Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Bolti ja taksonduse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 126, 127, 128  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2016 19:22:43 vasta tsitaadiga

Näiteks Krooni takso on üks täiesti ok hinnaga taksodest, kus on teeninduse kvaliteet alati üle keskise olnud. Reval on ka alati ok olnud, aga olen seda suht vähe kasutanud.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2016 21:19:09 vasta tsitaadiga

Haha. Vaadake kuldvillakut ja leidke taxify juht
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 11.11.2016 21:28:13 vasta tsitaadiga

Ma ei saa ka aru, kust mõned pidevalt ainult morne ja nõmedaid taksojuhte leiavad.

Võin saladuskatte all reeta, et täitsa hea hulk taksojuhte on "vasakule ära hüpanud" e FIE peatanud ja lasevad mustalt piraati. See vist tähendab, et nad on nüüd ümbersündinud, hoopis teised inimesed ja sama auto on ka hoopis teine ja parem auto. Imesid ikka sünnib siin ilmas.

Kui sõidujagamisel kruvid kinni keeratakse, käibepiirangute, ainult elektroonilise makse, maksuameti ja kindlustuse teavitamise kohustusega, siis ilmselt hüppavad tagasi ja digimoonduvad jälle nõmedateks peldikutega taksojuhtideks.

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2016 18:00:19 vasta tsitaadiga

http://geenius.ee/uudis/auto-ostmise-asemel-kasuta-appi-uks-eestlane-teinud-juba-13-000-euro-eest-soite
Olen isegi mõelnud, et kui riik veel rohkem plaanib firmasi peedistada autode pärast hakkan taxifyga liiklema, keegi on minust ette jõudnud.

Kuna siin teemas võtavad sõna nagunii rohkem "päris" taksojuhid, kui taxify kasutajad, siis neile üks killuke antud tekstist -
Uurides, kas Rattiste eelistab pigem Uberit või Taxifyd, selgitas ta, et hetkel on talle sümpaatsem Uber. "Taxify juhtide seas on endiselt korralik protsent inimesi, kes on oldschool taksojuhid, kes sisuliselt vihkavad sind juba autosse sisse istudes kui teavad, et “mingi totakas äpimakse” on. Uberiga seda muret pole, kõik on läbipaistev ja keegi cashi ei küsi," selgitas ta.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cascada
HV vaatleja

liitunud: 07.02.2005




sõnum 14.11.2016 18:15:11 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
http://geenius.ee/uudis/auto-ostmise-asemel-kasuta-appi-uks-eestlane-teinud-juba-13-000-euro-eest-soite
Olen isegi mõelnud, et kui riik veel rohkem plaanib firmasi peedistada autode pärast hakkan taxifyga liiklema, keegi on minust ette jõudnud.

Kuna siin teemas võtavad sõna nagunii rohkem "päris" taksojuhid, kui taxify kasutajad, siis neile üks killuke antud tekstist -
Uurides, kas Rattiste eelistab pigem Uberit või Taxifyd, selgitas ta, et hetkel on talle sümpaatsem Uber. "Taxify juhtide seas on endiselt korralik protsent inimesi, kes on oldschool taksojuhid, kes sisuliselt vihkavad sind juba autosse sisse istudes kui teavad, et “mingi totakas äpimakse” on. Uberiga seda muret pole, kõik on läbipaistev ja keegi cashi ei küsi," selgitas ta.

Miks taksojuhid nii väga äpimakse vastu on, kas see sisuliselt mitte sama ei ole kui kaardiga maksta?
Või on üks neist makseliikidest kallim kui teine?

Ükspäev Taxigo'st äpimaksega taksosid otsides kuvati ainult üks auto, samas kui valides maksevahendiks pangaterminal oli tulemus 6+ taksot ja sularahaga veelgi enam.
Ma saan aru, et sularaha on alati parem, kuid kas äpimakse on siis isegi halvem (kallim) kui kaardimakse?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2016 19:35:58 vasta tsitaadiga

Äpimakse on taksojuhi jaoks kallim jah, siis võtab äpifirma sealt ka oma vahendustasu.... täpset protsenti ei mäleta, aga väga väike see ei olnud
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xrip55
HV vaatleja

liitunud: 12.04.2009




sõnum 14.11.2016 23:23:36 vasta tsitaadiga

Taxify kohta rääkis üks taksojuht mulle nii, et taxify maksel on mingi vahendustasu ja lisaks seda makstakse välja kord nädalas.. Kui siiski. Kord olevat isegi oodanud terve kuu aga väljamakset ei tulnud. Vingus mulle terve tee kuidas kõik läbi taxify maksavad ja millegi eest kütet osta pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.11.2016 23:59:12 vasta tsitaadiga

Ma pean alati kuu aega oma töötasu ootama. Pole pähegi tulnud, et tegelt võiks tööandja iga tööpäeva lõpus tasu sulas kätte anda.
Või kui veel taksistlikumaks minna, siis võiks tööandja terve tööpäev iga tunni või poole tagant kümpsi või viieka visata. Päris lahe oleks. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 01:01:46 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Ma pean alati kuu aega oma töötasu ootama. Pole pähegi tulnud, et tegelt võiks tööandja iga tööpäeva lõpus tasu sulas kätte anda.
Või kui veel taksistlikumaks minna, siis võiks tööandja terve tööpäev iga tunni või poole tagant kümpsi või viieka visata. Päris lahe oleks. icon_biggrin.gif


Aga kui müüksid kaupa ja pead selle tööandja käest välja ostma ning kliendile müüma ning raha saad alles kuu lõpus? Mitte et ma pooldaks seda, et inimesel mingeid reserve pole, aga taksojuhti ei saa üks ühele nii mõneski mõttes palgatöötajaga võrrelda
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 15.11.2016 01:03:13 vasta tsitaadiga

Taxify makse suurim miinus on jotsi puudumine. Sulas jäetakse 99% juhtudest midagi ja seega on sama ots sulas alati tulusam. Taxify maksega on ainult üks kord eraldi mündike veeretatud. Sula pihul väga tihti katab jots vahendustasu kah ära.
Kord nädalas väljamakse ei oma suurt tähtsust kuna see makstav osa jääb enamasti mõne euro suuruseks kui üldse saldo plussis on.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.11.2016 05:37:15 vasta tsitaadiga

xrip55 kirjutas:
Taxify kohta rääkis üks taksojuht mulle nii, et taxify maksel on mingi vahendustasu ja lisaks seda makstakse välja kord nädalas.. Kui siiski. Kord olevat isegi oodanud terve kuu aga väljamakset ei tulnud. Vingus mulle terve tee kuidas kõik läbi taxify maksavad ja millegi eest kütet osta pole.

See oli ka üks põhjustest, miks Taxify Revaliga tülli pööras, see oli umbes 1 või 1,5 aastat tagasi. Väidetavalt oli Reval midagi natuke võlgu Taxifyle ja "tänutäheks" ei tehtud Revalile makseid - taksojuhid jäid rahast ilma.
Ja muidugi polnud siis enam palju vajagi, et Reval lõpetas koostöö Taxifyga. Viimasel oleks olnud suurepärane võimalus jäädagi vaid reaalsete normaalsete taksofirmade võrdlejaks, konkureerides ja lobistades samal ajal Uberi vastu.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.11.2016 08:20:05 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Samuti välistatakse sularahatehingud, et tagada võimalikult suur läbipaistvus maksete kohta nii tarbijate kui järelevalve jaoks.
icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ei tea mis asi see mulle seal läbi peaks hakkama paistma, kui enam sularaha vastu ei võeta? icon_lol.gif taksojuhi riided hakkavad läbi paistma? hea kuradi debiilne ila jookseb nendel poliitika tüüpidel, täitsa nagu olekski aju neil p****s ja pikast istumisest ära surnud. kopp.gif sama jutt nagu pankadel, et "klientide tungival soovil langetasime hoiuste intresse" ja "vastutulles klientidele nende parema teenindamise nimel paneme kontorid kinni... nüüdsest asub sinu kodukontor teises linna otsas"
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.11.2016 08:27:44 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ei tea mis asi see mulle seal läbi peaks hakkama paistma, kui enam sularaha vastu ei võeta?

mitte sulle, vaid EMTA-le

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.11.2016 08:33:38 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
tsitaat:

ei tea mis asi see mulle seal läbi peaks hakkama paistma, kui enam sularaha vastu ei võeta?

mitte sulle, vaid EMTA-le
ei, tarbijale, ehk mulle

tsitaat:
Samuti välistatakse sularahatehingud, et tagada võimalikult suur läbipaistvus maksete kohta nii tarbijate kui järelevalve jaoks


okei, nõus, kui emta taksoteenuseid kasutab ja tahavad seal omavahel paista, siis olgu, aga sellisel juhul see ei hõlma teisi tarbijaid ja seda oleks pidanud ka selles nupukeses välja tooma.


viimati muutis NATAS999 15.11.2016 08:36:45, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.11.2016 08:36:41 vasta tsitaadiga

Tarbija, ehk maksumaksja, ehk tinglikult EMTA esindaja.
Suvaline jorss tänavalt ei pea teadma maksuandmeid, vaid seda kontrollibki EMTA.
Kui räägitakse läbipaistvusest, siis peetakse silmas läbipaistvust EMTA ja muude kontrollorganite jaoks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 15.11.2016 08:52:07 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Tarbija, ehk maksumaksja, ehk tinglikult EMTA esindaja.
Suvaline jorss tänavalt ei pea teadma maksuandmeid, vaid seda kontrollibki EMTA.
Kui räägitakse läbipaistvusest, siis peetakse silmas läbipaistvust EMTA ja muude kontrollorganite jaoks.
jah, justnimelt, mõeldakse ühte, öeldakse teist, et jätta lambakarjale mulje, et teenuse kallinemine ja alternatiivide keelamine oleks justkui vastutulek tarbijatele või nendele elu paremaks tegemine.

kaudselt emta esindaja? mida see tähendab? selle loogika järgi olen ma ka apple ceo kaudselt, kuna mul arvutis vist on mingi quicktime jäänuk mingist ajast ja kisub uuendusi vahetevahel.

e: ma ei lähe keema mitte niivõrd selle peale, et jaburaid eelnõusi/seadusi/ärilisi otsusi/kurat teab mida tehakse, neid tehakse nagunii ja harva, kui üldse, tarbija kasuks, vaid see, kuidas neid asju sõnastatakse. teeme endale asjad soodsamaks tarbijate/klientide heaolu arvelt, aga viskame mõnusa slõugani sisse, millega veeretame selle jama klientide/tarbijate/rahva kaela.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.11.2016 08:55:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

kaudselt emta esindaja? mida see tähendab?

EMTA on riigi, ehk iga kodaniku mõtteline osa. Igat maksumaksjat võiks huvitada, et lisaks temale ka teised maksavad makse.
Riik on kodanike jaoks, mitte vastupidi, samas panustama peaksid kõik, kes soovivad riigilt hüvesid saada.

tsitaat:

Kui räägitakse läbipaistvusest, siis peetakse silmas läbipaistvust EMTA ja muude kontrollorganite jaoks.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 09:31:47 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Riik on kodanike jaoks, mitte vastupidi...


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.11.2016 11:58:44 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Tanel kirjutas:
Riik on kodanike jaoks, mitte vastupidi...


Spoiler Spoiler Spoiler


Riik peaks olema kodanike jaoks mitte vastupidi
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.11.2016 09:35:43 vasta tsitaadiga

http://www.riigikogu.ee/pressiteated/majanduskomisjon-et-et/kivimagi-kokkuleppevedude-piiramine-ettevotlusvormiga-pole-pohjendatud/
tsitaat:
Riigikogu majanduskomisjon jõudis tänasel kokkuleppevedusid reguleeriva eelnõu muudatuste arutelul ühisele arusaamale, et 16 000 euro käibe piiri nõuet eelnõus siiski ei kehtestata.

Majanduskomisjoni esimehe Toomas Kivimägi sõnul jõuti istungil kokkuleppele ka selles, kes võib kokkuleppevedusid teostada. „Domineeriv seisukoht oli see, et fraktsioonidele arutamiseks koostatav eelnõu võimaldab kokkuleppeveoteenuse osutamist nii füüsilisele kui ka juriidilisele isikule. Juriidilise isiku puhul on piiravaks tingimuseks see, et seda teenust saab osutada üksnes sõiduauto vastutav kasutaja, ei keegi teine,” ütles Kivimägi.

„Seda seisukohta toetas ka justiitsministeeriumi esindaja, kes leidis, et kokkuleppeveoteenuse osutamise võimaluse piiramine üksnes füüsilise isiku või füüsilisest isikust ettevõtjaga pole õiguslikult põhjendatav,“ lisas Kivimägi.

Majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare hinnangul oleks selguse seisukohalt parem, kui kokkuleppevedude teostaja oleks ainult füüsiline isik. „Sõidujagamine ja taksoteenus peaksid olema selgelt eristatavad teenused. Sõidujagamise eesmärk on eeskätt oma vara parem kasutamine, mitte selle teenuse osutamine põhitegevusena,“ ütles Savisaar.

Majanduskomisjoni istungil kaaluti alternatiivina kokkuleppevedude teavituskohustust majandustegevuse registri kaudu, mitte läbi maksu- ja tolliameti, nagu oli varasem seisukoht.

26 Riigikogu liikme algatatud ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (188 SE) arutelul osalesid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning justiitsministeeriumi esindajad.

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2016 18:25:28 vasta tsitaadiga

Kuidas toimub "taksonduses" vähempakkumine reaalajas



_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 18:39:51 vasta tsitaadiga

Huvitav kas teevad niisama pulli või loodavad nii naisi sebida.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2016 18:51:01 vasta tsitaadiga

Teeksin panuse mõlemale 50/60, numbri saab ju ja naistega juttu puhuda icon_biggrin.gif
Eesti iivet silmas pidades igati tervitatav icon_lol.gif

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2016 18:58:21 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Huvitav kas teevad niisama pulli või loodavad nii naisi sebida.

Kõike. Oma mula eest ei pea vastutama. Lubad viia, siis mõtled ümber, ja kui ikka igav on, siis lähed tibidega trippima.
Pole ju ka kohustust otseteedpidi sihtkohta sõita. Tegelikult ei peagi sihtkohta sõitma. Ütled et pohl see eur raha, mul tuli tegelt mõte praegu Pärnusse sõita. Ja sõidadki sinna. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 20.11.2016 14:23:30 vasta tsitaadiga

http://geenius.ee/uudis/taani-ulemkohus-kuulutas-uberi-riigis-ebaseaduslikuks
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.11.2016 18:36:08 vasta tsitaadiga

Taxify helistas pärast tellimist, et tal kaardimakse ei tööta. Känseldas seega mu tellimuse. Mis kasu nendest filtritest on, kui need ei tööta ja kõik on siiski ainult sularahatrollid? Siri tellis mulle Uberi ja sellega probleeme ei olnud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 20.11.2016 19:01:39 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Kuidas toimub "taksonduses" vähempakkumine reaalajas


Vähempakkumine on igati tore asi ja parempoolse maailmavaate alustala, aga see, mis praegu inimeste vedamises toimub, on "race to the bottom".

Firmad ja ärikad võistelgu, või eraisikud (naiste lantimiseks), üldplaanis see Uberi ja Fy hindade põhjaajamine, nüüd ka autorent jms on üsna patoloogiline - toimub lollikeste ja nende vara arvelt ning igasugustest kohustuestest ja maksudest mööda hiilides.

Natuke hirmus hakkab, et kõik teavad ja "keegi midagi ei tee".

Ei kes, kus ja milliselt on järgmine. Pallingu teoorias AirBnB ja hotellid-motellid.

Kodukokkamine ja toidujagamine suht-koht kõrbes, sh Evelin Ilvese projekt - aga midagi õnnestub, kes ja kus, eks ootame üllatust.

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.11.2016 10:14:47 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Taxify helistas pärast tellimist, et tal kaardimakse ei tööta. Känseldas seega mu tellimuse. Mis kasu nendest filtritest on, kui need ei tööta ja kõik on siiski ainult sularahatrollid? Siri tellis mulle Uberi ja sellega probleeme ei olnud.


Mismõttes kaardimakse ei toimi? Kaart ju kontoga seotud ja eraldi terminali pole vaja.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 11:05:32 vasta tsitaadiga

Marto. kirjutas:
raxz kirjutas:
Taxify helistas pärast tellimist, et tal kaardimakse ei tööta. Känseldas seega mu tellimuse. Mis kasu nendest filtritest on, kui need ei tööta ja kõik on siiski ainult sularahatrollid? Siri tellis mulle Uberi ja sellega probleeme ei olnud.


Mismõttes kaardimakse ei toimi? Kaart ju kontoga seotud ja eraldi terminali pole vaja.
Vaata on olemas selline asi nagu kaart, mille saab asetada terminali, sisestada summa ja PIN koodi ning sel viisil maksta.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.11.2016 12:02:41 vasta tsitaadiga

Kordan üle. Taxifys on ju taxify makse ehk kaart on kontoga seotud. Ei tea ühtegi sõitjat kellel ülde oleks terminal või veelvähem selleks vajadus. Kaardi/mobiil makse käib ju läbi äpi.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 13:12:55 vasta tsitaadiga

Vaata, lisaks piraatidele on olemas ka taksod ja nii mõneski taksos on terminal. Mina näiteks põhimõtteliselt ei seo oma kaarti mingi äpi kontoga kuna ei meeldi mulle see mõte, et äpp saab sealt oma äranägemise järgi raha võtta.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 16:02:43 vasta tsitaadiga

Marto. satub vist teistsuguste klientide otsa. Maksan alati füüsilise kaardiga ning taksole tippi jätan üliharva (ei tea mille eest üldse peaks?).
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 16:10:16 vasta tsitaadiga

Marto on ju piraat, ta ei saagi endale terminali võtta. Või noh, teoreetiliselt muidugi saab kui ta ennast FIE-na arvele võtab, aga siis peab ta hakkama makse ka maksma.
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.11.2016 17:05:29 vasta tsitaadiga

Tippi antakse mõnigend senti kuni 5 euri pea iga kord. Ümmarguselt 1 ühik ikkagi kõigetihedamalt. Ihned ei anna tõesti jah aegajalt.

Piraat või mitte piraat. Ei ole takso või on takso. Ei määratle ennast ega sildista vaid lihtsalt sõidan kuhu soovitakse.
Inimesed tahavad sõita , äpp ja süsteem toimib , temad on rahul - mina olen rahul. Keskmine hinne 5.0 ja seega nurinat ju pole.
Vastuvõetamatu ja halb teenus ei saaks toimida - keegi ei käsi taxifyd kasutada kuid järelikult ei meeldi inimestele standardne taksosüsteem ja suuremosa nende juhtidest. Niipalju kui jutukaid vedanud siis kõik räägivad ühest suust, et ei telligi kedagi muud kui eraautosi ja ei taha plafooni-diimasi enam kunagi näha.

Makse ei maksa normaalselt 9/10st "õigest taksojuhist". Pole vaja seda sousti jahuda. Hinnad on nii all , et linn oleks autodest tühi kui kõik 100% teenistuse pealt maksaks. Kallimat hinda aga kohalik ei aksepteeriks.

Naljakas vigin käib kogu selle asja üle. Seadus võiks juba vastu võetud olla, sest siis oleks ka neil viimastel suu kinni.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 17:05:36 vasta tsitaadiga

Marto., selles suhtes küll, et sõidan taksoga vaid seetõttu, et nii odav on. Oleks kallim, käiks jala.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.11.2016 17:31:57 vasta tsitaadiga

Tegelikult on aga lugu see ,et :

"Eraisikust autojuhid, kes teevad üksikuid juhuslikke sõite, peavad teenitud tulu deklareerima tuludeklaratsiooni alajaotuses „Muu tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud“ ning maksma tulumaksu. Eraisikust autojuhtidel, kellele on see juhuslik tulu, muid makse sellega ei kaasne. Deklareerida tuleb sõitude või autojuhi teenuse eest saadud summa, millest kulusid (nt Uberi või Taxify teenustasu, kütus, autoremont, rehvid jne) maha arvata ei saa."

Suhteliselt idiootne. Võtku mõistus pähe ja tehku asi normaalseks. Tulumaksu tuleks maksta summast kust on maha arvatud teenustasu , kütus , amortisatsioonifond jms ehk reaalne tulu.

Mingisugune ümmargune näide: umbes ööpäeva kassa 200€ . taxify tahab 40€ , riik tahab 40€ , läbisõit ilmselt kuskil 350km - kütus 40€ , mingi 5-10eur amortisatsiooni. Alles jääb umbes 60-70€ . teistpidisel juhul jääb 85-90€
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 17:35:55 vasta tsitaadiga

Amortisatsiooni võiks ehk pigem ~1€/10km arvestada, muidu on paari aastaga töövahendifond ka ilma remondikuluta suht nutuses seisus.

Tulumaksu jutt iseenesest õige.

Samas, eks taksondus olegi surev haru ning juba mõne aasta pärast saab isesõitvatega odavamalt vurada.

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.11.2016 17:38:45 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
Amortisatsiooni võiks ehk pigem ~1€/10km arvestada, muidu on paari aastaga töövahendifond ka ilma remondikuluta suht nutuses seisus.

Tulumaksu jutt iseenesest õige.

Samas, eks taksondus olegi surev haru ning juba mõne aasta pärast saab isesõitvatega odavamalt vurada.


Aasta läbisõit ütleme 55000km siis see teeb 5500eurot. Pool mu auto hinnast. Sellejaoks peaks nüüd küll kast ja mootor korraga õhku lendama aasta jooksul + veel turuhind langema jubedalt. Ei ole see ikka nii suur ka nüüd.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 21.11.2016 17:52:28 vasta tsitaadiga

http://tehnika.postimees.ee/3918379/niru-taksosoidu-eest-saab-varsti-raha-tagasi-kuesida

tsitaat:
Taksoettevõtete liitu kuuluvad Reval Takso, Raadiotakso, Sinu Takso, Sõbra Takso, Bongo, Amigo, Q-takso ja Elektritakso.


Sellest nimekirjast on enamvähem koguaeg puhtad ja korras autod minu enda kogemuste põhjal ainult Revalil ja Elektritaksol. Sõbra on ka kuidagi lambi slaavimobiiliks muutumas.
Kuidas teiste firmadega olema hakkab? Auto korralik roim aga juht ülikonnas ja lavendli järgi lõhnav?
Masendav on nt Bongo takso reklaam - "puhtad autod" ja siis tänaval sõidavad korralikud vanad räämas sarad vastu.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.11.2016 17:54:20 vasta tsitaadiga

Bongol olen ma ainult ühte natukene uuemat isendit näinud mis peaaegu oli isegi puhas üks hetk icon_biggrin.gif
Kõik on vanad rondid või daciad.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 17:55:53 vasta tsitaadiga

Marto., Mitu aastat kavatsed oma autoga taksot sõita enne kui uut "samaväärset" tarvis läheb? Arvestades, et 11000€ ei ole just uue auto hind, siis isegi nelja aasta peale (eeldatav läbisõit siis lõpuks kuskil 400k alla?) vähem kui 0,5€/10km (+ remont) küll hakkama ei saa.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M8T0
HV Guru

liitunud: 24.11.2001




sõnum 21.11.2016 18:01:08 vasta tsitaadiga

Mul on 10 aasta jooksul olnud 8 autot. 4 aasta peale on küll midagi muud kui mitte mitmes. Lexused hoiavad hinda ka hästi.
Kaua sõita? Ei kus ma tean - alustasin alles kuu-poolteist tagasi ja niikaua kuni kopp ees on. Sõidan kui viitsin - pole ju põhitöö.
Kunagi 10-7a tagasi sai pitsataksot ka nii sõidetud lisana kuni enam ei viitsind.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.11.2016 18:30:06 vasta tsitaadiga

Marto. kirjutas:
Tegelikult on aga lugu see ,et :

"Eraisikust autojuhid, kes teevad üksikuid juhuslikke sõite, peavad teenitud tulu deklareerima tuludeklaratsiooni alajaotuses „Muu tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud“ ning maksma tulumaksu. Eraisikust autojuhtidel, kellele on see juhuslik tulu, muid makse sellega ei kaasne. Deklareerida tuleb sõitude või autojuhi teenuse eest saadud summa, millest kulusid (nt Uberi või Taxify teenustasu, kütus, autoremont, rehvid jne) maha arvata ei saa."

Suhteliselt idiootne. Võtku mõistus pähe ja tehku asi normaalseks. Tulumaksu tuleks maksta summast kust on maha arvatud teenustasu , kütus , amortisatsioonifond jms ehk reaalne tulu.

Mingisugune ümmargune näide: umbes ööpäeva kassa 200€ . taxify tahab 40€ , riik tahab 40€ , läbisõit ilmselt kuskil 350km - kütus 40€ , mingi 5-10eur amortisatsiooni. Alles jääb umbes 60-70€ . teistpidisel juhul jääb 85-90€


Võta siis ennast FIE-na arvele või tee OÜ ja võid kulud tulust maha arvata. Eraisiku puhul on see põhjusega nii, et midagi maha ei saa arvata. Põhjus on nimelt selles, et eraisikul ei ole ei raamatupidamise ega dokumentide säilitamise kohustust, seega pole maksuametil mingit võimalust hiljem kontrollida, kas need kulud olid ja millised need kulud olid. Jah, saan aru et põhimõtteliselt keegi ei keela sul kõiki tšekke ja arveid tõestuseks alles hoida ja võiksid ju tõestada, aga seadus on just selleks selline, et kõik ei tee ju eraisikuna raamatupidamist ja maksuametil on targematki teha kui sellistega puid-maid jagada, kelle ainuke tõestus on "mina ütlen nii".
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 21.11.2016 22:25:01 vasta tsitaadiga

Marto. kirjutas:
Tegelikult on aga lugu see ,et :

"Eraisikust autojuhid, kes teevad üksikuid juhuslikke sõite, peavad teenitud tulu deklareerima tuludeklaratsiooni alajaotuses „Muu tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud“ ning maksma tulumaksu. Eraisikust autojuhtidel, kellele on see juhuslik tulu, muid makse sellega ei kaasne. Deklareerida tuleb sõitude või autojuhi teenuse eest saadud summa, millest kulusid (nt Uberi või Taxify teenustasu, kütus, autoremont, rehvid jne) maha arvata ei saa."

Suhteliselt idiootne. Võtku mõistus pähe ja tehku asi normaalseks. Tulumaksu tuleks maksta summast kust on maha arvatud teenustasu , kütus , amortisatsioonifond jms ehk reaalne tulu.

Mingisugune ümmargune näide: umbes ööpäeva kassa 200€ . taxify tahab 40€ , riik tahab 40€ , läbisõit ilmselt kuskil 350km - kütus 40€ , mingi 5-10eur amortisatsiooni. Alles jääb umbes 60-70€ . teistpidisel juhul jääb 85-90€


Füüsiline isik ei saa makse maha arvata, ei hakkagi saama.

Võta OÜ-ks ja maksad endale nn "sektori keskmist palka" e miinimumi, kui midagi üle jääb, saad 20% maksuga e divikad. Või vähem sõidad, teed endaga lepingu 0,5 koha peale. Kuigi miinus see, et kogu sinu online aeg on tahtmise korral minuti pealt kontrollitav.
Ja jah, palka tuleb maksta, auto ei sõida ise e see ei ole passiivne tulu, mida ainult divikatena võtta.

Teatud juhtudel võib FIE kasulikum olla, selleks peavad olema täidetud mõned tingimused, eelkõige see, et maksad veel auto eest ja saad proportsionaalse osa FIE kuludesse lükata (remondist ka), ja et käid põhitööl (avansilised maksed puuduvad), ja et sul ei ole teenitud raha kohe tarvis e maksuvaba konto - eriti kui armastad masinaid sageli vahetada. Aga noh, see pikem muusika, ei jõua seda siin läbi närida.

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2016 13:24:53 vasta tsitaadiga

Muuseas, see Viljandi "lendur" sõidujagaja vist

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2016 13:29:12 vasta tsitaadiga

icon_arrow.gif http://www.varrukad.ml/
_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.11.2016 13:36:20 vasta tsitaadiga

http://elu24.postimees.ee/3661909/naistaksojuht-janika-kadaja-minu-autost-on-otsitud-isegi-varjatud-kaamerat
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
crackpot
HV kasutaja
crackpot

liitunud: 04.11.2015




sõnum 22.11.2016 15:31:11 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
http://elu24.postimees.ee/3661909/naistaksojuht-janika-kadaja-minu-autost-on-otsitud-isegi-varjatud-kaamerat


Vanus ei klapi emalenduri omaga kui delfi kajastatud 22 õige on.

_________________
I´m so uber this...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.11.2016 18:30:58 vasta tsitaadiga


_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 24.11.2016 18:49:28 vasta tsitaadiga

Jaaa Taxify jätkab oma tavapärase mainega. Fuhh.
_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Bolti ja taksonduse teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 39, 40, 41 ... 126, 127, 128  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.