|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
04.07.2016 23:52:25
|
|
|
| beljo91, aga ega siis jäägi muud üle kui kasuta vente nendes pesades kus anomaaliat ei esine ehk siis 1 ja 3 - mingi emaplaadi kala.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beljo91
HV kasutaja
liitunud: 05.08.2012
|
05.07.2016 11:58:14
|
|
|
Väga kahju.
Nüüd pean leppima CPU ja 1 sisse ning 1 väljapuhuva ventilaatoriga.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.07.2016 14:08:29
|
|
|
tolm ei ole hea
ja vaata et sa lahtised juhtmed ventidest eemal hoiad.
kas sissepuhuva vendi lisamine aitas temperatuuride koha pealt ka?
ventide jaoks on muidugi olemas jagajad või kontrollerid ka olemas, nii et sa tingimata ei pea praeguse seisuga piirduma.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
beljo91
HV kasutaja
liitunud: 05.08.2012
|
05.07.2016 17:23:45
|
|
|
Olen isegi pisut kursis, et kontrollerid/jagajad on turul olemas.
Arvuti teeb küll pisut rohkem häält kuna 1 vent on juures, aga temperatuur läks paremaks küll.
Tunnike Overwatchi mängides näiteks temperatuur kõigub seal alla 55 C kanti.
Stress teste vms pole teinud.
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xheix1712
HV Guru

liitunud: 24.06.2006
|
|
| Kommentaarid: 195 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
maty
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2009
|
17.07.2016 22:32:03
|
|
|
Aitäh antud lingi eest.
|
|
| Kommentaarid: 81 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
06.08.2016 12:18:39
|
|
|
Tervist! Väike küsimus ventilaatori kohta. Nimelt oman jahutust NZXT Kraken X41 mille originaal vent vist (100% kindel veel pole) hakkab väsima (vahepeal teeb sellist häirivat häält mida varem pole teinud). Hakkasin vaikselt otsima talle asendust. Kuna korpuses on be quiet! SILENT WINGS (140mm PWM) vendikad ja nende tööga olen väga rahul siis mõtlesin et soetaks sama firma vente.
Nende lehel lugesin välja, et radikatele sobib mudel PURE WINGS 2 seeria kuid mõnes kohas räägitakse et seeria SILENT WINGS 2 on tipp mudel mis on parem kui PURE WINGS 2. Hinnapoolest vaatasin kah, et on suur vahe (kuigi hind antud ostul pole oluline).
Mida arvate? On ehk mõni parem konkurent?
Soov on saada vähemalt sama võimsusega kui originaal NZXT mis oli kaasas, no ja et oleks vaikne kah.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
07.08.2016 14:52:37
|
|
|
| Timoha, kui oled praegustega rahul pane samad.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
07.08.2016 16:32:05
|
|
|
Auron, vist jah, ostan SILENT WINGS 2. Lihtsalt tekitas segadust see nende soovitus kasutada just PURE WINGS 2 radikate jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
07.08.2016 22:52:24
|
|
|
| Timoha, iseenesest perfoormansi mõttes on pure ja silent wingsi vahe väga olematu - samas on mõneti huvitav, et soovitati pure wingsi kuna silent wings on PWM ja pure wings 3 pin.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Timoha
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
16.08.2016 08:21:36
|
|
|
Nii on. Kui juba mingit kobakat hakata prosepeale panema siis paneks juba õhkjahutuse mille ainuke mure on ehk kunagi väljavahetamist vajav vent. Antud kuulermästeri pussakas on esiteks kole, teiseks kui kobakas prosel siis ju pole vahet kas siis see või õhk ja kolmandaks tekkiv soe jõuab taas esmalt korpusesse mitte otse välja.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.08.2016 02:11:21
|
|
|
http://www.bequiet.com/en/casefans/717
Be Quiet! Silent Wings 3 on väljas.. homme valin sobivad välja ja hakkan uurima, kust saab... profiiliarvutile vaja ja ilmselt nii: ette kaks sisse, taha üks välja ja lakke vb. ka üks välja... 212 evo külge üks..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
smurfar
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2010
|
26.08.2016 07:14:51
|
|
|
Eelmise mudeliga võrreldes on 2 laba vähem 7 vs 9..
Specid speccideks, huvitaks just kuidas ta võrreldes silent wings 2 performib.
_________________ Parandan lõhutud küttepuid. Hind kokkuleppel |
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
106 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
26.08.2016 18:20:23
|
|
|
12cm vendil on sama palju labasid... 14cm vendil millegipärast jah 7vs9 ... eks reviewsid tule ka mingiaeg, ent vaevalt, et kiiresti ja palju, USAs on väga halb saadavus neil nagu aru saan..
Tundub, et lähiajal võtan täis seti ligi... päris 100% otsustanud pole, ent tundub tulevat nii:
CPU'd jahutava 212 evo külge 12CM PWM high-speed variandi
Korpusesse kaks eest sisse ja üks tagant välja puhuma 12CM non-pwm, korpuse kontrolleri külge (high speedi vast ei ole vaja võtta)
Lakke üks 14CM pwm mobo külge (high speedi vast ei ole vaja).
Tunduks parim variant vaiksuse ja coolingu suhtes, sest CPU vajab ka suuremaid pöördeid ehk, korpuses peaks 5v peal tiksuvad tavalised ilmselt asja ära ajama.. ei tea ainult kui agressiivne mobo PWM vendi käiamisel on...
Kahju, et kodulehel ei ole neil kõik andmed korralikult välja toodud ventidel ja ei saa üle kolme asja võrrelda ka... hea oleks võrrelda 12 ja 14 cm ning tavalisi ja high speed variante... ja näha võrdluses kõrvuti ilusti 5v/7v/12v kohta pöördeid/heli/survet/mahtu ... hetkel saab võrrelda kuni kolme toodet ja välja eri voltidel pöördeid saab näha ainult curve pildil, mitte numbritena...
edit: review ka http://www.gamezoom.net/artikel/be_quiet_Silent_Wings_3_Test_Review-36805-2
edit2: veel üks http://www.tech-review.de/include.php?path=content/articles.php&contentid=16668&page=3
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
edaj
HV kasutaja

liitunud: 13.02.2007
|
30.08.2016 01:36:40
|
|
|
Sai ostetud Corsair 500r, hetkel jahutuslahendus järgmine: front 2x120mm sisse, küljelt 200mm sisse ja tagant 120mm välja. Kas tasuks see külgmine 200mm ära jätta ja panna lakke üks 140mm exhaust?
Temperatuurid on muidugi head hetkel, panin täna 212 evo ja idle tempid CPU 31 ja GPU 44. mängudes pole gpu üle 60 läinud ja cpu püsib ka seal 44-45 juures. i5 4460 ja msi 280x
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
30.08.2016 10:56:33
|
|
|
| rmc, ega sa pole leidnud kus tellida saab ? Ise ka juba pikemat aega oodanud neid, aga saadavust pole kusagil senini näinud.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Slazenger
HV veteran

liitunud: 10.01.2006
|
30.08.2016 11:34:19
|
|
|
| Kahju, et kusagil kohapeal midagi pole, panen täna just uue arvuti kokku, tahaks stock evo fani ära vahetada.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
30.08.2016 11:40:03
|
|
|
| edaj kirjutas: |
Sai ostetud Corsair 500r, hetkel jahutuslahendus järgmine: front 2x120mm sisse, küljelt 200mm sisse ja tagant 120mm välja. Kas tasuks see külgmine 200mm ära jätta ja panna lakke üks 140mm exhaust?
Temperatuurid on muidugi head hetkel, panin täna 212 evo ja idle tempid CPU 31 ja GPU 44. mängudes pole gpu üle 60 läinud ja cpu püsib ka seal 44-45 juures. i5 4460 ja msi 280x |
Võid teha katset, et pane lihtsalt see 200mm isend seisma ja vaata mis tembid teevad. Seda teist varianti küll ei soovitaks kui just see 200mm vent mingit vastikut müra ei tee mida ta ei tohiks teha.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
30.08.2016 12:02:22
|
|
|
Slazenger, pane praegu stock faniga ja siis vaheta uue kohalejõudes ära ja postita vahed
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
30.08.2016 16:36:34
|
|
|
| edaj kirjutas: |
Sai ostetud Corsair 500r, hetkel jahutuslahendus järgmine: front 2x120mm sisse, küljelt 200mm sisse ja tagant 120mm välja. Kas tasuks see külgmine 200mm ära jätta ja panna lakke üks 140mm exhaust?
Temperatuurid on muidugi head hetkel, panin täna 212 evo ja idle tempid CPU 31 ja GPU 44. mängudes pole gpu üle 60 läinud ja cpu püsib ka seal 44-45 juures. i5 4460 ja msi 280x |
2x 14cm ülalt välja puhuma ja kõik vendid min peale, peaks vaikse kasti saama ja tõmbab õhu ka korralikult välja. 20cm võib vibra sisse lüüa kõrgematel pööretel ja HDD võib ka sinna üle kanduda, endal SSD-d põhiliselt. HDD-d on sleepis põhiaja ja kerge mühin on ainult kuulda. Alumisse asendisse pole küll mõtet ühtki ventikat toppida, katsetatud, tulemus 0. Tagumist venitkat pole ka vist mõtet ära kaotada, kuna liigutab 1. CPU õhku ja 2. RAM tuulutab ka.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ghost.
HV vaatleja
liitunud: 12.10.2005
|
15.09.2016 06:11:50
|
|
|
juhtus selline õnnetus, et CPU radiaatoril oleva ventika kinnitused venisid katki ning nüüd oleks vaja head nõu kuidas see asi fixida. ühe mõttena tuli pähe isolatsiooni teibiga sinna va radika külge kinni kleepida aga see vist varem või hiljem kuivad liimist lahti. ventikat uurides tundub, et need kummikinnitused on vahetatavad aga kust neid saada aimu ei ole. 30 eur uue radikas + vent komplekti jaoks pole ka isu spendida.
paar pilti asjast ka:
Spoiler 
Spoiler 
[/spoiler]
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
15.09.2016 07:45:13
|
|
|
| Ghost., paned nipukatega.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ghost.
HV vaatleja
liitunud: 12.10.2005
|
15.09.2016 07:48:19
|
|
|
| nipukad siis need kummijullad? kas neid peaks suvalisest arvutipoest saama või tuleb kuhugi spets kohta minna
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
15.09.2016 08:34:42
|
|
|
Ghost., nipukad:
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
15.09.2016 09:29:54
|
|
|
Auron, neid nn. "nipukaid" saab igast ehituspoest, toidupoe tehnikaosakonnast, kuna tegu väga levinud kaubaga.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
15.09.2016 12:41:32
|
|
|
Keegi on Be Quiet! Silent Wings 3 omale ostnud? Vaatan praegu, et meil keegi ei müügi PWM high-speed varianti 12CM..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
15.09.2016 23:02:04
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Keegi on Be Quiet! Silent Wings 3 omale ostnud? Vaatan praegu, et meil keegi ei müügi PWM high-speed varianti 12CM..  |
Kes see keegi on, kes ei müü? 6-10 päeva, kohale pole vaja minna
http://www.01.ee/est/product/1065319
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tiirP
HV Guru

liitunud: 07.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
107 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
29.10.2016 01:30:26
|
|
|
Saksamaal liiguvad asjad 20€ kanti, entjah, mõistan, et tulevad kulud lisaks siia tuues jne.
Seda, et mul kallis maitse on, ei eitagi... terve elu pidanud seda tõdema, kuigi hinnasilti vaatan viimasena
Igatahes saan ilmselt lähiajal selle 12CM PWM High-Speedi masinas ära proovida lähiajal... kirjutan kogemusest ka siis... stock vent teeb juba jaburat häält kohati
edit:
be quiet! Silent Wings 3 PWM high-speed on kastis ja no... ma ei tea... aeg-ajalt teeb kõrgemaid pöördeid ja see on ikka proper vurr... peab biosi profiili näppima minema...
aga muidu on vaikne, tempe pole veel tsekkinud.. ei viitsi eriti käiata programme jne.. imho võiks olla lihtsalt mingi programm, mis vaatab kõiki näitajaid ja teeb mingi okei suurusega graafilise pildi sellest, plug-n-play versioonis.. ja võtab vähe ressurssi... ei viitsi eriti käiata igasugu asju..
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
22.11.2016 15:01:05
|
|
|
| Kas on mingit sellist PWM ventilaatorit ka olemas CPU jahutuseks, et kui biosis panen kuni 50c 0rpm, et siis ka reaalselt vent seisaks?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
22.11.2016 16:26:03
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| Kas on mingit sellist PWM ventilaatorit ka olemas CPU jahutuseks, et kui biosis panen kuni 50c 0rpm, et siis ka reaalselt vent seisaks? |
Ma arvan, et asi ei ole ventilaatoris, vaid emaplaadis. Biosi 0rpmi peaks emaplaadile tähendaba ka 0V, paraku kui see nii ei ole siis käib ka ventilaator. Aga kui hakata otsima sellist ventilaatorit, mis näiteks 5v'i peal seisab, siis pead hakkama lihstalt seda googeldama. Vaatama millisel tootjal on kõige suurem amperaas ja miinimum rpm'i number. Samas tähendab see ka seda, et 12v juures ei käi ta just väga kiirelt, mis omakorda ei jahuta ekstreemsetes oludes ilmselt CPU'd piisavalt maha.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
22.11.2016 19:40:29
|
|
|
olafsand, millisest jahutist ja mis mõõduga vendist käib muidu jutt?
Üldiselt on nats keeruline olukord, sest nagu ideena aru saan siis võiks küll teatud maani seista aga sealt edasi võiks ikkagi olla regullitud, et koormusega juba tööle ja suure koormusega, et oleks ka jahutatud. Siukest asja kus biossists saaks panna, et alla teatud kraadi vent väljas ei ole kohe kindlasti - kunagi oli AMD'del Cool'n Quiet mis mdala kraadiga lülitas vendi seisma aga pole tänapäeva intelil sellist asja näinud. Parim lahendus mis saaks olla on see kui näiteks plate tunnistaks sellist asja nagu ka ainult 3pin'i kaudu ventika pinge regullimine ja siis lihtsalt ostad mingi siukse vendi mille max pööre a'la seal 700-800rpm ja madala pinge puhul käiks see vent seal 300 pööret ehk siis ainult visuaalselt oleks liikumine näha.
Täitsa sellist mis 5V peal seisaks ma ei usu, et prose jahutusele välja võlud - jah mul endal on 180mm Silverstone vendid mis 5V peal täiesti seisma jäävad kuna nad lihtsalt ei jõua selle pinge peal ringi käia aga need ka suured kolakad. Väiksemas mõõdus vendid on üldiselt sellised mis isegi kui 5V peal käima ei lähe siis juba suurema pingega käima minnes pöörlevad 5V peal edasi ikka kuna vastujõud pole enam niisuur.
Kui plate 3 pin regullimise variant ei päde (pead katsetama) siis parim lahendus on sebida vent mille nii miinimum kui maksimumpöörded on võimalikult väiksed - näiteks noctua NF-F12 mille miinimumpööre 300rpm ja maksimum 1500 ja siis panna mingi võimalikult tagasihoidlik profiil biossist.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
22.11.2016 22:48:42
|
|
|
Auron, möh? cool'n'quiet ei tegele mitte jahutuse vaid prose taktiga (ning toitepingega) ja inteli vaste on speedstep.
seisma jätmine on vaid pingega reguleeritavate ventikate teema, pwmil on enamasti ettekirjutatud vahemik ja kõik.
pingega reguleerimisest - kõik emaplaadid, mis mul olnud on ja on osanud pingega ventikaid juhtida, on võimaldanud vendi seisma jätta. tõsi, automaatse kontrolliga võib olenevalt plaadist keeruline olla, sest plate satub seisva vendi peale reeglina veidi paanikasse.
vendid ei seisa mitte 0v juures vaid enamasti oluliselt kõrgemal. pole viimastel aastatel jälginud aga ennemuiste tahtsid ventikad tööle minna 4-5v juures, kui mitte kõrgemal. olenevalt siis ventika enda omadustest - kvaliteedist, voolutarbest jms.
lisaks siis tahavad ventikad käivitamiseks kõrgemat pinget kui see, millega need seisma jäävad.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.11.2016 00:20:29
|
|
|
londiste, seda küll, et cool'n quiet tegeleb taktiga aga tänu madalale taktile ja soojuseraldusele panid mitmed plated prose jaheduse korral prose jahutusel vendi seisma - praegugi veel endal üks siuke isend seisab kuskil kapis millele niisama surfates vent enamuse aja seisis ja vahepeal tegi mõned laisad pöörded ja siis jälle seisis. Mingil põhjusel kaasaegsetel platedel sellist varianti pole kui prose istub idles 800Mhz peal või saab väikest koormust ja tembid madalad.
Tänapäevased plated evivad ju prose ühenduseks 4pin otsa mis võimaldab platel kontrollida vendi kiirusi palju suuremas vahemikus kui 3pin aint, et ühendades sinna 3pin vendi jookseb vent sellisel juhul koguaeg @12v. Variant on muidugi veel biossist lülida cpu fan fail warning välja ja ühendada 3pin fan sysfan pessa mis peaks võimaldama ka DC läbi kontrollimist.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
23.11.2016 02:20:19
|
|
|
pwm iseenesest ei võimalda kuidagi laiemat vahemikku kontrollida. praktikas vastupidi, kontrollitav vahemik on limiteeritud ja vendi specist saab seda vahemikku lugeda.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
23.11.2016 10:00:04
|
|
|
| Auron, jutt on EVO 212 prose jahutist. Originaal on minimaalselt 700rpm, aga too kärakas suudab idles või netis rahulikult surfates ka ilma ventilaatorita ära jahutada. Seega võiks vent seista sel hetkel. Muidu siiani ma ei saanud arugi, et häält teeb, aga nüüd on masinas RX 480 gpu ja selle ventikad seisavad paigal kuni 60 kraadini. Kõige suurem vuhistaja on muidugi PSU vent, aga selle arutus siia teemasse ei sobi.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
23.11.2016 13:14:25
|
|
|
olafsand, Nagu sa eelnevalt oled selgeks saanud, siis sellise lahenduse saamine ei ole väga lihtne. Parem lahendus oleks võtta, EVO peale uus ventilaator mille maksimum pöörded on näiteks 1000rpmi. Siis Idles, ta hoiaks neid umbes seal (sõltub vendist) 300-500. See on 120mm ventilaatori juures selline kiirus, mis on sama hea kui vendi seismine. Kuna see heli on minimaalne seal.
Selle ventilaatoriga näiteks käib julgelt 300rpmiga: https://www.arctic.ac/eu_en/arctic-f12-pwm.html
Paraku ongi nii, et tänapäevastes masinates lärmab PSU kõige enam, sest see ostetakse tihti odavama otsa oma, kuna arvuti kasutamisele ta ei anna midagi juurde (ei tee kiiremaks).
Selle vaiksemaks saamiseks on 2 varianti:
1. Ostad uue toiteploki, sellise millel alla 50% koormuse ventilaator seisab. (maksavad rohkem reeglina 100+€)
2. Võtad toiteka lahti ja asetad ventilaatori connectori vahele takisti, mis tõmbab ventilaatori pöörded 33% alla.
Takisti näiteks: http://www.ebay.com/itm/2PIN-CPU-Fan-Resistor-Line-Fan-Cable-For-Computer-Desktop-1pcs-/301864740842?hash=item46488a67ea:g:aM0AAOSw9r1WA8HP
Ja seesmiselt näed siit: https://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/CS650M/4.html
Takisti paned siia:
Spoiler 
Ja teise otsa ventilaatorile.
Isiklikult olen viimast teinud ja temperatuuri probleeme ei tekkinud, mõõdetud infrapuna termomeetriga full koormusel 2h. Aga see sõltub täiesti toiteplokist.
|
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
23.11.2016 14:29:18
|
|
|
| SilQ, suur tänu sulle mõlemas teemas vastamast! PSU pool saab lahenduse, jääb veel CPU jahutus. Kas sellel nimetatud ventikal kui BIOS sätetes 0% panna...käiks ta siis 300 rpm eks? Kui nii, siis vahetaksin selle vastu välja originaali. Originaal istub radika küljes "kõrvadega". Kui seda Arcticu oma aga kinnitada? Kuskil kunagi olen näinud nagu nö klambreid, aga kas neid saada ka kuskilt on?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
23.11.2016 15:19:48
|
|
|
olafsand, Evo kõrvade raam käib minu mäletamist mööda ventilaatori küljest ära kruvidega. Selle raami saad sa keerata ükskõik millise tavalise ventilaatori külge, see ei ole probleem. Jällegi küsimus rahakoti kohta, kui palju sa ühe ventilaatori peale raatsid kulutada. Arctic on minu silmis üks hea jahutus ja heli omadustega ventilaator oma hinnaklassis. Parandan ennast, antud ventilaator sul ikka 300rpmi ei tee, ajasin ühe teise tootjaga segamini. Antud ventilaator võiks sul 0% juures teha kuskil 540rpmi. Mis on ka päris vaikne.
Lihtne arvutada, 12v on maksimaalne pinge ventilaatoritel. Minimaalne reeglina 5v. Vahe kahel suurusel on 58%. Kui tahad vaiksed ventikad siis otsid välimuse järgi sobiva välja, vaatad, et rpm jääks 1300 või madalamaks. Ja kui näiteks leiad 1000rpm'ise ventika ja tahad teada mitu rpmi ta 0% peal teeb siis lahutad 1000'st 58% ja saad vastuse. Selle juures on ikkagi üks oht: pöörete vähenemisel väheneb ka õhuliikumine. Pead arvestama, et liiga madala rpm'iga venti valides tõuseb sul maksimaalne temperatuur. Isiklikult alla 1000rpm'ist ventilaatorit ei soovita panna.
Samuti on vahe ventilaatoril ja ventilaatoril, just õhuvoolu osas. Ka neid andmeid peaksid võrdlema. Seda suurem seda parem ikka.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
24.11.2016 14:42:15
|
|
|
| PWM ventikaid üldislt polegi selliseid mille max pöörded oleks 100 või alla - 1000 vist kõige väiksem mis näinud.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
24.11.2016 15:05:57
|
|
|
Auron, pwm range on väljendatud protsentides max kiirusest.
1000 on palju, enamiku vähegi korralikke ventide miinimum jääb ka halvemal juhul kuskile 600-800rpm kanti.
ma ei tea, kas ventide kiiruse pwm kontrolli jaoks mingi spec ka on, aga parematel juhtudel käib kontroll alla kuskile 25-30% peale.
olenemata kontrolli meetodist, 100rpm peal käivad ventikaid on üldse vist mõned üksikud. juba 300-400rpm kandis usaldusväärselt töötavat venti pole lihtne leida.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
24.11.2016 15:16:09
|
|
|
londiste, eitea mis jant kommentaariga oli, tahtsin kribada 1000 või alla ja max pöörded 1300 mis näinud - ise ka nüid vaatan, et mingi kala . Enivei siis nagu enne kribasin siis Noctua NF-F12 on siuke okei asi mille miinimumpööre 300rpm ja maksimum 1500 ehk siis biossist mingi quiet mode panna on ikka täiesti vaikne ja aint silmaga näed, et keerleb.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|