|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
29.04.2017 08:32:23
Elisa soovib võimalust jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist |
|
|
PRESSITEADE - Elisa esitas tehnilise järelevalve ametile taotluse, milles soovib liituda jätkusuutlikkuse mehhanismiga. Mehhanism annab Elisale võimaluse jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist. Elisa eesmärgiks on vältida nii Eesti riigisiseste mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemist ja teenushindade kasvu.
Elisa juhi Sami Seppäneni sõnul annab jätkusuutlikkuse mehhanismi kasutusele võtmine Elisale võimaluse oma klientidele välja töötada EL riikides roamingu kasutamiseks eraldi teenuslahendused ning säilitada seega täna Eestis kehtivate siseriiklike teenuste loogika ja soodsus.
Seppänen märkis, et jätkusuutlikkuse mehhanismiga saavad liituda ainult need operaatorid, kelle mobiilse interneti siseriiklikud hinnad on madalamad Euroopa Liidus kokku lepitud interneti hulgihindadest. „Hulgihind on summa, mille Eesti operaator peab tasuma selle riigi operaatorile, kus tema klient internetti kasutab. Alates selle aasta 15. juunist on hulgihind 7,7 ja 1. jaanuarist 2018 6 eurot gigabaidi eest. Jätkusuutlikkuse mehhanismi kasutusele võtmine võimaldab operaatoril kliendilt hulgihinda roamingus edasi küsida,“ rääkis Sami Seppänen.
Seppäneni selgituste järgi on paljudes Lääne- ja Lõuna-Euroopa riikides mobiilsideteenuste hinnad kordades kõrgemad ja tarbimise mahud kordades madalamad kui Põhjamaades ning Balti riikides. „Kui me ühineksime juba sel aastal täies mahus Euroopa parlamendi roamingu-regulatsiooniga, tähendaks see meie kliendile hindade ühtlustumist ülejäänud Euroopaga ehk mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemist ja hindade kasvu. Ja see hinnakasv oleks väga suur,“ tõdes Sami Seppänen. „Kuna põhjapoolsete riikide mobiilsideoperaatorite kliendid kasutavad mobiilset internetti kümme korda rohkem kui lõunapoolsete omad, tähendaks regulatsioon sellisel kujul hinnatõusu just meie klientidele.“
Sami Seppäneni kinnitusel on rändlustasude kaotamine tarbijatele õige suund, kuid seda ei saa teha nii, et innovaatiliste põhjariikide operaatorid, kelle kliendid on usinad internetikasutajad, hakkavad kinni maksma lõunapoolsete riikide veel tegemata investeeringuid. „Näen, et Elisa saab liituda roamingregulatsiooniga alates hetkest, kui operaatorite vahelised hulgihinnad normaliseeruvad ja mobiilse interneti gigabaidi hind on alla ühe euro,“ märkis Seppänen.
Allikas: www.elisa.ee
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.04.2017 09:11:00
|
|
|
Väga asjalik lüke
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
29.04.2017 12:07:41
|
|
|
väga positiivne tõesti ja mida teeb Telia - juba varakult koorib nahka "EL rändlustasude" nime all
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
29.04.2017 12:10:10
|
|
|
Samas, kas nüüd hakkab suurem kolimine neil, kes käivad euroopas iganädalaselt?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
29.04.2017 13:39:47
|
|
|
Tanel, 1) uudise pealkiri vähe vigane, miskipärast on Elisa alaleütlevas; 2) olen vägagi kursis mis ja miks toimub. seetõttu ongi üllatav, et on üldse võimalus lihtsalt ajatada selle sundlollusega liitumist.
ja jätkuvalt olen seisukohal, et Telia juba varakult nöörib kliente (veel soovituse tasemel) uute pakettidega.
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
29.04.2017 13:52:24
|
|
|
| Küll aga elisa teeb kaasa 50% hinnatõstmise siinsetele klientidele......
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
29.04.2017 13:55:10
|
|
|
Tanel,
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.04.2017 14:07:24
|
|
|
Eks vana pakett, siis teevad Telia ühtlustamist või korjavad soodustused ära nagu diiliga tehti.
Soodsamaks jääb ikka.
Mulle küll mingit teadet pole tulnud (tegu siiski ERI paketiga st. maht 50% suurem kui samal standardil). Tele2 ka suhteliselt vana pakett, aga seal kohustus peal (sain 4G pulga).
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
29.04.2017 14:13:53
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
arm2004, tasub teemaga süviti tutvuda. Muuseas, mis sellest Elisa Soome/Eesti roamingust saanud, need tingimused jäävad samaks?
Mnator, rohkem infot? Päris mitmest allikast seda juba kuulnud  |
https://www.elisa.ee/aripaketid1-01-06-2017
Nagu ikka - klientide soove ei küsita ja nendega ei arvestata.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.04.2017 14:29:00
|
|
|
Läks aega kuni nende muutmiseni jõuti
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
29.04.2017 14:40:40
|
|
|
Et siis variant teistel riikidel hindu ja mahtu eesti jäegi ühtlustada ei eksisteeri - ainult tõstmine ja vähendamine on võimalus
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
29.04.2017 14:49:54
|
|
|
| Oodata tasub ka Tele2 lahendus ära.
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
29.04.2017 14:52:02
|
|
|
| hentz kirjutas: |
| Oodata tasub ka Tele2 lahendus ära. |
| tsitaat: |
Elisa esitas tehnilise järelevalve ametile (TJA) taotluse, milles soovib liituda jätkusuutlikkuse mehhanismiga, et jääda kõrvale 15. juunil Euroopa Liidus jõustuvast rändlustasusid kaotavast «Roam Like at Home» regulatsioonist.
Varem on sama teinud Tele2. Tele2 palus märtsi lõpus tehnilise järelevalve ametilt eriluba, et jätkata Eesti klientidelt välismaal viibides rändlustasude küsimist ka pärast 15. juunit, mil need tasud kogu Euroopas kaovad. |
http://majandus24.postimees.ee/4096337/elisa-taotles-tja-lt-ansipi-randlusplaanist-korvale-jaamist
Lähevad sama taktikaga peale, enne otsust vaevalt midagi tuleb
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
29.04.2017 15:01:04
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Aga igaks juhuks eitava vastuse korral tõstetakse hinda?  |
Tundub nii olevat
selline win-win olukord neile
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
29.04.2017 15:04:45
|
|
|
Ei tule siia enam keegi, hilja juba. Turg on ammu ära jaotatud
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
29.04.2017 15:11:09
|
|
|
Ei saanud ka aru, tõstame hinda 3€ võrra ja mahte ei muuda ning tõstame seda "kuni" internetikiirust vaid õige pisut. Reaalsuses pole ju vahet. Samal ajal ei taha EU roamingutasu kaotamisega kaasa minna.
Ainus põhjus miks regulatsioonist välja ennast pressida on see, et need aastatega kaelale korjatud tähtajalise lepinguga kliendid kellel 3-6€ eest need 15GB mahuga paketid käes, nendele ei saa ju lambist regulatsioonidele vastavat hinda teha ning tuleb kuhjaga kõik reisid ise kinni maksta.
Elisa ja Starmani uue ühisettevõtte uus slogan oli juhi sõnul kvaliteet, mitte kvantiteet, kas see on siis algus?
| tsitaat: |
| Pakettide uuendamine on tingitud Elisa teenuste kvaliteedi, ülesehituse ja hinnakujunduse muudatustest. |
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
29.04.2017 15:13:53
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Aga igaks juhuks eitava vastuse korral tõstetakse hinda?  |
Mis eitava vastuse korral??? Hinnatõus on ju otsustatud asi sõltumata mingitest vastustest!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eddvin
HV kasutaja

liitunud: 28.08.2008
|
29.04.2017 16:16:47
|
|
|
| kas polnud nii, et nüüdseks juba kõik kolm operaatorit on selle taotluse esitanud TJA-le?
|
|
| Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mustpanter
HV kasutaja

liitunud: 05.05.2006
|
29.04.2017 18:38:57
|
|
|
| Mnator kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
arm2004, tasub teemaga süviti tutvuda. Muuseas, mis sellest Elisa Soome/Eesti roamingust saanud, need tingimused jäävad samaks?
Mnator, rohkem infot? Päris mitmest allikast seda juba kuulnud  |
https://www.elisa.ee/aripaketid1-01-06-2017
Nagu ikka - klientide soove ei küsita ja nendega ei arvestata. |
Siin ju tegemist äriklientidega viidatud lingile ,tavaklientidele ei muutu midagi või.......?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
29.04.2017 18:46:27
|
|
|
| Eks ilmselt need piiramatud mingi hetk muutuvad.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
MultiUser
HV kasutaja
liitunud: 16.04.2007
|
29.04.2017 19:40:07
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Aga igaks juhuks eitava vastuse korral tõstetakse hinda?  |
Minuarust eelmäng sellele on juba ammu tehtud. Määriti ju ennetavalt pähe mingi hulk "tasuta" tasulisi kõneminuteid roamingus.
Ilmselgelt kasutatakse ka nüüd ära need järgmised euromäärused, et veelgi hinda kõigile klientidele tõsta.
See, miks mujal maailmas teenuse hinnad "kordades" kõrgemad on, see jääb pisut segaseks.
"Omahind" peaks ju rahvastiku tihedust arvestades mujal palju soodsam olema. Veelgi suurem kasumlikkus või on mul miskit kõrvust mööda lainud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
29.04.2017 19:49:21
|
|
|
| tsitaat: |
Seppäneni selgituste järgi on paljudes Lääne- ja Lõuna-Euroopa riikides mobiilsideteenuste hinnad kordades kõrgemad ja tarbimise mahud kordades madalamad kui Põhjamaades ning Balti riikides. „Kui me ühineksime juba sel aastal täies mahus Euroopa parlamendi roamingu-regulatsiooniga, tähendaks see meie kliendile hindade ühtlustumist ülejäänud Euroopaga ehk mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemist ja hindade kasvu. Ja see hinnakasv oleks väga suur,“ tõdes Sami Seppänen. „Kuna põhjapoolsete riikide mobiilsideoperaatorite kliendid kasutavad mobiilset internetti kümme korda rohkem kui lõunapoolsete omad, tähendaks regulatsioon sellisel kujul hinnatõusu just meie klientidele.“
Sami Seppäneni kinnitusel on rändlustasude kaotamine tarbijatele õige suund, kuid seda ei saa teha nii, et innovaatiliste põhjariikide operaatorid, kelle kliendid on usinad internetikasutajad, hakkavad kinni maksma lõunapoolsete riikide veel tegemata investeeringuid.
|
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
someguy
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004
|
29.04.2017 19:49:42
|
|
|
Tegelt oleks ju see 7,7 euri gb eest ka päris hea hind. Praegu küsitakse vist 6 eurot 100 mega eest? Pangu kasvõi oma marginaal otsa ja tehku ümmargune 10 gb eest. Saaks täitsa vabalt juba Euroopas reisides netti sees hoida.
Kuniks siis ükskord nad nõus selle „Roam like home“ asjaga liituma.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
someguy
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004
|
29.04.2017 19:59:31
|
|
|
| Tegelikult peaks see olema nii kõigile operaatoritel ja kõikidel pakettidel. See oleks ju peaaegu see õige asi, aga kahjumiga ei peaks kauplema?
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
someguy
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.12.2004
|
29.04.2017 20:09:08
|
|
|
On mul siis nüüd sel suvel lootust oma suvalise 6-eurose paketiga kasutada Euroopas reisides internetti 8-10 eurot/gb?
Kardan lihtsalt, et peab ikka 5-6 eurot 100 mega eest maksma. Või siis võtma mingi kallima paketi, kus mõned gb roaming internetti sees.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
83 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer-Bea
HV kasutaja

liitunud: 20.09.2006
|
29.04.2017 23:15:35
|
|
|
| No mina ei tia seda värki enam. Olen Telia kasutanud kuna, ainult Telia annab ilma igasugu lisatasuta mulle EU piires 40GB pluss andmemahtu + kõned ca 8 evrot. Pole väga hinge mattev kui mõelda aastaid tagasi. Kindlasti annaks VEEL ära suruda, personaalse pakkumise näol, aga pole ausalt viitsimist olnud jännata nendega.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
29.04.2017 23:37:15
|
|
|
Sorri aga telia lahendus on debiilne. Kui praegu liituda surutakse see roamingumaht jõuga peale isegi kui reisin kord aastas. Ja ilma selleta paketti ju enam ei saa.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
30.04.2017 02:10:52
|
|
|
| RustyZ kirjutas: |
| Sorri aga telia lahendus on debiilne. Kui praegu liituda surutakse see roamingumaht jõuga peale isegi kui reisin kord aastas. Ja ilma selleta paketti ju enam ei saa. |
jah....ma ootan huviga, mida vanade klientidega tehakse......
Usun, et midagi, vanad maksavad kirvest roamingut kui peaks välismaale minema....muidu elu lill
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.04.2017 09:16:26
|
|
|
| RustyZ kirjutas: |
| Sorri aga telia lahendus on debiilne. Kui praegu liituda surutakse see roamingumaht jõuga peale isegi kui reisin kord aastas. Ja ilma selleta paketti ju enam ei saa. |
Saab ikka aga milleks võtta sama hinnaga ilma roaminguta? Viimane muudatus lisas igale andmeside paketile ümmarguselt 1€ ja 1 vms. GB andmesidet juurde millega läks 1GB hind soodsamaks kui enne, samal ajal muutus osa sellest mahust roamingus tarbitavaks.
See, et mELU kallim pakett on, ei tohiks enam kellelegi üllatus olla. Kui aga kõik 5sim kaarti peres kasutusele võtad, võib kokkuvõttes soodsam tulla.
Ega Ansipit ei huvitanudki palju sa reisid, teda huvitas see, et sa ei jätaks euroopas ennast kokkuhoiu mõttes ilma internetita või, et kui kasutad, siis mingi mitmesaja eurone arve korraga postkasti ei potsataks.
Ja siis on veel diil ja teised operaatorid olemas kes näitavad mis roaminguga tulevikus saama hakkab.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
30.04.2017 09:33:24
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Kui aga kõik 5sim kaarti peres kasutusele võtad, võib kokkuvõttes soodsam tulla.
|
99,9% juhtudest ei tule. Mitte, et see poleks loogika mida Telia promob ja puht visuaalselt esialgu ei tunduks, et ehk tuleb võit (viimati tuli mul 15.- kallim ja firmal 25.-)
Jama tekib ka sellega, et kõikjal pole Telia teenus kasutatav (Eestis). Isegi ärikliendina polnud see mõeldav ja seetõttu ongi Tele2, Telia (vanad head paketid kuni mingi idioot neid ei muuda) ja Elisa.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
30.04.2017 12:04:39
|
|
|
Milleks võtta roaminguta pakett? Äkki siis kui ei reisi igakuiselt? Miks mina pean nende tarbimise kinni maksma kes käivad?
Käisin just telia kodulehel ja otsisin roaminguta paketti. Kus?
Edit: ei ole üllatus et melu kallim on. Pole ka üllatus see et seal väärtust vähem on.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.04.2017 12:17:07
|
|
|
| Magic kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
Kui aga kõik 5sim kaarti peres kasutusele võtad, võib kokkuvõttes soodsam tulla.
|
99,9% juhtudest ei tule. Mitte, et see poleks loogika mida Telia promob ja puht visuaalselt esialgu ei tunduks, et ehk tuleb võit (viimati tuli mul 15.- kallim ja firmal 25.-)
Jama tekib ka sellega, et kõikjal pole Telia teenus kasutatav (Eestis). Isegi ärikliendina polnud see mõeldav ja seetõttu ongi Tele2, Telia (vanad head paketid kuni mingi idioot neid ei muuda) ja Elisa. |
Ei olegi mõtet argumenteerida, igaüks valib ise kodulehtedelt omale sobiva paketi ning kontrollib teenuse kvaliteeti oma liikumisteedel.
Matemaatikat aga võib igaüks ise teha.
Oletame siis nii, lihtne pere, 3 liiget, mees naine ja laps ning üks tahvel ja üks arvuti mida võiks mobiilse netiga varustada.
Telia 1x19.99€ 3x4.99€ 2x1.49€ kokku 37.94€
Sisaldab 16GB jagatud netti millest 5GB Euroopas kasutatav (piiramatu kiirus), igal ühel 400min ja sms eesti võrgus kasutamiseks ja toimib ka roamingus.
Tele2 3x12.49€ 2x5.99€ kokku 49,45€
3xmultipakett piiramatud kõned Eestis (50min euroopas igal ühel) ja 4GB (piiramatu kiirus), lisaks 2x2GB internet arvutis (kokku eestis kasutamiseks 16GB)
Elisa 3x10€, 2x10€ kokku 50€
3xnutipakett 500 minutit ja 100 sms, 2GB nett (piiratud kiirus 3,5/1) 2x10GB internet arvutis ja tahvlis (piiratud kiirus 5/2) kuna 300MB pakett ei ole märkimist väärt. (kokku eestis kasutamiseks 26GB)
Üldse oli valikut keeruline komplekteerida sarnastel alustel aga need on lähimad mida teha sai.
See on see, mida võib silmas pidada perepaketi koostamisel.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
30.04.2017 13:36:47
|
|
|
Johhaidii, nii ei saa pakette koostada ju. Igal pereliikmel on täiesti erinevad vajadused, harjumused jne. Mul emale piisaks vabalt Elisa nutipakett 6-st vms, kus on 0,5GB mahtu. Ise saan hakkama nt alles 17ga.
Lisaks sinu koostatud huinjaa perele kus 2 tahvlit, kokku 16GB 3le telefoile ja kahele tahvlile? Halloooo? EDIT: sorri mitte 2 tahvlit aga 2 arvutit
Lõpeta argumenteerimine kohas, kus sa lihtsalt ei oska argumenteerida. Jabur. Ma ei hakka isegi mingeid võrdlevaid pakkumisi koostama sest sult tuleb lõpuks ikka see "kallim kuna kvaliteetsem" müüt suust välja.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.04.2017 14:05:22
|
|
|
RustyZ, Minu viga, ilmselt eksisin kusagil numbritega. Igal juhul on paindlikum osta perele kindel maht ära ja siis reguleerida, kes kuipalju kasutab.
16GB on minumeelest minu perele isegi liiga palju, see on vaid osa mobiilsest internetist mida on vaja kodust väljaspool tarbida, kodus on püsiühendus ning reisides tuleb igal juhul selle mahuga välja eeldades, et sel ajal telefonis või tahvlis ei elata.
toon siis sinu näite ise:
Elisa:
Emale Nutipakett 6 (kiirus 2/1), 500MB, minuteid sms 100/100 6€
Sulle Nutipakett 23 (kiirus 50/20) 30GB, minuteid sms 1200/1200 23€
kokku eestis kasutamiseks+30 minutit roamingus helistamiseks mõlemale 29€
Telia:
32GB, piiramatu kiirus, jagad kahepeale ära, mõlemale minuteid ja sms 400/400
kokku eestis kasutamiseks+roamingus kõik kõneminutid ning tellitud mahust 6GB internetti 35,97€
Siin ei ole mingit müüti mainitud, tegemist on vastavalt kasutaja soovile koostatud paketiga.
Samas on igas paketis pisidetaile mille lahti harutamine võib kliendil lihtsalt pea segi keerata.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
30.04.2017 14:19:04
|
|
|
Ohissand lõpeta ära. Sa ei saanud ikka aru.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.04.2017 15:46:49
|
|
|
| RustyZ kirjutas: |
| Ohissand lõpeta ära. Sa ei saanud ikka aru. |
Selgita, mida sa täpselt öelda tahtsid?
Teema:
Elisa soovib võimalust jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist
Minu küsimus on, miks üks saab vastavalt regulatsiooni tingimusi täita ja teised või teine ei saa?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tonis12
HV kasutaja
liitunud: 18.05.2006
|
30.04.2017 17:05:08
|
|
|
| Kuus eurot gigabait ? Keegi selgitaks, miks niivõrd kallis on ühe gigabaidi ülekandmine, võtab see meeletult energiat või milles asi ? Oleks igalpool wifi, siis poleks mobiilnetti tarviski. Tegelikult enamikes kohtades wifi ka on, kuid parooli all. Oleks vaja tervet riiki katvat paroolivaba kiiret wifit hoopis, saaks mobiilnetist igaveseks loobuda.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
30.04.2017 17:14:18
|
|
|
tonis12, küsi Lõuna-Euroopa telekomidelt.
Esiteks maksid nad kõik räiget sageduse litsentsitasu, teiseks nad pole vajalikke investeeringuid teinud nagu Põhjamaades, kolmandaks lüpsab riik neid erinevate maksude ja tasudega, kes see ikka kuldmune munevast hanest tahaks loobuda.
Nagu varem öeldud, roamingtasude kaotamise tuhinas tõmmati Põhja-Euroopale kott pähe ja peame sellega kas leppima (kõik plekime selle kinni) või siis võimalusel erandit kasutama, nagu Elisa ja Tele2 seda teevad.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
UB
HV Guru

liitunud: 26.12.2002
|
01.05.2017 09:02:36
|
|
|
| Ootame ära need ametlikud paketid ning siis hakkame põrandaaluseid pakette küsima. Eestis on tuhandeid koolilapsi kes ei vaja mingisugust kallist inetrnetipaketti, kuid nüüd nööritakse kõikide käest ühtemoodi. See oli samamoodi nagu too 1 € lisamine paketile ka nendele inimestele, kellel on roaming üldse välja lülitatud. Ajuvaba!
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
01.05.2017 09:27:13
|
|
|
| UB kirjutas: |
| Ootame ära need ametlikud paketid ning siis hakkame põrandaaluseid pakette küsima. Eestis on tuhandeid koolilapsi kes ei vaja mingisugust kallist inetrnetipaketti, kuid nüüd nööritakse kõikide käest ühtemoodi. See oli samamoodi nagu too 1 € lisamine paketile ka nendele inimestele, kellel on roaming üldse välja lülitatud. Ajuvaba! |
Hinnakiri vs kunagine lauaalune on 1,5.a-ga kõvasti tõusnud
Ehk kui hetkel peaks lapse paketti uuendama maksaksin Diili puhul 9.- rohkem kui hetkel seda tele2 teen.
tele2 puhul on vahe uus vs vana ~4.- (mingit soodustust ikka saaks kuna vana klient).
elisat ei tea multi näol kuna sealt vaid nett, aga mul mulje jäänud, et nad hinda väga muuta ei taha st. pigem lisavad mahtu.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
01.05.2017 23:57:12
|
|
|
01.05.17 tõstis Elisa äriklientidel 60 roaminguminuti lisamise eest kuutasu 1.92+km.
https://www.elisa.ee/UserFiles/emails/ari/2016/04/roaming/kiri-391/veeb-est.html
| tsitaat: |
Nii saate Teie, hea klient, Euroopa Liidus kehtima hakkava otsuse alusel võimaluse rääkida kõikides euroliidu riikides iga kuu 60 minutit tasuta juba tänavu. 60 roaming-kõneminutit saate kasutada 31-s Euroopa riigis reisides kõnede tegemiseks ja vastuvõtmiseks. Seoses roaming-kõnede lisandumisega Teie olemasolevale kõne- ja/või nutipaketile (ka juhul, kui neid on mitu) suureneb kuutasulise paketi hind 1,92 € võrra. Hinnale lisandub käibemaks.
Peale 60-minutilise tasuta kõneaja saate 1. maist alates saata Euroopa Liidus sõnumeid hinnaga 2 senti ja kasutada mobiilset internetti hinnaga 5 senti megabaidi eest. Tasuta kõneaja lõppedes on edasise kõneminuti tasu kõigest 5 eurosenti. Hindadele lisandub käibemaks. |
nüüd tõstab 1 juunist Äriklientidel veel tasu ca 50%
| tsitaat: |
Soovime, et mobiilse interneti kasutamine nutitelefonis oleks
Teie jaoks jätkuvalt mugav. Seetõttu suurendame Teie
teenusepaketis alates 01.06.2017 mobiilse interneti andmeside
allalaadimiskiirust poole võrra ja tõstame andmesidemahtu viis
korda. Teenusepaketi kuutasu suureneb seejuures vaid viie euro
võrra (millele lisandub käibemaks). |
mis saab data roamingutasust ja mahtudest pole aimugi..
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
02.05.2017 00:06:53
|
|
|
No hetkel on see 5 senti mega ju tavahind....eks paista kas tehakse erisusi neile.
Ma ütleks, et peale telia ja tele2 uute hinnakirjade avaldamistx ei jää neil muud üle kui kaasa minna
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
p3000
Kreisi kasutaja
liitunud: 29.09.2008
|
02.05.2017 00:34:48
|
|
|
praegused äripaketid ja hinnad..
https://www.elisa.ee/et/elisast/teenuste-tingimused-hinnad/arikliendile/teenuste-arhiiv/824/MiNT-mobiilis-lisateenus
andmemaht on olnud kogu aeg 50GB ehk nende väide, et tõstame mahtu 5x , on vale.
lisan veel osa kirjast
| tsitaat: |
Teenuspakettide uuendamine on tingitud Elisa teenuste kvaliteedi,
ülesehituse ja hinnakujunduse muudatustest. Muutmise õiguslikud
alused on Elektroonilise side seaduse § 99 ning Elisa Eesti AS
teenuste kasutamise üldtingimuste punkt 10.5. Kui Te siiski ei
soovi uuenenud tingimustega paketti edasi kasutada, võite
käesoleva aasta maikuu jooksul enda lepingu lõpetada. |
|
|
| Kommentaarid: 15 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|