Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia tõi Eestisse gigabiti ajastu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.03.2017 12:55:16 Telia tõi Eestisse gigabiti ajastu vasta tsitaadiga


PRESSITEADE - Eesti esimese telekomioperaatorina pakub Telia alates 15. märtsist tulevikukindlat koduinterneti paketti, mille üles- ja allalaadimiskiirus ulatub 1 gigabitini sekundis (Gbit/s).

Esimeses faasis muutub 1 Gbit/s kiirus kättesaadavaks ca 40 000 kliendile, kes saavad soovi korral ise Telia Iseteeninduses oma koduinterneti kiirust tõsta. Tulevikus laieneb 1 Gbit/s võimalus üle Eesti ligi 300 000 aadressile.

„Astume sellega suure sammu Telia ühe eesmärgi ehk gigabiti ühiskonna suunas. Soovime optilisel kaablil põhinevat Telia Tulevikuvõrku arendada ja laiendada kõikjal Eestis, kus see on vähegi majanduslikult otstarbekas. Täna jõuab Telia optiline kaabel Eestis ligi 300 000 aadressini ning see number kasvab pidevalt,“ ütles Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

1 Gbit/s kiiruse lisandumine ettevõtte tooteportfelli on selgelt tulevikku suunatud samm, kuna seadmete arv, mida kodustes tingimustes interneti tarbimiseks kasutatakse, kasvab pidevalt. Koduse internetiühenduse üks iseloomustavaid näitajaid on suur tarbimine õhtusel ajal, mil kõik erinevad seadmed korraga võrku ühendatakse. Sellisel tippajal tagab parima kasutuskogemuse võimalikult suur internetikiirus.

Telia Eesti võrgu ja infrastruktuuri arendamise allüksuse juhi Toivo Praakeli hinnangul on juba täna paljudes kodudes olukord, kus õhtuse tipptunni ajal jälgitakse HD-pilti 2-3 seadmest ning samal ajal kasutatakse veel erinevaid nutiseadmeid töö tegemiseks, mängimiseks, muusika kuulamiseks jne.

„Samuti lisandub kodudesse järjest rohkem seadmeid, mis kvaliteetse kasutuskogemuse pakkumiseks vajavad järjest paremat internetiühendust. Klientidele tuntuimaks on näiteks 4K või 8K sisu, kuid lähiajal on kindlasti lisandumas ka virtuaalreaalsusel põhinevaid lahendusi. Viimase puhul on hea kasutuskogemuse saamiseks vajalik ka kiire üleslaadimisekiirus, mida suudame optilisel võrgul tagada,“ lisas Praakel.

Telia ei keskendu siiski vaid optilisel kaablil põhineva Tulevikuvõrgu arendamisele, vaid panustab ka praeguste vasetehnoloogiate uuendamisele. Üks olulisi samme ongi sajandivahetusest alates Telia kliente teenindanud ADSL-tehnoloogia väljavahetamine.
Aastaks 2020 on plaan viia tänased ADSL kliendid üle kas optilisele kaablile, vaseühendusel põhinevatele tehnoloogiatele VDSL2+ ja G.Fast või siis raadiosidel põhinevale tehnoloogiale F4G.

Lisaks eraklientidele pakub Telia tänasest 1/1 Gbit/s kiirusega internetipaketti ka äriklientidele.

Telia on ainus sideoperaator Eestis, kes pakub oma Tulevikuvõrgus sümmeetrilisi kiirusi, mis tähendab, et interneti üles- ja allalaadimiskiirus on ühesuurused.

Hinnakiri: https://www.telia.ee/images/documents/hinnakirjad/est/eKodu.pdf

Allikas: www.telia.ee

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 13:05:37 vasta tsitaadiga

Ilus gigabitine jutt mis aga tähendab, et suurem osa telia võrgu kasutajatest pühkigu sellest suu puhtaks. Äärmisel juhul saab veel 12/1 ja suure meelitamisega veel 20/5.

Aga kui suuremat kiirust tahta ja mitte ennast eesliks maksta siis raske.

Mul on Telia optikavõimeline kapp 10m majast. Mingil hetkel pandi majja ka uus kaabel (loe: mitte optika) millega saavad pakkuda VDSL2 kiirusi. Ei saa muidugi aru miks nad kohe valguskaablit sisse ei tõmmanud eusa_think.gif.

Nüüd siis olen juba kolmandat aastat uurinud optika kohta. Iga aasta sama jutt - selle aasta planaidesse ei mahu aga vaatame uuel aastal. Uuel aastal pärides kordub eelnev jutt.
Kommentaarid: 115 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.03.2017 13:09:27 vasta tsitaadiga

see 300 000 aadressi võrdub korterite arv lasnamäel icon_lol.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.03.2017 13:17:36 vasta tsitaadiga

Ja hakkab hala pihta.
40k klienti hetkel, 300k tulevikus selle võimalusega. Pole öeldud tuleviku kaugust.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Haleskinn
HV vaatleja

liitunud: 30.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 13:39:22 vasta tsitaadiga

Indrek Jarne Oli ka viimane aeg kurat võtaks icon_biggrin.gif ma olen gigabitist netti taga ajanud juba aastaid, küsimus küll tekib mida teevad inimesed sellise netiga kellel pole kodus arvutis ssd arraysid või sisi 10 tava hdd kõik sli 0 jooksmas? sest reaalne arvuti kõvakettale kirjutamise kiirus jääb sellelele netikiirusele juba alla ja tavakasutajal pole sellega enam mitte kui midagi peale hakata, vb võtaks elisa mõistuse kokku ja pakuks seda teenust vaid nendele kellel ka kodune arvuti riistava reaalselt võimaldab seda kasutada, see aga parandaks teenuse kvaliteeti neile kes seda tõesti vajavad
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.03.2017 13:42:38 vasta tsitaadiga

Haleskinn, kes siis otse kettali kirjutab? lased kiirelt rami oma sodi ära teistele tee vabaks ja pärast aega hdd'le kirjutada küll.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 14:35:35 vasta tsitaadiga

Saaks ka selle Gbit neti võtta, fun oleks proovida aga 99 euri kuus liiga soolane proovi mõttes icon_biggrin.gif 500Mbit sai proovitud ja noh, oli tore. Said mängukesed ruttu kohe kätte.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.03.2017 14:38:23 vasta tsitaadiga

heretic666, kui reaalset vajadust pole ja 500/500 siiani rahuldanud, siis 2x kõrgemat hinda maksta pole mõtet. icon_rolleyes.gif
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 14:43:29 vasta tsitaadiga

Mind rahuldab 100/100 senimaani. Selleks, et korra kuus mängu vähe kiiremini downloadida ei näe küll mõtet rohkem maksta. icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 14:47:12 vasta tsitaadiga

Pakutakse endalegi seda gigabitti aga 99€ eest kuus ei soovi. 300/300 katab kõik enda vajadused ära. Tegelikult kattis 100/100 ka.

Eks see vist ole peatselt tuleva starmani optikaga konkureerimise jaoks lisatud sinna, ei tohi konkurendist alla jääda.
Kommentaarid: 98 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 14:48:08 vasta tsitaadiga

... jap, siit koorubki välja mõte, et kui seda ühendust reaalselt müüa soovivad, siis võiks sellega kaasneda fiiber, kus võimalik ...
_________________
Kommentaarid: 198 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 163
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 14:56:35 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
heretic666, kui reaalset vajadust pole ja 500/500 siiani rahuldanud, siis 2x kõrgemat hinda maksta pole mõtet. icon_rolleyes.gif


Absoluutselt, ega pole mul selle 500 megasegagi midagi peale hakata, olen 100/100 peal. Liitumisel sai lihtsalt 50% alet esimesed 3 kuud ja sis polnud kahju 500 megast proovida 25 eurtsi eest 1 kuu.

Hinna/kiiruse puhul on 300 megane kõige soodsam ent pole ka tolle järgi vajadust.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 14:57:33 vasta tsitaadiga

4 gamerit ühiselamus 25€ per kärss peaks päris hea diil olema.
Koduseks tarbimiseks on ilmselt vajaduspõhine valik, on igas mastis kasutajaid ning ka palgatasemeid.

Et kui keegi kunagi foorumis küsis, et miks fiibriga talle 1 Gbit/s netti ei pakuta, kui tehniliselt liidesed kõik nii kiired, siis nüüd pakutakse.

Testijad juba Telia interneti teemas testivad.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.03.2017 15:02:13 vasta tsitaadiga

heretic666, hind/kiirus on gigabit siiski kõige soodsam.
Gigabiti korral on 0,099 €/Mbps
500 Mbps puhul 0,1 €/Mbps
300 Mbps puhul 0,11 €/Mbps
100 Mbps puhul 0,26 €/Mbps
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 16:06:20 vasta tsitaadiga

I stand corrected
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 16:08:43 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
heretic666, kui reaalset vajadust pole ja 500/500 siiani rahuldanud, siis 2x kõrgemat hinda maksta pole mõtet. icon_rolleyes.gif


Ma olen oma 300/300'jagagi rahul, rohkemat anyway mulle ka ei pakuta... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 17:01:12 vasta tsitaadiga

Pigem kuhu jäävad vase peal toimivad kiiremad ühendused? Lubati küll ju 2 aastat tagasi:
https://www.telia.ee/uudis/-/uudis/uudis-elion-viib-suure-osa-klientidest-ule-kiiremale-internetiuhendusele
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.03.2017 17:26:35 vasta tsitaadiga

Ju siis need eesti- ja nõukaaegsed vasekaablid või sõlmlahendused pole ikkagi piisavalt kvaliteetsed selle lahenduse jaoks.
Indrek võib vast kommenteerida.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 18:12:08 vasta tsitaadiga

Haleskinn kirjutas:
Indrek Jarne Oli ka viimane aeg kurat võtaks icon_biggrin.gif ma olen gigabitist netti taga ajanud juba aastaid, küsimus küll tekib mida teevad inimesed sellise netiga kellel pole kodus arvutis ssd arraysid või sisi 10 tava hdd kõik sli 0 jooksmas? sest reaalne arvuti kõvakettale kirjutamise kiirus jääb sellelele netikiirusele juba alla ja tavakasutajal pole sellega enam mitte kui midagi peale hakata, vb võtaks elisa mõistuse kokku ja pakuks seda teenust vaid nendele kellel ka kodune arvuti riistava reaalselt võimaldab seda kasutada, see aga parandaks teenuse kvaliteeti neile kes seda tõesti vajavad


See ju ainult 125mb/s. SSD-d saavad juba sellega hakkama - paar aastat vana 850 pro 256gb seq write speed on seal 500mb/s juures, kui cache täis siis langeb 300 juurde. Burst on veel kiirem.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 18:29:39 vasta tsitaadiga

See tüüp räägib üldse Elisast ja "SLI 0" ist icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 19:03:06 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Pigem kuhu jäävad vase peal toimivad kiiremad ühendused? Lubati küll ju 2 aastat tagasi:
https://www.telia.ee/uudis/-/uudis/uudis-elion-viib-suure-osa-klientidest-ule-kiiremale-internetiuhendusele


Tanel kirjutas:
Ju siis need eesti- ja nõukaaegsed vasekaablid või sõlmlahendused pole ikkagi piisavalt kvaliteetsed selle lahenduse jaoks.
Indrek võib vast kommenteerida.


Hilisemad uudised pajatavad, et aastaks 2020 peab olema ADSL kinni. Vask ära ei kao, sõlmkappe lisatakse lihtsalt klientidele niipalju juurde ja lähemale, et saavad siis VDSL2, G-fasti või V.plusi vms. iganes selleks ajaks populaarne on. Kõik tehnoloogiad on laual ja eks vaadatakse piirkonnale vastavalt, kus mida teha, et maetav raha tagasi teeniks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 19:06:26 vasta tsitaadiga

Tüüpiliselt ei tehta vahet, et netikiirus on bittides, kettakiirus baitides. Aga noh, mis seal vahet, üks on väike "b" ja teine suur, maht "ainult" 8 korda icon_lol.gif. Mida iganes, suur osa meist näeb seda oma kodus lähema 10 aasta jooksul sama palju kui oma kõrvu (ilma peeglita muidugi).
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 21:09:28 vasta tsitaadiga

loogiline oleks ,eks saab head netti peab kas teenus kallim olema
Miks pean mina maksama sama summa ,kuid saan tunduvalt vähem?
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
n3wb0y
HV kasutaja
n3wb0y

liitunud: 25.05.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 21:37:41 vasta tsitaadiga

kõikidele vasemeestele ütlen lohutuseks: gigabiti saate siis kui esimene Eesti rakett kosmosesse sööstab icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 21:43:34 vasta tsitaadiga

n3wb0y kirjutas:
kõikidele vasemeestele ütlen lohutuseks: gigabiti saate siis kui esimene Eesti rakett kosmosesse sööstab icon_biggrin.gif

Kõik fiibrimehed olid kunagi vasemehed, seega päris palju eesti rakette peab juba kosmoses olema icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 21:44:34 vasta tsitaadiga

n3wb0y kirjutas:
kõikidele vasemeestele ütlen lohutuseks: gigabiti saate siis kui esimene Eesti rakett kosmosesse sööstab icon_biggrin.gif


thumbs_up.gif icon_lol.gif

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
djkiller
HV Guru
djkiller

liitunud: 19.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 21:58:39 vasta tsitaadiga

Telia teeb jah nii nadu videos 1:11

https://youtu.be/q1zlkaPpMsA
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sharker
HV vaatleja

liitunud: 07.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 22:48:56 vasta tsitaadiga

irw, see ju üks suur bluff, igaüks peab endale ise selle optika koju vedama, et ühendatud saada. Käigu persse!
Mul siiani elisa 1mb ühendus, kõik asjad saab aetud normaalse ajaga.

_________________
vaat nii on lood.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 16.03.2017 01:05:46 vasta tsitaadiga

Kuhu see fiiber ulatuma peab, endal 100/100 ühendus kuid mingi fiiber küll korterisse ei jookse, kas see kiirem nett või fiiber vähendaks mängude puhul lagi ka või peaks ruuteri (Thomson TG784) välja vahetama, netti tarbib pidevalt 9 seadet.
_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 01:26:43 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
heretic666, hind/kiirus on gigabit siiski kõige soodsam.
Gigabiti korral on 0,099 €/Mbps
500 Mbps puhul 0,1 €/Mbps
300 Mbps puhul 0,11 €/Mbps
100 Mbps puhul 0,26 €/Mbps


Samas suuremad kiirused ei skaleeru hinna osas lineaarselt.
100Mbit/s - 26€
300Mbit/s - 33€ (tõus 7€ +200 kiiruse eest)
500Mbit/s - 50€ (tõus juba 17€ +200 kiiruse eest)
1Gbit/s - 99€ (tõus 49€ +500 kiiruse eest ahk siis umbes nagu 2x500Mbit ühendust).

Pean tunnistama, et see 99€ hind üllatas. Kui vaadata madalamate astmete hinnatõusu per kiirus, siis eeldasin, et Gbit tuleb kuskil 80€ max.
Ehk siis mida kiirewm ühendus seda rohkem õhku tundub hindades olevat.

Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad?
Ma eeldaks, et need on need kellel on valguskaabel majasiseselt ja jookseb ka tuppa ONT karpi. Pluss keldris siis ka 1G portidega switch. Ilmselt on vajalik ka Inteno DG301/DG400 olemasolu kui ei soovi CAT kaablit otse võrgukaarti ühendada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Strom
HV vaatleja
Strom

liitunud: 11.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 05:02:32 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad?
Ma eeldaks, et need on need kellel on valguskaabel majasiseselt ja jookseb ka tuppa ONT karpi. Pluss keldris siis ka 1G portidega switch. Ilmselt on vajalik ka Inteno DG301/DG400 olemasolu kui ei soovi CAT kaablit otse võrgukaarti ühendada.

Mul igatahes on saadaval Gbit ja fiiber tuleb tuppa välja.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 07:27:27 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad.
Lasnamäe, mustamäe ja õismäe elanikud - Tartus ka paar 9 kordset paneelikat, sest 75 aastased vanamutid ja muu vaesem rahvas kes kuskil 30 ruuduses 2 toalises elavad on ju kõige suuremad gigabit nwti tarbjad.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 08:58:33 vasta tsitaadiga

Sharker kirjutas:
irw, see ju üks suur bluff, igaüks peab endale ise selle optika koju vedama, et ühendatud saada. Käigu <b>piixu</b>!
Mul siiani elisa 1mb ühendus, kõik asjad saab aetud normaalse ajaga.

Ei pea.
Paraku on kiiruselõhe tõesti veel nii suur, sest ka Telia pakub mõningatele klientidele vana 1Mbit/s paketti samal ajal kui mõni kasutab juba 1Gbit/s teenust.
Eks see kõik kas takistab või piirab edasiminekut nii võrgu kui teenuste osas. Ka see on üks põhjuseid miks kõigepealt ehitatakse perspektiivikamad piirkonnad optikale ja viiakse üle kiiremale vase teenusele ning mõningad pikemad vaseliinid ning mitte nii tihedam klientide asustus ootab oma aega kas arenguks või sulgemiseks. Ka võrgu planeerimine on lisaks tulukusele, arvestatud ka klientide vajadustest lähtuvalt. Samas paistab, et Telia on ikkagi "vanade" teenuste ja tehnoloogiate uuendamise või sulgemise käsile võtnud, sellest on meedias räägitud.

Marie kirjutas:
Kuhu see fiiber ulatuma peab, endal 100/100 ühendus kuid mingi fiiber küll korterisse ei jookse, kas see kiirem nett või fiiber vähendaks mängude puhul lagi ka või peaks ruuteri (Thomson TG784) välja vahetama, netti tarbib pidevalt 9 seadet.

Tuppa nagu mainitud.
100/100 (korrusmaja kus keldrist tuleb võrgukaabel) on piisavalt hea võrgus mängimiseks, kuid ruuteri soovitan küll välja vahetada, ideaalis siis uusim versioon DG400 millel pakutavatest kõige parem prose ja wifi.
Kiiremat netti vajaks vaid siis, kui laed võrgust tihti otse mänge alla, samas ei tea mida need ülejäänud 9 seadet tarbivad. Kui ruuteri välja vahetad millel gbit võrgupesad, siis sul on võimalus 1 kuu sama hinnaga 300Mbit/s teenust katsetada.

Tomorrow kirjutas:
mikk36 kirjutas:
heretic666, hind/kiirus on gigabit siiski kõige soodsam.
Gigabiti korral on 0,099 €/Mbps
500 Mbps puhul 0,1 €/Mbps
300 Mbps puhul 0,11 €/Mbps
100 Mbps puhul 0,26 €/Mbps


Samas suuremad kiirused ei skaleeru hinna osas lineaarselt.
100Mbit/s - 26€
300Mbit/s - 33€ (tõus 7€ +200 kiiruse eest)
500Mbit/s - 50€ (tõus juba 17€ +200 kiiruse eest)
1Gbit/s - 99€ (tõus 49€ +500 kiiruse eest ahk siis umbes nagu 2x500Mbit ühendust).

Pean tunnistama, et see 99€ hind üllatas. Kui vaadata madalamate astmete hinnatõusu per kiirus, siis eeldasin, et Gbit tuleb kuskil 80€ max.
Ehk siis mida kiirewm ühendus seda rohkem õhku tundub hindades olevat.

Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad?
Ma eeldaks, et need on need kellel on valguskaabel majasiseselt ja jookseb ka tuppa ONT karpi. Pluss keldris siis ka 1G portidega switch. Ilmselt on vajalik ka Inteno DG301/DG400 olemasolu kui ei soovi CAT kaablit otse võrgukaarti ühendada.


Teenuse hinda kalkuleeritakse nagu ka leiva saia hinda nende tootjad arvestavad.
99€ võib tunduda palju aga ütleme ausalt 1Gbit/s on ka päris palju. Iga internetiühenduse hinna arvutamiseks võetakse lisaks kliendini viimise hinnale ka pordi hind mis omakorda arvestatakse pordi loomiseks ning haldamiseks. Loomulikult ei tule ka internet teenusepakkujale õhust tasuta kätte, omad kulud.
Vase puhul on kliendini viimise kulu kordades suurem kui fiibri puhul, kuigi fiiber on pisut uuem ja odavam võrgu enda poolest, on põhikulu on siiski pordil olemas.
Eks see on nagu eesti domeeniga, pikas plaanis kas tõstetakse sama kuutasu eest kiirust või langetatakse pisut hinda.

40,000 elamut on fiibri valmidusega ja sellest ka suur osa klientidega olemas kes saavad seda kiirust täna tellida. Ülejäänu millest räägiti on KMI võrgu ringi tegemine ning uue võrgu ehitamine.
Inteno pole vajalik kui soovid ise majandada, nii nagu ka täna. KMI kuni 300 puhul saad cat5e kaabli otsa kätte ning GPON puhul on sul võrgupesa ONT seadmes mille järele võid ise sobiva seadme ühendada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Flab
HV Guru

liitunud: 09.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 09:55:34 vasta tsitaadiga

Kas kuidagi soodsamalt ka seda dg400jat kätte saab. 169euri tundub suhteliselt ajuvaba icon_cool.gif
Kommentaarid: 992 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 782
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 10:33:34 vasta tsitaadiga

heh, ma saaks isegi tellida. Ainult et mida ma sellega küll kodus peale hakkan.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 10:41:31 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Pluss keldris siis ka 1G portidega switch.


Switchimeeste lagi on 300/300 icon_wink.gif

indrekp kirjutas:
Ülejäänu millest räägiti on KMI võrgu ringi tegemine ning uue võrgu ehitamine.


Asemele tuleks mis, otse fiiber tuppa?

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 11:02:40 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:

indrekp kirjutas:
Ülejäänu millest räägiti on KMI võrgu ringi tegemine ning uue võrgu ehitamine.

Asemele tuleks mis, otse fiiber tuppa?


Näiteks uuem cisco switch 10G SFP uplinkiga.
Ma muidugi ei kinnita seda, et just see lahendus on.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 11:03:44 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Näiteks uuem cisco switch 10G SFP uplinkiga.
Ma muidugi ei kinnita seda, et just see lahendus on.


Lihtsalt niisama pakkus huvi, kas peab hakkama esikus seinu lõhkuma või mitte.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 16.03.2017 11:14:09 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad.
Lasnamäe, mustamäe ja õismäe elanikud - Tartus ka paar 9 kordset paneelikat, sest 75 aastased vanamutid ja muu vaesem rahvas kes kuskil 30 ruuduses 2 toalises elavad on ju kõige suuremad gigabit nwti tarbjad.


Täpselt minu mõte.
Ma isegi ei aja fiibrit taga - saaks kasvõi vdsl tuppa.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ThedEviL
HV Guru
ThedEviL

liitunud: 13.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 11:56:42 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Samas kirjeldus jääb veidi segaseks. Kes need 40,000 klienti on kes kohe tellida saavad.
Lasnamäe, mustamäe ja õismäe elanikud - Tartus ka paar 9 kordset paneelikat, sest 75 aastased vanamutid ja muu vaesem rahvas kes kuskil 30 ruuduses 2 toalises elavad on ju kõige suuremad gigabit nwti tarbjad.

2 toaline paneelikas on 45 ruutu.
Aga ma krt ei teadnudki et ma 75 aastane vanamutt olen icon_rolleyes.gif Nojah, samas pole ka kahe toaline....
Pealegi on enamikes uuselamu rajoonides ning uutes kortermajades fiiber sees.

Tellida saavad need, kellele fiiber tuppa tuleb.
Ja tartus ei piirdu see paari 9kordse paneelikaga icon_rolleyes.gif

Kas need kes praegu kõige rohkem lärmavad, võtaksid omale 1gbit ühenduse? Kindlasti mitte. Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast, mistõttu ma ei usu, et telia niipea VDSL ühendusi fiibri vastu vahetavad.
Klassikaliselt ADSL ja VDSL võrgu asendamine fiibri vastu raha juurde ei too, kuna tarbija võtab lihtsalt sama "aeglase" paketi odavamalt. Äärmisel juhul võetakse sama hinnaga kiirem pakett.

Uusarendustes veetakse kohe fiiber, sest fiibri vedamine on odavam kui vase vedamine. Milleks vanu töötavaid võrke vahetada, kui uus süsteem toob vähem kliendilt raha.
Pigem vedagu rohkem kaableid sinna kus kaableid üldse ei ole ja kuulaku vähem tahanteada pasandamist teemal kaablivabadus on tuleviku ühendus...

Ja muidugi on neid vaimupuudelisi arendajaid, kes on läinud tahanteada läbu õnge ning reklaamivad oma krunte kui "ülikiire andmeside ja TV võrguga" ning välja tuleb et ainuke lahendus on ZuumTV või telia fix 4G.
Arendaja on kanalka ja vee ning elektri vedanud, aga sidekaabli jättis vedamatta, kuna mobiilne internet on ju nii vingeks reklaamitud.
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 11:58:35 vasta tsitaadiga

ThedEviL kirjutas:
Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast


Võtsin Nõmmel Telia optika pakkumise, 15 tuhat EUR. Ikka natuke rohkem, kui paar EUR. Praegu on ainult vasega 12/1 võimalik.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 12:02:35 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
ThedEviL kirjutas:
Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast


Võtsin Nõmmel Telia optika pakkumise, 15 tuhat EUR. Ikka natuke rohkem, kui paar EUR. Praegu on ainult vasega 12/1 võimalik.


Liida see oma kinnisvara väärtusele otsa ja tee ära. Tegemist on ju puhtalt projekti ja kopameestega, arvad, et nemad ei taha palka saada?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 12:22:49 vasta tsitaadiga

Milleks üldse kaevata, võiks ju õhukaabliga optikat paigaldada. Nagu Jaapanis näiteks. Tunduvalt odavam tuleks, ma arvan.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 12:31:11 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Milleks üldse kaevata, võiks ju õhukaabliga optikat paigaldada. Nagu Jaapanis näiteks. Tunduvalt odavam tuleks, ma arvan.

Tulebki ja tehaksegi, samas on see piirkonnast sõltuv, kas on olemasolevad vask õhuliinid või mitte. Kusagil värskelt renoveeritud tänaval ei hakata maakaabliga tänavavalgustuse postide otsa fiibrit riputama. Nõmme sobiks õhuliiniks väga hästi, samuti ka teised kohad kus olemasolev vask asendamist kannatab.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.03.2017 12:32:37 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
indrekp kirjutas:
Näiteks uuem cisco switch 10G SFP uplinkiga.
Ma muidugi ei kinnita seda, et just see lahendus on.


Lihtsalt niisama pakkus huvi, kas peab hakkama esikus seinu lõhkuma või mitte.

Ei usu, arvan, et keldrisse topitakse tummisem switch.
cat5e kannatab selle giga ära

Lammutamise peale tuleb 5-10 aasta pärast vast mõelda ehk

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 12:33:11 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Reaper kirjutas:
ThedEviL kirjutas:
Põhimõtteliselt vingutakse paari euro pärast


Võtsin Nõmmel Telia optika pakkumise, 15 tuhat EUR. Ikka natuke rohkem, kui paar EUR. Praegu on ainult vasega 12/1 võimalik.


Liida see oma kinnisvara väärtusele otsa ja tee ära.


icon_lol.gif thumbs_up.gif

Täpselt nii ongi, kiirem internet ja kinnisvara väärtus +15k€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 16.03.2017 12:47:44 vasta tsitaadiga

Ei saa ka sellest aru, kuidas mingi internetiühendus kinnisvara väärtust nii mõjutab, et kindlasti ära tasuks vms... Keskmisel kinnisvaraostjal on täiesti savi optikast.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 5 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 12:57:23 vasta tsitaadiga

Ma saan aru kui inimene shoppab uut maja omale, siis kahes sarnases arenduses on üks dialupiga ja teine optikaga.
Aga vana eramu nõmmel, keda tõesti kotib mis internet seal on. Ilmselt viimane asi midagi potentsiaalne ostja vaatab nõmmele eramut ostes.

Maja põleb maha, saad kindlustuse käest 15k€ rohkem? Ei
Paned müüki saad 15k€ rohkem? Ei

Ja kui müügi plaan on, siis milleks üldse optikat sinna vedada sellise raha eest.

Olen 99% kindel, et paari telefonikõne ja emailiga saaks selle 15k€ vähemalt 7.5k€ peale, mitte et see mõistlikum number oleks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 13:01:36 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Milleks üldse kaevata, võiks ju õhukaabliga optikat paigaldada. Nagu Jaapanis näiteks. Tunduvalt odavam tuleks, ma arvan.

Jup, tõesti võiks teha nagu jaapanis icon_lol.gif
Spoiler Spoiler Spoiler


Kas neil pole need kaablid enamasti seal postide otsas hoopis teistel põhjustel? Maavärinad ja muu taoline mis maapinda liigutab siia sinna.

Janis kirjutas:
Ei saa ka sellest aru, kuidas mingi internetiühendus kinnisvara väärtust nii mõjutab, et kindlasti ära tasuks vms... Keskmisel kinnisvaraostjal on täiesti savi optikast.
15k otsa selle eest et fiiber majas on ilmselge liialdus. Aga samas müüa vms on küll kergem. Neid ostjaid piisavalt, kes ongi nõus vaid kolima sinna, kus on kiire netiühendus
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2017 13:03:47 vasta tsitaadiga

salatoimik, jaapanis kaablid põhjusega posti otsas. Ja see pilt on veel viisakas.
Vaata mandri aasiast kaabel ühendusi posti otsas. icon_lol.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Telia tõi Eestisse gigabiti ajastu mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.