Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 30, 31, 32  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 25.01.2017 17:09:29 vasta tsitaadiga

Veel on selline variant https://www.youtube.com/watch?v=rNUvzLk2LGY lamp töötab auto akutoitelt, ja kui auto küljest ära võtad töötab lambi sisemise akuga - aku on koguaeg täis, ja lambil kindel koht autos. Ainuke miinus, et selle lambiga koos peab ka auto ostma icon_smile.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2017 17:21:27 vasta tsitaadiga

Vabandust kui on juttu olnud, aga ei leidnud kusagilt.
Kas volino.eu on mingi selline viisakas koht, millest tellida tasub? On kellelgi kogemusi?
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.01.2017 17:26:31 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Vabandust kui on juttu olnud, aga ei leidnud kusagilt.
Kas volino.eu on mingi selline viisakas koht, millest tellida tasub? On kellelgi kogemusi?

PayPal'iga saad ju maksta, see peaks tagama mingil tasemel ostu garantii icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
udumees
Kreisi kasutaja
udumees

liitunud: 04.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2017 16:51:47 vasta tsitaadiga

Oskab keegi soovitada meie kliimas hästi vastupidavat auto T5 pesas LEDe? Võiks valge valgusega (mitte sinine) olla ja anda umbes sama palju või hästi sutsu rohkem valgust kui tavaline 5w5.
Paljud kipuvad liiga kirkad olema või meie kliimas vilkuma hakkama...

_________________
"My doctor says that I have a malformed public-duty gland and a natural deficiency in moral fibre, and that I am therefore excused from saving Universes." - Ford Prefect


viimati muutis udumees 27.01.2017 21:13:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pyrex
Aeg Maha 2a
pyrex

liitunud: 05.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.01.2017 18:30:11 vasta tsitaadiga

udumees kirjutas:
Oskab keegi soovitada meie kliimas hästi vastupidavat auto T5 pesas LEDe? Võiks valge valgusega (mitte sinine) olla ja anda umbes sama palju või hästi sutsu rohkem valgust kui tavaline 5w5.
Paljud kipuvad liiga kirkad olema või meie kllimas vilkuma hakkama...

Otsin ise ka icon_smile.gif Ei viitsi igat sorti alist tellima hakata.
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2017 13:40:51 vasta tsitaadiga

Sain eile postist ledid kätte ja panin külge, hajutid peale liimimata veel. Kokkupannes tuli välja et, üks led veel läbi, ilmselt jäi kahe silma vahele alguses kontrollides.

Üks HV kasutaja müüb ebays selle teleka led ribasi, sellise raha eest ei julgeks küll mingeid kasutatud asju osta, arvestades nende töökindlust icon_neutral.gif
Praegune varuosa kulu on 0.24€ icon_lol.gif aga ega ilmselt pikka pidu pole, varsti on järgmised läbi ja siis järgmised jne.

http://www.ebay.com/itm/6916L-1387A-6916L-1388A-6916L-1385A-6916L-1386A-LED-strips-full-set-/172501434892?hash=item2829e3020c:g:6VYAAOSw9GhYicNN

Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2017 22:48:14 vasta tsitaadiga

Milliseid led lampe soovitate elutuppa, halogeenidest kopp ees, neid peab kartulikotiga ostma jõle ruttu saavad otsa, eeldaks ledidele pikemat eluiga. E14 oli vist pesaks.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2017 23:10:05 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Milliseid led lampe soovitate elutuppa, halogeenidest kopp ees, neid peab kartulikotiga ostma jõle ruttu saavad otsa, eeldaks ledidele pikemat eluiga. E14 oli vist pesaks.
Ega need ledid ka nüüd teab mis pika elueaga ole..ostetud nii siit kui idamaalt.
Kui võimsaid ja mis tüüpi vaja?
Näiteks sellised on aasta vastu pidanud (E14 4w Type A): https://www.aliexpress.com/item/1pcs-Glass-Led-Filament-Bulb-Home-Lighting-Ampoule-Led-E14-Candle-Energy-Saving-Lamp-Light-Bombilla/32587696934.html?spm=2114.13010608.0.0.ZuI16a
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 05.03.2017 20:39:19 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Milliseid led lampe soovitate elutuppa, halogeenidest kopp ees, neid peab kartulikotiga ostma jõle ruttu saavad otsa, eeldaks ledidele pikemat eluiga. E14 oli vist pesaks.


Üks võimalus peaks olema ka "dimmer" lüliti asemel. Selline kõige algelisem, mis lülitamisel alustab miinimumist ja läheb keerates maks. peale. Muidugi kui tihe lülitamine siis on ebamugav ning diimmer ise, võib mingi aja pärast läbi minna.
Mul pidas elutoa ~300W halogeentoru vist 2 aastat vastu. Samasuguseid kulus ehitusprošedes ~1tk nädalas.
"Trikk" on siis selles, et hõõgniit ei saa kohe täispinget peale. Vastasel korral saab hõõgniit lülitusel, hetkeks suure ülekoormuse kuna takistus on arvestatud töötemperatuurile.
Ehk võib hoida kokku raha ja päästa maailma ... samas võib eurodirektiivide kiuste, paitada oma silmi värelusvaba valguse ja suhteliselt loomuliku spektriga. Lisaks ei ela me soojal maal, seega väike lisaradikas ei küta niisama.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.03.2017 22:21:03 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
Milliseid led lampe soovitate elutuppa, halogeenidest kopp ees, neid peab kartulikotiga ostma jõle ruttu saavad otsa, eeldaks ledidele pikemat eluiga. E14 oli vist pesaks.

Oomipoes müüakse juba sama hinnaga mis Hiinas neid "hõõgniidiga" LED-e.
Keegi võiks proovida kas need vilguvad? Mul on allergia värelemise vastu.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 05.03.2017 22:37:59 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Milliseid led lampe soovitate elutuppa, halogeenidest kopp ees, neid peab kartulikotiga ostma jõle ruttu saavad otsa, eeldaks ledidele pikemat eluiga. E14 oli vist pesaks.

Oomipoes müüakse juba sama hinnaga mis Hiinas neid "hõõgniidiga" LED-e.
Keegi võiks proovida kas need vilguvad? Mul on allergia värelemise vastu.

Aga mine ja lase poes demoda:
Bauhof
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2017 00:58:15 vasta tsitaadiga

Halb kogemus selliste "cob filament" lampidega. 6tk (E27 14W) sai e-bayst ~6-8kuud tagasi tellitud ning nüüd on juba 2tk saba andnud.
Elektroonika osa on tõenäoliselt läbi kärsanud.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2017 01:20:57 vasta tsitaadiga

Bauhofis odavam kui Hiinast tellides icon_eek.gif
Võtan mõne ja testin icon_wink.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2017 08:22:45 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
Milliseid led lampe soovitate elutuppa, halogeenidest kopp ees, neid peab kartulikotiga ostma jõle ruttu saavad otsa, eeldaks ledidele pikemat eluiga. E14 oli vist pesaks.

Oomipoes müüakse juba sama hinnaga mis Hiinas neid "hõõgniidiga" LED-e.
Keegi võiks proovida kas need vilguvad? Mul on allergia värelemise vastu.

Ostsin elutuppa ja magamistuppa osrami 6 ja 12W, Sutsu võib-olla kollakam on aga väga ehe värk. Valgustab sitta kanti. Ei värele!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 06.03.2017 11:19:30 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Bauhofis odavam kui Hiinast tellides icon_eek.gif
Võtan mõne ja testin icon_wink.gif

Anna teada siis, endale sai kunagi erinevaid testides ka selgeks, et kõige olulisem parameeter on väreluse puudumine ja seda karbile ei kirjutata kahjuks. Ei satu Bauoffi eriti, muidu proviks ka, polegi ammu enam keras ühtegi mõõtnud...
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2017 11:28:58 vasta tsitaadiga

Espakist pidi neid 1€-ga saama, lähen täna vaatan.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2017 14:03:38 vasta tsitaadiga

Mul see bauhofi lingil olev on olemas, ei värele.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terminator
HV Guru
terminator

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.03.2017 17:58:11 vasta tsitaadiga

Mis teema nende LED FILAMENT ehk höögniidi disainiga lampidega on-kas mingi moekaup mis hakkas alles nüüd laialdasemalt levima mis töi hinnad alla?

Kuna ise sai ostetud neid 2 lühtrile 30tk aasta tagasi ja siis maksid nad 12-15€/tk.

Leidsin imekombel Eestist netipoe mis suutis neid 6,15€ / tk müüa ja olin megarahul et önnestus ca 50% säästa.

Nüüd aga vaatan et Oomipoes samad -50% soodukaga 2.40€ ja tavalistes Bauhofides jne 4.50€.

_________________
2023 QULBIX Q140MD 12kW=16hj 280Nm 72V 2160Wh 54kg 80km/h el.ratas 3999€ (poes 8500€) https://www.tori.fi/recommerce/forsale/item/25355832
2006 VOLVO V50 Sveits 2.0 100kW el. nahksisu 2999€ https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?share=6753f92727c0698dd57b3bd799d69811
Kommentaarid: 494 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 373
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2017 20:21:35 vasta tsitaadiga

Jah LED hinnad on langenud ropult. 100W LED element maksab 1,7€! jne icon_biggrin.gif

Sorry mulle aeti udu, et Epakis LED 1€. Seal olid tavalise hõõgniidiga 1€/tk
Filament LED 4W on praegu Espakis 20€/tk icon_lol.gif
Aga seeest seal automaatkaitsmed erinevad 0,5€/tk ja kolmefaasilised 1€/tk thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2017 20:46:22 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Bauhofis odavam kui Hiinast tellides icon_eek.gif
Võtan mõne ja testin icon_wink.gif


Kuda valgus on?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2017 21:37:35 vasta tsitaadiga

Olfsand väitis, et ei värele.
Bauhofis vormistavad tellimust 1-2n
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2017 22:03:38 vasta tsitaadiga

"Hinnad võivad e-poes ja kauplustes erineda"
Palju poes maksab?

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 13:30:26 vasta tsitaadiga

Üritan korterit valgemaks saada. Kuid kohe üldse ei tahaks uusi lampe üürikasse osta. Ostsin siis sellised pirnid kööki ja elutoa põrandalampi.
Köögis oli enne säästukas ja seal oli uuest pirnist korralikult kasu, päris hea valge. Elutoas tõmbas ka valgemaks aga ikka veidi pime.

Mõtlesin et prooviks elutoas laelambis ka vahetada pirnid ära.. ehk saab rohkem luminaid välja pigistada.
Hetkel on laes 5x20W halogeenid (või noh 4x kuna ühel on vist pistik katki või ostsin viimati poest katkise pirni). Silma järgi tundusid G4 sokliga.

Kas annaks sinna ka äkki LED-e toppida sisse või otsida suurema LM-iga halogeene? Samas pole aimugi kui tugeva valgusvooga pirnid seal hetkel sees on - eelmisest omanikust jäänud sinna.
Või oskab ehk keegi soovitada mõnda targemat lahendust?

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 13:45:53 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
DVDRW kirjutas:
Bauhofis odavam kui Hiinast tellides icon_eek.gif
Võtan mõne ja testin icon_wink.gif


Kuda valgus on?


Valgus on ok, aga läks seinalampi. Laelambis jäi nõrgaks. 420lm on mul, aga 800 oleks umbes vaja mulle tundub.

Karbi peal on aadress: www.ledlamp.ee
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:27:20 vasta tsitaadiga

420lm annab välja 30w halogeen. See ikka paras mutiauk...
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:31:01 vasta tsitaadiga

bladerunner, just. ma selle tegelikult esimese hooga ostsin laualampi, aga siis selgus, et mul peab seal olema nö väike pall (vana laevalamp on ehitatud laualambiks) ja panin laelampi. Esimese hooga tundus ok, aga üpris ruttu oli aru saada, et lahja ikka. Nüüd plaan võimsam sama osta.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:41:57 vasta tsitaadiga

olafsand, see lingitud pirn väidab ju 720LM olevat, mitte 420.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pyrex
Aeg Maha 2a
pyrex

liitunud: 05.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 16:48:47 vasta tsitaadiga

stks kirjutas:
Üritan korterit valgemaks saada. Kuid kohe üldse ei tahaks uusi lampe üürikasse osta. Ostsin siis sellised pirnid kööki ja elutoa põrandalampi.
Köögis oli enne säästukas ja seal oli uuest pirnist korralikult kasu, päris hea valge. Elutoas tõmbas ka valgemaks aga ikka veidi pime.

Mõtlesin et prooviks elutoas laelambis ka vahetada pirnid ära.. ehk saab rohkem luminaid välja pigistada.
Hetkel on laes 5x20W halogeenid (või noh 4x kuna ühel on vist pistik katki või ostsin viimati poest katkise pirni). Silma järgi tundusid G4 sokliga.

Kas annaks sinna ka äkki LED-e toppida sisse või otsida suurema LM-iga halogeene? Samas pole aimugi kui tugeva valgusvooga pirnid seal hetkel sees on - eelmisest omanikust jäänud sinna.
Või oskab ehk keegi soovitada mõnda targemat lahendust?


G4 ledid on üks paras ikaldus ja downgrade. Odavam on neid halogeene seal põletada kui hakata led-e ostma või lamp üldse välja vahetada.
Omal sama teema, terve korter(üürikas) G9 lampe täis topitud. LED-e asemele panna ei anna, sest sel juhul valgus kannatab. Lampe ka asendama ei taha hakata, tasuvusaeg on üsna pikk..

Hiina G9 (link) tegi hiljuti laelambis pauku. Kondekas ilmselt, lõi terve majapidamise pimedaks. Hea oli, et läbi läks, nüüd halogeeniga ikka hulga valgem thumbs_up.gif icon_biggrin.gif

Kui ikka tellida tahad siis minuarvates on need kõige asjalikumad: link
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 17:52:30 vasta tsitaadiga

pyrex kirjutas:
G4 ledid on üks paras ikaldus ja downgrade. Odavam on neid halogeene seal põletada kui hakata led-e ostma või lamp üldse välja vahetada.
Omal sama teema, terve korter(üürikas) G9 lampe täis topitud. LED-e asemele panna ei anna, sest sel juhul valgus kannatab. Lampe ka asendama ei taha hakata, tasuvusaeg on üsna pikk..

Hiina G9 (link) tegi hiljuti laelambis pauku. Kondekas ilmselt, lõi terve majapidamise pimedaks. Hea oli, et läbi läks, nüüd halogeeniga ikka hulga valgem thumbs_up.gif icon_biggrin.gif

Kui ikka tellida tahad siis minuarvates on need kõige asjalikumad: link

Ei taha väga hiinakatega eksperimenteerima hakata.
Tuleb siis otsima minna kõige suurema luminatega halogeene. Hetkel ei leidnud, et keegi suudaks rohkem välja pigistada G4 20W@12V kui need.

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 19:18:11 vasta tsitaadiga

stks, G4 peaks ju ka 35W olema?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 21:30:05 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
stks, G4 peaks ju ka 35W olema?

Lambil peal kirjas 20W. Tõenäoliselt ei tohi rohkem sisse ka panna

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.03.2017 21:49:46 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
olafsand, see lingitud pirn väidab ju 720LM olevat, mitte 420.


Seda küll jah, sry. Mul sama pirn, aga 4W
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
riaak
HV Guru
riaak

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 09:00:35 vasta tsitaadiga

4W ikka väga niru pirn. Lae lampi alla 10W jääb üldjuhul lahjaks.
10W LED siis võrdne nii 60W tava hõõgniidiga või ehk tiba parem.

_________________
¯\_(ツ)_/¯
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 105
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 10:36:11 vasta tsitaadiga

Ise panin kolmesa E27 jagajaga kolm 10W osrami leed pirni lühtrisse ja alles siis tekkis toas valgus. Ühe pirniga on ikka suht hämar 4x5m2 tuba.
Luumeneid ei tule sealt pirnist lihtsalt piisavalt välja.

Väike vatt on elektri kokkuhoiu mõttes hea, valgustugevust mõõdetakse ikka luumenites ja neid peab jälle palju olema.

Väike vatt tähendab aga ka vähe luumenid. Et saada ligilähedaselt 100W hõõgniidiga lambi valgustugevus kätte, peaks ikka 20-25 vatti E27 sokliga LED pirne asemele panema.
Või siis panna süvistatavaid LED valgusteid lakke paras rida, et soovitud koht oleks ühtlaselt valgustatud. Ühtlane valgustatus katab mõningase valgustugevuse kao. Mingi lühter keset tuba aga mõne pisikese LED lambiga jätab tihtipeale hämara tunde ruumis olles.

Muidugi, mulle meeldib valgus. Nii mõnigi ütleb, et talle selline hämarus jälle meeldib.

Kui aga arvestada kogemusel põhinevat tulemit LED hind + selle tehnoloogiaga valgusti kestvust siis ei tasu nendele kulutatud raha ennast kunagi ära.
Ka tööstuses kasutstavad LED valgustid põlevad kogu aeg läbi, kodustest Osramitest või hiinakatest rääkimata.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2017 11:25:32 vasta tsitaadiga

Kas sellist led lampi on keegi ostnud ja kasutanud:
annab piisavalt algust välja, luumeneid on mehiselt icon_cool.gif ?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.03.2017 14:24:38 vasta tsitaadiga

Ilmselgelt tegimist nn. ripplagedesse paigaldatava valgustiga. Vähemalt mõõtkava viitab sellele.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 11:01:44 vasta tsitaadiga

http://espak.ee/eesti-energia-kliendile-meie-kauplustes-kobi-led-pirindi-vaga-soodsa-hinnaga/
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 11:21:32 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
http://espak.ee/eesti-energia-kliendile-meie-kauplustes-kobi-led-pirindi-vaga-soodsa-hinnaga/

Sellise hinna eest võtaks isegi veel mõned. On see individuaalne kood?
Olen küll EE klient, aga läbi korteriomaniku icon_sad.gif

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 11:33:25 vasta tsitaadiga

stks, kirjas ju et vaja vaid kampaania koodi, ühtegi tuttavat pole siis koodi annaks? Isegi kui individuaalne, ega keegi ei hakka tuvastama seal isiku ja koodi kokkusobimist.

viimati muutis KillFrenzy 10.03.2017 11:34:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 11:33:54 vasta tsitaadiga

EE4321 - kuju järgi otsustades ei usu mina, et see individuaalne on.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 11:36:23 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
EE4321 - kuju järgi otsustades ei usu mina, et see individuaalne on.

Mul sama kood. Kes tahab võib minu koodi kasutada, kui A.S. oma ei sobi.

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stks
HV kasutaja
stks

liitunud: 28.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 11:47:13 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
stks, kirjas ju et vaja vaid kampaania koodi, ühtegi tuttavat pole siis koodi annaks? Isegi kui individuaalne, ega keegi ei hakka tuvastama seal isiku ja koodi kokkusobimist.

Sellepärast küsisingi koodi. Pealegist HV-st saan kiiremini vastuse kui tuttavatelt hakat otsima kes EE klient. Sugulased elavad Viimsis Imatra küljes, teisi küll ei tea.

lauri kirjutas:
A.S. kirjutas:
EE4321 - kuju järgi otsustades ei usu mina, et see individuaalne on.

Mul sama kood. Kes tahab võib minu koodi kasutada, kui A.S. oma ei sobi.

thumbs_up.gif

_________________
Minu loogika jääb minu loogikaks
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 12:22:58 vasta tsitaadiga

Mul ka sama EE4321 icon_razz1.gif

Juhin tähelepanu, et odavad pole hõõgniidiga LEDid vaid muud. Siiski võtan mõne 10W-se prooviks. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 13:48:08 vasta tsitaadiga

Kui proovitud, siis andke teada, kuidas on. Huvitaks ka just 10W
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 15:18:34 vasta tsitaadiga

"Hetkel otsas, vabandame" (Tallinna Espak)
3,5€ hõõgniidiga varianti ja mitte E27 sokliga varianti oli.
Unustasin küsida, millal tuleb.
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2017 15:39:15 vasta tsitaadiga

Mis magad nii kaua, pakkumine on tegelikult ju juba üsna vana, kiri igatahes tuli üle paari nädala tagasi.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 14.03.2017 09:02:41 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
...

Ka tööstuses kasutstavad LED valgustid põlevad kogu aeg läbi, kodustest Osramitest või hiinakatest rääkimata.


Kui oled tähele pannud siis tööstusvalgustite hinnaerinevused on kordades. Ja enamasti "võisteldakse" selles, et kes kõige odavamalt saab konteineri "CE" märgistusega valgusallikaid/valgusteid hiinast kohale tuua.
Ma tean konkreetset kohta, kus vana elavhõbe asendati õues, 5a. tagasi odava LED hiinakaga. Üllatuslikult töötab siiamaani.
Samas teises kohas, kus müügisaali ja lao 58W torud asendati LED torudega, oli 1 kuu aja pärast, ~4tk juba läbi - ei tahaks seal hooldaja olla - kaup on nii oskuslikult paigutatud, et müügisaalis tõstukiga pooltesse kohtadesse ligi ei pääse - ainult A redel 6m kõrgusele...

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 11:09:09 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
http://espak.ee/eesti-energia-kliendile-meie-kauplustes-kobi-led-pirindi-vaga-soodsa-hinnaga/

mis loogika alusel need asukohad välja valiti icon_confused.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2017 11:56:44 vasta tsitaadiga

Ju siis teistes Espaki filiaalides neid konkreetseid lambikesi lihtsalt ei müüda?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2017 19:09:21 vasta tsitaadiga

Valitud on tähtsamad linnad. icon_razz1.gif

Eile oli tuld neid 10W-seid Tallinna Espaki
Võtsin kõik ära. Tavahind muidu 2,2€, soodushind EE4321 koodi ütlemisel 1,7€
Valgustab 4x4m toa ilusti ära ja ei värele, meeldib thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Valgustivaatlus mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 30, 31, 32  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.