Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  E-teenustes võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 10:16:11 E-teenustes võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID vasta tsitaadiga


PRESSITEADE - Sel nädalal võtavad esimesed e-teenused kasutusele SK ID Solutionsi uue elektroonilise identiteedi lahenduse Smart-ID, mis töötab enamlevinud nutiseadmetel, ei sõltu SIM-kaardist ning on kasutatav kõikjal maailmas. Esimeste hulgas võtavad Smart-ID kasutusele Starman, Tallinna Kaubamaja Grupp ja eKool.

SK ID Solutionsi (SK) loodud innovaatilise lahenduse Smart-ID mugavaks kasutamiseks on Androidi ja iOSi platvormidel töötav rakendus, mis ei vaja SIM-kaarti ega kaardilugejat. Smart-ID saab alla laadida App Store’ist ja Google Play poest ning selle kasutamiseks on vaja vaid internetiühendust. Smart-ID ei sõltu riigipiiridest ja on lahendusena kergesti kasutusele võetav kõikjal maailmas. See Eesti innovatsioon avab palju uusi võimalusi nii e-teenuste osutajatele kui ka kasutajatele.

„Oleme loonud kaasaegse elektroonilise identiteedi ehk eID lahenduse, mis ei sõltu SIM-kaardist ega nutiseadme operatsioonisüsteemist ning on samas väga turvaline. Mul on hea meel, et Smart-ID võtavad esimeste hulgas kasutusele Starman, Tallinna Kaubamaja Grupp ja eKool,“ ütles SK ID Solutionsi juht Kalev Pihl ja lisas, et ka SK ID Solutionsi omanikud Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti on toetanud uue teenuse väljatöötamist.

„Üha enam Starmani kliente eelistavad klienditoele helistamise asemel suhtlust e-kanalis. Selle juures on kõige esimene samm teha kliendile võimalikult lihtsaks ja turvaliseks enda elektroonilise identiteedi kasutamine ehk lühidalt "sisselogimine". SK ID Solutions on tõestanud ennast usaldusväärse partnerina ning Starman soovib kindlasti aidata kaasa eID innovatsioonile. Meil on hea meel, et alates tänasest saab Starmani Iseteenindusse logida sisse kasutades Smart-ID lahendust,“ ütles Starmani arendusprojektide osakonna juht Martin Havik.

„Tallinna Kaubamaja Grupp kasutab Selveri ja Kaubamaja e-poodides ning Partnerkaardi iseteeninduses ainult turvalisi autentimisviise ja meil on hea meel, et saime täna esimestena lisada veel ühe innovaatilise mobiilse autentimisviisi Smart-ID,“ ütles Tallinna Kaubamaja Grupi IT direktor Andreas Leznevsky.

Koolitööde AS juht Tanel Keres ütles, et eKool on kasutanud pikka aega SK ID Solutionsi pakutavaid võimalusi isikutuvastuseks ja on nendega väga rahul. Smart-ID uudne lahendus, mis ei sõltu SIM-kaardist, võimaldab turvalist eKooli kasutamist ka teistes nutiseadmetes kui ainult telefonis. Lisaks avab see täiesti uued võimalused isikutuvastuseks olukordades, kus on juurdepääs internetile, kuid puudub mobiiltelefoni levi või kui näiteks välismaal ei taheta mobiilioperaatorit kasutada.

Lisaks mainitud kolmele e-teenusele saab veebruari teises pooles Smart-ID toe ka uuenduskuuri läbinud digiallkirjastamise portaal DigiDoc.
Uue autentimisvahendi võtavad lähiajal kasutusele ka Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti.

Innovaatiline Smart-ID toimib lihtsal põhimõttel: kasutaja laadib Google Playst või App Store’ist nutiseadmesse Smart-ID rakenduse ning tuvastab oma isiku Mobiil-ID või ID-kaardi abil. Nii nagu ID-kaardi ja Mobiil-ID jaoks, on ka Smart-ID kasutamiseks vaja PIN1 ja PIN2-koode, mille kasutaja loob samas rakenduses. Smart-ID kasutamine on tasuta. Rohkem infot: www.smart-id.com

SK ID Solutions on spetsialiseerunud rahvusvaheliste e-identiteedi lahendustele. Oleme Eesti riigi partner sertifikaatide väljastamisel isikut tõendavatele dokumentidele. Võimaldame erinevate riikide kodanikel e-teenustesse sisse logida ning digitaalallkirju anda. SK ID Solutions teenindab enam kui 600 organisatsiooni, mille hulgas on nii finants-, tervishoiu- kui ka muud era- ja riigisektori e-teenused. Meie teenustel on Eestis üle 600 000 lõppkasutaja.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 10:20:36 vasta tsitaadiga

Proovisin arvutist MobiilID ja ID kaardiga sisse logida. Ebaõnnestus: "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti".
Ei saanud ka telefonist, kuna Personal Identification code ei saabu kuidagi.
thumbs_down.gif
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 10:22:22 vasta tsitaadiga

b88, mul ka esimene kord autentimine ebaõnnestus (mobiil-ID), aga teine kord läks läbi. Olemas.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 10:27:34 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
b88, mul ka esimene kord autentimine ebaõnnestus (mobiil-ID), aga teine kord läks läbi. Olemas.

Nüüd õnnestus!
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2017 10:29:07 vasta tsitaadiga

installisin ära, peale uute pin koodide sisestust viskas errori
Spoiler Spoiler Spoiler

Proovisin veel korra ja siis sai konto tehtud.
Siis soovitas minna panga lehele ja siseneda smart-id-ga.
Aga mida ma panga lehelt ei näe, on smart-id icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 10:29:54 vasta tsitaadiga

Proovin Starmani lehel sisselogimist, aga viga:
Autentimine ebaõnnestus
Tehniline viga
Kui logimine ebaõnnestus
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2017 10:34:56 vasta tsitaadiga

Ma tahaks testida, kus seda teha saab?
Ma ei leia ühtegi kohta kus seda kasutada
E.

https://portal.smart-id.com/ siin funkab
Kiirem kui mobiil-id

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b88
HV kasutaja
b88

liitunud: 27.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 10:35:41 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Ma tahaks testida, kus seda teha saab?
Ma ei leia ühtegi kohta kus seda kasutada
E.

https://portal.smart-id.com/ siin funkab


Smart-ID enda leht, sinna ma sain. Päris mugav telefonis sellega thumbs_up.gif

Saaks nüüd panka ja mujale ka, siis oleks hea.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2017 10:38:01 vasta tsitaadiga

b88 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Ma tahaks testida, kus seda teha saab?
Ma ei leia ühtegi kohta kus seda kasutada
E.

https://portal.smart-id.com/ siin funkab


Smart-ID enda leht, sinna ma sain. Päris mugav telefonis sellega thumbs_up.gif

Saaks nüüd panka ja mujale ka, siis oleks hea.

Pangad vist magavad veel, sest äpp ise soovitas prooviks panka siseneda icon_lol.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 10:42:19 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Aga mida ma panga lehelt ei näe, on smart-id

tsitaat:

Uue autentimisvahendi võtavad lähiajal kasutusele ka Swedbank, SEB Pank ja Telia Eesti.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2017 10:44:43 vasta tsitaadiga

https://www.partnerkaart.ee/authenticate/et/login/session/ef53ba9477263e9513e61d59b022ef83
Seal ka olemas
Samas kui pangad olid loomise juures, siis võiks ikka esitluse ajaks enda lehele ka lubada icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 11:06:37 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Ma tahaks testida, kus seda teha saab?
http://www.starman.ee/
https://www.partnerkaart.ee
https://portal.smart-id.com/login
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KyBer
HV veteran
KyBer

liitunud: 28.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 11:41:38 vasta tsitaadiga

Kahju, et läbi panga ei saa kontot luua, id-kaart ei tööta ja lootsin, et saab Smart-id koodikaardi asemel kasutama hakata.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 02.02.2017 12:10:04 vasta tsitaadiga

No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti." Pusi ja proovi palju tahad.
Eks pärast vaatan uuesti.

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:20:17 vasta tsitaadiga

eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks.


viimati muutis eShelobik 02.02.2017 12:21:56, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 02.02.2017 12:21:27 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata.
Ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks.
mida tarka sa selle mobiilidga peale hakkad, kui netti pole?
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:24:26 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti." Pusi ja proovi palju tahad.
Eks pärast vaatan uuesti.


Ei toimi see värk neil tõesti, egas midagi...
Anname neile aega atra sääda ja proovime viie aasta pärast uuesti thumbs_up.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2017 12:25:28 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks.

Eem, kuhu sa logid, et see ei eeldaks interneti olemasolu?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
joulukas
Kreisi kasutaja
joulukas

liitunud: 02.12.2001




sõnum 02.02.2017 12:29:10 vasta tsitaadiga

Proovisin kah, no natuke oma lollust aga sain käima.

Ütleks, et uuele asjale kohaselt on bug'e sees küll ja veel.
- Minu telefon ei anna nullist teada (ilma äppi käivitamata), et on autentimise soov.
- Kui äpp on lahti, siis ei juhtu enne midagi, kui ekraani näpin
- vahest viskab ette lehe ilma autentimise numbrita ning siis pean ekraani jätte näppima, et koodi näitaks
- kui mingil põhjusel on tehtud palju erinevaid päringuid, siis kuna ise ei teavita saan äpi avamisel kõik varasemad kinnitamata päringud autentimiseks.

_________________
HinnaVaatlus liituja nr. 285
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:29:45 vasta tsitaadiga

ma olen korduvalt kasvõi mõne asja allkirjastanud ise eemal olles, naine saadab mobiilID requesti ja ma allkirjastan... või vastupidi. Samuti vahel lasknud panka logida, kui endal pole interneti ligipääsu old (jah see pole igapäevane, mul on telefonis internet olemas).
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:31:01 vasta tsitaadiga

mul ka olemas nüüd eilsest
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:35:48 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks.

Välismaal iga mobiil-ID autentimine ja allkirjastamine maksavad (iga autentimine = SMS hind). Kui oled kuskil kaugemas riigis pikemalt ja ID-kaardi võimalust pole, siis mobiil-ID kasutamine läheb päris kulukaks.
Kui nettus olemas, siis ID-kaardiga või Smart-ID-ga autentimine thumbs_up.gif Eestis muidugi pole vahet, kui mobiil-ID ja mobiililevi olemas.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:36:22 vasta tsitaadiga

Tanel, sa tahad öelda, et sul ei olegi 1000 tasuta sõnumit kuus?icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:38:46 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
eShelobik kirjutas:
eeldab interneti teenuse olemasolu, ehk siis kuskil pommiaugus, kus sõnumid liiguvad aga internet ei levi ... pole sellega midagi peale hakata. Samuti välismaal eeldaks roamingu aktiveerimist, erinevalt mobiilIDst mis interneti ei vaja.
Ehk siis ma ei näe mingit reaalset hüve mobiilID pealt ära liikumiseks.

Eem, kuhu sa logid, et see ei eeldaks interneti olemasolu?


icon_lol.gif

Ikkagi oli hea põhjus virisemiseks icon_idea.gif

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:38:52 vasta tsitaadiga

eShelobik, see 1000 tasuta sõnumit kehtib vaid Eesti piires. Sa välismaal üldse ei reisi?
Välismaal (ütleme Aasias) kasseerib kohalik opekas iga SMS eest meie opeka käest sisse, kes omakorda esitab arve sulle.
Sõltumata sellest, mis pakett sul siin kohalikus konnatiigis on.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 02.02.2017 12:40:13, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
prtv
HV Guru

liitunud: 20.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:38:59 vasta tsitaadiga

eShelobik, kui tihti sul tekib olukordi, kus sa oled andmesideta kohas ning on vaja kuidagi end mobiilID'ga autentida? Ma välismaad ei hakka siia tooma, kuna see täiesti teine use-case.
_________________
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:51:08 vasta tsitaadiga

harva tekib selline olukord, aga on ette tulnud, et on vaja allkirjastada miski dokument ja abikaasa saadab mobiilid requesti.
pigem on küsimus, et kuhu kurat te üldse logite selle asja abil sisse... mitte üks leht veel ei toeta seda icon_biggrin.gif

edit: starman toetab... sisse logimine vs mobiilid... oli mugavam, nii et võibolla kui sellega ühel hetkel mobiilid'd asendada saab, siis isegi kasutaks.
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:53:23 vasta tsitaadiga

eShelobik, anna aega atra seada icon_smile.gif

Geenius ka kirjutab samal teemal: http://geenius.ee/uudis/proovisime-jarele-kuidas-tootab-koodikaarte-ja-osalt-isegi-mobiil-id-d-asendav-uus-eesti-smart

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:56:32 vasta tsitaadiga

Kaua see Smart-id kehtib?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2017 12:57:15 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kaua see Smart-id kehtib?

näitas midagi 2020 aastat vms

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:58:30 vasta tsitaadiga

3 aastat
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:58:45 vasta tsitaadiga

aga miks ma ei näe windows phone rakendust?
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:59:02 vasta tsitaadiga

Windows Phone ju surnud.
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 12:59:32 vasta tsitaadiga

Ehk autentimine toimub läbi SK ID Solutions serverite? Võtmepaarid ikka luuakse?

Või olen millestki valesti aru saanud?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:00:17 vasta tsitaadiga

Tanel, see on küll sinu isiklik arvamus. Windows Phone on täiesti eksisteeriv ja toimiv asi. See kui laisad arendajad ei viitsi teha, ei näita, et asi surnud oleks.
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:00:32 vasta tsitaadiga

3 aastat ehk siis. Kui vahepeal Mobiil-ID ja ID kaart lõpetavad kehtivuse saab SmartID-d edasi kasutada?
Kas ja millal tuleb failide allkirjastamise võimalus Digidocis SmartID-ga?

Smart-ID on kaasaegne teenus. Windows phone on antiikseade.


viimati muutis DVDRW 02.02.2017 13:02:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 02.02.2017 13:02:01 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:
Tanel, see on küll sinu isiklik arvamus. Windows Phone on täiesti eksisteeriv ja toimiv asi. See kui laisad arendajad ei viitsi teha, ei näita, et asi surnud oleks.

Sama elav kui Amino boks Telia võrgus. Keegi veel kasutab, aga iga päev jääb neid vähemaks icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:04:36 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:
Tanel, see on küll sinu isiklik arvamus. Windows Phone on täiesti eksisteeriv ja toimiv asi. See kui laisad arendajad ei viitsi teha, ei näita, et asi surnud oleks.

Windows Phone kasutajaid on murdosa kogukasutajatest, see arendus ja testimine ei tasu end lihtsalt ära, liiati kui tegemist on väljasureva platvormiga (nagu omal ajal Symbian vaikselt välja suri).
Konkreetne näide HV näitel (mobiilsed kasutajad), Windows ja Windows Phone kasutajaid on kokku alla 3%.


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine


viimati muutis Tanel 02.02.2017 13:06:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:05:48 vasta tsitaadiga

Tanel, kas sa tõesti aastal 2017 väidad, et windows10 on väljasurev platform?icon_biggrin.gif Seda siis arvestades, et windows 10 telefonis , arvutis jne on omavahel koos töötav? Ja me elame mobiilse arengu ajastul?
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:06:54 vasta tsitaadiga

Windows 10 ja Windows 10 mobile on täiesti erinevad asjad icon_rolleyes.gif

Kas ma saan nüüd oma uue ID-kaardi tegemise veel 3 aastat edasi lükata? icon_biggrin.gif


viimati muutis DVDRW 02.02.2017 13:12:41, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:10:37 vasta tsitaadiga

eShelobik kirjutas:
Tanel, kas sa tõesti aastal 2017 väidad, et windows10 on väljasurev platform?icon_biggrin.gif Seda siis arvestades, et windows 10 telefonis , arvutis jne on omavahel koos töötav? Ja me elame mobiilse arengu ajastul?

eShelobik, on? Teen C++ programmi "Hello world!" ja töötab automaatselt telefonis samuti?

EDIT: Aga nüüd teemakohaselt.
Kas tulevikus saaks smart-ID olema siis allkirjaõiguslik?

Proovisin leida, aga ei näe kusagil infot, kus hoitakse võtmeid. ID-kaardi puhul kaardi peal, mobiil-ID puhul SIM-kaardi peal, smart-ID puhul?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
eShelobik
HV Guru
eShelobik

liitunud: 01.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:10:38 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
eShelobik kirjutas:
Tanel, kas sa tõesti aastal 2017 väidad, et windows10 on väljasurev platform?icon_biggrin.gif Seda siis arvestades, et windows 10 telefonis , arvutis jne on omavahel koos töötav? Ja me elame mobiilse arengu ajastul?

eShelobik, on? Teen C++ programmi "Hello world!" ja töötab automaatselt telefonis samuti?

https://msdn.microsoft.com/en-us/windows/uwp/get-started/whats-a-uwp?f=255&MSPPError=-2147217396
noh, lihtsalt enda harimiseks või nii...
Kommentaarid: 295 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 262
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LKits
HV Guru
LKits

liitunud: 06.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:12:29 vasta tsitaadiga

Anna nüüd mulle vastus ka.

EDIT: Või proovid selgeks teha, et kõik Windows programmid peaks nüüdsest arendama UWP baasil?

_________________
itLahendused - Arvutite remont ja hooldus, veebilehtede loomine, soodne veebimajutus. Võta ühendust! Tel: +372 555 268 97 ja e-post info@itlahendused.ee


viimati muutis LKits 02.02.2017 13:25:15, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:13:59 vasta tsitaadiga

strohher kirjutas:
No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti."
Portaalis tuleb valida "Registreeri ID-kaardiga" - "Registreeri" nupp, mitte sisse logida.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:30:18 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:
Kas tulevikus saaks smart-ID olema siis allkirjaõiguslik?

Veebruari lõpuks lubatakse.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:30:18 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
strohher kirjutas:
No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti."
Portaalis tuleb valida "Registreeri ID-kaardiga" - "Registreeri" nupp, mitte sisse logida.


Sealt lajatatkse sulle:
INVALID_METHOD_PARAMETERS

Ja asi ei toimi endiselt... icon_wink.gif

Kehvemal juhul köhatatakse sulle aga üldse ainult:
BACKEND_ERROR

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:50:47 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mark0 kirjutas:
strohher kirjutas:
No ei saa ID kaardiga sisse logida. "Andmete laadimine ebaõnnestus. Palun proovi uuesti."
Portaalis tuleb valida "Registreeri ID-kaardiga" - "Registreeri" nupp, mitte sisse logida.


Sealt lajatatkse sulle:
INVALID_METHOD_PARAMETERS

Ja asi ei toimi endiselt... icon_wink.gif

Kehvemal juhul köhatatakse sulle aga üldse ainult:
BACKEND_ERROR

Siis on mingi muu viga jah. Kas kusagil mujal sisselogimine töötab?
Muidu see kordamööda äpis ja portaalis next-next klõpsimine on sutsu segane minu meelest, ei saa just igal sammul ja kohe aru, kummas sa jälle pead edasi minema, et teises ka edasi minna saaks. Kergema närvikavaga inimesed võib eemale peletada. Ja mulle näitas lepingut inglise keeles, kuigi keeleks valisin eesti ja muu tekst justkui läks ka eestikeelseks.

Aga tööle hakkas lõpuks küll.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 02.02.2017 13:52:22, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:53:14 vasta tsitaadiga

Dogbert, igalpool mujal töötab.
Ja noh 55 katsel õnnestus lõpuks kah... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 13:55:27 vasta tsitaadiga

LKits kirjutas:

EDIT: Aga nüüd teemakohaselt.
Kas tulevikus saaks smart-ID olema siis allkirjaõiguslik?
Proovisin leida, aga ei näe kusagil infot, kus hoitakse võtmeid. ID-kaardi puhul kaardi peal, mobiil-ID puhul SIM-kaardi peal, smart-ID puhul?


Üheselt hoitakse võtmeid siin ja seal.

https://www.smart-id.com/

Your accounts are safe even if you lose your mobile device

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.02.2017 14:06:14 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
He would need to break the security of both shares of that private key to create new digital signatures, and that is virtually impossible.

Järgmine Mission Impossible filmi teema olemas thumbs_up.gif. Tommkruus tuleb Smart-ID võtmeid kokku ja lahti häkkima icon_lol.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Pressiteated »  E-teenustes võetakse kasutusele uus autentimisvahend Smart-ID mine lehele 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.