|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.11.2016 19:22:43
|
|
|
| Näiteks Krooni takso on üks täiesti ok hinnaga taksodest, kus on teeninduse kvaliteet alati üle keskise olnud. Reval on ka alati ok olnud, aga olen seda suht vähe kasutanud.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
11.11.2016 21:19:09
|
|
|
Haha. Vaadake kuldvillakut ja leidke taxify juht
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crackpot
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2015
|
11.11.2016 21:28:13
|
|
|
Ma ei saa ka aru, kust mõned pidevalt ainult morne ja nõmedaid taksojuhte leiavad.
Võin saladuskatte all reeta, et täitsa hea hulk taksojuhte on "vasakule ära hüpanud" e FIE peatanud ja lasevad mustalt piraati. See vist tähendab, et nad on nüüd ümbersündinud, hoopis teised inimesed ja sama auto on ka hoopis teine ja parem auto. Imesid ikka sünnib siin ilmas.
Kui sõidujagamisel kruvid kinni keeratakse, käibepiirangute, ainult elektroonilise makse, maksuameti ja kindlustuse teavitamise kohustusega, siis ilmselt hüppavad tagasi ja digimoonduvad jälle nõmedateks peldikutega taksojuhtideks.
_________________ I´m so uber this... |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
14.11.2016 18:00:19
|
|
|
http://geenius.ee/uudis/auto-ostmise-asemel-kasuta-appi-uks-eestlane-teinud-juba-13-000-euro-eest-soite
Olen isegi mõelnud, et kui riik veel rohkem plaanib firmasi peedistada autode pärast hakkan taxifyga liiklema, keegi on minust ette jõudnud.
Kuna siin teemas võtavad sõna nagunii rohkem "päris" taksojuhid, kui taxify kasutajad, siis neile üks killuke antud tekstist -
Uurides, kas Rattiste eelistab pigem Uberit või Taxifyd, selgitas ta, et hetkel on talle sümpaatsem Uber. "Taxify juhtide seas on endiselt korralik protsent inimesi, kes on oldschool taksojuhid, kes sisuliselt vihkavad sind juba autosse sisse istudes kui teavad, et “mingi totakas äpimakse” on. Uberiga seda muret pole, kõik on läbipaistev ja keegi cashi ei küsi," selgitas ta.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cascada
HV vaatleja
liitunud: 07.02.2005
|
14.11.2016 18:15:11
|
|
|
| wirx kirjutas: |
http://geenius.ee/uudis/auto-ostmise-asemel-kasuta-appi-uks-eestlane-teinud-juba-13-000-euro-eest-soite
Olen isegi mõelnud, et kui riik veel rohkem plaanib firmasi peedistada autode pärast hakkan taxifyga liiklema, keegi on minust ette jõudnud.
Kuna siin teemas võtavad sõna nagunii rohkem "päris" taksojuhid, kui taxify kasutajad, siis neile üks killuke antud tekstist -
Uurides, kas Rattiste eelistab pigem Uberit või Taxifyd, selgitas ta, et hetkel on talle sümpaatsem Uber. "Taxify juhtide seas on endiselt korralik protsent inimesi, kes on oldschool taksojuhid, kes sisuliselt vihkavad sind juba autosse sisse istudes kui teavad, et “mingi totakas äpimakse” on. Uberiga seda muret pole, kõik on läbipaistev ja keegi cashi ei küsi," selgitas ta. |
Miks taksojuhid nii väga äpimakse vastu on, kas see sisuliselt mitte sama ei ole kui kaardiga maksta?
Või on üks neist makseliikidest kallim kui teine?
Ükspäev Taxigo'st äpimaksega taksosid otsides kuvati ainult üks auto, samas kui valides maksevahendiks pangaterminal oli tulemus 6+ taksot ja sularahaga veelgi enam.
Ma saan aru, et sularaha on alati parem, kuid kas äpimakse on siis isegi halvem (kallim) kui kaardimakse?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
14.11.2016 19:35:58
|
|
|
| Äpimakse on taksojuhi jaoks kallim jah, siis võtab äpifirma sealt ka oma vahendustasu.... täpset protsenti ei mäleta, aga väga väike see ei olnud
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xrip55
HV vaatleja
liitunud: 12.04.2009
|
14.11.2016 23:23:36
|
|
|
| Taxify kohta rääkis üks taksojuht mulle nii, et taxify maksel on mingi vahendustasu ja lisaks seda makstakse välja kord nädalas.. Kui siiski. Kord olevat isegi oodanud terve kuu aga väljamakset ei tulnud. Vingus mulle terve tee kuidas kõik läbi taxify maksavad ja millegi eest kütet osta pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
14.11.2016 23:59:12
|
|
|
Ma pean alati kuu aega oma töötasu ootama. Pole pähegi tulnud, et tegelt võiks tööandja iga tööpäeva lõpus tasu sulas kätte anda.
Või kui veel taksistlikumaks minna, siis võiks tööandja terve tööpäev iga tunni või poole tagant kümpsi või viieka visata. Päris lahe oleks.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.11.2016 01:01:46
|
|
|
| SSD kirjutas: |
Ma pean alati kuu aega oma töötasu ootama. Pole pähegi tulnud, et tegelt võiks tööandja iga tööpäeva lõpus tasu sulas kätte anda.
Või kui veel taksistlikumaks minna, siis võiks tööandja terve tööpäev iga tunni või poole tagant kümpsi või viieka visata. Päris lahe oleks.  |
Aga kui müüksid kaupa ja pead selle tööandja käest välja ostma ning kliendile müüma ning raha saad alles kuu lõpus? Mitte et ma pooldaks seda, et inimesel mingeid reserve pole, aga taksojuhti ei saa üks ühele nii mõneski mõttes palgatöötajaga võrrelda
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
15.11.2016 01:03:13
|
|
|
Taxify makse suurim miinus on jotsi puudumine. Sulas jäetakse 99% juhtudest midagi ja seega on sama ots sulas alati tulusam. Taxify maksega on ainult üks kord eraldi mündike veeretatud. Sula pihul väga tihti katab jots vahendustasu kah ära.
Kord nädalas väljamakse ei oma suurt tähtsust kuna see makstav osa jääb enamasti mõne euro suuruseks kui üldse saldo plussis on.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
15.11.2016 05:37:15
|
|
|
| xrip55 kirjutas: |
| Taxify kohta rääkis üks taksojuht mulle nii, et taxify maksel on mingi vahendustasu ja lisaks seda makstakse välja kord nädalas.. Kui siiski. Kord olevat isegi oodanud terve kuu aga väljamakset ei tulnud. Vingus mulle terve tee kuidas kõik läbi taxify maksavad ja millegi eest kütet osta pole. |
See oli ka üks põhjustest, miks Taxify Revaliga tülli pööras, see oli umbes 1 või 1,5 aastat tagasi. Väidetavalt oli Reval midagi natuke võlgu Taxifyle ja "tänutäheks" ei tehtud Revalile makseid - taksojuhid jäid rahast ilma.
Ja muidugi polnud siis enam palju vajagi, et Reval lõpetas koostöö Taxifyga. Viimasel oleks olnud suurepärane võimalus jäädagi vaid reaalsete normaalsete taksofirmade võrdlejaks, konkureerides ja lobistades samal ajal Uberi vastu.
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
15.11.2016 08:20:05
|
|
|
| tsitaat: |
| Samuti välistatakse sularahatehingud, et tagada võimalikult suur läbipaistvus maksete kohta nii tarbijate kui järelevalve jaoks. |
ei tea mis asi see mulle seal läbi peaks hakkama paistma, kui enam sularaha vastu ei võeta? taksojuhi riided hakkavad läbi paistma? hea kuradi debiilne ila jookseb nendel poliitika tüüpidel, täitsa nagu olekski aju neil p****s ja pikast istumisest ära surnud. sama jutt nagu pankadel, et "klientide tungival soovil langetasime hoiuste intresse" ja "vastutulles klientidele nende parema teenindamise nimel paneme kontorid kinni... nüüdsest asub sinu kodukontor teises linna otsas"
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
15.11.2016 08:33:38
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| tsitaat: |
ei tea mis asi see mulle seal läbi peaks hakkama paistma, kui enam sularaha vastu ei võeta?
|
mitte sulle, vaid EMTA-le |
ei, tarbijale, ehk mulle
| tsitaat: |
| Samuti välistatakse sularahatehingud, et tagada võimalikult suur läbipaistvus maksete kohta nii tarbijate kui järelevalve jaoks |
okei, nõus, kui emta taksoteenuseid kasutab ja tahavad seal omavahel paista, siis olgu, aga sellisel juhul see ei hõlma teisi tarbijaid ja seda oleks pidanud ka selles nupukeses välja tooma.
viimati muutis NATAS999 15.11.2016 08:36:45, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
15.11.2016 08:52:07
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
Tarbija, ehk maksumaksja, ehk tinglikult EMTA esindaja.
Suvaline jorss tänavalt ei pea teadma maksuandmeid, vaid seda kontrollibki EMTA.
Kui räägitakse läbipaistvusest, siis peetakse silmas läbipaistvust EMTA ja muude kontrollorganite jaoks. |
jah, justnimelt, mõeldakse ühte, öeldakse teist, et jätta lambakarjale mulje, et teenuse kallinemine ja alternatiivide keelamine oleks justkui vastutulek tarbijatele või nendele elu paremaks tegemine.
kaudselt emta esindaja? mida see tähendab? selle loogika järgi olen ma ka apple ceo kaudselt, kuna mul arvutis vist on mingi quicktime jäänuk mingist ajast ja kisub uuendusi vahetevahel.
e: ma ei lähe keema mitte niivõrd selle peale, et jaburaid eelnõusi/seadusi/ärilisi otsusi/kurat teab mida tehakse, neid tehakse nagunii ja harva, kui üldse, tarbija kasuks, vaid see, kuidas neid asju sõnastatakse. teeme endale asjad soodsamaks tarbijate/klientide heaolu arvelt, aga viskame mõnusa slõugani sisse, millega veeretame selle jama klientide/tarbijate/rahva kaela.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
15.11.2016 09:31:47
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Riik on kodanike jaoks, mitte vastupidi... |
Spoiler 
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
15.11.2016 11:58:44
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| Tanel kirjutas: |
| Riik on kodanike jaoks, mitte vastupidi... |
Spoiler 
|
Riik peaks olema kodanike jaoks mitte vastupidi
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
16.11.2016 09:35:43
|
|
|
http://www.riigikogu.ee/pressiteated/majanduskomisjon-et-et/kivimagi-kokkuleppevedude-piiramine-ettevotlusvormiga-pole-pohjendatud/
| tsitaat: |
Riigikogu majanduskomisjon jõudis tänasel kokkuleppevedusid reguleeriva eelnõu muudatuste arutelul ühisele arusaamale, et 16 000 euro käibe piiri nõuet eelnõus siiski ei kehtestata.
Majanduskomisjoni esimehe Toomas Kivimägi sõnul jõuti istungil kokkuleppele ka selles, kes võib kokkuleppevedusid teostada. „Domineeriv seisukoht oli see, et fraktsioonidele arutamiseks koostatav eelnõu võimaldab kokkuleppeveoteenuse osutamist nii füüsilisele kui ka juriidilisele isikule. Juriidilise isiku puhul on piiravaks tingimuseks see, et seda teenust saab osutada üksnes sõiduauto vastutav kasutaja, ei keegi teine,” ütles Kivimägi.
„Seda seisukohta toetas ka justiitsministeeriumi esindaja, kes leidis, et kokkuleppeveoteenuse osutamise võimaluse piiramine üksnes füüsilise isiku või füüsilisest isikust ettevõtjaga pole õiguslikult põhjendatav,“ lisas Kivimägi.
Majanduskomisjoni liikme Erki Savisaare hinnangul oleks selguse seisukohalt parem, kui kokkuleppevedude teostaja oleks ainult füüsiline isik. „Sõidujagamine ja taksoteenus peaksid olema selgelt eristatavad teenused. Sõidujagamise eesmärk on eeskätt oma vara parem kasutamine, mitte selle teenuse osutamine põhitegevusena,“ ütles Savisaar.
Majanduskomisjoni istungil kaaluti alternatiivina kokkuleppevedude teavituskohustust majandustegevuse registri kaudu, mitte läbi maksu- ja tolliameti, nagu oli varasem seisukoht.
26 Riigikogu liikme algatatud ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (188 SE) arutelul osalesid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning justiitsministeeriumi esindajad. |
_________________ Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine |
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.11.2016 18:39:51
|
|
|
| Huvitav kas teevad niisama pulli või loodavad nii naisi sebida.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006

|
19.11.2016 18:58:21
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Huvitav kas teevad niisama pulli või loodavad nii naisi sebida. |
Kõike. Oma mula eest ei pea vastutama. Lubad viia, siis mõtled ümber, ja kui ikka igav on, siis lähed tibidega trippima.
Pole ju ka kohustust otseteedpidi sihtkohta sõita. Tegelikult ei peagi sihtkohta sõitma. Ütled et pohl see eur raha, mul tuli tegelt mõte praegu Pärnusse sõita. Ja sõidadki sinna.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
20.11.2016 18:36:08
|
|
|
| Taxify helistas pärast tellimist, et tal kaardimakse ei tööta. Känseldas seega mu tellimuse. Mis kasu nendest filtritest on, kui need ei tööta ja kõik on siiski ainult sularahatrollid? Siri tellis mulle Uberi ja sellega probleeme ei olnud.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crackpot
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2015
|
20.11.2016 19:01:39
|
|
|
| Tanel kirjutas: |
| Kuidas toimub "taksonduses" vähempakkumine reaalajas |
Vähempakkumine on igati tore asi ja parempoolse maailmavaate alustala, aga see, mis praegu inimeste vedamises toimub, on "race to the bottom".
Firmad ja ärikad võistelgu, või eraisikud (naiste lantimiseks), üldplaanis see Uberi ja Fy hindade põhjaajamine, nüüd ka autorent jms on üsna patoloogiline - toimub lollikeste ja nende vara arvelt ning igasugustest kohustuestest ja maksudest mööda hiilides.
Natuke hirmus hakkab, et kõik teavad ja "keegi midagi ei tee".
Ei kes, kus ja milliselt on järgmine. Pallingu teoorias AirBnB ja hotellid-motellid.
Kodukokkamine ja toidujagamine suht-koht kõrbes, sh Evelin Ilvese projekt - aga midagi õnnestub, kes ja kus, eks ootame üllatust.
_________________ I´m so uber this... |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.11.2016 10:14:47
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Taxify helistas pärast tellimist, et tal kaardimakse ei tööta. Känseldas seega mu tellimuse. Mis kasu nendest filtritest on, kui need ei tööta ja kõik on siiski ainult sularahatrollid? Siri tellis mulle Uberi ja sellega probleeme ei olnud. |
Mismõttes kaardimakse ei toimi? Kaart ju kontoga seotud ja eraldi terminali pole vaja.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
21.11.2016 11:05:32
|
|
|
| Marto. kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| Taxify helistas pärast tellimist, et tal kaardimakse ei tööta. Känseldas seega mu tellimuse. Mis kasu nendest filtritest on, kui need ei tööta ja kõik on siiski ainult sularahatrollid? Siri tellis mulle Uberi ja sellega probleeme ei olnud. |
Mismõttes kaardimakse ei toimi? Kaart ju kontoga seotud ja eraldi terminali pole vaja. |
Vaata on olemas selline asi nagu kaart, mille saab asetada terminali, sisestada summa ja PIN koodi ning sel viisil maksta.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.11.2016 12:02:41
|
|
|
| Kordan üle. Taxifys on ju taxify makse ehk kaart on kontoga seotud. Ei tea ühtegi sõitjat kellel ülde oleks terminal või veelvähem selleks vajadus. Kaardi/mobiil makse käib ju läbi äpi.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
21.11.2016 13:12:55
|
|
|
| Vaata, lisaks piraatidele on olemas ka taksod ja nii mõneski taksos on terminal. Mina näiteks põhimõtteliselt ei seo oma kaarti mingi äpi kontoga kuna ei meeldi mulle see mõte, et äpp saab sealt oma äranägemise järgi raha võtta.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
21.11.2016 16:02:43
|
|
|
Marto. satub vist teistsuguste klientide otsa. Maksan alati füüsilise kaardiga ning taksole tippi jätan üliharva (ei tea mille eest üldse peaks?).
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
21.11.2016 16:10:16
|
|
|
| Marto on ju piraat, ta ei saagi endale terminali võtta. Või noh, teoreetiliselt muidugi saab kui ta ennast FIE-na arvele võtab, aga siis peab ta hakkama makse ka maksma.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.11.2016 17:05:29
|
|
|
Tippi antakse mõnigend senti kuni 5 euri pea iga kord. Ümmarguselt 1 ühik ikkagi kõigetihedamalt. Ihned ei anna tõesti jah aegajalt.
Piraat või mitte piraat. Ei ole takso või on takso. Ei määratle ennast ega sildista vaid lihtsalt sõidan kuhu soovitakse.
Inimesed tahavad sõita , äpp ja süsteem toimib , temad on rahul - mina olen rahul. Keskmine hinne 5.0 ja seega nurinat ju pole.
Vastuvõetamatu ja halb teenus ei saaks toimida - keegi ei käsi taxifyd kasutada kuid järelikult ei meeldi inimestele standardne taksosüsteem ja suuremosa nende juhtidest. Niipalju kui jutukaid vedanud siis kõik räägivad ühest suust, et ei telligi kedagi muud kui eraautosi ja ei taha plafooni-diimasi enam kunagi näha.
Makse ei maksa normaalselt 9/10st "õigest taksojuhist". Pole vaja seda sousti jahuda. Hinnad on nii all , et linn oleks autodest tühi kui kõik 100% teenistuse pealt maksaks. Kallimat hinda aga kohalik ei aksepteeriks.
Naljakas vigin käib kogu selle asja üle. Seadus võiks juba vastu võetud olla, sest siis oleks ka neil viimastel suu kinni.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
21.11.2016 17:05:36
|
|
|
Marto., selles suhtes küll, et sõidan taksoga vaid seetõttu, et nii odav on. Oleks kallim, käiks jala.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.11.2016 17:31:57
|
|
|
Tegelikult on aga lugu see ,et :
"Eraisikust autojuhid, kes teevad üksikuid juhuslikke sõite, peavad teenitud tulu deklareerima tuludeklaratsiooni alajaotuses „Muu tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud“ ning maksma tulumaksu. Eraisikust autojuhtidel, kellele on see juhuslik tulu, muid makse sellega ei kaasne. Deklareerida tuleb sõitude või autojuhi teenuse eest saadud summa, millest kulusid (nt Uberi või Taxify teenustasu, kütus, autoremont, rehvid jne) maha arvata ei saa."
Suhteliselt idiootne. Võtku mõistus pähe ja tehku asi normaalseks. Tulumaksu tuleks maksta summast kust on maha arvatud teenustasu , kütus , amortisatsioonifond jms ehk reaalne tulu.
Mingisugune ümmargune näide: umbes ööpäeva kassa 200€ . taxify tahab 40€ , riik tahab 40€ , läbisõit ilmselt kuskil 350km - kütus 40€ , mingi 5-10eur amortisatsiooni. Alles jääb umbes 60-70€ . teistpidisel juhul jääb 85-90€
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
21.11.2016 17:35:55
|
|
|
Amortisatsiooni võiks ehk pigem ~1€/10km arvestada, muidu on paari aastaga töövahendifond ka ilma remondikuluta suht nutuses seisus.
Tulumaksu jutt iseenesest õige.
Samas, eks taksondus olegi surev haru ning juba mõne aasta pärast saab isesõitvatega odavamalt vurada.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.11.2016 17:38:45
|
|
|
| jt234 kirjutas: |
Amortisatsiooni võiks ehk pigem ~1€/10km arvestada, muidu on paari aastaga töövahendifond ka ilma remondikuluta suht nutuses seisus.
Tulumaksu jutt iseenesest õige.
Samas, eks taksondus olegi surev haru ning juba mõne aasta pärast saab isesõitvatega odavamalt vurada. |
Aasta läbisõit ütleme 55000km siis see teeb 5500eurot. Pool mu auto hinnast. Sellejaoks peaks nüüd küll kast ja mootor korraga õhku lendama aasta jooksul + veel turuhind langema jubedalt. Ei ole see ikka nii suur ka nüüd.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
21.11.2016 17:52:28
|
|
|
http://tehnika.postimees.ee/3918379/niru-taksosoidu-eest-saab-varsti-raha-tagasi-kuesida
| tsitaat: |
| Taksoettevõtete liitu kuuluvad Reval Takso, Raadiotakso, Sinu Takso, Sõbra Takso, Bongo, Amigo, Q-takso ja Elektritakso. |
Sellest nimekirjast on enamvähem koguaeg puhtad ja korras autod minu enda kogemuste põhjal ainult Revalil ja Elektritaksol. Sõbra on ka kuidagi lambi slaavimobiiliks muutumas.
Kuidas teiste firmadega olema hakkab? Auto korralik roim aga juht ülikonnas ja lavendli järgi lõhnav?
Masendav on nt Bongo takso reklaam - "puhtad autod" ja siis tänaval sõidavad korralikud vanad räämas sarad vastu.
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.11.2016 17:54:20
|
|
|
Bongol olen ma ainult ühte natukene uuemat isendit näinud mis peaaegu oli isegi puhas üks hetk
Kõik on vanad rondid või daciad.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jt234
HV veteran

liitunud: 12.04.2005
|
21.11.2016 17:55:53
|
|
|
Marto., Mitu aastat kavatsed oma autoga taksot sõita enne kui uut "samaväärset" tarvis läheb? Arvestades, et 11000€ ei ole just uue auto hind, siis isegi nelja aasta peale (eeldatav läbisõit siis lõpuks kuskil 400k alla?) vähem kui 0,5€/10km (+ remont) küll hakkama ei saa.
_________________ Dima oli siin |
|
| Kommentaarid: 132 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
124 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M8T0
HV Guru
liitunud: 24.11.2001
|
21.11.2016 18:01:08
|
|
|
Mul on 10 aasta jooksul olnud 8 autot. 4 aasta peale on küll midagi muud kui mitte mitmes. Lexused hoiavad hinda ka hästi.
Kaua sõita? Ei kus ma tean - alustasin alles kuu-poolteist tagasi ja niikaua kuni kopp ees on. Sõidan kui viitsin - pole ju põhitöö.
Kunagi 10-7a tagasi sai pitsataksot ka nii sõidetud lisana kuni enam ei viitsind.
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
78 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
21.11.2016 18:30:06
|
|
|
| Marto. kirjutas: |
Tegelikult on aga lugu see ,et :
"Eraisikust autojuhid, kes teevad üksikuid juhuslikke sõite, peavad teenitud tulu deklareerima tuludeklaratsiooni alajaotuses „Muu tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud“ ning maksma tulumaksu. Eraisikust autojuhtidel, kellele on see juhuslik tulu, muid makse sellega ei kaasne. Deklareerida tuleb sõitude või autojuhi teenuse eest saadud summa, millest kulusid (nt Uberi või Taxify teenustasu, kütus, autoremont, rehvid jne) maha arvata ei saa."
Suhteliselt idiootne. Võtku mõistus pähe ja tehku asi normaalseks. Tulumaksu tuleks maksta summast kust on maha arvatud teenustasu , kütus , amortisatsioonifond jms ehk reaalne tulu.
Mingisugune ümmargune näide: umbes ööpäeva kassa 200€ . taxify tahab 40€ , riik tahab 40€ , läbisõit ilmselt kuskil 350km - kütus 40€ , mingi 5-10eur amortisatsiooni. Alles jääb umbes 60-70€ . teistpidisel juhul jääb 85-90€ |
Võta siis ennast FIE-na arvele või tee OÜ ja võid kulud tulust maha arvata. Eraisiku puhul on see põhjusega nii, et midagi maha ei saa arvata. Põhjus on nimelt selles, et eraisikul ei ole ei raamatupidamise ega dokumentide säilitamise kohustust, seega pole maksuametil mingit võimalust hiljem kontrollida, kas need kulud olid ja millised need kulud olid. Jah, saan aru et põhimõtteliselt keegi ei keela sul kõiki tšekke ja arveid tõestuseks alles hoida ja võiksid ju tõestada, aga seadus on just selleks selline, et kõik ei tee ju eraisikuna raamatupidamist ja maksuametil on targematki teha kui sellistega puid-maid jagada, kelle ainuke tõestus on "mina ütlen nii".
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crackpot
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2015
|
21.11.2016 22:25:01
|
|
|
| Marto. kirjutas: |
Tegelikult on aga lugu see ,et :
"Eraisikust autojuhid, kes teevad üksikuid juhuslikke sõite, peavad teenitud tulu deklareerima tuludeklaratsiooni alajaotuses „Muu tulu, millelt ei ole tulumaksu kinni peetud“ ning maksma tulumaksu. Eraisikust autojuhtidel, kellele on see juhuslik tulu, muid makse sellega ei kaasne. Deklareerida tuleb sõitude või autojuhi teenuse eest saadud summa, millest kulusid (nt Uberi või Taxify teenustasu, kütus, autoremont, rehvid jne) maha arvata ei saa."
Suhteliselt idiootne. Võtku mõistus pähe ja tehku asi normaalseks. Tulumaksu tuleks maksta summast kust on maha arvatud teenustasu , kütus , amortisatsioonifond jms ehk reaalne tulu.
Mingisugune ümmargune näide: umbes ööpäeva kassa 200€ . taxify tahab 40€ , riik tahab 40€ , läbisõit ilmselt kuskil 350km - kütus 40€ , mingi 5-10eur amortisatsiooni. Alles jääb umbes 60-70€ . teistpidisel juhul jääb 85-90€ |
Füüsiline isik ei saa makse maha arvata, ei hakkagi saama.
Võta OÜ-ks ja maksad endale nn "sektori keskmist palka" e miinimumi, kui midagi üle jääb, saad 20% maksuga e divikad. Või vähem sõidad, teed endaga lepingu 0,5 koha peale. Kuigi miinus see, et kogu sinu online aeg on tahtmise korral minuti pealt kontrollitav.
Ja jah, palka tuleb maksta, auto ei sõida ise e see ei ole passiivne tulu, mida ainult divikatena võtta.
Teatud juhtudel võib FIE kasulikum olla, selleks peavad olema täidetud mõned tingimused, eelkõige see, et maksad veel auto eest ja saad proportsionaalse osa FIE kuludesse lükata (remondist ka), ja et käid põhitööl (avansilised maksed puuduvad), ja et sul ei ole teenitud raha kohe tarvis e maksuvaba konto - eriti kui armastad masinaid sageli vahetada. Aga noh, see pikem muusika, ei jõua seda siin läbi närida.
_________________ I´m so uber this... |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 750 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
563 |
|
| tagasi üles |
|
 |
crackpot
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2015
|
22.11.2016 15:31:11
|
|
|
Vanus ei klapi emalenduri omaga kui delfi kajastatud 22 õige on.
_________________ I´m so uber this... |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tanel
HV Guru

liitunud: 01.10.2001
|
|
| Kommentaarid: 465 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
7 :: |
362 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RustyZ
HV Guru

liitunud: 20.06.2004
|
24.11.2016 18:49:28
|
|
|
Jaaa Taxify jätkab oma tavapärase mainega. Fuhh.
_________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled) |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|