|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
25.06.2017 10:12:35
|
|
|
Ma ise hoian silma peal Supermicro H11SSL seeria plaatidel, juhuks kui Threadripperi hind saab märgatavalt erinema Epycust.
Ja noh, H11DSi on kah ilus..
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
27.06.2017 18:20:16
|
|
|
K4 tootmine lõpetati ja asendati parema mudeliga? oh noes, mis nüüd saab.
| tsitaat: |
EoL only ONLY means it is now not being manufactured.
Support and BIOS releases will continue.
The BIOSes are compartmental so thus easily updated with future AGESA code. |
kui selles hinnasegmendis on võimalik asrockil toota paremat plaati, siis lasku käia.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
27.06.2017 20:39:58
|
|
|
| Kas mõni nendest uutest odavamaks serveriks ka sobib?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.06.2017 20:49:26
|
|
|
| jaank kirjutas: |
| Kas mõni nendest uutest odavamaks serveriks ka sobib? |
Serveriks sobib igasugune riistvara kasvõi Raspberry Pi'st alates. Pigem oleneb, mis teenust pakkuda tahad.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
27.06.2017 21:01:09
|
|
|
| Kodusem tagasihoidlik... midagi uhkemat kui N54L, aga samas tahaks voolu ja lärmiga mõistuse piiresse jääda.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.06.2017 21:14:48
|
|
|
| Ryzeni vaates on TDP 65W kanti, selle jahutab hea jahutusega rahulikult kasvõi passiivis ära. Iseasi, kas server niipalju hobujõudu vajab, ise vaataks pigem mõne 20-25W CPU kanti (mida AMD'l hetkel veel pakkuda pole). Lihtsam jahutada ja üldiselt vaiksem/odavam igas mõttes.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaank
HV veteran
liitunud: 14.01.2007
|
27.06.2017 21:25:04
|
|
|
| Noh Plexi transcodega võiks ju toime tulla... mingi Xeon E5645 ekvivalent võiks näiteks olla.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
27.06.2017 21:49:46
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| Ryzeni vaates on TDP 65W kanti, selle jahutab hea jahutusega rahulikult kasvõi passiivis ära. Iseasi, kas server niipalju hobujõudu vajab, ise vaataks pigem mõne 20-25W CPU kanti (mida AMD'l hetkel veel pakkuda pole). Lihtsam jahutada ja üldiselt vaiksem/odavam igas mõttes. |
undervoltides võib ryzenist väga eeskujulikku energiasäästu proset välja pigistada. 1,05V@3,1G R7 1700 cpu tarbimist mõõdeti täistuuride reaalselt alla 30W. sellise tarbimise ja 8C/16T juures pole intelil praegu midagi perfis vastu panna.
r5 1600 jääks alla 25W kanti. ainus mure on vajadus eraldi GPU järgi.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
27.06.2017 21:51:19
|
|
|
High-Q, täitsa nõus, unustan ikka ja jälle undervolti ära (kohe näha, et viimane AMD oli A3200 ).
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.06.2017 10:00:45
|
|
|
| Palju voolutarve selle 1.1v-ga ka on?
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
29.06.2017 10:18:57
|
|
|
| Mingi väga vale cpuid sai pastetud, tegelikult oli mõte selles, et 4x8GB käib nüüd 2666Mhz@1.2v ja 1T peal.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.06.2017 09:45:31
|
|
|
see rotr paranemine on muljetavaldav ainult eraldiseisvalt võttes. see on low-medium settingutel ja inteli konkurendid on ka peale seda patchi jätkuvalt märgatavalt ees. üks uudistesaitidest oli inteli paranemist (õigemini selle puudumist) testinud, otsisin linki aga praegu ei leidnud.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DeTHiCa.
HV Guru

liitunud: 13.01.2006
|
30.06.2017 10:34:28
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| see rotr paranemine on muljetavaldav ainult eraldiseisvalt võttes. see on low-medium settingutel ja inteli konkurendid on ka peale seda patchi jätkuvalt märgatavalt ees. üks uudistesaitidest oli inteli paranemist (õigemini selle puudumist) testinud, otsisin linki aga praegu ei leidnud. |
mis s*tta sa ajad? pildi all on kirjas medium ja high preset, + vaata siia:
http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-7-1700-cpu-review,5009-6.html
numbrid klapivad, aprillikuus sai ryzen 120fps dx12 very high settingutel. nüüd saab sama palju, kui inteli prosed.
|
|
| Kommentaarid: 148 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
30.06.2017 10:38:24
|
|
|
Mida Ryzen Pro'st saab välja lugeda - AMD plaanidesse ei paista kuuluma mitme CPU die ehitamine, ka 4c/4c on sama 8c/16t Zeppelini ehitusplokki kasutav, lihtsalt kehvemad die'd. Mõnes mõttes muudab see tootmise maru lihtsaks, samas kui yieldid on nii head nagu nad väidetavalt on siis peavad nad täisväärtuslikke kivisid julmalt nudima.
Tea, kas tarkvaraline tuumade unlock on võimalik...
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
30.06.2017 10:51:42
|
|
|
DeTHiCa., läks mälu järgi valesti jah. medium ja high. ei muuda mõtet.
kuidas selle 1440p ja ultra settingutega testimisega lood olidki. seal ei anna too patch mingit kasu.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
30.06.2017 13:53:13
|
|
|
http://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i9-7900x-skylake-x,5092-8.html kõrgemaid seaded. 1440p teste ei leidnud, sest kõik teevad nüüd 480p teste, sest see näitab "real life" olukorda ju...
Märge juures, et 6juunil üle käidud, kõik tulemused ühe joone peal: http://www.guru3d.com/articles_pages/amd_ryzen_5_1600_review,19.html
Siin ka veel video, mis räägib sama juttu: https://www.youtube.com/watch?v=7ebtf66fL4A @1:50 tulemused: https://youtu.be/7ebtf66fL4A?t=1m50s
Aga nüüd lähme Inteli teemasse uue x299 platvormi tulemusi vaatama. Oot, my bad, need platvormid kärssavad maha ju kui käima paned, 100W min, 270W ülekellatult: http://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i9-7900x-skylake-x,5092-10.html ahjud ja VRM 130C+ peal.
Aga noh, et tava jätkata kutsume edasi ikka AMD-d ahjudeks.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indu
HV veteran

liitunud: 03.02.2005
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
30.06.2017 23:31:14
|
|
|
| On kellelgi miskit head võrdlust silma jäänud, mis võrdleks ryzeni peal 3200 @ 14-14-14-34 ja näiteks miskeid 3600 suva timingutega pulki ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A-Circus.
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.10.2002
|
01.07.2017 04:40:21
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Mida Ryzen Pro'st saab välja lugeda - AMD plaanidesse ei paista kuuluma mitme CPU die ehitamine, ka 4c/4c on sama 8c/16t Zeppelini ehitusplokki kasutav, lihtsalt kehvemad die'd. Mõnes mõttes muudab see tootmise maru lihtsaks, samas kui yieldid on nii head nagu nad väidetavalt on siis peavad nad täisväärtuslikke kivisid julmalt nudima.
Tea, kas tarkvaraline tuumade unlock on võimalik... |
See on neil vist jah päris kuluefektiivne, et sisuliselt 4c/4t>32c/64t kasutavad kõik sama kivi. Järgmine eraldiseisev kivi peaks tulema Raven Ridge, millel siis füüsiliselt 4 tuuma ja 8MB vahemälu- sellest näeme ka ilmselt 2c/4t ja/või 3c/6t versioone.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
02.07.2017 14:08:40
|
|
|
Infoks lihtsalt.
Mul on ostetud Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 plate ja ka 16GB Corsair Vengance LPX 3200mhz CL16 mälud.
F4 biosiga sain need käsitsi 2933Mhz ja CL15 peal tööle, kuid XMP profiiliga ei saanud bootimagi. Kuid nüüd viimase AGESA 1.0.0.6 (F5) biosiga polnud probleemi valida XMP profiil ja paugutas kohe tööle tehase etteantud 3200MHz kiirusega.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
02.07.2017 15:08:34
|
|
|
Murrangut pole ju vaja. Lihtsalt lööb hinna alla ja korras.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
02.07.2017 15:58:11
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Nojah. Reaalselt ega enne Coffee Lake (Q3?) Intel ka midagi teha ei suuda. Kuigi irooniline on see, et Steam HW surveys on AMD hoopis turuosa kaotanud mis näitab kui ebatäpne see info on mis sealt tuleb  |
inteli poolt kinni makstud. Miks muidu ma koguaeg seda surveyd vaid inteli platvormil saan (ja inteli kasti kasutan vast 5% ajast )
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A-Circus.
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.10.2002
|
02.07.2017 16:33:25
|
|
|
See on kõigest Passmark'is tehtud testide põhjal, ilmselt paljud lihtsalt testisid oma uusi mänguasju. Serveri ja laptopi turul ei olnud AMD'l teises kvartalis veel midagi uut.
| tsitaat: |
| inteli poolt kinni makstud. Miks muidu ma koguaeg seda surveyd vaid inteli platvormil saan (ja inteli kasti kasutan vast 5% ajast icon_biggrin.gif) |
Tahtsin just kirjutada, et pole ka selles küsitluses kunagi osalenud- et kas seetõttu, et vaid AMD'd olen kasutanud. Aga ennäe, tegin Steami lahti ja lõi küsitluse kohe ette .
Selle järgi 42% kasutab kahetuumalisi ja 52% neljatuumalisi prosesid. Aasta on 2017.
|
|
| Kommentaarid: 50 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
48 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xpander
HV veteran

liitunud: 24.10.2005
|
02.07.2017 17:04:32
|
|
|
| salatoimik kirjutas: |
inteli poolt kinni makstud. Miks muidu ma koguaeg seda surveyd vaid inteli platvormil saan (ja inteli kasti kasutan vast 5% ajast ) |
| ot: |
Sama on OS'iga Linuxi all saab üliharva seda, aga kui wine all windooza steam käima tirida siis on väga tihti survey. |
_________________ Linux Gaming Videos: Xpander69 |
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.07.2017 17:14:01
|
|
|
| Mul viskas ka Steami Survey ette esimest korda.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
02.07.2017 18:48:49
|
|
|
Tervitus.
Tüütan jällegi vana küsimusega sest vahepeal kindlasti palju tooteid/uuendusi turule tulnud just emaplaatide osas. Sain ülesandeks vennale 1600x komplekt kokku panna. Palun soovitage emaplaat(B350) pluss mälude kooslust 1600X-le. Mälude osas oleks soov 3000 ligidale või enam kiirused. One time setup pean tegema talle ja ta ise tweakimist/OC ei tee. Tahab väga vaikset kooslust.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rewer
HV Guru

liitunud: 31.08.2004
|
02.07.2017 20:28:44
|
|
|
| A-Circus. kirjutas: |
Selle järgi 42% kasutab kahetuumalisi ja 52% neljatuumalisi prosesid. Aasta on 2017. |
Pakun et esiteks väga paljud on seal läpakad(enamus mobile i5/7 ju 2 tuumalised ja kõige populaarsem takt "2.3 GHz to 2.69 GHz") ning teiseks arvestatud füüsilisi tuumi(ehk enamus i7d lähevad ka sinna alla). Enne Ryzenit oli üle nelja tuuma ikka päris kallis ja (enamus)mängudes vahe väike/olematu ehk enamus inimesi ostis 4 tuumalise mänguarvutisse
Väike tõus on 6 ja 8 tuumalistel. 2017 aasta kohta igati adekvaatne pilt.
Ise saanud seda surveyd 7 aasta jooksul 3 või 4 korda.
|
|
| Kommentaarid: 1310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
922 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
02.07.2017 21:51:00
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Infoks lihtsalt.
Mul on ostetud Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 plate ja ka 16GB Corsair Vengance LPX 3200mhz CL16 mälud.
F4 biosiga sain need käsitsi 2933Mhz ja CL15 peal tööle, kuid XMP profiiliga ei saanud bootimagi. Kuid nüüd viimase AGESA 1.0.0.6 (F5) biosiga polnud probleemi valida XMP profiil ja paugutas kohe tööle tehase etteantud 3200MHz kiirusega. |
paistab, et mul paranes F5 1.0.0.6-ga ka stabiilsus. enne tuli ikka pisut allapoole tõmmata. xmp3200 läks küll tööle ja benchitada sai ilusti, aga stressteste normaalselt ikkagi ei läbinud.
minu häda oli see, et miskitpärast 2933 ei läinud, misiganes viisil, ka lõtvadel taimingutel. tuli mõnda aega 2666-ga elada.
nüüd kõik sama xmp3200/auto ja pole pange pannud. ka prime blend või paar tundi realbenchi.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
02.07.2017 22:51:44
|
|
|
| white kirjutas: |
Tervitus.
Tüütan jällegi vana küsimusega sest vahepeal kindlasti palju tooteid/uuendusi turule tulnud just emaplaatide osas. Sain ülesandeks vennale 1600x komplekt kokku panna. Palun soovitage emaplaat(B350) pluss mälude kooslust 1600X-le. Mälude osas oleks soov 3000 ligidale või enam kiirused. One time setup pean tegema talle ja ta ise tweakimist/OC ei tee. Tahab väga vaikset kooslust. |
Jätan siinkohal mälud ja mobo kellelegi teisele soovitada, aga kas pole mõttekam 1600 võtta ja 40€ säästa?
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
02.07.2017 22:59:43
|
|
|
1600ga saab jahuti ka kaasa, sääst pigem ~€70.
Emaplaat võta see mis välimuselt meelepärasem, mälud vaata sama plaadi sobivuslistist sellised mida võimalik kaubandusvõrgust kätte saada mõistliku hinnaga - sihi 2933Mhz valideeritud kitti siis võidad kohe jõudluses kõige enam (üle selle ka hea, lihtsalt 2933 on optimaalseim ja tõenäoliselt hinnapoolest kõige mõistlikum).
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
02.07.2017 23:54:05
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
Infoks lihtsalt.
Mul on ostetud Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3 plate ja ka 16GB Corsair Vengance LPX 3200mhz CL16 mälud.
F4 biosiga sain need käsitsi 2933Mhz ja CL15 peal tööle, kuid XMP profiiliga ei saanud bootimagi. Kuid nüüd viimase AGESA 1.0.0.6 (F5) biosiga polnud probleemi valida XMP profiil ja paugutas kohe tööle tehase etteantud 3200MHz kiirusega. |
paistab, et mul paranes F5 1.0.0.6-ga ka stabiilsus. enne tuli ikka pisut allapoole tõmmata. xmp3200 läks küll tööle ja benchitada sai ilusti, aga stressteste normaalselt ikkagi ei läbinud.
minu häda oli see, et miskitpärast 2933 ei läinud, misiganes viisil, ka lõtvadel taimingutel. tuli mõnda aega 2666-ga elada.
nüüd kõik sama xmp3200/auto ja pole pange pannud. ka prime blend või paar tundi realbenchi. |
Ma pole nüüd 3200mhz peal proovinud käsitsi timinguid alla tuua, samas ma ei tea kas on mõtet jamada sellega...
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
white
HV kasutaja
liitunud: 06.06.2003
|
03.07.2017 09:02:58
|
|
|
| anubis kirjutas: |
1600ga saab jahuti ka kaasa, sääst pigem ~€70.
Emaplaat võta see mis välimuselt meelepärasem, mälud vaata sama plaadi sobivuslistist sellised mida võimalik kaubandusvõrgust kätte saada mõistliku hinnaga - sihi 2933Mhz valideeritud kitti siis võidad kohe jõudluses kõige enam (üle selle ka hea, lihtsalt 2933 on optimaalseim ja tõenäoliselt hinnapoolest kõige mõistlikum). |
Tänud vastuse eest.
1. Selle kiiruse valideeringu leian emaplaadi kodukalt ja seda pidevaltr uuendatakse seoses uute driveritega?
2. Plaan oli võtta 1600x sest vend OC-ga ei tegele ja eesmärgiks oli võimalikult vaikne kast.
St siis niiehknaa aftermarket vaiksem jahutus peale ja CPU ise klokib ennast kui vaja. Muidu kardan. et liiga tihti ehk teeks see 1600 OEM jahuti liialt lärmi. Isegi vb siis kui väga vaja pole.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
03.07.2017 09:07:49
|
|
|
| Seljuhul võta ikka 1600, säästad raha ja ei kaota midagi kui OCd ei plaani. Võinoh, 1600 ja 1600x OCvad suhteliselt 1-1.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
03.07.2017 10:33:13
|
|
|
ma just vastupidi annaks 1600x-le hääle. just sel puhul kui OC ise ei plaani. mitte x-i enda turbo on ikka suht nadi. +100mhz allcore ja veidi kõrgem single core turbo (3,6). tavalise 1600 takt on ikka mannetult madal. see cpu ongi järgilükkamiseks loodud (ning läheb muidugi üpris hästi ka). kui aga ei näpi, siis karbist välja kõrgem takt on igati etem.
x versioon parandab kõik vead ära, baastakt algab sealt kus mitte x turps lõpeb, pluss turbo pluss XFR (single core kuni 4,1G).
muidugi juhul kui mänguarvutiks läheb, mitte-mänguarvutile pole takt niivõrd oluline.
amdi karbijahutus on idles väga vaikne, aga kui tuurid üles võtab, siis veidi teeb häält ikkagi: väikse läbimõõduga vent ja kõrged pöörded (olgugi, et hea kvaliteediga vent). normaalne ac freezer 33 või hyper 212 on laksu all kindlasti vaiksem variant (ja muidugi parema jahutusvõimega).
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|