Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 18:02:33 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
djstallion kirjutas:
Telekat ei vaata (pole teenustki tellitud), praegu kasutan Telia rendiruuterit ja esialgu Telia ühenduse tekitamiseks paremini konfitavat ruuterit lisaks osta ei plaani.
Seega jääb ainsa võimalusena üritada Telia ruuteris vajalikud pordid enda ruuteri poolt hallatavasse alamvõrku suunata?


Justnimelt.

Tänan kõiki kaasa rääkimast.
Portide suunamine ühest ruuterist teise kõlab küll nagu hambaravi tagumiku kaudu, kuid mis teha, kui mõni suurettevõte sedavõrd jäika poliitikat ajab.

Olen kindel, et kuigi Inteno ruuteri administreerimisliides on üsna mittekonfitavaks nuditud, oleks kasvõi ühe LAN-pordi sillaks konfimine üle telneti käkitegu ning ei mõjutaks ka kuidagi ülejäänud teenuse toimimist.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 18:41:18 vasta tsitaadiga

Arvesta asjaoluga, et teenus on mõeldud keskmisele tavakasutajale, kes ei tunne suunamiste vastu isegi huvi mitte. See väike %, kes on saab alternatiivruuteri ostmise ja konfigureerimisega kenasti hakkama. On muidugi erandeid.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meybo
Kreisi kasutaja
meybo

liitunud: 17.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 18:44:49 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Arvesta asjaoluga, et teenus on mõeldud keskmisele tavakasutajale, kes ei tunne suunamiste vastu isegi huvi mitte. See väike %, kes on saab alternatiivruuteri ostmise ja konfigureerimisega kenasti hakkama. On muidugi erandeid.

Nagu sa isegi ütled, on neid vähe, kes sellist eriseadistust soovivad. Seda enam ei tohiks neile üle jõu käiv olla see seadistus siis ka teha, sest seda ei küsita massiliselt ja iga päev.

_________________
www.meybo.ee
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 18:50:20 vasta tsitaadiga

djstallion kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Arvesta asjaoluga, et teenus on mõeldud keskmisele tavakasutajale, kes ei tunne suunamiste vastu isegi huvi mitte. See väike %, kes on saab alternatiivruuteri ostmise ja konfigureerimisega kenasti hakkama. On muidugi erandeid.

Nagu sa isegi ütled, on neid vähe, kes sellist eriseadistust soovivad. Seda enam ei tohiks neile üle jõu käiv olla see seadistus siis ka teha, sest seda ei küsita massiliselt ja iga päev.


Tead, kui sul on sadades tuhandetes ühendusi, siis ei taha sa pool tööpäeva raisata eriseadistuste peale. Mõistad alles siis, kui pead reaalselt analoogseid ühendusi seadistama hakkama. Massive pain.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.11.2016 19:51:20 vasta tsitaadiga

Pailaps, kas ajad nati jura, või ajab indrekp jura, kes ütleb tihti, et tasulised teenused pakuvad võimalusi..
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 20:20:40 vasta tsitaadiga

Täpsusta, sest ma praegu ei saanud, vabandan, mitte midagi aru, millele vihjad?

Ma olen seisukohal, et see, kes maksab, tellib muusika. Ma ei välista, et kui klotsi köhida, siis on võimalikud Telia poolt erilahendused.

See ühtlasi tähendab igakuise kuutasu tõusu, sest Sul on tiim , kes vajadusel katkimineku puhul sekkub. Tavatarbija igakuisesse 21€/kuu ei mahuta.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.11.2016 20:20:53 vasta tsitaadiga

Pailaps, just sellele klotsi köhimisele ma viitasingi.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 20:27:13 vasta tsitaadiga

Ahsoo, no tavatarbija, antud juhul djstallion ei ole nõus sellist numbrit klotsi köhima, et talle võimaldataks custom ruuterit või konfi.

Seega leiab ise endale WAN/VDSL võimelise ruuteri ja tarbib teenust nagu ise soovib. Seadistab ja möllab ise.

Mulle jääb vägisi mulje, et osa punti kujutavad endale ette, et Telia on heategevusasutus. NOT.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 15.11.2016 20:30:30 vasta tsitaadiga

Pailaps, teoorias on Telia ju igasugu tavatarbija jaoks nn. custom ruutereid läbi testinud ja ka konf neile on ju olemas. Paar bugi neis ju on, aga ega Inteno prii neist ole.
Pean silmas neid ruutereid, millede seast Inteno väljavalituks osutus. Väga palju jalgratast softi poole pealt ju leiutama ei peaks.
Noh, natike pappi peaks klient siiski välja köhima, sest tegu ju custom lahendusega siiski icon_smile.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 20:32:43 vasta tsitaadiga

Väga meeletu valik ei olnudki, kuna enamuses seadmetel puudus WAN/VDSL/VOIP/PSTN pesad.

Inteno on võrdlemisi prii juba vigadest, kuna funktsionaalsust ei ole. Thomson oli alternatiiv. Viimasega ei tahtnud keegi jätkata.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 20:50:24 vasta tsitaadiga

Ma ka ei saa aru, klient tahab mingit X lahendust, et omal probleem kaelast ära saada ja siis Telia peaks selle probleemi oma selga võtma ning erikonfiguratsiooni kliendi võrgu jaoks aretama?
Pealegi kui kliendil selle erilahendusega mingi probleem tekib, siis kes süüdi on..ikka Telia.

Igat pidi nö perse majas.

Selleks tarbeks on Telia loonud mitu lahendust probleemile.
1. Eraklient ja tema teenused, lihtne, automaatne, toimiv ja muretu. Klient tellib teenuse, ühendab inteno liinile, automaatselt seadistatakse VOIP, tööle hakkab internet, tv, ipv6 jms. Klient muudab ruuteris pordisuunamised, lan ip, dhcp ja wifi (Telia salvestab sellest varukoopia). Alati ruuteri reseti korral taastatakse eelnev ja samamoodi ka ruuteri vahetusel taastatakse viimane varukoopia. (Ei tea ühtegi teist operaatorit Eestis kes sellist automaatikat pakuks)
2. Kuna äriklient on nõudlikum siis eelnevale lisaks on võimaldatud ka AIP lahendus kus klient saab 5 avalikku ip aadress oma seadmetega majandamiseks. Edasine on juba selge.
3. Kuna on ka veel nõudlikumaid ärikliente siis on olemas ka kohtvõrkude pilveinterneti lahendused ning erilahendused, seal tehakse pea kõik kliendi soovidele vastavalt.

Viimane variant on muidugi ka kõige odavamalt läbi saada ja võtta lihtsalt suvaline nett ning suvaline ruuter ja ise pead valutada.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2016 00:24:20 vasta tsitaadiga

kas Netgear DM200ga saab Telia ADSL või VDSL ühendust kasutada? https://www.amazon.co.uk/d/Modems/NETGEAR-DM200-100EUS-Broadband-High-Speed-DSL-Modem/B01GL3YPHI/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1479319445&sr=8-3&keywords=vdsl
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2016 00:54:55 vasta tsitaadiga

ADSL ühenduse saab ilusasti käima , kui kasutada ADSL (ATM) LLC, VPI = 0 VCI = 100. VLAN ID = 4 ja paned paika IPTV jaoks prioriteedi. Valikuks Bridge. Kuna üks LAN port, siis paned switchi järgi ja kasutad.

VDSL =/ jään kahtlema, kas Telia kasutava VDSL profiiliga hakkama saab. Huawei taga mitte, Alcateli taga saab.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2016 01:19:43 vasta tsitaadiga

Pailaps, oskad täpsemalt ka öelda mis profiile telia kasutab?
Intenos kirjas

option 'VDSL2' 'Enabled'
  option '8a' 'Enabled'
  option '8b' 'Enabled'
  option '8c' 'Enabled'
  option '8d' 'Enabled'
  option '12a' 'Enabled'
  option '12b' 'Enabled'
  option '17a' 'Enabled'
  option '30a' 'Enabled'


Selles netgeari manualis kirjas, vahe tundub ainult 30a olevat.

VDSL2, VDSL, ADSL2+, ADSL2, and ADSL multimode
Up to 100 Mbps, both upstream and downstream
Supports Annex A, L, and M
Supports all VDSL2 profiles: 8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, and 17a
VDSL2 interface compliance with ITU-T993.2
G.992.1 (G.dmt), Annex A compliant
G.992.2 (G.lite), Annex A compliant
ANSI T1.413 compliant
G.992.3 (ADSL2) compliant, Annex A, L, and M
G.992.5 (ADSL2+) compliant, supporting Annex A and M
G.993.2 compliant, Annex A
G.993.5 (Vectoring)
ATM and PTM (dual-priority)
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SndyBrdge
HV vaatleja
SndyBrdge

liitunud: 11.07.2016



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2016 01:28:26 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Pailaps, oskad täpsemalt ka öelda mis profiile telia kasutab?
Intenos kirjas

option 'VDSL2' 'Enabled'
  option '8a' 'Enabled'
  option '8b' 'Enabled'
  option '8c' 'Enabled'
  option '8d' 'Enabled'
  option '12a' 'Enabled'
  option '12b' 'Enabled'
  option '17a' 'Enabled'
  option '30a' 'Enabled'


Selles netgeari manualis kirjas, vahe tundub ainult 30a olevat.

VDSL2, VDSL, ADSL2+, ADSL2, and ADSL multimode
Up to 100 Mbps, both upstream and downstream
Supports Annex A, L, and M
Supports all VDSL2 profiles: 8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, and 17a
VDSL2 interface compliance with ITU-T993.2
G.992.1 (G.dmt), Annex A compliant
G.992.2 (G.lite), Annex A compliant
ANSI T1.413 compliant
G.992.3 (ADSL2) compliant, Annex A, L, and M
G.992.5 (ADSL2+) compliant, supporting Annex A and M
G.993.2 compliant, Annex A
G.993.5 (Vectoring)
ATM and PTM (dual-priority)


kusagilt jäi kõrva et Telial ikka 17a.

ma ainult huvi pärast küsin selle modemi kohta, endal DSLi kodus pole. lihtsalt jäi silma selline odav VDSL seade, muidu neid eriti ei leidu.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.11.2016 09:03:34 vasta tsitaadiga

17a on üldiselt.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aht0
HV veteran

liitunud: 14.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 09:22:26 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Ma ka ei saa aru, klient tahab mingit X lahendust, et omal probleem kaelast ära saada ja siis Telia peaks selle probleemi oma selga võtma ning erikonfiguratsiooni kliendi võrgu jaoks aretama?
Pealegi kui kliendil selle erilahendusega mingi probleem tekib, siis kes süüdi on..ikka Telia.

sorry aga selles kui Telia pakub oma teenustega klapitatuna ainult sellist ruuterit mis ei toeta midagi peale 802.11bgn - siis see EI OLE kliendli süü kui ta selle tulemusel ei saa wifit kasutada ja on sunnitud kasutama X lahendust. Sest ümberringi on korterites p*rsetäis samasuguseid Telia ja muid y karpe/telefone (MACe vaadates) mis levivad kõik selle 11-12 kanali peal ja muudavad sellesama kliendi wifi levi kvaliteedi nulliks. Eriti ägedad on levialad mis okupeerivad mitut kanalit korraga. See probleem on midagi, mida Telia oleks pidanud "omast otsast" ette nägema.. ja kortermajades (mille elanikud moodustavad suure osa elanikkonnast) on selline probleem tavaline. See ei ole mingi erijuhus.
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 09:33:53 vasta tsitaadiga

Vaata aht0, enamus klientidel puudub endiselt AC võimekusega seadmed v.a telefonid tihtipeale. Mis kasu on standardist, kui pole seadet kasutada. Enamus tiksuvad endiselt 802.1bgn võrgus.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 10:49:35 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Vaata aht0, enamus klientidel puudub endiselt AC võimekusega seadmed v.a telefonid tihtipeale. Mis kasu on standardist, kui pole seadet kasutada. Enamus tiksuvad endiselt 802.1bgn võrgus.

See on teenusepakkuja asi pakkuda uuemat standardit toetavaid seadmeid. See, et enamus bgn peal istuvad on ju suuresti Telia enda teene. Nüüd on muidugi hea öelda, et pole seadmeid. See on muidugi jama, kuna kõik uued nutitelefonid tulevad AC võimekusega (v.a nupu ja low end nutid). Ainult entusiastid kes lähevad spetsiaalselt AC võimekusega ruuterit ostma kasutavad uuemat standardit.

Ma saaks aru kui jutt käib AD standardist mis pole vist veel isegi kinnitatud ja millele on ainult kaks ruuterit saada. AC Wi-Fi on ikka suht tavaline asi juba. Get with the times Telia icon_rolleyes.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 11:08:19 vasta tsitaadiga

Telia ostab selle peale lao AC ruutereid täis, 5 häkkerit HinnaVaatlusest leiavad, et need on ikkagi saast, sest kodust VPN mailiserver domeenivõrgu DNS directory't ei saa kasutada, ega osta. Ülejäänud tavakodanikud ostavad lahjema mudeli. AC ruuterid mädanevad laos.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 14:42:47 vasta tsitaadiga

Betamax, Miks AC ruuterid peaks kallimad olema?
Pealegi kes keelab DG200 ja DG301 erru saata või sisse osta ainult AC mooduliga mudeleid nendest? Minuteada on need ju AC võimelised koos kaardi lisamise ja tarkvara uuendusega.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 15:03:48 vasta tsitaadiga

Tea jah, miks AC ruuterid gigabitise LAN-iga teistest kallimad on. Lihtsalt üks kiip veidi erilisem, kõik muu ju sama pmst icon_rolleyes.gif
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 15:06:09 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Lihtsalt üks kiip veidi erilisem


Mille poolest on AC wifi kiip eriline võrreldes AGN või ABG wifi kiibiga?

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 15:27:02 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
Betamax kirjutas:
Lihtsalt üks kiip veidi erilisem


Mille poolest on AC wifi kiip eriline võrreldes AGN või ABG wifi kiibiga?

ma ei tea, arvad, et trükkplaat on erilisem? Mingi põhjus peab olema, miks AC gigabit ruuterid kallimad on icon_rolleyes.gif

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 15:29:33 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
ma ei tea, arvad, et trükkplaat on erilisem? Mingi põhjus peab olema, miks AC gigabit ruuterid kallimad on icon_rolleyes.gif


Alustuseks on Gigabit ruuteri puhul kogu kiibistik ise juba kallim, samuti on trükkplaadi valmistamine kulukam.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 15:57:38 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Betamax kirjutas:
ma ei tea, arvad, et trükkplaat on erilisem? Mingi põhjus peab olema, miks AC gigabit ruuterid kallimad on icon_rolleyes.gif


Alustuseks on Gigabit ruuteri puhul kogu kiibistik ise juba kallim, samuti on trükkplaadi valmistamine kulukam.

Kuidas see võimalik on? Siin väidetakse vastupidist.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 751 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
merku
HV kasutaja

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 16:40:22 vasta tsitaadiga

Oot.. ega ometi see 108.- ruuter kohustuslik pole kui Telia netti tahad? Uues kortermajas, kus valguskaabel sisse veetud.

Ei jõua tervet seda teemat läbi lugeda.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 16:52:40 vasta tsitaadiga

Kui digitv-d ei vaata, lükka ONT konverteri (väike valge karp) järgi suvaline ruuter ja peaks toimima küll.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 17:06:24 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Vaata aht0, enamus klientidel puudub endiselt AC võimekusega seadmed v.a telefonid tihtipeale. Mis kasu on standardist, kui pole seadet kasutada. Enamus tiksuvad endiselt 802.1bgn võrgus.

See on teenusepakkuja asi pakkuda uuemat standardit toetavaid seadmeid. See, et enamus bgn peal istuvad on ju suuresti Telia enda teene. Nüüd on muidugi hea öelda, et pole seadmeid. See on muidugi jama, kuna kõik uued nutitelefonid tulevad AC võimekusega (v.a nupu ja low end nutid). Ainult entusiastid kes lähevad spetsiaalselt AC võimekusega ruuterit ostma kasutavad uuemat standardit.

Ma saaks aru kui jutt käib AD standardist mis pole vist veel isegi kinnitatud ja millele on ainult kaks ruuterit saada. AC Wi-Fi on ikka suht tavaline asi juba. Get with the times Telia icon_rolleyes.gif


Nõudlus on ja kohe varsti on väljas DG400, võimsam prose, kuni AC wifini standardid ja kallim hind, kliendile vaba valik DG200 või DG400, näeme kas jäävad lattu seisma või mitte, seade tuleb odavam kui Apple Airport Express.

Samas mis oleks teenusepakkujale odavam, kas pakkuda kõifile AC seadmeid mida kõik paraku ei vaja või pakkuda kuni siiani tavalisi kuni N seadmeid ning kui klient vajab AC wifit siis võtab mõne AP juurde.

Telia Teliaks, erinevalt Starmanist ei paku Telia WiFi teenust ning see on ruuteri lisavõimalus kaabli kõrval.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 17:07:05 vasta tsitaadiga

indrekp, Väga suur hulk kasutajaid oleks rahul ka ABG ruuteri otsas. Ajaga kaasas käimine on siiski tervitatav!
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kevku
HV kasutaja

liitunud: 05.10.2007




sõnum 18.11.2016 17:59:33 vasta tsitaadiga

elioni ajugeeniused hakkavad müüma siis 2014 riistvara 250€ eest ja siis imestavad miks keegi ei osta icon_lol.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 18:55:45 vasta tsitaadiga

kevku kirjutas:
elioni ajugeeniused hakkavad müüma siis 2014 riistvara 250€ eest ja siis imestavad miks keegi ei osta icon_lol.gif


Millest jutt?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 19:27:12 vasta tsitaadiga

Olen aastaid kirju välja saatnud zen.estpak.ee (194.126.101.100) kaudu (väga harva tegelikult saadan), seda siis Telia sisevõrgust, aga nüüd juba mõnda aega saan teate.
tsitaat:
Server reports it is not ready, reply: "5.7.1 Service unavailable; Client host [213.35.175.163] blocked using b.barracudacentral.org; Client host blocked using Barracuda Reputation, see http://www.barracudanetworks.com/reputation/?r=1&ip=213.35.175.163"
Vahepeal on juba mitu korda IP muutunud, vahet pole. Kontrollisin suvalise IP-ga, täpselt sama. Ongi siis nii, et Telia ise on kõik enda IP-d blacklisti pannud? Natukene haige värk ei ole vä? icon_lol.gif

Või ei saa ma lihtsalt naljale pihta? icon_rolleyes.gif
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 19:38:29 vasta tsitaadiga

Suurema enamus end-user ISPide dünaamiline ip vahemik istub mustas nimekirjas. Kaasa arvatud 213.35.128.0/17.

Sa ei peaks mitte EHLO-s kasutama oma välist ip aadressi, vaid localhosti.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 19:43:37 vasta tsitaadiga

Telia IP-d istuvad suures osas mustas nimekirjas küll jah, aga konkreetne SMTP server on ju Telia oma (või enam pole?) ja Telia sisevõrgust ma kirja välja saata üritan. Seetõttu ma ei saagi hästi aru, mis toimub.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 19:50:00 vasta tsitaadiga

zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks......

mail.neti.ee

http://www.senderbase.org/lookup/?search_string=smtp-out.neti.ee -

Vihje peitub :
Email Volume Help 4.3 5.0
Volume Change Help -73% ↓

Tundub, et muudatused on oodatud tulu toonud. icon_cool.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 19:56:46 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks......

Aastakümneid oli ja nüüd enam ei ole? Selge, järelikult peabki veateate saama. Lihtsalt koomiline tundub kui Telia teatab, et kirja saata ei saa põhjusel, et kõik tema klientide IP-d mustas nimekirjas on.

Aga las ta siis olla pealegi.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 20:22:45 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Selleks tarbeks on Telia loonud mitu lahendust probleemile.
1. Eraklient ja tema teenused, lihtne, automaatne, toimiv ja muretu. Klient tellib teenuse, ühendab inteno liinile, automaatselt seadistatakse VOIP, tööle hakkab internet, tv, ipv6 jms. Klient muudab ruuteris pordisuunamised, lan ip, dhcp ja wifi (Telia salvestab sellest varukoopia). Alati ruuteri reseti korral taastatakse eelnev ja samamoodi ka ruuteri vahetusel taastatakse viimane varukoopia. (Ei tea ühtegi teist operaatorit Eestis kes sellist automaatikat pakuks)
2. Kuna äriklient on nõudlikum siis eelnevale lisaks on võimaldatud ka AIP lahendus kus klient saab 5 avalikku ip aadress oma seadmetega majandamiseks. Edasine on juba selge.
3. Kuna on ka veel nõudlikumaid ärikliente siis on olemas ka kohtvõrkude pilveinterneti lahendused ning erilahendused, seal tehakse pea kõik kliendi soovidele vastavalt.

Ja keskmisest "nõudlikum" eraklient on Telia äriloogikas välistatud nähtus? Kuna pole nõus rohkem pappi pritsima?
Võiks olla siiski võimalus ka erakliendi puhul erikonfe võimaldada, kliendi omal vastutusel niikuinii ja kasvõi mõistliku ühekordse tasu eest, kui muidu ei saa.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 20:34:15 vasta tsitaadiga

tcumen, mõistan Sinu pahameelt, kuid Telia, kui teenusepakkuja ei ole ainus it-firma, kes vastavalt kliendi soovidele ruuterit seadistab.

Telli teenus ja konfigureeritakse vastavalt.

Pead mõistma, et , kui teenuse puhul tekib rike, siis keskmisest nõudlikum klient nõuab vastutust ja rikke likvideerimist. Sestap on mõistlik elik taolistele palvetele eitavalt vastata või suunata vastava alaga tegeleva ettevõtte poole. Puudub knõu-how vastavale erilahendusteenusele toe pakkumiseks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 20:53:29 vasta tsitaadiga

Ma ei ole avaldanud pahameelt, lihtsalt küsisin.
Minu ruuteri konf ja selle backup on minu enda hoole all juba Elioni aegadest, siis kui WiMaxi kasutama hakkasin.
Ja on tänini, küll FIX4G-s.
Mu mõte oli pigem selles, et erakliendile võiks ka siiski jääda võimalus mingeid lihtsama taseme erilahendusi saada.
Nt. eelpool mainitud sillaks konfimine või siis kliendil endal sättungite backup`imise võimalus. Et teenusepakkuja ei sõidaks nt. voolukatkestuse põhjustatud restardil oma sättungitega ruuterist üle. Et automaatse taastamise saaks välja ka lülitada vajadusel/soovil.
Need on asjad, mida iga loll niikuinii küsida ei oska ja kui oskabki, siis spetsialistil on mõnelauselise vestlusega võimalik tegelik vajadus ka tuvastada.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 21:33:20 vasta tsitaadiga

Seda mida Telia asjast arvab, ei oska öelda. Ise arvan. et eraklient ei viitsi niivõrd selle ruuteri ja teenusega mässata, ta pigem ootaks teenusepakkujalt seda, et see ruuter seal nurgas töötaks ja digiboks teleri järel toimiks.
Mingi fafaa suunamised ja bridged on 99% eraklientide jaoks must maa. Paraku on Telia massidele teenust pakkuv ettevõte ning isegi raha ei küta sellist eriahendust 0,1% kasutajatele pakkuma.
Konfivabadust on jäetud täpselt niipalju kui seda on ohutu teha olnud, nii, et see teine osa klientidest toimiks.

Jätkuvalt usun, et exrreme user selle 0,1 hulgast suudab ise midagi erilahenduse moodi kokku keevitada nii, et selleks ei ole teenusepakkuja abi vaja. Kui tegemist ikka on keskmise taseme IT spetsialistiga?
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 21:53:46 vasta tsitaadiga

tcumen, ma kaalun mingil hetkel upgrade.

https://www.4g-antennit.fi/product/376/zyxel-lte7410-avoin-geneerinen-150-mbps-lte4g3g-modeemi-ulkoasennukseen

Tegemist on set&forget tootega. Mul on hetkel LTE6100 mudel ilma wifita. Näeb välja nagu Wimax seade Breezemax, saad nostalgitseda. Esineb täiesti veebist konfigureeritava Bridge Mode. Ei mingit ligipääsu Teliale, konfi nii palju kui tahad.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 22:24:11 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:
Pailaps kirjutas:
zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks......

Aastakümneid oli ja nüüd enam ei ole? Selge, järelikult peabki veateate saama. 
Täpselt nii ongi. See, et mingi augu kaudu on saanud läbi pugeda ei tähenda, et nii peabki olema.

https://www.telia.ee/abi/view/116

"Väljamineva meiliserveri aadressid erinevatel internetiteenuse pakkujatel:

Kui kasutad Telia ühendust, siis on serveriks "mail.neti.ee""
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 22:55:05 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
A.S. kirjutas:
Pailaps kirjutas:
zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks......

Aastakümneid oli ja nüüd enam ei ole? Selge, järelikult peabki veateate saama. 
Täpselt nii ongi. See, et mingi augu kaudu on saanud läbi pugeda ei tähenda, et nii peabki olema.

Kui mälu ei peta, siis oli see konkreetne server aastaid Telia enda poolt väljapakutud serverite nimekirjas (oli neid servereid seal 3 või 4, enam ei mäleta, aga 3 neist igatahes toimisid), seega mingit "auku" pole olnud. Aga pole hullu, elab üle.
 
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 23:10:48 vasta tsitaadiga

A.S. kirjutas:

Kui mälu ei peta, siis oli see konkreetne server aastaid Telia enda poolt väljapakutud serverite nimekirjas (oli neid servereid seal 3 või 4, enam ei mäleta, aga 3 neist igatahes toimisid)
 
Täpselt nii oligi. Aga juba mitmeid-mitmeid aastaid reklaamitakse ühte konkreetset - mail.neti.ee - mitte varem kasutuses olnuid.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 23:32:06 vasta tsitaadiga

On siis on, lihtsalt serverist tulnud teade oli piisavalt koomiline, tekitas arusaamatust.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.11.2016 23:44:03 vasta tsitaadiga

Paar korda sama asja kogenud......teade võiks vähe parem olla jah.
Aga kui juba x aastait töötanud, siis kuda krt peab selle peale tulema, et üleöö sever muutus

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ingram
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2008




sõnum 19.11.2016 00:12:37 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
Vahur kirjutas:
indrekp kirjutas:
jaank kirjutas:
indrekp kirjutas:
maatriks kirjutas:
Bridge mode ka tuleb?

osta modem, olgu siis ADSL, VDSL
KMI ja GPON peal saadki modemi.


Kas tavatarbijale on mingi legaalne VDSL modem olemas?


Ma ei oska öelda mis on legaalne aga võta millist soovid, ise proovisin, sellega korras, paned suvalise ruuteri WAN pesa kaudu käima ja tuld:
http://yeint.ee/it-multimeedia/konverterid-3/fo-meediakonverterid/10100mbps-ethernet-to-vdsl2-converter-17a-30a-profile

keegi soovib siis mul üks vedeleb.

Umbes aasta aega tagasi Telia VDSL2 otsas see see konverter ei linkinud. Nüüd asjad paremaks läinud?


Minuteada pole midagi muutunud, umbes aasta tagasi proovisingi, 17a protokoll kasutusel. Liin püsti ja ruuter järgi ning võrk toimis.


Leidsin sellise isendi http://www.planet.com.tw/en/product/product.php?id=21837, kuid seinast mul ei õnnestunud VDSL-i tulukest põlema saada. Kuna paarilist läheduses ei paistnud, siis ei ole kindel üldse kas on tegu toimiva seadmega.

Kas keegi on eelnevalt lingitud seadet vahepeal taas proovinud?
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
(b)itiboy
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 23:00:39 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:

Nõudlus on ja kohe varsti on väljas DG400, võimsam prose, kuni AC wifini standardid ja kallim hind, kliendile vaba valik DG200 või DG400, näeme kas jäävad lattu seisma või mitte, seade tuleb odavam kui Apple Airport Express.

Airport Expressist 99€ kallim icon_lol.gif aga Extremist 11€ odavam.
https://www.telia.ee/era/tv/seadmed#ruuter

Kas ma saan 2-aastase rendilepinguga (mitte uus seadme üür) vana DG301 vahetada samadel tingimustel DG400 vastu, nii nagu oled mitmel korral kinnitanud?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 23:03:49 vasta tsitaadiga

Väga hea et nii kallis on, siis igas korteris ei kiirita 5GHz purk nii pea veel icon_lol.gif

Ja need kes teavad mis 5GHz üldse on, valivad midaig mõistlikumat.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 233, 234, 235 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.