Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 10.04.2017 22:42:37 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
naljakas, saksamaal pole hinnakirjadeski seda R5 seeriat, ometigi eesti poed võtavad rõõmsalt seda klientide "pre-order" raha...
siin mõned lehed tagasi olid jutud, kuidas inimesed ootasid eesti poest 3 nädalat oma proset/emaplaati. ostke parem siis juba otse saksast või kasvõi foorumist. pole vaja "laenu" anda sellistele kauplustele.

Kahjuks keerasid poed endale ise jah, sest ei ostetud lattu sisse vaid opereeriti kesklaoga.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 08:50:37 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 08:54:47 vasta tsitaadiga

Ma läksin eile veel jõhkramaks selle striimimise/salvestamisega.

Hakkasin dirti mängima ja polnud meeleski, et taustal käib x265 encodemine. Keset mängu siis avastasin icon_lol.gif
Igaljuhul mängusisene FPS oli korras, prose jõudis video salvestada/striimida 1080p@60FPS (polnud mingid frame skippimist) ning lisaks veel pakkida video x265 ~11FPS (ilma salvestamata/mängimata oli pakkimiskiiruseks 15FPSi - seega mitte eriline langus). Suvaline sama hinnaklassi intel oleks juba ammu olnud nii koomas kui koomas omadega.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 09:54:08 vasta tsitaadiga

link :: ASRock X370 Taichi @ TPU



tsitaat:
It is also worth noting the low idle power consumption even with all eight cores of the Ryzen 1700X CPU pegged at 3.9 GHz.
A recent BIOS update has greatly lowered overclocked power consumption yet temperatures on the CPU itself haven't dropped
very much, but what has changed is the ability to push my particular CPU a bit further than it did at launch. I'm a bit confused
by this to be honest; halving power consumption and getting higher clocks is odd for sure, but that just goes to show how AMD's
Ryzen platform has matured since the core part of that BIOS update is a different AGESA, which the board makers get from AMD.
So now, my Ryzen CPU is better than before and that's thanks to AMD's update, not ASRock's.


Päris karm, klokid 3.9GH/z peale ja voolutarve idles ikka ainult 9W.
Review hinne plaadile 10/10 icon_biggrin.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 10:00:35 vasta tsitaadiga

See vist jah paremaid plaate, aga saadavus null...
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kert06
Kreisi kasutaja
kert06

liitunud: 10.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 11:07:54 vasta tsitaadiga

Winterwind, mul see ASRock X370 Killer SLI, tuumad 3.917ghz ja idleb 12-14w, aga jah 9w on ka norm, default tdp madalam ka. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 12:05:57 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:


tsitaat:
It is also worth noting the low idle power consumption even with all eight cores of the Ryzen 1700X CPU pegged at 3.9 GHz.
A recent BIOS update has greatly lowered overclocked power consumption yet temperatures on the CPU itself haven't dropped
very much, but what has changed is the ability to push my particular CPU a bit further than it did at launch. I'm a bit confused
by this to be honest; halving power consumption and getting higher clocks is odd for sure, but that just goes to show how AMD's
Ryzen platform has matured since the core part of that BIOS update is a different AGESA, which the board makers get from AMD.
So now, my Ryzen CPU is better than before and that's thanks to AMD's update, not ASRock's.


Päris karm, klokid 3.9GH/z peale ja voolutarve idles ikka ainult 9W.
Review hinne plaadile 10/10 icon_biggrin.gif thumbs_up.gif


Eriti hea oli lõpus plusside ja negatiivsete asjade loetelu.

Negatiivne oli selline asi nagu

thumbs_down.gif
Only one M.2 port @ 32 Gb/s (platform limited)
No flexible SLI bridge
Too perfect
<------- LOL


Aga jah, oleks EU hinnad ka siis 200 eurot vms.
Plaan oli võtta esialgu MSI Gaming 3 kuskil 100 euro eest. Samas kui Eestist saaks selle Taichi ka 200'ga, siis maksaks juba rohkem ning saaks paljude heade lisadega plaadi, mis on väärt seda lisa 100 eurot.
Aga no 265 eurot on juba liiga palju... Eriti kui plaan on peale panna Ryzen 5 1600 icon_razz.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 12:44:38 vasta tsitaadiga

Asus prime x370-le ka uus BIOS väljas. Aga seal miski teema nüüd, osadel kel varem RAM jooksis 2993 peal, nüüd enam üle 2133 ei lähe.
Samas mõnel teisel jälle hakkasid tööle kõrgemal sagedusel.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 13:06:17 vasta tsitaadiga

Asus mässab mälu seadetega jah. CH6 biosid on paralleelselt 1T ja 2T. Kodukal üleval 1T variant, mis minul nt üldsegi ei post'i..... Valida kas algne või siis täiesti beta-bios oc.net foorumist, mida Asuse rep jagab

http://www.overclock.net/t/1624603/rog-crosshair-vi-overclocking-thread
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
parkenTOSH
HV kasutaja

liitunud: 19.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 14:16:43 vasta tsitaadiga

Gigabyte sai ka lõpuks AGESA 1004 update'i stabiilseks. GA-AB350 Gaming sai nüüd oma esimese official uuenduse. Pole veel jõudnud testida aga redditis juba nägin juttu, et Hynix CL16 3200 peaks nüüd töötama 3200Mhz peal (Siiamaani suutsin max 2933Mhz).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 14:32:04 vasta tsitaadiga

ASROCK Taichi praegu Amazon.de's laos
https://www.amazon.de/ASRock-X370-TAICHI-AsRock/dp/B06WXX9FDG
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 14:33:30 vasta tsitaadiga

Ikka kahtlaselt kirves nagu launchi ajal 99% prosedest üle 4ghz anyway ei tee ja see tuleb ka suvalise b350 peal. Alla r7 ostjatel pole üle b350 anyway pointi osta.

viimati muutis pots4t4j4 11.04.2017 14:35:29, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 14:34:49 vasta tsitaadiga

https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid494 Meil ka kohapeal olemas nüüd icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 14:36:47 vasta tsitaadiga

Jookske nüüd!
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 14:38:15 vasta tsitaadiga

1600 paistab olevat kõige maasikam.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 15:06:08 vasta tsitaadiga

Selline kooslus on OK: https://www.arvutitark.ee/est/tellimine/3jeY0RovrQ ?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lovvi
HV veteran
Lovvi

liitunud: 20.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 15:10:21 vasta tsitaadiga

KyBer kirjutas:
Selline kooslus on OK: https://www.arvutitark.ee/est/tellimine/3jeY0RovrQ ?

Võtsin http://www.arvutitark.ee/est/tellimine/3jeY0RovrQ peale pikemat uurimist, pidi töötama 3200mhz peal.

Krabasin ise ka ühe 1600 kiirelt ära.

edit: https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Malud-lauaarvutile-DDR4-malud-lauaarvutile400/DDR4-Corsair-Vengeance-LPX-must-16GB-2x8GB-3200MHz-CL16-135V-182820
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Emaplaadid-Socket-AM4-emaplaadid493/GIGABYTE-MB-AMD-B350-SAM4-ATX-GA-AB350-GAMING-3-GIGABYTE-273781


viimati muutis Lovvi 11.04.2017 16:06:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 15:20:01 vasta tsitaadiga

KyBer kirjutas:
Selline kooslus on OK: https://www.arvutitark.ee/est/tellimine/3jeY0RovrQ ?

Edit: Blahblah... Vale link vist avanes.
Edit: Või siis mitte... Keegi trollib seda ostukorvi parasjagu.


viimati muutis Alan 11.04.2017 15:25:57, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 11.04.2017 15:20:16 vasta tsitaadiga

krabasin ka ühe 1600 ära. varsti läheb ehitamiseks
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 15:44:51 vasta tsitaadiga

Alan kirjutas:
KyBer kirjutas:
Selline kooslus on OK: https://www.arvutitark.ee/est/tellimine/3jeY0RovrQ ?

Edit: Blahblah... Vale link vist avanes.
Edit: Või siis mitte... Keegi trollib seda ostukorvi parasjagu.

Mingi kamm selle lingiga, panen pildina:

Lovvi kirjutas:
KyBer kirjutas:
Selline kooslus on OK: https://www.arvutitark.ee/est/tellimine/3jeY0RovrQ ?

Võtsin http://www.arvutitark.ee/est/tellimine/3jeY0RovrQ peale pikemat uurimist, pidi töötama 3200mhz peal.

Krabasin ise ka ühe 1600 kiirelt ära.

Mis 3200MHz mälust jutt käib?

On see dual-ddr tänapäeval oluline?
Üks 16GB pulk panna kahe 8GB asemel?


viimati muutis KyBer 11.04.2017 15:48:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 15:44:55 vasta tsitaadiga

Vaata emaplaadi toetatud mälude listi ja võta saadaolevaist selline, mis võimalikult kõrgel sagedusel hetkel juba toimib.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 11.04.2017 15:54:07 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
1600 paistab olevat kõige maasikam.

Tundub, et juba otsas ka. Ehk edasi tellimine icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 16:06:19 vasta tsitaadiga

Kahju oli rohkem kui 3tk tellida ju ka kohapeale icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 11.04.2017 16:14:05 vasta tsitaadiga

kas keegi kuskil näeb/teab ryzen 1700 mõistliku hinnaga siinmail saadavat tegelikult? hetkel tundub, et HV-s üleval olev info ei ole väga värske - ettevõtted järjest lükkavad tagasi, kui küsin saadavust... =)


J.

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 16:15:56 vasta tsitaadiga

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/64ppf4/top_10_cpus_selling_in_the_eu_ryzen_takes_7_out/

Huvi, mitte müük.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 16:18:22 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, tegelikult liigub osa kaupa veel esinduste suunas, 1600 prosesid on rohkem kui 3tk icon_wink.gif
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 16:38:53 vasta tsitaadiga


Link
Väike revjüü ka


viimati muutis Sants 11.04.2017 16:40:48, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 16:40:41 vasta tsitaadiga

Lugzan kirjutas:
kas keegi kuskil näeb/teab ryzen 1700 mõistliku hinnaga siinmail saadavat tegelikult? hetkel tundub, et HV-s üleval olev info ei ole väga värske - ettevõtted järjest lükkavad tagasi, kui küsin saadavust... =)
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=701673 icon_question.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 16:57:46 vasta tsitaadiga

Ülevaateid tuleb nagu putru icon_smile.gif

Link

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.04.2017 17:12:55 vasta tsitaadiga

uus AGESA BIOS annab 2666mhz mäludega nüüd natuke rohkem jõudlust, kui vana AGESA BIOS andis 2933mhz mäludega.
tubli töö, AMD. thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 17:14:14 vasta tsitaadiga

Tellisin ise ka Arvutitargast ära Ryzen 5 1600 + Corsair LPX 2x8GB 3200MHZ ddr4 ja Gigabyte B350M Gaming3 plate. thumbs_up.gif
Viimane AMD platvorm oli mul XP2500+ vesijahutuse peal icon_lol.gif Olid ajad...

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 17:59:08 vasta tsitaadiga

1600x on tõesti suurepärane tykk, eriti selle raha eest, järelturul hakkab neid raudselt 200€ eest liikuma, sinna lisaks miski 80€ b350 plaat ja saabki 300€ eest 6 tuumase prose ja plaadi ( millega saab ka kellata) , ostaks isegi kui juba 1700 olemas poleks.
Loksuvad ka siin foorumis liikuva vanaraua hinnad paika, mille eest siiamaani müstilisi summasid küsitakse.


viimati muutis pots4t4j4 11.04.2017 18:04:30, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draco
HV veteran
Draco

liitunud: 15.09.2005




sõnum 11.04.2017 18:04:05 vasta tsitaadiga

Panin ka uus BIOS`i peale, nüüd DDR4 @ 2933-16-18-18-36-69 (enne oli 2100-15-15-15-36-50)
Panin DOCP@3200, sellega jõudis Windowsi aga peale seda pani pange, muutsin lihtsalt kiiruse 2933mhz peale ja muid asju ei puutunud.

3dMark 11 erinevus : 2100/2933

3DMark Score: 16554/17063
Graphics Score: 19768/19657
Physics Score: 12063/13018
Combined Score: 9968/11020

_________________
Purgatory Judgement
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 11.04.2017 18:14:51 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Tellisin ise ka Arvutitargast ära Ryzen 5 1600 + Corsair LPX 2x8GB 3200MHZ ddr4 ja Gigabyte B350M Gaming3 plate. thumbs_up.gif
Viimane AMD platvorm oli mul XP2500+ vesijahutuse peal icon_lol.gif Olid ajad...


sarnene komplekt ka minulgi tellimustes kogunemas, ainuke vahe, et mälud võtsin corsair led 3200-d, netist puurisin, et 8GB moodulid on single-sided ja samsungi chipiga, mis võiks veidi lootustandvam kombo olla.
käristasin 500GB evo960 m2 nvme ketta peale ka, kui juba siis juba.
tõenäoliselt elan pisut stock jahutil, kuni korraliku AiO (liquid freezer 240 vast) võtan ligi.

vast saab nädalavahetuseks kogu kompoti kokku. jälle mõneks aastaks rahu majas.
vana 3570k on hakanud kahjuks jamasid tekitama. enam stockis OCCT/prime'i ei tee ja juba uuemates mängudes kippus vahest resa/freezima; mäluvead on välistatud (terve öö lasi memtesti) ja jahutus on piisav. kas emme või cpu ise paneb näkku, dunno, pole viitsimist edasi puurida ja teisest pessukast doonoreid võtma.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 19:42:31 vasta tsitaadiga

Millega te prose tempi jälgite ryzeni puhul ? HWINFO64 näitab mingeid täiesti suvalisi numbreid, ryzen master tundub kuidagi reaalsem.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kert06
Kreisi kasutaja
kert06

liitunud: 10.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 19:44:50 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, uuem HWiNFO64, Tctl on mul +20c temp. (X-prosede eripära), aga Tdie on õige, hetkel idleb 25.5c, aga mul see hwinfo ka vahest harva paneb villast, ei tea millest.
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 19:48:26 vasta tsitaadiga

Mul oli vist mingi vanem versioon 5.46 hetkel panin 5.50 peale ja see näitab sama mis ryzen master, vana versioon näitas vahepeal 78c ja seda 560 radika taga peale paaritunnist koormustesti, ventikad olid küll 500rpm aga siiski natuke palju.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 11.04.2017 20:02:37 vasta tsitaadiga

Tere. Vabandust, seletage palun Võhikule R5 1600X eeliseid R5 1600 ees?

Nagu aru sain on ka 1600 võimalik 4.0 peal tööle panna, või mil määral 1600 4.0 GHz OC erineb igapäevatingimustes 1600X 4.0Ghz Boost variandist?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 20:04:39 vasta tsitaadiga

Nomh, panin ka oma tellimuse galadoris sisse ära. Hind oli hea ja emaplaadi pidin nkn tellima. Hetke seisuga see kola otsas mida mina ka tellisin, eks varsti selgub kas sain ka õigel ajal või ei vedanud icon_lol.gif .
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 20:06:08 vasta tsitaadiga

white kirjutas:
Tere. Vabandust, seletage palun Võhikule R5 1600X eeliseid R5 1600 ees?

Nagu aru sain on ka 1600 võimalik 4.0 peal tööle panna, või mil määral 1600 4.0 GHz OC erineb igapäevatingimustes 1600X 4.0Ghz Boost variandist?
ˇ

Ei erinegi, kui 1600 on odavam võta see, jahuti ka kaubapeale kaasas mis 1600x puudub.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
white
HV kasutaja

liitunud: 06.06.2003




sõnum 11.04.2017 20:11:34 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
white kirjutas:
Tere. Vabandust, seletage palun Võhikule R5 1600X eeliseid R5 1600 ees?

Nagu aru sain on ka 1600 võimalik 4.0 peal tööle panna, või mil määral 1600 4.0 GHz OC erineb igapäevatingimustes 1600X 4.0Ghz Boost variandist?
ˇ

Ei erinegi, kui 1600 on odavam võta see, jahuti ka kaubapeale kaasas mis 1600x puudub.


et ka 1600 saab panna tööle nii, et kui võimsust vaja on hetkega ligi 4.0Ghz ja kui pole vaja siis automaatselt kellab ennast alla ja on jahe ja säästlik? Kus see trikk on? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 11.04.2017 21:03:19 vasta tsitaadiga

selles suhtes on amd päris agressiivne oma energiasäästuga olnud, et isegi overclockitud variandiga töötab automaatne underclockimine normaalselt (kui pole mingit emaplaadi bugi). idle's on ryzen väga viisakas.

küll aga pannakse turbo ja XFR disabled staatusesse kui OC-d üle teatud piiri, vist oli 3,6GHz.

aga selle jahutiga on nii ja naa. 4GHz lähedale (tõenäoliselt küll pisut alla, aga 3,8-3,9 vahele on küll üsna tõenäoline maanduda) tähendab ikkagi rohkemat jahutusvajadust, kui see 1600 kaasatulnud ja siis tuleb niikuinii eraldi jurakas otsida. Seega see pole niivõrd suur võit. võidad jahedamas süsteemis ja tõenäoliselt ka saad vaiksema süsteemi.

1600x-i mõte on mitteklokkijale. pistad sisse ja kõik töötab. korraliku jahutiga hoiab precision boost korralikult klokki: kuni 3,7G kõikidel coredel (amdi "turbo" lubab automaatselt kuni +1 multiplier kõigil coredel), kuni 4GHz (+4 multiplier) 2 füüsilise tuumaga pluss kuni 4,1GHz XFR (lisa 1 multiplier, samuti kuni 2-le füüsilisele tuumale). Nii kui jahutust on ebapiisavalt, siis turbo ei rakendu (või rakendub vähem).
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 21:13:51 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Tellisin ise ka Arvutitargast ära Ryzen 5 1600 + Corsair LPX 2x8GB 3200MHZ ddr4 ja Gigabyte B350M Gaming3 plate. thumbs_up.gif
Viimane AMD platvorm oli mul XP2500+ vesijahutuse peal icon_lol.gif Olid ajad...


sarnene komplekt ka minulgi tellimustes kogunemas, ainuke vahe, et mälud võtsin corsair led 3200-d, netist puurisin, et 8GB moodulid on single-sided ja samsungi chipiga, mis võiks veidi lootustandvam kombo olla.
käristasin 500GB evo960 m2 nvme ketta peale ka, kui juba siis juba.
tõenäoliselt elan pisut stock jahutil, kuni korraliku AiO (liquid freezer 240 vast) võtan ligi.

vast saab nädalavahetuseks kogu kompoti kokku. jälle mõneks aastaks rahu majas.
vana 3570k on hakanud kahjuks jamasid tekitama. enam stockis OCCT/prime'i ei tee ja juba uuemates mängudes kippus vahest resa/freezima; mäluvead on välistatud (terve öö lasi memtesti) ja jahutus on piisav. kas emme või cpu ise paneb näkku, dunno, pole viitsimist edasi puurida ja teisest pessukast doonoreid võtma.


Mõtlesin ka nende samade LED mälude peale, kuid siis arvasin, et mu Noctua NH-D14 jahutus võib neile ette jääda, sest need mälud on päris kõrged ja lisaks on mul kinnine kast icon_razz.gif ei näeks neid LEDe icon_biggrin.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 11.04.2017 21:25:09 vasta tsitaadiga

see on tõesti omamoodi probleem, kõrge radikaga mälud ja hiigelsuured jahutid käsikäes ei käi.
mina plaanin AIO peale minna, seega mind see väga ei koti. LED-e tegelikult ei otsinud, niikuinii mul kinnine aknata kast. Lihtsalt tulid antud juhul kõige odavamad (miski 128€ komplekt vist oli) ja teadmisega, et peaks olema lootustandev variant.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 21:48:14 vasta tsitaadiga

inteli ja nvidia koostöö? icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2017 22:53:27 vasta tsitaadiga

Mu plaadile tuli ka "Update AGESA to 1.0.0.4a" BIOS.

Vaatab, kas jõuab jõudluslisa kontrollida täna.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2017 01:47:24 vasta tsitaadiga

Asus X370-PRO uue 604 biosiga keerati midagi metsa, ei lähe enam windowsi, panen eelmise biosi tagasi.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2017 12:48:16 vasta tsitaadiga

Mul näitab Arvutitarga tellimuse lehel, et asjad on tellitud. Kullerile antakse üle 18.04 (eeldatavalt).
Mis teil näitab, kes te omale Ryzen 5'd tellisite? Loodan, et ei juhtu seda nagu siin mõnel... kes ootas nädalaid ja kes üldse tühistas tellimuse thumbs_down.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2017 13:23:20 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Asus X370-PRO uue 604 biosiga keerati midagi metsa, ei lähe enam windowsi, panen eelmise biosi tagasi.
Pidavat mingi RAMi teema olema. redditis ka keegi kirjutas, et windowsi enam ei läinud, pani teised pulgad ja siis läks.
Ma jätan ise selle versiooni vahele.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lovvi
HV veteran
Lovvi

liitunud: 20.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.04.2017 13:36:02 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Mul näitab Arvutitarga tellimuse lehel, et asjad on tellitud. Kullerile antakse üle 18.04 (eeldatavalt).
Mis teil näitab, kes te omale Ryzen 5'd tellisite? Loodan, et ei juhtu seda nagu siin mõnel... kes ootas nädalaid ja kes üldse tühistas tellimuse thumbs_down.gif

Millal sa tellimuse tegid? Ise vaatasin lehelt ära, et esinduses olemas ja käisin kohapeal kiirelt läbi, ei tahtnud netist tellida pika ootamisega.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.