|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
14.02.2017 18:52:34
Smart-ID-l on Baltikumis 7000 kasutajat |
|
|
PRESSITEADE - Uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID on tänaseks kasutusele võtnud juba 7000 inimest, neist pea pooled Eestist.
Kaks nädalat tagasi võtsid esimesed e-teenused Smart-ID kasutusele. Iga päev on lisandunud uusi kasutajaid ning tänaseks on Baltikumis juba kokku üle 7000 Smart-ID aktiivse kasutaja – neist on Eestis 3150, Lätis 3500 ja Leedus 420.
SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukini sõnul on esimesed Eesti e-teenused, mis võtsid Smart-ID kasutusele, eKool, Starman ja Tallinna Kaubamaja Grupp (Kaubamaja ja Selveri e-poed ning Partnerkaardi iseteenindus). Lätis võttis eelmisel nädalal Smart-ID kasutusele Swedbank.
„SIM-kaardist sõltumatu Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, on kasutajate poolt kiiresti omaks võetud – näeme, et kogu Baltikumis lisandub iga päev uusi kasutajaid. Ka uued e-teenused, mis juba on Smart-ID kasutusele võtnud ja peatselt seda teevad, suurendavad kasutajate hulka,“ ütles Lukin.
Innovaatiline Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta.
SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvaheliste e-identiteedi lahendustele. Oleme Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele. Võimaldame erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Meie teenustel on Eestis üle 600 000 lõppkasutaja.
Rohkem infot: www.smart-id.com
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
14.02.2017 20:05:14
|
|
|
Pisikesed ebamugavused kasutamisel kuid on kokkuvõttes sama kiire kui mID.
Sisestama peab iga kord pika isikukoodi ning õunatelefonis võttis telefoni standby reziimis kuidagi kaua aega pin koodi küsimise teade.
Lisaks sellele on veel kohti vähe kus seda kasutada ning kasutajate arv kasvas kindlasti hoogsalt, kes rakenduse alla laadisid ja teenuse aktiviseerisid.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Xloaded
külaline
|
14.02.2017 22:19:07
|
|
|
Oeh:
https://www.smart-id.com mis ei meeldi ja ei tekita usaldust:
* Välismaa domeeni nimega ".com"
* Kontaktiks on vaid tel ja .com aadress.
* Puudub viide, et kellega on tegu ja kes antud teenuse eest vastutab:
Telefoni kontakt väitis, et SK teenus:
Näiteks SK kehel on likusti kirjas all:
"SK ID Solutions AS / Üldtelefon: 610 1880, e-post: info[A]sk.ee
ID-abiliin 1777 või (+372) 677 3377, e-post: abi[A]id.ee"
Miks ei ole seda lisatud Smart ID lehele ?
Ka varasemalt on Eestis olnud lehti millel on Samuti number ja .com help aadress...
"Help Deski" pakkusid "meelikad Lasnamäe naised "muu töö kõrvalt""
Seega - leht on vaja teha usaldusväärsemaks!
Küsib ju antud App kõike enami kaitsvamat infot ÜLDSE! Pin1 ja Pin 2!
Mis meeldib:
Antud teenus ei ole Seotud ID kaardi kehtivusega - nii väideti.
Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.02.2017 23:30:00
|
|
|
| Xloaded kirjutas: |
Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul. |
Kui SmartID aegub (3a?) on ikkagi vaja ID kaarti või mobiilID-d, et SmartID serte või misiganes pikendada.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
McSilmus
HV kasutaja
liitunud: 27.11.2001
|
15.02.2017 00:04:45
|
|
|
| Oot, mul ei tiksu mobiilne net kogu aja taskus. Seega minusuguste jaoks pole hetkel asjal jumet.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hentz
HV Guru

liitunud: 12.10.2003
|
15.02.2017 00:12:54
|
|
|
| McSilmus kirjutas: |
| Oot, mul ei tiksu mobiilne net kogu aja taskus. Seega minusuguste jaoks pole hetkel asjal jumet. |
21 sajand...
|
|
| Kommentaarid: 423 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
4 :: |
341 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.02.2017 10:23:01
|
|
|
| hentz kirjutas: |
| McSilmus kirjutas: |
| Oot, mul ei tiksu mobiilne net kogu aja taskus. Seega minusuguste jaoks pole hetkel asjal jumet. |
21 sajand... |
Wifi võrgus saad ikkagi SmartID-d kasutada, kui sul mID-d ei ole.
Aga jah, see on andmesidel põhinev nutiseadmetele mõeldud teenus, nii et ka vana nuppude või vändaga telefoniga ei ole see kasutatav.
Mobiilse neti andmeühiku maksumus on aga mID poolt kasutatavast sõnumiteenusest nii odavam kui kiirem. Kui sa seda kasutada siiski ei taha, siis on sulle endiselt olemas mID.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
McSilmus
HV kasutaja
liitunud: 27.11.2001
|
15.02.2017 10:47:44
|
|
|
Jah, Mobiil-ID olemas ja kasutan igapäevaselt.
Net kogu aeg telefonis järel ei ole, siis hästi ei kujuta ette, et iga kord, kui tahan Smart-ID kasutada, siis plõksin mobiilset interneti sisse-välja. Ok, see ehk minu kiiks. Teenus on muidugi oodatud alternatiivina.
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
15.02.2017 11:42:50
|
|
|
| McSilmus kirjutas: |
Jah, Mobiil-ID olemas ja kasutan igapäevaselt.
Net kogu aeg telefonis järel ei ole, siis hästi ei kujuta ette, et iga kord, kui tahan Smart-ID kasutada, siis plõksin mobiilset interneti sisse-välja. Ok, see ehk minu kiiks. Teenus on muidugi oodatud alternatiivina. |
Kas su liikumispiirkonnas on väga kehv levi ja tõmbab aku tühjaks mobiilneti pidevalt sees hoides või miks seda sisse-välja plõksid?
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
15.02.2017 11:51:49
|
|
|
| McSilmus kirjutas: |
Jah, Mobiil-ID olemas ja kasutan igapäevaselt.
Net kogu aeg telefonis järel ei ole, siis hästi ei kujuta ette, et iga kord, kui tahan Smart-ID kasutada, siis plõksin mobiilset interneti sisse-välja. Ok, see ehk minu kiiks. Teenus on muidugi oodatud alternatiivina. |
Kui sinu eelistused on sellised vanaaegsed, et sa mobiilinetti kasutada ei taha, aga mID on olemas, siis polegi sul ju SmartID-d vaja, "mobiilset internetti sisse-välja plõksida" ega ka millegi üle kaevata.
SmartID ei ole mID edasiarendus, see on loodud tulevikuperspektiiviga, kus füüsilisi SIM-kaarte enam pole ja loodetavasti ka iidne ja absurdselt tasustatud SMS lõpuks surnud. Lisaks pakutakse seda tasuta, kuna on odavam ka ülal pidada ja puuduvad vahendajad.
Draqula, kui levi on kehv, siis tõmbab aku tühjaks nii või naa. Suurem osa energiast kulub nagunii mobiilivõrgus püsimise peale, kas seal mõni kilobait vahepeal andmeid ka liigub, ei ole energiakulus enamasti märgatav. Et mingi erinevus märgatavaks muutuks, peaks pidevalt mingid andmed liikuma, näiteks mingit sidekanalit püsti hoidma (SIP-telefoni seanssi näiteks).
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rocki
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.01.2003
|
15.02.2017 12:14:06
|
|
|
| Xloaded kirjutas: |
Oeh:
Antud teenus ei ole Seotud ID kaardi kehtivusega - nii väideti.
Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul. |
Mina olen niimoodi aru saanud:
SmartID allkiri ehk pin 2 ei ole seaduse silmis võrdväärne id kaarti või mobiil id omaga ehk sisuliselt kehtetu, seega on sul ID kaarti kui kohustuslikku dokumenti ikka vaja, kui tahad allkirjastada. sellest oli ka meedias juttu. See ka põhjus, miks ma hetkel loobusin sellest teenusest, sest mul mobiil id täitsa toimiv ja pole vajadust veel eraldi mingiks teeenuseks, mis on küll tasuta(alguses ilmselt) aga sisuliselt toimib samamoodi nagu M-id telefonis. Märgatavat mugavuse kasvu ei märganud.
Seniks kuniks seaduslikult see allkiri kehtiv pole, ei võta kasutusele. Tuleviku lahendusena see oleks hea lahendus siiski jah.
parandage kui eksin
_________________ Asju saab kah teisiti teha! |
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
15.02.2017 13:00:43
|
|
|
Kui koduneti maht täis saab, siis panen töö SIMi (mobiil-IDga) modemisse ja Mobiilidd kasutada ei saa. Teises telefonis saaks Smartidd kasutada
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
16.02.2017 10:36:54
|
|
|
| rocki kirjutas: |
| Xloaded kirjutas: |
Oeh:
Antud teenus ei ole Seotud ID kaardi kehtivusega - nii väideti.
Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul. |
Mina olen niimoodi aru saanud:
SmartID allkiri ehk pin 2 ei ole seaduse silmis võrdväärne id kaarti või mobiil id omaga ehk sisuliselt kehtetu |
Selline on olukord hetkel, kuna seadust pole lihtsalt uuendada jõutud. Tulevikuperspektiivis on kindla peale plaanis Smart-ID allkiri Smartcardil/SIM-il põhineva allkirjaga võrdsustada.
| tsitaat: |
| seega on sul ID kaarti kui kohustuslikku dokumenti ikka vaja, kui tahad allkirjastada. sellest oli ka meedias juttu. |
Päris kindlasti ei asenda Smart-ID kohustuslikku isikutunnistust mitte kunagi, ID-kaarti uuendada tuleb ikka.
| tsitaat: |
See ka põhjus, miks ma hetkel loobusin sellest teenusest, sest mul mobiil id täitsa toimiv ja pole vajadust veel eraldi mingiks teeenuseks, mis on küll tasuta(alguses ilmselt) aga sisuliselt toimib samamoodi nagu M-id telefonis. Märgatavat mugavuse kasvu ei märganud.
|
Ma ei usu, et see tasuliseks läheb üldse, kuna Smart-ID tugistruktuuride ülalpidamiskulud on tõenäoliselt samas suurusjärgus ID-kaardi omadega (võimalik, et odavamgi). Mobiil-ID süsteem on neist tunduvalt keerukam ja kulud suuremad, lisaks on vaja veel mobiilioperaatoritega jännata - sellest ka kasutustasu.
Smart-ID toimimine sarnaneb mID-ga ainult väliselt ja sellega asi piirdubki. Erinevused algavad juba sellest, et mID vajab toimimiseks sidumist SMS-ide süsteemiga, jändamist operaatorite SIM-kaartidega jne, Smart-ID aga sõnumitega ei jända - kui pääseb internetti, siis ka töötab. Ei mingeid viiteid juhul kui sõnumite kohalejõudmine järjekordselt venib mõne opeka võrgus ja pole oluline, kas kasutad mobiilset andmesidet või wifit, seega on ühe või teise puudumisel olemas võimalus kasutada alternatiivset sidekanalit.
Ja kuna teenus on tasuta, ei näe ma mingit põhjust seda mitte kasutada, isegi kui seda otseselt vaja polegi hetkel ja allkiri pole seaduslikult kehtiv.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BigBabba
HV kasutaja
liitunud: 29.06.2003
|
16.02.2017 11:24:00
|
|
|
| Mis "smartid on tasuta" juttu te ajate? Iga sisselogimise eest tuleb maksta 10 senti. Tahaks näha, kas näiteks HV on nõus iga kasutaja iga päev sisselogimiseks 10 senti maksma?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.02.2017 11:59:00
|
|
|
Eks see on iga portaali või muu teenusepakkuja otsustada, kas tema jaoks on Smart-ID integreerimise kulu + kasutamise kulu äriliselt mõistlik või mitte.
Lisaks - "Iga sisselogimise eest tuleb maksta 10 senti" jutt kehtib ainult kõige väiksemate tarbimiskoguste puhul. Vähegi suurema portsu korral on transaktsiooni hind hoopis midagi muud.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
16.02.2017 16:27:54
|
|
|
Selge pilt, ma ei olnud SmartID veebilehe pidaja poolega kursis. Päris krõbe hind tõesti, vähemalt väikekasutaja jaoks.
Kliendi poole pealt aga ikkagi pole põhjust seda mitte kasutada, kui seda temale tasuta pakutakse. Lihtsalt pole mõtet lehe/portaali pidajale peale käia, et ta SmartID autentimist võimaldaks.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
16.02.2017 17:10:08
|
|
|
Tuletan meelde, et MobiilID kaob tulevikus ära, siis pole valikut.
See ongi SmartID mõte.
Kontaktivaba ID kaart tuleb? millal?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
16.02.2017 18:28:27
|
|
|
| Dogbert kirjutas: |
| Lihtsalt pole mõtet lehe/portaali pidajale peale käia, et ta SmartID autentimist võimaldaks. |
Nii ja naa.
Mu virtuaalserveri teenuse pakkujal (Netpoint) on võimalus arvet maksta nende keskkonnas üsna kiirelt läbi pangalingi. Kuna aga minu kodupanga liidestust neil polnud üsna pikka aega siis pikka aega pidin igal tasumisel kõigepealt Netpointilt nõudma proforma arve ja seejärel minema panka ülekannet tegema. See oli mu jaoks tüütu ning soovisin saada samalaadset liidestust nagu näiteks Swedbank'ga oli tehtud. Mingil hetkel ilmus ka mu kodupanga link maksmisviiside juurde.
Ma ei usu et minu nõudmine nüüd oli nii suure kaaluga kuid teisalt - kui ei küsi siis ka ei saa. Nordea pank oli omal ajal mu jaoks halb näide sellest kuidas mobiil-ID'd väga aeglaselt kasutusse võtsid.
Aga eks iga teenusepakkuja peab ise planeerima ning arvet pidama, kas näituseks smart-ID kasutusse võtt toob lisaks kulureale ka tulu.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
scorpionx
HV vaatleja
liitunud: 01.10.2007
|
17.02.2017 00:14:56
|
|
|
| Xloaded kirjutas: |
Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul. |
mobiil-ID ja ID-kaardi kehtivus ei ole omavahel seotud. valid from/to on sertifikaatidel mõlema eID lahenduse puhul 5. kalendriaastat.
tähendab, et kui täna võtad ID-kaardi ja 4 aasta pärast mobiil-ID, siis saad viimast kasutada ikka selle kehtivusaja lõppemiseni, mitte ID-kaardi kehtivuse kaotamiseni.
kui mID kord otsa saab, siis muidugi pead aktiveerimise ajaks uue ID-kaardi hankima
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
17.02.2017 07:38:17
|
|
|
Pm saab uut ID kaardi tegemist nii 10 aastat edasi lükata
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
17.02.2017 10:52:40
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
Pm saab uut ID kaardi tegemist nii 10 aastat edasi lükata  |
Saab, aga legaalne see pole. Samas karistust ka ettenähtud pole.
https://www.riigiteataja.ee/akt/103012017013
| tsitaat: |
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017] |
Huvitav, et seal pole öeldud "kehtiv".
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
17.02.2017 12:37:22
|
|
|
1 turvarisk vähem + pole kaotamise ohtu.
1 kordne väljamenek on suur ja pead järjekorras passima tunde, mingi mõttetu asja eest, mida naguinii kunagi ei kasuta.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
17.02.2017 12:41:48
|
|
|
Kui sa just PIN koode ID-kaardiga koos kaasas ei kanna, siis ei ole mingit turvariski.
Mul näiteks täidab ID-kaart ka juhiloa ja mitme kliendikaardi rolli.
| tsitaat: |
1 kordne väljamenek on suur ja pead järjekorras passima tunde
|
25 EUR 5 aasta peale võtab tõesti tüki küljest? Minu teada üheski riigis pole kohustuslik dokument (välisriikides pass, meil ID-kaart) tasuta, kõik maksavad.
Tunde nüüd küll passima ei pea, ID-kaardi taotluse saatsin e-mailiga ja kaardi kättesaamiseks ootasin ca 5 minutit.
Selle asja nimi, mida siin seletad, on õpitud abitus.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vortex
HV veteran

liitunud: 02.02.2003
|
17.02.2017 13:22:50
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
25 EUR 5 aasta peale võtab tõesti tüki küljest? |
Mõnel võtab ikka küll.
Meiesugustel muidugi mitte, aga väiksema sissetulekuga / miinimupalka saavale inimesele on see päris suur summa.
See võib olla lihtsalt minu kiiks, aga erinevad riigilõivud on mulle alati absurdselt kõrged tundunud. Eriti selliste kohustuslike asjade nagu ID-kaardi puhul.
Pass või juhiluba, mis on vabatahtlikud lisaõigusi andvad vahendid on muidugi veidi teine teema.
Mis aga puutub teenustasude suurust, siis siin on selgelt koht kus teenusepakkujad suuri summasid küsides ise aktiivselt teenuste levikut piiravad.
Smart-ID 10 senti autentimise eest on enamusele kaupmeestele arvestatav summa, mis paneb tõenäoliselt teenuse kasutamisest loobuma, eriti kui tehinguid on palju.
Isegi kui suuremate mahtude puhul tehingu hind soodsamaks muutub, saab 10 sendist ehk 7, aga mitte näiteks 0.1, mis võiks suurte mahtude puhul olla mõistlik ja ikka tagada piisava tulu.
Veel hullem on muidugi pankade mobiilimakse teenustasu, mis on juba aastaid täiesti absurdsed 32 senti. Ja on selgelt näha et seda võimalust keegi ei kasuta.
Teenusepakkujad sellist kulu kanda või hinna sisse peita ei suuda, kliendi kanda jättes muutub asi jaburaks. Ei ole normaalne et 2€ bussipileti ostmiseks peab maksma 15% mobiilmakse teenustasu.
Samuti võiks mobiilimakse olla olemas näiteks enamuse avalike WC-de juures aga praeguste hindadega, peaks klient kulutama makse sooritamise peale rohkem kui teenuse enda hind.
Ei tohiks olla erilist põhjust miks peaks mobiilimakse teenustasu olema oluliselt suurem klassikalise kaardimakse puhul tavaks olevast 1-3% summast.
Aga see läheb juba teemast välja.
Teenusena on Smart-ID kindlasti lootustandev, kui seda kasutavaid asutusi piisavalt juurde tuleb, mis on omakorda jälle hinnas, kinni ja jõuame ringiga algusesse tagasi
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
17.02.2017 13:31:08
|
|
|
| vortex kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
25 EUR 5 aasta peale võtab tõesti tüki küljest? |
Mõnel võtab ikka küll.
Meiesugustel muidugi mitte, aga väiksema sissetulekuga / miinimupalka saavale inimesele on see päris suur summa.
...
|
Osaliselt on riik siin siiski vastu tulnud:
https://www.politsei.ee/et/teenused/riigiloivud/riigiloivu-maarad/isikut-toendavad-dokumendid/index.dot
| tsitaat: |
ID-kaardi taotlemisel
Alla 15-aastased isikud;
Keskmise, raske või sügava puudega isikud;
Üldtingimustel Eesti vanaduspensioni ikka jõudnud isikud
7 € |
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
17.02.2017 17:49:48
|
|
|
| Mul lihtsalt väike vaen ID-kaardi vastu, kuna pean supportima ~400 inimest kes seda kasutab, koguaeg mingid hädad sellega.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
08.03.2017 12:23:27
|
|
|
Swed ja SEB ka toega liitunud. Super mugav.
Ma juba aasta aega vangusin, et mis mIDga teha, kas ajada asju või mitte. No nüüd on elu ilus.
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| Kommentaarid: 587 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
477 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
08.03.2017 12:50:58
|
|
|
| tsitaat: |
Swed ja SEB ka toega liitunud. Super mugav.
|
tänud informeerimast! tõesti sigamugav
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
08.03.2017 13:02:22
|
|
|
kuskilt nagu limiiti silma ei hakanud, aga 201€ makse läks edukalt läbi. seega paistab toimima ikka nagu ID kaart, mitte kui koodikaart.
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
08.03.2017 16:02:43
|
|
|
Sain aru, et mID limiidid peaks kehtima.
SEB lehetl läbi ridade nagu lugesin vist äkki.
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| Kommentaarid: 587 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
477 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jann1
HV Guru

liitunud: 03.12.2005
|
08.03.2017 16:07:34
|
|
|
| Palju see mobid limiit on?
|
|
| Kommentaarid: 144 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
128 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001

|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
est11
Mees metsast
liitunud: 20.01.2012
|
08.03.2017 16:26:17
|
|
|
| miskipärast appstores pole enam üleval seda
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
08.03.2017 16:38:43
|
|
|
| est11 kirjutas: |
| miskipärast appstores pole enam üleval seda |
AFAIK peaks kohevarsti tagasi tulema.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mteachx
HV Guru

liitunud: 23.03.2005
|
14.03.2017 09:47:34
|
|
|
Siin registreerimisel neil mingi kala, juhendan tuttavaid ja pidevalt numbri sisestamisel kalab. Lõpuks aga laseb lepinguni läbi suvalise pusimise.
Aga kõik kiidavad lõpuks.
_________________ Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ - Sinu isiklik nutipartner |
|
| Kommentaarid: 587 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
477 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anduke88
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2007
|
14.03.2017 10:35:37
|
|
|
Ka proovisin, suht mugav tundub. Parem, kui mingi tasuline mobiil-id, sest telos on 4G ju olemas ja Eesti piires suhtkoht 90+% siiski kaetud ehk töötab normaalselt. Muul juhul kuskil wifis ja jälle töötab.
Mingi swed tahab vaid isikukoodi lisaks.
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
14.03.2017 11:07:54
|
|
|
Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anduke88
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2007
|
14.03.2017 11:14:53
|
|
|
Mul oli mobiiliäpp ja arvuti korraga lahti. Arvuti taga id kaardi lugeja ja kaart sees. Kord oli vaja ühes midagi vajutada/sisestada, kord teises. Enamus asju sai tehtud moblas.
Arvuti kaabli taga, mobla istus 4g-s. Ühedus tundus olevat umbes kuni 2 sekundilise viitega.
Sama ka hiljem pangalinkidel smart-id-d proovides.
-e-
Swed tahab isikukoodi lisaks panga lehel olles, seb pole lisaandmeid vaja sisestada. SEB-s ainult kasutaja ja parool moblast ning oledki sees. Swedis siis kasutaja + isikukoodi toksimine ja parool moblast ning oledki sees.
viimati muutis anduke88 14.03.2017 12:09:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
44 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.03.2017 11:56:05
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis? |
Sama küsimus tekkis.
Aga muidu smartid on keerulisem, et peab pangas sisestama isikukoodi, see on ju 3 numbrit pikem kui tel nr
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
14.03.2017 12:01:09
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Super AMOLED kirjutas: |
| Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis? |
Sama küsimus tekkis.
Aga muidu smartid on keerulisem, et peab pangas sisestama isikukoodi, see on ju 3 numbrit pikem kui tel nr  |
mul lhv ja piisab vaid kasutajanime sisestamisest. kas teistes pankades peab telefoninumbri sisestama sisselogimiseks?
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.03.2017 12:09:59
|
|
|
Jah
Spoiler 
Spoiler 
Mis värk nende teiste pankadega on, et saab peaaegu ilmamillegita makse teha ja sisse logida
viimati muutis DVDRW 14.03.2017 12:10:18, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
arm2004
HV Guru

liitunud: 20.05.2003
|
14.03.2017 12:10:03
|
|
|
| Super AMOLED kirjutas: |
| DVDRW kirjutas: |
| Super AMOLED kirjutas: |
| Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis? |
Sama küsimus tekkis.
Aga muidu smartid on keerulisem, et peab pangas sisestama isikukoodi, see on ju 3 numbrit pikem kui tel nr  |
mul lhv ja piisab vaid kasutajanime sisestamisest. kas teistes pankades peab telefoninumbri sisestama sisselogimiseks? |
SEB tahab samuti ainult kasutajanime. Swed tundub siis see frukt olema, kes tahab isikukoodi.
_________________ nooope! |
|
| Kommentaarid: 110 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
14.03.2017 12:11:08
|
|
|
Siis ei saa trollida nii lihtsalt
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|