Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
autor |
|
mihkel000
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2015
|
20.02.2016 21:29:05
Elioni (Telia) wifi sureb Thomson TG784 ruuteriga |
|
|
Tere,
Minu wifi võrgul on väga iseäralik probleem.
Tausta:
Kasutan Elioni (Telia) (nimemuutus ei meeldi) teenust 50/50 ja ruuter on Thomson TG784. Ruuter asub korteri ühes keskmises toas ja normaalselt wifi levib kõikjale hästi. Segavaid wifi võrke on oma 20, aga kanalite kattuvused ei ole hullud ning nende levi minuni on halb. Kui mõõta enda wifi signaali tugevust siis on see üle korteri heal tasemel.
Elioni puhul on probleem selline:
Ruuter Thomson TG784 jagab ilusti wifit. Terve päev võib asi korras olla kuni isegi nädalaid. Ning siis mingil müstilisel põhjusel ei ole võimalik enam laadida ära ühtki netilehte. Wifi nagu kaoks ära (kuigi arvuti seda ei tuvasta, ikoonil wifi olemas) ja samas digiTV töötab ilusti edasi.
Aga nüüd see huvitav osa: olles logitud sisse näiteks CSi või mingisse suvalisse MMOsse töötavad need ilusti edasi. Lisaks mängudele ei pane aegajat wifi kadu tähele ka fb chat vms, kuid see ei ole pidev nähtus. Ehk mängudes on kõik korras, aga siis 99% juhtudel ei laadita ära enam veebi. See probleem esineb kahel erineval arvutil ja kahel erineval telefonil.
Näiteks: olgu üks arvuti logitud sisse MMOsse ja siis "kaob" wifi ära. Mäng töötab edasi, kuid enam veebi ei lae ei esimene ega teine arvuti samas kui online mäng on käigus.
Huvitav on ka märkida, et kaabel ei anna ka ühendust sellel ajal.
Ruuteri restart lahendab probleemi, kuid vahel peab neid tegema 2 tükki järjest.
TLDR: wifi kaob ära, netilehti enam ei lae, aga samas online mäng töötab probleemideta.
Olen kasutanud ka Starmani wifi ruuterit ning seal ei ole wifiga kunagi mitte ühtki probleemi (seal probleemid TV valdkonnas).
Lisaks on sama ruuter ka teises korteris ning Elion seal juba 12 aastat teenusepakkuja olnud. Sealne ruuter sellist imelikku wifi kadu ei ole kunagi näidanud.
Kellelgi ideid?
Raske oleks uskuda, et ruuter vigane kui ta võib töötada mitu nädalat ilma probleemita ning siis on probleem mitu päeva järjest (mis mind täna siia lõpuks toob). Väsinud sellest retardi tegemisest õhtul kui tahaks lõõgastuda ning lugeda/vaadata/mängida.
|
|
Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
tagasi üles |
|
 |
harakas
Kreisi kasutaja
liitunud: 23.06.2004
|
20.02.2016 23:17:27
|
|
|
Tundub, et sul ei kao ära mitte wifi ühendus vaid internetiühendus läbi selle ruuteri. See online mäng kasutab vist mingit teist porti välisühenduseks ja seda saab kasutada? Ega ma muidugi tea, eks targemad arvavad. Mul esines selline probleem windowsi arvutitega , kui olin TG784 inteno külge ühendanud, Linuxi masinaga sain internetti. Windowsi masinatega sain ainult sisevõrku. Probleem lahenes kui ostsin teise ruuteri wifi jagamiseks.
|
|
Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
20.02.2016 23:32:29
|
|
|
MIngi seade ajab hunnigu ühendusi püsti ning sellega kukub see närune ruuter pikali.
Kas nüüd kukub wifi kiip või lihtsalt internet bridge, ei oska nüüd täpselt öelda. See, et sul kaablist ka nett ära kaob, kõlab nagu ruuterilt saab mälu otsa ja kukub käpuli.
Aitab seadme vahetus mingi kobedama vastu.
|
|
Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
21.02.2016 10:02:29
|
|
|
tsitaat: |
Mingi seade ajab hunniku ühendusi püsti ning sellega kukub see närune ruuter pikali.
|
x 2 (suhteliselt levinud "häda" )
Eesti Telefoni (ei meeldi ka nimemuutus) puhul on võimalis helistada klienditeenindusse ja küsida mida nad sealpoolt vaadates näevad selle mure põhjustajaks olevat.
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
tagasi üles |
|
 |
mihkel000
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2015
|
21.02.2016 15:09:49
|
|
|
Selge, proovin elioni rahvaga ühenduse luua kui probleem peaks uuesti ette tulema. Ehk oskavad vaadata midagi ja öelda.
Mis puudutab porte siis ei ole kunagi proovinud neid ise suunata.
Kui osta uus seade kas nad on ikka sellised mis võimaldavad kasutada elioni ja starmani teenust täies ulatuses?
Tänud arvamuste eest.
|
|
Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
tagasi üles |
|
 |
korsten
HV veteran
liitunud: 07.10.2005
|
21.02.2016 18:30:51
|
|
|
tsitaat: |
Kui osta uus seade kas nad on ikka sellised mis võimaldavad kasutada elioni ja starmani teenust täies ulatuses?
|
Eks tehnilisel võimekusel on ikka piirid Uuema põlvkonna ruuter talub rohkem ühendusi kui seda küsisid (enne tee selgeks mis viga on üldse, tehniline tugi vast aitab).
_________________ Ma ei kuuluta jumalikku tõde vaid avaldan oma isiklikku subjektiivset arvamust.
God Hates Us All |
|
Kommentaarid: 62 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
58 |
|
tagasi üles |
|
 |
kaurimees
HV kasutaja
liitunud: 26.09.2002
|
25.02.2016 16:28:48
|
|
|
Mul sama probleem, wifi leviala olemas aga internet kadunud, teine masin on kaabliga ostas ja seal kõik korras. Restart aitab tavaliselt. Hetkel juhtub seda igapäev.
|
|
Kommentaarid: 20 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
19 |
|
tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
25.02.2016 17:11:03
|
|
|
keerad sellel käkerdisel wifi kinni ja paned korralikuma ruuteri sinna külge. kuna see käkerdis on 54g, ei pea "uus ruuter" ka parem olema. ma annan 8€eest selleks tarbeks ära wrt54gl v 1.1 he, millele dd-wrt peale keeratud sai. see võimaldab natuke saatjaga mängida.
inteno kohta pole kiunu näinud samas pole otsinud ka. uue ruuteri lillade käest saamine on teise otsa keberniit. tasuta seda ei anta. pead mingi uue paketiga kah alustama vms.
_________________ Kontrollitud ja hooldatud sülerid: https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856 või https://www.yaga.ee/mox-fulder Umbes 25 arvutit kohe olemas. |
|
Kommentaarid: 1130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
716 |
|
tagasi üles |
|
 |
Helseth
HV kasutaja
liitunud: 05.01.2012
|
26.02.2016 00:44:02
|
|
|
Probleemi kirjeldus viitab DNS'i puudumisele.
Ise ka seda viimasel ajal täheldanud, et masin ei saa mingiks hetkeks domeeninimedele vasteid.
|
|
Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
tagasi üles |
|
 |
mihkel000
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2015
|
13.03.2016 12:35:34
|
|
|
Tere,
Nagu alati kadus probleem eelmine kord tüüpilise restardi peale ära ning asi jäi jällegi sinnapaika. Nüüd eile tuli probleem tagasi ja veel suurema jõuga. NB! sain ka elioni spetsialistiga räägitud ja reaalajas infot, mida nemad näevad, kui probleem tekib.
Esiteks, lõpuks panin kokku omale korraliku lauaarvuti, mida nüüd siis sooviks hoida juhtme otsas + 2 sülearvutit ja telefonid wifis.
Probleem on ikka endine, kasutades kahte sülearvutit, digiTV'd vahel ka telefone wifi võrgus jookseb ruuter aeg-ajalt kokku ning vajab restarti. Nüüd uue lauaarvuti puhul on lugu selline, et ruuter jookseb esimese 8 minutiga kokku!
Kaks sülearvutit jõudsid siis taas päeva alguses ruuteri ära tappa (tuleb mainida, et digiTV jookseb edasi ka kokkujooksnud ruuteriga, mis on tore). Restart aitab ja siis päeva peale jookseb taas kokku (oli halb päev). Kõik see info, millal ja miks jääb elioni andmebaasi.
Elioni seletusel on probleem selles, et Thomson TG784 ruuteril on mingeid edasi/tagasi? ühendusi võimalik luua kusagil 3500. Kaks sülearvutit + digiTV ja korralik interneti kasutus suudavad need kõik ühendused aeg-ajalt maksimaalselt ära täita, millest on tingitud täielik ruuteri kokkujooksmine. Nüüd see huvitav osa on, et nii kui ma lülitan lauaarvuti võrku +digiTV, täituvad kõik need 3500 ühendust kusagil 8 minutiga ning ruuter ongi koomas. Kokkujooksmine toimus 30 minutilise telefonivestulse ajal nii sülearvutitega kui ka lauaarvutiga, eraldi lauarvutiga ja eraldi kahe sülearvutiga. KUIGI viimase testiga, kus olid ainult sülearvutid jooksid ühendused 1600'ni (mis ei ole normaalne kui on 1 arvuti ja digiTV), kuid hakkasid langema ja jäid alla 1000. EHK siis tundus, et probleem lahenes nagu alati mingi aja jooksul ja restarte tehes. AGA probleem on alles ka täna, kui lülitada võrku lauaarvuti siis on ruuter kinni alla 10 minutiga!
Elioni tädi näeb seda reaalajas ning ainus võimalus nende arust on hetkel ruuteri vahetus. Ehk ruuter on vaikselt jõudnud oma eluaja lõpule lähedale (on muidugi ka üle 4 vms aasta vana). Thomson TG784 on mul ka teises korteris olnud kasutused veelgi kauem aga seal on kokkujooksmisi esinenud harva. Tõsi seal on ühendus 12/1 mb, mis ise juba oli omal ajal limiteerivaks faktoriks, kui 3 sülearvutiga samaaegselt netti kasutada (oli aeglane aga ei jooksnud kokku).
Mulle pakuti, et ma prooviks nüüd minna esindusse ja võtta nende uus Inteno ruuter. Sellel pidi neid edasi/tagasi ühendusi olema midagi üle 7000. Ehk siis täna ma käin esinduses ja võtan selle omale renti. Teen täna kindlasti proovi ja vaatan kuhu asi sellega jõuab.
Sellegipoolest oleks kõigi lugejate tagasiside oodatud. EHK on keegi, kes on sellise probleemiga enne kokku puutunud. Kas ruuteri vahetus päästab mind?
Parimat kõigile.
|
|
Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru
liitunud: 05.09.2002
|
13.03.2016 12:36:07
|
|
|
TG ruuterid surevad jah mingi aja peale ära. On ju nad laias laastus pärit ajast, mil dTV üldse Elioni tuli ning sellest on üle 10 aasta juba möödas. St muidugi on neid ka hiljem tulnud kuid laias laastus on tegu ikka VÄGA vana isendiga. Seega on ruuterivahetus tõesti loogiline ja usutav soovitus.
Sama on ka varem olnud, TG 546/716/780 ruuterid hakkas samamoodi ikaldama peale aastatepikkust pruukimist, eriti paistis välja nendel kundedel, kes telekat kasutavad. St kui natukegi midagi netis teha siis hakkas telepilt ruudutama. Enda vanematelgi vahetasin seetõttu omal ajal ruuteri välja.
|
|
Kommentaarid: 181 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
145 |
|
tagasi üles |
|
 |
mihkel000
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2015
|
13.03.2016 12:39:51
|
|
|
ThedEviL kirjutas: |
MIngi seade ajab hunnigu ühendusi püsti ning sellega kukub see närune ruuter pikali.
Kas nüüd kukub wifi kiip või lihtsalt internet bridge, ei oska nüüd täpselt öelda. See, et sul kaablist ka nett ära kaob, kõlab nagu ruuterilt saab mälu otsa ja kukub käpuli.
Aitab seadme vahetus mingi kobedama vastu. |
korsten kirjutas: |
tsitaat: |
Mingi seade ajab hunniku ühendusi püsti ning sellega kukub see närune ruuter pikali.
|
x 2 (suhteliselt levinud "häda" )
Eesti Telefoni (ei meeldi ka nimemuutus) puhul on võimalis helistada klienditeenindusse ja küsida mida nad sealpoolt vaadates näevad selle mure põhjustajaks olevat. |
Ei pööranud eelmine kord teile kahjuks tähelepanu. Tänan teid info eest.
Järsku oskab keegi öelda, miks mingi päev aetakse ruuteril ühendused täis ja teine päev ei aeta?
Mark0 kirjutas: |
TG ruuterid surevad jah mingi aja peale ära. On ju nad laias laastus pärit ajast, mil dTV üldse Elioni tuli ning sellest on üle 10 aasta juba möödas. St muidugi on neid ka hiljem tulnud kuid laias laastus on tegu ikka VÄGA vana isendiga. Seega on ruuterivahetus tõesti loogiline ja usutav soovitus.
Sama on ka varem olnud, TG 546/716/780 ruuterid hakkas samamoodi ikaldama peale aastatepikkust pruukimist, eriti paistis välja nendel kundedel, kes telekat kasutavad. St kui natukegi midagi netis teha siis hakkas telepilt ruudutama. Enda vanematelgi vahetasin seetõttu omal ajal ruuteri välja. |
Tänud, ega nüüd käingi ja toon nende uue Inteno ruuteri omale koju. Loodan, et aitab.
Kahju muidugi vanast ruuterist, teeninud mind hästi mitu aastat
|
|
Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
tagasi üles |
|
 |
rurr
HV vaatleja
liitunud: 13.10.2010
|
13.03.2016 13:09:37
Re: Elioni (Telia) wifi sureb Thomson TG784 ruuteriga |
|
|
Endal sama probleem olnud ligi 2.a. Ühendus 12/1- olen aru saanud, et üheks põhjueks on nutitelefonide backup ja sünkrooniine. Kodus 4 androidi ja kui telefonid näiteks fotosid pilve laevad on ka allalaadimine koomas.
|
|
Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
13.03.2016 13:34:26
|
|
|
Selles suhtes alustaksin probleemi lahkamist allikast, ehk arvutitest.
Võid ju Inteno tuua aga ega viirused, spyware, torrent sul ühenduste arvu allapoole ei jäta. Jah, ehk elab inteno üle, samas soovitaks ühed värsked installid arvutitele teha ja panna tööle vaid vajalik kraam.
|
|
Kommentaarid: 259 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
226 |
|
tagasi üles |
|
 |
mihkel000
HV vaatleja
liitunud: 25.05.2015
|
13.03.2016 20:18:33
|
|
|
indrekp kirjutas: |
Selles suhtes alustaksin probleemi lahkamist allikast, ehk arvutitest.
Võid ju Inteno tuua aga ega viirused, spyware, torrent sul ühenduste arvu allapoole ei jäta. Jah, ehk elab inteno üle, samas soovitaks ühed värsked installid arvutitele teha ja panna tööle vaid vajalik kraam. |
Ega mul saigi just pandud kokku uus pc, kuhu ka windows sai peale laetud. Thomsoni ruuteri suutis uus pc ära koomata alla 10 min.
Nüüd täna tõin ära inteno ruuteri ning kõik paistab lahendatud olevat. Ülesseadmine läks korra pekki, sest ei suutnud ära oodata hetke kuni ruuter oma tarkvara värskendab, ehk tuli teha üks reset. Sellele vaatamata on praeguseks kõik töökorras.
Nüüd ruuteril taga 1 lauaarvuti ning wifis 2 sülearvutit + 2 mobiili -> kõik töötab.
Tuleb vist tõdeda, et thomson tõesti oli oma elu ära elanud.
Nädala lõpus teen Elioni tädiga veel kontrolli, mis see nädala ühendused näitavad ning siis siia ka viimane tagasiside.
Suured tänud erinevate kommentaaride eest
|
|
Kommentaarid: 7 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
7 |
|
tagasi üles |
|
 |
aarnet
HV kasutaja

liitunud: 07.07.2003
|
18.08.2016 14:04:52
|
|
|
Viimasel ajal on mul Thomson TG784 8.C.D.9 otsas olevas sisevõrgus pidevalt mingi jama.
Paar masinat on seadistatud staatilise IP peale ja nendel internetiühendus töötab alati.
Paar masinat saavad IP DHCP kaudu ja nendega on nii, et vahest neil internetiühendus töötab ja vahest mitte. Samas sisevõrgus kõik masinad teineteist näevad, failivahetus töötab, jne. Ainult internetiga ühendust ei saa. Mingit seaduspära, millal netiühendus ära kaob pole tähele pannud. Pigem hommikul arvutit sisse lülitades või siis peale pikemat lõunapausi (arvuti on sisse lülitatud).
Kui ma ruuterist ilma netiühenduseta masina ära kustutan, siis saab ta kohe ühenduse ilusasti kätte ja kõik töötab kenasti.
Mida ma ruuteris vaatama peaksin, et asi normaalselt töötaks?
_________________ -- Aarne bloog -- |
|
Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
22 |
|
tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
18.08.2016 14:44:32
|
|
|
aarnet kirjutas: |
Viimasel ajal on mul Thomson TG784 8.C.D.9 otsas olevas sisevõrgus pidevalt mingi jama.
Paar masinat on seadistatud staatilise IP peale ja nendel internetiühendus töötab alati.
Paar masinat saavad IP DHCP kaudu ja nendega on nii, et vahest neil internetiühendus töötab ja vahest mitte. Samas sisevõrgus kõik masinad teineteist näevad, failivahetus töötab, jne. Ainult internetiga ühendust ei saa. Mingit seaduspära, millal netiühendus ära kaob pole tähele pannud. Pigem hommikul arvutit sisse lülitades või siis peale pikemat lõunapausi (arvuti on sisse lülitatud).
Kui ma ruuterist ilma netiühenduseta masina ära kustutan, siis saab ta kohe ühenduse ilusasti kätte ja kõik töötab kenasti.
Mida ma ruuteris vaatama peaksin, et asi normaalselt töötaks? |
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=9154258#9154258
Sama viga?
|
|
Kommentaarid: 729 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
550 |
|
tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru
liitunud: 05.09.2002
|
18.08.2016 15:10:24
|
|
|
aarnet, kas staatilised IP'd on väljaspool DHCP pooli?
|
|
Kommentaarid: 181 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
145 |
|
tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
20.08.2016 09:26:36
|
|
|
aarnet, ruuteris ei pea midagi vaatama. Pane käsitsi ip-d paika vahemikku 192.168.1.64 kuni 192.168.1.253 koos respektiivse DNS serveriga .
Ühtlasi lepi asjaoluga, et uut ruuterit on vaja. Softiuuendusi tootjatelt ei ole ja ei tule.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
tagasi üles |
|
 |
|