|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
15.11.2016 18:02:33
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| djstallion kirjutas: |
Telekat ei vaata (pole teenustki tellitud), praegu kasutan Telia rendiruuterit ja esialgu Telia ühenduse tekitamiseks paremini konfitavat ruuterit lisaks osta ei plaani.
Seega jääb ainsa võimalusena üritada Telia ruuteris vajalikud pordid enda ruuteri poolt hallatavasse alamvõrku suunata? |
Justnimelt. |
Tänan kõiki kaasa rääkimast.
Portide suunamine ühest ruuterist teise kõlab küll nagu hambaravi tagumiku kaudu, kuid mis teha, kui mõni suurettevõte sedavõrd jäika poliitikat ajab.
Olen kindel, et kuigi Inteno ruuteri administreerimisliides on üsna mittekonfitavaks nuditud, oleks kasvõi ühe LAN-pordi sillaks konfimine üle telneti käkitegu ning ei mõjutaks ka kuidagi ülejäänud teenuse toimimist.
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
15.11.2016 18:41:18
|
|
|
Arvesta asjaoluga, et teenus on mõeldud keskmisele tavakasutajale, kes ei tunne suunamiste vastu isegi huvi mitte. See väike %, kes on saab alternatiivruuteri ostmise ja konfigureerimisega kenasti hakkama. On muidugi erandeid.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
meybo
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.08.2002
|
15.11.2016 18:44:49
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| Arvesta asjaoluga, et teenus on mõeldud keskmisele tavakasutajale, kes ei tunne suunamiste vastu isegi huvi mitte. See väike %, kes on saab alternatiivruuteri ostmise ja konfigureerimisega kenasti hakkama. On muidugi erandeid. |
Nagu sa isegi ütled, on neid vähe, kes sellist eriseadistust soovivad. Seda enam ei tohiks neile üle jõu käiv olla see seadistus siis ka teha, sest seda ei küsita massiliselt ja iga päev.
_________________ www.meybo.ee |
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
20 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
15.11.2016 18:50:20
|
|
|
| djstallion kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
| Arvesta asjaoluga, et teenus on mõeldud keskmisele tavakasutajale, kes ei tunne suunamiste vastu isegi huvi mitte. See väike %, kes on saab alternatiivruuteri ostmise ja konfigureerimisega kenasti hakkama. On muidugi erandeid. |
Nagu sa isegi ütled, on neid vähe, kes sellist eriseadistust soovivad. Seda enam ei tohiks neile üle jõu käiv olla see seadistus siis ka teha, sest seda ei küsita massiliselt ja iga päev. |
Tead, kui sul on sadades tuhandetes ühendusi, siis ei taha sa pool tööpäeva raisata eriseadistuste peale. Mõistad alles siis, kui pead reaalselt analoogseid ühendusi seadistama hakkama. Massive pain.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
15.11.2016 19:51:20
|
|
|
Pailaps, kas ajad nati jura, või ajab indrekp jura, kes ütleb tihti, et tasulised teenused pakuvad võimalusi..
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
15.11.2016 20:20:40
|
|
|
Täpsusta, sest ma praegu ei saanud, vabandan, mitte midagi aru, millele vihjad?
Ma olen seisukohal, et see, kes maksab, tellib muusika. Ma ei välista, et kui klotsi köhida, siis on võimalikud Telia poolt erilahendused.
See ühtlasi tähendab igakuise kuutasu tõusu, sest Sul on tiim , kes vajadusel katkimineku puhul sekkub. Tavatarbija igakuisesse 21€/kuu ei mahuta.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
15.11.2016 20:20:53
|
|
|
Pailaps, just sellele klotsi köhimisele ma viitasingi.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
15.11.2016 20:27:13
|
|
|
Ahsoo, no tavatarbija, antud juhul djstallion ei ole nõus sellist numbrit klotsi köhima, et talle võimaldataks custom ruuterit või konfi.
Seega leiab ise endale WAN/VDSL võimelise ruuteri ja tarbib teenust nagu ise soovib. Seadistab ja möllab ise.
Mulle jääb vägisi mulje, et osa punti kujutavad endale ette, et Telia on heategevusasutus. NOT.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004

|
15.11.2016 20:30:30
|
|
|
Pailaps, teoorias on Telia ju igasugu tavatarbija jaoks nn. custom ruutereid läbi testinud ja ka konf neile on ju olemas. Paar bugi neis ju on, aga ega Inteno prii neist ole.
Pean silmas neid ruutereid, millede seast Inteno väljavalituks osutus. Väga palju jalgratast softi poole pealt ju leiutama ei peaks.
Noh, natike pappi peaks klient siiski välja köhima, sest tegu ju custom lahendusega siiski
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
15.11.2016 20:32:43
|
|
|
Väga meeletu valik ei olnudki, kuna enamuses seadmetel puudus WAN/VDSL/VOIP/PSTN pesad.
Inteno on võrdlemisi prii juba vigadest, kuna funktsionaalsust ei ole. Thomson oli alternatiiv. Viimasega ei tahtnud keegi jätkata.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
15.11.2016 20:50:24
|
|
|
Ma ka ei saa aru, klient tahab mingit X lahendust, et omal probleem kaelast ära saada ja siis Telia peaks selle probleemi oma selga võtma ning erikonfiguratsiooni kliendi võrgu jaoks aretama?
Pealegi kui kliendil selle erilahendusega mingi probleem tekib, siis kes süüdi on..ikka Telia.
Igat pidi nö perse majas.
Selleks tarbeks on Telia loonud mitu lahendust probleemile.
1. Eraklient ja tema teenused, lihtne, automaatne, toimiv ja muretu. Klient tellib teenuse, ühendab inteno liinile, automaatselt seadistatakse VOIP, tööle hakkab internet, tv, ipv6 jms. Klient muudab ruuteris pordisuunamised, lan ip, dhcp ja wifi (Telia salvestab sellest varukoopia). Alati ruuteri reseti korral taastatakse eelnev ja samamoodi ka ruuteri vahetusel taastatakse viimane varukoopia. (Ei tea ühtegi teist operaatorit Eestis kes sellist automaatikat pakuks)
2. Kuna äriklient on nõudlikum siis eelnevale lisaks on võimaldatud ka AIP lahendus kus klient saab 5 avalikku ip aadress oma seadmetega majandamiseks. Edasine on juba selge.
3. Kuna on ka veel nõudlikumaid ärikliente siis on olemas ka kohtvõrkude pilveinterneti lahendused ning erilahendused, seal tehakse pea kõik kliendi soovidele vastavalt.
Viimane variant on muidugi ka kõige odavamalt läbi saada ja võtta lihtsalt suvaline nett ning suvaline ruuter ja ise pead valutada.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SndyBrdge
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2016
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
17.11.2016 00:54:55
|
|
|
ADSL ühenduse saab ilusasti käima , kui kasutada ADSL (ATM) LLC, VPI = 0 VCI = 100. VLAN ID = 4 ja paned paika IPTV jaoks prioriteedi. Valikuks Bridge. Kuna üks LAN port, siis paned switchi järgi ja kasutad.
VDSL =/ jään kahtlema, kas Telia kasutava VDSL profiiliga hakkama saab. Huawei taga mitte, Alcateli taga saab.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
17.11.2016 01:19:43
|
|
|
Pailaps, oskad täpsemalt ka öelda mis profiile telia kasutab?
Intenos kirjas
option 'VDSL2' 'Enabled'
option '8a' 'Enabled'
option '8b' 'Enabled'
option '8c' 'Enabled'
option '8d' 'Enabled'
option '12a' 'Enabled'
option '12b' 'Enabled'
option '17a' 'Enabled'
option '30a' 'Enabled' |
Selles netgeari manualis kirjas, vahe tundub ainult 30a olevat.
VDSL2, VDSL, ADSL2+, ADSL2, and ADSL multimode
Up to 100 Mbps, both upstream and downstream
Supports Annex A, L, and M
Supports all VDSL2 profiles: 8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, and 17a
VDSL2 interface compliance with ITU-T993.2
G.992.1 (G.dmt), Annex A compliant
G.992.2 (G.lite), Annex A compliant
ANSI T1.413 compliant
G.992.3 (ADSL2) compliant, Annex A, L, and M
G.992.5 (ADSL2+) compliant, supporting Annex A and M
G.993.2 compliant, Annex A
G.993.5 (Vectoring)
ATM and PTM (dual-priority) |
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SndyBrdge
HV vaatleja

liitunud: 11.07.2016
|
17.11.2016 01:28:26
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
Pailaps, oskad täpsemalt ka öelda mis profiile telia kasutab?
Intenos kirjas
option 'VDSL2' 'Enabled'
option '8a' 'Enabled'
option '8b' 'Enabled'
option '8c' 'Enabled'
option '8d' 'Enabled'
option '12a' 'Enabled'
option '12b' 'Enabled'
option '17a' 'Enabled'
option '30a' 'Enabled' |
Selles netgeari manualis kirjas, vahe tundub ainult 30a olevat.
VDSL2, VDSL, ADSL2+, ADSL2, and ADSL multimode
Up to 100 Mbps, both upstream and downstream
Supports Annex A, L, and M
Supports all VDSL2 profiles: 8a, 8b, 8c, 8d, 12a, 12b, and 17a
VDSL2 interface compliance with ITU-T993.2
G.992.1 (G.dmt), Annex A compliant
G.992.2 (G.lite), Annex A compliant
ANSI T1.413 compliant
G.992.3 (ADSL2) compliant, Annex A, L, and M
G.992.5 (ADSL2+) compliant, supporting Annex A and M
G.993.2 compliant, Annex A
G.993.5 (Vectoring)
ATM and PTM (dual-priority) |
|
kusagilt jäi kõrva et Telial ikka 17a.
ma ainult huvi pärast küsin selle modemi kohta, endal DSLi kodus pole. lihtsalt jäi silma selline odav VDSL seade, muidu neid eriti ei leidu.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
17.11.2016 09:03:34
|
|
|
17a on üldiselt.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aht0
HV veteran
liitunud: 14.10.2003
|
18.11.2016 09:22:26
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Ma ka ei saa aru, klient tahab mingit X lahendust, et omal probleem kaelast ära saada ja siis Telia peaks selle probleemi oma selga võtma ning erikonfiguratsiooni kliendi võrgu jaoks aretama?
Pealegi kui kliendil selle erilahendusega mingi probleem tekib, siis kes süüdi on..ikka Telia.
|
sorry aga selles kui Telia pakub oma teenustega klapitatuna ainult sellist ruuterit mis ei toeta midagi peale 802.11bgn - siis see EI OLE kliendli süü kui ta selle tulemusel ei saa wifit kasutada ja on sunnitud kasutama X lahendust. Sest ümberringi on korterites p*rsetäis samasuguseid Telia ja muid y karpe/telefone (MACe vaadates) mis levivad kõik selle 11-12 kanali peal ja muudavad sellesama kliendi wifi levi kvaliteedi nulliks. Eriti ägedad on levialad mis okupeerivad mitut kanalit korraga. See probleem on midagi, mida Telia oleks pidanud "omast otsast" ette nägema.. ja kortermajades (mille elanikud moodustavad suure osa elanikkonnast) on selline probleem tavaline. See ei ole mingi erijuhus.
|
|
| Kommentaarid: 82 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
18.11.2016 09:33:53
|
|
|
Vaata aht0, enamus klientidel puudub endiselt AC võimekusega seadmed v.a telefonid tihtipeale. Mis kasu on standardist, kui pole seadet kasutada. Enamus tiksuvad endiselt 802.1bgn võrgus.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
18.11.2016 10:49:35
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| Vaata aht0, enamus klientidel puudub endiselt AC võimekusega seadmed v.a telefonid tihtipeale. Mis kasu on standardist, kui pole seadet kasutada. Enamus tiksuvad endiselt 802.1bgn võrgus. |
See on teenusepakkuja asi pakkuda uuemat standardit toetavaid seadmeid. See, et enamus bgn peal istuvad on ju suuresti Telia enda teene. Nüüd on muidugi hea öelda, et pole seadmeid. See on muidugi jama, kuna kõik uued nutitelefonid tulevad AC võimekusega (v.a nupu ja low end nutid). Ainult entusiastid kes lähevad spetsiaalselt AC võimekusega ruuterit ostma kasutavad uuemat standardit.
Ma saaks aru kui jutt käib AD standardist mis pole vist veel isegi kinnitatud ja millele on ainult kaks ruuterit saada. AC Wi-Fi on ikka suht tavaline asi juba. Get with the times Telia
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
18.11.2016 15:06:09
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
| Lihtsalt üks kiip veidi erilisem |
Mille poolest on AC wifi kiip eriline võrreldes AGN või ABG wifi kiibiga?
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
18.11.2016 15:29:33
|
|
|
| Betamax kirjutas: |
ma ei tea, arvad, et trükkplaat on erilisem? Mingi põhjus peab olema, miks AC gigabit ruuterid kallimad on  |
Alustuseks on Gigabit ruuteri puhul kogu kiibistik ise juba kallim, samuti on trükkplaadi valmistamine kulukam.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
merku
HV kasutaja
liitunud: 08.03.2004
|
18.11.2016 16:40:22
|
|
|
Oot.. ega ometi see 108.- ruuter kohustuslik pole kui Telia netti tahad? Uues kortermajas, kus valguskaabel sisse veetud.
Ei jõua tervet seda teemat läbi lugeda.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
18.11.2016 16:52:40
|
|
|
Kui digitv-d ei vaata, lükka ONT konverteri (väike valge karp) järgi suvaline ruuter ja peaks toimima küll.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.11.2016 17:06:24
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
| Vaata aht0, enamus klientidel puudub endiselt AC võimekusega seadmed v.a telefonid tihtipeale. Mis kasu on standardist, kui pole seadet kasutada. Enamus tiksuvad endiselt 802.1bgn võrgus. |
See on teenusepakkuja asi pakkuda uuemat standardit toetavaid seadmeid. See, et enamus bgn peal istuvad on ju suuresti Telia enda teene. Nüüd on muidugi hea öelda, et pole seadmeid. See on muidugi jama, kuna kõik uued nutitelefonid tulevad AC võimekusega (v.a nupu ja low end nutid). Ainult entusiastid kes lähevad spetsiaalselt AC võimekusega ruuterit ostma kasutavad uuemat standardit.
Ma saaks aru kui jutt käib AD standardist mis pole vist veel isegi kinnitatud ja millele on ainult kaks ruuterit saada. AC Wi-Fi on ikka suht tavaline asi juba. Get with the times Telia  |
Nõudlus on ja kohe varsti on väljas DG400, võimsam prose, kuni AC wifini standardid ja kallim hind, kliendile vaba valik DG200 või DG400, näeme kas jäävad lattu seisma või mitte, seade tuleb odavam kui Apple Airport Express.
Samas mis oleks teenusepakkujale odavam, kas pakkuda kõifile AC seadmeid mida kõik paraku ei vaja või pakkuda kuni siiani tavalisi kuni N seadmeid ning kui klient vajab AC wifit siis võtab mõne AP juurde.
Telia Teliaks, erinevalt Starmanist ei paku Telia WiFi teenust ning see on ruuteri lisavõimalus kaabli kõrval.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
18.11.2016 17:07:05
|
|
|
indrekp, Väga suur hulk kasutajaid oleks rahul ka ABG ruuteri otsas. Ajaga kaasas käimine on siiski tervitatav!
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kevku
HV kasutaja
liitunud: 05.10.2007
|
18.11.2016 17:59:33
|
|
|
elioni ajugeeniused hakkavad müüma siis 2014 riistvara 250€ eest ja siis imestavad miks keegi ei osta
|
|
| Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.11.2016 18:55:45
|
|
|
| kevku kirjutas: |
elioni ajugeeniused hakkavad müüma siis 2014 riistvara 250€ eest ja siis imestavad miks keegi ei osta  |
Millest jutt?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.11.2016 19:27:12
|
|
|
Olen aastaid kirju välja saatnud zen.estpak.ee (194.126.101.100) kaudu (väga harva tegelikult saadan), seda siis Telia sisevõrgust, aga nüüd juba mõnda aega saan teate.
Vahepeal on juba mitu korda IP muutunud, vahet pole. Kontrollisin suvalise IP-ga, täpselt sama. Ongi siis nii, et Telia ise on kõik enda IP-d blacklisti pannud? Natukene haige värk ei ole vä?
Või ei saa ma lihtsalt naljale pihta?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
18.11.2016 19:38:29
|
|
|
Suurema enamus end-user ISPide dünaamiline ip vahemik istub mustas nimekirjas. Kaasa arvatud 213.35.128.0/17.
Sa ei peaks mitte EHLO-s kasutama oma välist ip aadressi, vaid localhosti.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.11.2016 19:43:37
|
|
|
| Telia IP-d istuvad suures osas mustas nimekirjas küll jah, aga konkreetne SMTP server on ju Telia oma (või enam pole?) ja Telia sisevõrgust ma kirja välja saata üritan. Seetõttu ma ei saagi hästi aru, mis toimub.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
18.11.2016 19:50:00
|
|
|
zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks......
mail.neti.ee
http://www.senderbase.org/lookup/?search_string=smtp-out.neti.ee -
Vihje peitub :
Email Volume Help 4.3 5.0
Volume Change Help -73% ↓
Tundub, et muudatused on oodatud tulu toonud.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.11.2016 19:56:46
|
|
|
| Pailaps kirjutas: |
| zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks...... |
Aastakümneid oli ja nüüd enam ei ole? Selge, järelikult peabki veateate saama. Lihtsalt koomiline tundub kui Telia teatab, et kirja saata ei saa põhjusel, et kõik tema klientide IP-d mustas nimekirjas on.
Aga las ta siis olla pealegi.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
18.11.2016 20:22:45
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Selleks tarbeks on Telia loonud mitu lahendust probleemile.
1. Eraklient ja tema teenused, lihtne, automaatne, toimiv ja muretu. Klient tellib teenuse, ühendab inteno liinile, automaatselt seadistatakse VOIP, tööle hakkab internet, tv, ipv6 jms. Klient muudab ruuteris pordisuunamised, lan ip, dhcp ja wifi (Telia salvestab sellest varukoopia). Alati ruuteri reseti korral taastatakse eelnev ja samamoodi ka ruuteri vahetusel taastatakse viimane varukoopia. (Ei tea ühtegi teist operaatorit Eestis kes sellist automaatikat pakuks)
2. Kuna äriklient on nõudlikum siis eelnevale lisaks on võimaldatud ka AIP lahendus kus klient saab 5 avalikku ip aadress oma seadmetega majandamiseks. Edasine on juba selge.
3. Kuna on ka veel nõudlikumaid ärikliente siis on olemas ka kohtvõrkude pilveinterneti lahendused ning erilahendused, seal tehakse pea kõik kliendi soovidele vastavalt. |
Ja keskmisest "nõudlikum" eraklient on Telia äriloogikas välistatud nähtus? Kuna pole nõus rohkem pappi pritsima?
Võiks olla siiski võimalus ka erakliendi puhul erikonfe võimaldada, kliendi omal vastutusel niikuinii ja kasvõi mõistliku ühekordse tasu eest, kui muidu ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
18.11.2016 20:34:15
|
|
|
tcumen, mõistan Sinu pahameelt, kuid Telia, kui teenusepakkuja ei ole ainus it-firma, kes vastavalt kliendi soovidele ruuterit seadistab.
Telli teenus ja konfigureeritakse vastavalt.
Pead mõistma, et , kui teenuse puhul tekib rike, siis keskmisest nõudlikum klient nõuab vastutust ja rikke likvideerimist. Sestap on mõistlik elik taolistele palvetele eitavalt vastata või suunata vastava alaga tegeleva ettevõtte poole. Puudub knõu-how vastavale erilahendusteenusele toe pakkumiseks.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
18.11.2016 20:53:29
|
|
|
Ma ei ole avaldanud pahameelt, lihtsalt küsisin.
Minu ruuteri konf ja selle backup on minu enda hoole all juba Elioni aegadest, siis kui WiMaxi kasutama hakkasin.
Ja on tänini, küll FIX4G-s.
Mu mõte oli pigem selles, et erakliendile võiks ka siiski jääda võimalus mingeid lihtsama taseme erilahendusi saada.
Nt. eelpool mainitud sillaks konfimine või siis kliendil endal sättungite backup`imise võimalus. Et teenusepakkuja ei sõidaks nt. voolukatkestuse põhjustatud restardil oma sättungitega ruuterist üle. Et automaatse taastamise saaks välja ka lülitada vajadusel/soovil.
Need on asjad, mida iga loll niikuinii küsida ei oska ja kui oskabki, siis spetsialistil on mõnelauselise vestlusega võimalik tegelik vajadus ka tuvastada.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
18.11.2016 21:33:20
|
|
|
Seda mida Telia asjast arvab, ei oska öelda. Ise arvan. et eraklient ei viitsi niivõrd selle ruuteri ja teenusega mässata, ta pigem ootaks teenusepakkujalt seda, et see ruuter seal nurgas töötaks ja digiboks teleri järel toimiks.
Mingi fafaa suunamised ja bridged on 99% eraklientide jaoks must maa. Paraku on Telia massidele teenust pakkuv ettevõte ning isegi raha ei küta sellist eriahendust 0,1% kasutajatele pakkuma.
Konfivabadust on jäetud täpselt niipalju kui seda on ohutu teha olnud, nii, et see teine osa klientidest toimiks.
Jätkuvalt usun, et exrreme user selle 0,1 hulgast suudab ise midagi erilahenduse moodi kokku keevitada nii, et selleks ei ole teenusepakkuja abi vaja. Kui tegemist ikka on keskmise taseme IT spetsialistiga?
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
18.11.2016 22:24:11
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
| zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks...... |
Aastakümneid oli ja nüüd enam ei ole? Selge, järelikult peabki veateate saama. |
Täpselt nii ongi. See, et mingi augu kaudu on saanud läbi pugeda ei tähenda, et nii peabki olema.
https://www.telia.ee/abi/view/116
"Väljamineva meiliserveri aadressid erinevatel internetiteenuse pakkujatel:
Kui kasutad Telia ühendust, siis on serveriks "mail.neti.ee""
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.11.2016 22:55:05
|
|
|
| Mark0 kirjutas: |
| A.S. kirjutas: |
| Pailaps kirjutas: |
| zen.estpak.ee ei ole mõeldud kasutajale kirjadele välja saatmiseks...... |
Aastakümneid oli ja nüüd enam ei ole? Selge, järelikult peabki veateate saama. |
Täpselt nii ongi. See, et mingi augu kaudu on saanud läbi pugeda ei tähenda, et nii peabki olema. |
Kui mälu ei peta, siis oli see konkreetne server aastaid Telia enda poolt väljapakutud serverite nimekirjas (oli neid servereid seal 3 või 4, enam ei mäleta, aga 3 neist igatahes toimisid), seega mingit "auku" pole olnud. Aga pole hullu, elab üle.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
18.11.2016 23:10:48
|
|
|
| A.S. kirjutas: |
Kui mälu ei peta, siis oli see konkreetne server aastaid Telia enda poolt väljapakutud serverite nimekirjas (oli neid servereid seal 3 või 4, enam ei mäleta, aga 3 neist igatahes toimisid)
|
Täpselt nii oligi. Aga juba mitmeid-mitmeid aastaid reklaamitakse ühte konkreetset - mail.neti.ee - mitte varem kasutuses olnuid.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
A.S.
HV Guru
liitunud: 27.10.2003
|
18.11.2016 23:32:06
|
|
|
| On siis on, lihtsalt serverist tulnud teade oli piisavalt koomiline, tekitas arusaamatust.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
18.11.2016 23:44:03
|
|
|
Paar korda sama asja kogenud......teade võiks vähe parem olla jah.
Aga kui juba x aastait töötanud, siis kuda krt peab selle peale tulema, et üleöö sever muutus
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ingram
HV vaatleja
liitunud: 12.10.2008
|
19.11.2016 00:12:37
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
| Vahur kirjutas: |
Umbes aasta aega tagasi Telia VDSL2 otsas see see konverter ei linkinud. Nüüd asjad paremaks läinud? |
Minuteada pole midagi muutunud, umbes aasta tagasi proovisingi, 17a protokoll kasutusel. Liin püsti ja ruuter järgi ning võrk toimis. |
Leidsin sellise isendi http://www.planet.com.tw/en/product/product.php?id=21837, kuid seinast mul ei õnnestunud VDSL-i tulukest põlema saada. Kuna paarilist läheduses ei paistnud, siis ei ole kindel üldse kas on tegu toimiva seadmega.
Kas keegi on eelnevalt lingitud seadet vahepeal taas proovinud?
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
(b)itiboy
HV kasutaja
liitunud: 29.12.2003
|
19.11.2016 23:00:39
|
|
|
| indrekp kirjutas: |
Nõudlus on ja kohe varsti on väljas DG400, võimsam prose, kuni AC wifini standardid ja kallim hind, kliendile vaba valik DG200 või DG400, näeme kas jäävad lattu seisma või mitte, seade tuleb odavam kui Apple Airport Express. |
Airport Expressist 99€ kallim aga Extremist 11€ odavam.
https://www.telia.ee/era/tv/seadmed#ruuter
Kas ma saan 2-aastase rendilepinguga (mitte uus seadme üür) vana DG301 vahetada samadel tingimustel DG400 vastu, nii nagu oled mitmel korral kinnitanud?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
19.11.2016 23:03:49
|
|
|
Väga hea et nii kallis on, siis igas korteris ei kiirita 5GHz purk nii pea veel
Ja need kes teavad mis 5GHz üldse on, valivad midaig mõistlikumat.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|