|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.02.2017 10:16:11
E-teenustes võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID |
|
|
PRESSITEADE - Sel nädalal võtavad esimesed e-teenused kasutusele SK ID Solutionsi uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, ei sõltu SIM-kaardist ning on kasutatav kõikjal maailmas. Esimeste hulgas võtavad Smart-ID kasutusele Starman, Tallinna Kaubamaja Grupp ja eKool.
SK ID Solutionsi (SK) loodud innovaatilise lahenduse Smart-ID mugavaks kasutamiseks on Androidi ja iOSi platvormidel töötav rakendus, mis ei vaja SIM-kaarti ega kaardilugejat. Smart-ID saab alla laadida App Store’ist ja Google Play poest ning selle kasutamiseks on vaja vaid internetiühendust. Smart-ID ei sõltu riigipiiridest ja on lahendusena kergesti kasutusele võetav kõikjal maailmas. See Eesti innovatsioon avab palju uusi võimalusi nii e-teenuste osutajatele kui ka kasutajatele.
„Oleme loonud kaasaegse elektroonilise identiteedi ehk eID lahenduse, mis ei sõltu SIM-kaardist ega nutiseadme operatsioonisüsteemist ning on samas väga turvaline. Mul on hea meel, et Smart-ID võtavad esimeste hulgas kasutusele Starman, Tallinna Kaubamaja Grupp ja eKool,“ ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl ja lisas, et ka SK ID Solutionsi omanikud Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti on toetanud uue teenuse väljatöötamist.
„Üha enam Starmani kliente eelistavad klienditoele helistamise asemel suhtlust e-kanalis. Selle juures on kõige esimene samm teha kliendile võimalikult lihtsaks ja turvaliseks enda elektroonilise identiteedi kasutamine ehk lühidalt "sisselogimine". SK ID Solutions on tõestanud ennast usaldusväärse partnerina ning Starman soovib kindlasti aidata kaasa eID innovatsioonile. Meil on hea meel, et alates tänasest saab Starmani Iseteenindusse logida sisse kasutades Smart-ID lahendust,“ ütles Starmani arendusprojektide osakonna juht Martin Havik.
„Tallinna Kaubamaja Grupp kasutab Selveri ja Kaubamaja e-poodides ning Partnerkaardi iseteeninduses ainult turvalisi autentimisviise ja meil on hea meel, et saime täna esimestena lisada veel ühe innovaatilise mobiilse autentimisviisi Smart-ID,“ ütles Tallinna Kaubamaja Grupi IT direktor Andreas Leznevsky.
Koolitööde AS juht Tanel Keres ütles, et eKool on kasutanud pikka aega SK ID Solutionsi pakutavaid võimalusi isikutuvastuseks ja on nendega väga rahul. Smart-ID uudne lahendus, mis ei sõltu SIM-kaardist, võimaldab turvalist eKooli kasutamist ka teistes nutiseadmetes kui ainult telefonis. Lisaks avab see täiesti uued võimalused isikutuvastuseks olukordades, kus on juurdepääs internetile, kuid puudub mobiiltelefoni levi või kui näiteks välismaal ei taheta mobiilioperaatorit kasutada.
Lisaks mainitud kolmele e-teenusele saab veebruari teises pooles Smart-ID toe ka uuenduskuuri läbinud digiallkirjastamise portaal DigiDoc.
Uue autentimisvahendi võtavad lähiajal kasutusele ka Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti.
Innovaatiline Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: www.smart-id.com
SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvaheliste e-identiteedi lahendustele. Oleme Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele. Võimaldame erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Meie teenustel on Eestis üle 600 000 lõppkasutaja.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
02.02.2017 10:20:36
|
|
|
Proovisin arvutist MobiilID ja ID kaardiga sisse logida. Ebaõnnestus: "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti".
Ei saanud ka telefonist, kuna Personal Identification code ei saabu kuidagi.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
02.02.2017 10:27:34
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| b88, mul ka esimene kord autentimine ebaõnnestus (mobiil-ID), aga teine kord läks läbi. Olemas. |
Nüüd õnnestus!
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2017 10:29:07
|
|
|
installisin ära, peale uute pin koodide sisestust viskas errori
Spoiler 
Proovisin veel korra ja siis sai konto tehtud.
Siis soovitas minna panga lehele ja siseneda smart-id-ga.
Aga mida ma panga lehelt ei näe, on smart-id
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
02.02.2017 10:29:54
|
|
|
Proovin Starmani lehel sisselogimist, aga viga:
Autentimine ebaõnnestus
Tehniline viga
Kui logimine ebaõnnestus
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2017 10:34:56
|
|
|
Ma tahaks testida, kus seda teha saab?
Ma ei leia ühtegi kohta kus seda kasutada
E.
https://portal.smart-id.com/ siin funkab
Kiirem kui mobiil-id
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
b88
HV kasutaja

liitunud: 27.01.2004
|
02.02.2017 10:35:41
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Ma tahaks testida, kus seda teha saab?
Ma ei leia ühtegi kohta kus seda kasutada
E.
https://portal.smart-id.com/ siin funkab |
Smart-ID enda leht, sinna ma sain. Päris mugav telefonis sellega
Saaks nüüd panka ja mujale ka, siis oleks hea.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2017 10:38:01
|
|
|
| b88 kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
Ma tahaks testida, kus seda teha saab?
Ma ei leia ühtegi kohta kus seda kasutada
E.
https://portal.smart-id.com/ siin funkab |
Smart-ID enda leht, sinna ma sain. Päris mugav telefonis sellega
Saaks nüüd panka ja mujale ka, siis oleks hea. |
Pangad vist magavad veel, sest äpp ise soovitas prooviks panka siseneda
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KyBer
HV veteran

liitunud: 28.05.2002
|
02.02.2017 11:41:38
|
|
|
| Kahju, et läbi panga ei saa kontot luua, id-kaart ei tööta ja lootsin, et saab Smart-id koodikaardi asemel kasutama hakata.
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
strohher
HV veteran

liitunud: 15.02.2004
|
02.02.2017 12:10:04
|
|
|
No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti." Pusi ja proovi palju tahad.
Eks pärast vaatan uuesti.
_________________ Tunguusia tundraahv |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.02.2017 12:20:17
|
|
|
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks.
viimati muutis eShelobik 02.02.2017 12:21:56, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
02.02.2017 12:21:27
|
|
|
| eShelobik kirjutas: |
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata.
Ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks. |
mida tarka sa selle mobiilidga peale hakkad, kui netti pole?
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.02.2017 12:24:26
|
|
|
| strohher kirjutas: |
No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti." Pusi ja proovi palju tahad.
Eks pärast vaatan uuesti. |
Ei toimi see värk neil tõesti, egas midagi...
Anname neile aega atra sääda ja proovime viie aasta pärast uuesti
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2017 12:25:28
|
|
|
| eShelobik kirjutas: |
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks. |
Eem, kuhu sa logid, et see ei eeldaks interneti olemasolu?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
joulukas
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.12.2001
|
02.02.2017 12:29:10
|
|
|
Proovisin kah, no natuke oma lollust aga sain käima.
Ütleks, et uuele asjale kohaselt on bug'e sees küll ja veel.
- Minu telefon ei anna nullist teada (ilma äppi käivitamata), et on autentimise soov.
- Kui äpp on lahti, siis ei juhtu enne midagi, kui ekraani näpin
- vahest viskab ette lehe ilma autentimise numbrita ning siis pean ekraani jätte näppima, et koodi näitaks
- kui mingil põhjusel on tehtud palju erinevaid päringuid, siis kuna ise ei teavita saan äpi avamisel kõik varasemad kinnitamata päringud autentimiseks.
_________________ HinnaVaatlus liituja nr. 285 |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.02.2017 12:29:45
|
|
|
| ma olen korduvalt kasvõi mõne asja allkirjastanud ise eemal olles, naine saadab mobiilID requesti ja ma allkirjastan... või vastupidi. Samuti vahel lasknud panka logida, kui endal pole interneti ligipääsu old (jah see pole igapäevane, mul on telefonis internet olemas).
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
02.02.2017 12:31:01
|
|
|
mul ka olemas nüüd eilsest
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.02.2017 12:35:48
|
|
|
| eShelobik kirjutas: |
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks. |
Välismaal iga mobiil-ID autentimine ja allkirjastamine maksavad (iga autentimine = SMS hind). Kui oled kuskil kaugemas riigis pikemalt ja ID-kaardi võimalust pole, siis mobiil-ID kasutamine läheb päris kulukaks.
Kui nettus olemas, siis ID-kaardiga või Smart-ID-ga autentimine Eestis muidugi pole vahet, kui mobiil-ID ja mobiililevi olemas.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.02.2017 12:36:22
|
|
|
Tanel, sa tahad öelda, et sul ei olegi 1000 tasuta sõnumit kuus?
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
namstoop
HV Guru

liitunud: 05.11.2001
|
02.02.2017 12:38:46
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| eShelobik kirjutas: |
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks. |
Eem, kuhu sa logid, et see ei eeldaks interneti olemasolu? |
Ikkagi oli hea põhjus virisemiseks
_________________ verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon. |
|
| Kommentaarid: 72 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
prtv
HV Guru
liitunud: 20.03.2006
|
02.02.2017 12:38:59
|
|
|
eShelobik, kui tihti sul tekib olukordi, kus sa oled andmesideta kohas ning on vaja kuidagi end mobiilID'ga autentida? Ma välismaad ei hakka siia tooma, kuna see täiesti teine use-case.
_________________ |
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
1 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.02.2017 12:51:08
|
|
|
harva tekib selline olukord, aga on ette tulnud, et on vaja allkirjastada miski dokument ja abikaasa saadab mobiilid requesti.
pigem on küsimus, et kuhu kurat te üldse logite selle asja abil sisse... mitte üks leht veel ei toeta seda
edit: starman toetab... sisse logimine vs mobiilid... oli mugavam, nii et võibolla kui sellega ühel hetkel mobiilid'd asendada saab, siis isegi kasutaks.
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
02.02.2017 12:56:32
|
|
|
| Kaua see Smart-id kehtib?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2017 12:57:15
|
|
|
| DVDRW kirjutas: |
| Kaua see Smart-id kehtib? |
näitas midagi 2020 aastat vms
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.02.2017 12:58:45
|
|
|
| aga miks ma ei näe windows phone rakendust?
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.02.2017 13:00:17
|
|
|
| Tanel, see on küll sinu isiklik arvamus. Windows Phone on täiesti eksisteeriv ja toimiv asi. See kui laisad arendajad ei viitsi teha, ei näita, et asi surnud oleks.
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
02.02.2017 13:00:32
|
|
|
3 aastat ehk siis. Kui vahepeal Mobiil-ID ja ID kaart lõpetavad kehtivuse saab SmartID-d edasi kasutada?
Kas ja millal tuleb failide allkirjastamise võimalus Digidocis SmartID-ga?
Smart-ID on kaasaegne teenus. Windows phone on antiikseade.
viimati muutis DVDRW 02.02.2017 13:02:03, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
02.02.2017 13:02:01
|
|
|
| eShelobik kirjutas: |
| Tanel, see on küll sinu isiklik arvamus. Windows Phone on täiesti eksisteeriv ja toimiv asi. See kui laisad arendajad ei viitsi teha, ei näita, et asi surnud oleks. |
Sama elav kui Amino boks Telia võrgus. Keegi veel kasutab, aga iga päev jääb neid vähemaks
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
02.02.2017 13:04:36
|
|
|
| eShelobik kirjutas: |
| Tanel, see on küll sinu isiklik arvamus. Windows Phone on täiesti eksisteeriv ja toimiv asi. See kui laisad arendajad ei viitsi teha, ei näita, et asi surnud oleks. |
Windows Phone kasutajaid on murdosa kogukasutajatest, see arendus ja testimine ei tasu end lihtsalt ära, liiati kui tegemist on väljasureva platvormiga (nagu omal ajal Symbian vaikselt välja suri).
Konkreetne näide HV näitel (mobiilsed kasutajad), Windows ja Windows Phone kasutajaid on kokku alla 3%.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
viimati muutis Tanel 02.02.2017 13:06:52, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
02.02.2017 13:05:48
|
|
|
Tanel, kas sa tõesti aastal 2017 väidad, et windows10 on väljasurev platform? Seda siis arvestades, et windows 10 telefonis , arvutis jne on omavahel koos töötav? Ja me elame mobiilse arengu ajastul?
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
02.02.2017 13:06:54
|
|
|
Windows 10 ja Windows 10 mobile on täiesti erinevad asjad
Kas ma saan nüüd oma uue ID-kaardi tegemise veel 3 aastat edasi lükata?
viimati muutis DVDRW 02.02.2017 13:12:41, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
02.02.2017 13:10:37
|
|
|
| eShelobik kirjutas: |
Tanel, kas sa tõesti aastal 2017 väidad, et windows10 on väljasurev platform? Seda siis arvestades, et windows 10 telefonis , arvutis jne on omavahel koos töötav? Ja me elame mobiilse arengu ajastul? |
eShelobik, on? Teen C++ programmi "Hello world!" ja töötab automaatselt telefonis samuti?
EDIT: Aga nüüd teemakohaselt.
Kas tulevikus saaks smart-ID olema siis allkirjaõiguslik?
Proovisin leida, aga ei näe kusagil infot, kus hoitakse võtmeid. ID-kaardi puhul kaardi peal, mobiil-ID puhul SIM-kaardi peal, smart-ID puhul?
_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee |
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
eShelobik
HV Guru

liitunud: 01.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 295 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
262 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.02.2017 13:13:59
|
|
|
| strohher kirjutas: |
| No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti." |
Portaalis tuleb valida "Registreeri ID-kaardiga" - "Registreeri" nupp, mitte sisse logida.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
02.02.2017 13:30:18
|
|
|
| LKits kirjutas: |
| Kas tulevikus saaks smart-ID olema siis allkirjaõiguslik? |
Veebruari lõpuks lubatakse.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.02.2017 13:30:18
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| strohher kirjutas: |
| No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti." |
Portaalis tuleb valida "Registreeri ID-kaardiga" - "Registreeri" nupp, mitte sisse logida. |
Sealt lajatatkse sulle:
| INVALID_METHOD_PARAMETERS |
Ja asi ei toimi endiselt...
Kehvemal juhul köhatatakse sulle aga üldse ainult:
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
02.02.2017 13:50:47
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Mark0 kirjutas: |
| strohher kirjutas: |
| No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti." |
Portaalis tuleb valida "Registreeri ID-kaardiga" - "Registreeri" nupp, mitte sisse logida. |
Sealt lajatatkse sulle:
| INVALID_METHOD_PARAMETERS |
Ja asi ei toimi endiselt...
Kehvemal juhul köhatatakse sulle aga üldse ainult:
|
Siis on mingi muu viga jah. Kas kusagil mujal sisselogimine töötab?
Muidu see kordamööda äpis ja portaalis next-next klõpsimine on sutsu segane minu meelest, ei saa just igal sammul ja kohe aru, kummas sa jälle pead edasi minema, et teises ka edasi minna saaks. Kergema närvikavaga inimesed võib eemale peletada. Ja mulle näitas lepingut inglise keeles, kuigi keeleks valisin eesti ja muu tekst justkui läks ka eestikeelseks.
Aga tööle hakkas lõpuks küll.
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
viimati muutis Dogbert 02.02.2017 13:52:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
02.02.2017 13:53:14
|
|
|
Dogbert, igalpool mujal töötab.
Ja noh 55 katsel õnnestus lõpuks kah...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
02.02.2017 13:55:27
|
|
|
| LKits kirjutas: |
EDIT: Aga nüüd teemakohaselt.
Kas tulevikus saaks smart-ID olema siis allkirjaõiguslik?
Proovisin leida, aga ei näe kusagil infot, kus hoitakse võtmeid. ID-kaardi puhul kaardi peal, mobiil-ID puhul SIM-kaardi peal, smart-ID puhul? |
Üheselt hoitakse võtmeid siin ja seal.
https://www.smart-id.com/
Your accounts are safe even if you lose your mobile device
Spoiler 
Unlike bank code cards where all passwords are written on the same piece of plastic, Smart-ID app does not actually store any passwords for you. Each access code, or private key, is split into pieces. Some of that key will be kept in your app, but the rest will be safely and securely locked away in Smart-ID servers. The piece that’s inside your app is protected by PIN-numbers and Smart-ID servers are protected by hardware security modules.
Clever cryptographic methods make sure that digital signatures can’t be created – or their logic “figured out” – by someone just because they have had access to your private keys. And to make it even more safe, individual shares of private keys are never mathematically combined in a single place.
All of this means that having access to your phone or even hacking your Smart-ID account won’t do the thief any good. He would need to break the security of both shares of that private key to create new digital signatures, and that is virtually impossible.
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dogbert
HV Guru

liitunud: 03.05.2004
|
02.02.2017 14:06:14
|
|
|
| WäntWõll kirjutas: |
He would need to break the security of both shares of that private key to create new digital signatures, and that is virtually impossible.
|
Järgmine Mission Impossible filmi teema olemas . Tommkruus tuleb Smart-ID võtmeid kokku ja lahti häkkima
_________________ Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus. |
|
| Kommentaarid: 33 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|