Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Elisa soovib võimalust jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 08:32:23 Elisa soovib võimalust jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist vasta tsitaadiga


PRESSITEADE - Elisa esitas tehnilise järelevalve ametile taotluse, milles soovib liituda jätkusuutlikkuse mehhanismiga. Mehhanism annab Elisale võimaluse jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist. Elisa eesmärgiks on vältida nii Eesti riigisiseste mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemist ja teenushindade kasvu.

Elisa juhi Sami Seppäneni sõnul annab jätkusuutlikkuse mehhanismi kasutusele võtmine Elisale võimaluse oma klientidele välja töötada EL riikides roamingu kasutamiseks eraldi teenuslahendused ning säilitada seega täna Eestis kehtivate siseriiklike teenuste loogika ja soodsus.

Seppänen märkis, et jätkusuutlikkuse mehhanismiga saavad liituda ainult need operaatorid, kelle mobiilse interneti siseriiklikud hinnad on madalamad Euroopa Liidus kokku lepitud interneti hulgihindadest. „Hulgihind on summa, mille Eesti operaator peab tasuma selle riigi operaatorile, kus tema klient internetti kasutab. Alates selle aasta 15. juunist on hulgihind 7,7 ja 1. jaanuarist 2018 6 eurot gigabaidi eest. Jätkusuutlikkuse mehhanismi kasutusele võtmine võimaldab operaatoril kliendilt hulgihinda roamingus edasi küsida,“ rääkis Sami Seppänen.

Seppäneni selgituste järgi on paljudes Lääne- ja Lõuna-Euroopa riikides mobiilsideteenuste hinnad kordades kõrgemad ja tarbimise mahud kordades madalamad kui Põhjamaades ning Balti riikides. „Kui me ühineksime juba sel aastal täies mahus Euroopa parlamendi roamingu-regulatsiooniga, tähendaks see meie kliendile hindade ühtlustumist ülejäänud Euroopaga ehk mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemist ja hindade kasvu. Ja see hinnakasv oleks väga suur,“ tõdes Sami Seppänen. „Kuna põhjapoolsete riikide mobiilsideoperaatorite kliendid kasutavad mobiilset internetti kümme korda rohkem kui lõunapoolsete omad, tähendaks regulatsioon sellisel kujul hinnatõusu just meie klientidele.“

Sami Seppäneni kinnitusel on rändlustasude kaotamine tarbijatele õige suund, kuid seda ei saa teha nii, et innovaatiliste põhjariikide operaatorid, kelle kliendid on usinad internetikasutajad, hakkavad kinni maksma lõunapoolsete riikide veel tegemata investeeringuid. „Näen, et Elisa saab liituda roamingregulatsiooniga alates hetkest, kui operaatorite vahelised hulgihinnad normaliseeruvad ja mobiilse interneti gigabaidi hind on alla ühe euro,“ märkis Seppänen.

Allikas: www.elisa.ee

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.04.2017 09:11:00 vasta tsitaadiga

Väga asjalik lüke thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 12:07:41 vasta tsitaadiga

väga positiivne tõesti thumbs_up.gif ja mida teeb Telia - juba varakult koorib nahka "EL rändlustasude" nime all icon_lol.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 12:10:10 vasta tsitaadiga

Samas, kas nüüd hakkab suurem kolimine neil, kes käivad euroopas iganädalaselt?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 12:23:17 vasta tsitaadiga

arm2004, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9445751#9445751
jeesus188, roamingpakett senisel kujul Elisal ju siis ilmselt jääb.
Kes palju ärireise Euroopasse teeb, sellel kasulikum võtta Telia mingi uus pakett.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 13:39:47 vasta tsitaadiga

Tanel, 1) uudise pealkiri vähe vigane, miskipärast on Elisa alaleütlevas; 2) olen vägagi kursis mis ja miks toimub. seetõttu ongi üllatav, et on üldse võimalus lihtsalt ajatada selle sundlollusega liitumist.
ja jätkuvalt olen seisukohal, et Telia juba varakult nöörib kliente (veel soovituse tasemel) uute pakettidega.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 13:42:39 vasta tsitaadiga

arm2004, samal teemal: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9449751#9449751
Elisa selle sama ju põhimõtteliselt ütlebki välja, et ta ei lähe kaasa sellega. Telia läks kaasa.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.04.2017 13:52:24 vasta tsitaadiga

Küll aga elisa teeb kaasa 50% hinnatõstmise siinsetele klientidele......
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 13:55:10 vasta tsitaadiga

Tanel,

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 14:01:31 vasta tsitaadiga

arm2004, tasub teemaga süviti tutvuda. Muuseas, mis sellest Elisa Soome/Eesti roamingust saanud, need tingimused jäävad samaks?
Mnator, rohkem infot? Päris mitmest allikast seda juba kuulnud icon_confused.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.04.2017 14:07:24 vasta tsitaadiga

Eks vana pakett, siis teevad Telia ühtlustamist või korjavad soodustused ära nagu diiliga tehti.
Soodsamaks jääb ikka.
Mulle küll mingit teadet pole tulnud (tegu siiski ERI paketiga st. maht 50% suurem kui samal standardil). Tele2 ka suhteliselt vana pakett, aga seal kohustus peal (sain 4G pulga).
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.04.2017 14:13:53 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
arm2004, tasub teemaga süviti tutvuda. Muuseas, mis sellest Elisa Soome/Eesti roamingust saanud, need tingimused jäävad samaks?
Mnator, rohkem infot? Päris mitmest allikast seda juba kuulnud icon_confused.gif
https://www.elisa.ee/aripaketid1-01-06-2017

Nagu ikka - klientide soove ei küsita ja nendega ei arvestata.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.04.2017 14:29:00 vasta tsitaadiga

Läks aega kuni nende muutmiseni jõuti icon_smile.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 14:40:40 vasta tsitaadiga

Et siis variant teistel riikidel hindu ja mahtu eesti jäegi ühtlustada ei eksisteeri - ainult tõstmine ja vähendamine on võimalus icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 14:49:54 vasta tsitaadiga

Oodata tasub ka Tele2 lahendus ära.
Kommentaarid: 423 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 341
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 14:52:02 vasta tsitaadiga

hentz kirjutas:
Oodata tasub ka Tele2 lahendus ära.

tsitaat:
Elisa esitas tehnilise järelevalve ametile (TJA) taotluse, milles soovib liituda jätkusuutlikkuse mehhanismiga, et jääda kõrvale 15. juunil Euroopa Liidus jõustuvast rändlustasusid kaotavast «Roam Like at Home» regulatsioonist.
Varem on sama teinud Tele2. Tele2 palus märtsi lõpus tehnilise järelevalve ametilt eriluba, et jätkata Eesti klientidelt välismaal viibides rändlustasude küsimist ka pärast 15. juunit, mil need tasud kogu Euroopas kaovad.

http://majandus24.postimees.ee/4096337/elisa-taotles-tja-lt-ansipi-randlusplaanist-korvale-jaamist
Lähevad sama taktikaga peale, enne otsust vaevalt midagi tuleb

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 14:54:37 vasta tsitaadiga

Aga igaks juhuks eitava vastuse korral tõstetakse hinda? icon_rolleyes.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 15:01:04 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Aga igaks juhuks eitava vastuse korral tõstetakse hinda? icon_rolleyes.gif

Tundub nii olevat icon_rolleyes.gif
selline win-win olukord neile

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 15:03:15 vasta tsitaadiga

Tundub, et hädasti neljandat opekat vaja icon_rolleyes.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 15:04:45 vasta tsitaadiga

Ei tule siia enam keegi, hilja juba. Turg on ammu ära jaotatud
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 15:11:09 vasta tsitaadiga

Ei saanud ka aru, tõstame hinda 3€ võrra ja mahte ei muuda ning tõstame seda "kuni" internetikiirust vaid õige pisut. Reaalsuses pole ju vahet. Samal ajal ei taha EU roamingutasu kaotamisega kaasa minna.

Ainus põhjus miks regulatsioonist välja ennast pressida on see, et need aastatega kaelale korjatud tähtajalise lepinguga kliendid kellel 3-6€ eest need 15GB mahuga paketid käes, nendele ei saa ju lambist regulatsioonidele vastavat hinda teha ning tuleb kuhjaga kõik reisid ise kinni maksta.

Elisa ja Starmani uue ühisettevõtte uus slogan oli juhi sõnul kvaliteet, mitte kvantiteet, kas see on siis algus?

tsitaat:
Pakettide uuendamine on tingitud Elisa teenuste kvaliteedi, ülesehituse ja hinnakujunduse muudatustest.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 29.04.2017 15:13:53 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Aga igaks juhuks eitava vastuse korral tõstetakse hinda? icon_rolleyes.gif
Mis eitava vastuse korral??? Hinnatõus on ju otsustatud asi sõltumata mingitest vastustest!
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eddvin
HV kasutaja
eddvin

liitunud: 28.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 16:16:47 vasta tsitaadiga

kas polnud nii, et nüüdseks juba kõik kolm operaatorit on selle taotluse esitanud TJA-le?
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mustpanter
HV kasutaja
Mustpanter

liitunud: 05.05.2006




sõnum 29.04.2017 18:38:57 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
Tanel kirjutas:
arm2004, tasub teemaga süviti tutvuda. Muuseas, mis sellest Elisa Soome/Eesti roamingust saanud, need tingimused jäävad samaks?
Mnator, rohkem infot? Päris mitmest allikast seda juba kuulnud icon_confused.gif
https://www.elisa.ee/aripaketid1-01-06-2017

Nagu ikka - klientide soove ei küsita ja nendega ei arvestata.


Siin ju tegemist äriklientidega viidatud lingile ,tavaklientidele ei muutu midagi või.......?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.04.2017 18:46:27 vasta tsitaadiga

Eks ilmselt need piiramatud mingi hetk muutuvad.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 29.04.2017 19:40:07 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Aga igaks juhuks eitava vastuse korral tõstetakse hinda? icon_rolleyes.gif

Minuarust eelmäng sellele on juba ammu tehtud. Määriti ju ennetavalt pähe mingi hulk "tasuta" tasulisi kõneminuteid roamingus.
Ilmselgelt kasutatakse ka nüüd ära need järgmised euromäärused, et veelgi hinda kõigile klientidele tõsta.

See, miks mujal maailmas teenuse hinnad "kordades" kõrgemad on, see jääb pisut segaseks.
"Omahind" peaks ju rahvastiku tihedust arvestades mujal palju soodsam olema. Veelgi suurem kasumlikkus või on mul miskit kõrvust mööda lainud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 19:49:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Seppäneni selgituste järgi on paljudes Lääne- ja Lõuna-Euroopa riikides mobiilsideteenuste hinnad kordades kõrgemad ja tarbimise mahud kordades madalamad kui Põhjamaades ning Balti riikides. „Kui me ühineksime juba sel aastal täies mahus Euroopa parlamendi roamingu-regulatsiooniga, tähendaks see meie kliendile hindade ühtlustumist ülejäänud Euroopaga ehk mobiilse interneti kasutusmahtude vähenemist ja hindade kasvu. Ja see hinnakasv oleks väga suur,“ tõdes Sami Seppänen. „Kuna põhjapoolsete riikide mobiilsideoperaatorite kliendid kasutavad mobiilset internetti kümme korda rohkem kui lõunapoolsete omad, tähendaks regulatsioon sellisel kujul hinnatõusu just meie klientidele.“

Sami Seppäneni kinnitusel on rändlustasude kaotamine tarbijatele õige suund, kuid seda ei saa teha nii, et innovaatiliste põhjariikide operaatorid, kelle kliendid on usinad internetikasutajad, hakkavad kinni maksma lõunapoolsete riikide veel tegemata investeeringuid.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 19:49:42 vasta tsitaadiga

Tegelt oleks ju see 7,7 euri gb eest ka päris hea hind. Praegu küsitakse vist 6 eurot 100 mega eest? Pangu kasvõi oma marginaal otsa ja tehku ümmargune 10 gb eest. Saaks täitsa vabalt juba Euroopas reisides netti sees hoida.
Kuniks siis ükskord nad nõus selle „Roam like home“ asjaga liituma.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 19:58:25 vasta tsitaadiga

someguy, midagi sellist ongi Telia kokku kompunninud, 11 EUR eest saad Euroopa Liidus kasutamiseks 3GB.
https://www.telia.ee/era/internet/nutiseadmes/mobiilne-elu

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 19:59:31 vasta tsitaadiga

Tegelikult peaks see olema nii kõigile operaatoritel ja kõikidel pakettidel. See oleks ju peaaegu see õige asi, aga kahjumiga ei peaks kauplema?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.04.2017 20:01:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:

See oleks ju peaaegu see õige asi, aga kahjumiga ei peaks kauplema?

Täpselt nii. Ainult, et senised kodumaised paketid on sellest olnud odavamad ja sellest ka see suur kisa hinnatõusu üle.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
someguy
Kreisi kasutaja
someguy

liitunud: 05.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.04.2017 20:09:08 vasta tsitaadiga

On mul siis nüüd sel suvel lootust oma suvalise 6-eurose paketiga kasutada Euroopas reisides internetti 8-10 eurot/gb?
Kardan lihtsalt, et peab ikka 5-6 eurot 100 mega eest maksma. Või siis võtma mingi kallima paketi, kus mõned gb roaming internetti sees.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer-Bea
HV kasutaja
Killer-Bea

liitunud: 20.09.2006




sõnum 29.04.2017 23:15:35 vasta tsitaadiga

No mina ei tia seda värki enam. Olen Telia kasutanud kuna, ainult Telia annab ilma igasugu lisatasuta mulle EU piires 40GB pluss andmemahtu + kõned ca 8 evrot. Pole väga hinge mattev kui mõelda aastaid tagasi. Kindlasti annaks VEEL ära suruda, personaalse pakkumise näol, aga pole ausalt viitsimist olnud jännata nendega.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 29.04.2017 23:37:15 vasta tsitaadiga

Sorri aga telia lahendus on debiilne. Kui praegu liituda surutakse see roamingumaht jõuga peale isegi kui reisin kord aastas. Ja ilma selleta paketti ju enam ei saa.
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2017 02:10:52 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Sorri aga telia lahendus on debiilne. Kui praegu liituda surutakse see roamingumaht jõuga peale isegi kui reisin kord aastas. Ja ilma selleta paketti ju enam ei saa.

jah....ma ootan huviga, mida vanade klientidega tehakse......
Usun, et midagi, vanad maksavad kirvest roamingut kui peaks välismaale minema....muidu elu lill thumbs_up.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2017 09:16:26 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Sorri aga telia lahendus on debiilne. Kui praegu liituda surutakse see roamingumaht jõuga peale isegi kui reisin kord aastas. Ja ilma selleta paketti ju enam ei saa.

Saab ikka aga milleks võtta sama hinnaga ilma roaminguta? Viimane muudatus lisas igale andmeside paketile ümmarguselt 1€ ja 1 vms. GB andmesidet juurde millega läks 1GB hind soodsamaks kui enne, samal ajal muutus osa sellest mahust roamingus tarbitavaks.
See, et mELU kallim pakett on, ei tohiks enam kellelegi üllatus olla. Kui aga kõik 5sim kaarti peres kasutusele võtad, võib kokkuvõttes soodsam tulla.

Ega Ansipit ei huvitanudki palju sa reisid, teda huvitas see, et sa ei jätaks euroopas ennast kokkuhoiu mõttes ilma internetita või, et kui kasutad, siis mingi mitmesaja eurone arve korraga postkasti ei potsataks.

Ja siis on veel diil ja teised operaatorid olemas kes näitavad mis roaminguga tulevikus saama hakkab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 30.04.2017 09:33:24 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Kui aga kõik 5sim kaarti peres kasutusele võtad, võib kokkuvõttes soodsam tulla.

99,9% juhtudest ei tule. Mitte, et see poleks loogika mida Telia promob ja puht visuaalselt esialgu ei tunduks, et ehk tuleb võit (viimati tuli mul 15.- kallim ja firmal 25.-)
Jama tekib ka sellega, et kõikjal pole Telia teenus kasutatav (Eestis). Isegi ärikliendina polnud see mõeldav ja seetõttu ongi Tele2, Telia (vanad head paketid kuni mingi idioot neid ei muuda) ja Elisa.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 30.04.2017 12:04:39 vasta tsitaadiga

Milleks võtta roaminguta pakett? Äkki siis kui ei reisi igakuiselt? Miks mina pean nende tarbimise kinni maksma kes käivad?

Käisin just telia kodulehel ja otsisin roaminguta paketti. Kus?


Edit: ei ole üllatus et melu kallim on. Pole ka üllatus see et seal väärtust vähem on.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2017 12:17:07 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
indrekp kirjutas:
Kui aga kõik 5sim kaarti peres kasutusele võtad, võib kokkuvõttes soodsam tulla.

99,9% juhtudest ei tule. Mitte, et see poleks loogika mida Telia promob ja puht visuaalselt esialgu ei tunduks, et ehk tuleb võit (viimati tuli mul 15.- kallim ja firmal 25.-)
Jama tekib ka sellega, et kõikjal pole Telia teenus kasutatav (Eestis). Isegi ärikliendina polnud see mõeldav ja seetõttu ongi Tele2, Telia (vanad head paketid kuni mingi idioot neid ei muuda) ja Elisa.


Ei olegi mõtet argumenteerida, igaüks valib ise kodulehtedelt omale sobiva paketi ning kontrollib teenuse kvaliteeti oma liikumisteedel.
Matemaatikat aga võib igaüks ise teha.
Oletame siis nii, lihtne pere, 3 liiget, mees naine ja laps ning üks tahvel ja üks arvuti mida võiks mobiilse netiga varustada.

Telia 1x19.99€ 3x4.99€ 2x1.49€ kokku 37.94€
Sisaldab 16GB jagatud netti millest 5GB Euroopas kasutatav (piiramatu kiirus), igal ühel 400min ja sms eesti võrgus kasutamiseks ja toimib ka roamingus.

Tele2 3x12.49€ 2x5.99€ kokku 49,45€
3xmultipakett piiramatud kõned Eestis (50min euroopas igal ühel) ja 4GB (piiramatu kiirus), lisaks 2x2GB internet arvutis (kokku eestis kasutamiseks 16GB)

Elisa 3x10€, 2x10€ kokku 50€
3xnutipakett 500 minutit ja 100 sms, 2GB nett (piiratud kiirus 3,5/1) 2x10GB internet arvutis ja tahvlis (piiratud kiirus 5/2) kuna 300MB pakett ei ole märkimist väärt. (kokku eestis kasutamiseks 26GB)

Üldse oli valikut keeruline komplekteerida sarnastel alustel aga need on lähimad mida teha sai.
See on see, mida võib silmas pidada perepaketi koostamisel.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 30.04.2017 13:36:47 vasta tsitaadiga

Johhaidii, nii ei saa pakette koostada ju. Igal pereliikmel on täiesti erinevad vajadused, harjumused jne. Mul emale piisaks vabalt Elisa nutipakett 6-st vms, kus on 0,5GB mahtu. Ise saan hakkama nt alles 17ga.

Lisaks sinu koostatud huinjaa perele kus 2 tahvlit, kokku 16GB 3le telefoile ja kahele tahvlile? Halloooo? icon_biggrin.gif EDIT: sorri mitte 2 tahvlit aga 2 arvutit

Lõpeta argumenteerimine kohas, kus sa lihtsalt ei oska argumenteerida. Jabur. Ma ei hakka isegi mingeid võrdlevaid pakkumisi koostama sest sult tuleb lõpuks ikka see "kallim kuna kvaliteetsem" müüt suust välja.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2017 14:05:22 vasta tsitaadiga

RustyZ, Minu viga, ilmselt eksisin kusagil numbritega. Igal juhul on paindlikum osta perele kindel maht ära ja siis reguleerida, kes kuipalju kasutab.
16GB on minumeelest minu perele isegi liiga palju, see on vaid osa mobiilsest internetist mida on vaja kodust väljaspool tarbida, kodus on püsiühendus ning reisides tuleb igal juhul selle mahuga välja eeldades, et sel ajal telefonis või tahvlis ei elata.

toon siis sinu näite ise:
Elisa:
Emale Nutipakett 6 (kiirus 2/1), 500MB, minuteid sms 100/100 6€
Sulle Nutipakett 23 (kiirus 50/20) 30GB, minuteid sms 1200/1200 23€
kokku eestis kasutamiseks+30 minutit roamingus helistamiseks mõlemale 29€

Telia:
32GB, piiramatu kiirus, jagad kahepeale ära, mõlemale minuteid ja sms 400/400
kokku eestis kasutamiseks+roamingus kõik kõneminutid ning tellitud mahust 6GB internetti 35,97€

Siin ei ole mingit müüti mainitud, tegemist on vastavalt kasutaja soovile koostatud paketiga.
Samas on igas paketis pisidetaile mille lahti harutamine võib kliendil lihtsalt pea segi keerata.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 30.04.2017 14:19:04 vasta tsitaadiga

Ohissand lõpeta ära. Sa ei saanud ikka aru.
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2017 15:46:49 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Ohissand lõpeta ära. Sa ei saanud ikka aru.

Selgita, mida sa täpselt öelda tahtsid?

Teema:
Elisa soovib võimalust jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist

Minu küsimus on, miks üks saab vastavalt regulatsiooni tingimusi täita ja teised või teine ei saa?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonis12
HV kasutaja

liitunud: 18.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.04.2017 17:05:08 vasta tsitaadiga

Kuus eurot gigabait ? Keegi selgitaks, miks niivõrd kallis on ühe gigabaidi ülekandmine, võtab see meeletult energiat või milles asi ? Oleks igalpool wifi, siis poleks mobiilnetti tarviski. Tegelikult enamikes kohtades wifi ka on, kuid parooli all. Oleks vaja tervet riiki katvat paroolivaba kiiret wifit hoopis, saaks mobiilnetist igaveseks loobuda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.04.2017 17:14:18 vasta tsitaadiga

tonis12, küsi Lõuna-Euroopa telekomidelt.
Esiteks maksid nad kõik räiget sageduse litsentsitasu, teiseks nad pole vajalikke investeeringuid teinud nagu Põhjamaades, kolmandaks lüpsab riik neid erinevate maksude ja tasudega, kes see ikka kuldmune munevast hanest tahaks loobuda.
Nagu varem öeldud, roamingtasude kaotamise tuhinas tõmmati Põhja-Euroopale kott pähe ja peame sellega kas leppima (kõik plekime selle kinni) või siis võimalusel erandit kasutama, nagu Elisa ja Tele2 seda teevad.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UB
HV Guru
UB

liitunud: 26.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2017 09:02:36 vasta tsitaadiga

Ootame ära need ametlikud paketid ning siis hakkame põrandaaluseid pakette küsima. Eestis on tuhandeid koolilapsi kes ei vaja mingisugust kallist inetrnetipaketti, kuid nüüd nööritakse kõikide käest ühtemoodi. See oli samamoodi nagu too 1 € lisamine paketile ka nendele inimestele, kellel on roaming üldse välja lülitatud. Ajuvaba!
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 01.05.2017 09:27:13 vasta tsitaadiga

UB kirjutas:
Ootame ära need ametlikud paketid ning siis hakkame põrandaaluseid pakette küsima. Eestis on tuhandeid koolilapsi kes ei vaja mingisugust kallist inetrnetipaketti, kuid nüüd nööritakse kõikide käest ühtemoodi. See oli samamoodi nagu too 1 € lisamine paketile ka nendele inimestele, kellel on roaming üldse välja lülitatud. Ajuvaba!

Hinnakiri vs kunagine lauaalune on 1,5.a-ga kõvasti tõusnud
Ehk kui hetkel peaks lapse paketti uuendama maksaksin Diili puhul 9.- rohkem kui hetkel seda tele2 teen.
tele2 puhul on vahe uus vs vana ~4.- (mingit soodustust ikka saaks kuna vana klient).
elisat ei tea multi näol kuna sealt vaid nett, aga mul mulje jäänud, et nad hinda väga muuta ei taha st. pigem lisavad mahtu.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2017 23:57:12 vasta tsitaadiga

01.05.17 tõstis Elisa äriklientidel 60 roaminguminuti lisamise eest kuutasu 1.92+km.
https://www.elisa.ee/UserFiles/emails/ari/2016/04/roaming/kiri-391/veeb-est.html
tsitaat:
Nii saate Teie, hea klient, Euroopa Liidus kehtima hakkava otsuse alusel võimaluse rääkida kõikides euroliidu riikides iga kuu 60 minutit tasuta juba tänavu. 60 roaming-kõneminutit saate kasutada 31-s Euroopa riigis reisides kõnede tegemiseks ja vastuvõtmiseks. Seoses roaming-kõnede lisandumisega Teie olemasolevale kõne- ja/või nutipaketile (ka juhul, kui neid on mitu) suureneb kuutasulise paketi hind 1,92 € võrra. Hinnale lisandub käibemaks.
Peale 60-minutilise tasuta kõneaja saate 1. maist alates saata Euroopa Liidus sõnumeid hinnaga 2 senti ja kasutada mobiilset internetti hinnaga 5 senti megabaidi eest. Tasuta kõneaja lõppedes on edasise kõneminuti tasu kõigest 5 eurosenti. Hindadele lisandub käibemaks.



nüüd tõstab 1 juunist Äriklientidel veel tasu ca 50%
tsitaat:
Soovime, et mobiilse interneti kasutamine nutitelefonis oleks
Teie jaoks jätkuvalt mugav. Seetõttu suurendame Teie
teenusepaketis alates 01.06.2017 mobiilse interneti andmeside
allalaadimiskiirust poole võrra ja tõstame andmesidemahtu viis
korda. Teenusepaketi kuutasu suureneb seejuures vaid viie euro
võrra (millele lisandub käibemaks).


mis saab data roamingutasust ja mahtudest pole aimugi..
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2017 00:06:53 vasta tsitaadiga

No hetkel on see 5 senti mega ju tavahind....eks paista kas tehakse erisusi neile.
Ma ütleks, et peale telia ja tele2 uute hinnakirjade avaldamistx ei jää neil muud üle kui kaasa minna

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.05.2017 00:34:48 vasta tsitaadiga

praegused äripaketid ja hinnad..
https://www.elisa.ee/et/elisast/teenuste-tingimused-hinnad/arikliendile/teenuste-arhiiv/824/MiNT-mobiilis-lisateenus

andmemaht on olnud kogu aeg 50GB ehk nende väide, et tõstame mahtu 5x , on vale.

lisan veel osa kirjast
tsitaat:
Teenuspakettide uuendamine on tingitud Elisa teenuste kvaliteedi,
ülesehituse ja hinnakujunduse muudatustest. Muutmise õiguslikud
alused on Elektroonilise side seaduse § 99 ning Elisa Eesti AS
teenuste kasutamise üldtingimuste punkt 10.5. Kui Te siiski ei
soovi uuenenud tingimustega paketti edasi kasutada, võite
käesoleva aasta maikuu jooksul enda lepingu lõpetada.
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Elisa soovib võimalust jääda sel aastal kõrvale 15. juunil jõustuvast „Roam like home“ regulatsioonist mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.