Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 174, 175, 176  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 31.07.2016 10:37:15 vasta tsitaadiga

HDTanel. Oculus Rifti omava inimesena võin julgelt väitta, et sinul on 100% õigus. Olen sellest juba ammu rääkinud, juba siis kui Oculus DK2 tellisin ja sellega mängida proovisin ennustasin: et kui pildikvaliteet ei ole korras selleks ajaks, kui massidele mõeldud VR toode välja lastakse, kukub see täiega läbi! Pean silmas massidesse minekut. Praegu vaatan kurvalt kõrvalt kuidas VR jälle momendil ebaõnnestub, kuna äärmiselt nõrk pildikvliteet, sisu puudulikus ja liiga kallis hind tavaostja silmis ületavad reaalse ostmise piiri. Kardan, et 90 aastate "tsirkus" tõenäoliselt kordub! Vähemalt mina olen hetkel väsinud homsest ja VR tuleviku võimalustest soigumisest. Mina elan praegu ja olen ostnud VR toote, mis on tavaostjale suunatud! Praeguseid VR tooteid ei tohiks minu meelest üldse valmis versioonina müüa, kõik nad on veel täiesti toored ja poolikud tooted! Vive puhul tunnen lausa kaasa neile kes selle tellivad kõva raha eest ja märkkavad hiljem, millega on tegu. Algu efekti/elamuse möödudes inimesed saavad aru, et tegemist on lihtsalt kalli mänguasjaga ja ei millegi rohkemaga. On vaid aja küsimus millal praegused demod ja muud puudulikud mängud oma äärmiselt viletsa pildikvaliteediga vastu hakkavad. Vaevalt pc mängijad lõputult "mõõgaga arbuuse ja õhupalle viitsivad raijuda".
Kogu aeg luuakse mingit illusiooni, et kohe, kohe tuleb uut ja huvitavat mängitavat jne. aga millegipärast ei saada aru, et praegused VR tooted jäävad sinna poe lettidele ja keegi ei hakka mingit korralikku mängitavat tootma, kuna ostjad puuduvad. Raha ja ostjate arv paneb need asjad siin maailmas paika. Lühidalt kurb seis. icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 31.07.2016 11:28:54 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
aga ilma naljata see nn lelu ei tohiks tulevikus rohkem kui 100-150€ maksta.


Dream on. icon_biggrin.gif Normaalne tavaline monitor maksab juba 200-300 EUR. Normaalsed telefonid ka vähemalt nii palju ja te tahate saada mingi 4k/6k/8k resulutsiooniga mobiilset ekraani @ min 90 Hz kõige muu rauaga, mis trackingut jne tööle paneksid? Wtf? Mis loogika on selle jutu taga, et kõik koguaeg arvavad, et mingi 150 EUR'iga peaks kätte saama? Mida iganes. Osta Google Carboard siis. icon_biggrin.gif

Ja kust otsast on näha, et VR "feilib" hetkel? See, et endal igav juba hakanud (mis ei üllata mind, kuna Rift on täiesti poolik toode ilma kontrolleriteta), ei tähenda, et asi juba feilib.


viimati muutis agen008 31.07.2016 11:30:11, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 31.07.2016 11:38:31 vasta tsitaadiga

Arvate, et asi on nii hull kohe? Samas netis lugedes/vaadates on ka päris paljusid kes on asjaga rahul. Hind samas on krõbe siin pole midagi öelda. OSVR HDK2 peaks vist olema ka esimestel käes juba aga ülevaateid ei ole keegi veel teinud. Samas netis kirjutavad, et mingid imelikud trackingu probleemid pidid olema 1.4 versioonil, ei tea kas ka 2.0-i puhul. Uus versioon pidi asju parandama.

Keegi teab täpsemalt, et kas Vive ekraanil on sama pixel density kui Rifti omal? Riftil väidetakse see 456ppi-d olema.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 31.07.2016 11:40:08 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
Dolph, unustage ära simud.. täiesti mõttetu sõita neid võidusõidu mänge kui midagi ei näe. Täielik ruubikukuubik ja siis pixlid ka veel silme ees, eriti Vive puhul. Mõne aasta pärast nii 3-4 pigem.. kui mingid väga korralikud... 6-8k ekraanid silme ees.. siis vast võib juba mõelda.
Terve VR teema on nii toores veel, pm nagu Kinecti jura oli või Move. Aga noh kui paremad ekraanid tulevad ja mõistavad, et vahet pole kui lahe tehnoloogia on siis 700-1000€ eest on ta surnud projekt. PS kuidagi pääseb ehk.. aga ilma naljata see nn lelu ei tohiks tulevikus rohkem kui 100-150€ maksta.


Oma videodes olid küll nii ekstaasis et kukkusid pikali ja ilmselt tuli väike tilk ka püksi. Miks nüüd selline jutt?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 31.07.2016 11:54:03 vasta tsitaadiga

Ahaa leidsin netist midagi pixel density kohta. Riftil 456ppi-d ja Vivel 447ppi-d.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003




sõnum 31.07.2016 12:21:58 vasta tsitaadiga

RustyZ, Nänni/meelehea eest räägib täpselt seda, mida kuskil parasjagu vaja. Tegelikkuses ei suutnud enam silmad punnis seda pilti vaadata ja lahvatas tõe välja. icon_lol.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 31.07.2016 12:44:36 vasta tsitaadiga

Equinox. OSVR HDK2 maksab näiteks Soome tellituna koos kõigi kuludega 531 Eurot. Kas see on palju, või vähe otsustab igaüks ise. Isiklikult minu meelest on see jube hind mingi "katsetus versiooni" eest.
RustyZ. Alguses on jah huvitav proovida ja h-hetk on täiesti olemas. Alles veidi pikema kasutamise järgi tuleb hetk, kus märkad et asi on tegelikkuses ikka täitsa jama. Pilt on äärmiselt vilets ja pole nagu midagi sellega peale hakata. Filme sellega ei vaata, kõik videod selle resoga on lausa jubedad jne. Mida siis sellega momendil teha? Vastus: ei midagi! Lõuks jääb lihtsalt riiulile tolmu koguma. Momendil on käputäis kalleid mänge, millest lühikese aja pärast on "siiber ees", kuna mängud oma sisult ja väljanägemiselt ei vasta tänapäeva hästi tehtud mängude taset ja kaua sa samu mänge ikka mängid. Demodest vist ei ole üldse mõtet rääkida.
Riftil 456ppi-d ja Vivel 447ppi-d. Arvesse peab veel võtma selle, et Vive optika on veel viletsam kui Riftil ja kõigele lisaks on pilt Vivel rohkem laiali venitatud suurema FOVi saavutamiseks. Pildikvaliteeti silmas pidades on see lahendus minu silmale katastroof.
agen008 Millest on näha et asi feilib? Aga sellest, et inimesed ei osta selle raha eest seda mis praegu saadaval on. Praeguseks on rahuldatud ainult VR entusiastide nõudmised (osaliselt). Mitte ükski suurem mängutootja ei hakka kahjumiga mänge tootma selleks, et rahuldada entusiastide nõudlused.
Mina arvan, et Sony teeb veel silmad ette nii Riftile kui Vivele. PS4 koos VR kõigi seadmetega tuleb maksma sama palju kui Rift koos Touchidaga, või Vive. Ärme unusta, et sellist pc mis pööritaks hästi kogu VR elamust on ainult väga väiksel protsendil pc kasutajatest.
Enam vähem korralik PC + Rift+touchid/Vive = kaugelt yle 2000 Euro. Sony PS4+VR kõik kokku tuhande Euro ringis. Aga jällegi totaalseks piduriks võib osutuda ka Sony puhul PILDIKVALITEET!


viimati muutis Avot 31.07.2016 14:18:02, muudetud 6 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 31.07.2016 13:02:43 vasta tsitaadiga

Avot kirjutas:
Equinox. OSVR HDK2 maksab näiteks Soome tellituna koos kõigi kuludega 531 Eurot. Kas see on palju, või vähe otsustab igaüks ise. Isiklikult minu meelest on see jube hind mingi "katsetus versiooni" eest.

No vot ei teagi, sellepärast üritangi esmased ülevaated ära oodata, et mis seisus ta võrreldes Rifti või Vivega on. Kui peaks olema üsna ligilähedane siis selle hinna eest on pakkumine rohkem kui ahvatlev. Samas kahtlen ise ka, et ta conusmer versioonide vastu saab. Eks lähipäevadel näeb.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 31.07.2016 14:10:34 vasta tsitaadiga

Equinox. Võin eksida, aga kardan et varsti on neid vähe kasutatud Rifte ja Vivesi odavalt, ning küllaga saada. Seega kui vähegi veel jaksaksid oodata, siis oota. :wink

Ise panin huvi pärast enda Rifti Soomes müüki, et teada saada kui palju oleks reaalseid tahtjaid. Algseks hinnaks panin proovi pärast 900,-. Tulemus = mitte yhtegi huvilist/ostajat, kahe nädala jooksul. Alles siis kui lasksin hinna alla 700 Euro, leidus paar huvilist aga ka nendest ei onud lõpuks ostjat. Lõppkokkuvõttes Rifti võib Soomes edasi müüa vaid korraliku kahjumiga ja seda isegi avamata paki puhul!

Aeron. Kas said enda Rifti müüdud ja millise hinnaga, kui saladus ei ole?

PS. Oculus DK2 müüsin kunagi isegi väikse kasumiga edas, kuna hinnaklass oli palju oidavam kui hetke headsettide puhul.


viimati muutis Avot 02.08.2016 00:17:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 31.07.2016 16:29:49 vasta tsitaadiga

Kuskohast uut Vive või Rift osta saaks praegu mõistliku hinnaga?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aphextwin
HV vaatleja

liitunud: 06.08.2005




sõnum 31.07.2016 20:14:18 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
unustage ära simud..


Unustage ära HDTaneli sellised kommentaarid. Tõsi küll on, et VR seadmete resolutsioon ei ole paljude jaoks veel piisav, ent samuti on fakt, et autosimuentusiastide ridades leidub neid (sh. kuuldavasti mõningaid tippegi), kes oma kolmikmonitoridest VR kasuks loobunud on. Nii Oculus kui ka Vive on pildikvaliteedilt monitoridest veel kaugel (teksti peab Vive puhul nt. Virtual Desktopil päris nina alla tooma, et see loetav oleks), ent autosimudes pakub VR mõningaid kompenseerivaid eeliseid, nt. parem kiirusetunnetus ning kaugusetunnetus (kaugus kurvidest ning teistest masinatest).

PS. Kui VR kiusatust ja ostuisu tekitab, siis soovitan eelnevalt veel Youtubest erinevaid ülevaateid ja võrdlusi vaadata. Redditis on ka juttu küllaga.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
amputech.
HV vaatleja

liitunud: 20.07.2006




sõnum 31.07.2016 20:46:16 vasta tsitaadiga

Kas mitte HDTanel polnud see, kellel oli mingi ülisuur vaid fullhd telekas nina ees. Viimane inimene, kes pikslitihedusest rääkima peaks tulema.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gotmilk
HV kasutaja

liitunud: 13.04.2005




sõnum 01.08.2016 12:42:45 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
Dolph, unustage ära simud.. täiesti mõttetu sõita neid võidusõidu mänge kui midagi ei näe. Täielik ruubikukuubik ja siis pixlid ka veel silme ees, eriti Vive puhul. Mõne aasta pärast nii 3-4 pigem.. kui mingid väga korralikud... 6-8k ekraanid silme ees.. siis vast võib juba mõelda.
Terve VR teema on nii toores veel, pm nagu Kinecti jura oli või Move. Aga noh kui paremad ekraanid tulevad ja mõistavad, et vahet pole kui lahe tehnoloogia on siis 700-1000€ eest on ta surnud projekt. PS kuidagi pääseb ehk.. aga ilma naljata see nn lelu ei tohiks tulevikus rohkem kui 100-150€ maksta.



Mida rohkem ma sinu kommentaare loen seda lollimaks ma lähen. Su jutt on nagu paradoks. Aastaid tagasi olid sa DK1 peale nii sillas ja haipisid seda rõvedalt. Sellised laused nagu "300 - 400 dollari eest must buy" , "rallisimu peaks sellega mängima, täielik immersion", "reso madal, täpikesi näha aga muidu, omaigaad". https://www.youtube.com/watch?v=03T2Ynap-5M
Iroonia on, et sellel ajal oli see tõepoolest kohutav lapsekingades tehnoloogia mis kõlbas ainult arendajatele, et nad varases staadiumis oma asju katsetama saaks hakata. Sinusugused haipijad (tol ajal oli youtube neid täis) tegid tol ajal VR-ile kahju sest see innnustas tavakasutajaid ostma.

3 aastat hiljem kus areng on olnud tohutu käitud sina nagu pirtsakas laps kellele nüüd järsku on ruubikukuubik silme ette tekkinud. Ja erinevalt kinecti jurast oli too juba 1.5 aasta mõõdudes surnud. Headsetid aga arenevad veel jõudsasti.

Ja enne kui sa mind VR fanboyks hakkad sõimama siis tahan täpsustada, et VR on tõepoolest toores. Isiklikult soovitaksin tavakasutajale alles 3-4 aasta pärast headset soetada. Praegused ostjad võiks olla pigem VR fännid kes on tehnoloogia piirangutest teadlikud. Sinu puhul ajab mind närvi see, et sa haipisid vr-i siis ku ta veel täielikult saast oli ja nüüd kus ta hakkab juba vaikselt ilmet võtma teed sa seda täiega maha. Nagu Valve ja Oculuse inseneride seni tehtud töö ei tähendaks mitte midagi.

Vähemalt Avot-il oli juba algusest peale negatiivne hoiak ja seda arvamust on võimalik 100x rohkem austada kui sinu karjuvat huilgamist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 01.08.2016 14:38:15 vasta tsitaadiga

Dolph kirjutas:
Kuskohast uut Vive või Rift osta saaks praegu mõistliku hinnaga?

Tõenäoliselt Saksast hetkel meie jaoks kõige mõistlikum Vive-i osta. Näiteks caseking.de see shippib Eestisse ka. Rifti pakkumisi ei ole jätkuvalt pea üldse või on hinnad kallimad kui Vive-l icon_sad.gif

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 01.08.2016 17:23:12 vasta tsitaadiga

Dolph. Kui juhul Soomest leiad, võin vahendamisega/saatmisega aidata. Olen seda juba ka ennem paarile siinsele foorumi sõbrale teinud. Mingit vahekasu ei ole võtnud, lihtsalt huvi VR arengu vastu ja foorumikaaslaste aitamise eesmärk on olnud peamine põhjus.

Kirjutan siis ka paar rida enda kogemusest (kuu aega) VorpXiga. VorpX lubab enda mängunimekirjades liiga. Suurem osa neist ei tööta tegelikkuses korraliku 3D ga! Olen proovinud pika rea mänge ja suurem osa neist ei ole kahjuks mängitavad VorpXiga, kuigi VorpX lubab vastupidist. Erandeid aga on ja kui mäng sobib/töötab hästi VorpXiga, siis elamus ei jää kaugele originaal VR toega mängust (minu nägemus).
On hea, et VorpX olemas on aga sellele loota ei saa. Kui tahate mingi enda vanema lemmik mängu tööle saada VorpXiga on see suure töö taga ja tihti päris võimatu.
Minule on jäänud mulje, et Valve mängud töötavad Vorpxiga paremini kui paljud teised. Mainin veelkord ära Half-Life 2, mis on Riftiga hea uus elamus, hoolimata sellest, et mäng on "eilmiselt sajandilt" ja varem mitmeid kordi tava monitoriga läbi mängitud.


viimati muutis Avot 02.08.2016 00:16:41, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002




sõnum 01.08.2016 17:36:04 vasta tsitaadiga

Gotmilk kirjutas:
HDTanel kirjutas:
Dolph, unustage ära simud.. täiesti mõttetu sõita neid võidusõidu mänge kui midagi ei näe. Täielik ruubikukuubik ja siis pixlid ka veel silme ees, eriti Vive puhul. Mõne aasta pärast nii 3-4 pigem.. kui mingid väga korralikud... 6-8k ekraanid silme ees.. siis vast võib juba mõelda.
Terve VR teema on nii toores veel, pm nagu Kinecti jura oli või Move. Aga noh kui paremad ekraanid tulevad ja mõistavad, et vahet pole kui lahe tehnoloogia on siis 700-1000€ eest on ta surnud projekt. PS kuidagi pääseb ehk.. aga ilma naljata see nn lelu ei tohiks tulevikus rohkem kui 100-150€ maksta.



Mida rohkem ma sinu kommentaare loen seda lollimaks ma lähen. Su jutt on nagu paradoks. Aastaid tagasi olid sa DK1 peale nii sillas ja haipisid seda rõvedalt. Sellised laused nagu "300 - 400 dollari eest must buy" , "rallisimu peaks sellega mängima, täielik immersion", "reso madal, täpikesi näha aga muidu, omaigaad". https://www.youtube.com/watch?v=03T2Ynap-5M
Iroonia on, et sellel ajal oli see tõepoolest kohutav lapsekingades tehnoloogia mis kõlbas ainult arendajatele, et nad varases staadiumis oma asju katsetama saaks hakata. Sinusugused haipijad (tol ajal oli youtube neid täis) tegid tol ajal VR-ile kahju sest see innnustas tavakasutajaid ostma.

3 aastat hiljem kus areng on olnud tohutu käitud sina nagu pirtsakas laps kellele nüüd järsku on ruubikukuubik silme ette tekkinud. Ja erinevalt kinecti jurast oli too juba 1.5 aasta mõõdudes surnud. Headsetid aga arenevad veel jõudsasti.

Ja enne kui sa mind VR fanboyks hakkad sõimama siis tahan täpsustada, et VR on tõepoolest toores. Isiklikult soovitaksin tavakasutajale alles 3-4 aasta pärast headset soetada. Praegused ostjad võiks olla pigem VR fännid kes on tehnoloogia piirangutest teadlikud. Sinu puhul ajab mind närvi see, et sa haipisid vr-i siis ku ta veel täielikult saast oli ja nüüd kus ta hakkab juba vaikselt ilmet võtma teed sa seda täiega maha. Nagu Valve ja Oculuse inseneride seni tehtud töö ei tähendaks mitte midagi.

Vähemalt Avot-il oli juba algusest peale negatiivne hoiak ja seda arvamust on võimalik 100x rohkem austada kui sinu karjuvat huilgamist.


Ise sa ajad siin lolli möla ju. Ma olin sillas sest nägin, mis tulevik olema saab.. siis tuli tulevik.. pildiline pool oli SAMA PASK (Okei tiba parem ikkagi aga no siiski) ja HIND.. FAKING KOLME KORDISTATI. Nuff said.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 634 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 495
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
agen008
HV kasutaja
agen008

liitunud: 05.01.2005




sõnum 02.08.2016 18:28:07 vasta tsitaadiga

Avot, sinu jutust ei loe ikka välja, et mis otsast asi "feilib" või meil on lihtsalt erinevad definitsioonid selle sõna jaoks. Feilimine on minu jaoks selline asi, nagu 3D telekatega ja monitoridega juhtus. Kedagi enam ei huvita need ja Nvidia 3D Vision on enamvähem surnud. VR aga saa ainult ülesmäge minna. Aja küsimus.

Kui sa pole kogenud motion controlleritega roomscale multiplayer VR'i, siis sa pole pooltki asjast näinud. Selle pärast ongi Rift hetkel täiesti poolik toode ja läheb kiirelt igavaks.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 02.08.2016 21:03:21 vasta tsitaadiga

agen008. Et mitte üksteisest mööda rääkida selgitan enda kartusi "feilimise" kohta. Esmene asi mis arengut pidurdab on minu meelest liiga kõrged hinnad momendil ja seega liiga vähe kasutajaid. Sellest tulenevalt areneb asi väga aeglaselt ja korralikke mänge lihtsalt ei tehta. Ei vaidle vastu, et tulevikus on asi teisitti, aga ära unusta et see lubatud tulevik on juba käes ja lihtsalt ei jaksa kogu aeg "homses" elada! Seda tuleviku juttu olen kuulanud juba neli aastat! Praegune Rift ja Vive mõlemad on ikkagi minu meelest vaid fany tooted ja massidesse nad ei lähe mitte mingil juhul. Olen selles kahjuks enam kui kindel. See on minu meelest selge "feilimine", või nimetame seda kuidas tahes.
Eraldi Vivet kritiseerin ainult viletsa pildi suhtes ja Riftiga võrreldes puuduliku ergonoomikaga. Mina ei kiida mitte poole sõnagagi Rifti ilma põhjuseta, vastupidi olen kritiseerinud ka Rifti ja väga tähtis on minu meelest see, et uutele asjahuvlistele/ostajtele ei looda mingit vale illusiooni headsettide täiuslikkusest. Sellise vale mulje jätmine loob vaid lisa pettumisi jne. Vive on vaidlematult controllerite ja sedakaudu roomscalega sammu Riftist ees. Lihtsalt mina olen valinud Rifti, kuna Riftil on minu silmale parim pilt, mis praegu saadaval ja see on minule kõige tähtsam faktor hetkel. Kaldun arvama, et tulevad touscid rahuldavad minu tarbe virtuaal käte osas.
Selliseid mänge oodates: https://www.youtube.com/watch?v=hUV8GuHZFWo Muide mina olen sellevõrra VR fany, et ainuüksi selle mängu nimel olen valmis ostma Vive Rifti lisaks. Juhul, kui vastavat mängu Riftile ei tule! icon_wink.gif

Täna sain siis kätte kaua oodatud läätsed, mis on minu silmadele tehtud! Mugavus Rifti kasutamisel tõusis uuele tasemele minusuguse prillipapa puhul. Ka pilt on veidi parem, võrreldes Rift + tavalised prillid. Kahjuks Fov on nüüd veidi väiksem (võimalik et eksin).
Julgen soovitada kõigile, kes prille kasutavad. Hinnad on minu meelest normaalsed ja transpot maksab vaid 7 Eurot läätsadele lisaks. Ise valisin kõige kallima versiooni ja kõik kokku tuli hinnaks 104 Eurot. https://vr-lens-lab.com/product/lens-inserts/


viimati muutis Avot 03.08.2016 10:55:54, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 03.08.2016 18:05:09 vasta tsitaadiga

Kes tahab täna, homme või ülehomme HTC Vive ja Oculus Rift DK2-te proovida siis Psühhobuss on hetkel Tartu Kvartalis. Ise käsin Vive-i proovimas, nüüd sellega ka mõningane kogemus olemas, peamistelt tahtsin näha, et mis pildikvaliteet tal on icon_smile.gif Proovida sai Labi seda vibulaskmist ja siis anti võimalus Project CARSi ka proovida. Sõita iseenesest ei saa kuna neil pole rooli ega tooli aga sai just meelega valitud saaks teada, et kui kaugele kurvi siis õnnestub ikkagi näha. Peab ütlema, et ei ole asi üldse mitte paha, kuskil ühes suunas tuli kurv 300m ja teine vast 100m teisele poole ning need olid mõlemad selgelt sirge peal siis ühele või teisele poole eristatavad. Noh liikuda muidugi ei saanud seega ei tea kuidas täpselt liikumise pealt eristamine võib olla.

Samas Vive oli üsna virgas, latentsus madal ning üllataval kombel mulle ei tundunud peas olles ka raske, trackingu probleeme ei olnud keera või astu kuhu tahad. Ruum oli vast seal nii 2mx2m. Seda sai aru, et mask on ees, rohkem kui GearVRiga. Eks Vive raskem on aga istub kenasti peas ja rihm hoiab kenasti kukla tagant kinni. Mul üsna tugev kael võibolla sellepärast ka ei tunneta niipalju, kel nõrgem kael sellel võimalik, et hakkab pika peal raskus tunda andma. Pildikvaliteet meenutas üsna GearVRi+Galaxy S7 kombot, kuigi ma ütleks, et Vive pilt on ikka tsipa parem. Ju paremad läätsed ja muu SDE vähendamise tehnika töötab paremini. Pildi heleduse poolest tundus üsna samma auku GearVRi+Galaxy S7 komboga olema. Rift DK2 oli nende kõrval ikka tunduvalt tumedama pildiga. Aga Z-telje võimalus (sügavus) + kontrollerid no siin on selge, et see on GearVRist ilmselgelt parem, õigemini siin ei olegi midagi võrrelda. HTC Vive on ilmselgelt parem kui Rift DK2 muidugi icon_wink.gif

Nüüd siis Rift DK2, GearVR ja HTC Vive proovitud, ole muud kui saaks veel Oculus Rift CV1 ka ära proovida icon_razz.gif

Täna, homme ja ülehomme on Psühhobussi meeskond kohal Kvartalis, kus on kõigil huvilistel võimalik kogeda virtuaalreaalsust!
Oleme kohal lõunaajal kella 11.00 - 14.00 vahel ning õhtupoole kella 16.00st 19.00-ni! Asume Kvartali aatriumis ja üritus on KÕIGILE TASUTA!
Tule vaatama ja proovima! Võimalik on kätt proovida nii interaktiivsetes mängudes kui ka kogeda, mismoodi on vaadata 360 kraadi videot ja filme!

Link: http://psyhhobuss.mozello.ee/

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Avot
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 13.03.2011




sõnum 03.08.2016 19:19:16 vasta tsitaadiga

Siin on mäng minule. Huvitav kui palju selle mängu puhul nõrk reso segab mängimist? Peab küllalt kaugelt vaenlast nägema, sihtima jne. Kui oleks vähegi mängitav, oleksin õnnejunnis. Nüüd on vähemalt mida lähitulevikus oodata: Onward ja Oculusele touchid. Momendil peab Vive mehi lausa kadestama.
https://www.youtube.com/watch?v=f8N3aOn1iWE&feature=share
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 03.08.2016 19:30:26 vasta tsitaadiga

Kuigi ma ise väga shooterite fänn ei ole siis jah, kui oleks mängu poolt jägitav relvamakett ka veel käes, oleks päris lahe ma kujutan ette. Headshotide tegemine võib olla küll raskendatud aga ilmselt sõltub jah kaugusest.
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
retsets
HV kasutaja

liitunud: 13.01.2008




sõnum 03.08.2016 19:30:45 vasta tsitaadiga

eestist ka võimalik osta htc vive ja hinnaks 1020 euri oli , nädalaga sain kätte
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002




sõnum 05.08.2016 15:25:58 vasta tsitaadiga

Edit: Vahepeal veel uudiseid, VR-induses ikka asjad tasapisi liiguvad icon_biggrin.gif
* SteamVR-i Lighthouse tracking tehnoloogia anti vabaks Link: https://partner.steamgames.com/vrtracking/
* OSVR sai endale ka motion controllerid. Hinnaks 149$ Link: https://osvrstore.com/products/backspin


Vist ei ole siit läbi käinud aga Nvidia tegeleb foveted renderingi loomisega.
Link:https://blogs.nvidia.com/blog/2016/07/21/rendering-foveated-vr/


Link

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
xmaster
HV kasutaja
xmaster

liitunud: 08.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.08.2016 02:52:50 vasta tsitaadiga

retsets kirjutas:
eestist ka võimalik osta htc vive ja hinnaks 1020 euri oli , nädalaga sain kätte


oleks mõistlik ka allikas kirja panna, muidu postitus veits kasutu icon_wink.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.08.2016 16:48:43 vasta tsitaadiga

Konsumis jäi selline viide silma: http://psyhhobuss.mozello.ee/virtuaalreaalsus/

Tartu Kvartalis peaks see nv midagi toimuma...

Neil enda väljatöötatud VR mänguke ka?
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Oculus Rift, HTC VIVE, PS VR ja teised virtual reality headsetid mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 100, 101, 102 ... 174, 175, 176  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.