|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
26.01.2017 16:11:30
|
|
|
võta mingist muus poest Samsung 850 EVO 500GB
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
26.01.2017 16:38:16
|
|
|
| jeesus188, mis see jämedalt maksab? Üle 150€ ei tahaks alla panna.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
26.01.2017 16:52:37
|
|
|
jeesus188, tänud! AT-s ka olemas see kohal, pigistan see 20€ juurde ja võtan siis selle.
Aga mida arvate sellest Crucial MX300 kettast?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Levelxer
HV veteran

liitunud: 27.11.2011
|
26.01.2017 17:07:21
|
|
|
| 850 EVO on kindlapealeminek, MX300 pole palju aeglasem ja 25GB lisaruumi.
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
23.02.2017 17:11:35
|
|
|
| Ei teagi, kas sai nüüd õigesse teemasse, aga küsimus selline, et kui NAS-s on HDD, mis suurema osa ajast on stand by's, siis kas see idle olek mõjutab ka olulisel määral HDD eluiga? Ehk kas on mõtet NAS-le power off teha, kui see on peamiselt backupiks st. igapäevaselt pole vaja sinna midagi kirjutada ega sealt midagi lugeda?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.02.2017 17:59:26
|
|
|
| napoleon, kui NAS'is on kettad mille suunitlus on NAS või server siis kasulikum on kui nad on vooluall - pigem mõjub kahjulikult sisse välja klõpsimine.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
15.03.2017 15:30:43
|
|
|
| Samsung EVO 850 (250GB) vs Crucial MX300 (275GB). On neil mingi väga suur vahe ka? Mõlemad maksavad sama hinda (pean silmas M.2 kettaid). Üritasin researchi teha, aga ei saa enam mitte midagi aru.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.03.2017 15:33:19
|
|
|
| Siin foorumis kaldub suurema osa eelistus Samsungi poole. Aga eks võid ise ka review-sid lugeda, absoluutset tõde ei ole ehk kindlasti sõltub ka sellest, millised on sinu ootused sellele kettale
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
15.03.2017 16:00:59
|
|
|
| Praegune HDD jäi jalgu eelkõige failidega toimetamise ajal kui teen mitut asja korraga (faili allalaadimine, renderdamine ja üleslaadimine korraga, sealjuures ka brauseri kasutamine). Selle lahendab ilmselt iga SSD, aga mõtlesin kas sellel Crucialil on mingi väga suur erinevus Samsungiga võrreldes (see 25GB on mu jaoks tühine, et ma puudust sellest ilmselt ei tunneks).
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HA
HV Guru

liitunud: 02.05.2005
|
15.03.2017 16:08:44
|
|
|
Töökindluse poolest soovitaks Samsungi SSD kettaid. Kuigi Cruciali käib suht vähe käest läbi, on nendega mitmeid probleeme olnud.
Nüüd on muidugi puhtalt minu kogemused...
|
|
| Kommentaarid: 143 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
121 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
15.03.2017 18:16:30
|
|
|
| Ollaz kirjutas: |
| Samsung EVO 850 (250GB) vs Crucial MX300 (275GB). On neil mingi väga suur vahe ka? Mõlemad maksavad sama hinda (pean silmas M.2 kettaid). Üritasin researchi teha, aga ei saa enam mitte midagi aru. |
~250GB enam eriti ei benchita, 500\1000GB ketaste tulemustega võib suur erinevus olla. M2\msata on veel omaette maailm.
Mis emaplaadile M2 soovid istutada üldse?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
15.03.2017 18:21:11
|
|
|
| Vael kirjutas: |
| Ollaz kirjutas: |
| Samsung EVO 850 (250GB) vs Crucial MX300 (275GB). On neil mingi väga suur vahe ka? Mõlemad maksavad sama hinda (pean silmas M.2 kettaid). Üritasin researchi teha, aga ei saa enam mitte midagi aru. |
~250GB enam eriti ei benchita, 500\1000GB ketaste tulemustega võib suur erinevus olla. M2\msata on veel omaette maailm.
Mis emaplaadile M2 soovid istutada üldse? |
Läpakale. Läheb HDD kõrvale, sellepärast pole otseselt vaja suuremat ketast.
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
15.03.2017 19:06:55
|
|
|
Ise vaatan viimasel ajal ainult mixed workload, eriti kui OS peale läheb, siis on see kiirus enam-vähem, mis arvutis kasutuses välja peaks pigistama. Benchid on reklaamijutt rohkem...
Aga m2 vs 2,5" Sata on väike vahe, vb ongi arvestatud energiat kokku hoidma läpakates? (Samsungi msata-l jäi ka silma). Suurt erinevust vist pole. x4 3.0 NVME M2 ketast pole ka mõtet sellesse läpakasse panna?
MX300 puhul jäi silma, et kondensaatorid peal, mis peaks voolu kadumise puhul natuke kaitsma: "
Protective features include partial power loss protection via a series of PCB-mounted capacitors. We say partial, as it only covers resting data. "
275GB kiiruse kohta ei leidnudki teste, Samsungi 850 EVO 250GB oli MX300 750GB testi kõrval, kiirused Samyongi puhul ei langenud. Selle loeb vb välja ka sellest mitme kanaliga kontroller on ühendatud NAND chippidega...
https://www.bit-tech.net/hardware/storage/2017/01/13/crucial-mx300-review/1
Edit link ka
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ollaz
HV veteran

liitunud: 04.01.2008
|
15.03.2017 19:10:19
|
|
|
Nojah, läheb see Samsung vist, tundub olevat levinum ja probleeme üldiselt pole. Voolu katkemise kohta ei oska suurt midagi öelda, läpakal see probleemiks ei tohiks olla . Aga eelkõige otsin ma parandust HDD pudelikaelale, mitte ei aja taga parimat benchmarki skoori (mõttetu osta ülikallist ketast kui ma teda ei kasuta selleks, miks ta tehtud on).
|
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
57 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.03.2017 19:21:51
|
|
|
Samsung, suht lollikindel pika garantiiga
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.03.2017 23:58:14
|
|
|
| HA kirjutas: |
Töökindluse poolest soovitaks Samsungi SSD kettaid. Kuigi Cruciali käib suht vähe käest läbi, on nendega mitmeid probleeme olnud.
Nüüd on muidugi puhtalt minu kogemused... |
Mudelitele tasub ka rõhku panna. Cruciali MX on nats teine kui BX.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ewur
HV veteran

liitunud: 17.02.2004
|
16.03.2017 13:12:36
|
|
|
| Vael kirjutas: |
Ise vaatan viimasel ajal ainult mixed workload, eriti kui OS peale läheb, siis on see kiirus enam-vähem, mis arvutis kasutuses välja peaks pigistama. Benchid on reklaamijutt rohkem...
Aga m2 vs 2,5" Sata on väike vahe, vb ongi arvestatud energiat kokku hoidma läpakates? (Samsungi msata-l jäi ka silma). Suurt erinevust vist pole. x4 3.0 NVME M2 ketast pole ka mõtet sellesse läpakasse panna?
MX300 puhul jäi silma, et kondensaatorid peal, mis peaks voolu kadumise puhul natuke kaitsma: "
Protective features include partial power loss protection via a series of PCB-mounted capacitors. We say partial, as it only covers resting data. "
275GB kiiruse kohta ei leidnudki teste, Samsungi 850 EVO 250GB oli MX300 750GB testi kõrval, kiirused Samyongi puhul ei langenud. Selle loeb vb välja ka sellest mitme kanaliga kontroller on ühendatud NAND chippidega...
https://www.bit-tech.net/hardware/storage/2017/01/13/crucial-mx300-review/1
Edit link ka |
juhiks tähelepanu, et selles testis on ju mx300 kõrval samsungi pro mudel mitte evo. Hoopis teine teema.
|
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
16.03.2017 14:08:12
|
|
|
http://techreport.com/review/30267/crucial-mx300-ssd-reviewed/4 siin oli EVO 850 250\1000GB mudel samal tasemel.
Anandtech järgi hoopis teine jutt: http://www.anandtech.com/show/8747/samsung-ssd-850-evo-review/6 256GB pea 2x aeglasem, kui 500GB mudelid.
http://www.tomshardware.com/reviews/crucial-mx300-ssd-review,4723-2.html järgi duubeldab NAND kiipide arvu ka MX300 seeria mahu kasvades, seega võib arvata, et 275GB MX 300 ka aeglasem.
Adata SP 550 480GB: http://www.tomshardware.com/reviews/adata-sp550-ssd,4296-5.html TSB: 235 hind 157€: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/901345/
Cruicial MX 300 525GB: http://www.tomshardware.com/reviews/crucial-mx300-ssd-review,4723-3.html TSB: 266 hind 160€: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/784452/
Samsung EVO 850 250GB: http://www.tomshardware.com/reviews/adata-sp550-ssd,4296-5.html TSB: 284 hind 100€
NVME 256GB poevad ka veel hinnaga 500GB ja 250GB SSD-de vahele, ei saagi enam väga öelda, et pigem võta odavam 500GB SSD. 140€ 500GB eest, siis oleks küll no brainer olnud, hetkel on ikka 60 raha üleminekuks järgmisele tasemele päris kõva kopikas...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
16.03.2017 16:30:43
|
|
|
ma arvan, et NVMe ja SATA koos on täitsa mõttekas setup. kusjuures teatud tingimustel võiks isegi hoopis SATA ketas olla buutiv. IOPS ja latency on mõlemal kettal suht sarnene, nvmel võib lihtsalt burst read/write olla kõrgem oluliselt kõrgema bandwitdhi tõttu olla.
Tänapäeva OS ja appid ei ole nii paksud, et sul 2GB/s lugemist vaja, pole väga vahet.
Küll aga teatud mängud näiteks (eriti openworld, nagu fallout4, deus ex MD jms) armastavad küll väga kiiret SSD-d.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
16.03.2017 16:40:54
|
|
|
nvme kettal, mis seda nime väärt on, on iops ja latency ikka oluliselt paremad kui sata kettal, olgu see sata ketas siis sata või m.2 otsaga.
konkreetselt samsungi näitel peaks 850 pro ja 960 pro iops vahe isegi qd1 peal 50% olema. qd32 on vahe juba kordades.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dave20
HV veteran
liitunud: 18.01.2005
|
17.03.2017 19:00:21
|
|
|
| Ei osanud teemat kuskile teha mujale, aga kas keegi oleks nii hea ja saaks aidata. Mul oleks vaja oma samsungi ssd ketas korraks kellegi arvutisse panna ja sealt pildid kätte saada. Ülejäänud arvuti on juba maha müüdud, aga samsung evo 840 müügis veel.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
17.03.2017 20:18:39
|
|
|
| laena kellegilt mingit sata to usb adapterit saad rahus oma nänni kopeerida.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dave20
HV veteran
liitunud: 18.01.2005
|
17.03.2017 20:34:42
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| laena kellegilt mingit sata to usb adapterit saad rahus oma nänni kopeerida. |
Jep, ei teadnud, et selline võimalus ja üks foorumi kasutaja juba võttis ka ühendust.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lexo
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2004
|
17.03.2017 20:38:20
|
|
|
Tere!
Ostsin Samsung NMVe M.2 960 Pro, et lisada oma olemasolevale masinale (incl. mobo Asus z170 Deluxe ja SSD Samsung 2.5" 850 EVO). Probleem on selles, et BIOS-es ega exploreris Pro-d ei leia, aga samas Samsung Magiciani tarkvara näeb (sain isegi uusima driveri peale uuendatud).
Olen proovinud BIOS-is sätteid muuta, samuti mobo peal ühendusi ümber tõsta, midagi ei aita. Oskab keegi nõu anda (võin vajadusel detailsemalt ka BIOS-is tehtut kirjeldada)?
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
17.03.2017 20:41:08
|
|
|
lexo, vaata emaplaadi manuali, Z170i puhul tuli igatahes mingi compatibility mode disableda, et NVMe ketast näeks.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lexo
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2004
|
17.03.2017 20:47:40
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| lexo, vaata emaplaadi manuali, Z170i puhul tuli igatahes mingi compatibility mode disableda, et NVMe ketast näeks. |
CSM (Compatibility Support Module) on disabletud, kui seda mõtled.
Manualist olen kõik sektsioonid mis SATAst ja M.2-est räägivad läbi sirvinud.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Levelxer
HV veteran

liitunud: 27.11.2011
|
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
114 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
17.03.2017 21:20:30
|
|
|
võta start->control panel->administrative tools->computer management ja sealt "disk management". Kas seal all on uus ketas?
peaks midagi eraldi reana Basic Disk ja kogu osa unallocated.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lexo
HV kasutaja

liitunud: 16.12.2004
|
17.03.2017 21:46:56
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
võta start->control panel->administrative tools->computer management ja sealt "disk management". Kas seal all on uus ketas?
peaks midagi eraldi reana Basic Disk ja kogu osa unallocated. |
Jah, siit leian Disk 1 (Disk 0 on senine, 2.5" SSD), aga "Basic" asemel on "Unknown" ning "Online" asemel on "Not Initialized". Kas proovin initializeda, ja kui, siis kump partition style, MBR võ GPT?
EDIT: Tegin GPT.
EDIT2: Ja allocatesin partitioni. Esmapilgul paistab nüüd kõik korras olevat, suur tänu!
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sama123
HV veteran
liitunud: 20.03.2009
|
18.03.2017 00:08:52
|
|
|
Samsung SSD (EVO eriti) peale 2-3a. kasutamist jääb aeglasemaks, vaja optimeerida SamsungMagican-is. 840EVO näitab optimeerimismenüüd, teises masinas 850EVO aga ei näita kuidagi performanze optimization menüüd Teatas, et Serial-ATA_Driver_1YT2G-WN32_14.5.0.1081_A00 vajab uuendamist aga sellel uuemat nagu pole, installid maha siis system compatiblity tetab, et pole probleeme. imelik, et google ja muud ei oska midagi anda: "Serial-ATA_Driver_1YT2G-WN32_14.5.0.1081_A00" sisestamisel, selline driver aga inteli kodulehel oli.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
18.03.2017 00:11:28
|
|
|
magiciani optimeerimisel ei tohiks selle aeglaseks jäämisega suurt midagi pistmist olla.
vaata, et trim oleks sisse lülitatud ja hoia kettal mingi hulk ruumi vaba.
sata ketastel on draiverite uuendamine üsna ebavajalik kui sul just mingi väga imelik kontroller ei ole. ketastel endil pole draivereid.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
18.03.2017 00:30:41
|
|
|
| Ühel mulle vahetuseks pakutaval Lenovo läpakal on hübriid kõvaketas. 1TB HDD, millest 8GB on SSD. Mis selle mõte on? Sinna ei mahu Win peale. Ehk mahub sinna Linux peale või mis
|
|
| Kommentaarid: 627 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
6 :: |
517 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.03.2017 00:32:03
|
|
|
8GB SSD osa söödab ülejäänule asju ette... nje rõba, nje mjäso
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
18.03.2017 00:35:06
|
|
|
| rmc, mis mõte asjal on? Win paneb osad failid installimisel SDD osa peale ja vajadusel pöördub nende failide poole?
|
|
| Kommentaarid: 627 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
6 :: |
517 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jnt
HV Guru

liitunud: 10.05.2005
|
18.03.2017 00:35:55
|
|
|
liiv, see 8GB on sinu jaoks nähtamatu. Ketas hoiab seal tükikesi failidest, mida rohkem kasutatakse.
_________________ Progemisest: https://byteaether.github.io/
Seisab keldris vana 386-486-Pentium1? Räägime! Ehk saan vanakesele uue elu anda.  |
|
| Kommentaarid: 117 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
108 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.03.2017 00:36:25
|
|
|
SSD osa töötab cache mäluna jooksvalt IMHO...
Jep, https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_drive "The purpose of the SSD in a hybrid drive is to act as a cache for the data stored on the HDD, improving the overall performance by keeping copies of the most frequently used data on the faster SSD."
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
20.03.2017 21:12:53
|
|
|
Ma just vaatasin jah et ka Intel ise müüb seda enda toodete kataloogis mõeldud just Datacentriltele, siis ei ole imekspandav jah.
Still, 2GB/s ei ole mingi eriline näitaja, Samsa M2 Pro SSDd on ka nobedama lugemiskiirusega, see massive IOPS ja ultra low latency consumerit ei koti.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006

|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
spezwend
HV veteran
liitunud: 31.12.2003
|
28.03.2017 19:25:48
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Need 16GB ja 32GB on küll suht mõttetud jah. Mingi puhvrina saab kasutada aga palju sellest kasu on ei tea. Peab benchmarkid ära ootama. Vähemalt hinnad on ok. Ei küsita 500€ vms nende eest. |
Intel Turbo Memory vol. 2?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.03.2017 23:20:17
|
|
|
See tundub nagu SSHD, ainult, et SSD on cachena eraldi?
Tundub jabur ost ja ilmselt põhjusega ei võrreldud seda SATA SSD'ga
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
friik1
HV Guru

liitunud: 18.06.2004
|
28.03.2017 23:28:29
|
|
|
| Ma paaril masinal kasutan Intel Smart Response Technology suure ketta ja mingi SSDga. Näiteks 2TB HDD + 64GB SSD cache on päris hea.
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
170 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sahib
HV veteran

liitunud: 25.08.2003
|
29.03.2017 14:50:15
|
|
|
Läksin Ryzeni peale üle ja M.2 on ka masinas.
SSD 960 EVO 250G
[url] [/url]
_________________ Mõtet harutades võib jõuda mõttetuseni ... |
|
| Kommentaarid: 60 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|