|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
15.03.2017 12:55:16
Telia tõi Eestisse gigabiti ajastu |
|
|
PRESSITEADE - Eesti esimese telekomioperaatorina pakub Telia alates 15. märtsist tulevikukindlat koduinterneti paketti, mille üles- ja allalaadimiskiirus ulatub 1 gigabitini sekundis (Gbit/s).
Esimeses faasis muutub 1 Gbit/s kiirus kättesaadavaks ca 40 000 kliendile, kes saavad soovi korral ise Telia Iseteeninduses oma koduinterneti kiirust tõsta. Tulevikus laieneb 1 Gbit/s võimalus üle Eesti ligi 300 000 aadressile.
„Astume sellega suure sammu Telia ühe eesmärgi ehk gigabiti ühiskonna suunas. Soovime optilisel kaablil põhinevat Telia Tulevikuvõrku arendada ja laiendada kõikjal Eestis, kus see on vähegi majanduslikult otstarbekas. Täna jõuab Telia optiline kaabel Eestis ligi 300 000 aadressini ning see number kasvab pidevalt,“ ütles Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.
1 Gbit/s kiiruse lisandumine ettevõtte tooteportfelli on selgelt tulevikku suunatud samm, kuna seadmete arv, mida kodustes tingimustes interneti tarbimiseks kasutatakse, kasvab pidevalt. Koduse internetiühenduse üks iseloomustavaid näitajaid on suur tarbimine õhtusel ajal, mil kõik erinevad seadmed korraga võrku ühendatakse. Sellisel tippajal tagab parima kasutuskogemuse võimalikult suur internetikiirus.
Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juhi Toivo Praakeli hinnangul on juba täna paljudes kodudes olukord, kus õhtuse tipptunni ajal jälgitakse HD-pilti 2-3 seadmest ning samal ajal kasutatakse veel erinevaid nutiseadmeid töö tegemiseks, mängimiseks, muusika kuulamiseks jne.
„Samuti lisandub kodudesse järjest rohkem seadmeid, mis kvaliteetse kasutuskogemuse pakkumiseks vajavad järjest paremat internetiühendust. Klientidele tuntuimaks on näiteks 4K või 8K sisu, kuid lähiajal on kindlasti lisandumas ka virtuaalreaalsusel põhinevaid lahendusi. Viimase puhul on hea kasutuskogemuse saamiseks vajalik ka kiire üleslaadimisekiirus, mida suudame optilisel võrgul tagada,“ lisas Praakel.
Telia ei keskendu siiski vaid optilisel kaablil põhineva Tulevikuvõrgu arendamisele, vaid panustab ka praeguste vasetehnoloogiate uuendamisele. Üks olulisi samme ongi sajandivahetusest alates Telia kliente teenindanud ADSL-tehnoloogia väljavahetamine.
Aastaks 2020 on plaan viia tänased ADSL kliendid üle kas optilisele kaablile, vaseühendusel põhinevatele tehnoloogiatele VDSL2+ ja G.Fast või siis raadiosidel põhinevale tehnoloogiale F4G.
Lisaks eraklientidele pakub Telia tänasest 1/1 Gbit/s kiirusega internetipaketti ka äriklientidele.
Telia on ainus sideoperaator Eestis, kes pakub oma Tulevikuvõrgus sümmeetrilisi kiirusi, mis tähendab, et interneti üles- ja allalaadimiskiirus on ühesuurused.
Hinnakiri: https://www.telia.ee/images/documents/hinnakirjad/est/eKodu.pdf
Allikas: www.telia.ee
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
15.03.2017 13:05:37
|
|
|
Ilus gigabitine jutt mis aga tähendab, et suurem osa telia võrgu kasutajatest pühkigu sellest suu puhtaks. Äärmisel juhul saab veel 12/1 ja suure meelitamisega veel 20/5.
Aga kui suuremat kiirust tahta ja mitte ennast eesliks maksta siis raske.
Mul on Telia optikavõimeline kapp 10m majast. Mingil hetkel pandi majja ka uus kaabel (loe: mitte optika) millega saavad pakkuda VDSL2 kiirusi. Ei saa muidugi aru miks nad kohe valguskaablit sisse ei tõmmanud .
Nüüd siis olen juba kolmandat aastat uurinud optika kohta. Iga aasta sama jutt - selle aasta planaidesse ei mahu aga vaatame uuel aastal. Uuel aastal pärides kordub eelnev jutt.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
15.03.2017 13:09:27
|
|
|
see 300 000 aadressi võrdub korterite arv lasnamäel
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
15.03.2017 13:17:36
|
|
|
Ja hakkab hala pihta.
40k klienti hetkel, 300k tulevikus selle võimalusega. Pole öeldud tuleviku kaugust.
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Haleskinn
HV vaatleja
liitunud: 30.05.2009
|
15.03.2017 13:39:22
|
|
|
Indrek Jarne Oli ka viimane aeg kurat võtaks ma olen gigabitist netti taga ajanud juba aastaid, küsimus küll tekib mida teevad inimesed sellise netiga kellel pole kodus arvutis ssd arraysid või sisi 10 tava hdd kõik sli 0 jooksmas? sest reaalne arvuti kõvakettale kirjutamise kiirus jääb sellelele netikiirusele juba alla ja tavakasutajal pole sellega enam mitte kui midagi peale hakata, vb võtaks elisa mõistuse kokku ja pakuks seda teenust vaid nendele kellel ka kodune arvuti riistava reaalselt võimaldab seda kasutada, see aga parandaks teenuse kvaliteeti neile kes seda tõesti vajavad
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
15.03.2017 13:42:38
|
|
|
| Haleskinn, kes siis otse kettali kirjutab? lased kiirelt rami oma sodi ära teistele tee vabaks ja pärast aega hdd'le kirjutada küll.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
15.03.2017 14:35:35
|
|
|
Saaks ka selle Gbit neti võtta, fun oleks proovida aga 99 euri kuus liiga soolane proovi mõttes 500Mbit sai proovitud ja noh, oli tore. Said mängukesed ruttu kohe kätte.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
15.03.2017 14:43:29
|
|
|
Mind rahuldab 100/100 senimaani. Selleks, et korra kuus mängu vähe kiiremini downloadida ei näe küll mõtet rohkem maksta.
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillerXP
HV Guru

liitunud: 18.11.2002
|
15.03.2017 14:47:12
|
|
|
Pakutakse endalegi seda gigabitti aga 99€ eest kuus ei soovi. 300/300 katab kõik enda vajadused ära. Tegelikult kattis 100/100 ka.
Eks see vist ole peatselt tuleva starmani optikaga konkureerimise jaoks lisatud sinna, ei tohi konkurendist alla jääda.
|
|
| Kommentaarid: 98 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
93 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DigeBeni
HV Guru

liitunud: 06.11.2001
|
15.03.2017 14:48:08
|
|
|
... jap, siit koorubki välja mõte, et kui seda ühendust reaalselt müüa soovivad, siis võiks sellega kaasneda fiiber, kus võimalik ...
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 198 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
5 :: |
163 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
15.03.2017 14:56:35
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
heretic666, kui reaalset vajadust pole ja 500/500 siiani rahuldanud, siis 2x kõrgemat hinda maksta pole mõtet.  |
Absoluutselt, ega pole mul selle 500 megasegagi midagi peale hakata, olen 100/100 peal. Liitumisel sai lihtsalt 50% alet esimesed 3 kuud ja sis polnud kahju 500 megast proovida 25 eurtsi eest 1 kuu.
Hinna/kiiruse puhul on 300 megane kõige soodsam ent pole ka tolle järgi vajadust.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.03.2017 14:57:33
|
|
|
4 gamerit ühiselamus 25€ per kärss peaks päris hea diil olema.
Koduseks tarbimiseks on ilmselt vajaduspõhine valik, on igas mastis kasutajaid ning ka palgatasemeid.
Et kui keegi kunagi foorumis küsis, et miks fiibriga talle 1 Gbit/s netti ei pakuta, kui tehniliselt liidesed kõik nii kiired, siis nüüd pakutakse.
Testijad juba Telia interneti teemas testivad.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
15.03.2017 15:02:13
|
|
|
heretic666, hind/kiirus on gigabit siiski kõige soodsam.
Gigabiti korral on 0,099 €/Mbps
500 Mbps puhul 0,1 €/Mbps
300 Mbps puhul 0,11 €/Mbps
100 Mbps puhul 0,26 €/Mbps
|
|
| Kommentaarid: 85 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
15.03.2017 16:06:20
|
|
|
| I stand corrected
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
15.03.2017 16:08:43
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
heretic666, kui reaalset vajadust pole ja 500/500 siiani rahuldanud, siis 2x kõrgemat hinda maksta pole mõtet.  |
Ma olen oma 300/300'jagagi rahul, rohkemat anyway mulle ka ei pakuta...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mauro
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.04.2006
|
15.03.2017 18:12:08
|
|
|
| Haleskinn kirjutas: |
Indrek Jarne Oli ka viimane aeg kurat võtaks ma olen gigabitist netti taga ajanud juba aastaid, küsimus küll tekib mida teevad inimesed sellise netiga kellel pole kodus arvutis ssd arraysid või sisi 10 tava hdd kõik sli 0 jooksmas? sest reaalne arvuti kõvakettale kirjutamise kiirus jääb sellelele netikiirusele juba alla ja tavakasutajal pole sellega enam mitte kui midagi peale hakata, vb võtaks elisa mõistuse kokku ja pakuks seda teenust vaid nendele kellel ka kodune arvuti riistava reaalselt võimaldab seda kasutada, see aga parandaks teenuse kvaliteeti neile kes seda tõesti vajavad |
See ju ainult 125mb/s. SSD-d saavad juba sellega hakkama - paar aastat vana 850 pro 256gb seq write speed on seal 500mb/s juures, kui cache täis siis langeb 300 juurde. Burst on veel kiirem.
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
15.03.2017 18:29:39
|
|
|
See tüüp räägib üldse Elisast ja "SLI 0" ist
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.03.2017 19:03:06
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Ju siis need eesti- ja nõukaaegsed vasekaablid või sõlmlahendused pole ikkagi piisavalt kvaliteetsed selle lahenduse jaoks.
Indrek võib vast kommenteerida. |
Hilisemad uudised pajatavad, et aastaks 2020 peab olema ADSL kinni. Vask ära ei kao, sõlmkappe lisatakse lihtsalt klientidele niipalju juurde ja lähemale, et saavad siis VDSL2, G-fasti või V.plusi vms. iganes selleks ajaks populaarne on. Kõik tehnoloogiad on laual ja eks vaadatakse piirkonnale vastavalt, kus mida teha, et maetav raha tagasi teeniks.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.03.2017 19:06:26
|
|
|
Tüüpiliselt ei tehta vahet, et netikiirus on bittides, kettakiirus baitides. Aga noh, mis seal vahet, üks on väike "b" ja teine suur, maht "ainult" 8 korda . Mida iganes, suur osa meist näeb seda oma kodus lähema 10 aasta jooksul sama palju kui oma kõrvu (ilma peeglita muidugi).
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
15.03.2017 21:09:28
|
|
|
loogiline oleks ,eks saab head netti peab kas teenus kallim olema
Miks pean mina maksama sama summa ,kuid saan tunduvalt vähem?
|
|
| Kommentaarid: 223 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
n3wb0y
HV kasutaja

liitunud: 25.05.2009
|
15.03.2017 21:37:41
|
|
|
kõikidele vasemeestele ütlen lohutuseks: gigabiti saate siis kui esimene Eesti rakett kosmosesse sööstab
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
24 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
15.03.2017 21:43:34
|
|
|
| n3wb0y kirjutas: |
kõikidele vasemeestele ütlen lohutuseks: gigabiti saate siis kui esimene Eesti rakett kosmosesse sööstab  |
Kõik fiibrimehed olid kunagi vasemehed, seega päris palju eesti rakette peab juba kosmoses olema
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
15.03.2017 21:44:34
|
|
|
| n3wb0y kirjutas: |
kõikidele vasemeestele ütlen lohutuseks: gigabiti saate siis kui esimene Eesti rakett kosmosesse sööstab  |
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
djkiller
HV Guru

liitunud: 19.07.2004
|
|
| Kommentaarid: 223 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sharker
HV vaatleja
liitunud: 07.07.2004
|
15.03.2017 22:48:56
|
|
|
irw, see ju üks suur bluff, igaüks peab endale ise selle optika koju vedama, et ühendatud saada. Käigu persse!
Mul siiani elisa 1mb ühendus, kõik asjad saab aetud normaalse ajaga.
_________________ vaat nii on lood. |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Marie
HV Guru

liitunud: 23.06.2003
|
16.03.2017 01:05:46
|
|
|
Kuhu see fiiber ulatuma peab, endal 100/100 ühendus kuid mingi fiiber küll korterisse ei jookse, kas see kiirem nett või fiiber vähendaks mängude puhul lagi ka või peaks ruuteri (Thomson TG784) välja vahetama, netti tarbib pidevalt 9 seadet.
_________________ CPU Power (Watt) Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W  |
|
| Kommentaarid: 83 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
74 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.03.2017 01:26:43
|
|
|
| mikk36 kirjutas: |
heretic666, hind/kiirus on gigabit siiski kõige soodsam.
Gigabiti korral on 0,099 €/Mbps
500 Mbps puhul 0,1 €/Mbps
300 Mbps puhul 0,11 €/Mbps
100 Mbps puhul 0,26 €/Mbps |
Samas suuremad kiirused ei skaleeru hinna osas lineaarselt.
100Mbit/s - 26€
300Mbit/s - 33€ (tõus 7€ +200 kiiruse eest)
500Mbit/s - 50€ (tõus juba 17€ +200 kiiruse eest)
1Gbit/s - 99€ (tõus 49€ +500 kiiruse eest ahk siis umbes nagu 2x500Mbit ühendust).
Pean tunnistama, et see 99€ hind üllatas. Kui vaadata madalamate astmete hinnatõusu per kiirus, siis eeldasin, et Gbit tuleb kuskil 80€ max.
Ehk siis mida kiirewm ühendus seda rohkem õhku tundub hindades olevat.
Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad?
Ma eeldaks, et need on need kellel on valguskaabel majasiseselt ja jookseb ka tuppa ONT karpi. Pluss keldris siis ka 1G portidega switch. Ilmselt on vajalik ka Inteno DG301/DG400 olemasolu kui ei soovi CAT kaablit otse võrgukaarti ühendada.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Strom
HV vaatleja

liitunud: 11.11.2002
|
16.03.2017 05:02:32
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad?
Ma eeldaks, et need on need kellel on valguskaabel majasiseselt ja jookseb ka tuppa ONT karpi. Pluss keldris siis ka 1G portidega switch. Ilmselt on vajalik ka Inteno DG301/DG400 olemasolu kui ei soovi CAT kaablit otse võrgukaarti ühendada. |
Mul igatahes on saadaval Gbit ja fiiber tuleb tuppa välja.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
16.03.2017 07:27:27
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad. |
Lasnamäe, mustamäe ja õismäe elanikud - Tartus ka paar 9 kordset paneelikat, sest 75 aastased vanamutid ja muu vaesem rahvas kes kuskil 30 ruuduses 2 toalises elavad on ju kõige suuremad gigabit nwti tarbjad.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.03.2017 08:58:33
|
|
|
| Sharker kirjutas: |
irw, see ju üks suur bluff, igaüks peab endale ise selle optika koju vedama, et ühendatud saada. Käigu <b>piixu</b>!
Mul siiani elisa 1mb ühendus, kõik asjad saab aetud normaalse ajaga. |
Ei pea.
Paraku on kiiruselõhe tõesti veel nii suur, sest ka Telia pakub mõningatele klientidele vana 1Mbit/s paketti samal ajal kui mõni kasutab juba 1Gbit/s teenust.
Eks see kõik kas takistab või piirab edasiminekut nii võrgu kui teenuste osas. Ka see on üks põhjuseid miks kõigepealt ehitatakse perspektiivikamad piirkonnad optikale ja viiakse üle kiiremale vase teenusele ning mõningad pikemad vaseliinid ning mitte nii tihedam klientide asustus ootab oma aega kas arenguks või sulgemiseks. Ka võrgu planeerimine on lisaks tulukusele, arvestatud ka klientide vajadustest lähtuvalt. Samas paistab, et Telia on ikkagi "vanade" teenuste ja tehnoloogiate uuendamise või sulgemise käsile võtnud, sellest on meedias räägitud.
| Marie kirjutas: |
| Kuhu see fiiber ulatuma peab, endal 100/100 ühendus kuid mingi fiiber küll korterisse ei jookse, kas see kiirem nett või fiiber vähendaks mängude puhul lagi ka või peaks ruuteri (Thomson TG784) välja vahetama, netti tarbib pidevalt 9 seadet. |
Tuppa nagu mainitud.
100/100 (korrusmaja kus keldrist tuleb võrgukaabel) on piisavalt hea võrgus mängimiseks, kuid ruuteri soovitan küll välja vahetada, ideaalis siis uusim versioon DG400 millel pakutavatest kõige parem prose ja wifi.
Kiiremat netti vajaks vaid siis, kui laed võrgust tihti otse mänge alla, samas ei tea mida need ülejäänud 9 seadet tarbivad. Kui ruuteri välja vahetad millel gbit võrgupesad, siis sul on võimalus 1 kuu sama hinnaga 300Mbit/s teenust katsetada.
| Tomorrow kirjutas: |
| mikk36 kirjutas: |
heretic666, hind/kiirus on gigabit siiski kõige soodsam.
Gigabiti korral on 0,099 €/Mbps
500 Mbps puhul 0,1 €/Mbps
300 Mbps puhul 0,11 €/Mbps
100 Mbps puhul 0,26 €/Mbps |
Samas suuremad kiirused ei skaleeru hinna osas lineaarselt.
100Mbit/s - 26€
300Mbit/s - 33€ (tõus 7€ +200 kiiruse eest)
500Mbit/s - 50€ (tõus juba 17€ +200 kiiruse eest)
1Gbit/s - 99€ (tõus 49€ +500 kiiruse eest ahk siis umbes nagu 2x500Mbit ühendust).
Pean tunnistama, et see 99€ hind üllatas. Kui vaadata madalamate astmete hinnatõusu per kiirus, siis eeldasin, et Gbit tuleb kuskil 80€ max.
Ehk siis mida kiirewm ühendus seda rohkem õhku tundub hindades olevat.
Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad?
Ma eeldaks, et need on need kellel on valguskaabel majasiseselt ja jookseb ka tuppa ONT karpi. Pluss keldris siis ka 1G portidega switch. Ilmselt on vajalik ka Inteno DG301/DG400 olemasolu kui ei soovi CAT kaablit otse võrgukaarti ühendada. |
Teenuse hinda kalkuleeritakse nagu ka leiva saia hinda nende tootjad arvestavad.
99€ võib tunduda palju aga ütleme ausalt 1Gbit/s on ka päris palju. Iga internetiühenduse hinna arvutamiseks võetakse lisaks kliendini viimise hinnale ka pordi hind mis omakorda arvestatakse pordi loomiseks ning haldamiseks. Loomulikult ei tule ka internet teenusepakkujale õhust tasuta kätte, omad kulud.
Vase puhul on kliendini viimise kulu kordades suurem kui fiibri puhul, kuigi fiiber on pisut uuem ja odavam võrgu enda poolest, on põhikulu on siiski pordil olemas.
Eks see on nagu eesti domeeniga, pikas plaanis kas tõstetakse sama kuutasu eest kiirust või langetatakse pisut hinda.
40,000 elamut on fiibri valmidusega ja sellest ka suur osa klientidega olemas kes saavad seda kiirust täna tellida. Ülejäänu millest räägiti on KMI võrgu ringi tegemine ning uue võrgu ehitamine.
Inteno pole vajalik kui soovid ise majandada, nii nagu ka täna. KMI kuni 300 puhul saad cat5e kaabli otsa kätte ning GPON puhul on sul võrgupesa ONT seadmes mille järele võid ise sobiva seadme ühendada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Flab
HV Guru
liitunud: 09.10.2005
|
16.03.2017 09:55:34
|
|
|
Kas kuidagi soodsamalt ka seda dg400jat kätte saab. 169euri tundub suhteliselt ajuvaba
|
|
| Kommentaarid: 992 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
782 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sukelduja
HV Guru

liitunud: 14.06.2007
|
16.03.2017 10:33:34
|
|
|
| heh, ma saaks isegi tellida. Ainult et mida ma sellega küll kodus peale hakkan.
|
|
| Kommentaarid: 25 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
25 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
16.03.2017 10:41:31
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Pluss keldris siis ka 1G portidega switch. |
Switchimeeste lagi on 300/300
| indrekp kirjutas: |
| Ülejäänu millest räägiti on KMI võrgu ringi tegemine ning uue võrgu ehitamine. |
Asemele tuleks mis, otse fiiber tuppa?
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.03.2017 11:02:40
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
| Ülejäänu millest räägiti on KMI võrgu ringi tegemine ning uue võrgu ehitamine. |
Asemele tuleks mis, otse fiiber tuppa? |
Näiteks uuem cisco switch 10G SFP uplinkiga.
Ma muidugi ei kinnita seda, et just see lahendus on.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
16.03.2017 11:03:44
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Näiteks uuem cisco switch 10G SFP uplinkiga.
Ma muidugi ei kinnita seda, et just see lahendus on. |
Lihtsalt niisama pakkus huvi, kas peab hakkama esikus seinu lõhkuma või mitte.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
16.03.2017 11:14:09
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad. |
Lasnamäe, mustamäe ja õismäe elanikud - Tartus ka paar 9 kordset paneelikat, sest 75 aastased vanamutid ja muu vaesem rahvas kes kuskil 30 ruuduses 2 toalises elavad on ju kõige suuremad gigabit nwti tarbjad. |
Täpselt minu mõte.
Ma isegi ei aja fiibrit taga - saaks kasvõi vdsl tuppa.
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
16.03.2017 11:56:42
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad. |
Lasnamäe, mustamäe ja õismäe elanikud - Tartus ka paar 9 kordset paneelikat, sest 75 aastased vanamutid ja muu vaesem rahvas kes kuskil 30 ruuduses 2 toalises elavad on ju kõige suuremad gigabit nwti tarbjad. |
2 toaline paneelikas on 45 ruutu.
Aga ma krt ei teadnudki et ma 75 aastane vanamutt olen Nojah, samas pole ka kahe toaline....
Pealegi on enamikes uuselamu rajoonides ning uutes kortermajades fiiber sees.
Tellida saavad need, kellele fiiber tuppa tuleb.
Ja tartus ei piirdu see paari 9kordse paneelikaga
Kas need kes praegu kõige rohkem lärmavad, võtaksid omale 1gbit ühenduse? Kindlasti mitte. Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast, mistõttu ma ei usu, et telia niipea VDSL ühendusi fiibri vastu vahetavad.
Klassikaliselt ADSL ja VDSL võrgu asendamine fiibri vastu raha juurde ei too, kuna tarbija võtab lihtsalt sama "aeglase" paketi odavamalt. Äärmisel juhul võetakse sama hinnaga kiirem pakett.
Uusarendustes veetakse kohe fiiber, sest fiibri vedamine on odavam kui vase vedamine. Milleks vanu töötavaid võrke vahetada, kui uus süsteem toob vähem kliendilt raha.
Pigem vedagu rohkem kaableid sinna kus kaableid üldse ei ole ja kuulaku vähem tahanteada pasandamist teemal kaablivabadus on tuleviku ühendus...
Ja muidugi on neid vaimupuudelisi arendajaid, kes on läinud tahanteada läbu õnge ning reklaamivad oma krunte kui "ülikiire andmeside ja TV võrguga" ning välja tuleb et ainuke lahendus on ZuumTV või telia fix 4G.
Arendaja on kanalka ja vee ning elektri vedanud, aga sidekaabli jättis vedamatta, kuna mobiilne internet on ju nii vingeks reklaamitud.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
16.03.2017 11:58:35
|
|
|
| ThedEviL kirjutas: |
| Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast |
Võtsin Nõmmel Telia optika pakkumise, 15 tuhat EUR. Ikka natuke rohkem, kui paar EUR. Praegu on ainult vasega 12/1 võimalik.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.03.2017 12:02:35
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| ThedEviL kirjutas: |
| Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast |
Võtsin Nõmmel Telia optika pakkumise, 15 tuhat EUR. Ikka natuke rohkem, kui paar EUR. Praegu on ainult vasega 12/1 võimalik. |
Liida see oma kinnisvara väärtusele otsa ja tee ära. Tegemist on ju puhtalt projekti ja kopameestega, arvad, et nemad ei taha palka saada?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
16.03.2017 12:22:49
|
|
|
| Milleks üldse kaevata, võiks ju õhukaabliga optikat paigaldada. Nagu Jaapanis näiteks. Tunduvalt odavam tuleks, ma arvan.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
16.03.2017 12:31:11
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| Milleks üldse kaevata, võiks ju õhukaabliga optikat paigaldada. Nagu Jaapanis näiteks. Tunduvalt odavam tuleks, ma arvan. |
Tulebki ja tehaksegi, samas on see piirkonnast sõltuv, kas on olemasolevad vask õhuliinid või mitte. Kusagil värskelt renoveeritud tänaval ei hakata maakaabliga tänavavalgustuse postide otsa fiibrit riputama. Nõmme sobiks õhuliiniks väga hästi, samuti ka teised kohad kus olemasolev vask asendamist kannatab.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
16.03.2017 12:32:37
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| indrekp kirjutas: |
Näiteks uuem cisco switch 10G SFP uplinkiga.
Ma muidugi ei kinnita seda, et just see lahendus on. |
Lihtsalt niisama pakkus huvi, kas peab hakkama esikus seinu lõhkuma või mitte. |
Ei usu, arvan, et keldrisse topitakse tummisem switch.
cat5e kannatab selle giga ära
Lammutamise peale tuleb 5-10 aasta pärast vast mõelda ehk
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.03.2017 12:33:11
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Reaper kirjutas: |
| ThedEviL kirjutas: |
| Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast |
Võtsin Nõmmel Telia optika pakkumise, 15 tuhat EUR. Ikka natuke rohkem, kui paar EUR. Praegu on ainult vasega 12/1 võimalik. |
Liida see oma kinnisvara väärtusele otsa ja tee ära. |
Täpselt nii ongi, kiirem internet ja kinnisvara väärtus +15k€
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
16.03.2017 12:47:44
|
|
|
| Ei saa ka sellest aru, kuidas mingi internetiühendus kinnisvara väärtust nii mõjutab, et kindlasti ära tasuks vms... Keskmisel kinnisvaraostjal on täiesti savi optikast.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.03.2017 12:57:23
|
|
|
Ma saan aru kui inimene shoppab uut maja omale, siis kahes sarnases arenduses on üks dialupiga ja teine optikaga.
Aga vana eramu nõmmel, keda tõesti kotib mis internet seal on. Ilmselt viimane asi midagi potentsiaalne ostja vaatab nõmmele eramut ostes.
Maja põleb maha, saad kindlustuse käest 15k€ rohkem? Ei
Paned müüki saad 15k€ rohkem? Ei
Ja kui müügi plaan on, siis milleks üldse optikat sinna vedada sellise raha eest.
Olen 99% kindel, et paari telefonikõne ja emailiga saaks selle 15k€ vähemalt 7.5k€ peale, mitte et see mõistlikum number oleks.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
16.03.2017 13:01:36
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
| Milleks üldse kaevata, võiks ju õhukaabliga optikat paigaldada. Nagu Jaapanis näiteks. Tunduvalt odavam tuleks, ma arvan. |
Jup, tõesti võiks teha nagu jaapanis
Spoiler 
Kas neil pole need kaablid enamasti seal postide otsas hoopis teistel põhjustel? Maavärinad ja muu taoline mis maapinda liigutab siia sinna.
| Janis kirjutas: |
| Ei saa ka sellest aru, kuidas mingi internetiühendus kinnisvara väärtust nii mõjutab, et kindlasti ära tasuks vms... Keskmisel kinnisvaraostjal on täiesti savi optikast. |
15k otsa selle eest et fiiber majas on ilmselge liialdus. Aga samas müüa vms on küll kergem. Neid ostjaid piisavalt, kes ongi nõus vaid kolima sinna, kus on kiire netiühendus
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
16.03.2017 13:03:47
|
|
|
salatoimik, jaapanis kaablid põhjusega posti otsas. Ja see pilt on veel viisakas.
Vaata mandri aasiast kaabel ühendusi posti otsas.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|