Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 380, 381, 382, 383, 384, 385  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2017 15:00:01 vasta tsitaadiga

SHARP'st kui teleritootjast praegu arvab keegi midagi?
Kunagi 10a tagasi olid nende tippmudelid väga head.
Kuidas tänasel päeval seis on?
nt. selline 55" 4K säästumudel nagu LC-55CUF8472ES. Omab keegi kogemusi?

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 14.02.2017 15:02:18 vasta tsitaadiga

SHARPi säästumudelid on jamad. Ülemise otsaga pole kokku puutunud.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2017 15:37:23 vasta tsitaadiga

Sharp Euroopa= http://products.umc-slovakia.sk/about-umc/ ??

tsitaat:
In the European markets LCD Sharp has transferred the tv set business to UMC on the license basis, thanks to which both companies will be closely cooperating at the designing and distribution stages by linking UMC’s high production capacities with the many years of Sharp’s experience in the LCD tv market.


mingid kallimad icon_question.gif mudelid võibolla tulevad ka Jaapanist.
Sharp on vist ainuke Jaapani TV tootja kes ise paneele toodab..
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.02.2017 19:09:08 vasta tsitaadiga

~10 vanustele sharpidele tuleb sarnaselt sama ajastu pilipziga starbox scardiga panna, sest telekas kuvab menüüd aga mitte kanalipilti.. icon_lol.gif
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2017 19:33:13 vasta tsitaadiga

Sellele pole mõelnud, et ehk hoopis see Starbox vigane, kui nii paljudel teleritel on probleeme pildi manamisega icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.02.2017 20:02:22 vasta tsitaadiga

ma mõtlesin just sedasama, et mingid hädised boksid? hdmi peaks ometi tänaseks ju nii standardne sisend olema, et sealt pildi kättesaamine ka odava teleka juures ei tohiks probleemiks olla.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.02.2017 20:30:33 vasta tsitaadiga

enamus töötab kenasti. v.a. kindlad mudelid.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 15.02.2017 21:09:42 vasta tsitaadiga

Soovitage 65" pildikaste. Kuidas selline olla võiks https://pood.telia.ee/productInfo/55/65-led-teler-lg-uh7707/65UH7707.AEE?filter=806-16068 ? Hinnaklass midagi sinnakanti, mõne euro leiab juurde ka.

Miks suurtel ambilighti saada pole? Vanal 55"'l olemas, üsna mõnus teine.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 22:13:20 vasta tsitaadiga

Ambilight on Philipsi teema.

See LG on selles hinnaklassis üsna ok, õige link ka- https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/716332/

E: veel natuke valikut, samas hinnaklassis - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/730517/

Natuke kallim ja parema HDR-iga, kui see oluline on - https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/781020/
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.02.2017 22:26:00 vasta tsitaadiga

Soomes olid juba osad päris korralikud (KU6075 jne) 65"-sed 999.-ga saadaval
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tafka
HV vaatleja

liitunud: 29.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 09:38:14 vasta tsitaadiga

Q. kirjutas:
Miks suurtel ambilighti saada pole? Vanal 55"'l olemas, üsna mõnus teine.


Väga huvi on siis "ambilighti" saab lisana juurde ka osta icon_biggrin.gif
http://store.lightpack.tv/products/lightpack
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 16.02.2017 10:02:51 vasta tsitaadiga

See ei ole ikka päris ambilight, kuna eeldab vastavalt arvutit ja selles jooksvat tarkvara, ehk siis teleris jooksev sisu peab tulema samuti tulema sellest arvutist. Vähemalt kiire pilk sellise mulje jättis.
Sarnaseid ambilight süsteeme on mäletamist mööda Arduino ja Pi peale ka tehtud.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 11:01:18 vasta tsitaadiga

Jep. Hind 2x odavam, tulemus sama kui mitte parem.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MummikAl
Kreisi kasutaja
MummikAl

liitunud: 04.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 12:04:51 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
See ei ole ikka päris ambilight, kuna eeldab vastavalt arvutit ja selles jooksvat tarkvara, ehk siis teleris jooksev sisu peab tulema samuti tulema sellest arvutist. Vähemalt kiire pilk sellise mulje jättis.
Sarnaseid ambilight süsteeme on mäletamist mööda Arduino ja Pi peale ka tehtud.


Valmis lahendusi ka olemas:

http://www.dreamscreentv.com/

https://lightberry.eu/
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 20:19:16 vasta tsitaadiga

Kui minul veel Philips oli, siis seda ambilighti kasutasin põhiliselt staatilises reziimis, lihtsalt tausta valgustamiseks. See dünaamiline reziim mulle äge ei tundunud, pigem vastupidi... Kui tahaksin nüüd uut telerit upgreidida, siis saaksin päris odavalt läbi. Vaja osta ainult led-ribad icon_razz.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 20:39:30 vasta tsitaadiga

Mul oli kunagi just vastupidi. Philipsi asemele ostsin suurema samsungi 8 seeria mudeli.. Alguses arvasin, et ainult endal on kergelt harjumatu ja tühi tunne, et ambilighti pole aga kui naine kõrval sama asja hakkas rääkima siis lõin samsungi karpi ja viisin poodi tagasi. Panin 1000€ otsa ja 9 seeria Philips oli järgmine päev asemel. Nüüd on muidugi see telekas ka välja vahetaud 4 külgse ambilighti vastu. Et kaks päeva sain oma elus samsungi kasutada ja rohkem küll ei taha. Pilti näitavad kõik telekad ja nii vähe kui ma üldse telekat vaatan siis olgu juba mõnus vaadata. Peaasi, et ise rahul oleks.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 21:05:21 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Mul oli kunagi just vastupidi. Philipsi asemele ostsin suurema samsungi 8 seeria mudeli.. Alguses arvasin, et ainult endal on kergelt harjumatu ja tühi tunne, et ambilighti pole aga kui naine kõrval sama asja hakkas rääkima siis lõin samsungi karpi ja viisin poodi tagasi. Panin 1000€ otsa ja 9 seeria Philips oli järgmine päev asemel. Nüüd on muidugi see telekas ka välja vahetaud 4 külgse ambilighti vastu. Et kaks päeva sain oma elus samsungi kasutada ja rohkem küll ei taha. Pilti näitavad kõik telekad ja nii vähe kui ma üldse telekat vaatan siis olgu juba mõnus vaadata. Peaasi, et ise rahul oleks.


Mul oli aastaid tagasi Philipsi 42pfl7603D, selle pilt oli superkvaliteediga ja Ambilight geniaalne asi. Praeguse Sony pilt on ka super aga Ambilighti igatsen veits.

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.02.2017 21:46:36 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
pois11 kirjutas:
Mul oli kunagi just vastupidi. Philipsi asemele ostsin suurema samsungi 8 seeria mudeli.. Alguses arvasin, et ainult endal on kergelt harjumatu ja tühi tunne, et ambilighti pole aga kui naine kõrval sama asja hakkas rääkima siis lõin samsungi karpi ja viisin poodi tagasi. Panin 1000€ otsa ja 9 seeria Philips oli järgmine päev asemel. Nüüd on muidugi see telekas ka välja vahetaud 4 külgse ambilighti vastu. Et kaks päeva sain oma elus samsungi kasutada ja rohkem küll ei taha. Pilti näitavad kõik telekad ja nii vähe kui ma üldse telekat vaatan siis olgu juba mõnus vaadata. Peaasi, et ise rahul oleks.


Mul oli aastaid tagasi Philipsi 42pfl7603D, selle pilt oli superkvaliteediga ja Ambilight geniaalne asi. Praeguse Sony pilt on ka super aga Ambilighti igatsen veits.


Mul eelmine 9 Philipsi seeria oli matt ekraaniga. Nüüd 8 seeria peegeldab ja üsna ebamugav aga midagi pole parata. Hetkel vist turul on LG mõned head mudelid mis on kahekordse peegeldusevastase ekraaniga. Töökaaslane ostis ja kui paika panin siis vaatasin, et mida essi.. ekraan ei peegeldu. Hiljem uurides saingi kinnitust, et ekraan ei peegeldu. Samas LG heli oli nii võõras, et mina seda paika ei saanudki ja puldil oli harjumatult vähe nuppe. Muidu nagu telekas ikka, pilt ilus ja kõik paistis töötavat.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 17.02.2017 10:06:37 vasta tsitaadiga

pois11 kirjutas:
Mul oli kunagi just vastupidi. Philipsi asemele ostsin suurema samsungi 8 seeria mudeli.. Alguses arvasin, et ainult endal on kergelt harjumatu ja tühi tunne, et ambilighti pole aga kui naine kõrval sama asja hakkas rääkima siis lõin samsungi karpi ja viisin poodi tagasi. Panin 1000€ otsa ja 9 seeria Philips oli järgmine päev asemel. Nüüd on muidugi see telekas ka välja vahetaud 4 külgse ambilighti vastu. Et kaks päeva sain oma elus samsungi kasutada ja rohkem küll ei taha. Pilti näitavad kõik telekad ja nii vähe kui ma üldse telekat vaatan siis olgu juba mõnus vaadata. Peaasi, et ise rahul oleks.


krt ma kardan ise sama asja, et kuidagi tühi tunne tuleb sisse kui ambilighti enam ple...praegu olen vahest katsetanud nii, et lülitan ambilighti välja ning proovinud vaadata (mul taga sein on hele ja avarust ka piisavalt, nii et ambilight saab hiilata oma tuntud headuses), aga kaua see ei kesta, sest kuidagi väga imelik on kui ambi ei tööta icon_sad.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Q.
HV kasutaja
Q.

liitunud: 08.09.2009




sõnum 17.02.2017 11:11:24 vasta tsitaadiga

Väga harjumatu ja tühi on ilma ambilightita vaadata jah. Aga samas kuna ma kasutan staatilist valget valgust ainult, siis poleks probleemiks ka led-riba lahendus juurde mõelda.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
firemark
HV Guru
firemark

liitunud: 11.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 11:17:38 vasta tsitaadiga

Ise samuti olen kasutanud erinevaid telekaid ning lõpuks jäin Philipsi peale kuna Ambilight annab tõesti palju juurde.
Kommentaarid: 101 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 92
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 11:19:26 vasta tsitaadiga

Ambilight tundub olevat teleka visuaalne suurendaja. Endale küll ei istu see
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 17.02.2017 12:51:35 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Ambilight tundub olevat teleka visuaalne suurendaja.


nii see on...mul vana kooli 42" philips ja kui ambi välja lülitan, siis tundub veel eriti pisike icon_biggrin.gif

Lolli peaga lugesin eile seda https://www.avforums.com/review/philips-901-55pos901-uhd-4k-hdr-oled-tv-review.13353 ja nüüd juba mõtted hakkasid vales suunas liikuma, kui enne oli plaan LG B6/B7 siis nüüd ei teagi icon_rolleyes.gif Samas selle philipsi miinuseks on dolby visioni puudumine ja meie kodumaal kindlasti ka hind! Lisaks sai tellitud yamaha korralik soundbar YSP-2700, nii et philipsi enda omast pleks ka enam mingit kasu icon_neutral.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 13:01:18 vasta tsitaadiga

http://www.dreamscreentv.com/product/dreamscreen/

Ma just mõtlen, kas hakata ise ehitama ja aega raiskama või tellida valmistoode.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 13:20:15 vasta tsitaadiga

MaxPower kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Ambilight tundub olevat teleka visuaalne suurendaja.


nii see on...mul vana kooli 42" philips ja kui ambi välja lülitan, siis tundub veel eriti pisike icon_biggrin.gif

Lolli peaga lugesin eile seda https://www.avforums.com/review/philips-901-55pos901-uhd-4k-hdr-oled-tv-review.13353 ja nüüd juba mõtted hakkasid vales suunas liikuma, kui enne oli plaan LG B6/B7 siis nüüd ei teagi icon_rolleyes.gif Samas selle philipsi miinuseks on dolby visioni puudumine ja meie kodumaal kindlasti ka hind! Lisaks sai tellitud yamaha korralik soundbar YSP-2700, nii et philipsi enda omast pleks ka enam mingit kasu icon_neutral.gif

Seal selle philipsi ja B6 hinnavahe on 1000 naela......unusta ära icon_lol.gif
selle summa eest võta juba suurem teler siis icon_cool.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaxPower
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.12.2002




sõnum 17.02.2017 14:02:19 vasta tsitaadiga

jeesus188, eks selge see, et hind tuleb liiga kirves ja siis ongi mõtted kohe jälle läinud icon_lol.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.02.2017 14:25:56 vasta tsitaadiga

Ennemuistsel aal kui eestis LED ribad postiga tulema hakkasid (see võis vist isegi varem olla kui ambilight olema sai), sai kohe teleri kapi taha mõned soojad kollased kleebitud, taust on meeldivalt valge teleri vaatamisel ning ei häiri toas vilkuv ekraan või valgustus reaalse teleri ekraanil oleva sisu tarbimist. Vanasti oli vanaemadel ka miskine laua lamp teleri kapi kõrval mis hubasemat valgust teleri vaatamise ajaks pakkus.
Samas on mõistetav, kes on ambilightiga harjunud, need kiidavad ja vajavad seda nagu sõltlased. Mulle see disko ei meeldi kuna reaalselt ta ikkagi teleri pilti suuremaks ei muuda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hobihall
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.10.2004




sõnum 17.02.2017 14:44:59 vasta tsitaadiga

Ma näeks ambilightil või led ribadel pointi teleka ekraani kehva kontrasti, backlight bleedi vms häirete puhul, siis tõmbaks tähelepanu kõrvale. Mulle piisab ka rahuliku valgusega laelambist ja paika timmitud ekraani taustavalgusest et pimedas silmadele ei hakkaks. Lisaks ei sobi ambilight kuna telekas ei ole ühtlaselt seina vastu ja tagasein ei ole hele ja mustrivaba. Aga kes juba harjunud on, siis harjumusest on raske üle saada
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.02.2017 20:50:37 vasta tsitaadiga

indrekp, täiendan, et olen kohanud ka CRT telereid, 1970-80 aastaist, millede tagapaneelile oli sisse ehitatud E27 pesa taustavalgustuse pirni jaoks.

MaxPower kirjutas:
..oli plaan LG B6/B7 siis nüüd ei teagi icon_rolleyes.gif Samas selle philipsi miinuseks on dolby visioni puudumine|


HLG (Panasonic annab kõigile oma 2016 aasta 4K mudelitele selle toe) peab ka teleris olema, mitte ainult HDR ja DV.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 11:12:57 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
indrekp, täiendan, et olen kohanud ka CRT telereid, 1970-80 aastaist, millede tagapaneelile oli sisse ehitatud E27 pesa taustavalgustuse pirni jaoks.

MaxPower kirjutas:
..oli plaan LG B6/B7 siis nüüd ei teagi icon_rolleyes.gif Samas selle philipsi miinuseks on dolby visioni puudumine|


HLG (Panasonic annab kõigile oma 2016 aasta 4K mudelitele selle toe) peab ka teleris olema, mitte ainult HDR ja DV.


ot
HLG teststream UHD kanal on vabana vaadatav 19.2E sati pealt.. läpakaga võttis ka pildi ette (audio seal AAC-ADTS), aga CPU läheb 100%- ni (HEVC dekooder vist kehv?) (LenovoT510 i5)

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trig
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 15:25:24 vasta tsitaadiga

Oleks ostuabi veidike vaja. Otsin 60-65 tollist 4K telekat eelkõige filmide ja PS4Pro jaoks.
Pigem oluline: HDR10, input lag mingil määral
Mitte nii oluline: Nutifunktsioonid, SD pilt

Hetkel sõelale jäänud
Samsung KU6072: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/730515/
LG UH7077: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/716332/

Olles interneti 2x otsast lõpuni läbi lugenud siis Samsungilt soovitatakse hoopis KS7000/8000 seeriat aga Eestis praegu vist hinnale hammas peale ei hakka. Kas on veel häid alternatiive? Eelneva kahe mudeli omanikel oleks ka teretulnud kui sõna sekka ütlete. UH7077 pilt olevat enne kalibreerimist üpris kehv? Sellise hinna juures korralik HDR10 veel mõeldamatu? Probleemid image retentioniga? Tänud! icon_smile.gif
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 16:52:37 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
VR53 kirjutas:
Mina valiks nende kahe vahel:

Samsung UE65KU6072 odavam
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/730515/

Muidu jah LG 65UH7707. Selle 350EUR eest saad parema tarkvara, tunduvalt parema puldi ja Dolby Visioni.


Klass on ikka teine. Nendel odavatel Samsadel on refresh rate ikka kehva ehk filmides/spordis võib näha uimamist, värvide lagi ongi 8bit ja reaalset võimekust HDR10-t esitada ei ole. Upscale peaks olema selgelt parem LG-l. Ja nagu ka teistel samsadel siis vaatenurgad on väga väikesed, juba 20 kraadi pealt hakkab pildi kvaliteet drastiliselt langema. Vaatenurk ei ole meeletu ka sellel LG-l, aga no ikka omajagu parem.


E: endal 8507, pmst sama ekraan kui 7707.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trig
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 18:01:07 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Killhoven kirjutas:
VR53 kirjutas:
Mina valiks nende kahe vahel:

Samsung UE65KU6072 odavam
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/730515/

Muidu jah LG 65UH7707. Selle 350EUR eest saad parema tarkvara, tunduvalt parema puldi ja Dolby Visioni.


Klass on ikka teine. Nendel odavatel Samsadel on refresh rate ikka kehva ehk filmides/spordis võib näha uimamist, värvide lagi ongi 8bit ja reaalset võimekust HDR10-t esitada ei ole. Upscale peaks olema selgelt parem LG-l. Ja nagu ka teistel samsadel siis vaatenurgad on väga väikesed, juba 20 kraadi pealt hakkab pildi kvaliteet drastiliselt langema. Vaatenurk ei ole meeletu ka sellel LG-l, aga no ikka omajagu parem.


E: endal 8507, pmst sama ekraan kui 7707.


Tänud info eest. On sellesse nimekirja veel mõnda isendit lisada, mida kaaluda tasuks?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 21:14:40 vasta tsitaadiga

Huvitav, jalutasin täna Euronicsis ja vaatasin telekaid. Ühe LG OLED teleka ekraanil jooksis demovideo, mis püüdis mulle selgeks teha kui hea asi see HDR ikka on. Näidati pilte, mille vasak pool oli "conventional" ja parem pool HDR. See "conventional" tundus loomutruu ja meeldiv vaadata, HDR oli ebaloomulikult kirgas ja minu silmale absoluutselt vastuvõetamatu. Kas mul on tõesti juba silmavähk et ma ei saa aru mis on hea? icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 21:56:09 vasta tsitaadiga

-parun-, sa pole kunagi lihtsalt head pilti näinud......kui sitta kaua vaatad, siis harjud sitaga ära.....nii lihtne see ongi icon_wink.gif
Kindlasti mingi demo värk ka juures , et üle pakutud...ei oska täpsemalt kommentaarida

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.02.2017 21:59:07 vasta tsitaadiga

Käisin ka millalgi Euronicsis OLED telereid vaatamas. Pilt oli muidu väga hea, aga värvid olid tõesti ebaloomulikud. Ilmselt mingi ***** demorežiim peal jah.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 22:34:13 vasta tsitaadiga

-parun- kirjutas:
Huvitav, jalutasin täna Euronicsis ja vaatasin telekaid. Ühe LG OLED teleka ekraanil jooksis demovideo, mis püüdis mulle selgeks teha kui hea asi see HDR ikka on. Näidati pilte, mille vasak pool oli "conventional" ja parem pool HDR. See "conventional" tundus loomutruu ja meeldiv vaadata, HDR oli ebaloomulikult kirgas ja minu silmale absoluutselt vastuvõetamatu. Kas mul on tõesti juba silmavähk et ma ei saa aru mis on hea? icon_wink.gif
HDR ongi ju pa.sk. icon_biggrin.gif Täiesti mõttetu asi ja reaalsusest ning loomutruudusest on asi ikka väga kaugel. Loll asi millega jälle saab lüpsimasinat teha. Ja lollakad lähevad õnge kah. icon_lol.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 22:35:39 vasta tsitaadiga

Korralik HDR signaal korralikul paneelil paistab väga hea välja.

Poodide demorežiim on see mis silmavähki tekitab.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.02.2017 22:50:38 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
-parun- kirjutas:
Huvitav, jalutasin täna Euronicsis ja vaatasin telekaid. Ühe LG OLED teleka ekraanil jooksis demovideo, mis püüdis mulle selgeks teha kui hea asi see HDR ikka on. Näidati pilte, mille vasak pool oli "conventional" ja parem pool HDR. See "conventional" tundus loomutruu ja meeldiv vaadata, HDR oli ebaloomulikult kirgas ja minu silmale absoluutselt vastuvõetamatu. Kas mul on tõesti juba silmavähk et ma ei saa aru mis on hea? icon_wink.gif
HDR ongi ju pa.sk. icon_biggrin.gif Täiesti mõttetu asi ja reaalsusest ning loomutruudusest on asi ikka väga kaugel. Loll asi millega jälle saab lüpsimasinat teha. Ja lollakad lähevad õnge kah. icon_lol.gif

umbes nagu "ülevärvitud" vanad must-valged filmid..?
need W10 "algusepildid" tunduvad ka nagu HDR-ga "üle värvitud" ?
icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 01:37:11 vasta tsitaadiga

oled on hdri demomiseks üsna halb valik. see raisk näitab korralikku range ka tavalise pildiga.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 11:48:24 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
oled on hdri demomiseks üsna halb valik. see raisk näitab korralikku range ka tavalise pildiga.
Olen püüdnud aru saada mis asi see HDR on aga pole väga saanud. Jutud selle kohta on üsna segased ja pealiskaudsed. Pole leidnud enda jaoks veenvat selgitust. Manipuleeritakse märksõnadega "contrast ratio" ja "color accuracy". Kui omal ajal helide maailmas eksisteerinud dünaamikat laiendavate müratasandussüsteemide (Dolby, dbx jne.) puhul oli täpselt teada, mida need süsteemid teevad, siis HDR puhul näib et hoopis keegi kuskil otsustab, kuidas pilti väänata et see teleris ilusam oleks... Võibolla üritatakse HDR-i ja vastava reziiga panna hoopis inimsilma nägema asju nii, nagu ta tavaolukorras ei näeks? Kui see HDR oleks mõeldud tehnika ebatäiuslikkuse kompenseerimiseks, siis miks me üldse enam räägime "contrast ratiost" OLED paneelide puhul, mille vastav näitaja ongi sisuliselt võrdne lõpmatusega?
Samamoodi pole keegi aru saanud, mis asi on "picture mastering index" ja miks seda hertsides mõõdetakse... Paratamatult pole inimese nägemine ja kuulmine täiuslikud. Tehnika areng on juba jõudnud või jõuab peagi sinnamaani, kus inimene ei ole enam võimeline paremat kvaliteeti eristama. Mis siis edasi saab?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 13:01:55 vasta tsitaadiga

ekraani poolest ei ole ju tegelikult midagi muutunud ega muutumas.
tn/ips lcd-de kontrast on 1000:1, va saavutavad 3000/4000:1, edasi on dünaamiline värk, hdr telerite puhul local dimming paremal juhul paari kuni mõnisaja eraldi kontrollitava alaga.
oled on seevastu üsna hästi võimeline hdr specidele vastama, võimalikud probleemsed kohad on juhtloogikas.

contrast ratio on hdri juures põhiline asi, kui teleritest või monitoridest räägitakse.
color accuracy on minu arvates juba nii ja naa.

8-bit vs 10-bit on tegelikult rohkem kontrasti kui color accuracy probleem. telerite hdr standard nõuab kontrasti 20 000:1.
kuna nii suure kontrasti juures kipub 8-bit värvidest (256 per kanal) väheks jääma, siis võimaldatakse kasutada 10-bit (1024 per kanal). lisaks siis videovooga kaasas käiv hdr metadata.

color accuracy osas ajab mind hooga segadusse selle rõhutamine. content on pea täielikult kasutamas chroma subsamplingut - 4:2:0.

demovideode osas pole ma siiani vist näinud ühtegi, mis oleks asjalik. kõik, mida kasutatakse/näidatakse on turundusbullshit. "hdr" poolel keeratakse brightness, contrast ja värvid hooga peale ja kõik.
picture mastering index on turundusnumber tarbija eksitamiseks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 13:26:47 vasta tsitaadiga

HDR10 puhul 10bit (1024) ja Dolby Vision 12bit (4096). Silmaga nähtav vahe kuna SDR puhul (256) on heledamad ja tumedamad laigud lihtsalt laigud, HDR mastered sisu korral on neis näha ka detaile.

HDR on reaalselt pildikvaliteeti tõstev standard, mitte numbritemaagia, kuna esitab nõudmisi lisaks paneelile ka signaalile mida paneel näitab.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 13:33:44 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
...8-bit vs 10-bit on tegelikult rohkem kontrasti kui color accuracy probleem....

See on pooleldi õige. Kontrast on heledaima ja tumedaima tooni väärtuste vaheline suhtarv, 8bit vs 10bit mõjutab aga toonide ülemineku sujuvust selle heledaima ja tumedaima väärtuse vahel. Teoreetiliselt tagab 10bit värvisügavus rohkem sujuvama värvigamma. See, kas vaataja seda tegelikult ka näeb, sõltub väga palju kaadri sisust.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rere252
HV kasutaja
rere252

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 13:43:08 vasta tsitaadiga

Kas siinsetel Samsung KS7000/8000 omanikel on esinenud probleeme tagapaneeli liimist lahti tulemisega?

https://www.youtube.com/watch?v=ZS6l4mXIHzI
https://www.youtube.com/watch?v=rpGcKM1rfOc
https://www.youtube.com/watch?v=4ZUiZrSyPOM

_________________
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 19.02.2017 13:44:33 vasta tsitaadiga

Siin tuleb üles tähendada ka see, et regular content on reeglina 8bit tasemel, nii et isegi kui teler käsitleb 10-12bit signaale, ei paku seda tavaline programm mida vaadatakse. 10bit content on praegu parasjagu piisavalt haruldane, et selle bitlisus märgitakse eraldi juurde.

See PQI väärtus on midagi imelikku küll. Kui vaatame siin HV hinnatabelites kirjeldusi, leiame et mõnel juhul on see ka kirjas kui kaardisagedus, mis tegelikult ei vasta kohe üldse tõele, sest teler on praegu reeglina kuni 60Hz kaadrisagedusega, 3D puhul 120Hz. Kui siis leian et kaadrisagedus on kirjas 800Hz, on veider küll, sest pole teada ühtegi paneeli mis selle sagedusega suudaks töötada. Mulle tunduks loogilisem et kirjas on tegelikult protsessori töösagedus, mis tähistatud vale ühikuga. Odavamates on see "indeks" väiksem, kallites suurem, mis asetaks nagu loogilisele skaalale need numbrid kui ühik oleks MHz/GHz. Kui vaadata arvutimonitore, ei leia ka nagu üle 240Hz paneele, ometi oleks nendes kõrgemat sagedust lihtsam saavutada. Aga vingemad telekad on "indeksiga" 2100...


viimati muutis Maldur 19.02.2017 14:06:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 13:48:26 vasta tsitaadiga

Sellise tõelise DEMO ülesseadmisest, kus tuleksid välja AINULT HDR-i tulemusena tekkivad erinevused, pole vist keegi huvitatud? Poes näidatakse selle asemel mingit pullikakat.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 13:49:46 vasta tsitaadiga

on. aga kuidas sa seda teed?
ideaalis eeldaks see mitte ainult sama contenti vaid tegelikult peaks see content olema eraldi mastered hdr ja mitte-hdr jaoks.

hmm, nvidia sdk-s on hdri proovimiseks variant.
https://developer.nvidia.com/high-dynamic-range-display-development

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 19.02.2017 16:37:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-parun-
Kreisi kasutaja

liitunud: 14.11.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 14:01:41 vasta tsitaadiga

rere252 kirjutas:
Kas siinsetel Samsung KS7000/8000 omanikel on esinenud probleeme tagapaneeli liimist lahti tulemisega?

https://www.youtube.com/watch?v=ZS6l4mXIHzI
https://www.youtube.com/watch?v=rpGcKM1rfOc
https://www.youtube.com/watch?v=4ZUiZrSyPOM

Näib et Samsung peaks nüüd töökindluse tõstmise huvides selle korpuse kokku keevitama;) Kruvid näivad olevat tänapäeval juba liiga kulukas lahendus, kuigi antud teleri korral saaks veel neid vabalt kasutada.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2017 18:02:34 vasta tsitaadiga

Krt, kas sellel on siis S2 samuti olemas või ei icon_neutral.gif
HVs on nagu kirjas et on, poodide lehtedel pole sellest sõnagi
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Koduelektroonika/Telerid/780988/

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 380, 381, 382, 383, 384, 385  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.