Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Smart-ID-l on Baltikumis 7000 kasutajat märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2017 18:52:34 Smart-ID-l on Baltikumis 7000 kasutajat vasta tsitaadiga


PRESSITEADE - Uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID on tänaseks kasutusele võtnud juba 7000 inimest, neist pea pooled Eestist.

Kaks nädalat tagasi võtsid esimesed e-teenused Smart-ID kasutusele. Iga päev on lisandunud uusi kasutajaid ning tänaseks on Baltikumis juba kokku üle 7000 Smart-ID aktiivse kasutaja – neist on Eestis 3150, Lätis 3500 ja Leedus 420.

SK ID Solutionsi lisateenuste ärijuhi Liisa Lukini sõnul on esimesed Eesti e-teenused, mis võtsid Smart-ID kasutusele, eKool, Starman ja Tallinna Kaubamaja Grupp (Kaubamaja ja Selveri e-poed ning Partnerkaardi iseteenindus). Lätis võttis eelmisel nädalal Smart-ID kasutusele Swedbank.

„SIM-kaardist sõltumatu Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, on kasutajate poolt kiiresti omaks võetud – näeme, et kogu Baltikumis lisandub iga päev uusi kasutajaid. Ka uued e-teenused, mis juba on Smart-ID kasutusele võtnud ja peatselt seda teevad, suurendavad kasutajate hulka,“ ütles Lukin.

Innovaatiline Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta.

SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvaheliste e-identiteedi lahendustele. Oleme Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele. Võimaldame erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Meie teenustel on Eestis üle 600 000 lõppkasutaja.

Rohkem infot: www.smart-id.com

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2017 20:05:14 vasta tsitaadiga

Pisikesed ebamugavused kasutamisel kuid on kokkuvõttes sama kiire kui mID.
Sisestama peab iga kord pika isikukoodi ning õunatelefonis võttis telefoni standby reziimis kuidagi kaua aega pin koodi küsimise teade.
Lisaks sellele on veel kohti vähe kus seda kasutada ning kasutajate arv kasvas kindlasti hoogsalt, kes rakenduse alla laadisid ja teenuse aktiviseerisid.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Xloaded
külaline






sõnum 14.02.2017 22:19:07 vasta tsitaadiga

Oeh:

https://www.smart-id.com mis ei meeldi ja ei tekita usaldust:

* Välismaa domeeni nimega ".com"
* Kontaktiks on vaid tel ja .com aadress.
* Puudub viide, et kellega on tegu ja kes antud teenuse eest vastutab:
Telefoni kontakt väitis, et SK teenus:

Näiteks SK kehel on likusti kirjas all:
"SK ID Solutions AS / Üldtelefon: 610 1880, e-post: info[A]sk.ee
ID-abiliin 1777 või (+372) 677 3377, e-post: abi[A]id.ee"

Miks ei ole seda lisatud Smart ID lehele ?

Ka varasemalt on Eestis olnud lehti millel on Samuti number ja .com help aadress...
"Help Deski" pakkusid "meelikad Lasnamäe naised "muu töö kõrvalt""

Seega - leht on vaja teha usaldusväärsemaks!

Küsib ju antud App kõike enami kaitsvamat infot ÜLDSE! Pin1 ja Pin 2!

Mis meeldib:

Antud teenus ei ole Seotud ID kaardi kehtivusega - nii väideti.

Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul.
tagasi üles
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2017 23:30:00 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:
Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul.

Kui SmartID aegub (3a?) on ikkagi vaja ID kaarti või mobiilID-d, et SmartID serte või misiganes pikendada.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McSilmus
HV kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 00:04:45 vasta tsitaadiga

Oot, mul ei tiksu mobiilne net kogu aja taskus. Seega minusuguste jaoks pole hetkel asjal jumet.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hentz
HV Guru
hentz

liitunud: 12.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 00:12:54 vasta tsitaadiga

McSilmus kirjutas:
Oot, mul ei tiksu mobiilne net kogu aja taskus. Seega minusuguste jaoks pole hetkel asjal jumet.


21 sajand...
Kommentaarid: 423 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 4 :: 341
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 10:23:01 vasta tsitaadiga

hentz kirjutas:
McSilmus kirjutas:
Oot, mul ei tiksu mobiilne net kogu aja taskus. Seega minusuguste jaoks pole hetkel asjal jumet.


21 sajand...

Wifi võrgus saad ikkagi SmartID-d kasutada, kui sul mID-d ei ole.
Aga jah, see on andmesidel põhinev nutiseadmetele mõeldud teenus, nii et ka vana nuppude või vändaga telefoniga ei ole see kasutatav.
Mobiilse neti andmeühiku maksumus on aga mID poolt kasutatavast sõnumiteenusest nii odavam kui kiirem. Kui sa seda kasutada siiski ei taha, siis on sulle endiselt olemas mID.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McSilmus
HV kasutaja

liitunud: 27.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 10:47:44 vasta tsitaadiga

Jah, Mobiil-ID olemas ja kasutan igapäevaselt.
Net kogu aeg telefonis järel ei ole, siis hästi ei kujuta ette, et iga kord, kui tahan Smart-ID kasutada, siis plõksin mobiilset interneti sisse-välja. Ok, see ehk minu kiiks. Teenus on muidugi oodatud alternatiivina.
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 11:42:50 vasta tsitaadiga

McSilmus kirjutas:
Jah, Mobiil-ID olemas ja kasutan igapäevaselt.
Net kogu aeg telefonis järel ei ole, siis hästi ei kujuta ette, et iga kord, kui tahan Smart-ID kasutada, siis plõksin mobiilset interneti sisse-välja. Ok, see ehk minu kiiks. Teenus on muidugi oodatud alternatiivina.


Kas su liikumispiirkonnas on väga kehv levi ja tõmbab aku tühjaks mobiilneti pidevalt sees hoides või miks seda sisse-välja plõksid?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 11:51:49 vasta tsitaadiga

McSilmus kirjutas:
Jah, Mobiil-ID olemas ja kasutan igapäevaselt.
Net kogu aeg telefonis järel ei ole, siis hästi ei kujuta ette, et iga kord, kui tahan Smart-ID kasutada, siis plõksin mobiilset interneti sisse-välja. Ok, see ehk minu kiiks. Teenus on muidugi oodatud alternatiivina.

Kui sinu eelistused on sellised vanaaegsed, et sa mobiilinetti kasutada ei taha, aga mID on olemas, siis polegi sul ju SmartID-d vaja, "mobiilset internetti sisse-välja plõksida" ega ka millegi üle kaevata.
SmartID ei ole mID edasiarendus, see on loodud tulevikuperspektiiviga, kus füüsilisi SIM-kaarte enam pole ja loodetavasti ka iidne ja absurdselt tasustatud SMS lõpuks surnud. Lisaks pakutakse seda tasuta, kuna on odavam ka ülal pidada ja puuduvad vahendajad.

Draqula, kui levi on kehv, siis tõmbab aku tühjaks nii või naa. Suurem osa energiast kulub nagunii mobiilivõrgus püsimise peale, kas seal mõni kilobait vahepeal andmeid ka liigub, ei ole energiakulus enamasti märgatav. Et mingi erinevus märgatavaks muutuks, peaks pidevalt mingid andmed liikuma, näiteks mingit sidekanalit püsti hoidma (SIP-telefoni seanssi näiteks).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rocki
Kreisi kasutaja
rocki

liitunud: 15.01.2003




sõnum 15.02.2017 12:14:06 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:
Oeh:

Antud teenus ei ole Seotud ID kaardi kehtivusega - nii väideti.

Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul.


Mina olen niimoodi aru saanud:
SmartID allkiri ehk pin 2 ei ole seaduse silmis võrdväärne id kaarti või mobiil id omaga ehk sisuliselt kehtetu, seega on sul ID kaarti kui kohustuslikku dokumenti ikka vaja, kui tahad allkirjastada. sellest oli ka meedias juttu. See ka põhjus, miks ma hetkel loobusin sellest teenusest, sest mul mobiil id täitsa toimiv ja pole vajadust veel eraldi mingiks teeenuseks, mis on küll tasuta(alguses ilmselt) aga sisuliselt toimib samamoodi nagu M-id telefonis. Märgatavat mugavuse kasvu ei märganud.
Seniks kuniks seaduslikult see allkiri kehtiv pole, ei võta kasutusele. Tuleviku lahendusena see oleks hea lahendus siiski jah.
parandage kui eksin

_________________
Asju saab kah teisiti teha!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 12:29:33 vasta tsitaadiga

Kui mobiil-ID on juba kasutuses, siis vähemalt Eestis pole Smart-ID vaja (välismaal lisanduvad mobiil-iD kasutamisel SMS tasud)
Samas, kui majas kasutusel ka teised seadmed (näiteks tahvlid), siis teistmoodi jällegi mugavam autentimist samal kasutataval seadmel kasutada.
Endal ongi juba kasutusel neljas seadmes.

Varsti kuulutan online intervjuu välja Sertifitiseerimiskeskusega, saate küsimusi esitada. thumbs_up.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 13:00:43 vasta tsitaadiga

Kui koduneti maht täis saab, siis panen töö SIMi (mobiil-IDga) modemisse ja Mobiilidd kasutada ei saa. Teises telefonis saaks Smartidd kasutada thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 10:36:54 vasta tsitaadiga

rocki kirjutas:
Xloaded kirjutas:
Oeh:

Antud teenus ei ole Seotud ID kaardi kehtivusega - nii väideti.

Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul.


Mina olen niimoodi aru saanud:
SmartID allkiri ehk pin 2 ei ole seaduse silmis võrdväärne id kaarti või mobiil id omaga ehk sisuliselt kehtetu

Selline on olukord hetkel, kuna seadust pole lihtsalt uuendada jõutud. Tulevikuperspektiivis on kindla peale plaanis Smart-ID allkiri Smartcardil/SIM-il põhineva allkirjaga võrdsustada.
tsitaat:
seega on sul ID kaarti kui kohustuslikku dokumenti ikka vaja, kui tahad allkirjastada. sellest oli ka meedias juttu.

Päris kindlasti ei asenda Smart-ID kohustuslikku isikutunnistust mitte kunagi, ID-kaarti uuendada tuleb ikka.
tsitaat:
See ka põhjus, miks ma hetkel loobusin sellest teenusest, sest mul mobiil id täitsa toimiv ja pole vajadust veel eraldi mingiks teeenuseks, mis on küll tasuta(alguses ilmselt) aga sisuliselt toimib samamoodi nagu M-id telefonis. Märgatavat mugavuse kasvu ei märganud.

Ma ei usu, et see tasuliseks läheb üldse, kuna Smart-ID tugistruktuuride ülalpidamiskulud on tõenäoliselt samas suurusjärgus ID-kaardi omadega (võimalik, et odavamgi). Mobiil-ID süsteem on neist tunduvalt keerukam ja kulud suuremad, lisaks on vaja veel mobiilioperaatoritega jännata - sellest ka kasutustasu.

Smart-ID toimimine sarnaneb mID-ga ainult väliselt ja sellega asi piirdubki. Erinevused algavad juba sellest, et mID vajab toimimiseks sidumist SMS-ide süsteemiga, jändamist operaatorite SIM-kaartidega jne, Smart-ID aga sõnumitega ei jända - kui pääseb internetti, siis ka töötab. Ei mingeid viiteid juhul kui sõnumite kohalejõudmine järjekordselt venib mõne opeka võrgus ja pole oluline, kas kasutad mobiilset andmesidet või wifit, seega on ühe või teise puudumisel olemas võimalus kasutada alternatiivset sidekanalit.

Ja kuna teenus on tasuta, ei näe ma mingit põhjust seda mitte kasutada, isegi kui seda otseselt vaja polegi hetkel ja allkiri pole seaduslikult kehtiv.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BigBabba
HV kasutaja

liitunud: 29.06.2003




sõnum 16.02.2017 11:24:00 vasta tsitaadiga

Mis "smartid on tasuta" juttu te ajate? Iga sisselogimise eest tuleb maksta 10 senti. Tahaks näha, kas näiteks HV on nõus iga kasutaja iga päev sisselogimiseks 10 senti maksma?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 11:32:29 vasta tsitaadiga

BigBabba, ei ole ja SK teab seda juba, et Smart-ID ei sobi meile.
Kasutajale on Smart-ID küll tasuta, aga portaalipidaja peab selle kinni maksma, minimaalselt 50 EUR kuu (hinna sees 500 autentimist).
Ehk siis teenuse kasutamise maksukoormus liigutatakse sujuvalt vaid portaalipidajale. Suurtarbijatele muidugi soodsamad hinnad.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 11:59:00 vasta tsitaadiga

Eks see on iga portaali või muu teenusepakkuja otsustada, kas tema jaoks on Smart-ID integreerimise kulu + kasutamise kulu äriliselt mõistlik või mitte.

Lisaks - "Iga sisselogimise eest tuleb maksta 10 senti" jutt kehtib ainult kõige väiksemate tarbimiskoguste puhul. Vähegi suurema portsu korral on transaktsiooni hind hoopis midagi muud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 16:27:54 vasta tsitaadiga

Selge pilt, ma ei olnud SmartID veebilehe pidaja poolega kursis. Päris krõbe hind tõesti, vähemalt väikekasutaja jaoks.

Kliendi poole pealt aga ikkagi pole põhjust seda mitte kasutada, kui seda temale tasuta pakutakse. Lihtsalt pole mõtet lehe/portaali pidajale peale käia, et ta SmartID autentimist võimaldaks.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 17:10:08 vasta tsitaadiga

Tuletan meelde, et MobiilID kaob tulevikus ära, siis pole valikut.
See ongi SmartID mõte.
Kontaktivaba ID kaart tuleb? millal?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 18:28:27 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Lihtsalt pole mõtet lehe/portaali pidajale peale käia, et ta SmartID autentimist võimaldaks.
Nii ja naa.

Mu virtuaalserveri teenuse pakkujal (Netpoint) on võimalus arvet maksta nende keskkonnas üsna kiirelt läbi pangalingi. Kuna aga minu kodupanga liidestust neil polnud üsna pikka aega siis pikka aega pidin igal tasumisel kõigepealt Netpointilt nõudma proforma arve ja seejärel minema panka ülekannet tegema. See oli mu jaoks tüütu ning soovisin saada samalaadset liidestust nagu näiteks Swedbank'ga oli tehtud. Mingil hetkel ilmus ka mu kodupanga link maksmisviiside juurde.

Ma ei usu et minu nõudmine nüüd oli nii suure kaaluga kuid teisalt - kui ei küsi siis ka ei saa. Nordea pank oli omal ajal mu jaoks halb näide sellest kuidas mobiil-ID'd väga aeglaselt kasutusse võtsid.

Aga eks iga teenusepakkuja peab ise planeerima ning arvet pidama, kas näituseks smart-ID kasutusse võtt toob lisaks kulureale ka tulu.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scorpionx
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2007




sõnum 17.02.2017 00:14:56 vasta tsitaadiga

Xloaded kirjutas:
Seega kui ID kaart aegub peaks antud teenus edasi toimima.
Viimane oli suur miinus Mobiil-ID puhul.
mobiil-ID ja ID-kaardi kehtivus ei ole omavahel seotud. valid from/to on sertifikaatidel mõlema eID lahenduse puhul 5. kalendriaastat.
tähendab, et kui täna võtad ID-kaardi ja 4 aasta pärast mobiil-ID, siis saad viimast kasutada ikka selle kehtivusaja lõppemiseni, mitte ID-kaardi kehtivuse kaotamiseni.

kui mID kord otsa saab, siis muidugi pead aktiveerimise ajaks uue ID-kaardi hankima icon_smile.gif
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 07:38:17 vasta tsitaadiga

Pm saab uut ID kaardi tegemist nii 10 aastat edasi lükata icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 10:52:40 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Pm saab uut ID kaardi tegemist nii 10 aastat edasi lükata icon_razz.gif


Saab, aga legaalne see pole. Samas karistust ka ettenähtud pole.
https://www.riigiteataja.ee/akt/103012017013

tsitaat:
§ 5. Eesti kodaniku dokumendikohustus
(1) Eestis elaval Eesti kodanikul peab olema isikutunnistus.
[RT I, 03.01.2017, 1 - jõust. 18.01.2017]


Huvitav, et seal pole öeldud "kehtiv".
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 11:03:07 vasta tsitaadiga

Välismaal ei kavatse järelikult käia või teeb vabatahtliku passi, mis on pealegi kallim.
Aga päris huvitav on vaadata jah, et mõnedele on 5 eurot aastas ületamatu takistus ja veel uhkustatakse sellega.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:37:22 vasta tsitaadiga

1 turvarisk vähem + pole kaotamise ohtu.
1 kordne väljamenek on suur ja pead järjekorras passima tunde, mingi mõttetu asja eest, mida naguinii kunagi ei kasuta.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:41:48 vasta tsitaadiga

Kui sa just PIN koode ID-kaardiga koos kaasas ei kanna, siis ei ole mingit turvariski.
Mul näiteks täidab ID-kaart ka juhiloa ja mitme kliendikaardi rolli.
tsitaat:

1 kordne väljamenek on suur ja pead järjekorras passima tunde

25 EUR 5 aasta peale võtab tõesti tüki küljest? icon_neutral.gif Minu teada üheski riigis pole kohustuslik dokument (välisriikides pass, meil ID-kaart) tasuta, kõik maksavad.
Tunde nüüd küll passima ei pea, ID-kaardi taotluse saatsin e-mailiga ja kaardi kättesaamiseks ootasin ca 5 minutit.
Selle asja nimi, mida siin seletad, on õpitud abitus.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:44:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui sa just PIN koode ID-kaardiga koos kaasas ei kanna, siis ei ole mingit turvariski.


see nüüd ka päris tõsi pole.
http://tartu.postimees.ee/1812189/paetid-votsid-varastatud-id-kaardiga-kiirlaene

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 12:49:36 vasta tsitaadiga

No füüsilise osa kuritarvitamise vastu pole ükski pildiga kaart kaitstud, samahästi oleks võinud pättust teha kaotatud juhiloaga.
Kui ikka teine pool ei tuvasta isikusamasust, pole midagi teha. ID-kaart oma olemuselt ei puutu teemasse, vaid eksitab justkui ID-kaart oleks ebaturvaline.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vortex
HV veteran
vortex

liitunud: 02.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 13:22:50 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
25 EUR 5 aasta peale võtab tõesti tüki küljest? icon_neutral.gif


Mõnel võtab ikka küll.
Meiesugustel muidugi mitte, aga väiksema sissetulekuga / miinimupalka saavale inimesele on see päris suur summa.
See võib olla lihtsalt minu kiiks, aga erinevad riigilõivud on mulle alati absurdselt kõrged tundunud. Eriti selliste kohustuslike asjade nagu ID-kaardi puhul.
Pass või juhiluba, mis on vabatahtlikud lisaõigusi andvad vahendid on muidugi veidi teine teema.

Mis aga puutub teenustasude suurust, siis siin on selgelt koht kus teenusepakkujad suuri summasid küsides ise aktiivselt teenuste levikut piiravad.
Smart-ID 10 senti autentimise eest on enamusele kaupmeestele arvestatav summa, mis paneb tõenäoliselt teenuse kasutamisest loobuma, eriti kui tehinguid on palju.
Isegi kui suuremate mahtude puhul tehingu hind soodsamaks muutub, saab 10 sendist ehk 7, aga mitte näiteks 0.1, mis võiks suurte mahtude puhul olla mõistlik ja ikka tagada piisava tulu.

Veel hullem on muidugi pankade mobiilimakse teenustasu, mis on juba aastaid täiesti absurdsed 32 senti. Ja on selgelt näha et seda võimalust keegi ei kasuta.
Teenusepakkujad sellist kulu kanda või hinna sisse peita ei suuda, kliendi kanda jättes muutub asi jaburaks. Ei ole normaalne et 2€ bussipileti ostmiseks peab maksma 15% mobiilmakse teenustasu.
Samuti võiks mobiilimakse olla olemas näiteks enamuse avalike WC-de juures aga praeguste hindadega, peaks klient kulutama makse sooritamise peale rohkem kui teenuse enda hind.
Ei tohiks olla erilist põhjust miks peaks mobiilimakse teenustasu olema oluliselt suurem klassikalise kaardimakse puhul tavaks olevast 1-3% summast.

Aga see läheb juba teemast välja.
Teenusena on Smart-ID kindlasti lootustandev, kui seda kasutavaid asutusi piisavalt juurde tuleb, mis on omakorda jälle hinnas, kinni ja jõuame ringiga algusesse tagasi icon_smile.gif
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 13:30:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

väiksema sissetulekuga / miinimupalka saavale inimesele on see päris suur summa.

nojah, aga see on igas riigis nii, googelda, palju dokumendid mujal riikides maksavad. 5 EUR aastas koguda pole ületamatu takistus, puhas tahte küsimus.
Passi/ID-kaardiga väljaandmisega on seotud mitmed kulud + inimesed vaataksid hoolikamalt oma asju, kui kaotamise korral dokumenti tasuta ei saaks.
Läheb juba tõesti ot icon_smile.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 13:31:08 vasta tsitaadiga

vortex kirjutas:
Tanel kirjutas:
25 EUR 5 aasta peale võtab tõesti tüki küljest? icon_neutral.gif


Mõnel võtab ikka küll.
Meiesugustel muidugi mitte, aga väiksema sissetulekuga / miinimupalka saavale inimesele on see päris suur summa.
...


Osaliselt on riik siin siiski vastu tulnud:
https://www.politsei.ee/et/teenused/riigiloivud/riigiloivu-maarad/isikut-toendavad-dokumendid/index.dot

tsitaat:
ID-kaardi taotlemisel
Alla 15-aastased isikud;
Keskmise, raske või sügava puudega isikud;
Üldtingimustel Eesti vanaduspensioni ikka jõudnud isikud
7 €
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 17:49:48 vasta tsitaadiga

Mul lihtsalt väike vaen ID-kaardi vastu, kuna pean supportima ~400 inimest kes seda kasutab, koguaeg mingid hädad sellega.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 12:23:27 vasta tsitaadiga

Swed ja SEB ka toega liitunud. Super mugav.
Ma juba aasta aega vangusin, et mis mIDga teha, kas ajada asju või mitte. No nüüd on elu ilus.

_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
Kommentaarid: 587 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 477
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 12:50:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Swed ja SEB ka toega liitunud. Super mugav.

tänud informeerimast! tõesti sigamugav thumbs_up.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 12:52:46 vasta tsitaadiga

Mis makselimiit on?
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 13:02:22 vasta tsitaadiga

kuskilt nagu limiiti silma ei hakanud, aga 201€ makse läks edukalt läbi. seega paistab toimima ikka nagu ID kaart, mitte kui koodikaart.
_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:02:43 vasta tsitaadiga

Sain aru, et mID limiidid peaks kehtima.

SEB lehetl läbi ridade nagu lugesin vist äkki.

_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
Kommentaarid: 587 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 477
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:07:34 vasta tsitaadiga

Palju see mobid limiit on?
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:08:24 vasta tsitaadiga

Jann1 kirjutas:
Palju see mobid limiit on?

Kuna m-ID on turvalisusest samaväärne ID-kaardiga, siis see piirang mis pangas seatud.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
est11
Mees metsast

liitunud: 20.01.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:26:17 vasta tsitaadiga

miskipärast appstores pole enam üleval seda
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:38:43 vasta tsitaadiga

est11 kirjutas:
miskipärast appstores pole enam üleval seda
AFAIK peaks kohevarsti tagasi tulema.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 09:47:34 vasta tsitaadiga

Siin registreerimisel neil mingi kala, juhendan tuttavaid ja pidevalt numbri sisestamisel kalab. Lõpuks aga laseb lepinguni läbi suvalise pusimise.

Aga kõik kiidavad lõpuks.

_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
Kommentaarid: 587 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 477
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 10:35:37 vasta tsitaadiga

Ka proovisin, suht mugav tundub. Parem, kui mingi tasuline mobiil-id, sest telos on 4G ju olemas ja Eesti piires suhtkoht 90+% siiski kaetud ehk töötab normaalselt. Muul juhul kuskil wifis ja jälle töötab.
Mingi swed tahab vaid isikukoodi lisaks.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 11:07:54 vasta tsitaadiga

Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis?
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 11:14:53 vasta tsitaadiga

Mul oli mobiiliäpp ja arvuti korraga lahti. Arvuti taga id kaardi lugeja ja kaart sees. Kord oli vaja ühes midagi vajutada/sisestada, kord teises. Enamus asju sai tehtud moblas.
Arvuti kaabli taga, mobla istus 4g-s. Ühedus tundus olevat umbes kuni 2 sekundilise viitega.
Sama ka hiljem pangalinkidel smart-id-d proovides.
-e-
Swed tahab isikukoodi lisaks panga lehel olles, seb pole lisaandmeid vaja sisestada. SEB-s ainult kasutaja ja parool moblast ning oledki sees. Swedis siis kasutaja + isikukoodi toksimine ja parool moblast ning oledki sees.


viimati muutis anduke88 14.03.2017 12:09:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 11:56:05 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis?

Sama küsimus tekkis.

Aga muidu smartid on keerulisem, et peab pangas sisestama isikukoodi, see on ju 3 numbrit pikem kui tel nr icon_razz.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 12:01:09 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis?

Sama küsimus tekkis.

Aga muidu smartid on keerulisem, et peab pangas sisestama isikukoodi, see on ju 3 numbrit pikem kui tel nr icon_razz.gif



mul lhv ja piisab vaid kasutajanime sisestamisest. kas teistes pankades peab telefoninumbri sisestama sisselogimiseks?

_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 12:09:59 vasta tsitaadiga

Jah
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Mis värk nende teiste pankadega on, et saab peaaegu ilmamillegita makse teha ja sisse logida icon_lol.gif


viimati muutis DVDRW 14.03.2017 12:10:18, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 12:10:03 vasta tsitaadiga

Super AMOLED kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Super AMOLED kirjutas:
Tegin ka eile. Tekkis aga kripeldav küsimus. Regasin mobiiliäpis kasutades mobiil-id, aga andis valikuks ka id-kaarti. Kui oleksin valinud id kaardi, kuidas siis registreerimine oleks käinud? Kas oleks pidanud arvutis kuskile lehele minema ja id kaardiga pullima või mis?

Sama küsimus tekkis.

Aga muidu smartid on keerulisem, et peab pangas sisestama isikukoodi, see on ju 3 numbrit pikem kui tel nr icon_razz.gif



mul lhv ja piisab vaid kasutajanime sisestamisest. kas teistes pankades peab telefoninumbri sisestama sisselogimiseks?

SEB tahab samuti ainult kasutajanime. Swed tundub siis see frukt olema, kes tahab isikukoodi.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 12:11:08 vasta tsitaadiga

Siis ei saa trollida nii lihtsalt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  Smart-ID-l on Baltikumis 7000 kasutajat
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.