Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 218, 219, 220 ... 264, 265, 266  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2017 16:11:30 vasta tsitaadiga

võta mingist muus poest Samsung 850 EVO 500GB
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2017 16:38:16 vasta tsitaadiga

jeesus188, mis see jämedalt maksab? Üle 150€ ei tahaks alla panna.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2017 16:41:33 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
jeesus188, mis see jämedalt maksab? Üle 150€ ei tahaks alla panna.

https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/519708/
alates 165.-
atf näitab kohal

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2017 16:52:37 vasta tsitaadiga

jeesus188, tänud! AT-s ka olemas see kohal, pigistan see 20€ juurde ja võtan siis selle.


Aga mida arvate sellest Crucial MX300 kettast?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 26.01.2017 17:07:21 vasta tsitaadiga

850 EVO on kindlapealeminek, MX300 pole palju aeglasem ja 25GB lisaruumi.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2017 17:11:35 vasta tsitaadiga

Ei teagi, kas sai nüüd õigesse teemasse, aga küsimus selline, et kui NAS-s on HDD, mis suurema osa ajast on stand by's, siis kas see idle olek mõjutab ka olulisel määral HDD eluiga? Ehk kas on mõtet NAS-le power off teha, kui see on peamiselt backupiks st. igapäevaselt pole vaja sinna midagi kirjutada ega sealt midagi lugeda?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2017 17:59:26 vasta tsitaadiga

napoleon, kui NAS'is on kettad mille suunitlus on NAS või server siis kasulikum on kui nad on vooluall - pigem mõjub kahjulikult sisse välja klõpsimine.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2017 19:56:13 vasta tsitaadiga

napoleon, Eks sõltub ketastest aga üldiselt 24/7 jooksutamine vähese koormusega ei mõjuta niipalju, kui sisse-välja klõpsimine. Samas tehnika on tehnika ja kõik mis jookseb ka kulub. Nt WD RED seeria kettad mis NAS-i on mõeldud reklaamivadki just 24/7 jooksutamist.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 15:30:43 vasta tsitaadiga

Samsung EVO 850 (250GB) vs Crucial MX300 (275GB). On neil mingi väga suur vahe ka? Mõlemad maksavad sama hinda (pean silmas M.2 kettaid). Üritasin researchi teha, aga ei saa enam mitte midagi aru.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 15:33:19 vasta tsitaadiga

Siin foorumis kaldub suurema osa eelistus Samsungi poole. Aga eks võid ise ka review-sid lugeda, absoluutset tõde ei ole ehk kindlasti sõltub ka sellest, millised on sinu ootused sellele kettale
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 16:00:59 vasta tsitaadiga

Praegune HDD jäi jalgu eelkõige failidega toimetamise ajal kui teen mitut asja korraga (faili allalaadimine, renderdamine ja üleslaadimine korraga, sealjuures ka brauseri kasutamine). Selle lahendab ilmselt iga SSD, aga mõtlesin kas sellel Crucialil on mingi väga suur erinevus Samsungiga võrreldes (see 25GB on mu jaoks tühine, et ma puudust sellest ilmselt ei tunneks).
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 16:08:44 vasta tsitaadiga

Töökindluse poolest soovitaks Samsungi SSD kettaid. Kuigi Cruciali käib suht vähe käest läbi, on nendega mitmeid probleeme olnud.

Nüüd on muidugi puhtalt minu kogemused...
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 15.03.2017 18:16:30 vasta tsitaadiga

Ollaz kirjutas:
Samsung EVO 850 (250GB) vs Crucial MX300 (275GB). On neil mingi väga suur vahe ka? Mõlemad maksavad sama hinda (pean silmas M.2 kettaid). Üritasin researchi teha, aga ei saa enam mitte midagi aru.


~250GB enam eriti ei benchita, 500\1000GB ketaste tulemustega võib suur erinevus olla. M2\msata on veel omaette maailm.
Mis emaplaadile M2 soovid istutada üldse?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 18:21:11 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Ollaz kirjutas:
Samsung EVO 850 (250GB) vs Crucial MX300 (275GB). On neil mingi väga suur vahe ka? Mõlemad maksavad sama hinda (pean silmas M.2 kettaid). Üritasin researchi teha, aga ei saa enam mitte midagi aru.


~250GB enam eriti ei benchita, 500\1000GB ketaste tulemustega võib suur erinevus olla. M2\msata on veel omaette maailm.
Mis emaplaadile M2 soovid istutada üldse?

Läpakale. Läheb HDD kõrvale, sellepärast pole otseselt vaja suuremat ketast.
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 15.03.2017 19:06:55 vasta tsitaadiga

Ise vaatan viimasel ajal ainult mixed workload, eriti kui OS peale läheb, siis on see kiirus enam-vähem, mis arvutis kasutuses välja peaks pigistama. Benchid on reklaamijutt rohkem...
Aga m2 vs 2,5" Sata on väike vahe, vb ongi arvestatud energiat kokku hoidma läpakates? (Samsungi msata-l jäi ka silma). Suurt erinevust vist pole. x4 3.0 NVME M2 ketast pole ka mõtet sellesse läpakasse panna?

MX300 puhul jäi silma, et kondensaatorid peal, mis peaks voolu kadumise puhul natuke kaitsma: "
Protective features include partial power loss protection via a series of PCB-mounted capacitors. We say partial, as it only covers resting data. "

275GB kiiruse kohta ei leidnudki teste, Samsungi 850 EVO 250GB oli MX300 750GB testi kõrval, kiirused Samyongi puhul ei langenud. Selle loeb vb välja ka sellest mitme kanaliga kontroller on ühendatud NAND chippidega...
https://www.bit-tech.net/hardware/storage/2017/01/13/crucial-mx300-review/1
Edit link ka
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 19:10:19 vasta tsitaadiga

Nojah, läheb see Samsung vist, tundub olevat levinum ja probleeme üldiselt pole. Voolu katkemise kohta ei oska suurt midagi öelda, läpakal see probleemiks ei tohiks olla icon_biggrin.gif . Aga eelkõige otsin ma parandust HDD pudelikaelale, mitte ei aja taga parimat benchmarki skoori (mõttetu osta ülikallist ketast kui ma teda ei kasuta selleks, miks ta tehtud on).
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 19:21:51 vasta tsitaadiga

Samsung, suht lollikindel pika garantiiga thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 23:58:14 vasta tsitaadiga

HA kirjutas:
Töökindluse poolest soovitaks Samsungi SSD kettaid. Kuigi Cruciali käib suht vähe käest läbi, on nendega mitmeid probleeme olnud.

Nüüd on muidugi puhtalt minu kogemused...


Mudelitele tasub ka rõhku panna. Cruciali MX on nats teine kui BX.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 13:12:36 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Ise vaatan viimasel ajal ainult mixed workload, eriti kui OS peale läheb, siis on see kiirus enam-vähem, mis arvutis kasutuses välja peaks pigistama. Benchid on reklaamijutt rohkem...
Aga m2 vs 2,5" Sata on väike vahe, vb ongi arvestatud energiat kokku hoidma läpakates? (Samsungi msata-l jäi ka silma). Suurt erinevust vist pole. x4 3.0 NVME M2 ketast pole ka mõtet sellesse läpakasse panna?

MX300 puhul jäi silma, et kondensaatorid peal, mis peaks voolu kadumise puhul natuke kaitsma: "
Protective features include partial power loss protection via a series of PCB-mounted capacitors. We say partial, as it only covers resting data. "

275GB kiiruse kohta ei leidnudki teste, Samsungi 850 EVO 250GB oli MX300 750GB testi kõrval, kiirused Samyongi puhul ei langenud. Selle loeb vb välja ka sellest mitme kanaliga kontroller on ühendatud NAND chippidega...
https://www.bit-tech.net/hardware/storage/2017/01/13/crucial-mx300-review/1
Edit link ka

juhiks tähelepanu, et selles testis on ju mx300 kõrval samsungi pro mudel mitte evo. Hoopis teine teema.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 16.03.2017 14:08:12 vasta tsitaadiga

http://techreport.com/review/30267/crucial-mx300-ssd-reviewed/4 siin oli EVO 850 250\1000GB mudel samal tasemel.

Anandtech järgi hoopis teine jutt: http://www.anandtech.com/show/8747/samsung-ssd-850-evo-review/6 256GB pea 2x aeglasem, kui 500GB mudelid.

http://www.tomshardware.com/reviews/crucial-mx300-ssd-review,4723-2.html järgi duubeldab NAND kiipide arvu ka MX300 seeria mahu kasvades, seega võib arvata, et 275GB MX 300 ka aeglasem.

Adata SP 550 480GB: http://www.tomshardware.com/reviews/adata-sp550-ssd,4296-5.html TSB: 235 hind 157€: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/901345/

Cruicial MX 300 525GB: http://www.tomshardware.com/reviews/crucial-mx300-ssd-review,4723-3.html TSB: 266 hind 160€: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/784452/

Samsung EVO 850 250GB: http://www.tomshardware.com/reviews/adata-sp550-ssd,4296-5.html TSB: 284 hind 100€

NVME 256GB poevad ka veel hinnaga 500GB ja 250GB SSD-de vahele, ei saagi enam väga öelda, et pigem võta odavam 500GB SSD. 140€ 500GB eest, siis oleks küll no brainer olnud, hetkel on ikka 60 raha üleminekuks järgmisele tasemele päris kõva kopikas...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 16.03.2017 16:30:43 vasta tsitaadiga

ma arvan, et NVMe ja SATA koos on täitsa mõttekas setup. kusjuures teatud tingimustel võiks isegi hoopis SATA ketas olla buutiv. IOPS ja latency on mõlemal kettal suht sarnene, nvmel võib lihtsalt burst read/write olla kõrgem oluliselt kõrgema bandwitdhi tõttu olla.
Tänapäeva OS ja appid ei ole nii paksud, et sul 2GB/s lugemist vaja, pole väga vahet.
Küll aga teatud mängud näiteks (eriti openworld, nagu fallout4, deus ex MD jms) armastavad küll väga kiiret SSD-d.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 16:40:54 vasta tsitaadiga

nvme kettal, mis seda nime väärt on, on iops ja latency ikka oluliselt paremad kui sata kettal, olgu see sata ketas siis sata või m.2 otsaga.
konkreetselt samsungi näitel peaks 850 pro ja 960 pro iops vahe isegi qd1 peal 50% olema. qd32 on vahe juba kordades.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 17.03.2017 19:00:21 vasta tsitaadiga

Ei osanud teemat kuskile teha mujale, aga kas keegi oleks nii hea ja saaks aidata. Mul oleks vaja oma samsungi ssd ketas korraks kellegi arvutisse panna ja sealt pildid kätte saada. Ülejäänud arvuti on juba maha müüdud, aga samsung evo 840 müügis veel.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2017 20:18:39 vasta tsitaadiga

laena kellegilt mingit sata to usb adapterit saad rahus oma nänni kopeerida.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dave20
HV veteran

liitunud: 18.01.2005




sõnum 17.03.2017 20:34:42 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
laena kellegilt mingit sata to usb adapterit saad rahus oma nänni kopeerida.


Jep, ei teadnud, et selline võimalus ja üks foorumi kasutaja juba võttis ka ühendust. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2017 20:38:20 vasta tsitaadiga

Tere!
Ostsin Samsung NMVe M.2 960 Pro, et lisada oma olemasolevale masinale (incl. mobo Asus z170 Deluxe ja SSD Samsung 2.5" 850 EVO). Probleem on selles, et BIOS-es ega exploreris Pro-d ei leia, aga samas Samsung Magiciani tarkvara näeb (sain isegi uusima driveri peale uuendatud).
Olen proovinud BIOS-is sätteid muuta, samuti mobo peal ühendusi ümber tõsta, midagi ei aita. Oskab keegi nõu anda (võin vajadusel detailsemalt ka BIOS-is tehtut kirjeldada)?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2017 20:41:08 vasta tsitaadiga

lexo, vaata emaplaadi manuali, Z170i puhul tuli igatahes mingi compatibility mode disableda, et NVMe ketast näeks.
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2017 20:47:40 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
lexo, vaata emaplaadi manuali, Z170i puhul tuli igatahes mingi compatibility mode disableda, et NVMe ketast näeks.


CSM (Compatibility Support Module) on disabletud, kui seda mõtled.
Manualist olen kõik sektsioonid mis SATAst ja M.2-est räägivad läbi sirvinud.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Levelxer
HV veteran
Levelxer

liitunud: 27.11.2011




sõnum 17.03.2017 20:54:52 vasta tsitaadiga

Võibolla partitsioon puudu kui exploreris ei näita?
BIOS-i koha pealt - https://pcpartpicker.com/forums/topic/175393-m2-x-z170i-not-detecting


viimati muutis Levelxer 17.03.2017 21:25:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 17.03.2017 21:20:30 vasta tsitaadiga

võta start->control panel->administrative tools->computer management ja sealt "disk management". Kas seal all on uus ketas?
peaks midagi eraldi reana Basic Disk ja kogu osa unallocated.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lexo
HV kasutaja
lexo

liitunud: 16.12.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.03.2017 21:46:56 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
võta start->control panel->administrative tools->computer management ja sealt "disk management". Kas seal all on uus ketas?
peaks midagi eraldi reana Basic Disk ja kogu osa unallocated.


Jah, siit leian Disk 1 (Disk 0 on senine, 2.5" SSD), aga "Basic" asemel on "Unknown" ning "Online" asemel on "Not Initialized". Kas proovin initializeda, ja kui, siis kump partition style, MBR võ GPT?

EDIT: Tegin GPT.
EDIT2: Ja allocatesin partitioni. Esmapilgul paistab nüüd kõik korras olevat, suur tänu!
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 18.03.2017 00:08:52 vasta tsitaadiga

Samsung SSD (EVO eriti) peale 2-3a. kasutamist jääb aeglasemaks, vaja optimeerida SamsungMagican-is. 840EVO näitab optimeerimismenüüd, teises masinas 850EVO aga ei näita kuidagi performanze optimization menüüd icon_evil.gif Teatas, et Serial-ATA_Driver_1YT2G-WN32_14.5.0.1081_A00 vajab uuendamist aga sellel uuemat nagu pole, installid maha siis system compatiblity tetab, et pole probleeme. imelik, et google ja muud ei oska midagi anda: "Serial-ATA_Driver_1YT2G-WN32_14.5.0.1081_A00" sisestamisel, selline driver aga inteli kodulehel oli.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2017 00:11:28 vasta tsitaadiga

magiciani optimeerimisel ei tohiks selle aeglaseks jäämisega suurt midagi pistmist olla.
vaata, et trim oleks sisse lülitatud ja hoia kettal mingi hulk ruumi vaba.

sata ketastel on draiverite uuendamine üsna ebavajalik kui sul just mingi väga imelik kontroller ei ole. ketastel endil pole draivereid.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2017 00:30:41 vasta tsitaadiga

Ühel mulle vahetuseks pakutaval Lenovo läpakal on hübriid kõvaketas. 1TB HDD, millest 8GB on SSD. Mis selle mõte on? Sinna ei mahu Win peale. Ehk mahub sinna Linux peale või mis
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2017 00:32:03 vasta tsitaadiga

8GB SSD osa söödab ülejäänule asju ette... nje rõba, nje mjäso
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2017 00:35:06 vasta tsitaadiga

rmc, mis mõte asjal on? Win paneb osad failid installimisel SDD osa peale ja vajadusel pöördub nende failide poole?
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jnt
HV Guru
jnt

liitunud: 10.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2017 00:35:55 vasta tsitaadiga

liiv, see 8GB on sinu jaoks nähtamatu. Ketas hoiab seal tükikesi failidest, mida rohkem kasutatakse.
_________________
Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda. icon_wink.gif
Kommentaarid: 117 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2017 00:36:25 vasta tsitaadiga

SSD osa töötab cache mäluna jooksvalt IMHO...

Jep, https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_drive "The purpose of the SSD in a hybrid drive is to act as a cache for the data stored on the HDD, improving the overall performance by keeping copies of the most frequently used data on the faster SSD."

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2017 21:05:35 vasta tsitaadiga

Esimene 3D Xpoint SSD launched - http://www.kitguru.net/components/ssd-drives/matthew-wilson/intels-first-3d-xpoint-ssd-has-arrived/
375GB ja maksab 1520 USD ... ja ma arvasin et 10 core 6950X oma 1700 dollarilise hinnalipikuga on inteli hinnapoliitika rumaluste tipp icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2017 21:08:59 vasta tsitaadiga

heretic666, Tegu on ka Enterprise tootega. Sellest ka kõrge hinnalipik. Consumer tooted tulevad ikka kolmekohaline rahanumbriga. Eks näis mis sellest tuleb. Neil on ikka kõvasti aega võtnud, et see tehnoloogia turule saada. Kas jääbki enterprise segmenti või tuleb entusiastidele kah midagi.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2017 21:12:53 vasta tsitaadiga

Ma just vaatasin jah et ka Intel ise müüb seda enda toodete kataloogis mõeldud just Datacentriltele, siis ei ole imekspandav jah.

Still, 2GB/s ei ole mingi eriline näitaja, Samsa M2 Pro SSDd on ka nobedama lugemiskiirusega, see massive IOPS ja ultra low latency consumerit ei koti.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2017 22:48:43 vasta tsitaadiga

heretic666, Võib kottida kuna Xpoint on väga hea just low queue depth peal milles toimivad enamus tavakasutaja oppe. Samsung on kiire küll, aga max numbrid saavutab ikka sünteetilistes testides.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2017 22:06:40 vasta tsitaadiga

http://www.anandtech.com/show/11227/intel-launches-optane-memory-m2-cache-ssds-for-client-market
Kes seda ostma hakkab tahaks teada, mis sihtgrupp...
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2017 22:34:13 vasta tsitaadiga

Need 16GB ja 32GB on küll suht mõttetud jah. Mingi puhvrina saab kasutada aga palju sellest kasu on ei tea. Peab benchmarkid ära ootama. Vähemalt hinnad on ok. Ei küsita 500€ vms nende eest.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2017 19:25:48 vasta tsitaadiga

rene p kirjutas:
http://www.anandtech.com/show/11227/intel-launches-optane-memory-m2-cache-ssds-for-client-market
Kes seda ostma hakkab tahaks teada, mis sihtgrupp...

Tomorrow kirjutas:
Need 16GB ja 32GB on küll suht mõttetud jah. Mingi puhvrina saab kasutada aga palju sellest kasu on ei tea. Peab benchmarkid ära ootama. Vähemalt hinnad on ok. Ei küsita 500€ vms nende eest.

Intel Turbo Memory vol. 2? icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2017 23:20:17 vasta tsitaadiga

See tundub nagu SSHD, ainult, et SSD on cachena eraldi?

Tundub jabur ost ja ilmselt põhjusega ei võrreldud seda SATA SSD'ga icon_biggrin.gif

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.03.2017 23:28:29 vasta tsitaadiga

Ma paaril masinal kasutan Intel Smart Response Technology suure ketta ja mingi SSDga. Näiteks 2TB HDD + 64GB SSD cache on päris hea.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 170
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sahib
HV veteran


liitunud: 25.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2017 14:50:15 vasta tsitaadiga

Läksin Ryzeni peale üle ja M.2 on ka masinas.
SSD 960 EVO 250G
[url][/url]

_________________
Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ...
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 31.03.2017 11:28:27 vasta tsitaadiga

Plextor M8Pe 15nm Toshiba MLC NAND põhjal NVMe ketta ülevaade: http://www.tomshardware.com/reviews/plextor-m8pe-series-ssd-review,4794-4.html
Kasutab Marvel 88SS1093 8-kanaliga NVMe kontrollerit. Tulemused on keskmised, Mixed Workload on üks parimaid, selle põhjal eelistaks OS kettaks OCZ RD400 ja Samsung Pro järel Plextor M8PeG või M8PeY ketast.

Ülevaate ajal olid hinnad Samsungi ketastest madalamad, nüüd on Pro-ga samaväärsed juba, ameerikamaal allahindlusega: https://www.newegg.com/Product/Productcompare.aspx?CompareItemList=%2D1%7C20%2D147%2D594%5E20%2D147%2D594%2C20%2D249%2D086%5E20%2D249%2D086
meitel

Meitel: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/786019/ peaks õige G-lõpuga olema, heatsink on peal aga M2-ketas. PCIE M8PeY-ketas veel uhkema jahutusega, aga tunduvalt kallim ka. Plextor M8PeGN peaks olema igasse läpakasse mahtuv M2 ketas, millel jahutus puudub.
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/790735/
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.04.2017 11:31:10 vasta tsitaadiga

aqua computers introduces the kryom.2 micro m.2 ssd cooler (via techpowerup)
aqua computer also announces the kryom.2 evo performance ssd cooler and riser (via techpowerup)
tunduvad paremad kui selle klassi vidinad tavaliselt.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Kõvad kettad »  SSD versus HDD mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 218, 219, 220 ... 264, 265, 266  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.