Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 07.02.2017 18:56:17 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ei no lugeda inimene ei mõista, kas mina kirjutasin et s*itt on? loeme ikka teksti ja saame aru, kellele mida vastatakse. number võib kuuluda kellele iganes, mina ei ole mitte ühegi klient ning oma kliendid saavad ikka tõesti missioonikriitilist netti - ehk nagu msi enda plaate reklaamib - military class 4


sa siin oled eri opekate teenuseid nimetanud küll kohinettideks ja siin alles ütlesid midagi elisa kohta jne jne. Samuti oled pasunanud nii siin teemas kui Tele2 teemas.

EDIT: juhul kui nutitelefoni kasutad siis ühe operaatori võrgus pead neti kasutamiseks ikkagi ju istuma. See kelle nimel leping on praegu asjasse ei puutu.

Avalda siis saladus - mis ettevõttega on tegu mille nett igalpool levib ja superhea on, et siin muud ei kõlba. Mind kohe väga huvitab.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 19:02:24 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:

sa siin oled eri opekate teenuseid nimetanud küll kohinettideks ja siin alles ütlesid midagi elisa kohta jne jne.


Elisa on muidugi tegelikult ka kohinet. Kui kunagi kasutasin, siis ise ka kohati vihastasin, et mõnda asja peab läbi VPN või ssh tunneldama kuna Elisa arvates pole need ühendused lihtsalt ette nähtud. Telia puhul pole veel täheldanud, et väljuvad ühendused kuidagi piiratud oleks välja arvatud ühendused porti 25, mille piiramine on ka põhjendatud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 07.02.2017 19:09:07 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
RustyZ kirjutas:

sa siin oled eri opekate teenuseid nimetanud küll kohinettideks ja siin alles ütlesid midagi elisa kohta jne jne.


Elisa on muidugi tegelikult ka kohinet. Kui kunagi kasutasin, siis ise ka kohati vihastasin, et mõnda asja peab läbi VPN või ssh tunneldama kuna Elisa arvates pole need ühendused lihtsalt ette nähtud. Telia puhul pole veel täheldanud, et väljuvad ühendused kuidagi piiratud oleks välja arvatud ühendused porti 25, mille piiramine on ka põhjendatud.


Ma seda ei tea miks ja mida tunneldama peab ja kas ikka veel peab aga mõte oli pigem selles et see mees sõimab siin kõiki opekaid vahelduva eduga mittetoimivaks saastaks.

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 19:17:23 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Kui Telia 20/5 4G pakett (SIM-il mingil põhjusel oli kirjas 3.5G icon_rolleyes.gif ) ikaldus mul juba kõikidel nädalavahetustel ja ka õhtuti, häirivamaiks sümptomiks, et internet kukkus täiesti maha, ehk netipulk kaotas mastiga ühenduse.

Kas seesama probleem vaevab ka elektriautosid?
http://tehnika.postimees.ee/4006639/tesla-elektriautosid-on-eestis-tabanud-ootamatu-rike
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 19:24:44 vasta tsitaadiga

ot:
Moodsad ajad. Omal ajal sai autoga ilma igasuguse netita punktist A punkti B sõita, isegi navigeerimise rakendused suutsid offline hakkama saada. Endalgi on õnn ühte sellist ajale jalgu jäänud isendit omada. Aga tänapäeval on auto ilma 4G ühenduseta üks kasutu rauakolakas icon_biggrin.gif
Spoiler Spoiler Spoiler

Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.02.2017 19:41:45 vasta tsitaadiga

rustyZ olen nagu indrekp varsti - ehk veelkord kordan, isik esitab teemas küsimuse, või avaldab muret ja mina vastan. inimene vihastab alati siis, kui ta ei saa asjast aru.
avaldan kolm saladust - mul ei ole nutitelefoni, sõidan tõukekelguga (tõuks) ning kasutan head netti. www.hea.net

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.02.2017 19:59:09 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
rustyZ olen nagu indrekp varsti - ehk veelkord kordan, isik esitab teemas küsimuse, või avaldab muret ja mina vastan. inimene vihastab alati siis, kui ta ei saa asjast aru.
avaldan kolm saladust - mul ei ole nutitelefoni, sõidan tõukekelguga (tõuks) ning kasutan head netti. www.hea.net


Aga neljas saladus, mida kiivalt varjad, on see et oled lihtsalt troll icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.02.2017 20:02:47 vasta tsitaadiga

ei seda ma ei ole, ma lihtsalt kirjutan sulle plain textina, muuseas, autot ei pea omama, küll aga autojuhti. icon_lol.gif. toosamad autojuhid teenindavad kundesid ja auto ongi 24h töös.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 08.02.2017 00:42:38 vasta tsitaadiga

Unustati siia lillat visata, eks pidin ise siis modereerima.

viimati muutis Maldur 11.02.2017 14:03:33, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.02.2017 10:18:29 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ei seda ma ei ole, ma lihtsalt kirjutan sulle plain textina, muuseas, autot ei pea omama, küll aga autojuhti. icon_lol.gif. toosamad autojuhid teenindavad kundesid ja auto ongi 24h töös.

Jah, ning mobiilses netimaailmas on operaator sinu autojuht. Ja kui tahad ise juhtida, siis sebid omale kaabli.

Ise olen paar kuud seda mobiilset koduinterneti kasutanud, millega kodust ära minna ei tohi ning seni on täiesti hästi toiminud. Kuigi speedtest mõtleb üsna pikalt enne pingi arvutamist, siis on see 30ms, aga mängudes ei anna nagu üldse tunda. Varem serverisse oli 55-60 vdsl ja nüüd 60-70. Elab üle.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.02.2017 13:37:44 vasta tsitaadiga

icon_smile.gif nii ma tahan ka tähelepanu! ja hetk tagasi proovisin salvokaga hangest alla lasta, aga kuna hange polnud, sõitsingi selle pilbasteks. eksamil kukkusin ka läbi - küsiti kaks küsimust, 1) mida te oma netiga 24h teete 2) misasi on missioonikriitiline nett. mis puudutab maamüra, siis see on ilmselt kõige tavalisem põrgu.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2017 14:34:19 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
icon_smile.gif nii ma tahan ka tähelepanu! ja hetk tagasi proovisin salvokaga hangest alla lasta, aga kuna hange polnud, sõitsingi selle pilbasteks. eksamil kukkusin ka läbi - küsiti kaks küsimust, 1) mida te oma netiga 24h teete 2) misasi on missioonikriitiline nett. mis puudutab maamüra, siis see on ilmselt kõige tavalisem põrgu.


Kriitilisus avaldub siis kui kasvõi aastas korra juhtub katkestus aga see juhtub just ülitähtsa pangaülekande ajal.
Teisel juhul on lihtsalt see, et teenus on rikkis, igapäev pilt hakib aga riketesse ka ei viitsi pöörduda, tegelen parem saunas sõpradega tümitamisega, et Telia teenus ongi selline icon_biggrin.gif
Muidugi on ka need kellel aastas korra pilt üldrikke käigus hakib ja muidugi on see elutähtis saade mida nüüd ja kohe nägema pidi.

Tegelikult on eestlane muutunud ülikriitiliseks kibestunud inimeseks kellele pakub pinget kas ühe või teise asja kallal võtta.
Kaua võib on hea näide kuidas naaber naabrile heameelega nuga annaks kui see korra üle teise maa kogemata kõnnib.

Hetkel istun autos 4G 100Mbit/s speedtest on korras ja teen kiired tööasjad koos lõunaga ära. Kui nett ära kaoks siis ilmselt kaon ka järgmisesse kohta kus saab füüsilise töö ära teha, et hiljem selle arvutitööga tegeleda.
Ülikriitilises olukorras hangiks endale kolm netipulka ja valguskaabli ning coaxi või dsli lisaks, et ikka iga ilmaga võrgus olla saaks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.02.2017 17:57:12 vasta tsitaadiga

Häda on selles, et eestlane ei oska rahaga ümber käia. 1-2 eurot tehnilise taseme tõstmiseks on üle mõistuse, aga 6pakk või pakk suitsu näppu võtta, siis nagu ei ole mingit kulu. pensipäev käes - ja jälle nädal aega pidu.
tööasju SAAB teha oluliselt väiksema kiirusega kui 100mbps ja vaesel inimesel kes igat senti loeb ei ole tõesti panka asja.
telekas tuleb meil endiselt antenniga või satipanniga. wirelemise teenust on lausa patt selliseks otstarbeks kasutada.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.02.2017 18:16:20 vasta tsitaadiga

Pigem jääb mulje, et mõni ei suuda kriitikat taluda, et teenus kallim ja ikka ei toimi. Siis tulebki mingi muinasjutt kokku, et klient loll ja laisk.
Loomulikult tuleb esimese asjana pakkujaga suhelda, oma arvamust foorumisse visata pole keelatud, eriti kui tehniline jutt (hinnainfo osas võib vaielda).
Mina tegin Telia->Elisa lükke väga pika suhtluse ja protsessiga. Üle 6 kuu väga muretu olnud ja igati õigustanud thumbs_up.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2017 18:23:30 vasta tsitaadiga

RCC, kui antenn on juba katusel ja õige masti peale suunatud ning kaabliga ühendust keegi ei paku, siis kuidas see 1-2€ eest tehnilise võimekuse tõstmine käib? Kui tõesti on kodus vaja kriitilisi pangaülekandeid vms. teha, siis backupiks võib ju mõne teise operaatori sim ka sahtlis olla, aga midagi muud ei suuda nagu välja mõelda. Ei, ma ei mõtle siin seda, et inimesel on kummaline hobi speedtesti numbreid vaadata ja kui 20mbit/s asemel 10mbit/s saab, siis on päev rikutud vaid tõesti seda, kui ei õnnestu isegi pangaülekannet teha.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2017 18:28:55 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Mina tegin Telia->Elisa lükke väga pika suhtluse ja protsessiga. Üle 6 kuu väga muretu olnud ja igati õigustanud thumbs_up.gif

Tee siis Elisa teema ka kuumemaks ja postita igal õhtul sinna speedteste. Ma küll ei kujuta ette kuidas on mobiiliga mitte muretu elu igas võrgus, märkaksin vist ainult ühe või teisega mõnda leviauku mõnes kohas aga see ei annaks veel põhjust rahulolematuseks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.02.2017 18:35:03 vasta tsitaadiga

Kui tegu paikse lahendusega siis võiks vähemalt loota suuremat muretust.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.02.2017 18:44:32 vasta tsitaadiga

seda asja, et isegi panka pole võimalik logida ma EI USU. teinekord kutsu mind vaatama. ma sain pangas käidud diili piiratud kiirusega 140kbps. mistahes riistapuudega läbi aegade (sh kõu) on panka alati saanud. missugune makse on pangas missioonikriitiline? rahapesu vä? icon_cool.gif
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.02.2017 22:24:14 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
seda asja, et isegi panka pole võimalik logida ma EI USU. teinekord kutsu mind vaatama. ma sain pangas käidud diili piiratud kiirusega 140kbps. mistahes riistapuudega läbi aegade (sh kõu) on panka alati saanud. missugune makse on pangas missioonikriitiline? rahapesu vä? icon_cool.gif

Olen ise näinud Kõu ja 3G netiga, kuidas nett venib nii kaua, et lihtsalt ooteaeg saab läbi ning tuleb otsast alata ehk uuesti panka sisse logida ning uuesti hakata seda neetud makset täitma.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 10.02.2017 22:49:49 vasta tsitaadiga

Küsiks tagasihoidlikult, et milline see hea 4G väliantenn on, mida masti pihta sihtida, soovitage konkreetset mudelit või viidet poodi.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.02.2017 22:51:35 vasta tsitaadiga

Alustuseks sobib usb pikendus.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kapitan
Kaevur
Kapitan

liitunud: 21.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 00:27:02 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Küsiks tagasihoidlikult, et milline see hea 4G väliantenn on, mida masti pihta sihtida, soovitage konkreetset mudelit või viidet poodi.


Kõige sobivam oleks 90cm diameetriga plekist pesukauss. Sellega võib isegi Telia kohtusse anda ja siis võid 7 eurise neti saada. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 11.02.2017 12:24:13 vasta tsitaadiga

1. Paar pisikst asja millest võib kasu olla - ei oska öelda kas IPv6 ja MTU probleemid on väiksemat laadi, kohalikud või on tegemist Telia enda mingi suurema "kammiga" ja mida siis "nutikad tehnikud" kuidagi avastada ei taha või ei viitsi kuna siis peavad nad jälle tööd tegema.... icon_cool.gif

Probleem on siis selles, et kodulehtede allalaadmine on "vedra, kõikuva" kvaliteediga.
Esmalt jäi mulje, et see nii peabki olema kuid natuke põhjalikumal uurimisel - mitme erineva tehnikaga, erineva arvutiga ning nii Windowsiga kui Linuxiga tuli hoopis välja järgmine:
A. Üks probleemi põhjustaja on siis IPv6.
- probleemi lahendab IPv6-e väljalülitamine.
B. Ja teise probleemina see, et op.süsteemide / Distrode seadistustes olev: MTU Automatic.
- probleemi lahendab: MTU-le fikseeritud väärtuse andmine.
Internetis pakutakse välja kaks versiooni: 1500 ja 1460. Seega tasub Teliast otse küsida, et kumb väärtus siis õige on ning seda kasutada.
PS: MTU-d on üsna lihtne muuta Linuxis, keerukam on muuta Windowsi all.
----------------
2. Eespool kirjutasin siis sellest, et Telia paigaldas oma uue F4G ühenduse ka sellisesse majja kus tegelikult on olemas nii Telia kui ka Starmani optika. Kuid korteris pole mingeid kaableid olemas:
A. korteri eelmine omanik tegi suurema remondi ning loopis minema kõik kaablid kuna aastal 2017 pole enam vaja mingeid kaableid.
B. korter müüdi maha.
C. Uus ostja, pärast ostmist avastas ja ahastas, et mingeid kaableid pole kuskoast netti ning telepilti võtta.
D. Siis tuli tehnik ja ütles inimesele kenasti, et mingeid lõhkumisi-lammutustöid pole vaja teha kuna Telial on olemas lahendus F4G ning see värk töötab õhuühenduse kaudu.

Nii, et igatahes tore, et Teliasse on tekkinud tehnik kes oskab mõelda aasta 2017 tasemel, et inimesed pole lammutus-ehitusfirma kes kogu aeg midagi lammutama-ehitama peavad.
Ning ma väga loodan, et Telia paneb selle Tehniku pildi nüüd kenasti Autahvlile ja käib välja suure preemia selle eest, et tehnik suudab tänapäevaselt mõelda kuidas probleeme saab lahendada nii nagu on Kliendile tarvis. beer_yum.gif icon_smile.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 14:54:43 vasta tsitaadiga

Härra tahanteada. IPV6-te F4G ühenduse taga ei jagata. Ipv6 aadressi saad kätte teredo tunneli taga Windowsi põhistes opsüsteemides automaatselt. Miredo on analoogne pakk Linuxi all.

Keelamisega lõikad osa suurest võrgust nimega internet ära.

Võrkudes üldjuhul kasutatakse 1500 MTU väärtust. Automaatne on ta üldjuhul, kuna toimub kenasti Path MTU Discovery ja sõltuvalt vajadusest isegi suuremaks kui 1500.

PPOE-d kasutades võiks ta olla ja seatakse automaatselt 1492 peale.

Anna andeks , aga teed tarbetud tööd ja parandad olematut probleemi, mille käigus arvad, et oled jõudnud õige lahenduseni. Üldiselt võrgus "kamm" on tihtipeale põhjustatud klientseadmete veidrast implementatsioonist.

Tööd on tore teha, kuid kui suurem rõhk millegi arendamise asemel läheb hoopis tahanteada laadsete härraste eksiarusaamade kummutamiseni.

Palun hari end ja võta õigel ajal rohud ära. Eks? icon_cool.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p3000
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 16:13:10 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Küsiks tagasihoidlikult, et milline see hea 4G väliantenn on, mida masti pihta sihtida, soovitage konkreetset mudelit või viidet poodi.


toon näitena ühe suuremahulise Saksa otsingukeskonna, sealt saab ise filtreerida antennide otsingut..
http://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategoryFilters/23396.html

kui leiad mingi konkreetse antenni, võib hakata Eestist uurima.
isegi firma Merge vist müüb.
http://llmerge.ee/antennid-antenn/mobiilse-interneti-ja-gsm-antennid-328

antennid sageduse järgi!
Spoiler Spoiler Spoiler


võib ju kasutada ka 65-90cm parabool-sat antenni (Merge 15-50eur), kui suudad selle õigesse suunda "sättida", lnb asemele signaali vastuvõtja-saatja (praktiline kogemus minul puudub)


viimati muutis p3000 11.02.2017 16:25:09, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 16:16:52 vasta tsitaadiga

Pailaps, räägin teoreetiliselt, aga põhimõtteliselt kui lehel on nii IPV4 kui IPV6 aadress ja OS selle poole IPV6 aadressi kaudu pöördub ja OS enda IPV6 liiklus pole mitte native vaid käib läbi mingi tunneli, siis põhimõtteliselt võib see kiiruse kõikumist põhjustada küll.
Ma ei tea kui automaatselt see käib ja kui hästi see automaatika töötab, aga teatava võidu võib MTU-ga mängimine anda küll. Mäletan et omal ajal kehvade analoogmodemite puhul selle väiksemaks keeramine mõnikord aitas. Aga üle 1500 pöörata hmmm.... LAN-s küll, aga internetiühendusega ma pigem jumbo frame'e ei kasutaks, sellest võib olla rohkem kahju kui kasu.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 11.02.2017 16:36:56 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Küsiks tagasihoidlikult, et milline see hea 4G väliantenn on, mida masti pihta sihtida, soovitage konkreetset mudelit või viidet poodi.


Panin selle.
https://www.eurodk.com/en/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna
pluss kaks 2m kaablit (ruuter on pööningul). Kasu polnud muud, kui et 800Mhz signaal läks ~14dB paremaks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 19:44:44 vasta tsitaadiga

netmaster, see ju täitsa ok tulemus.
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 11.02.2017 23:15:29 vasta tsitaadiga

mega kirjutas:
netmaster, see ju täitsa ok tulemus.


jah, aga kui on õhtune ikaldus, siis sakib ühendus endiselt sajaga. Ilma välisantennita, teisel korrusel, oli lõpptulemus (st. ühenduse kvaliteet) kui mitte päris sama, siis sarnane.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.02.2017 23:48:21 vasta tsitaadiga

Siis on ju hästi. Ses mõttes et ei ole nagu kõu et kes teistest kõvema antenniga üle karjus see sai nende arvelt rohkem kiirust omale.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 11:34:20 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Pailaps, räägin teoreetiliselt, aga põhimõtteliselt kui lehel on nii IPV4 kui IPV6 aadress ja OS selle poole IPV6 aadressi kaudu pöördub ja OS enda IPV6 liiklus pole mitte native vaid käib läbi mingi tunneli, siis põhimõtteliselt võib see kiiruse kõikumist põhjustada küll.
Ma ei tea kui automaatselt see käib ja kui hästi see automaatika töötab, aga teatava võidu võib MTU-ga mängimine anda küll. Mäletan et omal ajal kehvade analoogmodemite puhul selle väiksemaks keeramine mõnikord aitas. Aga üle 1500 pöörata hmmm.... LAN-s küll, aga internetiühendusega ma pigem jumbo frame'e ei kasutaks, sellest võib olla rohkem kahju kui kasu.


Ma pidasin silmas, et MTU kokkuleppimine toimub dünaamiliselt, et fragmentatsiooni vältida. Kui PTMUD leiab, et on võimalik ka suuremad väärtused, siis OS lubab suuremaid pakette saata.

v6 võrkude puhul saad kontrollida siin : http://ipv6-test.com/pmtud/ Ümberlülitus on mõõdetav nanosekundites.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 12.02.2017 12:48:42 vasta tsitaadiga

Mina soovitan igatahes üleüldse üle minna hoopis teistsugusele kiiruse- ja maksustamissüsteemile selle F4G korral:
Ja mõne aasta pärast läheb maailm üle nagunii samasugusele maksutamispoliitikale- lihtsalt Eesti võiks olla Maailmas Esimene kui tahetakse kiita, et Eesti IT- ja netivärk on Maailmatasemel:

1. Kiirus: 1Gbit/s = 10EEK üks kalendrikuu
2. Kiirus: 500Mbit/s = 50EEK üks kalendrikuu
3. Kiirus: 100Mbit/s = 100EEK üks kalendrikuu

Põhjus on lihtne - seda näitab ka Pilt nr. 1, et mida suurem on kasutaja kiirus, seda vähem koormab ta mobiilsaatjat ning inimesel pole olemas sellist infokogust kusagilt võtta millega mobiilsaatja kiirust pikka aega ära tarbida. icon_smile.gif

Ning Pilt nr. 2 näitab ühte olulist Korraldust Maailmast: Biti hind peab kukkuma 100-1000x.
Ja see on võímalik ainult väga suure Netikiiruse korral kuna Mida rohkem bitte liigub, seda odavam on Ühe Biti Hind:

Pilt nr.1

Pilt nr. 2
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 12:59:01 vasta tsitaadiga

Hiljeks oleme jäänud, sarnane skeem võetakse juba lätis kasutusele, 30.02 on oodata pressiteadet. Ainult lattide laiali jagamisega on veel probleeme.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 12.02.2017 14:34:56 vasta tsitaadiga

nüüd ma saan aru miks tahanteadal katus sõidab. 1tund = 60sek? icon_biggrin.gif
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 15:19:15 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
nüüd ma saan aru miks tahanteadal katus sõidab. 1tund = 60sek? icon_biggrin.gif


Ahah, juu meie vist aeglased? 60 sekundi jooksul tunni möödumine oleks juba vaatepilt, kuis tigu venib mööda märga. icon_biggrin.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 15:25:32 vasta tsitaadiga

Pailaps, indrekp või mõni teine võiks muidugi seda tahanteada postitust kommenteerida selle koha pealt, et kui on vaja mingi konstantne hulk andmeid liigutada, siis kas võrku koormab vähem see kui liigutada need maksimaalse kiirusega, mis võrk võimaldab või piiratud kiirusega. Talupojaloogika järgi ütleks, et väga suurt vahet pole
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 12.02.2017 16:08:36 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Pailaps, indrekp või mõni teine võiks muidugi seda tahanteada postitust kommenteerida selle koha pealt, et kui on vaja mingi konstantne hulk andmeid liigutada, siis kas võrku koormab vähem see kui liigutada need maksimaalse kiirusega, mis võrk võimaldab või piiratud kiirusega. Talupojaloogika järgi ütleks, et väga suurt vahet pole


nagu sa ütlesid - erilist vahet pole, aga suurenevate kiiruste juures muutub järjest tõenäolisemaks, et klientudel lihtsalt ei ole midagi sellises mahus tõmmata, mis võrgu üle koormaks ja kui kõik oma asjad kiiremini kätte saavad, siis ülejäänud aja on nad suhteliselt idle ja selliseid kliente mahub võrku palju rohkem. Selleks peaks muidugi ressurssi olema 10-100x rohkem, kui praegu, mis 4G võrgus on utoopiline. Samas peaks upload olema suht piiratud, et kliendid ei saaks 24/7/365 tervele netile piiramatult porri seedida. Kaabliga ühendused vaikselt sinna poole liiguvad, sest kliendi peale kuluv summa 100M ja 1G (või isegi 10G) kiiruste vahel ei erine kuigi palju. 4G võrgus on nende kiiruste vahel samas üüratu rahaline kulu ja terve rida füüsikaseadusi.

Näiteks Starman'i 500M ühendus elab suuresti sama fenomeni seljas. Kui kasvõi 10% klientidest leiaks võimaluse seda 500M downloadi 24/7 ära kasutada, oleks nad tõenäoliselt suht panges omadega.


viimati muutis netmaster 12.02.2017 16:15:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 16:10:39 vasta tsitaadiga

Burst kiirused on paremad, kui konstantne koormamine. Mina annaks võimalikult suure toru, et saaks lühiajaliselt maksimumi kätte piiratud andmesidemahuga. Nii 1-2Tb.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 16:19:49 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Burst kiirused on paremad, kui konstantne koormamine. Mina annaks võimalikult suure toru, et saaks lühiajaliselt maksimumi kätte piiratud andmesidemahuga. Nii 1-2Tb.


See oleks mõistlik, ainult s_tasikutajad hakkaks vinguma. Kui olen ise kuu aega ainult mobiilse neti otsas olnud, siis näiteks mul on maht alla 100G jäänud. Ok, ükskord suutsin rohkem täis saada, aga see oli selleks, et crashplan hakkas ühte ketta imaget pilve varundama icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 12.02.2017 16:24:53 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Burst kiirused on paremad, kui konstantne koormamine. Mina annaks võimalikult suure toru, et saaks lühiajaliselt maksimumi kätte piiratud andmesidemahuga. Nii 1-2Tb.


sellisel juhul sa tekitad olukorra, kus kliendid lihtsalt ei saa asju sellises mahus tõmmata, nagu nad tahavad. "Neil ei ole midagi nii palju tõmmata" ja "nad ei saa niipalju tõmmata" ei ole päris sama asi. Esimesel juhul kliendid ei nurise, teisel juhul tunneb vähemalt mingi osa end petetuna, kui neile püsiühenduse pähe mahupiirangut müüakse.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 16:31:58 vasta tsitaadiga

Jah, kuid see oleks realistlik ühendusepiirang. Äriliselt müüakse kindlasti piiramatut, mis pole tehniliselt piiramatu. Laeks jääb 6.25 Tb.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 12.02.2017 16:41:31 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Jah, kuid see oleks realistlik ühendusepiirang. Äriliselt müüakse kindlasti piiramatut, mis pole tehniliselt piiramatu. Laeks jääb 6.25 Tb.


me rägime ju ikkagi olukorrast, kus kiirust ei piirata? Kui me võtame 4G kiiruseks realistliku 300Mbps, siis on kuu lagi ~100TB, mitte 1-2 või 6.25TB. Seda võib nimetada juba tõsiseks ahistamiseks. Nagu ka seda, kui püsiühendusel piiratakse nii kiirust, kui mahtu.


viimati muutis netmaster 12.02.2017 16:44:47, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 16:42:24 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Burst kiirused on paremad, kui konstantne koormamine. Mina annaks võimalikult suure toru, et saaks lühiajaliselt maksimumi kätte piiratud andmesidemahuga. Nii 1-2Tb.


sellisel juhul sa tekitad olukorra, kus kliendid lihtsalt ei saa asju sellises mahus tõmmata, nagu nad tahavad. "Neil ei ole midagi nii palju tõmmata" ja "nad ei saa niipalju tõmmata" ei ole päris sama asi. Esimesel juhul kliendid ei nurise, teisel juhul tunneb vähemalt mingi osa end petetuna, kui neile püsiühenduse pähe mahupiirangut müüakse.


ot:

Mäletan, et kunagi ammu kui kontorisse esimene püsiühendus tuli(aasta võis olla siis nii umbes 1998), siis oli see juhtmega ühendus ka mingi imeliku mahupiiranguga. Imelikkus väljendus siis selles, et Eesti sisene liiklus oli piiramatu, aga Eestis välja sisaldus paketis mingi maht ja kui selle ületasid, siis edasi küsiti iga mb eest lisa. Paras jura see oli, kes natukenegi asjadega kursis on peaks teadma, et .ee(ega ka mõni muu) doomen ei ütle veel mitte midagi serveri füüsilise asukoha kohta icon_wink.gif Aga õnneks oli see nii vist ainult umbes aasta, siis tuli normaalne pakett, kus mahupiiranguid ei olnud.
Aga sellega tahtsin öelda seda, et pole mahupiirang midagi uut ka püsiühenduste puhul.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 12.02.2017 16:53:51 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Imelikkus väljendus siis selles, et Eesti sisene liiklus oli piiramatu, aga Eestis välja sisaldus paketis mingi maht ja kui selle ületasid, siis edasi küsiti iga mb eest lisa.


selline asi juhtub siis, kui üritatakse kivist vett välja pigistades turul püsida, aga tegelikult ei ole ressurssi normaalse teenuse pakkumiseks. Minu esimene püsiühendus oli aastal 1995, kiirusega 19kbps, aga mingeid muid piiranguid ei olnud. Euroopas on püsiühenduse mahupiirang tänapäeval siiski pigem erandlik nähtus.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 12.02.2017 17:55:15 vasta tsitaadiga

See ongi veider, kui 4G tulekul kirjeldati seda, just tänapäevase videote, pildiga, kõnede voogedastuse ja muu mahuressursinõudliku teenuse pakkumiseks. Eraldi veel rõhutati, et nüüd saavad ka maapiirkonnad kiirest internetist osa. Praktika on kujunenud hoopis teiseks, kus seda kiiret internetti ei jagunud aastakski, ja minu jaoks Telia teenus lõppes hullemalt, kui 3G aegu. Ja ka praegune Elisa 4G on reaalsuses kiiruste poolest nn tipptundidel sama mis kunagine 3G. Ja nüüd on ka sama retoorika tagasi, et tegelikult 4G ikkagi ei ole mõeldud mahukate asjade kasutamiseks, ja kliendid on kõiges ise süüdi, et aeglane on, valet sektorit või valet sagedust püüavad. Kokkuvõttes ei olegi kliendi ja jaoks midagi muutnud, kui et sama aeglase või isegi katkeva 4G nimelise ühenduse eest tuleb maksta paar-kolm korda enam, kui kunagi 3G eest.
Sellega tuleb nõustuda, et mobiilne internet on piiratud ressurss, ja mida enam tarbijaid, seda kehvem ja aeglasem paistab. Ja tegelik koormus tuleneb sellest nutiajastust, kus igal teisel on taskus nutitelefon või kotis tahvel ja tarbivad 4G internetti. Isegi need kellel kaabel koju-tööle tuleb, sest nii on mugavam. Ja tänased nutiseadmed oskavad ka FullHD või 4K videot teha ja seda pilve sünkida või rhvas vaatab oma seadmest youtube videosid või voogmeediakanaleid - ja see kõik koormab mobiilset võrku. Mõneti tundub see isegi ebaõiglane, kus need kes elavad maal või kohas, kus ei olegi pealemobiilse interneti midagi valida, siis tean ka oma tutvusringkonnast peret, kus kodus on kaabelühendus, mõlemal vanemal 4G nett lisaks telefonis ja lapsel 4G tahvlis - selline iga operaatori unistuste leibkond icon_smile.gif
muidki ei ole kunagi hellitanud lootust ka uute tehnoloogiate ja operaatorite maapiirkondade lahenduse retoorika peale, kus eranditult on see maapiirkondade edendamise loogikat alustatud testvõrkudega Tallinnas, siis suuremates linnades kuni lõpuks jõuab maale ka, et saaks tõdeda, et see võrk on koormusest umbes.
Ise mõtlen sellist rida, et kas nii ei ole võimalik, et need Elasad ja teised kiired optika magistraalid, kus see viimane kilomeeter puudu on ja selle lahendamist, vähemalt mõistliku maksumusega oodata ei ole, kas ei oleks võimalik nende optika liitumis-sõlmpunktidest, mitte jagada netti edasi optikaga, vaid paneks sinna lähedale varda-antenni püsti ja las pritsib seda netti paari-viie kilomeetri kaugusele. Peaks tulema odavam, kui seda optikat maanteede alt läbi puurida mitmeid tuhandeid eurosid igalt majapidamiselt liitumist küsida.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 17:58:02 vasta tsitaadiga

H_K, see "varras" mis seda kõike laiali pritsiks, maksab paraku samamoodi kena kopika ja vajab püsti ajamiseks kooskõlastusi ning projekti... icon_wink.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 12.02.2017 18:10:27 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
H_K, see "varras" mis seda kõike laiali pritsiks, maksab paraku samamoodi kena kopika ja vajab püsti ajamiseks kooskõlastusi ning projekti... icon_wink.gif
Arvatavsti ei ole see lihtne ja odav tõepoolsest, sest palju hakkab sõltuma masti kõrgusest, kus tänavavalgustuse kõrguse või natuke kõrgema masti püstitamine ei tohiks ulme kallis olla aga madalale mastile võivad metsad majad levile ette jääda. Kõrge mast vajab jällegi tõmmitsaid, mis tähendab on vaja eraldi maatükki, mis tahab ostmist või rendimaksmist. Lisaks vajavad masti seadmed ka elektrivarusutst, mis tähendab järjekordset jaotusvõrguga liitumist, nende hankeid, et liitumiskilp sulle masti alla ehitada, kustahes kaugelt alajaamast või lähimast elektriga postist.
Aga ikkagi peaks üle õhu edastamine tulema kokkuvõttes odavam, kui igasse kohta kaablit vedada, vähemalt on see senise praktika järgi ju nii olnud, ka tänane retootika on ju tegelikult sama, et 4G-d üle ilma pritsida on odavam, kui usinalt asuda igasse urkasse optikat kaevama.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 18:14:24 vasta tsitaadiga

H_K kirjutas:
Aga ikkagi peaks üle õhu edastamine tulema kokkuvõttes odavam, kui igasse kohta kaablit vedada, vähemalt on see senise praktika järgi ju nii olnud, ka tänane retootika on ju tegelikult sama, et 4G-d üle ilma pritsida on odavam, kui usinalt asuda igasse urkasse optikat kaevama.


Niikaua ongi odavam, kuni midagi ei garanteeri...ja klient selle eest on nõus maksma.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.02.2017 18:19:45 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Jah, kuid see oleks realistlik ühendusepiirang. Äriliselt müüakse kindlasti piiramatut, mis pole tehniliselt piiramatu. Laeks jääb 6.25 Tb.


me rägime ju ikkagi olukorrast, kus kiirust ei piirata? Kui me võtame 4G kiiruseks realistliku 300Mbps, siis on kuu lagi ~100TB, mitte 1-2 või 6.25TB. Seda võib nimetada juba tõsiseks ahistamiseks. Nagu ka seda, kui püsiühendusel piiratakse nii kiirust, kui mahtu.


Ma pidasin silmas paketti 20/5 Mbps, mis on Telial antud hetkel laeks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.02.2017 10:41:03 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Keelamisega lõikad osa suurest võrgust nimega internet ära.

Loodan, et see lause käis ikka IPV6 kohta.

Täiesti sportlikust huvist: oskad tuua näite, millisest osast internetist jutt käib, mis kaduma läheb?
Ma vanast harjumusest ka keelan algatuseks IPV6, siiani ei ole kadu märganud aga võib-olla kasutan vale osa internetist.

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.