Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 489, 490, 491  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mida arvad sina EV kaitseväe ajateenistusest?
Kokkuvõttes oli kasulik/huvitav aeg
38%
 38%  [ 170 ]
Kokkuvõttes oli mõttetu ja kahetsen
13%
 13%  [ 62 ]
Pole läbinud ajateenistust
47%
 47%  [ 212 ]
hääli kokku : 444

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.04.2004 22:17:50 vasta tsitaadiga

mcung13 kirjutas:
no sellele ma ei vaidle vastu, et eesti tehnika on ajast ja arust, sama on ka strateegiaga (näiteks kes tänapäeval ikka kilomeetristes kaeviku liinides sõdib, aga meid pandi küll neid kaevama), aga vaata kasvõi iraagi sõda (mis on veel kaugel lõpust), pärast pommitamist loeb ikka maavägede kohalolek, sissi sõda ju selles seisnebki, et sõdurid elavad võsasa ja ründavad kust juhtub ja kunas juhtub, hoiavad sellega vastaste moraali all ja teevad ühtlasi ka mingil määral ainelist ja isikulist kahju


ja mis seost sellel sissisõjal minuga oleks? korraga on sees 3000 meest, kui ma nüüd väga puusse ei pane... mis kasu on sellel puhul neist, kes on juba ära käinud? et kui tuleb vene eliitsoldatsnik, siis aga mu vanaisa saksa tääk makku, relv kätte ja venkusid tapma? kas keegi on natuke liiga palju rambo nimelist kinu kaenud? icon_lol.gif

minuteada ei ole igal eesti mehel kodus ak ja laskemoon 48'ks tunniks, et lahingut pidada, seega jätaks ehk sõjaväe neile, kel sellest huvituvad ja kes tõesti tahavad olla professionaalsed sõjamehed? kas meie armees mõni uuem relv kah juhtub olema üldse? kasvõi rainbow sixi mängimine annab ikka kenalt aimu, millised on meie aja relvad ja ma kahtlen tõsiselt, et meil neid olemas on icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 22:18:43 vasta tsitaadiga

Muide pärnus on üks hea asi, suvel sai pool üld füüsilise tundidest 1 keskkooli staadionil jalgpalli mjängitud, vähemalt ei pidanud jooksma läbi linna nagu lollakas 30 kraadise soojaga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 22:21:38 vasta tsitaadiga

ei peagi olema igal mehel kodus ak-d, see antakse sulle hiljem üldmobilisatsiooni käigus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcung13
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2001




sõnum 09.04.2004 22:23:28 vasta tsitaadiga

või saad mõne kõvera toruga Galili. meil üks tainas väänas oma galili toru kuskil betooni vahel kõveraks icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 09.04.2004 22:28:23 vasta tsitaadiga

mcung13 kirjutas:
ei peagi olema igal mehel kodus ak-d, see antakse sulle hiljem üldmobilisatsiooni käigus.


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

sa teed ju nalja eks? yldmobilisatsioon? venelane on sul enne sõrve säärel, kui sa sellest arugi saad ja asi on vask, äkki tuleks nüüd siiski maa peale tagasi ja unustaks selle ajuloputuse ära, mida seal armees siinsele pundile on pähe aetud?

võimaliku sõja puhul on 2 varianti: täiesti lambist, ilma mingi eelneva vägede kogumise jne protseduuriteta, mis lõpeb mõne tunniga, sest absoluutselt kõik on selleks ajaks lihtsalt segi pommitatud või siis pikaldase konflikti käigus, mil nagunii oleks siin rohkem nato rahvast kui on eesti rahvaarv, keda sis need 3000 jobu huvitavad, kes oskavad mudas roomata ja käsku täita ja peldikut kyyrida? icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003




sõnum 09.04.2004 23:49:44 vasta tsitaadiga

mcung13 kirjutas:
või saad mõne kõvera toruga Galili. meil üks tainas väänas oma galili toru kuskil betooni vahel kõveraks icon_biggrin.gif
Mis tüübil oli jõudu üle?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalluee
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2004




sõnum 10.04.2004 00:09:21 vasta tsitaadiga

Point ei olegi otseselt sõjas vaid ka üldiselt elus. Mõnele mehele, kes varem eriline närvipundar oli, võtab pärast sõjaväge asju rahulikumalt. Mõni endine pisipätt võtab nüüd mõistuse pähe ja hakkab korralikumaks jne. Mõni leiab end ja jääb üleajateenjaks, küllaltki lihtne viis elatist teenida.
Ja olgem ausad, kui ka peaks sõjaks minema, siis keegi peab niikaua ka vaenlast veidigi tagasi hoidma, kuniks NATO väed siia ükskord jõuavad.
Sõjavägi on minu meelest puhtalt suhtumise küsimus, kust on sama moodi palju ka positiivset. Ärge küll arvake, et ma mingi sõjard olen, aga kogemused maksavad ka midagi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 10.04.2004 00:57:14 vasta tsitaadiga

dvd vader kirjutas:
ainuke erinevus sealse jutuga on vist see, et minu meelest sooritatakse nüüd küll dressides igal pool see asi. ja peab saama vähemalt 190 punkti, siis on arvestatud, 189 on juba mittearvestatud
ma ei tea kuidas mujal on, aga p2rnus meil ei tohtinud tsiviilriideid olla ja ka dressid kuulusid nende alla
testid sai tehtud vormis ja saabastega oli parem joosta, sest too pinnas kus jooksime, oli kena liivane rada

Scart kirjutas:

kas meie armees mõni uuem relv kah juhtub olema üldse? kasvõi rainbow sixi mängimine annab ikka kenalt aimu, millised on meie aja relvad ja ma kahtlen tõsiselt, et meil neid olemas on
tead nendest relvadest mis sa seal m2ngus n2ed pole muud rohkem kasu kui seda, et need rajakad on kergemad - hetkel eestis olevad ak4'd on igasuguse sita suhtes niiv6rd yksk6iksed ja praktiliselt ei t6rgu
mingisugune liiv ei ole probleemiks, R6 relvad on pigem ika eriyksuslaste nagu SWAt tiimi relvad
krt USA m16 - k6rberelv on liivaga tykkmaad hullem kui ak4
mg3ed mis kasutusel on, need ei ole ka teps mitte halvad relvadja kasutatakse paljudes kohtades peale meie, v6i siis rootslaste KSP - v2ga t2pne kuuliprits
carl gustav ja m69 on samuti mujal laialdaselt kasutatav arsenal
galilid on nagu nad on
eestil on ka mapatsid - kui pihta saab siis antud objektis olla ei tahaks
ja sellise v2ikese armee puhul nagu eestis on, on sissis6da ainus variant - ja see hakkab alles siis pihta kui piirkonnad vallutatud - mitte ei minda suure hurraaaga vaenlasele vastu valanguid t2ristades

reeglina kulub s6jas 90% ajast ikkagi ootamisele ja ettevalmistustele - luured m6llud
lahing ise on mingi hetkeline asi

PS praegune sidepatt ei ole v6rreldav sellega mis ta oli 2000/2001 - hetkel on ta lebopatt, kus mehed ainult playstationit liigutavad

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dragut
HV kasutaja
dragut

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.04.2004 01:53:26 vasta tsitaadiga

Ja lisaks veel, et meil oli võrreldes eelmistega lebo icon_wink.gif Ja neil võrreldes eelmistega lebo icon_wink.gif

Kas keegi sellist asja teab, et kas sidepatis peale meie reservi minekut paigaldatud valvekaamerad endiselt funkavad ja aktiivselt kasutuses on? icon_wink.gif eksole - niipalju siis operatiivgrupi toimkonna öistest patrullimistest icon_razz.gif See oli küll üks väheseid toimkondi kus ma ei ole käinud - aga ma kujutan ette, et talvel ei olnud see kõige lahedam tegevus icon_wink.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dvd vader
HV Guru

liitunud: 26.09.2002




sõnum 10.04.2004 02:35:32 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas keegi sellist asja teab, et kas sidepatis peale meie reservi minekut paigaldatud valvekaamerad endiselt funkavad ja aktiivselt kasutuses on?

ikka kasutuses. aga kas teil oli seal siis juba kapral Kesler? kui mina oma 2,5 kuud sides olin, siis kpr Kesler oli just selleks vist tööle võetud, et keegi ei viitsi eriti väeosa korrapidaja olla, siis pannakse mingi valvevanamees iga paari päeva tagant... passis "koonuses" neid monitore. lennubaasis oli kah üks täpselt sama funktsiooniga inimene, üks vanemseersant, nime ei hakka nimetama igaks juhuks. (reeglina alla lipniku auastme meil üldse väeosa korrapidajaks ei pandud, tema oli minu meelest ainus erand) Aga see oli sides mingi haige asi, et enne söömaminekut peab vaatama, kas korrapidaja on sööklas hetkel ja siis peab pöörduma ja "härra kapral, blablabla rühm söömiseks valmis, rivis niijaniipalju ajateenijat", senikaua mehed ootavad söökla ukse taga.

aga sides oli mingi ülisuur pohuism, eriti sõdurikodus ja eriti siis kui telefon helises. mõnikord helises sõdurikodu telefon mitu minutit enne kui keegi viitsis vastu võtma minna. sama asi ka kasarmus - kasarmu telefon võis samuti mitu minutit heliseda enne kui keegi suvatses vastu võtta, päevnikke seal ei olnud igatahes (staabikompaniis)
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 7 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dragut
HV kasutaja
dragut

liitunud: 05.11.2001




sõnum 10.04.2004 02:59:18 vasta tsitaadiga

No mina olin sideõppekompaniis ja meil oli lõpupool 2 päevnikku + korrapidaja. Keegi pidi alati lauas olema, sest meil olid seal ka relvad pukis ja noh - girlfriendide sünonüümid nagu meile ikka räägiti icon_razz.gif siis pidi neil ju ikka koguaeg silma peal hoidma. Pagan nii külma tüdrukut ma küll endale ei tahaks icon_lol.gif Esimene laskelaager mis meil oli ja ülemused harrastasid relvade ära virutamist, siis sai korraks kindluse mõttes ta magamiskotti pandud - damn - natukese aja pärast lendas välja ja lihtsalt sidusin käe külge icon_razz.gif [edit] Tegelt ma nii naistega ei käitu - ausõna 8) [/edit]

Aga kapral Kessler oli meil ikka. Tema oli üks kahest "tankistist". Ma usun, et kindlasti oli sul juhust tundma õppida ka leitnant Igor Neštsadimmi (ma ei teagi kuidas ta nimi õieti kirjutatakse) icon_redface.gif . Pagan, tuli välja, et minu suguvõsa teab seda meest üsna hästi - elutseb nimelt seal kandis kus üks pool minu suguvõsastki icon_wink.gif Aga tema oli küll lahe mees. Kui ma õieti mäletan, siis ainus mees, kellega hommikuvõimlemine dressides toimus (milleks nad teil siis muidu olemas on icon_razz.gif ) ja siis tema peale õhtust rivistust peetav alati pea ühesugune kõne - mis pea kõigil juba pähe hakkas jääma icon_lol.gif

See sööklaga oli meil ja selline värk, et pidi alati ette kandma, et kes ja kuipalju sööma tuleb icon_smile.gif Olenevalt korrapidajast sai teinekord ka paar lisaringi ümber lipuplatsi jalutatud ja rühma või kompanii laulu harjutatud icon_wink.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 10.04.2004 11:05:01 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
PS praegune sidepatt ei ole v6rreldav sellega mis ta oli 2000/2001 - hetkel on ta lebopatt, kus mehed ainult playstationit liigutavad


mina pole küll veel seal playstationeid näinud. arvutinurk on küll olemas.
ning päevnik hoiab vahepeal teenistujate lapsi ja jalutab nendega koridoris ringi icon_smile.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 10.04.2004 11:06:32 vasta tsitaadiga

kalluee kirjutas:
Point ei olegi otseselt sõjas vaid ka üldiselt elus. Mõnele mehele, kes varem eriline närvipundar oli, võtab pärast sõjaväge asju rahulikumalt. Mõni endine pisipätt võtab nüüd mõistuse pähe ja hakkab korralikumaks jne. Mõni leiab end ja jääb üleajateenjaks, küllaltki lihtne viis elatist teenida.
Ja olgem ausad, kui ka peaks sõjaks minema, siis keegi peab niikaua ka vaenlast veidigi tagasi hoidma, kuniks NATO väed siia ükskord jõuavad.
Sõjavägi on minu meelest puhtalt suhtumise küsimus, kust on sama moodi palju ka positiivset. Ärge küll arvake, et ma mingi sõjard olen, aga kogemused maksavad ka midagi.


kes neid tagasi hoiab, kui kogu eesti armee on puruks pommitatud? ma pakun, et venelasel on täiesti poogen, kas staabi kõrval oli koolimaja või mitte, mig saadab pisikese üllatuse teele ja pole enam kumbagi icon_razz1.gif kõik see tagasihoidmise jutt on puhas huinjaa, kas keegi nendest suurtest sõjameestest on yldse viibinud lahingolukorras? ja ma kordan uuesti, kui vaenlane tuleb, mida teevad kõik ylejäänud juba ettevalmistuse saanud mehed, kes parajasti barakis oma aega surnuks ei löö? relvalao asemel on Kaali kraatri suurune auk ja edasi? 3 tuhat meest, kellest ilmselt mingid 2000 lastakse kohe õhku ja 1000 pääsevad, sest pärnus ei ole ruume, vaid elatakse telgis, mida nad tegema akkavad? sõda pidama? .... icon_lol.gif vist võib kohe ära öelda, et kogu see eesti riigi armee on yks paras naljakoht ja öelgu ükskõik mida tahes, mina oma arvamust sellest ei muuda

ahjaa, iraagi poistel oli piltide peal car 15 ja swmp5d käes, kas siis ak47 pole nii kõva relv, et sellega maailmas uhkustada? icon_razz1.gif pole mina veel näinud, et yhelgi möödamarssival sõduril oleks m4 üle õla olnud icon_lol.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tihver
HV veteran

liitunud: 23.09.2002




sõnum 10.04.2004 11:35:04 vasta tsitaadiga

2001.a. sept - 2002.a. mai Jägalas Kalevis. Midagi sealt sai ja midagi see ka võttis. Üldiselt jätab sõjavägi suhteliselt külmaks.
_________________
Kõik lihtsad probleemid on juba lahendatud ...
Kommentaarid: 154 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 10.04.2004 13:40:47 vasta tsitaadiga

Usun et Scartile kuluks väeteenistus kasvõi sellepärast ära, et venelaste elite-ninja-kõrilõikajate eest hirm ära kaoks. icon_smile.gif Ega sa mingite üleloomulike tulnukatega ei võitle sõjas.

On Eesti kaitsevägi milline on, Vene oma pole midagi kiiremini liikuv ja mobiliseeruv et lambist 15 minutiga midagi korda saata. Paki oma seljakottki ära 15 minutiga icon_smile.gif. Kas sa arvad, et me hoobilt NATO luure/satelliitide käest teada ei saa, kui Venes mingid käsud ja väed liikuma hakkavad, poliitilisi vihjeid juba nädalaid/kuid varem? Erinevalt möödanikust võib muide suht kindel olla, et air superiority on võimalikus konfliktis NATO käes, nii et mingid Vene kopterid/lennukid ei aja midagi karistamatult mehi mööda metsi taga. EKV ülesanne on lihtsalt teedele natuke tankimiine poetada (kuulipilduja-, jalaväemiini- vms kate peale) et maavägesid aeglustada, ning sadamaid/lennuvälju paar päeva enda käes hoida, kuni NATO tankid-väed kohale jõuavad. See ei ole üldse midagi võimatut.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 10.04.2004 15:03:55 vasta tsitaadiga

sigakoer kirjutas:
Usun et Scartile kuluks väeteenistus kasvõi sellepärast ära, et venelaste elite-ninja-kõrilõikajate eest hirm ära kaoks. icon_smile.gif Ega sa mingite üleloomulike tulnukatega ei võitle sõjas.

On Eesti kaitsevägi milline on, Vene oma pole midagi kiiremini liikuv ja mobiliseeruv et lambist 15 minutiga midagi korda saata. Paki oma seljakottki ära 15 minutiga icon_smile.gif. Kas sa arvad, et me hoobilt NATO luure/satelliitide käest teada ei saa, kui Venes mingid käsud ja väed liikuma hakkavad, poliitilisi vihjeid juba nädalaid/kuid varem? Erinevalt möödanikust võib muide suht kindel olla, et air superiority on võimalikus konfliktis NATO käes, nii et mingid Vene kopterid/lennukid ei aja midagi karistamatult mehi mööda metsi taga. EKV ülesanne on lihtsalt teedele natuke tankimiine poetada (kuulipilduja-, jalaväemiini- vms kate peale) et maavägesid aeglustada, ning sadamaid/lennuvälju paar päeva enda käes hoida, kuni NATO tankid-väed kohale jõuavad. See ei ole üldse midagi võimatut.


ei, me ei võitleks tulnukatega, kuid samuti ei oleks need vennad lebopatist tulnud või kuidas? icon_razz1.gif ma ei rääkinud midagi meeste tagaajamisest, ma rääkisin sellest, et hommikuks poleks enam yhtegi tõsiseltvõetavat yksust alles, mida taga ajada, mõtle loogiliselt. vene poole peal peaks olema lennukeid ikka jubedat moodi, nad pole küll eriti võrdväärsed nato lennukitega kuid seda pole vajagi, vene poole peal mingid 100 lennukit kokku koguda ja kõik täiesti lambist, korraga yle piiri kupatada ei võta kohe mitte rohkem aega, kui 15 minutit! sinu ja minu õnneks ei juhtu seda ilmselt kunagi, kuid sellest hoolimata peab orjama ja sibitsema mingite igorite ja vadimmide hirmus eesti armees? käige jala, mul on parematki teha, kui lasta ennast mõnitada mingite jumbude poolt, kes ei suudaks väljaspool käsuliini mitte kui midagi korda saata, sest nad on lihtsalt puudega ja selliste jaoks on tõesti sõjavägi parim koht, hoitakse neid lollusi tegemast ja samal ajal on neist ka mingitki kasu. selle asemel, et treenida väga hea võitlusvõime ja moraaliga väikest kontingenti, mille liikmed oleksid enamiku ajast välismissioonidel ja seega teaksid, misasi on sõda, istutakse meil metsas ja karjutakse "traah-traah-traah"... pean veel midagi lisama? käiksin hea meelega ära, kui asi kestaks mingid 3 kuud, 2 kuud noorteaega ja kuu yldväljaõppele ja nägemist, iga aasta või paari tagant nädal või kaks kordusõppust ja olemas a sellist asja ei tohi ju meie kaitseminister lubada, tyyp, kes pole ise sõjaväes käinudki!
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caveman
HV veteran
Caveman

liitunud: 20.08.2003




sõnum 10.04.2004 16:34:57 vasta tsitaadiga

Vot Scart on tark poiss, mängib arvutimänge ja teab kõike relvadest ja ajateenistusest.
Scart kirjutas:
vene poole peal peaks olema lennukeid ikka jubedat moodi, nad pole küll eriti võrdväärsed nato lennukitega kuid seda pole vajagi, vene poole peal mingid 100 lennukit kokku koguda ja kõik täiesti lambist, korraga yle piiri kupatada ei võta kohe mitte rohkem aega, kui 15 minutit!

Täiesti lambist? Nalja teed v, mitte midagi ei juhtu "täiesti lambist". Mis sa arvad, et onu Putin ärkab hommikul üles ja otsustab, et tavai, läheme "ljaambist" Eestit ründama?
Vene kindralid panevad padavai meie poole ajama, kui sellest plaanist kuulevad ja küsivad riigisaladuste eest varjupaika ja kõvasti raha.
Mis paneb sind arvama, et venelastel on kõik treenitud tapjad ja profid koos? Mõne dokumentaalfilmi jaoks oled mängimise vahepealt aega leidnud? Vene ajateenijad tõmbavad esimesel võimalusel sealt naahui ja tulevad meile üle, niikuinii pole nad pool aastat palka saanud ja korjavad demblite seepe üles, mis valu on neil sellise riigi eest ette kaotatud sõtta võitlema? Ja kaotatud ta on, sest isegi, kui venkud suudavad meie riigi vallutada, on hiljemalt nädala pärast nad läinud, sest meie taga seisab NATO.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 10 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TT
HV Guru

liitunud: 30.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2004 16:41:36 vasta tsitaadiga

Õnneks kahjuks toimub vaidlus aka arutelu Virtuaalselt, kui asi toimuks realselt, siis oleks Scart sugused tegelased vist paar korda juba yle kurgi saand!
See kes pole käinud seal, ei ole mõtet liialt põrgata, ei pidand minema, hiilisid kõrvale, mis iganes!
See on midagi analoogset kui suvaline beibe läheb synnitand naise juurde ja ytleb et synnitamine on nii labane ja täiesti mõttetu jne jne!
Enda ajateenistus mõõdus ysna mitte liiga lihtsa 9kuuse noorteajaga. Kusjuures 2 nädalat enne lõppu veel sai ymber kasarmu joostud, teenimis aeg oli täpselt 361 päeva! Siis Vahipataljon & ROK(rahuvalve operatsioonide keskus)
Ei arva et kõik mis seal tehti oli õige, hea, seaduslik jne jne.
AGa ei arva ka et noormehed kes ei ole seal kä'ind võiksid siin nii hooksalt sel teemal sõna võtta ja kohati maha teha neid kes selle läbind.
Kõik ei l'ind sinna vabatahtlikult, kõik ei saand valida kohta kuhu ja tihti isegi millal!

_________________
Things ThaT You own end up Owning you!
Kommentaarid: 302 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 10.04.2004 16:50:31 vasta tsitaadiga

ma usun tõesti, et seda saadetakse eestisse tegema mingid taga kaukaasia tšuktsid, kelle lapsi helikopteriga kooli viiakse icon_lol.gif kui siia yldse keegi tuleb, on selleks ylimalt hea väljaõppe ja motivatsiooniga killerid, kes teavad mida nad teevacd ja kelle jaoks mingi tola oma galiliga ei ole mitte kui keegi. fraas "lambist" tähendab seda, et tullakse ilma mingi eelneva hoiatuse või vihjeta... yhel heal ööl on parv lennukeid kusagil venemaa avarustes koos ja ei tee see nato tehiskaaslane enam midagi, enne kui leedust 6 lennukit yles saab, on 100 migi juba yle piiri ja oma sihtmärgi suunas teel... ära ole nii lapsik ja naiivne, et nato selja taha poed, kui nad tulevad, siis nad tulevad ja need 3000 "vaprat eesti rambot" on just need, kes sellest esimesena teada saavad, loe "need, kellele esimesena ära pannakse" icon_razz1.gif mis siis? poetakse "koitu" kuulates metsaalla nugade ja kafflitega sissisõda pidama? muud ju ei ole, kuna laskemoon ja relvad on ammu õhku lastud. praegu ei ole enam teise maailmasõja aastad, need reeglid, mida teie siin levitate suurest isamaaarmastusest, mis on põrandanühkimisega teile pähe taotud, ei ole enam ammu reaalselt kasutatavad, nii et saage sellest juba yle.

meie ainus õnn on, et nad ei tule, kuna tulemuseks oleks kolmas maailmasõda ja siis ei koti need 3000 idiooti galilidega enam küll mitte kui keegi, pisike seen kerkib ja edasi nyhite põrandat ja olete võtlejad edasi valhallas icon_razz1.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 10.04.2004 16:51:20 vasta tsitaadiga

Püüa aru saada Scart: IIAL, NEVER ei suudaks Vene meid une pealt üllatada. Kui täna või homme öösel pommitajad ilmuksid, siis oleks üllatus jah, aga kui soovid, võin sinuga väga hea summa peale kihla vedada et seda ei juhtu.

Vägede, isegi ühe rühma liigutamine on sitaks mahukas tegevus, vähemalt sellest peaks ajateenistuses aru saama, isegi kui staabis ei tegutse. Ükskõik millise megatehnikaga überväeosast me räägime, ühe päevaga võib heal juhul laskemoona autode peale panna. Kuidaspidi liikuda, mida siin Eestis üldse peale hakata, kus vaenlane üldse paikneb ning kuhu liigub, stsenaariumid kui liikumise peal eri punktides vaenlast kohatakse, kuidas saada õhu/meretuge, kokku leppida kuidas side ja varustus tagada, kus peatuda... see on *ropp* planeerimis- ja ettevalmistustöö, mida ei tehta nii et "pange nüüd sinna Tartu poole ajama ning tee peal helistame, mis teha ja kuidas". Sealjuures aeg, seni kuni riik pole kiiresti täielikult okupeeritud ja blokeeritud (mis nõuab eriti suuri ja silmatorkavaid ettevalmistusi) töötab pidevalt Eesti kasuks. Ning vähemalt ei harjuta meie ajateenijad puust automaatidega nagu mõnel pool Venes.. ja nende eliit-kõrilõikajate reaalset võitlusvõimet saab jälgida Tshetsheenias, kus ilma mingisuguse välise abi ja toeta kohalikud nendega aastaid sõditud on, kusjuures sissisõjaks halvemini sobivates tingimustes kui Eestis.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 10.04.2004 16:57:35 vasta tsitaadiga

kas eestlase mentaliteet on sama mis tšetšeeni mägilase oma? kahtlen tõsiselt, et yks eestlane nysiks elusal vene poisil nyri noaga pea maha ja veaks seejärel laipa oma auto taga mööda tallinna tänavaid... kas sina teeksid seda?

teemaks ei ole hetkel õnneks venelaste vägiteod, vaid eesti armee olematu võitlusvõime, mida seal käinud metsikult yles puhuvad ja teatavad, et nemad on nüüd ikka valusad mehed ja karmid vanad, kelle ees igayks peaks värisema, ainult et enamiku nendest viinalaua juttudest moodustavad naljad ylemuse idiootsuse teemadel, joomisest ja litside toomisest veokitega... päris kõva armee küll, kui see on põhitegevus
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 10.04.2004 17:04:36 vasta tsitaadiga

No et sinul tshetsheeni mentaliteeti pole, sellest oleme vihjeid saanud küll. Keegi ei käsigi sul venelastel kaamera ees päid maha lõigata, point on pigem selles et vene ultra-mega-eliit-rambod ei ole nendest tüüpidest siiamaani jagu suutnud saada.

Tegelikult on tõesti küsimus mentaliteedis, mitte varustuse tasemes: 1991. aastal leidus mehi, kes mõne sportpüssiga teletorni ja Toompead kaitsesid. Sellest ajaga võrreldes on mõõtmatu areng toimunud, oleks selliseid munadega mehi ainult rohkem.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 10.04.2004 17:09:54 vasta tsitaadiga

selliseid mehi on siiamaani, enamik lihtsalt ei mõista, miks peaks 6 kuud põrandat nühkima ja idiooti mängima, et sõjaväest läbi saada, kui saaks palju mõistlikumalt ja huvitavamalt
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sigakoer
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.01.2004




sõnum 10.04.2004 17:10:52 vasta tsitaadiga

Ehk saab huvitavamalt ka, aga keegi peab põrandat ka nühkima.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Caveman
HV veteran
Caveman

liitunud: 20.08.2003




sõnum 10.04.2004 17:12:10 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
kui siia yldse keegi tuleb, on selleks ylimalt hea väljaõppe ja motivatsiooniga killerid, kes teavad mida nad teevacd ja kelle jaoks mingi tola oma galiliga ei ole mitte kui keegi.
Kust kohast nad selle motivatsiooni võtavad, kui Venemaa ei suuda neile palkagi maksta. Mis nemad selle eest saavad? Usu mind, kui venkud tulevad, siis on üks eesti ajateenija võrdne vähemalt kolme vene alamotiveeritud (tõenäoliselt ka -toitunud) rotiga.

Ma vean kihla, et kui Venemaa isegi meid endaga uuesti liidaks, oled sina, Scart, esimest seas, kes on juhtide taguosa lakkumas nagu muiste.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 10 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  HV-lased vs. EV kaitseväe ajateenistus (Lisatud küsitlus) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 489, 490, 491  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.