Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 78, 79, 80  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kalvi01
HV vaatleja

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 00:45:45 vasta tsitaadiga

kas telia on uploadi piiri tõstnud icon_question.gif paar nädalat näitab sinna 10 kanti



download tipptunnil (kell 18~21) jääb sinna 2-4mb/s vahele (B20)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 01:22:15 vasta tsitaadiga

tõstis jah, plaaniti seda juba üle poole aasta...
_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 08:01:28 vasta tsitaadiga

Mina küll mingit uploadi tõusu pole täheldanud. icon_eek.gif Ikka max 5 mega.
Samas, ega "alla" kiiruse üle ka kurta ei saa, 20-ne lähedal on ikka olnud, kui vahel harva olen viitsinud testi teha.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.12.2016 09:09:22 vasta tsitaadiga

firmadele peaks kiirem upload olema
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 09:51:45 vasta tsitaadiga

Erakliendi F4G on jätkuvalt 20/5 ja ärikliendi F4G 20/10
Mingit kiirusetõstmise plaani erakliendile pole kuulnud.
Speedtest ja 4G võrk näitavad vahel utoopilisi numbreid, tahanteada tuleb kohe powerboostist rääkima icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 21.12.2016 10:33:15 vasta tsitaadiga



Speedtest väidab ,et ma olen ka ärimees. Viimati kui proovisin siis olin veel eraisik.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 11:08:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Speedtest väidab ,et ma olen ka ärimees. Viimati kui proovisin siis olin veel eraisik.

Loodame et see nüüd probleem ei ole, et rohkem kiirust saad ?
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 21.12.2016 12:04:16 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Speedtest väidab ,et ma olen ka ärimees. Viimati kui proovisin siis olin veel eraisik.

Loodame et see nüüd probleem ei ole, et rohkem kiirust saad ?
Tal on nüüd järelikult moraalne kohustus ärimeheks hakata ja vastavalt rohkem maksma hakata icon_wink.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AM1986EST
HV vaatleja
AM1986EST

liitunud: 22.02.2016




sõnum 21.12.2016 12:20:46 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Speedtest väidab ,et ma olen ka ärimees. Viimati kui proovisin siis olin veel eraisik.

Loodame et see nüüd probleem ei ole, et rohkem kiirust saad ?


Ei ole probleemiks. Juhtisin lihtsalt tähelepanu ,et asi pole päris nii nagu väidetakse ,et ainult äriklientidel kiirus suurem. Võibolla lihtsalt katsetavad hetkel piirkonniti kuna Telia pole avalikult sellest teada andnud ,et kiirust tõsteti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 21.12.2016 12:22:52 vasta tsitaadiga

Ma nädalavahetusel võin testida, et äkki ärikliendid said ka kiirust juurde icon_biggrin.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 13:05:43 vasta tsitaadiga

Mnator kirjutas:
WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Speedtest väidab ,et ma olen ka ärimees. Viimati kui proovisin siis olin veel eraisik.

Loodame et see nüüd probleem ei ole, et rohkem kiirust saad ?
Tal on nüüd järelikult moraalne kohustus ärimeheks hakata ja vastavalt rohkem maksma hakata icon_wink.gif


Soovitavalt ausaks ärimeheks, kui ise ei oska siis ottegoni käest saab konsultatsiooni icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 13:23:19 vasta tsitaadiga

Arvan, et enne tuleks tegeleda kasvanud koormuse tõttu võrgu täiendamistega kui kiiruseid klientidele tõsta. Isegi siis kui lepingu järgselt on tegemist "kuni" kiirustega.
On jah kohti kus ei ole probleemi aga on ka kohti kus klientide teenus võib selle tõttu kannatada.
Võimalik muidugi, et mõne kliendi teenuse profiil on sim kaardi jaoks sassis ja saavad pisut rohkem kui ette nähtud, Samas kliendi vaatest ei ole see ehk tõesti probleem.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mega
HV Guru
mega

liitunud: 12.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.12.2016 22:47:52 vasta tsitaadiga

Muidugi ei ole probleem icon_smile.gif

Ping hetkel niruvõitu, peaks vist mastile restardi tegema... Kasutajaid ka palju küljes hetkel, üle 10... Muidugi mitte mastil vaid minu ruuteril icon_smile.gif
Ja ei ole äriklient.

_________________
- censored -
Kommentaarid: 270 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 237
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 19:59:12 vasta tsitaadiga

Nii, 25nov siis kaebasin jälle Teliasse, et õhtused kiirused on jamad, eile või üleeile siis helistati tagasi, et jah, Pirita on ülekoormatud ja tegeletakse. Plaanis 2017 aasta esimesel poolel, mis pmst tähendab ju juuli alguseni...

ja noh, praegu on siis selline pilt:



edit: tagasikõne lubati kahe nädala jooksul... ilmselgelt jooksis ka see üle...
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 20:10:43 vasta tsitaadiga

Renq, sinu mastist ei tea midagi, aga minu masti lubati jaanuaris ja ilmselt siis uued investeeringurahad vabad ja tegelikult ei võta ühe masti lahendamine rohkem aega kui päeva. Olgu siis sektor või sagedus juurde.
Oluline on, et sa kirjutaksid siis siia uuesti kui näed, et asi lahenes. Sinu jutu järgi siis Jaanipäeval. Minu arvamus on, et see juhtub varem.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 20:19:29 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Renq, sinu mastist ei tea midagi, aga minu masti lubati jaanuaris ja ilmselt siis uued investeeringurahad vabad ja tegelikult ei võta ühe masti lahendamine rohkem aega kui päeva. Olgu siis sektor või sagedus juurde.
Oluline on, et sa kirjutaksid siis siia uuesti kui näed, et asi lahenes. Sinu jutu järgi siis Jaanipäeval. Minu arvamus on, et see juhtub varem.


No Jaanipäev peaks siis nii öelda viimane piir olema, omas peas mõtlesin ka, et kaua selline asi ikka aega saab võtta, et 2600 sagedust juurde saaks (nii öeldi, et seda pannakse juurde) Ikka annan teada siia ka kuidas asjad liiguvad. Selle kiirusega mis praegu mul oli, ei lae isegi kõige madama kvaliteediga Youtube'i videod ära... Selle peale hakkasingi täna testi tegema, et mis värk on.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.12.2016 20:48:47 vasta tsitaadiga

ega vist telia ise ei liiguta ennas kui just kliendid ei kaeba?
Kuigi neil peaks monitooring näitama kõike ja veel rohkemgi

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 20:54:55 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
ega vist telia ise ei liiguta ennas kui just kliendid ei kaeba?
Kuigi neil peaks monitooring näitama kõike ja veel rohkemgi


Tegelikult liigutab ikka, aasta lõpp on igale ettevõttele vastavalt, kas investeeringurahad on kulutatud või kulutamata. Igal aastal on eelarve nagu ka riigieelarve.
Kui ootamatud kulutused on rahale otsa teinud, saab järgmise aasta eelarve vastavalt uue teha ning jaanuaris jälle tulistada. Kui raha on üle, pannakse sipelgad tööle ja ostetakse, tehakse kõik vajalik ja võimalik ära. Oletan, et see on üks asi, teine asi on see, et nüüd (detsember) on juba pühad ja aeg on ka eestlasel aeg maha võtta.

Graafik jookseb koormustega välja ja "punased" mastid saavad esmajärjekorras lahenduse. Rikketeavitus on lihtsalt lisamotivaator.
Mina hakkasin oma mastiga lihtsalt varem kiunuma, mastis vaid 1800Mhz ja hetke kiirus oli 15/10


viimati muutis indrpo 23.12.2016 20:55:35, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 20:55:19 vasta tsitaadiga

Meriväljal pole praegu väga hullu.

Ruuter peaks vist võtma Miiduranna Konsumi juures olevat tugijaama.
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.12.2016 21:06:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mina hakkasin oma mastiga lihtsalt varem kiunuma, mastis vaid 1800Mhz ja hetke kiirus oli 15/10


Noh, sul ka pisike eelis icon_smile.gif

ses suhtes olgem ausad, leviala laiendama tänapäeval ei pea suuresti. Nüüd vaja vaid läbilaset suurendada. See peaks kordades lihtsam ja odavam olema kui uue masti paigaldamine.

Ainuke koht kuhu maste võiks püstitada on Tapa-Tartu rongiliini peale. Seal on ikka hambad kuubis olukord

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 21:14:46 vasta tsitaadiga

Mastis on optika ja Gbit sees. Hetkel on ühe 1800Mhz läbilase 150Mbit/s. Kuna raadiospets pole siis ei oska kinnitada, kas see on sektori või tugijaama kohta. Sektoreid on tugijaamas kuni 4 ühe sageduse kohta.
Kui nüüd lisada tugijaama 800Mhz (läbilase 75Mbit/s) 1800Mhz (läbilase 150Mbit/s) ja 2600Mhz (läbilase 150Mbit/s) siis saame pisut paremad numbrid, eriti kui see kiirus kehtib sektori kohta.

Kui need 3 ka täis on, nagu ühes teatud suvilarajoonis, kus on "sada" klienti, siis on kellad, aitab ainult lisamast mingi km raadiusesse.

tahanteada, palun ära sõna võta icon_smile.gif
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.12.2016 21:16:23 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Mastis on optika ja Gbit sees. Hetkel on ühe 1800Mhz läbilase 150Mbit/s. Kuna raadiospets pole siis ei oska kinnitada, kas see on sektori või tugijaama kohta. Sektoreid on tugijaamas kuni 4 ühe sageduse kohta.
Kui nüüd lisada tugijaama 800Mhz (läbilase 75Mbit/s) 1800Mhz (läbilase 150Mbit/s) ja 2600Mhz (läbilase 150Mbit/s) siis saame pisut paremad numbrid, eriti kui see kiirus kehtib sektori kohta.

Kui need 3 ka täis on, nagu ühes teatud suvilarajoonis, kus on "sada" klienti, siis on kellad, aitab ainult lisamast mingi km raadiusesse.

tahanteada, palun ära sõna võta icon_smile.gif

Samasse masti siis teist optikat juurde tuua ei saa?
Viskad vaid neid junne juurde posti külge (ma pole raadiospets, sp ka küsin)?

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 22:09:36 vasta tsitaadiga

indrekp, viimased andmed kehtivad sektori kohta. Ühtlasi räägid maksimaalteoreetilisest kiirusest.

jeesus188, kiupaar kannatab ka 10Gbps ja rohkem. Pigem on raadioside moodul kulukas osa ja teatud kohtades on vaja lisatugijaam püsti panna. Osaliselt saab takistuseks kohalike elanike vastuseis, kes ei soovi majakat oma hoovis näha, isegi mitte tuleneva hüve eest.

Telia pole ainus teenusepakkuja, ometigi valdav enamus kasutab ja vingub. Sest alteratiiv on veel hullem.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.12.2016 23:11:28 vasta tsitaadiga

Pailaps, mu mõte oligi, et mastil ju ruumi on, miks mitte veel mooduleid külge panna, miks peab uue masti selleks üles panema?
Moodul on kindlasti odavam kui mast+ moodulid

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 23:13:44 vasta tsitaadiga

Optikas pole küsimus, samuti ka mitte Gbit lingis. Mõlemad on kergelt upgradetavad, vajadusel.
Keerukam ongi raadio pool või õigemini pudelikael.
Saab lisada sektorid, sagedused ja siis on kõik. Enamasti jagub. Linna, suurasula jaoks ühest tugijaamast ei jagu.

Näis mis tulev aasta toob, pool aastat on planeeritud, uuel aastal investeeringud paigas.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.12.2016 23:17:00 vasta tsitaadiga

indrekp, mis pudelikael on, ses suhtes ma vastust ei saanud. Mis segab 2-3 moodulile juurde panemast veel 2-3 tk?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.12.2016 23:27:03 vasta tsitaadiga

Mis moodulitest jutt on?
On Sektor ja kolm erinevat sagedust. Selleks on Raadiovõrguplaneerijad kes komponeerivad need üle eesti nii paika, et sagedused ei kattuks.

Kui muidu pilti ette ei saa siis võta kasvõi silme ette kortermaja ja 2,4Ghz wifi oma 13 kanaliga millest vaid 3 ei kattu. See on veel lihtne juhtum.
Mobiilses maailmas on sagedused jagatud veel operaatorite vahel ja sa ei saa samu sagedusi igasse kõrvutiseisvasse masti toppida.

Ehk lihtne öelda, võimatu teha.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 24.12.2016 00:09:17 vasta tsitaadiga

ok, pm siis 2 samat sagedust tekitavat seadet ei ole võimalik 1 masti panna...1+1 ei võrdu 2
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 10:07:12 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
ok, pm siis 2 samat sagedust tekitavat seadet ei ole võimalik 1 masti panna...1+1 ei võrdu 2

Pane kaks wifi ruuterit esimese kanali peale kõrvuti tööle, töötab aga mitte just eriti hästi.
Nagu ma ütlesin, pole spets. Sektoritena neljas suunas 800Mhz ja kõrgemad samamoodi.
Igal operaatoril on omaette 800Mhz vahemik, umbes nagu 815-825 vms. Neid tuleb omavahel mastide vahel sobitada, nii, et ka kõrvuti tugijaamades poleks sama sagedus, et see ka kusagilt sisse ei kostaks, muidu tekib müra ja klientseade ei suuda ise enam tugijaamadega otsusele jõuda millises tugijaamas ta töötama peaks.

See kaart mida näevad raadiovõrgu planeerijad on nagu kosmosekaart, 2G sektorid ja sagedused, 3G sektorid ja sagedused, 4G sektorid ja sagedused. Tugijaamade kõrgused, maastik, loodus. Kõik on kalkulatsioonides sees. Nüüd siis tuleb jälgida veel koormuseid ja vastavalt sellele võimalus laiendamiseks leida. See on igapäevane töö, nii need asjad käivad.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 10:38:53 vasta tsitaadiga

Ma üritan nüüd küll lihtsustatud kujul.

Tüüpiline installatsioon: switch ( cisco ) dubleeritud fiibrilingiga -> eNodeB - > võimendi -> antenn.

Sageduste aktiveerimine ja deaktiveerimine on tarkvaraline.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 10:50:26 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Ma üritan nüüd küll lihtsustatud kujul.
Tüüpiline installatsioon: switch ( cisco ) dubleeritud fiibrilingiga -> eNodeB - > võimendi -> antenn.
Sageduste aktiveerimine ja deaktiveerimine on tarkvaraline.


Kui kolmes suunas antenn olemas, siis neljanda lisamiseks on mägironijat ikka vaja. Vähemalt minu tugijaamas on vist sarnane töö tulemas.
Võimalik, et see antenn on juba üleval olemas kuid lihtsalt aktiveerimata.

Ühesõnaga, tahad öelda, et piisab igas suunal ühenst antennist millele aktiveerid sobivad sagedused?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 10:59:52 vasta tsitaadiga

Niipalju võin muljetada sellest toa antennist on küll 2 otsa kuid sees on nad ühendatud samasse kohta siis zyxeli 3311 mudeliga see ei kära suurt neid on vaja 2 osta sest antenni otsad 1 upload teine download ilmselt tellin teise veel.
Esialgu on näitaja RSRP 80 kuid kas üldse tasub veel jännata kui rääkida signaalist.
nimelt see zyxel paneb aegajalt pillid kotti ja tormab restardile kui korralikku liiklust anda. Siis ma järeldan ,et seade kuidagi lahja ja testimata.
Nimelt seade läheb lolliks kui Star Citizen panna alla laadima launcheris tegelikult see tõmbab purgi nii kooma et see lihtsalt midagi ei oska peale hakata kui veel paar arvutit tahavad netti veider on see tv pilt jääb ka seisma.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 12:08:01 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Niipalju võin muljetada sellest toa antennist on küll 2 otsa kuid sees on nad ühendatud samasse kohta siis zyxeli 3311 mudeliga see ei kära suurt neid on vaja 2 osta sest antenni otsad 1 upload teine download ilmselt tellin teise veel.
Esialgu on näitaja RSRP 80 kuid kas üldse tasub veel jännata kui rääkida signaalist.
nimelt see zyxel paneb aegajalt pillid kotti ja tormab restardile kui korralikku liiklust anda. Siis ma järeldan ,et seade kuidagi lahja ja testimata.
Nimelt seade läheb lolliks kui Star Citizen panna alla laadima launcheris tegelikult see tõmbab purgi nii kooma et see lihtsalt midagi ei oska peale hakata kui veel paar arvutit tahavad netti veider on see tv pilt jääb ka seisma.


Antennikaableid on selleks kaks, et kasutada MIMOt, ei ole üks alla, ega teine üleslaadimine vaid selle kahe antenniga suheldakse tugijaamas kahe antenniga millega saab läbilaset suurendada. Sulle ei piisa suvalistest X antennidest ja nende kokku panekust. Kumbki antenn peab olema erineva nurga all, et saavutada õige polarisatsioon ja ühendus tugijaamaga. Operaatorite poolt pakutavatest paneelides on sees see juba paika pandud. Ma ei mäleta mis antennist sul jutt oli, vist mingi ebay jupstük?
minuTV jaoks QoS puudub, samuti voip jaoks. Koormad interneti ressursi 100% ära, striimide buffer saab otsa ja ongi kõik. Sama teema ükskõik mida striimides.
20Mbit/s pole teab mis kiirus ka kõige prostama ruuteri jaoks, seega sellega sa ruuterit üle ei koorma.
Ühenduste arv võib oluline olla, seda ma ei tea palju see ruuter kannatab, aga kannatab ta samapalju kindlasti kui enamikud SOHO ruuterid.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 12:09:36 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Ma üritan nüüd küll lihtsustatud kujul.
Tüüpiline installatsioon: switch ( cisco ) dubleeritud fiibrilingiga -> eNodeB - > võimendi -> antenn.
Sageduste aktiveerimine ja deaktiveerimine on tarkvaraline.


Kui kolmes suunas antenn olemas, siis neljanda lisamiseks on mägironijat ikka vaja. Vähemalt minu tugijaamas on vist sarnane töö tulemas.
Võimalik, et see antenn on juba üleval olemas kuid lihtsalt aktiveerimata.

Ühesõnaga, tahad öelda, et piisab igas suunal ühenst antennist millele aktiveerid sobivad sagedused?


Just, lisaantennid on lihtsalt vajaliku suuna lisamiseks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 12:31:41 vasta tsitaadiga

Kas need mastiantennid katavad kõik ühesuuruse nurga?
Või on võimalik ka kitsamaid sektoreid kasutada? 30 kraadi nt. või 45. Siis saaks sageduste ja kiirtega rohkem mänguruumi.
Et ühes mastis on nt. 6 või 8 sektorit nelja asemel.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
LiivaneLord
Sõpradele "Olavi"

liitunud: 20.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 13:08:39 vasta tsitaadiga

Põnev on lugeda, kuidas Pailaps ja indrekp nüüd mobiilsest netist räägivad. Tahanteada on kuidagi liiga vait.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 13:57:30 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
Kas need mastiantennid katavad kõik ühesuuruse nurga?
Või on võimalik ka kitsamaid sektoreid kasutada? 30 kraadi nt. või 45. Siis saaks sageduste ja kiirtega rohkem mänguruumi.
Et ühes mastis on nt. 6 või 8 sektorit nelja asemel.


Planeerimise ja vajaduse küsimus, ilmselt on ka neid, kuid mina veel sellist masti näinud pole kus niipalju sektoreid, ilmselt kaob mõte ära kui klient just yagidega kaugelt püüdma ei hakka. Lähedal paneeliga püüdes on liiga palju hüplemist nende sektorite vahel siis.
On ka ringpolarisatsiooniga 4G antenne, need pigem tiheasustuses ja 2600Mhz ehk kõige väiksema raadiuse katmiseks.

PS. tahanteada Googeldab ja harib ennast hetkel, et saaks ka midagi asjalikku vahele lisada. Kui midagi tarka pole siis poetab, et miks Telia või indrekp kardab sellest või teisest rääkida ning miks nad Yagidega 20km kauguselt signaale ei püüa.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 14:20:02 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
indrekp, viimased andmed kehtivad sektori kohta. Ühtlasi räägid maksimaalteoreetilisest kiirusest.

jeesus188, kiupaar kannatab ka 10Gbps ja rohkem. Pigem on raadioside moodul kulukas osa ja teatud kohtades on vaja lisatugijaam püsti panna. Osaliselt saab takistuseks kohalike elanike vastuseis, kes ei soovi majakat oma hoovis näha, isegi mitte tuleneva hüve eest.

Telia pole ainus teenusepakkuja, ometigi valdav enamus kasutab ja vingub. Sest alteratiiv on veel hullem.



Alternatiive polegi, pmst polegi midagi. väljaspool tallinnat.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netmaster
HV kasutaja
netmaster

liitunud: 21.08.2004




sõnum 24.12.2016 14:32:51 vasta tsitaadiga

asi, millest pailaps ja indrekp ei räägi, on see, et 800Mhz peal, mis ainukesena vähegi kuhugi levib, on riba suht kitsas ja planeeri või ehita kuidas tahes, kivist ikka vett välja ei pigista. Millegi täiendamisest või laiendamisest sellel sagedusel saab rääkida siis, kui sagedusi juurde antakse. F4G teenusega on rahul ainult need, kellel mast aknast paistab ja on õnne omada selles mastis kõrgemaid sagedusi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.12.2016 20:44:12 vasta tsitaadiga

netmaster kirjutas:
asi, millest pailaps ja indrekp ei räägi, on see, et 800Mhz peal, mis ainukesena vähegi kuhugi levib, on riba suht kitsas ja planeeri või ehita kuidas tahes, kivist ikka vett välja ei pigista. Millegi täiendamisest või laiendamisest sellel sagedusel saab rääkida siis, kui sagedusi juurde antakse. F4G teenusega on rahul ainult need, kellel mast aknast paistab ja on õnne omada selles mastis kõrgemaid sagedusi.

Kõik sõltub hoopis sellest kas oled julge ja ei karda igasugu välismaiseid telekome ning ei kuula seda mida Telekomide töötajad oma palga eest rääkima pevad, kohuslikus korras - muidu ootab teda ees vallandamine. icon_smile.gif

1. Sagedus 800MHz-i:
Kui teed asju nii nagu peab - ja julged vaielda, mitte ei värise - saad kätte ka 50Mbit/s kiiruse ning üle 100Mbit/s kiirusega Speedboosti.
Pilt nr. 1 allpool.
- kasutatud on siis sellist antenni nagu ma ise disainisin ja millist on Eestis ainult üks ja ainus.
Googlet polnud tarvis - seda kõike tean ma juba üle 30 aasta. beer_yum.gif Ja tollal polnud mingit Googlet olemas, küll oli olemas antennitehnika ja raadiotehnika.

2. Kui aga värised Telekomide ees ning teed pimesi nagu Palgalised, kartvad töötajad pajatavad, siis saad nii 5Mbit/s kiiruse. icon_cool.gif
Pilt nr. 2 siis allpool:

2. Pildid siis, sagedus 800MHz-i:
Pilt 1:

Pilt 2:
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ott256
HV vaatleja

liitunud: 30.04.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.12.2016 21:47:08 vasta tsitaadiga

masti sektoreid kasutataksegi selleks et samal ajal sama sagedust kasutada eri suundades. telekomil on 800 mhz peal 10mhz ribalaiust ja see peab kõik reaalselt kasutuses olema et teoreetiliselt 75 mb/s saada. kui hakata seda väikest 10 mhz veel jagama tükkideks eri sektorite ja mastide vahel siis ei jääks kasutajatel üldse mingit kiirust. kui kasutaja asub kahe masti vahel ebasobivas kohas viiakse modulatsioon madalaks ja kiirus kukub kuid lte saab mingi kiiruse isegi siis kui signaal on nõrgem kui taustamüra. telekomid võivad oma lte tugijaama 10 sektorit panna kõigi sagedustega ja kogu läbilaske 2-3 gb/s viia kui soovi on.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cellular_network#Frequency_reuse
The frequency reuse factor is the rate at which the same frequency can be used in the network. It is 1/K where K is the number of cells which cannot use the same frequencies for transmission. Recently also orthogonal frequency-division multiple access based systems such as LTE are being deployed with a frequency reuse of 1. Techniques are used to mitigate the impact of co-channel interference, LTE for example uses a clever scrambling mechanism to shift subcarrier frequencies or symbols to reduce the probability of collisions, and in some deployments Inter-Cell Interference Coordination (ICIC) to schedule frequency allocations.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 24.12.2016 21:57:27 vasta tsitaadiga

Tahanteada, unusta ära juba oma maagiline speedboost, kui sa ühtegi VETTPIDAVAT fakti selle kohta ei too (kiirusetest pole vettpidav)
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2016 23:42:59 vasta tsitaadiga

Jätkuvalt sama probleem - kuidas ma saan selle Huawei ruuteri seadistada nii, et priority oleks arvuti, mitte telekas?!
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2016 11:45:42 vasta tsitaadiga

Markz, ei saagi. Huawei ruuteri prose ja mälumaht ei ole nii võimekas, et enamate QoS reeglitega hakkama saada.

Kui tahad mingeid prioriteete luua, siis Huawei -> PfSense vms. müür või linuxi kast, millel tc moodul installitud.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2016 22:43:21 vasta tsitaadiga

Ega vist mõnda muud võimalust ei ole, et teleka bufferdamine iga paarikümne sek tagant pingi 200+ peale ei lööks?
Online mängudes jube häiriv. Ega vist see uuem ruuter, mida nüüd pakutakse, ka kuidagi kaasa ei aitaks?
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2016 23:02:22 vasta tsitaadiga

Põhimõtteliselt võid oma masina ruuteri külge panna ja sellega netti edasi jagada. Siis saad ise määrata, kes ja mis prioriteediga toru kasutada saab. Ubuntu all on selle vidina nimi shaper, windowsi all ei oska nõu anda kas ja kuidas saab
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 00:57:21 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Online mängudes jube häiriv

Õnne kes sinuga koos online mängivad thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Renq
HV veteran
Renq

liitunud: 21.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 01:27:44 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Online mängudes jube häiriv

Õnne kes sinuga koos online mängivad thumbs_up.gif


Õnneks mul on nii, et seda nutitv'd ei oma ja kaaslased pole veel kordagi kurtnud kui net mingilgi määral normaalne on, et midagi mul kehva oleks. Siis kui hull ülekoormus piirkonnas on, siis Battlefield'is viskab küll välja.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markz
HV kasutaja

liitunud: 22.06.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 01:36:57 vasta tsitaadiga

WäntWõll kirjutas:
tsitaat:

Online mängudes jube häiriv

Õnne kes sinuga koos online mängivad thumbs_up.gif


Nemad ei saa midagi aru, endale viskab mõneks hetkeks häiriva lag-i sisse. Sellegipoolest olen TOP1 icon_lol.gif
Lükkasin kõrvale veel ühe Huawei Tele2 interneti jooksma, kiirused väga head ja nii võiks täitsa toimida.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nevermind
HV Guru
nevermind

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2016 04:14:17 vasta tsitaadiga

Huvitav, kas see on miski Telia seadistaja näpukas või ma ise loll.
Nimelt Zyxel LTE3311 ruuteril ei ole võimalik sisest võrku muuta (näiteks 192.168.0.1), kui ruuteri DHCP-d kasutada, sest vaikimisi jagatav GW jääb algseadistustes olev (192.168.1.1) ning ma ei leidnud kohta, kus seda muuta saaks.

_________________
AHV ei tea, mis AHV teeb
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G/5G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 78, 79, 80  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.