Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 22.01.2017 12:28:58 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Eesti statsi kuvab kõige adekvaatsemalt ikkagi TJA. Seal on ka kõikide moblaopekate kekmised ja tippkiirused välja toodud.


iga statistika on täpselt nii aus, kui aus on selle koostamisel osalenud huvitatud osapool. Opensignal annab siiski suhtelisel erapooletu hinnangu kõikidele parameetritele, kuna niipalju, kui mina aru saan, toimub mõõtmine kasutajast sõltumatult just sellistes kohtades, kus kasutajad viibivad ja arvestades milliseid pakette nad endale lubada saavad, või operaatorid pakuvad. Niikaua, kuni TJA sõidab ringi põhimaanteid kasutades, etteantud rada pidi ühe masti alt teise alla ja ei ütle, kuidas on hangitud operaatorite SIM kaardid, pole nende mõõtmistel mingit praktilist väärtust. Vähesed elavad maantee ääres auto kõrval mobiilimasti nägemisulatuses.

Mul hakkab F4G kasutades järjest rohkem tunduma, et kuidagi täiesti suvalistel aegadel esinevad mingid "helged perioodid", mis ei ole kuidagi seotud eeldatavate masti koormuste või muude loogiliste põhjustega. Pigem sellega, et millelegi on justkui värskelt restart tehtud. Kas operaatorite seadmed tõesti pikalt toimides mingite bug'de või mälulekete vms. seoses kuidagi "ära väsivad" - vot ei tea. Niimoodi see igatahes tundub. Ja kui see nii on, siis lisaks sellele, et operaatorid ei suuda tuvastada ülekoormusi, ette ennustada samaaegsete kasutajate numbreid, ei suuda nad ka seda tuvastada, kui midagi kuskil panges on, mis teeb sellest teenusest tõelise loterii.

Igatahes viimased paar päeva ei ole ühtegi halba sõna öelda - 10-20Mbps iga kell. Kuid selliseid umbes nädalasi perioode on ennegi olnud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 22.01.2017 12:58:04 vasta tsitaadiga

Opensignal võib erapooletu olla kuid selle statsiga ei ole midagi peale hakata just eelnevalt selgitatud põhjustel. Vastupidist väita on minu arvates tiba väär.
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 22.01.2017 13:25:29 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
Opensignal võib erapooletu olla kuid selle statsiga ei ole midagi peale hakata just eelnevalt selgitatud põhjustel. Vastupidist väita on minu arvates tiba väär.


vahet ei ole, mis pakette keegi kasutab. Kui selliseid pakette niipalju kasutatakse, et see avaldub statistikas, siis see nii ongi ja statistika näitab selle tulemust. Ei ole mingit põhjust arvata, et Opensignalis osalevad mingis riigis ainult kehvemate pakettide kasutajad. Ja kui selliseid ongi suhteliselt palju, on sellel mingi põhjus, mis on tekkinud operaatorite valikute või muu tegevuse tulemusel ja oleks aus, kui see statistikas kajastuks. Piisava "sample size" puhul elimineeritakse marginaalsed äärmused (väga kiired ja väga aeglased paketid) nagunii automaatselt.

Pigem näitab TJA mõõtmine, et milline võiks olla teoreetilisel parim võimalik tulemus. Opensignal näitab tegelikku olukorda, ehk seda, mis on kasutaja seisukohalt aus ja oluline. Ühe või teise tulemuse põhjused on hoopis teine teema.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 13:44:49 vasta tsitaadiga

Opensignal teeb oma kiirusetestid ei tea kuhu ja ei tea mis serverisse, kasutaja kes seda teeb (ei ole kindel, et neid eriti palju on) asub ei tea kus või mis seadme ja teenuse otsas. On ta siis keldris või metsas või hoopis puu otsas, pole ametliku testi jaoks oluline.

TJA on rohkem erapooletu kui operaatori poolt tellitud OÜ kes väidab ennast erapooletu olevat. Samas saab see OÜ ka head tulemused kui tellija ütleb, et testi konkreetselt mingit parameetrit mis teadaolevalt on teistest parem. Ehk kes tahab tellib kiirusetesti, kes tahab, tellib siselevi testi või kes tahab tellib mingi suvalise rakenduste kasutamise kiiruse testi.
TJA on järelvalve organ, kelle töö on kontrollida teenusepakkujate nõuetele vastavsust. Selles on omad parameetrid kus ja mismoodi levi ja kiirust testitakse ning üheselt kehtib see kõikidele operaatoritele. Olgugi, et teste tehakse näiteks päeval, künka otsas antenniga 7m kõrguselt vms. siis näitab seegi ära, mis kiiruseid on võimalik mingis piirkonnas saavutada. (ka siis saab klient antenni maja seinale või katusele 7m kõrgusele paigutada)

See et õhtuti kõikide operaatorite mastides kiirused varieeruvad pole enam mõnda aega saladus. Läbi erinevate tehnoloogiate on katsetatud piiramatuid kiiruseid või piiramatuid mahte mobiilsetel internettidel ning tulemus on igakord sama, teatud kellaaegadel ülekoormatud võrk.
Olgugi, et kiirused on kasvanud ja striiminguteenused laienenud on peamiseks põhjuseks ikkagi mitte legaalse sisu tarbimine, paraku on see meie regioonis pisut populaarsem kui mõnes suuremas euroopa riigis. Meil ei ole veel rakendatud süviti sellist kontrolli mida kardavad näites soome või saksamaa kodanikud, üks seriaalikene võib maksma minna 10000€
Ühesõnaga, teemast välja aga eks me ise oleme need võrgu koormajad ning ise ka koormuse all kannatame.
Mida teha saab, on ikkagi ise kõige parem signaal kätte saada ning teenusepakkuja peab oma võrku maksimaalseni laiendama, et võimalikult palju seda kuni kiirust kätte saada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 14:04:23 vasta tsitaadiga

Kodune firma internet

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 22.01.2017 14:06:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Läbi erinevate tehnoloogiate on katsetatud piiramatuid kiiruseid või piiramatuid mahte mobiilsetel internettidel ning tulemus on igakord sama, teatud kellaaegadel ülekoormatud võrk.


niiet mingil seletamatul põhjusel ja kadestamisväärse järjekindlusega, ei suuda operaatorid ei oma, ega teiste vigadest õppust võtta?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 14:56:08 vasta tsitaadiga

Õpivad juu, Elisa ostis DPI seadme, millega kohinetti teha? Võibolla peaks Telia sama tegema. Ohh kiunu.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 22.01.2017 16:26:15 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Õpivad juu, Elisa ostis DPI seadme, millega kohinetti teha? Võibolla peaks Telia sama tegema. Ohh kiunu.


Elisa üritab sellega leevendada tagajärgi, mitte likvideerida põhjust. Tegelikult võiks operaatorid (eelkõige Telia) aru saada ja avalikult tunnistada, et mobiilse neti tehnoloogiad ei sobi püsiühenduse pakkumiseks.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 16:47:50 vasta tsitaadiga

netmaster, selle tulemina juhtub, kas lõpetatakse piiramatu ühenduste pakkumine ( tarbija kannatab ) või peatub edasine tehnoloogia edasiareng. Ilmselge on asjaolu, et keegi hajaasustuspiirkonda, kust reaalselt kasum tagasi ei tule kaablivõrku investeerima ei hakka. Ainsana saab siin sekkuda riik.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 16:54:04 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Õpivad juu, Elisa ostis DPI seadme, millega kohinetti teha? Võibolla peaks Telia sama tegema. Ohh kiunu.


Elisa üritab sellega leevendada tagajärgi, mitte likvideerida põhjust. Tegelikult võiks operaatorid (eelkõige Telia) aru saada ja avalikult tunnistada, et mobiilse neti tehnoloogiad ei sobi püsiühenduse pakkumiseks.


Mis lahendust sa inimestele siis pakud hajaasustuses, mõni kilomeeter linnast eemale ja käidki internetipunktis netflixi vaatamas?
Sobib see 4G ka väga hästi koduse piiramatu teenusepakkumiseks aga klient ise võiks aru saada, et nii nagu elamises elektrit ei laristata, võiks ka netti mõistlikult tarbida, ei pea arvuti huugama nurgas koguaeg. Vahel loen teatud keskkonnast lausa seda, et mõnel piiramatu kiirusega kuid mahupakett, kuu lõpu mahtu üle, paneb igaks juhuks mingit sitta sikutama, et ikka oma raha eest paketi rebitud saaks.
Ok, ega siis klient kõiges ka süüdi pole.
Teenusepakkujal on sellel aastal käed tööd täis. Sagedusresursse saab veel omajagu mastidesse lahmida, varasemalt arvestati ju mobiilse netiga. Nüüd kui koormus käes, tuleb projektid, eelarved, rahad seadmed käima lükata ja tugijaamasid täiendada ning Telia rendib lisamasti kohti ka Elisa ning Tele2 käest kui muidu levi ja sagetustega kiirust tagada ei saa (seda tehakse ilmselt ka vastastikuselt).
Ühesõnaga teeme neid kiiruseteste ka sel aastal. Mõnes kohas olen juba märganud paranemist aga eks taastumine võtab aega ja üleöö uut netikihti eestis ei teki.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 22.01.2017 17:13:33 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
netmaster, selle tulemina juhtub, kas lõpetatakse piiramatu ühenduste pakkumine ( tarbija kannatab ) või peatub edasine tehnoloogia edasiareng. Ilmselge on asjaolu, et keegi hajaasustuspiirkonda, kust reaalselt kasum tagasi ei tule kaablivõrku investeerima ei hakka. Ainsana saab siin sekkuda riik.


on ka mitmeid teisi raadiotehnoloogiaid, mis selleks paremini sobivad. Kahjuks nõuavad need enamasti rohkem tööd ja kuna ühelgi mobiilioperaatoril pole kohapeal kedagi, kes seda tööd teha oskaks, ei taha nad sellega tegeleda. Eelpool nimetatud põhjusel ei ole ka muidugi kasumimarginaal siis enam 500%. Samal ajal on mobiilioperaatorite lobi euroopas nii kõva, et ühtegi vähegi levivat sagedust ei anta millekski muuks kasutada.

tsitaat:
et nii nagu elamises elektrit ei laristata, võiks ka netti mõistlikult tarbida, ei pea arvuti huugama nurgas koguaeg.


sellepärast meil ei olegi piiramatu mahuga elektripakette. Piiramatu mahuga püsiühendus ongi selline teenus, millega klient võib teha, mida vajalikuks peab. Teenusepakkuja võib küll sajatada palju rahab, aga ta ei saa pakkuda teenust selle arvestusega, et kõik on viisakad ja koordineerivad või hajutavad oma kasutust ööpäeva jooksul.


viimati muutis netmaster 22.01.2017 17:47:06, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 17:24:33 vasta tsitaadiga

ei peagi arvuti huugama? no mille jaoks ta siis on? no tõenäoliselt tavakundel tõesti ei huuga, aga mul on aastased uptimed lausa missioonikriitilised (tahanteada antennidega seda muidugi ei tee) kui kabla on seinas, siis seal ei ole sellist asja, et jagage omavahel, kombineerige ise, igaüks saab ühe (baidi) seal tõmmatakse 2 400 000 IO/ppi sekundis nii et konn ka ei kõhi., mrtg graafikud on taevas (nagu suured merelained) näitamas 100G +
tõsi ta on et pulganett õigeks netitamiseks ei sobi.
teine asi miks ei peaks hajaastustusse siis investeerima, see ongi ju ispi mure - seda enam, et nad said KÕIK elasa projekti kaudu juba omale NULL kulumiga magistraalvõrgud. kas nad selle eest maksid? ei maksnud. miks peaks siis kunde kinni maksma TOPELT raha - ispile võrguarenduse pluss kohalik võrk veel omale. UNISta elion sellest aga edasi.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 18:10:50 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
Ei saa sellest internetikaabli vedamise kallidusest ja probleemist aru. Televõrgul on käimas kaablite vedu maa alla, riik võiks panna väiksema osa rahast juurde, et elektrikaabli kõrvale ka sidekaabel paigaldada omaette kõri sisse, sest kraav on juba valmis tehtud. Teoreetiliselt peaks olema võimalus tulevikus kaablit ka välja vahetada, tõmmates selle kõrist lihtsalt välja, kaabel ei maksa kaevamis- ja taastamistöödega võrreldes mitte midagi.

Isegi linnas vee- ja kanalisatsioonisüsteemi ehitades saaks ühe mullatööga kõik ära paigaldada. Praegu aga kaevab igaüks enda jaoks ise kraavi kuidas juhtub.


Ei ole see asi nii lihtne. Kunagi natuke teises kontekstis esitasin sama küsimuse, et miks ei võiks vett, elektrit, internetti jne. ühte kraavi panna kui juba kaevamiseks läheb. Siis tehti selgeks, et nii ei tohi, igaühel peab olema oma kraav ja nende kraavide vahel peab olema mingi vahe(ei mäleta enam kui suur, võibolla pool meetrit vms.). Selleks näebki vahel selliseid tobedusi, et üks firma kaevab tee üles, paneb sinna oma toru või kaabli, taastab tee ja siis tuleb teine sama teed üles kaevama.

Aga on ka hoopis teistsuguseid probleeme. Inimesele võib sidekaabel ju värava taha joosta, aga kui mobiilne ühendus enamvähemgi talutav on, siis ei taheta sellest midagi kuulda, et kaevatakse muru üles ja maja seina puuritakse ka veel auk.





netmaster kirjutas:
RustyZ kirjutas:
Opensignal võib erapooletu olla kuid selle statsiga ei ole midagi peale hakata just eelnevalt selgitatud põhjustel. Vastupidist väita on minu arvates tiba väär.


vahet ei ole, mis pakette keegi kasutab. Kui selliseid pakette niipalju kasutatakse, et see avaldub statistikas, siis see nii ongi ja statistika näitab selle tulemust. Ei ole mingit põhjust arvata, et Opensignalis osalevad mingis riigis ainult kehvemate pakettide kasutajad. Ja kui selliseid ongi suhteliselt palju, on sellel mingi põhjus, mis on tekkinud operaatorite valikute või muu tegevuse tulemusel ja oleks aus, kui see statistikas kajastuks. Piisava "sample size" puhul elimineeritakse marginaalsed äärmused (väga kiired ja väga aeglased paketid) nagunii automaatselt.

Pigem näitab TJA mõõtmine, et milline võiks olla teoreetilisel parim võimalik tulemus. Opensignal näitab tegelikku olukorda, ehk seda, mis on kasutaja seisukohalt aus ja oluline. Ühe või teise tulemuse põhjused on hoopis teine teema.


Mõlemast on kasu, oleneb mida on vaja uurida. Kui oleksin sisuteenuse pakkuja, siis huvitaks mind tõenäoliselt opensignali numbrid kuna tahaksingi teada, mis kiirusega keskmise inimese mobiilne ühendus on ehk kas mingil uuel striimiteenusel oleks üldse piisav sihtgrupp olemas. Samas kui plaanin kõige vingema interneti paketi võtta ja operaator lubab kuni 300mbit/s, siis huvitaks vist pigem TJA number, et mis kiiruse ma tegelikult kätte saan





netmaster kirjutas:

tsitaat:
et nii nagu elamises elektrit ei laristata, võiks ka netti mõistlikult tarbida, ei pea arvuti huugama nurgas koguaeg.


sellepärast meil ei olegi piiramatu mahuga elektripakette. Piiramatu mahuga püsiühendus ongi selline teenus, millega klient võib teha, mida vajalikuks peab. Teenusepakkuja võib küll sajatada palju rahab, aga ta ei saa pakkuda teenust selle arvestusega, et kõik on viisakad ja koordineerivad või hajutavad oma kasutust ööpäeva jooksul.


Inimene ei kasuta mitte midagi mõistlikult, kui see tal piiramatult käes on. Mina olen tegelikult kogu aeg seda meelt olnud, et mingeid pakette pole üldse vaja, megabaidi hind peaks olema mõistlik ja kogu arveldus mahupõhine. See paneks inimesed mõtlema kas ikka on vaja igasugust s_tta sikutada
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 22.01.2017 18:37:23 vasta tsitaadiga

Opensignali raporti juurse tulles: jah, see näitab reaalset olukorda, et mis kiiruseid hetkel eri riikides kasutatakse. Küll aga ei peegeldu sealt mitte kuidagi mobiilivõrgu kvaliteet. Seda just selletõttu, et me ei tea mis põhjustas madala kiiruse - kas madal pakett või reaalselt kehv/ülekoormatud võrk.
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 19:13:17 vasta tsitaadiga

RustyZ, ka seda kas kasutajal on kehva leviga õun või ülihea leviga huawei või on välisriigi serverisse kulgev ühendus koormatud või kasutaja on lihtsalt allpool maapinda (0korrus) saunas vms. nagu mina hetkel 3G otsas, õnneks on siiski ka kaabel ja wifi.
Seega kinnitagem, et adekvaatne tulemus on kontrollorganitel kes teevad reaalselt levimõõtmist ja kiirusetesti vastavalt kokkulepitud tingimustele.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 19:37:01 vasta tsitaadiga

indrekp, aga selle kohta siiski infot saab, mis kiirusega internet keskmisel inimesel oma igapäevaseid asju toimetades on. Mobiilsisevõrgu kvaliteedi hindmaiseks see tõesti ei sobi. Aga tegelikult ei sobi ka TJA, mis kasutajal sellest tolku on, et katusel võiks ta teoreetilise maksimumi kätte saada kui toas leviga kehvasti on. Räägin siis nendest, kes kasutavad mobiilset internetti, mobiili või tahvli jaoks ei hakka ju välist antenni panema icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 20:48:52 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
indrekp, aga selle kohta siiski infot saab, mis kiirusega internet keskmisel inimesel oma igapäevaseid asju toimetades on. Mobiilsisevõrgu kvaliteedi hindmaiseks see tõesti ei sobi. Aga tegelikult ei sobi ka TJA, mis kasutajal sellest tolku on, et katusel võiks ta teoreetilise maksimumi kätte saada kui toas leviga kehvasti on. Räägin siis nendest, kes kasutavad mobiilset internetti, mobiili või tahvli jaoks ei hakka ju välist antenni panema icon_wink.gif


Seda sai mainitud, kui me teaks, et tegu on tavalise kasutajaga kes istub toanurgas (olgu siis puit või betoonmaja) ja taustal jookseb rakendus mis mõõdab levi ja kiiruseparameetreid, siis OK.
Samas me ei tea seda kes kihutab 100ga tartu poole või kes istub mahtra rabas ja korjab jõhvikaid.
Pealegi tavakasutaja vaatest ei tea sellest testist ja rakendusest keegi midagi. Pigem on see üksikute tehnofriikide avastus, et oma kiiruseid mõõta.
Paraku kui panen selle testi kõrvuti koos speedtest.net rakendusega siis on tulemused iga kord erinevad ning usaldusväärsus tekib alles siis kui fiibri peal kontrollin tulemusi ja kahjuks ei ole opensignal selles osas tasemel.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 21:44:30 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:

Ei ole see asi nii lihtne. Kunagi natuke teises kontekstis esitasin sama küsimuse, et miks ei võiks vett, elektrit, internetti jne. ühte kraavi panna kui juba kaevamiseks läheb. Siis tehti selgeks, et nii ei tohi, igaühel peab olema oma kraav ja nende kraavide vahel peab olema mingi vahe(ei mäleta enam kui suur, võibolla pool meetrit vms.). Selleks näebki vahel selliseid tobedusi, et üks firma kaevab tee üles, paneb sinna oma toru või kaabli, taastab tee ja siis tuleb teine sama teed üles kaevama.

Aga on ka hoopis teistsuguseid probleeme. Inimesele võib sidekaabel ju värava taha joosta, aga kui mobiilne ühendus enamvähemgi talutav on, siis ei taheta sellest midagi kuulda, et kaevatakse muru üles ja maja seina puuritakse ka veel auk.


Side ja elekter võiks olla samamoodi sukk ja saabas nagu on vesi ja kanalisatsioon. Tõesti ei oleks mõistlik vee ja kanalisatsiooni kohale kaableid vedada, kuna veesüsteemi ei saaks tulevikus lahti kaevata ilma kaableid vigastamata, aga vähemalt võiksid kaablid üheskoos olla. Kui need on kõri sees, saab neid ilma lahti kaevamata vahetada. Põmst sama tehti meil veetorude vahetamisega ühe kohas. Ei pidanud teed lahti kaevama, sest vene ajal oli veetoru lihtsalt nii jäme, et aeti peenem läbi ning tarbija jaoks sellest peenemast piisab.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 21:59:42 vasta tsitaadiga

LiivaneLord kirjutas:
napoleon kirjutas:

Ei ole see asi nii lihtne. Kunagi natuke teises kontekstis esitasin sama küsimuse, et miks ei võiks vett, elektrit, internetti jne. ühte kraavi panna kui juba kaevamiseks läheb. Siis tehti selgeks, et nii ei tohi, igaühel peab olema oma kraav ja nende kraavide vahel peab olema mingi vahe(ei mäleta enam kui suur, võibolla pool meetrit vms.). Selleks näebki vahel selliseid tobedusi, et üks firma kaevab tee üles, paneb sinna oma toru või kaabli, taastab tee ja siis tuleb teine sama teed üles kaevama.

Aga on ka hoopis teistsuguseid probleeme. Inimesele võib sidekaabel ju värava taha joosta, aga kui mobiilne ühendus enamvähemgi talutav on, siis ei taheta sellest midagi kuulda, et kaevatakse muru üles ja maja seina puuritakse ka veel auk.


Side ja elekter võiks olla samamoodi sukk ja saabas nagu on vesi ja kanalisatsioon. Tõesti ei oleks mõistlik vee ja kanalisatsiooni kohale kaableid vedada, kuna veesüsteemi ei saaks tulevikus lahti kaevata ilma kaableid vigastamata, aga vähemalt võiksid kaablid üheskoos olla. Kui need on kõri sees, saab neid ilma lahti kaevamata vahetada. Põmst sama tehti meil veetorude vahetamisega ühe kohas. Ei pidanud teed lahti kaevama, sest vene ajal oli veetoru lihtsalt nii jäme, et aeti peenem läbi ning tarbija jaoks sellest peenemast piisab.


Õige, ajal mil meie majad ehitati polnud veel internetti olemaski.
Viimane seadus koos el liinidele lihtsalamalt optilise võrgu rajamisega sätestab ka osaliselt seda, et edaspidi maja ehitamisel peab olema loodud koos vee ja kanalistatsiooni ning elektriprojektiga valmidus ka liitumaks valguskaablivõrguga ehk maja ehitamisel rajatakse tee äärde ka kõri kaabli siisse vedamiseks.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 22.01.2017 22:20:12 vasta tsitaadiga

Koos selle viimase seaduse jõustumisega on Elektrilevi ka tõsiselt kaalumas oma liinidele valgustkaabli vedamist. Seoses sellega sai nüüd ka seda lubav seadus kinnitatud. Seda kas ka interneti pakkujaks hakkavad või ainult võrku rentima pole veel selge.

Varasemalt ka sellest teemast artikkel:
http://tehnika.postimees.ee/3696981/elektrilevi-plaanib-sisenemist-internetiturule
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 22.01.2017 22:38:26 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
mille jaoks sellest kiirusest väheks jääb? mul hetkel diil - 120kbps ja ka töötab, tegelikkuses annab umbes 160kbps välja, mis on siis ligemale 20KB sekundis. ma ei saa aru.


Sul on ikka tõsine probleem, äkki otsid abi? Väga hea, et sulle on 120kbps piisav aga mulle ei ole vaat. Ja ära plärtsu oma missioonikriitilistest töötamisest. Nii aeglane net lihtsalt ei ole normaalne.

Napoleon kirjutas:
Aga on ka hoopis teistsuguseid probleeme. Inimesele võib sidekaabel ju värava taha joosta, aga kui mobiilne ühendus enamvähemgi talutav on, siis ei taheta sellest midagi kuulda, et kaevatakse muru üles ja maja seina puuritakse ka veel auk.


Muru kasvab tagasi ja see auk on niivõrd väike, et ei tohiks küll huvilisele probleem olla.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 22:54:20 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:

Napoleon kirjutas:
Aga on ka hoopis teistsuguseid probleeme. Inimesele võib sidekaabel ju värava taha joosta, aga kui mobiilne ühendus enamvähemgi talutav on, siis ei taheta sellest midagi kuulda, et kaevatakse muru üles ja maja seina puuritakse ka veel auk.


Muru kasvab tagasi ja see auk on niivõrd väike, et ei tohiks küll huvilisele probleem olla.


Mina tean seda, sina teada seda ja veel paljud inimesed teavad. Aga väga paljud ei tea ka icon_wink.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.01.2017 22:58:22 vasta tsitaadiga

ei mul ei ole probleemi, sest ma ei käi iga väikese "languse" pärast siin halamas, näita mulle ette oma 24h mrtg mis on kurguni täis ja on selge, et sul asi ei tööta (anna oma ruuteri välivõrgu ip, paneme logima, vaatame mis sul seal toimub) - vbl peaks telia tegema uue teenuse - netikiirabi, mis siis iiuu iiuu lendab laivi, kui kasutajal nüüd 2 ms juutuub aeglasemalt ette kerib. sul ei ole taga teenuseid, mis vajaks 24h kättesaadavust - kui see vajadus tekib, siis tuleb telia asmel midagi muud vaadata. , või valida pakett, mis on nö optimaalsem ja maksab vähem.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 00:07:33 vasta tsitaadiga

Renq kirjutas:
RCC kirjutas:
mille jaoks sellest kiirusest väheks jääb? mul hetkel diil - 120kbps ja ka töötab, tegelikkuses annab umbes 160kbps välja, mis on siis ligemale 20KB sekundis. ma ei saa aru.


Sul on ikka tõsine probleem, äkki otsid abi? Väga hea, et sulle on 120kbps piisav aga mulle ei ole vaat. Ja ära plärtsu oma missioonikriitilistest töötamisest. Nii aeglane net lihtsalt ei ole normaalne.

Napoleon kirjutas:
Aga on ka hoopis teistsuguseid probleeme. Inimesele võib sidekaabel ju värava taha joosta, aga kui mobiilne ühendus enamvähemgi talutav on, siis ei taheta sellest midagi kuulda, et kaevatakse muru üles ja maja seina puuritakse ka veel auk.


Muru kasvab tagasi ja see auk on niivõrd väike, et ei tohiks küll huvilisele probleem olla.

Sa ei kujuta ettegi, milliseid murupedesid ilmas on. Muru on nagu püha pereliige, millesse augu kaevamine oleks nagu keegi oleks koera ära tapnud.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2017 00:13:19 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
ei mul ei ole probleemi, sest ma ei käi iga väikese "languse" pärast siin halamas, näita mulle ette oma 24h mrtg mis on kurguni täis ja on selge, et sul asi ei tööta (anna oma ruuteri välivõrgu ip, paneme logima, vaatame mis sul seal toimub) - vbl peaks telia tegema uue teenuse - netikiirabi, mis siis iiuu iiuu lendab laivi, kui kasutajal nüüd 2 ms juutuub aeglasemalt ette kerib. sul ei ole taga teenuseid, mis vajaks 24h kättesaadavust - kui see vajadus tekib, siis tuleb telia asmel midagi muud vaadata. , või valida pakett, mis on nö optimaalsem ja maksab vähem.


Mis väikese languse pärast... Youtube'is ei laadinud see päev pmst videosid ka ühe madalamatest resodest ära ja kui ikka midagi teha vaja oli, siis see ei olnud 2ms! icon_smile.gif

LiivaneLord kirjutas:
Renq kirjutas:
RCC kirjutas:
mille jaoks sellest kiirusest väheks jääb? mul hetkel diil - 120kbps ja ka töötab, tegelikkuses annab umbes 160kbps välja, mis on siis ligemale 20KB sekundis. ma ei saa aru.


Sul on ikka tõsine probleem, äkki otsid abi? Väga hea, et sulle on 120kbps piisav aga mulle ei ole vaat. Ja ära plärtsu oma missioonikriitilistest töötamisest. Nii aeglane net lihtsalt ei ole normaalne.

Napoleon kirjutas:
Aga on ka hoopis teistsuguseid probleeme. Inimesele võib sidekaabel ju värava taha joosta, aga kui mobiilne ühendus enamvähemgi talutav on, siis ei taheta sellest midagi kuulda, et kaevatakse muru üles ja maja seina puuritakse ka veel auk.


Muru kasvab tagasi ja see auk on niivõrd väike, et ei tohiks küll huvilisele probleem olla.

Sa ei kujuta ettegi, milliseid murupedesid ilmas on. Muru on nagu püha pereliige, millesse augu kaevamine oleks nagu keegi oleks koera ära tapnud.


Mul on garaažis suur kott seemet, alles suvel veeti elekter maa alla, siis viskasin peoga seemet peale ja asi ants icon_smile.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 01:12:48 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
Mul hakkab F4G kasutades järjest rohkem tunduma, et kuidagi täiesti suvalistel aegadel esinevad mingid "helged perioodid", mis ei ole kuidagi seotud eeldatavate masti koormuste või muude loogiliste põhjustega. Pigem sellega, et millelegi on justkui värskelt restart tehtud. Kas operaatorite seadmed tõesti pikalt toimides mingite bug'de või mälulekete vms. seoses kuidagi "ära väsivad" - vot ei tea. Niimoodi see igatahes tundub. Ja kui see nii on, siis lisaks sellele, et operaatorid ei suuda tuvastada ülekoormusi, ette ennustada samaaegsete kasutajate numbreid, ei suuda nad ka seda tuvastada, kui midagi kuskil panges on, mis teeb sellest teenusest tõelise loterii.

Mul algab igapäev max kiirusega st. 00:00 - 01:00 vahel kaovad piirangud.
Seda ei saa nagu inimeste tarbimisega seletada, sest see juhtub iga päev sõltumata pühadest jms.
Ma ise arvan, et sellel ajal toimubki restart. Tõestust pole...

Kui see nii oleks, ehk tasuks 2x päevas restarti teha?


netmaster kirjutas:
Tegelikult võiks operaatorid (eelkõige Telia) aru saada ja avalikult tunnistada, et mobiilse neti tehnoloogiad ei sobi püsiühenduse pakkumiseks.

Ja Wimax tõmmati lihtsalt maha - oli küll aeglasem aga kiirus püsis lubatud vahemikus.

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 08:10:49 vasta tsitaadiga

AM1986EST kirjutas:
Koos selle viimase seaduse jõustumisega on Elektrilevi ka tõsiselt kaalumas oma liinidele valgustkaabli vedamist. Seoses sellega sai nüüd ka seda lubav seadus kinnitatud. Seda kas ka interneti pakkujaks hakkavad või ainult võrku rentima pole veel selge.

Varasemalt ka sellest teemast artikkel:
http://tehnika.postimees.ee/3696981/elektrilevi-plaanib-sisenemist-internetiturule

See oleks üks tõsiseltvõetav lootus thumbs_up.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 09:42:25 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
AM1986EST kirjutas:
Koos selle viimase seaduse jõustumisega on Elektrilevi ka tõsiselt kaalumas oma liinidele valgustkaabli vedamist. Seoses sellega sai nüüd ka seda lubav seadus kinnitatud. Seda kas ka interneti pakkujaks hakkavad või ainult võrku rentima pole veel selge.

Varasemalt ka sellest teemast artikkel:
http://tehnika.postimees.ee/3696981/elektrilevi-plaanib-sisenemist-internetiturule

See oleks üks tõsiseltvõetav lootus thumbs_up.gif


See kinnitab taaskord seda, mida olen ennustanud, ükskord on meil ka interneti jaoks võrgutasu.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 13:05:38 vasta tsitaadiga

olgu. Peaasi, et nett oleks. icon_razz.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 23.01.2017 13:10:41 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Hiid kirjutas:
AM1986EST kirjutas:
Koos selle viimase seaduse jõustumisega on Elektrilevi ka tõsiselt kaalumas oma liinidele valgustkaabli vedamist. Seoses sellega sai nüüd ka seda lubav seadus kinnitatud. Seda kas ka interneti pakkujaks hakkavad või ainult võrku rentima pole veel selge.

Varasemalt ka sellest teemast artikkel:
http://tehnika.postimees.ee/3696981/elektrilevi-plaanib-sisenemist-internetiturule

See oleks üks tõsiseltvõetav lootus thumbs_up.gif


See kinnitab taaskord seda, mida olen ennustanud, ükskord on meil ka interneti jaoks võrgutasu.


Mis vahet on sellel kuidas sa inimestele võrgutasu serveerid. Arve koosnebki sul erinevatest kuluosadest olgu selleks võrgu või personali kulu. Ega Telia sul omast taskust võrke ei ehita ega halda. See kõik on meie iga kuu arvele külge keevitatud.
Hetkel Telia istub ise ka riigi poolt rajatud valguskaabli otsas oma mastidega ja kuna on selgelt välja öelnud ,et neil ei tasu turutõrke piirkonda investeerida siis nagu baasvõrgu puhulgi jääb üle ainult ,et riik teeb seda läbi Elektrilevi. Kui näed ,et riik küsibki lõppkokkuvõttes põhjendamatult palju siis võid alati oma metsatarekeses otsida kapist 4G ruuteri välja ja tilgutada 10Mbps edasi (mõnel kui sedagi).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 13:49:59 vasta tsitaadiga

Täpselt nii, a) - riik rajas võrgu, b) kunde maksab veel omast taskust peale. aga ühe väikese aga unustasid. - selle kogu raha saab telia omale , kasum, nüüd võrk, jne. a nüüd tekib mul küsimus, et mis see minu huvi selle kõige juures siis on?
ehk ei ole ma veel leidnud seda huvi. järelikult ma ei maksa neile mitte millegi eest.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 23.01.2017 14:03:23 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Täpselt nii, a) - riik rajas võrgu, b) kunde maksab veel omast taskust peale. aga ühe väikese aga unustasid. - selle kogu raha saab telia omale , kasum, nüüd võrk, jne. a nüüd tekib mul küsimus, et mis see minu huvi selle kõige juures siis on?
ehk ei ole ma veel leidnud seda huvi. järelikult ma ei maksa neile mitte millegi eest.


Sinu huvi on see ,et üheltmaalt võtab riik kätte ja ehitab ise lõpptarbijale võrgu kuna Telia huvi on ainult läbi selle sama võrgu 4G tilgutada ja sama arve esitada selle eest mis linnas valguskaabli otsas inimene saab 100/100 ühenduse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 14:06:03 vasta tsitaadiga

Seda asja, et riik tuleb ja ehitab võidki ootama jääda. me ehitame siin neid võrke juba analoogliinide ajast saati. ehitusega oleme jõudnud juba niikaugele, et 12a tagasi saeti maha ka kõik postid ja viidi viimanegi traat. Tere tulemast imedemaale, minu nimi on älis. Ja oletame, et aastal 2080 ehitabki riik selle võrgu ja edasi? hakkan teliale maksma peale? ei hakka. ära looda.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 23.01.2017 14:08:27 vasta tsitaadiga

RCC kirjutas:
Seda asja, et riik tuleb ja ehitab võidki ootama jääda. me ehitame siin neid võrke juba analoogliinide ajast saati. ehitusega oleme jõudnud juba niikaugele, et 12a tagasi saeti maha ka kõik postid ja viidi viimanegi traat. Tere tulemast imedemaale, minu nimi on älis. Ja oletame, et aastal 2080 ehitabki riik selle võrgu ja edasi? hakkan teliale maksma peale? ei hakka. ära looda.


No siis istume Telia "supperkiire" 5G otsas icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.01.2017 14:12:00 vasta tsitaadiga

http://www.speedtest.net/apps/desktop Et saaks veel rohkem teste teha. Muidugi proovisin ära ka ja praegu näitajad:
Ping 19ms
Alla 21.16Mpbs
Üles 6.13Mpbs

_________________
Steam: Renq Origin: Renq86 Uplay: Renq86
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 23.01.2017 14:41:29 vasta tsitaadiga

AM1986EST kirjutas:
RCC kirjutas:
Seda asja, et riik tuleb ja ehitab võidki ootama jääda. me ehitame siin neid võrke juba analoogliinide ajast saati. ehitusega oleme jõudnud juba niikaugele, et 12a tagasi saeti maha ka kõik postid ja viidi viimanegi traat. Tere tulemast imedemaale, minu nimi on älis. Ja oletame, et aastal 2080 ehitabki riik selle võrgu ja edasi? hakkan teliale maksma peale? ei hakka. ära looda.


No siis istume Telia "supperkiire" 5G otsas icon_biggrin.gif
sel ajal nimetatakse seda ca 555G ja liigub seal põhiliselt info sinu enda kohta kõikvõimalikele suurtele ja väikestele "vendadele" (kes seda "üleval peavad" sinu kohta käiva info müügist), ise võid õnnelik olla ühe tekstmaili kohta päevas ja oled seejuures tõeliselt õnnelik, kuna teistes võrkudes on ressurss veel tuhandeid kordi enam ülemüüdud icon_lol.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 18:01:20 vasta tsitaadiga

nevermind kirjutas:

Mul algab igapäev max kiirusega st. 00:00 - 01:00 vahel kaovad piirangud.
Seda ei saa nagu inimeste tarbimisega seletada, sest see juhtub iga päev sõltumata pühadest jms.
Ma ise arvan, et sellel ajal toimubki restart. Tõestust pole...

Kui see nii oleks, ehk tasuks 2x päevas restarti teha?


Kas tahad väita, et kell 23:59 ei saa isegi paketi maksimumkiirust kätte ja kell 00:00-01:00 vahel käib mingi klõps ja hetkeks on ühendus märgatavalt kiirem kui paketi maksimum? Kui nii, siis võib seda kahtlustada küll, et probleem on hoopis selles vidinas, mis kiiruse piiramise, tulemüüri jms.-ga tegeleb. Aga pigem peaks operaator siis uurima mis seal juhtub ja kui viga tuvastatud, siis kas tarkvara ära lappima või vingema riistvara panema. n korda päevas restart on võitlemine tagajärje mitte põhjusega.



nevermind kirjutas:

Ja Wimax tõmmati lihtsalt maha - oli küll aeglasem aga kiirus püsis lubatud vahemikus.


Ma arvan, et põhjus wimaxi mahatõmbamiseks oli puhtalt majanduslik. Kasutajaid on suhteliselt vähe ja olgugi et riistvara võib odavam olla, on eraldi infrastruktuuri ülalpidamine kallim
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 22:24:58 vasta tsitaadiga

Sellist jama pole ammu kuulnud, pole vist mõtet argumenteerida sellest mida on juba foorumis arutatud, mida sisaldab Telia teenuste hind ning mis võrk on ELASA, kes selle eest maksis ja kes selle kasutamise eest täna maksab ning millisel tehnoloogial eelistab klient ning teenusepakkuja oma võrku näha või teha.

Teemasse tagasi tulles piiramatu mahuga Koduinternet 4G

Et kasutajatel ei tekiks segadust siis 4G võrk ei toimi mingilte Linksysi sarvikutel mis kokku jooksevad ja restarti vajavad.
Olgugi, et tehnoloogia on läinud keerukamaks, kiirused ja koormused kordades suuremaks, töötab tehnoloogia 24x7x365 ilma restartimata sest tegemist on kallite ISP seadmetega mida poest juba ei osta.
On eriolukordi ette tulnud kus mõne võrguseadme tarkvara on vaja uuendada või konfiguratsioonimuudatuse täielikuks käivitumiseks on vaja seade mingil ajahetkel taaskäivitada kuid kiirusekõikumist mõjutavad ikkagi eelkõige võrgukoormus klientide poolt, looduslikud ja mitte looduslikud levi mõjutavad tegurid ning kodused seadmed mis võrguseadme järel teenust tarbivad. Nii lihtne see ongi.

Wimax asendati 4Gga kuna üksikud kasutajad sellel ei teeninud tagasi Alvarion seadmete iga aastast litsentsitasu mida nende eest tuli järjepidevalt maksta ning muidugi ka seadmete töös hoidmine.
Wimaxi kuni 6M kiirus oli vägagi kuni kiirus kuna tugijaama läbilase oli häbiväärselt väike siis piisas tugijaamale kahest koormajast ning kiirused kukkusid.
Sama kuutasuga kuni 20Mbit/s on kordi parem isegi kui sealt õhtul kuni 6Mbit/s tuleb vms iganes see koormus mõnes kohas olla võib.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 23.01.2017 22:33:27 vasta tsitaadiga

Siin teemas Wimaxi sõimata on suht loll imo, see oli ikka väga töökindel asi võrreldes 4G asjadega.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 23.01.2017 22:41:38 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Sellist jama pole ammu kuulnud, pole vist mõtet argumenteerida sellest mida on juba foorumis arutatud, mida sisaldab Telia teenuste hind ning mis võrk on ELASA, kes selle eest maksis ja kes selle kasutamise eest täna maksab ning millisel tehnoloogial eelistab klient ning teenusepakkuja oma võrku näha või teha.


Pole mõtet argumenteerida kuna sulle on siin korduvalt see selgeks tehtud ,et see Telia pole mingi püha lammas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 22:43:43 vasta tsitaadiga

AM1986EST kirjutas:
indrekp kirjutas:
Sellist jama pole ammu kuulnud, pole vist mõtet argumenteerida sellest mida on juba foorumis arutatud, mida sisaldab Telia teenuste hind ning mis võrk on ELASA, kes selle eest maksis ja kes selle kasutamise eest täna maksab ning millisel tehnoloogial eelistab klient ning teenusepakkuja oma võrku näha või teha.


Pole mõtet argumenteerida kuna sulle on siin korduvalt see selgeks tehtud ,et see Telia pole mingi püha lammas.


Justnimelt, sellepärast ma ei saagi aru, et kui räägitakse 4Gst, fiibrist, vasest, ELASAST ja muudest säärastest asjadest, on esimene sõna Telia.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.01.2017 22:53:05 vasta tsitaadiga

sellepärast et teelia tegi parimat nalja! mitte ükski firma ei ole teinud nii head hinnapakkumist kui see oli telia. nii. elasa võrgu eest maksis ükskõik kes välja arvatud telia - nii teenuste hind sisaldab max kasumit - omanikule - olgu ta siis kus iganes. elasa (suresa) võrgu kasutuse eest jah midagi nad maksavad - hinnakiri on avalik. aga summa summaarumis said kolm tenorit (telia, telekas ja eliise) ikka väga hea diili. kõik tööd tehti ära, ei pidand sentigi ise kulutama.
eks seni peab heietama, kuniks kah omale kunagi neti saab. icon_lol.gif - oleks telia aumees ta tuleks saba jalgevahel ja ütleks et jah, rohkem me nalja ei tee. teeme selle ühenduse lõpuks ära.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
toitsmees
HV kasutaja

liitunud: 28.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 02:00:48 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Sellist jama pole ammu kuulnud, pole vist mõtet argumenteerida sellest mida on juba foorumis arutatud, mida sisaldab Telia teenuste hind ning mis võrk on ELASA, kes selle eest maksis ja kes selle kasutamise eest täna maksab ning millisel tehnoloogial eelistab klient ning teenusepakkuja oma võrku näha või teha.

Teemasse tagasi tulles piiramatu mahuga Koduinternet 4G

Et kasutajatel ei tekiks segadust siis 4G võrk ei toimi mingilte Linksysi sarvikutel mis kokku jooksevad ja restarti vajavad.
Olgugi, et tehnoloogia on läinud keerukamaks, kiirused ja koormused kordades suuremaks, töötab tehnoloogia 24x7x365 ilma restartimata sest tegemist on kallite ISP seadmetega mida poest juba ei osta.
On eriolukordi ette tulnud kus mõne võrguseadme tarkvara on vaja uuendada või konfiguratsioonimuudatuse täielikuks käivitumiseks on vaja seade mingil ajahetkel taaskäivitada kuid kiirusekõikumist mõjutavad ikkagi eelkõige võrgukoormus klientide poolt, looduslikud ja mitte looduslikud levi mõjutavad tegurid ning kodused seadmed mis võrguseadme järel teenust tarbivad. Nii lihtne see ongi.

Wimax asendati 4Gga kuna üksikud kasutajad sellel ei teeninud tagasi Alvarion seadmete iga aastast litsentsitasu mida nende eest tuli järjepidevalt maksta ning muidugi ka seadmete töös hoidmine.
Wimaxi kuni 6M kiirus oli vägagi kuni kiirus kuna tugijaama läbilase oli häbiväärselt väike siis piisas tugijaamale kahest koormajast ning kiirused kukkusid.
Sama kuutasuga kuni 20Mbit/s on kordi parem isegi kui sealt õhtul kuni 6Mbit/s tuleb vms iganes see koormus mõnes kohas olla võib.


Räägi mis tahad, aga praktikas sai klient oma tellitud kiiruse korraliku leviga alati kätte.
Ja kui kiidad neid 4G seadmeid taevani, siis äkki valgustad meid nende läbilaskevõimes per sektor?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 09:06:46 vasta tsitaadiga

Sõltuvalt kasutatavast kliendiseadmest algab asi 75 Mbps per sektor, mis oli kaugeltki rohkem, kui Wimax. LTE seadmetega võid vähemalt kaugemalt tugijaamast midagi püüda, Wimaxi terminal istus ühe küljes kinni.

ITU-R järgi pole siin müüdav 4G , vaid 3.9G.

Kasutatav sagedusvahemik:

LTE2600 (LTE band 7)
Upload 2660-2680 MHz
Download 2540-2560 MHz
LTE1800 (LTE band 3)
Upload 1822,3-1830,7 MHz
Download 1727,3-1735,7 MHz

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 09:34:29 vasta tsitaadiga

Nagu ma ütlesin, ma ei korda ennast, lisaks avalikule informatsioonile on räägitud kõigest sellest ka foorumis erinevates teemades, kes otsib see leiab, isegi google otsingumootor leiab HV foorumist vajaliku ülesse kui foorumi otsing keeruline tundub.

Kui Telia piiramatu mahuga 4G teenusel tuleb mingi oluline uuendus või info eks siis võtan sõna, ka siis kui kellelgi on midagi uut küsida.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
toitsmees
HV kasutaja

liitunud: 28.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 10:25:13 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Sõltuvalt kasutatavast kliendiseadmest algab asi 75 Mbps per sektor, mis oli kaugeltki rohkem, kui Wimax. LTE seadmetega võid vähemalt kaugemalt tugijaamast midagi püüda, Wimaxi terminal istus ühe küljes kinni.

ITU-R järgi pole siin müüdav 4G , vaid 3.9G.

Kasutatav sagedusvahemik:

LTE2600 (LTE band 7)
Upload 2660-2680 MHz
Download 2540-2560 MHz
LTE1800 (LTE band 3)
Upload 1822,3-1830,7 MHz
Download 1727,3-1735,7 MHz


Et siis mitu 20Mbps "piiramatu mahuga" 4G ühendust mahub korraga sinna 75Mbps külge?
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 10:37:32 vasta tsitaadiga

Arvestades asjaolu, et enamus tugijaamades kasutatakse kombineeritud sagedusi 800+1800+2600, siis võib kasutajaid parasjagu olla mõnisada.

800 Mhz levialas saavad sõbralikult läbi ca 10-20 kasutajat. Juhul, kui mõni päris kooma ei tõmba tipp-tunni ajal. Tavaliselt nii see juhtubki.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 10:44:43 vasta tsitaadiga

no kas sa arvutada ei oska. kui sektor on 75 , siis see on ilmselt RAW - sealt maksud maha. teeme 60. nii sinu MISSIOONIKRIITILINE kiirus (24h) on 20mbps. 60 jagame 20 nega saame3 inimest. tõenäoliselt ülejäänud kaks inimest, aga ei kasuta missioonikriitilist. järelikult neid mahub sinna ikka veel. kui ainult netieeed lugeda, siis kasvõi 75 inimest.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 11:33:05 vasta tsitaadiga

Me räägime ühest sektorist ja ühest madalaimast sagedusest. Neid aga on tugijaamas enamasti rohkem ning kõrgem sagedus laseb läbi 150Mbit/s
Üldjuhul on nendest laiendatud tugijaamadest võimalik piisavalt läbi pigistada kuigi jah, üks mast tervet 1000 pealist elanikkonda teenindada ei suuda.
Selleks tuleb paraku lisada mast ning veel 3x sagedusi ning 4x või 5x sektoreid.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.01.2017 11:38:39 vasta tsitaadiga

indrekp, unustad, et enamus tugijaamades pole niipalju kasutajadki. icon_smile.gif Masti saab nii mõndagi üles riputada. Pinda saab renti anda teistele opekatele ka.

Asja uba on selles, et mitte ükski opekas ei investeeri niipalju võrku, kui pole reaalselt tarbivust. Mingid tipp-tunni vingujad jätaks ma ukse taha. Neile on eraldi segment Point to Point linkidega. Skylive/Wavecom/Unicom vms.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 35, 36, 37 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.