|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
03.05.2017 22:26:11
|
|
|
Paljudes appides mis midagi varundavad, oskavad tihtipeale küsida kas roamingus edasi toimetada või ei
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
03.05.2017 22:28:39
|
|
|
Pmst iga kuu saab kusagil käidud. Lätis, Soomes ja Saksamaal on sel aastal ära käidud. Suvel tuleb Austrias ja Rootsis üritusi, Belgia ei ole veel kindel.
Soomes on kindlasti veel üritusi tulemas. Homme ka Soome. Hea, et nett seal tasuta on.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
04.05.2017 09:01:40
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Super AMOLED kirjutas: |
| Ma käin iga aasta vähemalt korra välismaal. Palju te käite? |
See on tänapäeval minimaalne, olgu siis kaugem või lähem euroopa aga muretum tunne on küll, ja ei pea roamingu nuppu telefonis hirmuga tallama. |
| ot: |
| No alko tuhandesse minnes eelnevalt ka sõpradele ostunimekiri kaasa võtta, pole seda roomingut vaja |
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
04.05.2017 10:59:11
|
|
|
Netiga vähemalt hea - hind jääb samaks ja lihtsalt saad juurde osta roaming lahenduse
Väga pädev lahendus...ei kerita igale asjale seda lisaraha juurde.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
04.05.2017 20:44:20
|
|
|
eile selline juhus.
saabusin Leetu ja olin unustanud Lumia lennureziimile panemata ( plaan oli netti üldse mitte kasutada), kuigi rändluse andmeside oli keelatud, panin huvipärast data-limiidi telos 100mb.
veidi aja pärast vaatasin, 14mb juba suvalt ise toimetanud.. lülisin Lumia üldse välja..
kuna mul on siiani aktiveeritud päevapilet 5.-/150mb, siis arvatavalt maksab see 14mb mulle 14x 0,24e=3.36e.. mittemillegi eest.
(Kui interneti kasutus Regioonis 1 või Regioonis 2 on väiksem kui 20,83 MB, siis arvestatakse interneti kasutust andmemahu põhiselt (1 MB = 0,24 €, 1 KB sammuga). )
samamoodi maksin ka eelmine aastalõpus 2 kuud ning aastaalguses.. üritasin võimalikult vähe netti kasutada, aga kuna oli aktiveeritud päevapilet, siis kui selle 5.- ei jõua on alla selle 0,24e/mb.. ka TJA arvas, et Elisal kõik õiglane..
TJA vastus mulle:
Spoiler 
Elisa MiNT roamingu päevapileti teenuse tingimustest ( https://www.elisa.ee/et/elisast/teenuste-tingimused-hinnad/erakliendile/MiNT-valismaal/MiNT-roamingu-paevapilet ) selgub, et päevapileti hinna eest 5€ saab klient regioonis 1 kasutada 150 MB andmesidet. See teeb ühiku hinnaks 0,03 €/MB (5/150).
EL määrusega nr 531/2012 (http://www.tja.ee/public/documents/Elektrooniline_side/Sideturu_osakond/Randlusteenus/EL_maaruse_nr_531_2012_terviktekst_mitte_ametlik.pdf ) art 6 lõikes 1 (koosmõjus art 12 lg 1) sätestatud rändlusteenuste maksimaalseks lisatasuks 0,06 €/MB (KM-ga).
Sama art 6 lõikes 1 on sätestatud, et:
Artikli 6f lõikes 1 osutatud ajavahemiku jooksul (30. aprillist 2016 kuni 14. juunini 2017) ei välista käesolev lõige selliseid pakkumisi, mis annavad rändlusklientidele päevatasu või muu kindlaksmääratud perioodilise tasu eest teatava mahu tarbida reguleeritud rändlusteenust, tingimusel et kogu selle mahu tarbimisel ei ületa tehtud ja vastu võetud reguleeritud rändluskõnede, saadetud SMSide ja kasutatud andmeside-rändlusteenuste ühikuhind vastavat riigisisest jaehinda ja käesoleva lõike esimeses lõigus sätestatud maksimaalset lisatasu.
Seega on lubatud ajavahemikul 30. aprillist 2016 kuni 14. juunini 2017 rakendada päevatasusid tingimusel, et päevatasu jagatud päevatasu kogu mahuga ei ületa rändlusteenuste maksimaalset lisatasu 0,06 €/MB (KM-ga). Elisa päevapileti hind jagatud päevapileti kogumahuga on 0,03 €/MB ja seega väiksem, kui lubatud rändlusteenuste maksimaalne lisatasu 0,06 €/MB (KM-ga).
Elisa MiNT roamingu päevapileti teenuse tingimuste punktis 10 välja toodud järgmine näide:
Kui maanduda hommikul Vantaa lennuväljal Soomes (regioon 1) ning kasutada 70 MB andmesidet ning lennata edasi Gruusiasse (regioon nr 3), kus kasutada 100 MB, siis päevane andmesidekulu sel kalendripäeval on 5 + 10 = 15 €.
Elisa MiNT roamingu päevapileti teenuse tingimuste punktis 4 on sätestatud:
Kui interneti kasutus Regioonis 1 või Regioonis 2 on väiksem kui 20,83 MB, siis arvestatakse interneti kasutust andmemahu põhiselt (1 MB = 0,24 €, 1 KB sammuga).
Nimetatud tingimuste punktidest 4 ja 10 tuleneb üheselt, et üldjuhul kui klient tarbib vähem, kui päevapileti 150 MB, siis tuleb ikkagi tasuda kogu päevapileti hind ehk 5 €. Kui aga klient kasutab vähem kui 20,83 MB, siis on ühiku hinnaks 0,24 €/MB kohta ja interneti kasutust arvestatakse andmemahu põhiselt, mis teeb 20,83 MB täitumisel teenuse kogu hinnaks 5€ (20,83x0,24). Kui klient tarbib päevas näiteks 10 MB, siis peaks tulema teenuse kogu hinnaks 2,4€. Kui aga klient tarbib vahemikus 20,83 MB kuni 150 MB, siis tuleb teenuse kogu hinnaks jällegi 5€.
Kokkuvõtvalt on ajavahemikul 30. aprillist 2016 kuni 14. juunini 2017 EL määrusega nr 531/2012 lubatud kasutada rändlusteenuste korral päevatasusid, kui päevatasu jagatud päevatasu kogu mahuga ei ületa rändlusteenuste maksimaalne lisatasu 0,06 €/MB (KM-ga). Elisa MiNT roamingu päevapilet hinnaga 5€ ja kogu mahuga 150MB vastab nimetatud tingimustele.
Vastavalt elektroonilise side seaduse (https://www.riigiteataja.ee/akt/117052016002?leiaKehtiv) § 149 lõikele 12 ei lahenda Tehnilise Järelevalve Amet lõppkasutajate ja sideettevõtjate vahelisi eraõiguslikke vaidlusi ning tarbijate kaebusi sideettevõtjate peale. Nimetatud vaidlusi lahendab Tarbijakaitseamet. Seega kui Teil on endiselt pretensioone Elisa arvete osas, siis palun pöörduda esmaselt Elisa poole ja kui Elisa pakutud lahendused ei rahulda, siis on Teil õigus pöörduda Tarbijakaitseameti poole. |
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
04.05.2017 20:46:10
|
|
|
Kui ma telial olen ära keelanud roamingj, siis ükski bit pole ka liikunud üle mobiili, mitte kunagi
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
04.05.2017 20:57:03
|
|
|
| p3000 kirjutas: |
eile selline juhus.
saabusin Leetu ja olin unustanud Lumia lennureziimile panemata ( plaan oli netti üldse mitte kasutada), kuigi rändluse andmeside oli keelatud, panin huvipärast data-limiidi telos 100mb.
veidi aja pärast vaatasin, 14mb juba suvalt ise toimetanud.. lülisin Lumia üldse välja..
kuna mul on siiani aktiveeritud päevapilet 5.-/150mb, siis arvatavalt maksab see 14mb mulle 14x 0,24e=3.36e.. mittemillegi eest.
(Kui interneti kasutus Regioonis 1 või Regioonis 2 on väiksem kui 20,83 MB, siis arvestatakse interneti kasutust andmemahu põhiselt (1 MB = 0,24 €, 1 KB sammuga). )
samamoodi maksin ka eelmine aastalõpus 2 kuud ning aastaalguses.. üritasin võimalikult vähe netti kasutada, aga kuna oli aktiveeritud päevapilet, siis kui selle 5.- ei jõua on alla selle 0,24e/mb.. ka TJA arvas, et Elisal kõik õiglane.. |
Noh, Tele2 puhul suht sama ja suht ammu juba ju:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=7686266#7686266
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=8476136#8476136
Nüüd siis hakkavad "kliendi huvides" lihtsalt rahvusvaheliselt turult suurema kaliibriga koorima.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
04.05.2017 21:02:39
|
|
|
mul põhinumber millega räägin , ka väljamaal, on üldse netita pakett..ehk helistamiseks eraldi paket ja ka vastav vanapõlve telefon.
Lumia on neti jaoks..roaming lubatud, aga telefonil endal saab roamingu keelata, aga nagu näha siis ei toimi.
toiminud on siis kui data ja andmeside üldse keelata või panna lennureziimi peale..
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
04.05.2017 21:24:58
|
|
|
Tapal midagi totaalselt peeti keeratud. Vaatad masti, levi põhjas, ilutseb kena 4G ikoon, kuid interneti väga ei liigu.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
04.05.2017 21:25:51
|
|
|
p3000, Lumia "rõõmud"? normaalsed telefonid oskavad ikka andmeside kinni keerata.
MS aga ajab igast asendist just vastupidist taga...
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
04.05.2017 22:01:47
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
p3000, Lumia "rõõmud"? normaalsed telefonid oskavad ikka andmeside kinni keerata.
MS aga ajab igast asendist just vastupidist taga... |
enda blakk loomulikult..
aga, minu jaoks on Lumia "normaalsed telefonid" ja mingeid fööne ja androide mul ei ole ega tule .. (aga never say never)
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
04.05.2017 22:38:34
|
|
|
| p3000 kirjutas: |
| arm2004 kirjutas: |
p3000, Lumia "rõõmud"? normaalsed telefonid oskavad ikka andmeside kinni keerata.
MS aga ajab igast asendist just vastupidist taga... |
enda blakk loomulikult..
aga, minu jaoks on Lumia "normaalsed telefonid" ja mingeid fööne ja androide mul ei ole ega tule .. (aga never say never) |
"never" või iOS/Android paraku ainusad väljavaated...
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
05.05.2017 08:24:55
|
|
|
Kuna siia telefoniga rämenõme pilte panna siis:
Paljudes kohtades kus ma käin on nett palju vingemaks läind.
Linnas vabakal 190mbit/s alla
Sauel 148 jne. Telefoniks s8plus
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
05.05.2017 09:28:18
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
p3000, Lumia "rõõmud"? normaalsed telefonid oskavad ikka andmeside kinni keerata.
MS aga ajab igast asendist just vastupidist taga... |
Ei saa Sinu väitega täielikult nõustuda. Või oman siiski ebanormaalselt telefoni
Tea kas asi on subjektis nimetet ettevõttega või kasutuseloleva telefonimargiga, aga, ... Kui Sony Z3C kasutada 4G võrgus välisriigis, siis kipub tekkima arvele andmeside eest mingi marginaalne tasu. Isegi kui 100% kunagi netiühendust ei kasuta. S.t. on kinni nii "roamingu internet" (Data roaming) kui ka interneti ühendus üldiselt. 3G võrgus pole seda täheldanud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
reikar
Kreisi kasutaja
liitunud: 09.10.2003
|
05.05.2017 09:33:55
|
|
|
| MultiUser kirjutas: |
| arm2004 kirjutas: |
p3000, Lumia "rõõmud"? normaalsed telefonid oskavad ikka andmeside kinni keerata.
MS aga ajab igast asendist just vastupidist taga... |
Ei saa Sinu väitega täielikult nõustuda. Või oman siiski ebanormaalselt telefoni
Tea kas asi on subjektis nimetet ettevõttega või kasutuseloleva telefonimargiga, aga, ... Kui Sony Z3C kasutada 4G võrgus välisriigis, siis kipub tekkima arvele andmeside eest mingi marginaalne tasu. Isegi kui 100% kunagi netiühendust ei kasuta. S.t. on kinni nii "roamingu internet" (Data roaming) kui ka interneti ühendus üldiselt. 3G võrgus pole seda täheldanud. |
Samamoodi tekkisid ka mu naisel Tele2's olles ootamatu päevapiletid netikasutamise eest. Ühesõnaga kui netti ei kasuta, siis sundida telefon max 3g peale. 4G tekitab liiklust isegi kui data Off on.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hugo
HV veteran
liitunud: 01.12.2005
|
05.05.2017 10:01:18
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
p3000, Lumia "rõõmud"? normaalsed telefonid oskavad ikka andmeside kinni keerata.
MS aga ajab igast asendist just vastupidist taga... |
Kui ma enda asju mõtlen, siis pole minu Samsung ka välismaal netis iseseisvalt käinud ( eelnevalt andmesise väljalülitatud telefonist )
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
05.05.2017 10:17:06
|
|
|
| reikar kirjutas: |
| 4G tekitab liiklust isegi kui data Off on. |
Nii ongi. Pole täpsemalt asja põhjusesse süvenenud, aga 3G võrgust 4G peale minnes tõmmatakse hetkeks sessioon püsti olenemata telefoni seadetest. See ei ole mingi Eesti opekate eripära. Ehk kui tahta seda, et nett kindlalt kindlalt väljas oleks, siis 3G režiimi lukku.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
05.05.2017 10:29:15
|
|
|
| Lotharius kirjutas: |
| reikar kirjutas: |
| 4G tekitab liiklust isegi kui data Off on. |
Nii ongi. Pole täpsemalt asja põhjusesse süvenenud, aga 3G võrgust 4G peale minnes tõmmatakse hetkeks sessioon püsti olenemata telefoni seadetest. See ei ole mingi Eesti opekate eripära. Ehk kui tahta seda, et nett kindlalt kindlalt väljas oleks, siis 3G režiimi lukku. |
No sorry, aga see on küll mingi BS värk.
Miks ma pole kunagi saanud siis ühtegi kogemata netis käimise arvet?
Millegipärast on probleeme just tele2-l ja elisal, aga mitte telial.
Sellest järeldub, et ikka operaatorite probleem.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.05.2017 10:31:20
|
|
|
jeesus188, Elisal pole kuulnud. Tele2 on see probleemne operaator.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
05.05.2017 10:34:19
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| jeesus188, Elisal pole kuulnud. Tele2 on see probleemne operaator. |
No ok, kui elial ka probleeme pole, siis seda enam tele2 ämber koliseb
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ampsu
HV veteran

liitunud: 28.01.2010
|
05.05.2017 11:26:37
|
|
|
| Huvitav millal vanad piiramatud paketid ära lõpetatakse... Viimased aasta aega hirm nahas, et muudetakse kõik ära. Hetkel 9€ sees kõik asjad piiramatult (minutid, sms, 4G) ning andmesidet tarbin ka ikka 20-30GB kuus. Kõrvalt vaatan, et kallimalt pakutakse praegu a la 10GB/kuus.
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
05.05.2017 12:33:33
|
|
|
| MultiUser kirjutas: |
| arm2004 kirjutas: |
p3000, Lumia "rõõmud"? normaalsed telefonid oskavad ikka andmeside kinni keerata.
MS aga ajab igast asendist just vastupidist taga... |
Ei saa Sinu väitega täielikult nõustuda. Või oman siiski ebanormaalselt telefoni
Tea kas asi on subjektis nimetet ettevõttega või kasutuseloleva telefonimargiga, aga, ... Kui Sony Z3C kasutada 4G võrgus välisriigis, siis kipub tekkima arvele andmeside eest mingi marginaalne tasu. Isegi kui 100% kunagi netiühendust ei kasuta. S.t. on kinni nii "roamingu internet" (Data roaming) kui ka interneti ühendus üldiselt. 3G võrgus pole seda täheldanud. |
tihendi viga? mu Z3C oli üle pooleteise aasta "Mobile data" ja "Location" väljas, võrk ühtegi sagedusse lukustamata. Telia oleks pidanud iga biti arvele panema (ja panigi, kui andmeside korraks meelega sisse lülisin).
Tele2 müstiline netikasutus ju siit ennegi läbi käinud. äkki sellega "ravivadki", et annavad piiramatult netti kõigile?
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
05.05.2017 12:58:24
|
|
|
Mitte piiramatult ei anta, vaid 100Mb on vaikimisi kasutusmahtu kõigile.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
05.05.2017 12:59:48
|
|
|
ampsu, minu piiramatul paketil tõstetakse kiirus kahekordseks järgmine kuu väikse hinnatõusu eest.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
05.05.2017 14:14:28
|
|
|
| ampsu kirjutas: |
| Huvitav millal vanad piiramatud paketid ära lõpetatakse... Viimased aasta aega hirm nahas, et muudetakse kõik ära. Hetkel 9€ sees kõik asjad piiramatult (minutid, sms, 4G) ning andmesidet tarbin ka ikka 20-30GB kuus. Kõrvalt vaatan, et kallimalt pakutakse praegu a la 10GB/kuus. |
Ega neil muidu poleks meeles olnudki, aga kui nad nüüd siit loevad, et hirmu tunned, siis küllap lõpetavad õige pea.
|
|
| Kommentaarid: 249 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ampsu
HV veteran

liitunud: 28.01.2010
|
06.05.2017 12:35:18
|
|
|
| rex kirjutas: |
| ampsu kirjutas: |
| Huvitav millal vanad piiramatud paketid ära lõpetatakse... Viimased aasta aega hirm nahas, et muudetakse kõik ära. Hetkel 9€ sees kõik asjad piiramatult (minutid, sms, 4G) ning andmesidet tarbin ka ikka 20-30GB kuus. Kõrvalt vaatan, et kallimalt pakutakse praegu a la 10GB/kuus. |
Ega neil muidu poleks meeles olnudki, aga kui nad nüüd siit loevad, et hirmu tunned, siis küllap lõpetavad õige pea. |
Ei osad need Nutikalt Piiramatud muudeti ära juba eelmine aasta vist.
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
06.05.2017 13:44:52
|
|
|
| rex kirjutas: |
| ampsu kirjutas: |
| Huvitav millal vanad piiramatud paketid ära lõpetatakse... Viimased aasta aega hirm nahas, et muudetakse kõik ära. Hetkel 9€ sees kõik asjad piiramatult (minutid, sms, 4G) ning andmesidet tarbin ka ikka 20-30GB kuus. Kõrvalt vaatan, et kallimalt pakutakse praegu a la 10GB/kuus. |
Ega neil muidu poleks meeles olnudki, aga kui nad nüüd siit loevad, et hirmu tunned, siis küllap lõpetavad õige pea. |
Eks see ole naljakas kokkusattumus, et mu paketi hinda tõsteti just siis kui mainisin, et Elisal ilusad pakkumised
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
stks
HV kasutaja

liitunud: 28.01.2007
|
09.05.2017 13:46:21
|
|
|
| arm2004 kirjutas: |
| stks kirjutas: |
| arm2004 kirjutas: |
stks, ei kus, "Nutipakett 11 ERI 4G" ehk 6€/kuu ja 30GB kaheks aastaks  |
Ok. Küsisin kuna kodulehel oli mainitud, et mobiilne nett ei ole p2p jaoks. Kui tahad tirida võta unlimited pakett. |
eiei, mul tirimiseks optika lihtsalt kuskilt varem oli selline väide silma jäänud, mida hetke-spetsialist igas võrgus, auväärne indrekp, just kinnitas.
|
Vana jutuajamine, aga huvitav kas see läheks vastuollu sellega:
https://ec.europa.eu/digital-single-market/en/open-internet-net-neutrality
_________________ Minu loogika jääb minu loogikaks |
|
| Kommentaarid: 31 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
09.05.2017 19:46:37
|
|
|
Elisa:
| tsitaat: |
Tähelepanu!
Roamingus LTE ehk 4G võrku kasutades, tekivad LTE/4G standardist tulenevalt väikesed andmesidesessioonid ka siis, kui seadmes on mobiilne andmeside välja lülitatud. Nimetatud sessioonide vältimiseks tuleb seadme võrgutüübi valik seadistada 3G/2G-le.
Päevapileti puhul ei kehti roaming hinnakirjajärgne tasu (0,06 €/MB). |
https://www.elisa.ee/et/ariklient/internet/mobiilne-internet-valismaal/roaming-internet
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
10.05.2017 07:57:22
|
|
|
| p3000 kirjutas: |
Elisa:
| tsitaat: |
Tähelepanu!
Roamingus LTE ehk 4G võrku kasutades, tekivad LTE/4G standardist tulenevalt väikesed andmesidesessioonid ka siis, kui seadmes on mobiilne andmeside välja lülitatud. Nimetatud sessioonide vältimiseks tuleb seadme võrgutüübi valik seadistada 3G/2G-le.
Päevapileti puhul ei kehti roaming hinnakirjajärgne tasu (0,06 €/MB). |
https://www.elisa.ee/et/ariklient/internet/mobiilne-internet-valismaal/roaming-internet |
Kui see on lausa standardist tingitud andmeside, siis peaks operaatorid liitma need kokku. Siiani kipuvad paljud pidama arvestust iga mikroseansi (tõenäoliselt mõnikümmend baiti identifitseerimiseks ja seansi parameetrid) kohta eraldi ja ümaradama üles näiteks megabaidini (see samm varieerub eri operaatoritel). Tegelik andmevahetus kuus ehk ainult üks megabait aga roamingarvel mitusada megabaiti.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
11.05.2017 20:02:33
|
|
|
On keegi kursis, kuidas Elisa suhtub sama numbri kohta mitme SIM-kaardi väljastamise kohta? Lähen uut SIM-kaarti küsima, ent jätaks praeguse alles tagavaratelefoni, autosse, jne.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
11.05.2017 20:50:14
|
|
|
| Vana ei toimi enam kui uue saad
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
12.05.2017 09:01:39
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| On keegi kursis, kuidas Elisa suhtub sama numbri kohta mitme SIM-kaardi väljastamise kohta? Lähen uut SIM-kaarti küsima, ent jätaks praeguse alles tagavaratelefoni, autosse, jne. |
Telial on selleks eraldi kuutasuga teenus, kas Elisa ka midagi sellist pakub, ei oska öelda:
https://www.telia.ee/era/koned/mobiiltelefoniga/lisateenused#collapse8
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
d3t
HV Guru

liitunud: 14.05.2004
|
12.05.2017 10:02:25
|
|
|
| Draqula kirjutas: |
| rmc kirjutas: |
| On keegi kursis, kuidas Elisa suhtub sama numbri kohta mitme SIM-kaardi väljastamise kohta? Lähen uut SIM-kaarti küsima, ent jätaks praeguse alles tagavaratelefoni, autosse, jne. |
Telial on selleks eraldi kuutasuga teenus, kas Elisa ka midagi sellist pakub, ei oska öelda:
https://www.telia.ee/era/koned/mobiiltelefoniga/lisateenused#collapse8 |
Pakub küll. Kõigepealt läheb ühte telefoni helin, kui ei vasta siis suunab automaatselt järgmisele simile sama numbriga edasi.
_________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine |
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hugo
HV veteran
liitunud: 01.12.2005
|
14.05.2017 18:45:59
|
|
|
| Igatahes kuluaarides pidi ringlema jutt,et Elisa toob homme ehk järgm.nädal ka turule uued EU paketid.Saab siis näha.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.05.2017 19:40:59
|
|
|
d3t, mis Elisal selle teenuse nimi on? Esinduses uut SIM-kaarti tuues väideti, et ei saa
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Henry
HV veteran
liitunud: 29.07.2004
|
14.05.2017 20:18:47
|
|
|
| rmc kirjutas: |
d3t, mis Elisal selle teenuse nimi on? Esinduses uut SIM-kaarti tuues väideti, et ei saa  |
Ehh... Pakun, et "suunamine, kui ei vasta".
_________________ LHV promolink sulle 50€ ja mulle 50€
lhv.ee/et/invite?7QZEwlvYRj |
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
14.05.2017 23:53:48
|
|
|
HotPop, suunamine kui ei vasta tundub olevat selline teenus, kus saad suunata mittevastatud kõne edasi teisele numbrile. Mul on küsimus selles, et kas ning kuidas on Elisas võimalik saada ÜHE NUMBRI kohta kaks SIM-kaarti.
Ülalviidatud Telia suhtes ei saanud ka hästi aru, et kas sisuliselt on TWINSIM teenuse puhul igal erineval funktsioonil oma kuutasu, mitte, et maksad üldteenuse eest ja kasutada?!
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
14.05.2017 23:58:45
|
|
|
| Kunagi pakkus elisa kahte simi ainult ärikliendile.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hugo
HV veteran
liitunud: 01.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.05.2017 10:04:19
|
|
|
Vaadates tele2 ja elisa hindu, siis telia hinnakiri paneb küll kukalt kratsima
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
15.05.2017 10:08:12
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Vaadates tele2 ja elisa hindu, siis telia hinnakiri paneb küll kukalt kratsima |
Teed tabeli?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
15.05.2017 10:28:14
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Vaadates tele2 ja elisa hindu, siis telia hinnakiri paneb küll kukalt kratsima |
Sina võid kratsida aga need ei ärka vist enne kui pooled kliendid minema jooksnud.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.05.2017 10:39:15
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Vaadates tele2 ja elisa hindu, siis telia hinnakiri paneb küll kukalt kratsima |
Teed tabeli? |
Keegi tegi neid tabeleid, ma ei viitsi jamada.
Korra peale vaadates on näha, et hinnad on poole odavamad (mahukamas paketis). Telia võib ju nn premium olla, aga see paneb mõtlema
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
15.05.2017 11:13:39
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Vaadates tele2 ja elisa hindu, siis telia hinnakiri paneb küll kukalt kratsima |
Sina võid kratsida aga need ei ärka vist enne kui pooled kliendid minema jooksnud. |
Ei jookse, eestlastel on küljes üks väike kiiks, mina nimetan seda "kallima alternatiivi kummardamiseks". Telia, Selver, iföön jne. Grupp inimesi häbenevad kasutada odavamaid lahendusi, kas siis oma ego turgutamiseks või lihtsalt a'la "15 aastat tagasi oli levi ainult Telia eelkäijal EMT-l, seega istun ka täna Telias ja maksan ennast siniseks" või siis "selverist ostetud Tere vanillikohuke on küll kallim, aga palju parem kui näiteks Rimist ostetud seesama, kuid odavam Tere vanillikohuke"...
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bard
HV vaatleja
liitunud: 25.02.2017
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
15.05.2017 13:15:09
|
|
|
Vondur, miskipärast loeme kogu aeg, et probleeme on rohkem Tele2 ja Elisa klientidel. Kes tahab võrku lukustada, sest muidu ei tööta ja kellel katkevad kõned ise ära.
Olen olude sunnil olnud nii Elisa kui ka Tele2 klient ning kogenud kõiki nende võrkude probleeme ka isiklukult. Telias viimased aastad pole ühtegi võrguprobleemi täheldanud.
Ei ole olemas odavat, hästi levivat ja töökindlat teenust. Vali neist 2 ja saad oma teenuse või midagi sellist...
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.05.2017 14:30:17
|
|
|
Aga miks peaks Telia odavam olema kui Tele2 ja Elisa? Ei näe ka sellele mingit põhjendust.
Kliendid kasutavad, neile sobib. Pealegi, võrdlus jälle 1 numbri kasutajale, kas tõesti on Eesti peredes vaid 1 inimene. mELU on mõeldud kooslusena kuni 5 sim kaarti ning kui peres on vähemalt kolm liiget ja numbrit siis on see igat pidi odavam kui säästuoperaatorite 3x1 lahendus.
Teisalt on see hinnavahe nüüd seda tabelit vaadates üsna väike.
Kuigi hommikutelevisioonis väideti, et internet on ju internet ja ega vahet ei ole mis võrgus sa oled, võiks siiski vastu vaielda. Tõsi on aga see, et igal ühel on valikuvabadus.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.05.2017 14:32:43
|
|
|
indrekp, need vahepealsed tabelid on kökimöki. Viimane kõige suurema paketi hinnavahe on 2+ korda........mis me siin Telia odavamast hinnast üldse räägime
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
viimati muutis jeesus188 15.05.2017 14:39:47, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|