customers
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.06.2017 09:45:31 vasta tsitaadiga

see rotr paranemine on muljetavaldav ainult eraldiseisvalt võttes. see on low-medium settingutel ja inteli konkurendid on ka peale seda patchi jätkuvalt märgatavalt ees. üks uudistesaitidest oli inteli paranemist (õigemini selle puudumist) testinud, otsisin linki aga praegu ei leidnud.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 10:34:28 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
see rotr paranemine on muljetavaldav ainult eraldiseisvalt võttes. see on low-medium settingutel ja inteli konkurendid on ka peale seda patchi jätkuvalt märgatavalt ees. üks uudistesaitidest oli inteli paranemist (õigemini selle puudumist) testinud, otsisin linki aga praegu ei leidnud.


mis s*tta sa ajad? pildi all on kirjas medium ja high preset, + vaata siia:
http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-1700-cpu-review,5009-6.html

numbrid klapivad, aprillikuus sai ryzen 120fps dx12 very high settingutel. nüüd saab sama palju, kui inteli prosed.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 10:38:24 vasta tsitaadiga

Mida Ryzen Pro'st saab välja lugeda - AMD plaanidesse ei paista kuuluma mitme CPU die ehitamine, ka 4c/4c on sama 8c/16t Zeppelini ehitusplokki kasutav, lihtsalt kehvemad die'd. Mõnes mõttes muudab see tootmise maru lihtsaks, samas kui yieldid on nii head nagu nad väidetavalt on siis peavad nad täisväärtuslikke kivisid julmalt nudima.

Tea, kas tarkvaraline tuumade unlock on võimalik...
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.06.2017 10:51:42 vasta tsitaadiga

DeTHiCa., läks mälu järgi valesti jah. medium ja high. ei muuda mõtet.
kuidas selle 1440p ja ultra settingutega testimisega lood olidki. seal ei anna too patch mingit kasu.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 30.06.2017 13:53:13 vasta tsitaadiga

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i9-7900x-skylake-x,5092-8.html kõrgemaid seaded. 1440p teste ei leidnud, sest kõik teevad nüüd 480p teste, sest see näitab "real life" olukorda ju...

Märge juures, et 6juunil üle käidud, kõik tulemused ühe joone peal: http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_5_1600_review,19.html
Siin ka veel video, mis räägib sama juttu: https://www.youtube.com/watch?v=7ebtf66fL4A @1:50 tulemused: https://youtu.be/7ebtf66fL4A?t=1m50s

Aga nüüd lähme Inteli teemasse uue x299 platvormi tulemusi vaatama. Oot, my bad, need platvormid kärssavad maha ju kui käima paned, 100W min, 270W ülekellatult: http://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i9-7900x-skylake-x,5092-10.html ahjud ja VRM 130C+ peal.
Aga noh, et tava jätkata kutsume edasi ikka AMD-d ahjudeks.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indu
HV veteran
indu

liitunud: 03.02.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 19:08:00 vasta tsitaadiga

Hmm. Mul viimast biosi peale ei lase igatahes. Can't read file.
https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-B350-PLUS/HelpDesk_Download/

_________________
http://www.lossirestoran.eu/
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 23:31:14 vasta tsitaadiga

On kellelgi miskit head võrdlust silma jäänud, mis võrdleks ryzeni peal 3200 @ 14-14-14-34 ja näiteks miskeid 3600 suva timingutega pulki ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 23:37:47 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Enamus on kuni 3200 CL14 võrdlused ja sedagi mitu kuud tagasi. Ainus mida ma tean kus on adekvaatselt 3200 ja 3600 võrreldud on see:
Spoiler Spoiler Spoiler


Arvestades 1.0.0.6a uuendust ja teoreetiliselt DDR4-4000 tuge, siis uuendatud testid on long overdue minu arvates icon_rolleyes.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2017 00:11:12 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
https://valid.x86.fr/8kwsb5

fckyea


https://valid.x86.fr/2yedhd

Seda mõtlesin siis, algselt. icon_smile.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2017 04:40:21 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Mida Ryzen Pro'st saab välja lugeda - AMD plaanidesse ei paista kuuluma mitme CPU die ehitamine, ka 4c/4c on sama 8c/16t Zeppelini ehitusplokki kasutav, lihtsalt kehvemad die'd. Mõnes mõttes muudab see tootmise maru lihtsaks, samas kui yieldid on nii head nagu nad väidetavalt on siis peavad nad täisväärtuslikke kivisid julmalt nudima.

Tea, kas tarkvaraline tuumade unlock on võimalik...

See on neil vist jah päris kuluefektiivne, et sisuliselt 4c/4t>32c/64t kasutavad kõik sama kivi. Järgmine eraldiseisev kivi peaks tulema Raven Ridge, millel siis füüsiliselt 4 tuuma ja 8MB vahemälu- sellest näeme ka ilmselt 2c/4t ja/või 3c/6t versioone.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2017 13:57:31 vasta tsitaadiga

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-ryzen-7-agesa-1006-performance-update-review,1.html

(viimased lehed on ports ddr4 kitte XMP-testitud)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 10:29:26 vasta tsitaadiga

AMD Takes 10.4% CPU Share From Intel In Q2 2017, Its Largest Quarterly Share Gain In History

ja see on alles trendi algus teades et Intel pole suuteline murranguid pakkuma:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 14:08:40 vasta tsitaadiga

Infoks lihtsalt.
Mul on ostetud Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 plate ja ka 16GB Corsair Vengance LPX 3200mhz CL16 mälud.
F4 biosiga sain need käsitsi 2933Mhz ja CL15 peal tööle, kuid XMP profiiliga ei saanud bootimagi. Kuid nüüd viimase AGESA 1.0.0.6 (F5) biosiga polnud probleemi valida XMP profiil ja paugutas kohe tööle tehase etteantud 3200MHz kiirusega.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 02.07.2017 15:08:34 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
AMD Takes 10.4% CPU Share From Intel In Q2 2017, Its Largest Quarterly Share Gain In History
see on alles trendi algus teades et Intel pole suuteline murranguid pakkuma:

Murrangut pole ju vaja. Lihtsalt lööb hinna alla ja korras.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 15:35:13 vasta tsitaadiga

Nojah. Reaalselt ega enne Coffee Lake (Q3?) Intel ka midagi teha ei suuda. Kuigi irooniline on see, et Steam HW surveys on AMD hoopis turuosa kaotanud mis näitab kui ebatäpne see info on mis sealt tuleb icon_lol.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 15:58:11 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Nojah. Reaalselt ega enne Coffee Lake (Q3?) Intel ka midagi teha ei suuda. Kuigi irooniline on see, et Steam HW surveys on AMD hoopis turuosa kaotanud mis näitab kui ebatäpne see info on mis sealt tuleb icon_lol.gif
inteli poolt kinni makstud. Miks muidu ma koguaeg seda surveyd vaid inteli platvormil saan (ja inteli kasti kasutan vast 5% ajast icon_biggrin.gif)
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 16:33:25 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
AMD Takes 10.4% CPU Share From Intel In Q2 2017, Its Largest Quarterly Share Gain In History

ja see on alles trendi algus teades et Intel pole suuteline murranguid pakkuma:
Spoiler Spoiler Spoiler

See on kõigest Passmark'is tehtud testide põhjal, ilmselt paljud lihtsalt testisid oma uusi mänguasju. Serveri ja laptopi turul ei olnud AMD'l teises kvartalis veel midagi uut.

tsitaat:
inteli poolt kinni makstud. Miks muidu ma koguaeg seda surveyd vaid inteli platvormil saan (ja inteli kasti kasutan vast 5% ajast icon_biggrin.gif)

Tahtsin just kirjutada, et pole ka selles küsitluses kunagi osalenud- et kas seetõttu, et vaid AMD'd olen kasutanud. Aga ennäe, tegin Steami lahti ja lõi küsitluse kohe ette icon_biggrin.gif .

Selle järgi 42% kasutab kahetuumalisi ja 52% neljatuumalisi prosesid. Aasta on 2017.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xpander
HV veteran
xpander

liitunud: 24.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 17:04:32 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
inteli poolt kinni makstud. Miks muidu ma koguaeg seda surveyd vaid inteli platvormil saan (ja inteli kasti kasutan vast 5% ajast icon_biggrin.gif)



ot:
Sama on OS'iga icon_smile.gif Linuxi all saab üliharva seda, aga kui wine all windooza steam käima tirida siis on väga tihti survey. icon_rolleyes.gif

_________________
Linux Gaming Videos: Xpander69
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 17:14:01 vasta tsitaadiga

Mul viskas ka Steami Survey ette esimest korda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 02.07.2017 18:48:49 vasta tsitaadiga

Tervitus.

Tüütan jällegi vana küsimusega sest vahepeal kindlasti palju tooteid/uuendusi turule tulnud just emaplaatide osas. Sain ülesandeks vennale 1600x komplekt kokku panna. Palun soovitage emaplaat(B350) pluss mälude kooslust 1600X-le. Mälude osas oleks soov 3000 ligidale või enam kiirused. One time setup pean tegema talle ja ta ise tweakimist/OC ei tee. Tahab väga vaikset kooslust.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 20:28:44 vasta tsitaadiga

A-Circus. kirjutas:

Selle järgi 42% kasutab kahetuumalisi ja 52% neljatuumalisi prosesid. Aasta on 2017.

Pakun et esiteks väga paljud on seal läpakad(enamus mobile i5/7 ju 2 tuumalised ja kõige populaarsem takt "2.3 GHz to 2.69 GHz") ning teiseks arvestatud füüsilisi tuumi(ehk enamus i7d lähevad ka sinna alla). Enne Ryzenit oli üle nelja tuuma ikka päris kallis ja (enamus)mängudes vahe väike/olematu ehk enamus inimesi ostis 4 tuumalise mänguarvutisse icon_rolleyes.gif
Väike tõus on 6 ja 8 tuumalistel. 2017 aasta kohta igati adekvaatne pilt.

Ise saanud seda surveyd 7 aasta jooksul 3 või 4 korda.
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 02.07.2017 21:51:00 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Infoks lihtsalt.
Mul on ostetud Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 plate ja ka 16GB Corsair Vengance LPX 3200mhz CL16 mälud.
F4 biosiga sain need käsitsi 2933Mhz ja CL15 peal tööle, kuid XMP profiiliga ei saanud bootimagi. Kuid nüüd viimase AGESA 1.0.0.6 (F5) biosiga polnud probleemi valida XMP profiil ja paugutas kohe tööle tehase etteantud 3200MHz kiirusega.


paistab, et mul paranes F5 1.0.0.6-ga ka stabiilsus. enne tuli ikka pisut allapoole tõmmata. xmp3200 läks küll tööle ja benchitada sai ilusti, aga stressteste normaalselt ikkagi ei läbinud.
minu häda oli see, et miskitpärast 2933 ei läinud, misiganes viisil, ka lõtvadel taimingutel. tuli mõnda aega 2666-ga elada.
nüüd kõik sama xmp3200/auto ja pole pange pannud. ka prime blend või paar tundi realbenchi.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaspar737
Kreisi kasutaja

liitunud: 27.11.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 22:51:44 vasta tsitaadiga

white kirjutas:
Tervitus.

Tüütan jällegi vana küsimusega sest vahepeal kindlasti palju tooteid/uuendusi turule tulnud just emaplaatide osas. Sain ülesandeks vennale 1600x komplekt kokku panna. Palun soovitage emaplaat(B350) pluss mälude kooslust 1600X-le. Mälude osas oleks soov 3000 ligidale või enam kiirused. One time setup pean tegema talle ja ta ise tweakimist/OC ei tee. Tahab väga vaikset kooslust.

Jätan siinkohal mälud ja mobo kellelegi teisele soovitada, aga kas pole mõttekam 1600 võtta ja 40€ säästa?
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 22:59:43 vasta tsitaadiga

1600ga saab jahuti ka kaasa, sääst pigem ~€70.

Emaplaat võta see mis välimuselt meelepärasem, mälud vaata sama plaadi sobivuslistist sellised mida võimalik kaubandusvõrgust kätte saada mõistliku hinnaga - sihi 2933Mhz valideeritud kitti siis võidad kohe jõudluses kõige enam (üle selle ka hea, lihtsalt 2933 on optimaalseim ja tõenäoliselt hinnapoolest kõige mõistlikum).
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2017 23:54:05 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Infoks lihtsalt.
Mul on ostetud Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 plate ja ka 16GB Corsair Vengance LPX 3200mhz CL16 mälud.
F4 biosiga sain need käsitsi 2933Mhz ja CL15 peal tööle, kuid XMP profiiliga ei saanud bootimagi. Kuid nüüd viimase AGESA 1.0.0.6 (F5) biosiga polnud probleemi valida XMP profiil ja paugutas kohe tööle tehase etteantud 3200MHz kiirusega.


paistab, et mul paranes F5 1.0.0.6-ga ka stabiilsus. enne tuli ikka pisut allapoole tõmmata. xmp3200 läks küll tööle ja benchitada sai ilusti, aga stressteste normaalselt ikkagi ei läbinud.
minu häda oli see, et miskitpärast 2933 ei läinud, misiganes viisil, ka lõtvadel taimingutel. tuli mõnda aega 2666-ga elada.
nüüd kõik sama xmp3200/auto ja pole pange pannud. ka prime blend või paar tundi realbenchi.


Ma pole nüüd 3200mhz peal proovinud käsitsi timinguid alla tuua, samas ma ei tea kas on mõtet jamada sellega...

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 03.07.2017 09:02:58 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
1600ga saab jahuti ka kaasa, sääst pigem ~€70.

Emaplaat võta see mis välimuselt meelepärasem, mälud vaata sama plaadi sobivuslistist sellised mida võimalik kaubandusvõrgust kätte saada mõistliku hinnaga - sihi 2933Mhz valideeritud kitti siis võidad kohe jõudluses kõige enam (üle selle ka hea, lihtsalt 2933 on optimaalseim ja tõenäoliselt hinnapoolest kõige mõistlikum).


Tänud vastuse eest.

1. Selle kiiruse valideeringu leian emaplaadi kodukalt ja seda pidevaltr uuendatakse seoses uute driveritega?

2. Plaan oli võtta 1600x sest vend OC-ga ei tegele ja eesmärgiks oli võimalikult vaikne kast.

St siis niiehknaa aftermarket vaiksem jahutus peale ja CPU ise klokib ennast kui vaja. Muidu kardan. et liiga tihti ehk teeks see 1600 OEM jahuti liialt lärmi. Isegi vb siis kui väga vaja pole.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2017 09:07:49 vasta tsitaadiga

Seljuhul võta ikka 1600, säästad raha ja ei kaota midagi kui OCd ei plaani. Võinoh, 1600 ja 1600x OCvad suhteliselt 1-1.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.07.2017 10:17:32 vasta tsitaadiga

Igaljuhul 1600!
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 03.07.2017 10:33:13 vasta tsitaadiga

ma just vastupidi annaks 1600x-le hääle. just sel puhul kui OC ise ei plaani. mitte x-i enda turbo on ikka suht nadi. +100mhz allcore ja veidi kõrgem single core turbo (3,6). tavalise 1600 takt on ikka mannetult madal. see cpu ongi järgilükkamiseks loodud (ning läheb muidugi üpris hästi ka). kui aga ei näpi, siis karbist välja kõrgem takt on igati etem.
x versioon parandab kõik vead ära, baastakt algab sealt kus mitte x turps lõpeb, pluss turbo pluss XFR (single core kuni 4,1G).

muidugi juhul kui mänguarvutiks läheb, mitte-mänguarvutile pole takt niivõrd oluline.

amdi karbijahutus on idles väga vaikne, aga kui tuurid üles võtab, siis veidi teeb häält ikkagi: väikse läbimõõduga vent ja kõrged pöörded (olgugi, et hea kvaliteediga vent). normaalne ac freezer 33 või hyper 212 on laksu all kindlasti vaiksem variant (ja muidugi parema jahutusvõimega).
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 60, 61, 62 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.