Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 13:20:02 vasta tsitaadiga

Saatsin neile kirja aga ma ei usu, et sellest abi mul oli 2tk neid kummijullasi, kummagiga ei tööta, mb stock backplate plastikut ei saa ka kasutada, siis ei ulatu poldid, ja s2011 kruvid stock backplate jaoks ei sobi vale thread, nalja kui palju icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 13:28:51 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:
@anubis

lasin veel paar huvitavat commandi:

Spoiler Spoiler Spoiler


Ehk et jah, CPU on kaks ehituslikku moodulit ühel kivil kus 1/2 L3 cachest on otseadresseeritav pooltele tuumadele. Juhul kui OS ülesandeid jagades ei tea milline on SMT ja milline füüsiline tuum ja poole ülesande pealt näiteks saadab lõime teise tuumapeale, mis juhtub olema teise ploki küljes siis tuleb ka praegu nähtab jõudluskadu (või siis kahetasemeline jõudluskadu, isegi - esiteks SMT tuum on aeglasem kui füüsiline ja teiseks L3 cache kopeerimine teisele plokile). SMT väljalülitamisel langeb tõenäosus selleks jõudluskaoks 2x kuid see ei lahenda probleemi täielikult sest OS ei ole teadlik kahest "ehitusplokist" ja L3 cache ühendusest.

Ei tohiks väga keeruline parandada olla, ideeliselt.

Linuxi all see probleem ei esine, kuna OS ehitatud arusaama mis "karu kõhus" toimub (milline SMT tuum, kuidas ja millise L3 cachega milline tuum ühendatud)
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ricom2ger
HV veteran
ricom2ger

liitunud: 15.04.2009




sõnum 12.03.2017 14:03:37 vasta tsitaadiga

Windows 7 sai omal ajal Bulldozer pätse, ~10% buusti tuli.
_________________
Kamehameha in your face!
Kommentaarid: 123 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 111
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 19:57:56 vasta tsitaadiga

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/asus_crosshair_vi_hero_am4_motherboard_review/1


Link
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 20:28:33 vasta tsitaadiga

Huvitav kas AMD Ryzen'i mantlipärijast CPU jookseb "Walteris" icon_razz.gif Hea reklaam AMD'le.

Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 20:46:45 vasta tsitaadiga

Mis meil ryzeni tempi kõige täpsemalt mõõdab hetkel ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.03.2017 20:50:29 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Mis meil ryzeni tempi kõige täpsemalt mõõdab hetkel ?


Näpuga mõõdab kõige täpsemalt. icon_smile.gif Oled proovinud sellele 1700-le juba klokki ka juurde keerata?
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 20:53:11 vasta tsitaadiga

Bios näitab vast kõige täpsemalt, ja windowsis ehk mobotootja soft, vähemalt eelnevatel amd'del oli nii.
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 20:55:50 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Mis meil ryzeni tempi kõige täpsemalt mõõdab hetkel ?


Näpuga mõõdab kõige täpsemalt. icon_smile.gif Oled proovinud sellele 1700-le juba klokki ka juurde keerata?


Kasutan hetkel muidu hwinfo64 see vist väga võssa ei pane, täna õhtul jõuan veel kellata ka praegu ilma ventideta läks cinebenchi runi ajal 39c icon_eek.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 22:18:41 vasta tsitaadiga

Joodetud IHSi ja madala TDPga suur (~200mm2) kivi, peabki jahe olema.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 22:19:55 vasta tsitaadiga

Panen vendid ka tööle hiljem siis ehk veel jahedam.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 22:21:48 vasta tsitaadiga

Peaks enda R7 1700 kombo teispäeval kätte saama.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 12.03.2017 23:08:42 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Panen vendid ka tööle hiljem siis ehk veel jahedam.


Võibolla vedelik ei olnud jõudnud veel üles soojeneda. Igatahes meeldivalt jahe ikkagi. Ootan 4ghz peal load temperatuuri.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 12.03.2017 23:36:41 vasta tsitaadiga

http://akiba-pc.watch.impress.co.jp/docs/news/news/1049048.html
Jaapani keel küll aga väidetavalt mälud saadakse tööle 3200MHZ, isegi 3600 on võimalik
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.03.2017 23:42:50 vasta tsitaadiga

Minu täitsa lamp asus x370 pro peal töötavad ka mälud 3200 peal, 8pack tegi CH6 peal 3866 mäludega.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 12.03.2017 23:47:38 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Evil kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Mis meil ryzeni tempi kõige täpsemalt mõõdab hetkel ?


Näpuga mõõdab kõige täpsemalt. icon_smile.gif Oled proovinud sellele 1700-le juba klokki ka juurde keerata?


Kasutan hetkel muidu hwinfo64 see vist väga võssa ei pane, täna õhtul jõuan veel kellata ka praegu ilma ventideta läks cinebenchi runi ajal 39c icon_eek.gif



Ise sai Fury X bug HWINFO64 puhul tegija foorumisse üles pandud, päevaga pmst parandas ära... (Kui peaks aiateibaid näitama)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 13.03.2017 00:03:43 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Minu täitsa lamp asus x370 pro peal töötavad ka mälud 3200 peal, 8pack tegi CH6 peal 3866 mäludega.

Just tuli "hüpik" ja skil on 3466 mälud teinud:
http://www.tomshardware.com/news/gskill-ryzen-flare-x-fortis-ddr4,33807.html
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 00:45:18 vasta tsitaadiga

Ryzen sakib gamingus, täpsemini Quake2 test on niru icon_lol.gif

Link
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 00:47:57 vasta tsitaadiga

Mis sa sellest crossfire cpu'st ikka ootad, sobib kuskile kassaaparaati...
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 10:18:54 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Lisaks veel see mis pole seotud: https://www.techpowerup.com/231268/amds-ryzen-cache-analyzed-improvements-improveable-ccx-compromises

Kokkuvõte videost näiteks on see, et sama CCX sees toimuvad asjad on parema latentsusega, kui Intelil (26-42ns vs 5960X puhul kus see on 16-76ns), aga CCX <-> CCX asjade puhul on latentsus umbes 3-4x kõrgem. Ma siinkohal tõsiselt loodan, et CPU disain ise mis Jim Keller tegi on igati tipp-topp, aga siis otsustas AMD, et paneme kaks CCX-i ühele prosele ja pakume tarbijatele 8c/16t proset. Mis iseenesest on väga tervitatav eriti nende hindade juures. Paraku non-production workloadide puhul on see kompleksidevaheline latentsus ikka päris suur pudelikael jõudlusele eriti nt mängudes (harv erand on Mafia III).

Videost selgus ka, et NUMA pole lahendus, kuna NUMA eeldab seda, et süsteemis on kaks proset ja kummagil on oma mälukontroller ja RAM. Ryzenil on vaatamata kahele CCX-le üks mälukontroller ja dualchannel RAM. Väga raske oleks seda jagada pooleks CCX-de vahel. Arvata võib, et NUMA puhul jõudlus kukuks veelgi.

Ehk siis väga head lahendust polegi hetkel. Kahtlen ka, et AMD suurt midagi tagantjärgi teha saab, et tõsta IF kiirust või langetada CCX-de vahelist latentsust. Tuleb loota, et Pinnacle Ridge aka Ryzen 2 puhul on vigadest õpitud.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 11:31:27 vasta tsitaadiga

See on poolik info, põhineb mitteoptimeeritud lahendusel (AIDA64) ja jooksutatud Windows 10'l, isegi SMT diasablemine ei toimi kuna L3 cache kopeerimine kahe füüsilise mooduli vahel on alati aeglasem kui "kohaliku" L3 cache kasutamine.

https://twitter.com/AIDA64_Official/status/837308895882276866

Kaheksatuumane Zeppelin oli alati plaanis, see on üks AMD serveriplatvormi põhilistest ehitusplokkidest, ei ole viimasehetkelahendus mis kokkuklopsiti augu täiteks.

edit: leidsin ka hea pildi inteli suurtest kivides, kui te ikka veel arvate, et modulaarsus kuidagi AMD "leiutatud" on icon_wink.gif. Suured xeonid on ehituselt samasugused, lihtsalt v4 kolmes esimeses "moodulis" on kuus tuuma, mitte neli nagu v2/v3'l. AMD lahendus on lihtsalt "mitte-intel" ja seega OS adresseerib valesti. Kui OS ei "tunneks" HT lahendust/kivi ülesehitust siis saaks ka Intel perf-penalty sarnastest stsenaariumites.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 11:34:09 vasta tsitaadiga

Mina sain paki kätte, võrreldes i7-6400 ES (engineering sample) asi lippab. Kahju, et DDR4 hinnad kõrgeks läinud.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 12:10:31 vasta tsitaadiga

xpander kirjutas:


xpander@arch ~ $  lscpu --all --extended
CPU NODE SOCKET CORE L1d:L1i:L2:L3 ONLINE MAXMHZ    MINMHZ
0   0    0      0    0:0:0:0       yes    3400.0000 2200.0000
1   0    0      0    0:0:0:0       yes    3400.0000 2200.0000
2   0    0      1    1:1:1:0       yes    3400.0000 2200.0000
3   0    0      1    1:1:1:0       yes    3400.0000 2200.0000
4   0    0      2    2:2:2:0       yes    3400.0000 2200.0000
5   0    0      2    2:2:2:0       yes    3400.0000 2200.0000
6   0    0      3    3:3:3:0       yes    3400.0000 2200.0000
7   0    0      3    3:3:3:0       yes    3400.0000 2200.0000
8   0    0      4    4:4:4:1       yes    3400.0000 2200.0000
9   0    0      4    4:4:4:1       yes    3400.0000 2200.0000
10  0    0      5    5:5:5:1       yes    3400.0000 2200.0000
11  0    0      5    5:5:5:1       yes    3400.0000 2200.0000
12  0    0      6    6:6:6:1       yes    3400.0000 2200.0000
13  0    0      6    6:6:6:1       yes    3400.0000 2200.0000
14  0    0      7    7:7:7:1       yes    3400.0000 2200.0000
15  0    0      7    7:7:7:1       yes    3400.0000 2200.0000
xpander@arch ~ $ /usr/bin/hwloc-ls --output-format console
Machine (16GB)
  Package L#0
    L3 L#0 (8192KB)
      L2 L#0 (512KB) + L1d L#0 (32KB) + L1i L#0 (64KB) + Core L#0
        PU L#0 (P#0)
        PU L#1 (P#1)
      L2 L#1 (512KB) + L1d L#1 (32KB) + L1i L#1 (64KB) + Core L#1
        PU L#2 (P#2)
        PU L#3 (P#3)
      L2 L#2 (512KB) + L1d L#2 (32KB) + L1i L#2 (64KB) + Core L#2
        PU L#4 (P#4)
        PU L#5 (P#5)
      L2 L#3 (512KB) + L1d L#3 (32KB) + L1i L#3 (64KB) + Core L#3
        PU L#6 (P#6)
        PU L#7 (P#7)
    L3 L#1 (8192KB)
      L2 L#4 (512KB) + L1d L#4 (32KB) + L1i L#4 (64KB) + Core L#4
        PU L#8 (P#8)
        PU L#9 (P#9)
      L2 L#5 (512KB) + L1d L#5 (32KB) + L1i L#5 (64KB) + Core L#5
        PU L#10 (P#10)
        PU L#11 (P#11)
      L2 L#6 (512KB) + L1d L#6 (32KB) + L1i L#6 (64KB) + Core L#6
        PU L#12 (P#12)
        PU L#13 (P#13)
      L2 L#7 (512KB) + L1d L#7 (32KB) + L1i L#7 (64KB) + Core L#7
        PU L#14 (P#14)
        PU L#15 (P#15)



Siit kõigeparemini näha kuidas OS teab ja saab aru L3 cache asetusest ja milliste tuumade külge ühendatud on. Tuumade järjestus samamoodi (eeldaks, et OS rakendab igast paarist ühe ja kui kõigist üks kasutuse siis alles kaasab paarilise.).


viimati muutis anubis 13.03.2017 12:11:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 12:10:45 vasta tsitaadiga

http://hwbot.org/newsflash/4335_ryzen_platform_affected_by_rtc_bias_w88.110_not_allowed_on_select_benchmarks
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lugzan
HV vaatleja
Lugzan

liitunud: 02.11.2004




sõnum 13.03.2017 15:49:12 plaatide saadavus vasta tsitaadiga

vau, hakka või uskuma kogu senist kommentaariumi, et plaatide saadavus lahja. nägin korraks Asus Prime X370 Pro plaati (1 tk.) targas saadaval ja läinud juba icon_biggrin.gif


J.

_________________
Higdon's Law: Good judgement comes from experience.
Experience comes from bad judgement.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 16:19:10 vasta tsitaadiga

http://www.hardware.fr/articles/956-24/retour-sous-systeme-memoire-suite.html

Tõlge @ https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5z42xa/1800x_ccx_40vs_ccx_22_latency_test_hardwarefr/
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 16:21:57 vasta tsitaadiga

Lugzan kirjutas:
vau, hakka või uskuma kogu senist kommentaariumi, et plaatide saadavus lahja. nägin korraks Asus Prime X370 Pro plaati (1 tk.) targas saadaval ja läinud juba icon_biggrin.gif

Võib vist uskuda jah.

http://www.markit.eu/ee/et/tooted/v1?Target=search&Search=am4&SC=160402&InStock=False
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 16:39:54 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
http://hwbot.org/newsflash/4335_ryzen_platform_affected_by_rtc_bias_w88.110_not_allowed_on_select_benchmarks

Sama asjaga seoses Sleep bug kus sleepist väljudes on arvuti maagiliselt jutkui 10% kiirem ja Ryzeni saab 4Ghz asemel jooksma 4,2Ghz peal icon_lol.gif
Muidugi see kõik on BS ja tegelikult pole tegemist isegi mitte bug vaid windowsi featuur kus software taimer läheb metsa sleepist väljudes ja annab uskumatud tulemused.
Video:
Spoiler Spoiler Spoiler


Krt need uuemad windowsid ei kõlba ikka suurt millekski.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 17:08:32 vasta tsitaadiga

Tuleb õhku täis koorikud kinni keerata ja elu jälle lill! icon_biggrin.gif
Mingi testis just rõhutati et AMD on minimaalne FPS parem kui Inteli analoogil ... peale 8 koorikud on mängumaailmas enam kui küllalt (vähemalt praegu).
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 13.03.2017 17:26:29 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Krt need uuemad windowsid ei kõlba ikka suurt millekski.

Paremini ei saakski seda öelda.
Samas kas keegi siin teab ka kas ja mis puudujäägid on Ryzeni kasutamisel näiteks Linuxi kerneli all? Pidev teema on siin Windowsi saamatus uue protsessoriga hakkama saada aga kas Linuxis on juba see remontitud, polegi remonti vajanud või samamoodi katki? Erinevad CCX ja eraldiseisvad protsessorid peaksid Linuxitele serveritest juba tuttavad olema aga sama võiks eeldada ka Windowsist, ometi on Ryzen piisavalt erinev, et vajab MS poolset lappimist (Mida ilmselt ei juhtu niipea ja kui ka juhtub siis ainult Win10 all)

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 17:30:55 vasta tsitaadiga

Panin enne tööle minekut 1700 prose stockis custom x264 jooksutama, tempid ja asjad peale 7 tundi, jahutas vesi, vendid @ 500rpm sensor 1 peaks ambient olema aga liiga lähedal asjadele, ja sensor 8 on water temp.
Täna homme tahaks näha mis voldiga 4ghz teeb @ all cores, kui ma eile stock voldiga 3.8ghz peal cinebenchi jooksutasin mõned runnid oli kõik ok, 4ghz peal stock voldiga pani suht kohe pange.

Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sants
HV veteran
Sants

liitunud: 31.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 17:57:17 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 tempid on madalamad kui mõne mehe prose idles icon_lol.gif
_________________
Lehtplastiku painutus, casemod, vesijahutus. Küsi julgelt!
Valmistan sleevitud ja tavalisi ATX kaableid!
Tehtud tööd -->> https://www.facebook.com/SantsCustomDesigns/ ja https://www.instagram.com/santscustoms/
Kommentaarid: 221 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2017 18:47:37 vasta tsitaadiga

Tundub et jään endiselt win7 peale. Mõtlesin küll et ehk ryzeni tulekuga upgraden 10 peale. Aga ei hakka, enne ei putu kui mõni vajaminev asi win7 peal enam kuidagi tööle ei lähe
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.03.2017 19:30:33 vasta tsitaadiga

Päris head temperatuurid. thumbs_up.gif
See ryzen tuleb win7 peal lihtsalt tööle saada ja kõik ongi õnnelikud. icon_smile.gif
Nii palju kui ise olen win10 proovinud, siis tekib tunne nagu kasutajat koheldakse kui täielikku debiilikut. Raske arvata, mis op sys-i kasutan. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 00:50:39 vasta tsitaadiga

Terve õhtu nussi ja keppi aga raisk, sain win7 otsas toimima thumbs_up.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XATM092
HV veteran
XATM092

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 01:22:31 vasta tsitaadiga

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/03/13/amd-ryzen-community-update?sf62107357=1
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 07:55:18 vasta tsitaadiga

Miskit on kuskil võssa, idles kh krt laseb 3.7 GHz peal ja volti on kh hea 1.4 icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Braien
HV Guru
Braien

liitunud: 02.02.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 08:41:58 vasta tsitaadiga

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/5z7139/officially_confirm_from_asrock_x370_boards_run_in/
_________________
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Kommentaarid: 102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 10:14:30 vasta tsitaadiga

XATM092 kirjutas:
https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/03/13/amd-ryzen-community-update?sf62107357=1


Finally, we have reviewed the limited available evidence concerning performance deltas between Windows® 7 and Windows® 10 on the AMD Ryzen™ CPU. We do not believe there is an issue with scheduling differences between the two versions of Windows. Any differences in performance can be more likely attributed to software architecture differences between these OSes.

Nii palju siis sellest ideest, kust puudu olevat jõudlust välja võluda.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 12:56:16 vasta tsitaadiga

Päris kiire tigupost Coolermasteril.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 14:55:08 vasta tsitaadiga

anubis, Jup, ma tellisin 18 veebruar selle ja sain eile kätte icon_lol.gif

Aga anyway, paljuga see ryzen tempi osas mööda paneb icon_eek.gif HWiNFO näitab x265 pressimise ajal vapsee 80 kraadi, samas on radikas nii jahe kui jahe, et ka CPU juures heatpipel võid vabalt näppu hoida. Umbe BS on FANi profiile sedasi teha, kui mingit lambitempi näitab

EDIT: asuu, enne biosi update näitas bios-s 40 kraadi, peale update 60 kraadi icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 14:59:17 vasta tsitaadiga

20 kraadi

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/03/13/amd-ryzen-community-update
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 15:10:36 vasta tsitaadiga

Jep väidetavalt X mudelite puhul tuleb nähtavast väärtusest lahutada 20 et saada õige temp. Non-X mudelid näitavad kogu aeg õiget tempi. Miks see nii on ei teagi.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 15:56:35 vasta tsitaadiga

Njh, ja BIOSis on limiit 75 kraadi, kaugemale ei anna FANI 100% nihutada. Oleks pannud 85 peale aga nüüd peab suht järsu tõusu tegema. IDLEs on küll krdi vaikus thumbs_up.gif icon_cool.gif
Siis tuleb veel mäludega keppida, jooksevad teised @ 2133, tegu 3000 mäludega. Crucial Ballistix Tactical täpsemalt.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sooty
HV veteran

liitunud: 12.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 16:08:12 vasta tsitaadiga

Minu hyperx'd on defaultis algusest pealt 2666MHz töötanud. ASUS CH6 (tuli algse igivana biosiga). Ei ole väga põhjalikult uurinud; kas seal on 1.2V vs muu teema?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 16:15:50 vasta tsitaadiga

Krt teab, guugeldades tuleb teisigi kel samade mäludega ei taha joosta ettenähtud kiirusel. D.O.C.P. iseenesest peksab õige kiiruse ja timingud aga bootimisel boot error ja edasi ei lähe. Ootab uut BIOSi update ilmselt.
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 16:17:38 vasta tsitaadiga

Krdi arvutitark, pidin täna kätte saama ja nüüd järsku tarnetähtaeg muudeti ära - reedele. Kellelgi "omal" oli kiiresti ühte R7 1700 vaja vist icon_evil.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 16:23:26 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 16:25:21 vasta tsitaadiga

Mingi error vast. Oma tellimus peaks ~1,5h tagasi poes olema, aga siiamaani "tellitud"
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 16:30:29 vasta tsitaadiga

No ma olen eelmisest teisipäevast oodanud, tähtaeg paigas olnud ilusti terve selle aja... icon_sad.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.